Styropmin Sp. z o.o.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Styropmin Sp. z o.o.

Macek

Brawo dziewczyny!!!! Dziękujemy za pomoc!!!!powiem tak mało jest takich firm co nie katują swoich pracowników!!! A wy łamagi uczcie się pracy ,bo życie was zniszczy!!!!!

antek

Sytuacja w zakładzie ZG wygląda tak, że ludzie, którzy mieli zbudować ten zakład , którzy przeszli kilkumiesięczne szkolenia w Łochowie i Oświęcimiu. Zostali zwolnieni lub sami odeszli. Ta dobrze radzi sobie obecne kierownictwo, że pomijając fakt braku rąk do pracy w zakładzie pracują ludzie ze stażem 1-3 miesięcy nie mający odpowiednich kwalifikacji. Jak to ma działać?

wald
@antek

Na przykład konserwator - znowu szukają bo ostatni wytrzymał tam miesiąc po czym splunął i rzucił tę robotę w ... Rynek pracy może i jest rynkiem pracownika ale tu wygląda to na całkiem inne powody.

Dystrybutor
@wald

Widzę, że nie szanują tam w ogóle ludzi. Bez względu na stanowisko. Ciekawe jak tacy niedoświadczeni mają produkować dobry produkt? Ktoś może napisze jak to wygląda? Jakiej jakości tam produkują styropian?

jr
@Dystrybutor

To jak szanują można ocenić po wizytach PIP. Wpadają tam regularnie od początku pracy zakładu. Do dziś.

@Dystrybutor

Podepnę się pod temat. Jak jest z tym styropianem? Czy ludzie po miesiącu są w stanie zrobić dobry produkt? Proszę o info.

Dystrybutor

Firma pisze ze jest tak pięknie wyjścia to teatru szkolenia dla wszystkich a nie potrafi utrzymać działu handlowego i co chwile są zmiany. Średnia długość pracy handlowca to chyba kilka miesięcy, ja już nie przyzwyczajam się do osób które do mnie przyjeżdżają. Z tego co wiem to kolejni odeszli Lublin i Poznań.

Klient
@Dystrybutor

Na Lublinie to już kolejny się pojawił. Podobno pracuje już długo i dlatego go tam wysłali żeby pokazać, że można długo być handlowcem. Tylko klienci dłużej już się nie nabiorą tak jak i ja...

Dziwię się tym złym opiniom. Wróciłem do firmy po przerwie kilka lat temu i jest coraz lepiej. moim zdaniem firma idzie bardzo szybko do przodu . jak napisałem w innych firmach też nie jest idealnie.

ZG

Styropmin Zielona Góra - praca 10-12 godzin dziennie w tygodniu plus soboty. Nieudolne kierownictwo nie potrafi zrekrutować pracowników. Ledwo skompletowali jedną zmianę (kilkanaście osób) gdy w tym czasie zakład dosłownie zza miedzy zatrudnił 250 osób i planuje kolejne 100. To o czymś świadczy. 90 % osób którym zaproponowano pracę nawet jej nie podejmuje. Z Tych którzy podjęli 90% odchodzi po dwóch dniach. Zatrudnij się jako magazynier a codziennie godzinę przed końcem pracy będziesz miał jeszcze trzy tiry do załadunku bo nieudolny logistyk zamiast sensownie podstawiać auta, biega po zakładzie wymachując rękami i będzie Ci udowadniał, że jesteś do niczego. Ty a nie on! To tak w skrócie żeby Was nie zniechęcić za bardzo.

DW
@ZG

XIX wieczne zarządzanie rodem z Oświęcimia. Weźmiesz urlop nie masz premii. Za zwolnienie lekarskie tez po premii.

Lipa
@ZG

Mogę tylko potwierdzić to co ktoś wyżej napisał. Jak ktoś chce się dostać to przyjmą go od ręki bo mają problem z uruchomieniem drugiej zmiany.

@ZG

Drodzy Państwo Faktycznie, jak większość firm w Polsce, tak i my borykamy się ze znalezieniem kompetentnych osób do pracy. Natomiast nieprawdą jest, że 90% osób nie przyjmuje naszej propozycji pracy. Nie prawdą jest, że 90% osób, które podjęły pracę, odchodzi od nas. Wręcz przeciwnie, zauważamy coraz większą stabilizację. Rotacja jest i zawsze będzie. Natomiast zespół, który udało nam się do tej pory skompletować, to grupa bardzo dobrych pracowników, na których możemy liczyć i z których jesteśmy bardzo zadowoleni. Ponadto są u nas osoby, które zrezygnowały z pracy i po jakimś czasie wróciły, więc chyba nie jest tak źle….jak twierdzą inni. Nadal poszukujemy chętnych do pracy, mamy do obsadzenia stanowiska na produkcji jako operatorzy maszyn, na magazynie do załadunku, szukamy też osoby ze znajomością Cada. Zainteresowanych zachęcam do przysłania CV na adres praca@styropmin.pl lub kontakt pod numerem 661 751 653.

