Rosinski Packaging Sp. z o.o.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Rosinski Packaging Sp. z o.o.

Krzysiek B.

Znalazłem oferty pracy na stanowisko ślusarz narzędziowiec oraz tokarz. Orientujecie się czy jest szansa na 4000 netto?

Obcy

Witam. Mógłbym tak z czystej konkurencyjnej ciekawości zapytać jak wyglądają u was zarobki na start na rękę? Mam na myśli czystą stawkę, tzn. 5 dni w tygodniu po 8h, bez weekendów, bez "uwalenia premii"? Chodzi mi głównie o takie stanowiska jak: pracownik DUR, operator na produkcji, ustawiacz na produkcji, metrolog/kontroler jakości, pracownik działu technologicznego, pracownik działu konstrukcyjnego, pracownik narzędziowni, osoba w biurze: dział sprzedaży itp. Fajnie by było jakby każdy anonimowo się wypowiedział o swoim stanowisku ogólnie to co wie. Chcę wiedzieć jak bardzo źle jest człowiek traktowany również finansowo... (bazując na wcześniejszych komentarzach).

@Obcy

Na start to jest podstawa plus premie wszelkiego rodzaju wiec ile uwali z premi tyle zarobisz nie dotyczy Ukraińców sa oni bowiem lepiej szanowani i doceniani niz Polacy

@Obcy

Na pewno to zarobisz minimalną krajową + dodatki za nocki - a reszta to według uznania kierowników i dyrektorów. Rewelacja prawda ?? Obecnie saunę masz w gratisie, ale w niej sobie nie siedzisz, tylko ganiasz od maszyny do maszyny.

Jako operator wtryskarki mam około 2500

Ktoś

A ja jako ustaeiacz 2600 wiec gdzie to doswiadczenie ustawiacza warte jest tylko 100 zł

Leon

Zamiast spac na surowcach bierz sie do roboty to dostaniesz 3500

AbC

Tak - chyba w sumie za 2 miechy

@Leon

Pracując 7 dni w tygodniu, kosztem swojego zdrowia i życia prywatnego, rodzinnego.

I wszystko w temacie

Nie ma ktoś ów. Nazwisko do wypłaty - 10%

@Ktoś

To zacznij robić coś a nie tylko kawka i olewacki stosunek do pracy i pracowników niebieskich...

@123

Uwazaj bo jeszcze kgos ci uwierzy ze uatawiacze nic nie robia tylko pija kawe i wszyscy beda aplikowac na ustawiacza tak ze drzwi od kadr sie nie beda zamykaly

Ksgdndi

Tragedia

Gonzoo aplik78
@Ksgdndi

Zgadzam się z kolegą ta praca to zwykły wyzysk pracownika. Jeśli chcesz dorobić w weekend zapomnij bo praca jest dla Ukraińców zero szacunku dla pracownika a to my pdwalamy czarna robote

Beati

Mlyny .

@Ktoś

sorry nie kawkę przejęzyczyłam się tylko %

@123

A a to prawda %

Lord Vader

Jaki poziom zarobków w biurach - logistyka, zakupy, warto poświęcać czas na aplikowanie?

Janko
@Lord Vader

oczywiście że warto, tylko się zastanawiam gdzie takie ogłoszenia widzisz? to się chyba szpiegostwo gospodarcze nazywa i jest ścigane z urzędu

Janusz

nie używajcie słowa Auschwitz jak nie rozumiecie tego znaczenia zginął tam mój dziadek i porówywanie tych miejsc jest niestosowne

Były robol
@Janusz

A co? Spadł z wieżyczki wartowniczej?

Janusz
@Były robol

walczył o to abyś mógł teraz takie komentarze pisać po polsku (członek sądu kapturowego wydany przez sąsiadów, którzy kochali intrygi, ploteczki, hejt przeciw wszystkiemu i wszystkim, a najbardziej ich bolało że byli szmalcownikami i ludzie o tym wiedzieli)

Czy kandydat na stanowisko Operator maszyn Rosinski Packaging Sp. z o.o. w firmie ROSINSKI PACKAGING Sp. z o.o. ma szansę poznać potencjalną ścieżkę rozwoju zawodowego już na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak przebiega rekrutacja? Podziel się swoimi doświadczeniami.
Tomi

A z mlynow ktos sie pakuje ?

