2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Styropmin Sp. z o.o.

Adrian.sss

Witam. W jakim systemie odbywa się praca w hali produkcyjnej w firmie Styropmin?

@Adrian.sss

Dzień dobry, jako że mamy trzy zakłady produkcyjne w różnych lokalizacjach, proszę napisać, o który z nich dokładnie chodzi.

Okejka

Co z budową firmy w Radomsku?

@Okejka

Dzień dobry, prace związane z budową Zakładu w Radomsku przedłużają się w związku z wydłużeniem akceptacji różnych prac projektowych. Powodem jest COVID-19, który niestety spowalnia uzyskiwanie kolejnych akceptacji administracyjnych. Natomiast jak Zakład będzie już w fazie zaawansowanej z pewnością będziemy informowali o rekrutacjach i szczegółach pracy u nas. Pozdrawiam, Zespół Styropminu

Remik

Dobry pracownika dbający o pracowników o czym świadczy pakiet socjalny i w miarę godziwe zarobki.

Jaka umowa obowiązuje w Styropmin Sp. z o.o. podczas okresu próbnego?

Na okresie próbnym firma zatrudnia zarówno na umowę zlecenie jak i na umowę od pracę, co zależy między innymi od stanowiska. Podkreślić należy przy okazji dofinansowania i benefity jakie oferuje: Pakiet medyczny Kartę sportową Ubezpieczenie grupowe Dostęp do środków z ZFŚS Opłatę za udział w szkoleniach i konferencjach Dofinansowania do studiów

Jasiek

Rozwinięta i dobrze prosperująca firma. Dobry pracodawca, więc jeśli ktoś chce tu pracować polecam.

ŁUKASZ
@Jasiek

Witam. Mozesz powiedziec jak przedstawiaja sie zarobki w firmie?

Boro

Kiedy będzie można składać CV do pracy w Radomsku

@Boro

Dzień dobry, projekt budowy fabryki zaplanowany jest na dwa lata. Przewidujemy, że rekrutacje ruszą dopiero za 1,5 roku. Będziemy z pewnością publikować ogłoszenia oraz informacje na ten temat. Na chwilę obecną jest trochę za wcześnie, żeby coś bliżej deklarować.

Jak szefostwo w Styropmin Sp. z o.o.? Spoko traktują ludzi?

Moim zdaniem spoko

Mercedes

W tej firmie nawet kierowników wymieniają średnio raz na dwa miesiące.

Mariola 1325
@Mercedes

Teraz też zwolnili bez powodu

krakowiaczek
@Mercedes

Zmiany a lepsze będą jak wymienia tego, który wymienia. Chyba kazdy ma pojęcie jak sie pracuje w firmie, w której nie znasz dnia ani godziny. Nawet jesli pracujesz od lat ...

rudzielec

Tu za niewygodną prawdę usuwają posty a w zakładach ... Taka firma ... Jak ktos ma coś lepszego to ucieka stąd.

Plny

Praca przeciętna. Uzależniona od warunków pogodowych. Przynajmniej w Oświęcimu. Szef mega gość na prawdę tak miły ze szok. Co z tego jak firma zarzadzaj (usunięte przez administratora)

Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Szanować ludzi a nie traktować instrumentalnie. Śledzenie pojazdów poza godzinami pracy i wykorzystywanie tej wiedzy do szantażu emocjonalnego to tylko przykład.

pysznoglowka

Co powinien zrobić? Zapoznać się z wymaganiami grupy społecznej jaka u niego pracuje, a raczej dokształcić kadre zarządzającą. Ci ludzie to nie są X którzy żyli żeby pracować tylko Y, którzy pracują by żyć. Jestem niemalże pewna, że większość HR owoców od Was nie wie kim są milenialsi. Jakby to nazwać ignorancja? Bo gdyby wiedzieli ich wpisy nie byłyby tym korporacyjnym bełkotem, który trafiał 10 lat temu do Xów. Gdyby wiedzieli napisaliby np tak: Witam jestem kierownikiem działu "jakiegostam" Wasze wpisy faktycznie przekonały nas że w naszych zespołach istnieją problemy. Chcielibyśmy razem z Wami znaleźć rozwiazanie ponieważ naprawdę ważne jest dla nas by nasza firma była miejscem w którym dobrze się ludziom pracuje - po prostu. Niestety nie zawsze zauważamy wszystko w odpowiednim czasie dlatego też chcielibyśmy zaprosić Was do projektu, w ktorym wspólnie postaramy się poprawić jakość naszej pracy. " Pokolenie Y potrzebuje jak powietrza wsparcia autorytetów (tu wielka praca menadżerów), poczucia że mają wpływ na ład w firmie (mozna to w fajny i tani sposób zrobić poprzez wprowadzenie do firmy projektów inicjowanych przez pracowników). Żeby nie było, ze tak sobie piszę miałam przyjemność doradzać człowiekowi, któremu się to udało - udało się zmienić podejście z "młodzi teraz to lenie i nieroby" na "mam dobry kreatywny zespół" ma ponad 50 lat i zarządza ok 150 osobami w firmie z branży FMCG on jest żywym przykładem i dowodem na to, że się da. Fluktuacja kadr na zewnatrz organizacji spadła znacząco. Trzeba tylko zaakceptować fakt że pokolenie Y różni się od nas Xów i jak już znajdzie sie wspólny język to okazuje się że Y to mega kreatywni, samodzielni i odpowiedzialni ludzie. I jeszcze jedno do HRów Szalone nożyczki kocham w listopadzie będzie w Mińsku idę po raz piąty na tą sztukę "mały plusik za to", ale błagam nie zamieszczajcie zdjęć z zakupu odzieży ochronnej to bardzo bolesne jest. Życzę powodzenia i trzymam kciuki:)

