Marketing Investment Group S.A.

Adres: Osiedle Dywizjonu 303 PAWILON I, 31-871 Kraków

NIP: 6751187580 REGON: 351469736 KRS: 0000521685

2 133 197 5 1

Opinie o Marketing Investment Group S.A.

Filtruj opinie po kryteriach:

ktoś
Nazwa działu: Marketing

Firma generalnie ok. Pensja na czas, fajni ludzie, ciekawe zadania. Jak się ma chęci, to można się naprawdę sporo nauczyć. Dodatkowo są jeszczed benefity, jak opieka medyczna, imprezy dla wszystkich pracowników i bony rabatowe ???? Czasem oczywiście dostaje się trochę za dużo rzeczy do zrobienia i człowiek nie wie, w co ręce włożyć, ale to chyba w żadnej firmie nie jest idealnie.

Tak1Nie5
inny ktoś
@ktoś

Nie zapominaj, że opieka medyczna to tylko 20 zlotych, ale koszt Multisporta to około 130... Co to za benefit skoro trzeba za niego płacić?

@inny ktoś

Do wypowiedzi wkradło się kilka nieścisłości, więc doprecyzowujemy. W zależności od pakietu, który wybierze pracownik, koszt opieki medycznej wynosi od 1,5 do ok. 30 zł. Jeśli chodzi o pakiet sportowy, to w MIG korzystamy z OK System. Tu również cena wynika z wybranej opcji i wynosi od 49 do 99 zł.

eee
@Specjalista ds. personalnych w Marketing Investment Group

Taak. Zmieniły się kwoty - tylko, że za 49 złotych mamy jakiś denny pakiet dzięki któremu mozemy isc na kilkanascie silowni tylko dwa razy dziennie.

grażynka
Nazwa działu: E-commerce

W początkowym okresie mojej pracy MIG (a przynajmniej dział e-commerce) był całkiem fajną firmą. Całe działy były ze sobą zżyte i ściśle współpracowały, co dawało rezultaty w sprzedaży, ale też sprawiało, że chciało się chodzić do pracy. Po zmianie struktury zaczęły się tworzyć kolejne stanowiska menadżerskie i teamliderskie, większy nacisk zaczęto kłaść na ładne prezentacje i raporty z realizowanych KPI niż na realną pracę. Ładna prezentacja z niczego była lepiej postrzegana niż faktyczna praca. Doceniano osoby, które umieją się zaprezentować, a nie te, które faktycznie coś umieją i wnoszą do pracy. Ludzi, którzy umieli i robili zawalano robotą, a specjalistów od prezentacji z niczego głaskano po główkach. I dobra atmosfera odeszła w niepamięć. Przy okazji zaczęto stawiać nierealne do zrealizowania plany (przy tak fatalnych i przestarzałych procesach obsługi klienta nic dziwnego, że sprzedaż malała), co wiązało się z brakiem premii przez ponad połowę roku (gdzie wcześniej były to 2-3 miesiące rocznie). Przy migowych pensjach dawało to zarobki na poziomie początkujących stanowisk w małych agencjach reklamowych, a awanse i podwyżki były rzadko i malutkie. Niestety podzielam poprzednie opinie - można popracować tu na start, w czasie studiów albo zaraz po, złapać doświadczenie i uciekać daleko, bo ani pieniędzy ani fajnej pracy się już tu nie znajdzie.

Tak9Nie2
nomom
@grażynka

Krzywdzący jest też fakt, że nowym pracownikom działów wmiawia się, że prezentacje i KPI to wytwór eks pracowników. A prawda jest taka, że na ocenach pracowniczych często "jeśli nie było się do czego doczepić" to się dokładało raportów w postaci tabelek i prezentacji uzasadniając, że jest to sposób na "lepszą organizację pracy".

gość
@nomom

Taaak, tabelka w excelu to ich rozwiązanie na ich każdy organizacyjny problem..

Rest
@gość

Są tabelki, które naprawdę pomagają w pracy. Są też te na żenującym poziomie - nic nie zmieniające. Nic nie wnoszące. Zazwyczaj wymyślane przez jakiegoś Regionalnego, który trzyma się stanowiska i czuje potrzebę zaistnienie "u góry".

Rekomendacja

Oceniam na 2,5/5, bo pierwszy rok w MIG wspominam dobrze. Niestety, wraz z upływem czasu i kolejnymi szkoleniami managerskimi dla kadry zarządzającej uleciało to co było najlepsze czyli atmosfera. W SEO teamie dodatkowo jak ktoś sobie radził i miał chęci to zostawał zasypywany dodatkowymi zadaniami, (usunięte przez administratora) Moim zdaniem rotacja wynika ze skupiania się na KPI, a nie na ludziach. W wielu przypadkach do firmy trafiali naprawdę dobrzy specjaliści, który jednak nie mogli się rozwijać, a także nie byli doceniani.