Mistrz rejonu
@Tomi

O młynach to lepiej nie mówmy, temat tabu

@Mistrz rejonu

co za tabu . został jeszcze ktoś mądry

Jajcarz
@Tomi

Przyjdzie jeszcze parę palet z BRC do mielenia to już nikt nie zostanie :)

max
@Tomi

wszyscy tylko nie tzw. (usunięte przez administratora)

Hymmm

Do moderatorow. O co chodzi z tym linkiem?? Ktos kopiuje wszystkie komentarze na ten serwis?? https://najgorsza-praca.pl/opinie-o/Rosinski

takaprawda

co tu duzo mowic o tym zakladzie, jeden z najgorszych zakladow w Bielsku-Bialej. kogo nie zapytasz w Bielsku-Bialej twierdzi, ze ten zaklad to patologia. I niestety nie myli sie w tym co mówi. Szkoda mi tylko ludzi, ktorzy pracują na produkcji, bo to właśnie oni odwalaja najgorsza robote, a reszta oddziałów w tym zakladzie to tylko kawka i nic wiecej..

Ustawiacz
@takaprawda

CO ty gadasz ?!?! JAKA PATOLOGIA ?!?! Ten zakład to najlepsze co mnie w życiu spotkało, super atmosfera, zero presji, kierownictwo na luzaku, praca bardzo lekko - suuuuper sprawa, pozdrawiam i polecam.......

@Ustawiacz

Bo to chyba twoja pierwsza praca i nie masz zadnego porównania

Jojo
@Fhi

Ktos tu nie kuma sarkazmu.

luka

szczerze, wole teraz 2 razy weekend zahaczyć i wychodzę na to samo co na czterobrygadówce i jest to mój wybór a nie przymus

HooD

Dziobaki tak mają. Za psie pieniądze robić ... Nie pozdrawiam

luka
@HooD

Nie bardzo rozumiem twoje myślenie! Pisze swoje zdanie a wyzywasz mnie od dziobakow. Lepiej nie pij tyle i weź się do roboty

@luka

No właśnie, to ma być wybór, a nie przymus. A więc dlaczego zabiera się pieniądze za karę tym, którzy nie chcą przychodzić w weekend (majstrzy i ustawiacze)? Chcecie róbcie sobie 7 dni w tygodniu, ale Ci którzy wolą weekend spędzić w domu mają do tego prawo.

@luka

Ale robisz o 16 godz wiecej zamiast chlodne piwo w cieniu pić ale spoko jak lubisz zyc zdrowo i korzystać z sauny siłowni to spoko w sumie kto procoholikowi zabroni pracować. A gdzie czas wolny dla siebie i rodziny? Zyjesz po go zeby robic 7 dni w tygodniu??

Zyga

Witam, orientuje się ktoś czy będziemy mieli potrącone z wypłaty za korzystanie z sauny na hali?

Xxx
@Zyga

Najnowoczesniejsza hala produkcyjna na podbeskidziu, sauna podobno dla pracownikow gratis, tak o nas dbaja

wielbiciel sauny i siłowni ;(
@Zyga

... ta sauna...hehehe... to w ramach funduszu socjalnego- taki darmowy karnet sportowy. A i coś cieżkiego można przenosić ręcznie- jako zamiennik dla siłowni... ;( sarkazm ... oczywiście... widać firma/właściciel dba o swoich pracowników ... pożal się boże...

@wielbiciel sauny i siłowni ;(

Super i co chcieć więcej w innych zakaldach za takie przyjemności trzeba płacić chociaż 50 %za karte multisport a tu masz wszystko za darmo widać ze doceniaja pracowników, pewnie nie moga sie odgonic od ludzi aplikujacych o pracę hahhahahahahha

Zainteresowna aplikowaniem

Witam, A czy Ktoś orientuje się jakie są zarobki dla pracowników biurowych, np. w księgowości? Chociaż orientacyjnie... może ktoś pomoże, bo wie... albo słyszał.... ? dziękuję za ew. pomoc ... Zastanawiam się czy warto aplikować? i Czy tacy pracownicy również zmuszani są do pracy w nadgodzinach?

@Zainteresowna aplikowaniem

Jeżeli nie jesteś narodowości ukraińskiej to nie masz co liczyc na prace w biurze tam zatrudniają tylko ukrainki

RamTamTam

M.(Kto ?co ?) - Ukraina. D.(Kogo ? czego?)- Ukrainę. C.( Komu ? Czemu ?)-Ukrainie. B.(Kogo ? Co ?)-Ukrainie. N.(z kim? Z czym ?)- z Ukrainą. M.(o kim ? O czym?)-o Ukrainie. W.(wołamy ?) - Ukraina!