Weronika

@Spieniacz Nie jestem Dyrektorem firmy Styropmin, lecz moderatorem tego wątku. Moje zadania skupiają się wokół aktywnej pomocy Wam z zebraniu informacji o tym pracodawcy. I musisz wiedzieć, że nie staje tu w niczyjej obronie - pozostaje raczej neutralna. Chcesz nam coś powiedzieć odnośnie specyfiki pracy w tym przedsiębiorstwie?

Weronika

@daro_z_merca Nie chodzi o przepisanie tego, co ktoś wcześniej napisał - przecież każdy może mieć zupełnie inne zdanie na temat tego samego pracodawcy. Każda uwaga i wskazówka mogą naprawdę pomóc osobom, które ubiegają się o pracę w firmie Styropmin. Może chociaż powiesz nam, na jaki rodzaj umowy mogą liczyć właśnie Ci nowi pracownicy?

Spieniacz
@Weronika

(usunięte przez administratora) Czy Ty jesteś dyrektorem w Styropminie? Czy piszesz tu na etacie detektywa? Bo jakoś nie widać abyś stawała w obronie innych firm. Przyznaj się na jakich warunkach Tu robisz. Zrób pierwszy krok w tym o co prosisz innych.

Weronika

@daro_z_merca Chodzi jedynie o zebranie jak największej ilości wiadomości o Styropmin tak, żeby osoby starające się tam o pracę miały łatwiej. Pomożesz w tym? @Rekrutowany Niestety, nie mam pojęcia, jak wygląda tam proces rekrutacyjny, stąd moje pytania. Skoro sam posiadasz taką wiedzę, to dlaczego nie będziesz tak uprzejmy i nam tego nie opiszesz? Na jakie stanowisko aplikowałeś?

@Weronika

Mam przepisać to co wcześniej tu napisano? Po co? Za wiele się nie zmieniło. Poza ludźmi, którzy przychodzą i odchodzą. To też bez zmian. Ilu ich przewinęło się w tym roku? 100 czy więcej? Ilu z nich zostało? Ilu nie odejdzie jak tylko dostaną coś korzystniejszego? Ankiety zakładowe nie dały odpowiedzi kto śmie tu opisywać sytuację w firmie? Nie wiadomo z kim zrobić porządek? Podobno ryba psuje się od głowy ....

Weronika

@daro_z_merca Nie chce polemizować - jestem tu po to, by pomagać tym, którzy chcą dowiedzieć się czegoś o tym pracodawcy - stąd moja dociekliwość. Dlatego, skoro posiadasz jakąś wiedzę o Styropmin, to powinieneś się nią z nami podzielić. Proszę tylko, żebyś to zrobił bez cienia ironii - możemy na Ciebie liczyć? @Bodzio_fr Dobrze, jak najbardziej to rozumiem. Sam tam pracujesz?

@Weronika

Może jeszcze podac stanowisko i nr szafki? W tej firmie nie ma miejsca na otwartą konstruktywną krytykę. Ci, ktorzy próbowali już nie pracują. Pomimo ze przeszli szkolenia, o których 99 proc. obecnej załogi nie ma pojęcia.

@Weronika

Proponuję zacząć od napisania własnego imienia a nie podszywanie się pod nickiem. Żadna Weronika nie pracuje w styropminie a pani próby moderowania forum są tak słabe jak dział HR styropminu.

daro_z_merca

Do administratora strony - dlaczego usuneliście z tekstu słowo "(usunięte przez administratora)? Czyżby ujawniało tajemnicę firmy STYROPMIN?