@DW

Premia wypłacana jest u nas miesięcznie, pomniejszana jest za ewentualne dni urlopowe. No bo przecież jak nie ma mnie w pracy i np. nie produkuję styropianu, to jak mam wypracować premię od jakości i wydajności? Nie znam firmy, która płaci premię pracownikowi za to, że nie ma go w pracy. Jeśli chodzi o zwolnienia lekarskie to zgodnie z przepisami ZUS premia za miesiąc, w którym występuje choroba musi być pomniejszona za czas nieobecności, żeby premie z poprzednich miesięcy mogły wejść do podstawy wynagrodzenia chorobowego. To są wymogi prawne ZUS’u a nie firmy. Niemniej jednak i tak nie jest to z całkowitą stratą dla pracownika. Oznacza to, że jak dostajemy wynagrodzenie chorobowe to składa się ono zarówno ze średnich wynagrodzeń podstawowych jak i średnich premii za ostatnie 12 miesięcy (lub mniej, jeżeli pracownik pracuje krócej). Czyli de facto część tej premii dostajemy.

ktoś
@Styropmin Sp. z o.o.

"borykamy się ze znalezieniem kompetentnych osób do pracy." - firma REAC , za płotu od początku roku zatrudniła 200 osób , planują kolejnych 100 a Styropmin z trudnością 15 - 20. Przy okazji przez firmę przewinęło się kilkudziesięciu, pewnie nawet więcej, często bardzo obiecujących, którzy w większości zrezygnowali po 2 dniach. Niech będzie, niektórzy po 2 tyg. O ile to jest jakieś osiągnięcie. Może warto się zastanowić nad wymianą decydentów ... obecnie pomysłem na rozruszanie zakładu jest narzucenie ludziom 10 godzinnego dnia pracy a jeśli trzeba to i 12 plus soboty. Plany produkcyjne zawyżone o 50% w stosunku do planów na dwa pozostałe zakłady w przeliczeniu na jedną zmianę dla jednej linii. I sposób myślenia - pracujcie dużo to dużo zarobicie. Sumarycznie. Ludzie przychodząc do pracy nie wiedzą, o której z niej wyjdą. Po zakładzie chodzi człowiek, który macha rękami i krzyczy na pracowników. Co samo w sobie ociera się o mobbing.

@ktoś

Ten człowiek niedawno z logistyka awansował na kierownika produkcji. Co pokazuje tendencje promowania takich zachowań przez obecne kierownictwo. Czy tak ma wyglądać przeszłość zakładu w Zielonej Górze?

Pracodawca twierdzi, że dba o pracowników to może mógłby zorganizować spotkaniem z nimi. Jak widać sytuacja w Zielonej Górze jest dość skomplikowana. Co jakiś czas wpada prezes poklepuje kierownictwio po plecach, pokazuje że trzyma rękę na pulsie ... A co maja z tego pracownicy? Ktoś słucha tego co mają do powiedzenia?

ZG

Praca 10-12 godzin w tygodniu plus soboty. Nigdy nie wiesz kiedy skończysz, bo logistyk biega po zakładzie wymachując rekami zamiast rzetelnie pracować i sensownie ustawiać samochody do załadunku. Normą jest zostawanie po godzinach bo na koniec twojej zmiany będzie jeszcze trzy tiry do załadunku i nikogo kto mógłby Cię zastąpić. Rozpaczliwe poszukiwanie ludzi do pracy. Nieudolne kierownictwo nie potrafi skompletować sensownej jednej zmiany (kilkanaście osób) podczas gdy sąsiedni zakład, dosłownie "za miedzą" w tym samym czasie obsadził 250 stanowisk i planuje jeszcze 100. Jak ktoś nie wierzy niech aplikuje. Przyjmą Cię jak zbawienie. Zwłaszcza, że 90 % kandydatów nie przychodzi do pracy tuż po otrzymaniu propozycji zatrudnienia. Plan produkcyjny w przeliczeniu na wydajność jednej zmiany ustawiony jest na 150% tego co jest w innych zakładach, bo Zielona Góra jest nierentowna. To tak w skrócie. Żeby zbytnio nie zniechęcać.

Możecie opisać teraźniejszą sytuację Styropmin Sp. z o.o.? Przyda się to wielu użytkownikom zainteresowanym pracą tam.

Pracuś

Jest dobrze. Ostatnio firma zorganizowała nam wyjazd integracyjny na wszystkie trzy zakłady. Dzięki temu można było poznać ludzi z innych fabryk. Wyczesane miejsce, dobra zabawa, na nic nie szczędzili kasy.