Huehue

Poziom pracownikow rosina. Niedlugo nie beda umieli sie przedstawic

@Huehue

Po co sie edukować za młodego jak i tak mozesz pracowac u Rosiński ego nawet jak nie umiesz pisać czytać tu tulko ludzie pakuja

R

I kolejny ustawiacz nas opuszcza. Kochajmy ustawiaczy. Tak szybko zmieniają prace

AR
@R

A któż to taki?

@AR

To pracujesz i nie wiesz?

AR
@Gość

Ja już nie pracuję. Pytam, bo pracowałem bardzo długo i znam raczej Wszystkich.

@AR

Nie bede mowil za wiele ale chodzi o ustawiacza z wtrysku starego od kierownika A. S.

@R

Zmieniaja bo płacą najgorzej w bielsku juz w biedronce mozna lepiej zarobić

AdmiralJachas3D

Pracuje i ludzi za smieci ma. Nic sie nie zmienilo

Leon
@AdmiralJachas3D

Dyrektor to złoty człowiek!! Nie pozwolę go wam obrażać leniwce. Ino kawka na jadalni! No ale wtryskarki same sieją. Na hale.

PLA

Już niedługo emeryturka - ale co tam , synalek teraz będzie odwalał czarną robotę. Dwie pacynki starego... Pozdrawiam,

Jojo
@Leon

Ty jestes albo dryrem albo jego synem bo nikt inny by w jego obronie nie stanol. Na te hale co ma 40°c??

Panowie i Panie. Nie będę stawał w obronie Pana Podsiadlika, bo swoje za uszami też ma, ale z całym szacunkiem dla Was - robi co musi. Oczywiście przyjęcie jego syna do firmy miało negatywny wpływ na niego samego, ale to już nie nasza sprawa.

Tomi

A pracuje jeszcze tam ten T.z. w Julian na mlynach ?

Dobra zmiana

Nikt nikogo nie zmusza do pracy w tej firmie. Aktualnie są duże możliwości zmian na lepsze warunki, zatrudniając się gdzie indziej.

Yhym
@Dobra zmiana

Gdzie?

AdmiralJachas3D
@Yhym

Olx, pracainfo, mojapraca, indeed, itp itd etc

@Dobra zmiana

Kolego zmuszają do przyjścia w weekend tym że jak nie przyjdziesz to zabierze ci premie tylko jakim prawem t że chce spędzić weekend z rodziną?

zaciekawiony

jaką premię?

@zaciekawiony

Np. premie uznaniowa bo uznaje że skoro wolisz spędzić czas z rodziną to pieniędzy nie potrzebujesz więc uznaje że dostaniesz 200 zł mniej bo nie przyszedłes w weekend. Tak zmuszają do pracy w weekendy.

@Gość

Co wy się tak pieklicie przecież wy nie chcecie zarabiać więcej bo boicie się walczyć o swoje jak by wam powiedzieli że wam zapłacą mniej o 1000 zł to co byście z tym zrobili nic bo się boicie walczyć o swoje, rany bo ja mam kredy, bo ja mam rodzinę co ja biedny poczne lepiej się nie odzywać bo jeszcze mnie zwolnią ????????tak biedolicie a jak byście mieli cocones to byście walczyli o swoje wszyscy a nie pojedynczo bo pamiętajcie w grupie siła ale i tak wiem że nic z tego bo poprostu się boicie.

@545

I tu masz rację w grupie siła ja nie chodzę już od kilku lat na dodatkowe bo wypłata mi się nie zgadzała i tak musi zostawić ta minimalna krajową a jak tak zrobi to mnie już po takim fakcie nie będzie w tej firmie. Pracy na rynku jest dość więc jeśli będzie zabierał coraz więcej to tylko mnie i pewnie innych zmotywuje ale do odejścia więc to jego wybór czy zostanę a z ludźmi ma problem bo nawet Ukraińcy nie chcą już robić