Weronika

@daro_z_merca Używasz dosyć dosadnych określeń - na przyszłość proszę, żebyś jednak tego nie robił. I z czego wynika Twoja, tak zła, opinia na temat pracodawcy, jakim jest Styropmin? @ego Widzę, że brałeś udział w rekrutacji. Pamiętaj, iż kwestia wysokości wynagrodzenia jest dla każdego indywidualna. Może opiszesz nam to, jak wyglądał cały proces rekrutacyjny?

@Weronika

"Mamy 500 mln obywateli w Unii Europejskiej i co, nie ma komu pracować? - Skąd więc narzekania pracodawców na problemy ze znalezieniem pracowników? - To nie kwestia znalezienia pracownika, tylko - jak rozumiem - niewolnika " - (usunięte przez administratora)

Bodzio_fr
@Weronika

(usunięte przez administratora)ego napisał indywidualną opinię. Nie chce pracować za pieniądze oferowane w styropminie a widząc że firma ma problem z obsadą podpowiada co powinni zmienić. Widocznie nie jest to tak oczywiste dla szefostwa więc rada może się przydać.

ego

No cóż. Firma prowadzi rekrutacje na stanowiska produkcyjne oraz magazynowe lecz HR proponuje jedynie pensje minimalne bez względu na doświadczenie oraz kwalifikacje (papiery). Mowa oczywiście o Zielonej Górze. Szanowna Kierowniczko HR temat prosty a mianowicie aby mieć konkretnych pracowników trzeba niestety zapłacić odpowiednie uposażenie a nie obiecywać marchewkę . Proponuję zatrudnić obywateli Ukrainy - oni pracują na godziny EFEKTOWNIE nie mylić z EFEKTYWNOŚCIĄ .

@ego

Nie sądzę aby Ukraińcy chcieli pracować w tej firmie. Oni mają lepsze opcje. Ta firma nie szuka pracownikow ale(usunięte przez administratora). I stąd problem z obsadą.

ciekawy

Styropmin - oddział Zielona Góra. Dziś widziałem ogłoszenie o pracę dla pracowników produkcyjnych.Czy ktoś kompetentny mógłby napisać jak wygląda sprawa pracy : 1.Warunki 2.system pracy (3 zmiany ? ) 3.Płace 4.Traktowanie pracowników 5.Umowa zlecenie/umowa o pracę 6.praca w soboty i w niedzielę. Z góry dziękuję

@ciekawy

Dzień dobry Poniżej odpowiedzi na Pana pytania. Mam nadzieję, że będą pomocne. Chcę tylko nadmienić, że oprócz Zielnej Góry, mamy fabrykę w Oświęcimiu i Łochowie. We wszystkich tych zakładach stosujemy takie same zasady. 1. Warunki pracy Zakład jest nowy, z solidnym zapleczem socjalnym (szatnie, natryski, stołówka), maszyny na produkcji nowoczesne. Praca jest czysta, bez brzydkiego zapachu. Obecnie, ze względu na upały, na hali jest gorąco. To co robimy, to zapewniamy pracownikom zimną wodę z dystrybutora. Tam gdzie pracują maszyny jest hałas, mimo że jest w normie, może to być dla niektórych minus. Natomiast radzimy sobie z tym kupując pracownikom ochronniki słuchu. Stanowisko operatora maszyn to obsługa konkretnych maszyn, do czego przyuczymy. Praca na magazynie głównie wiąże się z załadunkiem samochodów. Załadunek robiony jest ręcznie, więc trzeba się sporo nadźwigać. 2. System pracy Docelowo dwie zmiany. 3. Płace Nie wiem, czy inni pracownicy życzyliby sobie, żeby podawać publicznie kwoty ich zarobków. Zainteresowane osoby proszę o tel. pod numerem 661 751 653, podam indywidualnie. 4. Traktowanie pracowników Zostawię ten punkt dla pracowników, niech sami się wypowiedzą. 5. Forma zatrudnienia Dla osób, które chcą zostać u nas na stałe, umowa o pracę. 6. Praca w weekendy Niedziele – wolne Soboty – do uzgodnienia z Kierownictwem