Pracownica z Mińska

Warto jeszcze dodać, że nieco wcześniej firma zorganizowała wyjście na przedstawienie teatralne "Szalone nożyczki". Wyjście połączone było z kolacją i wzięły w nim udział wszystkie dziewczyny w Mińska i Łochowa. To już moje trzecie wyjście do teatru od kiedy pracuję w Styropminie. W poprzednich firmach, gdzie pracowałam, nie było takich inicjatyw. Odbieram to bardzo pozytywnie.

....

Właściciel Pan Michał super człowiek nie miałem nigdy takiego szefa i raczej nigdy nie będę miał. Szkoda ze nie mam styczności z nim na codzień tylko z nie jakim pseudo kierownikiem zakładów. Oszust wykorzystujący i zabierający pieniądze na byle co. Nie wspomnę o zabieranych % i (usunięte przez administratora) Dodatek za warunki szkodliwe i będzie super

@....

Dziękujmy za komentarz. Jeżeli chodzi o wynagrodzenia i tzw. „%”, to mamy wypracowany system wyliczania premii, który jest stosowany we wszystkich zakładach. Premia pomniejszana jest o konkretne błędy, które niestety zdarzają się nam wszystkim. Ostatnio mieliśmy też przypadek, że nie wypłacono wynagrodzenia za jeden dzień pracy jednemu z naszych pracowników, bo zwyczajnie nie przyszedł do pracy i tego nie zgłosił. Według prawa za nieusprawiedliwioną nieobecność wynagrodzenie nie należy się. Za prawidłowe wykonywanie obowiązków premia zawsze jest wypłacana. Kierownicy wszystkich naszych trzech zakładów starają się dbać o swoje zespoły. W przypadku indywidulanych problemów i wszelkich wątpliwości prosimy o kontakt z Panią Renatą Rosłoniec z Działu HR. Jej numer telefonu 661 751 653.

Witam. Jestem pracownikiem firmy od prawie 2 lat. Jak wszędzie są plusy i minusy. Uważam jednak, że firma idzie w dobrym kierunku i reasumując to wszystko bilans jest dodatni . W ostatnim czasie pojawiały się szkolenia takie jak: office, autocad, uprawnienia na wózki. Warunki pracy przyzwoite. Fundusz socjalny coraz bogatszy (premia świąteczna, paczki mikołajkowe dla dzieci, dopłaty do żłobków i przedszkoli, itp.). Firma organizuje też Wigilię dla pracowników oraz imprezę integracyjną na dobrym poziomie. Myślę, że warto polecić tego pracodawcę, ale oczywiście jest to każdego subiektywna ocena.

Magda

Czy to prawda, że w Styropminie przyjmują do pracy kobiety na produkcje? Możecie napisać coś więcej? Co to za praca, czy jest ciężko, jakie zarobki

@Magda

Pani Magdo To prawda, że powiększamy naszą załogę i zatrudniamy również kobiety. Pracujące u nas Panie zostaną przeszkolone jako operatorki maszyn. Praca jest głównie związana z obsługą maszyn produkcyjnych, dbaniem o jakość wytwarzanego styropianu oraz terminowość. O kwestiach finansowych rozmawiamy indywidualnie w trakcie spotkania. Osoby zainteresowane zapraszamy do składania CV bezpośrednio w fabryce lub wysłanie na adres praca@styropmin.pl Zachęcamy szczególnie osoby z Łochowa i okolic, dla których praca w naszym zakładzie może być bardzo dobrym rozwiązaniem i pomysłem na rozwój zawodowy. Więcej szczegółów można uzyskać pod numerem telefonu 661 751 653.

Nie ma idealnych firm a wszędzie dobrze gdzie nas nie ma!!! Firma ma swoje standardy, swoją pozycję na rynku nic dodać!

Nowa

Zgadzam się, zawsze może być lepiej, ale z drugiej strony widać, że firma rozrasta się, właśnie otworzono trzecią fabrykę. Ja jestem zadowolona i widzę dla siebie szansę.

@Nowa

Szansę ????, ja też kiedyś widziałam.... Rada - za bardzo się nie staraj bo i tak wygrywają Ci co włażą w (usunięte przez administratora) no chyba, że należysz do tego typa ludzi.