Tak25Nie
ten
Nazwa działu: Marketing

Myślę, że taka sytuacja jest w wielu innych działach...

ten

Nie wiem - nie mój dział.

@ten

Nie wiem, nie mnie oceniać inne działy, bo tam mnie nie było. Wiem, co było głównym powodem moje zmiany pracy, ale w sumie zmiana wyszła mi na dobre, więc nie ma już co narzekać. Firma ma potencjał, ale nie da się go wykorzystać jeśli pracownicy nie będą ukierunkowani na wspólny sukces.

Tak4Nie1
@exSeo

Zastanawia mnie powód, dlaczego ADMINISTRATOR usunął najważniejszą część mojej wypowiedzi, która w żaden sposób nie wykraczała poza standardy komunikacji, a była rzeczową i prawdziwą opinią o umiejętnościach i chęciach do pracy jednego ze specjalistów.

Tak2Nie1
Mika

Pierwszy etap rekrutacji telefoniczny, drugi osobiście w centrali. Niezorganizowani, były problemy ze znalezieniem wolnej sali, pojawiały się nic nieznaczące pytania. Zero poszanowania dla kandydata - brak odpowiedzi zwrotnej odnośnie zakończenia rekrutacji, pomimo wszelkich zapewnień. Źle to świadczy o firmie.

Tak1Nie1
@Mika

Bardzo nam przykro z powodu zaistniałej sytuacji. Sposób organizacji i prowadzenia rozmowy, który opisałaś nie jest zgodny ze standardami rekrutacji, jakie przyjęliśmy w MIG i nie powinien mieć miejsca. Gdybyś mogła podzielić się z nami bardziej szczegółową informacją zwrotną zapraszamy do kontaktu pod adresem: kariera@miggroup.com Informacje od Ciebie będą dla nas bardzo przydatne, ponieważ pomogą nam uniknąć tego typu sytuacji w przyszłości.

Albert

Cześć Jak jest z rekrutacją do działu IT ? Jest ogłoszenie w mojej okolicy do Magazyny na administrator MWS koło Chęcin od ponad miesiąca jaka atmosfera w działach nie sprzedażowych ? Coś ktoś więcej powie ??

jaaaaaaaa
Nazwa działu: E-commerce

Na rozmowie wszystko pięknie, ładnie, można awansować, są premie. Zaczynasz pracować a premii nie ma, awanse? tylko obiecane. Jesteś dobrym pracownikiem i masz ciągle ganiać i prosić się o podwyżkę ? serio ? to nie dla mnie. Bardzo duża rotacja, ale nie dziwię się, skoro takie zarobki i brak szacunku dla pracownika. Jeśli ktoś chce zdobyć doświadczenie i na chwile ok, ale obyście tam nie zarośli, nie warto, niestety.

Tak29Nie
@jaaaaaaaa

Jak każda firma chcemy doceniać dobrych pracowników, którzy się angażują, wykazują inicjatywę i sumiennie wykonują swoje obowiązki. Momentem, kiedy najczęściej manager porusza kwestie awansu i ewentualnej podwyżki jest okres ocen okresowych. Warunkiem awansu jest potrzeba biznesowa w danym obszarze oraz wynik oceny okresowej danego pracownika. Jeżeli pracownik jest oceniany minimum zgodnie z oczekiwaniami oraz realizuje postawione cele, manager przygotowuje dla niego plan rozwoju w ramach firmowych ścieżek kariery. Realizacja tych celów jest podstawą do awansu i podwyżki. Wynagrodzenie w e-commerce składa się z podstawy oraz części premiowej, która jest uzależniona od realizacji celów sprzedażowych. Cele są planowane w krótkich okresach, na podstawie konkretnych danych, tak aby ich realizacja była możliwa do osiągnięcia. Jak zawsze, gdy chodzi o sprzedaż, zdarzają się okresy, w których cele są realizowane, jak i okresy w których nie udaje się ich osiągnąć. Rotacja, jest naturalnym zjawiskiem. Z jej zwiększaniem w ostatnim okresie zmaga się obecnie cały rynek pracy. Zależy nam na tym, aby naszym pracownikom dobrze pracowało się w MIG. Zawsze staramy się poznać przyczyny chęci zmiany pracy, aby mieć możliwość reakcji oraz wprowadzania odpowiednich zmian. Twoja opinia jest ważna, ponieważ jest dla nas wskazówką, by podczas rozmowy rekrutacyjnej zwrócić dodatkową uwagę na jasne przedstawienie systemu wynagrodzeń oraz ścieżek kariery w MIG. Dziękujemy!