Praca zmianowa

Stosowanie w zakładzie pracy zmianowej możliwe jest niezależnie od obowiązującego w nim systemu czy systemów czasu pracy. Praca zmianowa uzasadniona jest rodzajem lub organizacją pracy i może być stosowana ze względu na potrzeby organizacyjne procesu pracy. Na czym polega praca zmianowa? Kodeks pracy zawiera  definicję pracy zmianowej. Wynika z niego, że praca zmianowa polega na wykonywaniu pracy według z góry ustalonego rozkładu czasu pracy przewidującego zmianę pory świadczenia pracy przez poszczególne osoby po upływie określonej liczby godzin, dni, tygodni.  Praca zmianowa może być stosowana w każdym systemie czasu pracy w tym w podstawowym, równoważnym czy w ruchu ciągłym. Cechą charakterystyczną pracy zmianowej jest wymienianie się pracowników na tych samych stanowiskach.  Można wyróżnić następujące modele pracy zmianowej: praca na dwie zmiany z przerwą w nocy i na koniec tygodnia (sobota,niedziela-system nieciągły); praca na trzy zmiany z przerwą w pracy na koniec tygodnia (system półciągły); praca trwa 24 godziny we wszystkie dni tygodnia (praca w ruchu ciągłym). Planowanie pracy zmianowej Zmianowa organizacja czasu pracy wymusza określenie rozkładu czasu pracy poszczególnych pracowników w niej zatrudnionych. Harmonogramy czasu pracy powinny być sporządzone na dany okres rozliczeniowy.W harmonogramie wskazuje się konkretne dni i godziny świadczenia pracy, a także dni wolne od pracy ze wskazaniem ich rodzaju. Ważne! Planowanie pracy w systemie zmianowym odbywa się na podstawie ustalonego dla danego okresu rozliczeniowego wymiaru czasu pracy. Także podczas pracy na zmiany należy stosować zasadę przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym. Oznacza to, że praca w jednym tygodniu może być wykonywana przez więcej niż 5 dni, ale należy ją zrekompensować mniejszą liczbą dni pracy w innym tygodniu w danym okresie rozliczeniowym. Postępowanie pracodawcy wprowadzającego pracę zmianową Przejście ze stałego rytmu pracy wykonywanej w ramach systemu podstawowego w określonych dniach tygodnia i w stałych godzinach do pracy zmianowej, obejmującej wszystkie dni tygodnia, wymaga wprowadzenia zmian w wewnętrznych aktach prawnych. Pracodawca ustala systemy i rozkłady czasu pracy oraz przyjęte okresy rozliczeniowe czasu pracy w: układzie zbiorowym pracy, regulaminie pracy, obwieszczeniu o czasie pracy (jeżeli pracodawca nie jest objęty układem zbiorowym pracy ani nie jest obowiązany do ustalenia regulaminu pracy). Warunkiem zastosowania zmianowej organizacji czasu pracy jest więc uprzednie wprowadzenie postanowienia o pracy na zmiany do jednego z wymienionych aktów zakładowych. Różnice w przypadku zatrudnienia pracownika w systemie zmianowym Pracodawca wprowadzając pracę zmianową obowiązany jest także do zapewnienia pracownikom: w każdej dobie co najmniej 11-godzinnego nieprzerwanego odpoczynku, w każdym tygodniu co najmniej 35 godzin nieprzerwanego odpoczynku. Jeśli chodzi o pracę zmianową, to odpoczynek tygodniowy pracowników zatrudnionych przy takiej pracy może trwać krócej niż 35 godzin. Możliwe jest to w sytuacji, gdy następuje zmiana pory wykonywania pracy przez pracownika w związku z jego przejściem na inną zmianę, zgodnie z ustalonym rozkładem czasu pracy. W takim przypadku tygodniowy nieprzerwany odpoczynek może obejmować mniejszą liczbę godzin, nie może być jednak krótszy niż 24 godziny. Również w przypadku zatrudnienia pracownika w systemie zmianowym jest możliwość zlecenia mu pracy w niedziele i święta. Za pracę w niedzielę lub święto przysługuje dzień wolny, a co najmniej raz na 4 tygodnie pracownik powinien korzystać z wolnej niedzieli.