Wariat

Przyszedłem tylko na dzień próbny do styropminu ...i nie polecam.. kazdy Cię olewa, pytasz sie to udają że nie słyszą. Kierownictwo ms totalny (usunięte przez administratora) i zamiast sie zająć pracownikami którzy palą papierosy w halach to gadają przez telefony i pierdolach. Nie polecam, chyba że lubisz wyzysk i ludzi po kryminale . Nie pozdrawiam

@Wariat

Odnosząc się do Pana wpisu, proszę w pierwszej kolejności nie obrażać naszych pracowników. Nie są to osoby „po kryminale”, ale ciężko pracujący ludzie. Dołączył Pan do nas w pełni sezonu kiedy jest bardzo dużo pracy. Nie jest to oczywiście wytłumaczenie, ale może faktycznie poświęcono Panu zbyt mało uwagi. Postaramy się to zmienić. Wyrażanie opinii po jednym dniu pracy jest zdecydowanie przedwczesne. Wykazać powinny się dwie strony, zarówno pracodawca jak i pracownik. Nie dał Pan szansy ani nam ani sobie.

@Styropmin Sp. z o.o.

A co z osobami, które starają się i dostają w du..? Pracują rzetelnie, zbierają pochwały, dostają nawet podwyżkę a po miesiącu wypowiedzenie. Czym kieruje się wtedy pracodawca? Skoro nie stać Go na rozmowę..., zero zrozumienia. A co z faktem nie odpowiedzi na pismo urzędowe? Jak nazwać pracodawcę, który za nic ma pracownika?bo po co odpowiadać!! A do tego świetoszkowość, ludzie ja z czystym sumieniem nie polecam takiego pracodawcy.

@Doświadczona

Dzień Dobry Decyzja o zwolnieniu pracownika, wbrew pozorom, nie jest łatwa do podjęcia. Jeżeli pracodawca jest w 100% zadowolony z pracownika, to nigdy nie zdecyduje się na zwolnienie go, ponieważ zwyczajnie mu się to nie opłaca. Każdy z nas ma swoje plusy i minusy. Nie kwestionuję Pani wkładu w rozwój firmy, ale najwidoczniej były błędy i przesłanki ku temu, żeby się rozstać. Inaczej nie zostałaby podjęta taka decyzja. Jak najbardziej mamy szacunek dla każdego człowieka. Idealnie pewnie nigdy nie będzie, ale cały czas szukamy nowych rozwiązań i staramy się rozmawiać z pracownikami aby stworzyć nam wszystkim przyjazne środowisko. Przykro mi, że współpraca między nami nie wyszła. Życzymy Pani wielu sukcesów i zadowolenia w nowym miejscu.

@Styropmin Sp. z o.o.

Jak wytłumaczyć tzw. "szacunek" o którym mowa, skoro bez podania przyczyny wręcza się pracownikowi wypowiedzenie?(czytaj wyżej) Firma nie rozmawia z pracownikiem, nie odpisuje na pisma służbowe (chyba, że wybranym). Najwidoczniej nie byłam "wybrana" lub za mało "nadskakiwałam" "Górze". Mi już nie jest przykro.... już się wyleczyłam z tzw. "rodzinnych firm", które tylko udają.

Doświadczona

Ta jasne, "rodzinna" firma śmiech na sali!!! Pracujesz dajesz z siebie wszystko ( nawet czas prywatny) i co... lecisz. Układy, układziki.... SZOK

jaaaa

na forum nie chce mogę na pw.

Dolny Śląsk
@jaaaa

Jeśli możesz to napisz tutaj , chociaż podstawowe warunki pracy i płacy , przecież nikt Cię za to nie będzie ścigał a możesz pomóc wielu chętnym do pracy w tej firmie. Też jestem zainteresowany i chciałbym coś wiedzieć o tym producencie.

Weronika

@jaaaa, może podzielisz się swoimi doświadczeniami tutaj na forum?

Weronika

@kicha1982, zastanawiasz się nad aplikowaniem?

kicha1982

Witam. Jeśli mogę prosić o jakieś konkrety odnośnie pracy na stanowisku przedstawiciela handlowego będę bardzo wdzięczny tzn. 1. targety sprzedażowe? Czy są realne do wykonania? 2. Flota? 3. Wynagrodzenie tzn podstawa + premia? Prowizja? jak to wygląda? 4. Atmosfera w firmie? dziekuje

jaaaa
@kicha1982

Jak się możemy skontakotwać? Ja Ci mogę dużo powiedzieć. Daj jakiś namiar na siebie jestem byłym pracownikiem tej firmy.

Weronika

A jak P.P.U.H. Styropmin Sp. z o.o. wraz z 2017 rokiem? Pojawią się jakieś nowe opinie? Śmiało!

Am

Ja uważam od zawsze, że trzeba trochę się poświęcić

Zostaw merytoryczną opinię o Styropmin Sp. z o.o. - Mińsk Mazowiecki

• Jak się pracuje w Styropmin Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Styropmin Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 54.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Styropmin Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Styropmin Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Styropmin Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Styropmin Sp. z o.o.