Tak3Nie2
Werty
@Specjalista ds. personalnych w Marketing Investment Group

Jeżeli pracownik jest oceniany minimum zgodnie z oczekiwaniami oraz realizuje postawione cele, manager przygotowuje dla niego plan rozwoju w ramach firmowych ścieżek kariery. Realizacja tych celów jest podstawą do awansu i podwyżki- JEDNA WIELKA BZDURA, NIC TAKIEGO NIE MA MIEJSCA

Tak14Nie1
inny ktoś
@Werty

Potwierdzam, Przez 1,5 roku swojej pracy miałem 2 takie rozmowy na ktorych omawialismy realizację planów - nie dostałem ani podwyżki ani awansu.

pan z Dekerta
Nazwa działu: Handlowy

Firma chwali się szkoleniami i wyjzadami na konferencje oraz spotkania - przez całe 3 lata kiedy tam pracowałem nie dostałem żadnej możliwości wyjazdu na jakąkolwiek konferencję! Szkolenie? Tylko wewnętrzne - firma robi nam łaskę, że możemy u nich się szkolić. Nawet nie dostaje się żadnego potwierdzenia uczestnictwa w jakimkolwiek kursie. Oczywiście każą Ci podpisać umowę lojalnościową w zamian za beznadziejne szkolenie - dzięki temu "coach'e" się nudzą bo nikt nie chce brać udziału w takim szkoleniu. Nie polecam!

Aneta

Czy może ktoś przybliżyć jak wyglada rozmowa telefoniczna (1 etap)?

@Aneta

Rozmowa telefoniczna (1 etap) to pierwszy kontakt rekrutera z Kandydatem. W czasie rozmowy przedstawiamy szczegóły związane z pracą na danym stanowisku, weryfikujemy kluczowe kwestie odnoszące się do kompetencji Kandydata, a także jego dostępność oraz oczekiwania finansowe. Przedstawiamy również ofertę benefitów oraz przebieg dalszego procesu rekrutacji. Zapraszamy do MIG!

Tak1Nie1
Grażyna
@Specjalista ds. personalnych w Marketing Investment Group

Po jakim czasie od wysłania cv można spodziewać sie telefonu?

@Grażyna

Dziękujemy za pytanie. Jeśli doświadczenie i kompetencje przedstawione w CV są zgodne z oczekiwaniami na danym stanowisku, zazwyczaj kontaktujemy się telefonicznie z kandydatem do tygodnia czasu.

zaq1
Nazwa działu: E-commerce

Brakuje zastanowienia się nad przydatnością poszczególnych pracowników działów. Po co trzymać specjalistę przez dwa lata który nie przynosi żadnych efektów pracy, oferuje współprace które kosztują krocie ale są słabej jakości i nie przynoszą efektów? Nie skomentuję tego, że firma z którą nawiązano współprace wypłaciła jeszcze dodatkowo procent od realizacji transakcji temu pracownikowi... f(usunięte przez administratora)

Tak13Nie
ppp
Nazwa działu: E-commerce

Dobra firma na start - przyjmują większość i można się nauczyć sporo. Po pół roku radzę szukać innej pracy.

Tak10Nie1
Nazwa działu: E-commerce

Omijać, nie tracić czasu i nerwów na pracę w centrali w Krakowie. Tak jak pisał ktoś już wcześniej na rozmowie obiecywanie złotych gór "premie wypłacane są regularnie- co miesiąc"- bull shit. Jedna wielka ściema. Premie nie są wypłacane, ponieważ sprzedaż nie jest wyrabiana, a dzieje się to dzięki czemu? już mówię- dzięki masowej anulacji zamówień. Jak ktoś widzi w tym sens to gratuluję. Pracownik w dziale obsługi klienta zarabia bardzo często osie pieniądze a traktowany jest jak śmieć. Można usłyszeć, że jest poje...y, idiota, (usunięte przez administratora) itp. Wszystko co słabe jest tuszowane na poziomie kierownika, żeby tylko nie dostało się do zarządu, który traktowany jest jak najwyższa instancja. Super, że mig zabiera w ogóle głos na goworku zamiast naprawić sytuację w firmie. Ludzie masowo odchodzą, a biedni nowi, naiwni przychodzą na chwilę. Nawet pracownice recepcji zaczynają się zastanawiać co się dzieje w firmie, że co chwile ktoś przychodzi oddawać kartę dostępu. Ot Marketing Investment Group.

x

Ile jest etapów rekrutacji jeżeli chodzi o prace w centrali?

@x

Przebieg procesu rekrutacyjnego do centrali zależy od stanowiska. Minimum są to dwa etapy – rozmowa telefoniczna z rekruterem oraz spotkanie w naszej siedzibie, z udziałem menedżera działu, do którego szukamy osoby. W przypadku niektórych stanowisk, prosimy Kandydatów dodatkowo o przeanalizowanie i zaproponowanie rozwiązania dla business case’a związanego z zadaniami, z którymi spotka się obejmując daną rolę. W ramach rekrutacji na stanowiska menedżerskie organizujemy natomiast dodatkowo Assessment Centre – zależy nam na tym, by wszyscy nasi liderzy posiadali kompetencje niezbędne do realizacji celów biznesowych i zarządzania zespołami. Zapraszamy! :)

...