Praca w niedzielę

W niektórych przypadkach dozwolona jest praca w niedziele i święta. Za pracę w te dni pracownikowi należy się odpowiednia rekompensata. W pierwszej kolejności może on odebrać dzień wolny, a jeżeli nie ma takiej możliwości, należy mu się dodatkowe wynagrodzenie. Sprawdź, z czym wiąże się praca w niedziele i święta! Dni ustawowo wolne od pracy Niedziele i święta powinny być dniami wolnymi od pracy. Ustawa z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy określa, kiedy pracownik co do zasady nie musi wykonywać swoich obowiązków służbowych: 1 stycznia – Nowy Rok, 6 stycznia – Święto Trzech Króli, pierwszy dzień Wielkanocy, drugi dzień Wielkanocy, 1 maja – Święto Pracy, 3 maja – Święto Konstytucji Trzeciego Maja, pierwszy dzień Zielonych Świątek, Boże Ciało, 15 sierpnia – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, Święto Wojska Polskiego, 1 listopada – Wszystkich Świętych, 11 listopada – Święto Niepodległości, 25 grudnia – pierwszy dzień Bożego Narodzenia, 26 grudnia – drugi dzień Bożego Narodzenia. Kiedy jest dozwolona praca w niedziele i święta? Praca w niedziele i święta może być wykonywana tylko w sytuacjach określonych w przepisach. Przypadki te reguluje art. 15110 Kodeksu pracy. Praca w niedziele i święta jest dopuszczalna m.in.: w razie konieczności prowadzenia akcji ratowniczej w celu ochrony życia lub zdrowia ludzkiego, ochrony mienia lub środowiska albo usunięcia awarii, w ruchu ciągłym, przy pracy zmianowej, przy niezbędnych remontach, w transporcie i komunikacji, w zakładowych strażach pożarnych i w zakładowych służbach ratowniczych, przy pilnowaniu mienia lub ochronie osób, w rolnictwie i hodowli, przy wykonywaniu prac koniecznych ze względu na ich użyteczność społeczną i codzienne potrzeby ludności (np. w gastronomii lub zakładach świadczących usługi dla ludności), w stosunku do pracowników zatrudnionych w systemie czasu pracy, w którym praca jest świadczona wyłącznie w piątki, soboty, niedziele i święta. Rekompensata za pracę w niedzielę Jak wynika z art. 15111 § 1 kp pracownikowi wykonującemu pracę w niedziele i święta pracodawca jest obowiązany zapewnić inny dzień wolny od pracy. Za pracę w niedzielę pracodawca zobowiązany jest do udzielenia pracownikowi dnia wolnego w ciągu 6 dni kalendarzowych poprzedzających taką niedzielę lub następujących po niej. Jeżeli nie jest możliwe wykorzystanie dnia wolnego od pracy w zamian za pracę w niedzielę w tym terminie, dzień wolny powinien być wyznaczony do końca okresu rozliczeniowego. Dniem wolnym należy zrekompensować pracownikowi pracę w tym dniu w granicach dobowej normy czasu pracy, czyli do 8 godzin. Jeżeli okaże się, że nie ma możliwości odebrania dnia wolnego w zamian za pracę w niedzielę do końca okresu rozliczeniowego, wówczas należy wypłacić pracownikowi dodatek do wynagrodzenia za każdą godzinę pracy. Zgodnie z art 1511 § 1 kp dodatek za pracę w godzinach nadliczbowych w niedziele i święta przysługuje w wysokości 100% wynagrodzenia za każdą godzinę pracy.

Alicja

@Fhi, bardzo mi przykro, że masz takie doświadczenia z tą firmą. Wcześniej nie było to tak jasno opisane, jak zrobiliście to po moim komentarzu. Pisaliście tylko, że praca jest w weekendy, dlatego pytałam o więcej informacji. Czy rozmowa z pracodawcą coś pomogła? @Ja, przypominam Ci, że na forum obowiązuje regulamin: https://www.gowork.pl/regulamin który zaakceptowałeś dodając komentarz, dlatego proszę, abyś go przestrzegał. Według regulaminu nie dozwolone jest obrażanie innych. Ponadto jeśli uważasz, że pracodawca robi coś niezgodnego z prawem to forum nie jest miejscem, w którym się zgłasza takie sytuacje.

Pan Miś

Witam wszystkich. Zastanawiam się nad aplikowaniem na operatora maszyn przetwórczych. Możecie opisać jak wygląda taka praca i jej warunki? Jest możliwość podniesienia kwalifikacji, awansu?

WolneŻarty
@Pan Miś

Czytanie nie boli. Wystarczy się zapoznać z wpisami poniżej.

Byly niewolnik
@Pan Miś

Praca ciezka i nieprzyjemna. Brak mozliwosci awansu. Niska stawka + premia wedlog aktualnego widzmisie. Na reke tak +-2500. Szczerze niepolecam

Hej

A orientuje się ktoś może jakie warunki pracy są w Nowym Dworze Mazowieckim?

Zostaw merytoryczną opinię o Rosinski Packaging Sp. z o.o. - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w Rosinski Packaging Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Rosinski Packaging Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 90.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Rosinski Packaging Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 64, z czego 6 to opinie pozytywne, 25 to opinie negatywne, a 33 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Rosinski Packaging Sp. z o.o.