@ciekawy

3. Płace (usunięte przez administratora)na rękę i premia, która nie wiadomo od czego zależy tak naprawdę od 0 do 30%

Daro
@ciekawy

1 - w skrócie trzy rodzaje a. obsługa maszyn (praca stojąca lekka / stukanie w panele sterownicze) b. pakowanie (praca w ciągłym ruchu ciężka, dźwiganie i przenoszenie elementów o różnej wadze i rozmiarach oraz układanie ich na środkach transportu wewnętrznego) c. praca na tzw. magazynie a w rzeczywistości załadunek styropianu na tiry. (praca ciężka w 99% na zwnątrz bez względu na warunki atmosferyczne, zimą nawet - 15 C, w lecie praca w pełnym słońcu i pod rozgrzanymi słońcem plandekami , jak pada to na głowę) klimatyzacja tylko w biurach :) 2. Dwie zmiany po 10 godzin(usunięte przez administratora) tak jak wcześniej opisał "macek" 3. Płace na takim poziomie, że bardzo często ludzie odchodzą bo gdzie indziej dostali 100 zł więcej. (usunięte przez administratora) 4. Tak jak opisano to wcześniej. 5. Umowa zlecenie a późnej (zwykle 2 mies) umowa o pracę. 6. Soboty robocze . Nie ma za co.

ciekawy
@Daro

Dziękuję :)

Tez_bym_chcial_merca

Nie wolno pisać ile bo mogłoby się okazać że w innych zakładach firmy płacą mniej a w Zielonej i tak nie ma chętnych na takie posady.

BOB

Czy pracodawca zechce ustosunkować się do informacji, według której w zakładzie w Zielonej Górze sytuacja jest na tyle fatalna, że dziewczyny z biura są angażowane do pracy na produkcji z załadunkiem tirów włącznie? Reszta nadal bez zmian, jak w opisach przedmówców?

Kacper
@BOB

Moze to nie z zakladem tkwi problem lecz z osobami odpowiedzilnymi za zaladunki. Jedno auto ladowane ponad 3 h porazka magazyn chodzi jak swiete krowy po placu nie mowic tu o wszystkich zeby nie urazic a anonim "BOB" pisze ze cos nie tak z zakladem nosz ku#wa produkcja pomaga na zaladunkach i bo az sie plakac chce a ktos mowi ze "biuro" pracuje fizycznie a moze jest tak ze same tego chcialy robimy zespol wiec podwinely rekawy i pomogly i brawa dla nich bo az wstyd gdy kobieta podnosi 3 paczki na raz a odpowiedzialni za to po jednej. To dzieki takim anonimowym osoba zaklad kuleje 3 os zostaja po godzinach zeby pomoc i zrobic swoje a reszta hmm brak slow. I jestem osobiscie wdzieczny dziewczyna bo pokazaly klase co niejednemu na magazynie brakuje. Wiec skonczcie pierdo#lic a zacznije robic

@Kacper

Rozumiem, że w rozumieniu pracodawcy problemem zakładu są ludzie, których jedynym celem w życiu nie jest praca w STYROPMIN ZG? Że chcą mieć jeszcze życie rodzinne czy towarzyskie albo po prostu móc wypocząć po 8 godzinach nielekkiej pracy? Problemem nie jest brak umiejetności stworzenia takiego systemu motywacyjnego aby udało się zatrudnić odpowiednią ilość pracowników, którzy pracowaliby solidnie bez konieczności notorycznego zostawania dłużej? Najlepiej gdyby pracownicy rozstawili namioty i nie wychodzili z zakładu będąc w ciąglej gotowości dla zakładu... w końcu nie chodzi o jedna czy dwie nadgodziny co jakiś czas ... Praca do 20 czy 21, bywa dłużej (czasami nawet od 6) nie jest w zakładzie niczym wyjątkowym. Czy takie jest stanowisko pracodawcy w tej kwestii? Może ma jakiś iny pomysł na rozwiązanie problemu?

Tom
@Kacper

To może tych z produkcji wyślijcie do biura. Sukces gwarantowany !!!

Macek
@BOB

Ty jesteś zwykły (usunięte przez administratora) Bez szkoły,pierwsze słyszę żeby ktoś pracował od 6 do 20 !!!! Chyba że ściemniacze którzy chcą narobić sobie nadgodzin!!! Np. Pan A... A do 20 pracują magazynierzy od 10 zaznaczam bo się nie wyrabiają , a produkcja od 6 max do 16!!!!ps: NIE KŁAM I NIE SZUKAJ JELENIA KTÓRY BĘDZIE ZA CIEBIE PRACOWAŁ.

@Macek

Zdecyduj się ! "Pierwsze słyszysz" czy "chyba że ..."? Bo jedno wyklucza drugie. Wolałbym wypowiedź pracodawcy w tym temacie . Jakoś nie bardzo chce się wypowiedzieć.

Zostaw merytoryczną opinię o Styropmin Sp. z o.o. - Mińsk Mazowiecki

• Jak się pracuje w Styropmin Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Styropmin Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 54.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Styropmin Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Styropmin Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Styropmin Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.