MIG jest firmą prywatną.(usunięte przez administratora)

Asdf
@x

Życzę wam aby każdy szanujący się człowiek nigdy tam nie trafił, nie jesteś człowiekiem jesteś maszyna do odbierania telefonów ! Stoją nad Tobą i odbieraj odbieraj uderzanie w stolik i mówienie ile jest telefonów to normalne ? Nie jesteś człowiekiem i nie zarabiasz jak człowiek od 4 miesięcy nie wyrobiony plan dlaczego ? Dlatego ze został podniesiony !

Tak13Nie1

Nickson

Praca w tej firmie to dramat, po 3 latach w centrali 2200 zł na rękę. Plany nie są wyrabiane dlatego przez większą część roku nie ma premii, ktora i tak jest żadna. Atmosfera bardzo ciężka, ze względu na ogólne sfrustrowanie pracowników. Na stanowiskach kierowniczych osoby bez merytorycznej wiedzy, mobbing, stresująca atmosfera. Radzę omijać szerokim łukiem.

Tak42Nie
@Nickson

System wynagrodzeń w MIG jest skonstruowany zgodnie ze standardami budowy wynagrodzeń: widełki są szerokie i zróżnicowane ze względu na stanowisko, doświadczenie i kompetencje. Premie zaś przyznawane są na zasadach ogólnie znanych naszym pracownikom. Atmosfera od wielu lat jest wskazywana w ankiecie satysfakcji pracowniczej jako bardzo mocny punkt MIG. W ankiecie badamy również opinię o menedżerach i reagujemy w sytuacjach tego wymagających. Zaniepokoiła nas informacja dotycząca niewłaściwego traktowania pracowników, jeśli możesz podzielić się szczegółami prosimy o wiadomość na kariera@miggroup.com. Pozdrawiamy!

Tak1Nie6

@Specjalista ds. personalnych w Marketing Investment Group

Tą wypowiedzią pokazaliście że nie macie pojęcia o tym, jak tak naprawdę wyglada praca szeregowego pracownika. Wasze badanie satysfakcji pracowniczej w firmie która liczy kilkaset osób nie jest w żaden sposób wymierne. Czy przy takiej frekwencji Waszym zdaniem opinia o firmie ma jakiekolwiek odbicie w rzeczywistości? Rozumiem że ciężko o inny sposób monitorowania zadowolenia ludzi z pracy przy takiej ilości osób ale może warto byłoby się przyjrzeć Działom, w których rotacja jest ogromna? Być może problemem są osoby zarządzające, nie zaś wysoce rozwojowy profil firmy jak piszecie. Wiem co mówię, trochę już w tej firmie było dane mi zobaczyć...

Tak14Nie
NICK
@.

Podpisuję się jak najbardziej pod tą wypowiedzią. Pracowałam w jednym ze sklepów MIG, dokładniej 50 Style.. Wiadomo, atmosfera głównie zależy od osób, ale gdyby szefostwo zwracało wiekszą uwagę na to kogo zatrudnia, może jeszcze by to jakoś było. ;) Praca nie satysfakcjonowała mnie, więc po prostu odeszłam. Przez ten okres nie nauczyłam się niczego nowego, raczej w 50 Style nie da się rozwijać, ja osobiście czułam jakbym robiła krok w tył, po mnie odeszły jeszcze 2 osoby, bo miały dosyć oszukiwania ich przez pracodawcę, który wmawia im, że dokłada im premię do pensji( płacąc najniższą krajową i nic więcej), no i oczywiście przez zachowanie kierowniczkę sklepu, która nie nadaję się do pracy z ludźmi, a co dopiero na tego typu stanowisko.

@Nickson

Niestety sama prawda.(usunięte przez administratora)

G.

Atmosfera zapewne zależy od działu, ja oceniam ją bardzo dobrze wręcz wzorowo, o lepszą cieżko, ale to zawsze zależy na kogo trafi się w zespole. Zarobki? Zdycydowanie minus. Odpowiedzialność spora, ale zawsze można liczyć na wsparcie. Nigdzie nie jest idealnie.

@G.

Cieszymy się, że oceniasz atmosferę pozytywnie, często spotykamy się z taką opinią. Każda praca wiąże się z pewnym poziomem odpowiedzialności. Staramy się, by każdy w MIG mógł liczyć na wsparcie.

J.

Miałam rozmowę rekrutacyjną na jedno ze stanowisk w e-commerce. Myślę, że firma powinna ujawniać jakie ma widelki określone na dane stanowisko. Uważam, że moja kandydatura została odrzucona bo podałam dość wysoką kwotę. Słaby pakiet socjalny. Brak odpowiedzi na zadane przeze mnie mailowo pytanie.

@J.

Jak nie podasz najniższej krajowej to cie nie wezmą

@J.

Proces rekrutacji w MIG rozpoczyna się zwykle od rozmowy telefonicznej. W czasie rozmowy, poza wstępnym sprawdzeniem kluczowych kompetencji potrzebnych do pracy na danym stanowisku, pytamy również o oczekiwania finansowe Kandydata. Oczywiście zdarza się, że nie możemy im sprostać – w takiej sytuacji, szanując czas osoby aplikującej, kończymy proces rekrutacji na tym etapie. Zawsze jednak staramy się informować o tym Kandydatów. Benefity oferowane w centrali obejmują standardowe elementy, takie jak opieka medyczna oraz pakiet sportowy. Dodatkowo, dbamy też o miłośników mody, oferując zniżki na nasze produkty.

nick

pracowalem w e commerce 8 msc - ten DEPARTAMENT i zadania w nim to w większości przypadków wypełnianie strategii, ktore zostaly juz zaplanowane, czyli dobra praca dla ludzi po 40stce ktorzy sie wypalili zawodowo i w sumie nie maja co ze soba zrobic, lub dla ludzi ktorym odpowiada siedzenie na stołku i odklepywanie 8h, lub ludzi na studiach. Ciagle ucinają premie sprzedażowe bo zmieniają nagle plany i kejpjaje, plany nie są wyrabiane bo platforma ciagle generuje bledy - ktore musisz TY zglosic (czego w umowie napisanego nie masz - no ale łudzisz się - ze w koncu kiedys bedzie lepiej - nie, nie bedzie ) zarzad i osoby odpowiedzialne za te kwestie nic nie zmieniaja, ogolnie panuje dziwna atmosfera, niby kazdy sie lubi, ale jednak nie... zarobki bardzo slabe - jesli ktos mysli o zwiazaniu sie z firma i o GODNYM życiu - radze omijac szerokim łukiem. jestes rozliczany za to, ze sie starales ale rowniez za to, ze platforma wygenerowala zbyt duzo bledow, a wiec nici z premii, nici z awansu (chociaz sie starasz) generalnie firma lubi sobie zatrudniac ludzi po znajomosci - przylad podano ponizej, czyli zatrudniony syn Prezesa - w niejednym dziale stołki grzeją "specjaliści" ktorzy maja gdzies w krakowskich firmach plecy.. albo ludzie o zbyt wysokim ego ktorzy wprowadzaja niemila atmosfere (slyszalem nie jedno jak sie kogos miesza z błotem - niby kolega z dzialu a jednak nie, az dziwne ze osoby na stanowiskach kierowniczych nie potrafia wprowadzic przyjaznej atmosfery do zespolu - albo kogos zwolnic za to ze jest niemily i demotywujacy ) no i tak to wszystko splywa w kierunku dna, bacznie obserwuje losy tej firmy, mam wrazenie ze mniejsi gracze na rynkach lepiej ogarniaja tematy internetu, a zatrudniaja ludzi o mniejszym doswiadczeniu. Co mogliby zmienić zarządzający? Wykopać ze stołków kierownictwo ktore sie zasiedzialo i mysli ze dzieki samemu siedzeniu ten biznes wypali! Jeszcze jedno: firma stawia na nowych pracowników.. nowy to taki max do 6 msc - do tego momentu jeszcze jestes jako tako traktowany - ale potem jestes trybikiem W WIELKIEJ machinie zarabiajacym MALUTKIE pieniazki - jesli macie chociaz grosz szacunku do siebie nie idzcie tam pracowac !

Tak16Nie

Tak jest wszędzie w Krakowie

Pan Jacek
@nick

Ludzi się poleca tak jak w każdej innej firmie, w Krakowie w ogóle trudno teraz kogoś zatrudnić z EC nie "po znajomości", bo wszyscy się po prostu znają (specjalistów jest naprawdę mało). Co do syna prezesa, to chyba wiesz, że chłopak pracuje w firmie dobre 10 lat i zaczynał jako magazynier-dostawca, czyli od najniższego szczebla i dorobił się obecnego stanowiska (które nie jest kierownicze ani co) żmudną pracą? Bardzo dużo można zarzucić tej firmie, tak jak i innym, jednak atmosfera panuje świetna (zawsze są wyjątki, tutaj także są poszczególne persony). Między innymi, wspominałeś, że pracowałeś 8 msc, jakiego awansu się spodziewałeś po tak krótki czasie?

Dno
@Pan Jacek

Owszem, bo w innych korporacjach średnio po 6 mc przestaje się być asystentem, cZyli osobą która dop.się wdraża. Ale to jestwłaśnie przecież firma rodzinna wiec powinnam czekać tak jak moja koleżanka już 2,5 roku na wykreślenie sprzed jej stanowiska przedrostka "młodszy", jak się jednak ost.dowiedziala, na tym stanowisku specjalistów nie przewiduja xd

xyz
@nick

Brawo wszytko zawarte co dzieje się w tej firmie tez byłem jej pracownikiem. Pani kierownik nie wie jak wyglada praca i szuka tylko osób które będą nią robić . Generalnie jak nie masz co z sobą zrobić to idź tam Nie masz planów na siebie to jest to idealne miejsce

xyz
@nick

Dodam także ze jedna z najdłuższych liderek nie potrafi pomoc nie jest wog przykładem wychodzi z pracy na dwoe trzy godz jakby nigdy nic spóźnia się każdego dnia i ma być przykładem ? Dla kogo ? Jest idealnym przykładem jak wchodzić komuś w tyłek BRAWO

@xyz

Dokładnie!

@nick

Rzeczywiście – w firmie funkcjonuje Program Poleceń Pracowniczych, dzięki któremu pracuje dużo osób polecanych przez osoby już u nas pracujące. Nasi aktualni pracownicy, zarówno ze sklepów jak i z centrali, również mają możliwość zmiany stanowiska wewnątrz firmy, korzystając z rekrutacji wewnętrznej. Każda z tych osób przechodzi standardowy proces na dane stanowisko. Jeśli jej kompetencje są spójne z oczekiwaniami, oferujemy jej możliwość zatrudnienia. Warunki finansowe są dyskutowane podczas składania oferty i są zawsze wypadkową naszych możliwości (widełki wynagrodzeniowe na danym stanowisku), poziomu kompetencji kandydata i jego oczekiwań finansowych. Wynagrodzenie w e-commerce składa się z podstawy oraz części premiowej, która jest uzależniona od realizacji celów sprzedażowych. Są one planowane w krótszych, kwartalnych okresach, tak aby bardziej realnie i precyzyjnie reagować na bieżącą sytuację rynkową. W 2018 zmieniliśmy platformę e-commerce, na której działają wszystkie sklepy internetowe MIG. Wdrożenie wiązało się z pewnymi utrudnieniami, co często zdarza się przy tego typu projektach. Na bieżąco pracowaliśmy i pracujemy nad rozwiązaniem pojawiających się problemów. Liczymy, że w 2019 roku system będzie działał bez zarzutów.

Shot30

Czy ktos może przyblizyc warunki pracy w centrali w obsludze sklepu internetowego?

Eh
@Shot30

Tak. Zapieprz na słuchawkach.

zawiedziona24
@Eh

Zapiepsz na słuchawkach,patrzenie na twój talktime. Lepiej trzymać język za zębami,bo po koniec umowy próbnej zostaną Ci wypomniane wszystkie słowa,które wypowiedziałeś. Nie polecam firmy. Zostałam zwolniona bo niby nic nie umiałam,a śmigałam w czasie rozmów,tylko raz miałam zawahanie czy chce tam pracować. Cudowna P. Kierownik rozwiązała moje wątpliwości i nie przedłużyła mi umowy. Omijajcie tą firme szerokim łukiem.

@Shot30

Jest to praca związana z obsługą klientów sklepów internetowych, kontaktujących się z nami za pomocą różnych kanałów: telefonu, maila, Facebooka i czatu. Najczęściej odpowiadamy na pytania związane z naszymi produktami, przesyłkami czy zwrotami. Praca w pełnym, bądź niepełnym wymiarze godzin w zależności od możliwości pracownika, zmianowa. Zapewniamy umowę o pracę oraz możliwość dopasowania grafiku np. podczas studiów. Serdecznie zapraszamy!

Karo-25

Najgorsza firma . Jedyne co ,ze jest umowa o prace,ale łaski nie robią... Płaca może lepiej przemilczę ,bo w dzisiejszych czasach to tak jakby być niewolnikiem i dostawać miskę ryżu a raz w roku ryż z kurczakiem jak się uda . Oczywiście niby wszyscy mili,ale po miesiącu już wyszło kto z kim a kto przeciwko komu . Konfidentów tez nie brakuje .

Tak5Nie

@Karo-25

Rzeczywiście zatrudniamy naszych pracowników na umowę o pracę. Kształtując poziom wynagrodzeń opieramy się na raportach płacowych z branży retail, aby wpisywać się w standardy rynkowe. Szkoda, że w taki sposób odebrałaś atmosferę w firmie. Pozdrawiamy!

Pani Królikowska

Praca w centrali jest stresowa, bardzo duzo odpowiedzialnosci, bardzo duzo pracy i niskie wynagrodzenie. Marketing Investment Group to firma, ktora wybiera kandydatow na podstawie tego jak niskie wynagrodzenie kandydat prosi. Dobra firma na staz max, potem uciekac. JAK NAJSZYBCIEJ. Rotacja we wszystkich dzialach jest ogromna. Kiedy pracowalam w centrali bylo okolo 270 osob. A kazdego miesiaca sie zwalnialo od 15 do 30!!!!. Wyobrazacie to obie?! 10% KADRY!!! ...udzie przychodza na okres probny i po tygodniu sie zwalniaja bo opadaja rece przed tym bezladem. Absolutny chaos ktory panuje w firmie dzieki temu ze nikt w takiej pracy dlugo nie wytrzymuje i sie zwalnia. A dopoki przyjdzie ktos nowy... Wyszkoli sie... I za miesiac sie zwolni... i znow to samo... duza rotacja... niskie wynagrodzenia. Moze cos sie zmieni w MIG'u... kiedykolwiek. Chociaz wiem ze przy takim rozumowaniu jaki ma zarzad (placmy ludziom mniej, wiecej zostanie dla nas) o "dynamicznym rozwoju" rozmowy byc nie moze. Ludzie, dobrzy i fajni ludzie, kreatywni ludzie, ktorzy tam siedza - uciekajcie jak najszybciej. Krakow ma duzo fajnych i przyszlosciowych firm z branzy - LPP, OTCF, ANSWEAR. NIE MARNUJCIE SIE w MIG!

Tak50Nie

Czasmija
@Pani Królikowska

No cisnom tej biednej firmie od 2,5 roku a Firma nic. Potencjał ogromny a przy tak wynagradzanych pracownikach zysku 50% tego co mogli by mieć. Gratulacje dla właścicieli. A czas mija. Konkurencja rośnie. Marki zarabiają 50% tego co powinny :)

Tak16Nie

W.
@Pani Królikowska

Pracuję w tej firmie od ponad 3 lat. Nigdy nie doszło do takiej sytuacji żeby zwalniało się 20 lub 30 osób miesięcznie.

dla znawcy
@W.

w ubiegłym miesiącu zwolniło się ponad 20 osób

Tak20Nie

Ja
@dla znawcy

Z czego większość to dyrektorzy i koordynatorzy ;)

Pewien Pan
@W.

W ciągu 1 miesiąca zwolniło się około 8 osób. Wiem bo sam widziałem

@Pani Królikowska

Jesteśmy dużą, rozwijającą się firmą, w związku z czym pewien poziom rotacji jest standardem na rynku pracy. Musimy jednak zaprzeczyć informacji o ilości osób odchodzących. Do do tej pory nigdy nie zdarzyła się sytuacja, by w ciągu miesiąca, zwolniła się tak duża liczba Pracowników, jaką Pani podała. Bardzo rzadko zdarzają się również sytuacje, gdy ktoś odchodzi po tygodniu okresu próbnego. Mocno zadbaliśmy o standardy wdrożenia pracownika, co ustrukturyzowało proces wejścia do organizacji i usłyszeliśmy wiele opinii, że jest to bardzo pomocne. Z każdą osobą, która odchodzi, rozmawiamy podczas exit interview, badając powody zwolnienia i starając się reagować na pojawiające się sugestie. Jeśli ma Pani własne sugestie, zapraszamy do kontaktu na kariera@miggroup.com Pozdrawiamy!

TakNie1

Ctrl C Ctrl V
@Specjalista ds. personalnych w Marketing Investment Group

Najważniejsze że jesteście z siebie zadowoleni ;)

Tak10Nie

taki ktoś
@Specjalista ds. personalnych w Marketing Investment Group

W roku 2018 byłam świadkiem 3 przypadków kiedy osoby odeszły po kilku dniach okresu próbnego. kilka kolejnych nie przedłużyło z własnej woli umowy po okresie próbnym.

taki ktoś

Firma w odpowiedziach poniżej szczyci się atmosferą, badaniem poziomu zadowolenia pracowników, exit interview i ogromnym rozwojem. 1. Atmosferę budują nie dyrektorzy, kierownicy czy o zgrozo "liderzy", ale zwykli pracownicy. W moim dziale atmosfera nie jest idealna. 2. Super atmosfery do garnka nie włożymy. 3. Za badaniem poziomu zadowolenia , exit interview i ogromnym rozwojem nie idzie dla pracownika absolutnie nic. Przynajmniej ja nie zauważyłam, a już trochę pracuję. 4. Na 107 opinii ocena 2 mówi sama za siebie.

Tak14Nie

nie podam

Nie polecam pracy w tej firmie. Moje sugestie dla Marketing Investment Group S.A.: Zachęcam do dokładniejszej lektury oponii byłych i obecnych pracowników. Opinie doskonale odzwierciedlają nastroje w firmie

@nie podam

Dziękujemy za tą opinię. Bardzo zależy nam na poznaniu zdania naszych pracowników na temat pracy w Marketing Investment Group. Na bieżąco monitorujemy sytuację w firmie i atmosferę panującą wśród pracowników. Od kilku lat, co roku, badamy poziom zadowolenia z pracy w ramach badania satysfakcji pracowników, zarówno w krakowskiej centrali, jak i we wszystkich naszych sklepach. Obecnie jesteśmy w trakcie kolejnej edycji. Od kilku lat atmosfera jest wskazywana jako bardzo mocny punkt pracy w MIG. Mamy nadzieję, że utrzymamy ten wynik również w tym roku :) Po każdym badaniu podejmujemy też działania, których celem jest zwiększenie zadowolenia z pracy w MIG. Opinie byłych pracowników zbieramy natomiast podczas tzw. „exit interview”. Pomysły na wszelkie zmiany i usprawnienia prosimy jednak kierować na adres kariera@miggroup.com Z góry dziękujemy i pozdrawiamy!

Specjalista ds. personalnych w Marketing Investment Group

System sprzątania w firmie jest zorganizowany w taki sposób, aby wszystkie cztery piętra w naszym biurowcu były sprzątane każdego dnia, od poniedziałku do piątku, w czasie, gdy większość z nas kończy pracę. Do tej pory nie słyszeliśmy głosów niezadowolenia. Dziękujemy jednak za zwrócenie uwagi na tą kwestię. Przekazujemy temat do Działu Administracji. Pozdrawiamy!

och

Ta firma odzwierciedla typową polskę i polską mentalność ciągle te same rekrutacje na te same stanowiska więc chyba firma nie dostrzega swojego problemu skoro jest taka rotacja,menadzerowie muszą tam niezłe cuda robić że się ludzie zwalniają lub są tak często zwalniani,jedynymi którzy się z tego cieszą są gwiazdy od piłowania paznokci z HR bo grafiki ciągle pełne i pytania o porażki i sukcesy muszą być w gotowości -omijać z daleka takie piekiełka

Tak5Nie

@och

Zgadza się – jesteśmy firmą polską. Działamy od prawie 30 lat, od kilku również poza granicami kraju. Jeśli chodzi o pracę w salonach najczęściej poszukujemy na stanowisko Doradca Klienta (takich osób w firmie zatrudniamy ok. 1000). W centrali często poszukujemy osób do obsługi klientów sklepów internetowych – obecnie, na tym stanowisku pracuje prawie 30 osób. Sprawdziliśmy – dziewczyny z HR-u preferują hybrydy. Zatem - zero pilniczków w pracy ;)

Szukaczek

Rekrutacja - Pani od rekrutacji pyta o informacje zapisane w CV trzymane w ręce. Kierowniczka siedząca obok przyznaje, że pracowała w tych samych miejscach co ja (kilku). Zarobki? Nie podajemy. Parking dla auta? Od dawna nie ma miejsc. Praca w weekendy? Tak ale z domu z prywatnego sprzętu... Po paru dniach więcej informacji: propozycja 3000 brutto przy zapisanym na Pracuj.pl minimum 4000 oraz przekazanym na rozmowie, trochę słabo a czytając opinie tutaj chyba się nie skuszę.

xzy

Powiem tak... ogłoszono nabór na stanowisko testera aplikacji internetowych. Złożyłem potrzebne dokumenty. Spełniałem wszystkie warunki z wyjątkiem doświadczenia (brakło mi półroku). Nikt się nie odezwał. Pomyślałem - okej, ktoś lepszy się znalazł. Po jakimś czasie z czystej ciekawości (sic!) chciałem sprawdzić czy ktoś znajomy się nie dostał i ku mojemu zdziwieniu na tym stanowisku pracuje ktoś z rodziny zarządu (to samo nazwisko jakie ma prezes) i ktoś kto wcześniej pracował jako kierownik biura obsługi klienta... Czy takie zagrywki to normalna sytuacja w większości krakowskich firm?

bigdream
@xzy

xyz, Skąd masz takie info?

Ja
@bigdream

LOL tak jest

Pewien Pan
@Ja

Dokładnie tak jest

Bartosz

Może powinniśmy z większą pokorą przyjmować opinie osób rekrutujących. Chyba, że ktoś ma takie kompetencje?

zarobki takie duże w MIG

@Witek na stanwisku asystenta okolo 2k, specjalisty ok 3k, kordynatora okolo 5k, kierownika 8k.

Paulina
@zarobki takie duże w MIG

brutto ;)

Tak11Nie
Edi

Miałam kontakt z działem HR już dawno nie widziałam takiej nieprofesjonalnej i zenujacej rozmowy z HR ,kompletnie nie czytaja CV ,pytania oderwane od rzeczywistosci i nie związane z tematem stanowiska,kompletna ignorancja oraz brak profesjonalizmu jakby małe dzieci zatrudnili do pracy tylko po to zeby odbierać maile i udawać ze sie na czymś znają - żenujące zachowanie tych niekompetentnych Pań !!!!

Tak20Nie

Witek

Może wiecie coś o ewentualnej pracy w firmie? Jakie zarobki można wyciągnąć?

TakNie

Zostaw opinię o Marketing Investment Group S.A. - Kraków

Chcę opublikować:

×
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie