Opinie o Contrain Sp. z o.o.

pracodawca

Wszystkich, którzy chcą się z nami skontaktować zapraszamy do kontaktu z jednym z naszych biur: http://contrain.pl/kontakt/ lub do kontaktu przez portal Facebook: https://www.facebook.com/contrainpoland/ Do usłyszenia!

lllll

pani Edyta F. jest najlepszym koordynatorem ;)

@lllll 22.11.2017 16:06
pani Edyta F. jest najlepszym koordynatorem ;)

Dziękujemy, przekażemy Pani Edycie ;) Pozdrawiamy!

Aga78

Ja po raz pierwszy pracowałam w Contrain jakieś 7 lat temu i wszystko było wtedy ok. W zeszłe wakacje wyjechałam z nimi ponownie i naprawdę nie mam nic do zarzucenia - jak sie komus chce pracowac i wie po co wyjezdza, to nie bedzie narzekal, bo nie ma na co. Na ludzi trafilam zawsze wporzadku, wyplaty byly na czas, jeżeli kiedyś znowu zaczne rozwazac wyjazd za granice to pewnie wroce do Contrain, bo przynajmniej wiem na co sie pisze.

@Aga78 22.11.2017 10:28

Pani Ago, cieszymy się, że zarówno kilka lat temu jak i w ostatnim sezonie była Pani zadowolona ze współpracy z nami :) Zapraszamy ponownie!

USUWAJA NEGATYWNE OPINIE

WIELOKROTNIE USUNIETY KOMENTARZ: Witam serdecznie. Chciałam OSTRZEC wszystkich przyszłych pracowników z Tą firmą... Opowiem Wam swoją, a właściwie Naszą nieszczęsną historię z Contrain-oddział Olsztyn... Poszukiwałam z moim Chłopakiem i Znajomymi we czwórkę pracy za granicą, wysyłaliśmy CV do różnych firm zagranicznych-Niemcy, Holandia itd. Po pewnym czasie dostaliśmy interesującą odpowiedź z firmy Contrain z ofertą pracy w Holandii, atrakcyjne zarobki, warunki mieszkaniowe bardzo dobre w porównaniu z innymi firmami, a praca-rzekłabym marzenie-8 godzin dziennie przy zarobkach 'na czysto' 7,40€ na godzinę-soboty czasami pracujące, niedziele, święta wolne. Wydawało się to wszystko 'za ładne', ale po spotkaniu z bardzo miłą, szczerą i zachęcającą Panią-zdecydowaliśmy się na tą pracę. Praca miała polegać na zbiorach ogórków w szklarni-od razu zapewniono nas, że mieszkać będziemy razem, bo na tym nam zależało, aby mieć tańsze życie tam oraz po prostu w czwórkę być razem w obcym otoczeniu. Pani dodała, że domki są naprawdę zadbane, wyposażone w lodówkę, kuchenkę pralkę, tv, a często(bo nie w każdym domku) WiFi! Mówiła także, że mogą być trzy-, cztero-, a nawet pięcioosobowe, więc-jak nietrudno się domyśleć-chcieliśmy mieć domek czteroosobowy. Tak też nas zapewniono, że tak będzie. Ok, gdy zaczęliśmy się pytać o zarobki w pracy- Pani z uśmiechem odpowiedziała, ze zarobki są STAŁE(obojętnie czy ogórki będą, czy ich nie będzie), praca NIE JEST na akord, 7,40€ na czysto na godzinę, więc wychodzi ok.1400€ miesięcznie+opłata za domek wynosząca jakieś 300€ na osobę, pracować będziemy od poniedziałku do piątku, czasami w soboty, a niedziele i święta wolne. Pomyśleliśmy-Super, takie fajne zarobki i niedziele i święta wolne. Wiadomo, zdawaliśmy sobie sprawę, że będzie ciężko, ale coś za coś-chcieliśmy coś zarobić. Dnia 13.06.2017r. podpisaliśmy umowę o pracę z Contrain na 1/12 etatu- Pani wytłumaczyła, że taki jest etat podczas pobytu w Polsce, a od nas miało zależeć, kiedy wyjedziemy do Holandii. Za miesiąc pobytu w Polsce z tym etatem przysługiwała nam wypłata w wys. 166,67 PLN brutto. W momencie kiedy znaleźlibyśmy się w Holandii-mieliśmy podpisać inną umowę na cały etat(zarobki już w Euro). Zaczęliśmy wspólne przygotowywanie się do wyjazdu-każdy z nas miał kupić coś od siebie abyśmy mieszkając razem nie kupowali tego samego;ktoś wziął garnek, inny ktoś czajnik, jeszcze inny ktoś płyn do naczyń itd... Ostatecznie w Holandii znaleźliśmy się grubo po północy dnia 26.06.2017r. Dostaliśmy dokładny adres, pod który się udaliśmy- Holandia, MASSBREE 5993 SB. Na miejscu miała czekać na nas Pani-polska kontrahentka, która miała się nami zajmować-NIE BYŁO JEJ. Dzwoniliśmy do niej w nocy, bo nie mieliśmy kluczy do naszego domku. Ok, OBURZONA Pani pokierowała nas do domku-podczas podróży dowiedzieliśmy się, że NIE BĘDZIEMY RAZEM MIESZKAĆ-mój chłopak z kolegą miał mieszkać w innym domku, a ja z drugim kolegą w innym.. Zdenerwowaliśmy się i się okazało, że pomyłka-ja i mój chłopak w jednym, a nasi koledzy w drugim. Ok, po wielkim oburzeniu zgodziliśmy się na ten układ, ale nie taka była umowa... podobno za 2 tyg mieliśmy mieszkać razem, ale do tego nie doszło, dlaczego? Zaraz wytłumaczę... Wracając do sytuacji przyjazdu i zakwaterowaniu... Najpierw poszliśmy do domku, gdzie miałam mieszkać ja i mój chłopak-Otworzyła nam bardzo zdziwiona dziewczyna, która mieszkała w nim z inną parą. Jej zdziwienie polegało na tym, że to domek obok chwilę wcześniej poinformował ich, że zaraz będą mieli nowych lokatorów... a w Olsztynie nas zapewniono, że każdy będzie wiedział o wszystkim... Dobra, to jest nic. Domek ogólnie zrobił dobre wrażenie-jedynie bardzo zaskoczyła nas PŁATNA PRALKA, która-tak jak zapewniała Pani z Olsztyna-nie znajdowała się w każdym domku, a była jedna na jakichś 200-300 ludzi.. Ale kiedy dziewczyna zaczęła nam opowiadać o pracy-trochę byliśmy niemile zaskoczeni... praca nie trwała 8 godzin, tylko 12, za domek nie płaciło się 300€ tylko 360€, i zarobki NIE BYŁY STAŁE, bo praca BYŁA NA AKORD! Zostaliśmy oszukani w firmie w Olsztynie, gdzie podpisywaliśmy umowę. Dobra, kiedy nasi koledzy również zakwaterowali się w swoim domku- dobrnęliśmy do rana i dnia 26.06.2017r. mieliśmy się stawić do pracy na godz.11(gdzie praca zaczynała się o 6 rano, ale byliśmy nowi, więc kazano nam przyjść później). Do pracy dojechaliśmy rowerami, które znajdowały się przy każdym domku. To, co nas spotkało w ciągu tego dnia- To był nasz najgorszy dzień w życiu... Pani w Olsztynie zapewniła nas, że wiadomo w szklarni praca będzie bardzo ciepła, więc zabrać tylko krótkie robocze ciuchy-krótkie spodenki i koszulki z krótkim rękawem, buty robocze oraz czapki z daszkiem. Na miejscu okazało się, że spodnie powinno się mieć DŁUGIE, bo ogórki i krzewy mają ostre kolce i łatwo można było się pokaleczyć oraz najlepiej koszulki z dłuższym rękawem-zauważyłam u niektórych ludzi rękawy zrobione ze skarpetek, aby nie pokaleczyć sobie rąk od łokci do dłoni(CDN)

@USUWAJA NEGATYWNE OPINIE 22.11.2017 10:06

Pani Iwono, przede wszystkim jako administratorzy na Gowork.pl nie mamy możliwości usunięcia żadnej wystawionej opinii. Odnosząc się natomiast do Pani komentarza: kilka miesięcy temu kontaktowała się Pani już z nami, zarówno drogą mailową oraz na portalu Facebook. Odnieśliśmy się wówczas do sytuacji, jaką Pani opisuje i wszystko wyjaśniliśmy. Pani Iwono, przepracowała Pani u nas, podobnie jak Pani znajomi, jeden dzień. Wystawiła Pani opinię głownie na podstawie zasłyszanych informacji, które niestety są niezgodne z prawdą. Każda opinia jest dla nas bardzo ważna, jednak prosimy o wystawianie opinii wyłącznie obiektywnych, zbudowanych na bazie własnych doświadczeń.

USUWAJA NEGATYWNE OPINIE

(CD)Nam tego nie powiedziano, a nikt się nie domyślił, że tak będzie. Dziś jest 05.09.2017r, a ja do dziś na rękach mam blizny od okaleczeń po tych krzewach. Praca była na akord, więc kazano nam szybko pracować-było ciężko, ponieważ to nie były zbiory ogórków, tylko LIKWIDACJA SZKLARNI, a więc obcinanie wysokich krzewów i lin znajdujących się wysoko nad nimi(praca na drabinie), wycinanie tych krzewów-praca na ogół bardzo ciężka kucająca lub siedząca oraz w słońcu. Wiadomo, że w szklarni jest duszno-temp.dochodziła od 40 do 50st. Pan Holender, którego nazwiska nie znam, MŁODY, po prostu ganiał do pracy! Można było porozumieć się z nim w języku angielskim. Kiedy zapytałam o wodę, powiedział, że są od tego przerwy co 2h i wtedy można sobie pić wodę, więc przez pierwsze 2 h pracowaliśmy zupełnie bez kropli wody!!! Pani polska kontrahent powiedziała, że nie wolno wnosić tam swojej wody! A więc mieliśmy uschnąć z pragnienia? Nasz kolega zasłabł, ale oczywiście inny Pan Holender-STARY, który mówił tylko w języku holenderskim, nic sobie z tego nie robił-Macie pracować szybciej-a z jego ust bez przerwy wydobywało się zimne, holenderskie i stanowcze-SNELLER, SNELLER! (Szybciej, szybciej).. Zależało im mega na czasie.. Kiedy od tego ciągłego kucania bolały mnie nogi, plecy, ręce i wszystko...Chciałam się wyprostować-oderwałam się od pracy na dosłownie kilka sekund-Stary Holender to zauważył i podszedł do mnie mówiąc coś w języku holenderskim z podwyższonym tonem i wymachując rękami, wskazując krzewy, nóż i mnie-dawał do zrozumienia, że nie można ani chwili odpocząć... Ja załamałam się, bo nasza praca miała trwać jakieś 4-6 miesięcy tam, schowałam się pod krzakiem i ze łzami w oczach tęskniłam za domem... Inną sytuacją było to, kiedy mój chłopak wreszcie się zbuntował i wykrzyczał dosłownie, że nie będzie pracował bez wody i ma mu ktoś ją przynieść, skoro nam nie można było wyjść nawet do toalety, tylko wtedy kiedy Holendrzy pozwalali!!! Więc po upływie ponad 30 min szanowny Młody Pan Holender przyniósł mu tą wodę...z kranu i w wygniecionej butelce, jakby wyjął ją ze śmietnika.. Cóż, przerwy trwały 15 min i były organizowane co 2h, zapadała cisza jak w grobowcu na stołówce, a gdy minął czas przerwy wszyscy ludzie biegiem zrywali się i lecieli za Holendrami do pracy.. Kiedy nasz koszmarny dzień dobiegł końca-praca skończyła się tego dnia o godz.19, a my pracowaliśmy tam od godz.11-wróciliśmy do naszych domków wykąpać się, aby później spotkać się razem i zjeść kolację. Przy kolacji zadzwoniliśmy do Pani z Olsztyna, aby opowiedzieć jej całą sytuacje-była MEGA ZASKOCZONA, i nie chciała nam wierzyć, że tak jest. Kazała porozmawiać z naszą polską koordynatorką w Holandii, ale nie obierała, więc pokierowała nas do jeszcze innej, która była w Polsce, ale zajmowała się też sprawami w Holandii i kłóciliśmy się z tą Panią długo przez telefon, poprosiliśmy do przeniesienia do innej szklarni, ale nie było takiej opcji, bo nie było miejsc, a że trwała likwidacja szklarni, to i tak za jakiś tydzień zostalibyśmy bez pracy, bo 'nowych' wysyłali na urlop, a potem do domu, aby doświadczeni, którzy wypracowali sobie czas pracy, zostali i pracowali nadal. Na ogół kontakt z Paniami z Polski był BARDZO UTRUDNIONY-w większości nie odbierały naszych telefonów i się wykręcały w rozmów, nie życzę tego nikomu, bo zapewniano nas, że w razie wypadku, albo ogólnie jak będzie się coś działo kazały do siebie dzwonić o każdej porze i miały nam pomagać-TAK NIE BYŁO. Jednogłośnie stwierdziliśmy, że następnego dnia-tj.27.06.2017r.- wracamy do Polski, bo nikt z nas nie chciał tego koszmaru znów przeżywać... i tak to wróciliśmy do naszych domów. Zostaliśmy zwolnieni dyscyplinarnie w Holandii, bo nie daliśmy znaku życia-nie zależało nam na tym, skoro tak nas traktowano i nasze zdanie nie miało żadnego znaczenia. Kiedy przyszedł czas wypłaty-umowę rozwiązano z nami dopiero 15.07.2017r-więc wśród papierów pracowaliśmy PONAD miesiąc na 1/12 etatu i 1 dzień ca cały etat-OSZUKANO NAS Z PIENIĘDZMI, dostaliśmy łącznie jakąś 1/3 tego, co powinniśmy, a wszystko dlatego, że nie byliśmy nigdzie zarejestrowani, w żadnym holenderskim urzędzie, zapewniano nas inaczej podczas podpisania umowy. Nasze nerwy sięgały tego stopnia, że chcieliśmy skontaktować się z prawnikiem, ale odpuściliśmy-chcieliśmy już zapomnieć o tym koszmarze.. Każdy z nas jechał tam ze swoimi osobistymi perspektywami-lepszym samochodem, mieszkaniem, czy po prostu zarobić więcej niż w Polsce i wyjść na prostą-jednak ten wyjazd kosztował nas bardzo dużo pieniędzy i nerwów...Kiedy mieliśmy wrócić do Polski miało być lepiej, a było jeszcze gorzej jak przed wyjazdem... Podczas podpisywania umowy było bardzo dużo formalności-co wydawało się być wiarygodne, ale nie było do końca, bo nawet artykuł zawarty w umowie nie pasował po prostu do niej.. NIEUCZCIWI - CONTRAIN Z SIEDZIBĄ W OLSZTYNIE I DOSTANĄ OFERTĘ PRACY DOKŁADNIE W HOLANDII W MASSBREE 5993 SB- SZKLARNIA HORTUS REGIUS.-

Endrju

Jeszcze odniosę się do domków. Warunki mieszkaniowe są ok. Mieszkania są naprawdę fajne, na hotelu jest gorzej, ale za to świetni żyją tam ludzie. To gdzie się trafi zależy od samochodu - jeśli się go ma to leci się na mieszkanie. Z takich czysto technicznych porad to weźcie sobie ciepłe ubrania, rękawiczki które można założyc pod rękawiczki nitrylowe oraz czapkę. Nie bierzcie Bóg wie jakich zapasów bo żarcie jest tanie. Warto zabrać ze soba samochód, bo jeszcze za moich czasów zwracali za paliwo, a pozatym można dużo pozwiedzać(np do Rotterdamu 2 godziny jazdy, Amsterdam podobnie). To chyba tyle, zajrze tutaj za miesiąc jakbyście mieli jakieś pytania to postaram się odpowiedzieć. Zasadniczo polecam. Ja jeśli chodzi o Contrain i koordynatorke to mam jak najlepsze zdanie. Też byłem przestraszony i niepewny, ale jednak bezpodstawnie. Podejrzewam, że jesli bieda przyciśnie to dalej skorzystam z Contraina.

@Endrju 02.11.2017 15:56

W kwestii zwrotów kosztów za paliwo nic się u nas nie zmieniło - nadal zwracamy naszym pracownikom tzw. kilometrówki za dojazd do pracy. Jeżeli kiedykolwiek będzie Pan rozważał powrót do nas - zapraszamy :)

Endrju

Dobra, widzę, że jest dużo głupot wypisywanych także słuchajcie - jeśli ktoś chce jechać na sałatki do niemiec do westfalii. Pozwolę sobie omijać nazwę firmy, by post nie został usunięty. Robota jest w wielkim zakładzie, który jest podzielony na segmenty. Na jednym są krojone warzywa(rokost[czy jakoś tak]), na innym są robione sałaty gotowe do zjedzenia(shale), na jeszcze innym sałatki owocowe(fankost). Gdzieś tam robi się jeszcze jogurty, jakieś mieszanki warzywne. No od groma tego, nawet tego nie zliczę. Każda osoba, która przychodzi do roboty jest już z góry przez SZEFOSTWO FIRMY przydzielana na dany dział w zależności gdzie brakuje pracowników. Contrain może zgłosić, że ta osoba chciałaby pracować w tym miejscu, ale - no właśnie - conajwyżej może poprosić. To Contrain jest klientem firmy, a nie firma Contrainu. To samo się tyczy z parami. Jeśli się zgłosi się, że chce się pracować np z dziewczyną to w 90% to uszanują. Ale tak jak napisałem - jest to zależne od firmy, aniżeli od Contraina. Co do ubioru. Zasadniczo wszędzie są wymagane kaloszki S4(białe, z żelaznym szpicem). Gdzieniegdzie można chodzić w takich trepowych S4, ale nie polecam - wrzucą Was na dział gdzie jest kontakt z wodą to w chwili przemoczenia butów macie przekichane. Lepiej kupcie kalosze i nie kombinujcie, krzywda Wam sie nie stanie. Pracownikom WYNAJMUJE SIĘ też kurtki z czapkami i kominem. Jeśli oddasz - spoko, nic nie płacisz. Jeśli zgubisz - płacisz. Nie prawdą jest, że płaci się za pranie czy inne dyrdymały - po prostu masz oddać i tyle, inny pracownik skorzysta. A same czapki z kominem to oni wyrzucają. Oprócz tego na niektórych działach wymagany jest biały fartuch, czepek na głowę brodę(coś jak mają lekarze) i strój ochronny z folii(czyli np rekawiczki, takie przedłokcia z folii czy fartuszek z folii). W zakładzie panuje ok 2-7 stopni, ale tam gdzie się robi przy maszynach to jest cieplej przez silnik. Zasadniczo skmińcie sobie jakieś rękawiczki bo jak Wam przyjdzie cały dzień dawać zamarzniętego arbuza do opakowań to się popłaczecie. Co do zarobków i czasu pracy - no też guzik prawda. Tygodniowo macie zrobić 40h. Jeśli - zakładajac, że macie miesiecznie 160h do zrobienia - zrobicie o 5h za dużo, to idzie Wam to na coś co się nazywa bankiem godzin. Służy to temu, że jak zachorujecie albo coś sobie zrobicie to z tego banku są pobierane godziny tak, aby zawsze była pewna ta sama wypłata. Maksymalnie możecie mieć 80 nadgodzin, na minusie -20. Czas pracy jest różny - pierwsza zmiana robi od 4/7 do 13/16, druga od 13/16 do końca zamówienia. Czasami jest to 4h czasami 10h. Istnieją też tzw widełki premiowe. Jeśli człowiek robi od 23 do 0:00, 4:00 do 6:00 to dostaje +30% do godziny, czyli jak masz na rękę za godzinę dajmy(kwota z głowy wymyślona) 10 euro to dostaniesz płatne 10+30% z 10 euro. Jeśli robi się od 0:00 do 4:00 to analogicznie, tyle że 40%. Z tymi godzinami nocnymi, bo o nich teraz pisałem, są często wałki. Firma wymyśliła sobie, że trzeba robić pełne 2 godziny by je dostać. Czyli za godzinę guzik dostaniecie, za 1h 59min tez guzik dostaniecie. Mają być pełne 2 godziny minimum. Szef firmy często to wykorzystuje ustawiając grafik np 4:30 byście czasem nie dostali premii nocnej. Niedziele są płatne 50%. A i jeszcze apropo godzin - jak się odbijacie macie rozliczane do 5 minut. Tylko, że tu też trzeba się pilnować bo "zaokrąglają". Jeśli odbijesz się 10.01 to wpisane jest 10:00. Jeśli 10:04 to nadal jest 10:00. Tak samo przerwy - nie są one płatne i jeśli się wyrobicie w 6 godzin i mieliście tylko jedną przerwe, to wbijają Wam dwie. Co wtedy robić? Po skończonej pracy udać się na drugą przerwe, przeczekać, wrócić i odbić się, że się wróciło z przerwy i dopiero wtedy wracać do domu. Głupie, ale tak to działa. Pracownicy w firmie to w dużej mierze polacy i rumuni. Gdzieniegdzie są ludzie z ghany, trochę z węgier, krajów arabskich, ale ich jest w mniejszości. Kierownictwo to w większości polacy. Mocno sugeruje ogarnąć chociaż troszkę niemiecki/angielski na zasadzie "kali jeść kali pić" - można bez tego żyć, ale język ułatwia życie. Pracownicy są miło nastawieni na innych to też tłumaczą na co uważać lub jak co robić, aby było łatwo i przyjemnie spędzić dzień w pracy. Jeśli chodzi o płace to potwierdzam, że Contrain jest uczciwy. Dzień przed wypłatą dostajecie pasek z naliczonymi godzinami, a następnego dnia(lub tego samego jeśli ma się identyczny bank co Contrain) wypłatę. Prawdą jest to, że czasem się pomylą, ale sam po sobie wiem, że korektę robią w kilka dni. Jeśli chodzi o wynagrodzenie - słyszałem różne dyrdymały typu, że zarabia się 800 euro przez miesiąc lub inne cuda. No właśnie nie. Zasadniczo brutto macie +- 1700 euro. W zalezności od stanu cywilnego, dzieci itd jest naliczany różny podatek, średnio jest to 300-400 euro, czyli zostaje troche ponad 1300 euro. Od tego trzeba odjąć mieszkanie(ilość dni * 9 euro) i od tego jeszcze to co sami zjecie. Żarcie jest mega tanie, więc spokojnie powinno zostawać min 850 euro

@Endrju 02.11.2017 15:55

Bardzo dziękujemy Panu za podzielenie się tak obszerną i rzeczową opinią, która na pewno pomoże naszym kandydatom. Cieszymy się, że jest Pan zadowolony ze współpracy z nami - na co dzień dokładamy wszelkich starań, by tak właśnie było :)

Kasia

Witam,wyjeżdzam z Contrain do pracy w listopadzie, kontakt z Paniami z biura świetny,przemiłe i pomocne osoby. Gdy nie mogą rozmawiać wysyłają sms z wiadomościa o zostawienie wiadomości, po czym oddzwaniają. Czuję,że nie ma ściemy :) a dobry kontakt to już super plus i opinie też są przychylne.

@Kasia 26.10.2017 11:43

Pani Kasiu, bardzo dziękujemy za pozytywną opinię! Cieszymy się, że jest Pani zadowolona z dotychczasowej współpracy i dokonamy wszelkich starań, by tak pozostało :)

Nico86

Witam, mam pytanie odnośnie warunków jakie nalezy spełniać zeby dostać A1, trzeba pracować lub być zarejestrowanym w PUP przez 30 dni przed wyjazdem, czy w danym kwartale jak się pracowało to też się spełnia kryterium? A jak ktos np. pracowal kilka mies w biezacym roku i zakonczyl prace na poczatku wrzesnia, a wyjechac chce w listopadzie ?

@Nico86 25.10.2017 14:21

Należy mieć ubezpieczenie od minimum 30 dni przed wyjazdem za granicę. W przypadku pojawienia dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktowania się z naszym działem Rekrutacji. Numery do oddziałów naszych biur znajdują się na stronie internetowej, w zakładce kontakt: http://contrain.pl/kontakt/

Leon

Może mi ktoś podpowiedzieć kilka informacji o pracy w magazynie w Schwalmtal? Czy to jest w miarę opłacalna robota, jaki to jest magazyn może ktoś tam był? Jak z mieszkaniem, czy są w porządku? słyszy sie sporo uwag na temat mieszkań. Jak z językiem?

@Leon 20.10.2017 18:28

Panie Leonie, w celu uzyskania szczegółów odnośnie naszych ofert pracy zapraszamy do telefonicznego kontaktu z jednym z oddziałów naszych biur: http://contrain.pl/kontakt/ Zapraszamy także do kontaktu z nami na Facebooku: https://www.facebook.com/contrainpoland/

Paweł

Może mi ktoś podpowiedzieć czy praca w Holandii przy sadzeniu cebulek kwiatowych to w miarę dochodowa robota? Nigdy nie byłem w pracy za granicą. Proszę o info.

@Paweł 16.10.2017 10:17

Panie Pawle, na wszelkie pytania dotyczące zarobków i innych kwestii związanych z zatrudnieniem za granicą odpowiedzą Panu nasi Rekruterzy. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego z jednym z naszych oddziałów: http://contrain.pl/kontakt/ Informacje może uzyskać Pan także kontując się z nami na Facebooku https://www.facebook.com/contrainpoland/

Paula

Fajnie mi się z nimi pracowało, byłam na wyjeździe kilka miesięcy!!

@Paula 06.10.2017 10:34
Fajnie mi się z nimi pracowało, byłam na wyjeździe kilka miesięcy!!

Pani Paulo, bardzo dziękujemy za pozytywną opinię :) Zapraszamy do nas ponownie!

Iwona

@Iwona 04.10.2017 22:32
Dzień dobry . Wysłałam zgłoszenie do pracy przy sortowaniu odzieży , nie dostałam zadnej odpowiedzi i nie wiem co mam robić ?...

Pani Iwono, z kandydatami, którzy wysłali swoje aplikacje kontaktujemy się w ciągu kilku dni roboczych. Jeżeli aplikowała Pani ponad tydzień temu, a nadal nie otrzymała Pani od nas żadnej odpowiedzi, prosimy o kontakt telefoniczny z jednym z naszych oddziałów. Numery telefonów do naszych biur znajdzie Pani tutaj: http://contrain.pl/kontakt/

Iwona

@Iwona 04.10.2017 22:26

Pani Iwono, po wysłaniu aplikacji przez formularz lub na adres mailowy nasi Rekruterzy kontaktują się z kandydatem w ciągu 5 dni roboczych. W przypadku dłuższego czasu oczekiwania prosimy o kontakt telefoniczny z jednym z naszych oddziałów http://contrain.pl/kontakt/ Zapraszamy także do kontaktu z nami na Facebooku: https://www.facebook.com/contrainpoland/

Jolka

Czy opłaca sie wyjechać do produkcji jogurtów w Holandii?

Damian W

bardzo polecam tą firmę ! wyjechałem dzięki nim do Holandii na szklarnie praca fakt raz cięższa raz lżejsza ale wynagrodzenie warte mojej ciężkiej pracy. zakwaterowanie super kontakt z firmą jak i koordynatorami 24/7 bardzo polecam tą firmę a w szczególności siedzibę w Olsztynie! Pani Natalia naprawdę pomaga we wszystkim i jasno przedstawia oferty :)

Mateusz

Byłem niestety tylko 2 tygodnie z moją Narzeczoną. Wzięła mnie choroba i musieliśmy wracać do Polski. Pracowaliśmy w Tacken i nie narzekam. Ludzie pomocni tak samo firma Contrain. Przed wyjazdem dokładnie wypytałem Panią w biurze, aby wiedzieć czego możemy się spodziewać w pracy. I co? wszystko było tak jak było nam powiedziane. Żadnych problemów!!! Nawet z tym abyśmy pracowali razem, wystarczyło zapytać pogadać i załatwione od ręki. Ja gorąco polecam Contrain innym co chcą wyjechać. Co powiedzieli tak było. Czarne na białym. Pewnie w najbliższym czasie będę dzwonił czy by nie mieli kolejnej pracy dla nas.

@Mateusz 21.09.2017 20:53

Panie Mateuszu, bardzo dziękujemy za Pana opinię :) Oczywiście zapraszamy ponownie, oferty pracy czekają!

Zagranica

Czy ktos planuje w najblizszym czasie wyjechac do Holandii przez Contrain?

Ja
@Zagranica 21.09.2017 14:01
Czy ktos planuje w najblizszym czasie wyjechac do Holandii przez Contrain?

Nie

chcacy wyjechac

Wybiera sie ktos przez ta agencje "contrain" do pracy w Holandii w polowie pazdziernika? (Pani mi mowila ze praca na magazynie z kompletowaniem artykułów)? Pytanie do osob ktore juz wyjezdzały do Holandii. Jak wygalda sytuacja z dojazdem? Oplaca sie brac przewoznika z agencji ktory dowiezie do miejsca?? Prosze o jakies komenatrze :) Z góry dziekuje

rino

Witam, czy w umowie nie ma wyszczególnionych godzin pracy? Co to znaczy, "do skończenia zamówień"? Czy ktoś mógłby dokładniej opisać zakwaterowanie np. w Schwalmtal? Po ile osób w pokoju, czy jedna kuchnia i łazienka na wszystkich a przede wszystkim czy należy się spodziewać, że towarzystwo pije alkohol i imprezuje po pracy? Miałem już pewne doświadczenia pod tym względem i nie chciałbym znów tego przerabiać.

cd
@Agnieszka 18.09.2017 12:42
Ja u nich pracowalam, pieniadze na czas byly, praca w kiepskich warunkach ale platna. (usunięte przez administratora)...

Co to znaczy w kiepskich warunkach? Proszę o bliższe informacje.

cd
@Agnieszka 18.09.2017 12:42

Co znaczy w złych warunkach? Chodzi o kwaterę czy zakład pracy?

Irek

Nico
@Irek 11.09.2017 21:24
Może mi ktoś podpowiedzieć który kraj jest lepszy pod względem zarobków? Gdzie lepiej się wybrać do roboty?...

Takie w których agencja nie zatrudnia np.: Szwecja, Norwegia, Finlandia, Belgia, Andora, Dania, Austria itd. A odnosnie tych w ktorych zatrudnia to wole Niemcy od Holandii.

Kamil

Byłem w tym (2017) roku na sałatkach w Niemczech. Nie pracowałem długo, bo łącznie dni pracy miałem 38, ale gdybym mógł zostałbym dłużej. Firma podzielona jest na kilka mniejszych działów, na których można robić zupełnie inne czynności, czasem lżejsze, czasem cięższe. Osobiście byłem na dziale o nazwie Rohkost i o tym dziale będę mówił. Moja praca polegała głównie na obsłudze maszyn pakujących sałatki. Niestety trafiłem do brygady gdzie był tylko jeden polak i to w dodatku pracujący tydzień dłużej ode mnie, a reszta to byli ludzie z Ghany, RPA, Indii. Nie miałem zatem co liczyć na pomoc w obsłudze maszyn, które na pierwszy rzut oka wydawały się bardzo skomplikowane, więc dopiero po jakimś tygodniu pracy w miarę załapałem o co chodzi. Jak już się dowiedziałem jak ustawić maszynę to sprawa była banalnie prosta: musiałem nasypać odpowiedniej sałaty na taśmociąg i pilnować żeby nic się nie zacinało :) Dosyć sporym minusem tej pracy jest temperatura utrzymująca się na poziomie 3-7 stopni, do której trzeba się koniecznie przygotować. Niektórym przeszkadzały również godziny pracy ponieważ pierwsza zmiana trwała od 4 rano do 14, a druga zmiana od 14 do skończenia zamówień (czasem 6 godzin, a czasem 13 godzin). Owa firma bardzo poważnie traktuje podejście pracowników do higieny i za głupie wpadki można (podobno!) nawet wylecieć z pracy. Zdziwiło mnie natomiast ogromne zaangażowanie firmy Contrain (przede wszystkim koordynatora naszego projektu) w pomoc w sprawach, które z pewnością wykraczają poza służbowy obowiązek, mam namyśli pomoc w szukaniu mieszkania do wynajęcia lub tłumaczenie na j.polski niemieckich dokumentów. Podsumowując. Praca w porządku, mieszkanie w porządku, wynagrodzenie wyższe niż oczekiwałem (raczej nie dostaniecie tam mniej niż 1000 euro na rękę już po odliczeniu wszystkich kosztów w tym mieszkania), a jeśli ktoś myśli, że można dostać pieniądze za nic nie robienie to polecam karierę w polityce :)

Kamil
@Mr Abondano 10.09.2017 01:33
Tysiac euro to słabe wynagrodzenie. Siłą rzeczy powinni zagwarantowac odpowiednia ilosc godzin. Praca od 4 rano to przegiecie....

To od której i do której godziny się pracuje nie zależy od Contrainu, tylko od firmy, w której się pracuje. Contrain może wpłynąć jedynie na to, żeby np. osoby mieszkające i dojeżdżające do pracy razem, pracowały w tych samych godzinach.

@Kamil 09.09.2017 21:02

Panie Kamilu, cieszymy się, że jest Pan zadowolony ze współpracy z nami, miło nam czytać takie opinie :) Zapraszamy ponownie, jeżeli będzie Pan tylko miał taką możliwość.

MoniqaM.

Kilk lat temu pracowalam w Contrain i wspominam ich dobrze, nie było nic do zarzucenia. Co prawda pracy było sporo, wyrabiałam dużo nad godzin, ale dzieki temu tez i wyplata byla wyzsza. pieniązki zawsze na czas, zadnych lewych umów i wszystko zgodnie z prawem. jedyne, co nieco przeszkadzalo to dojazdy do pracy, rowerem, no ale na prawde da sie to przezyc :)

@MoniqaM. 06.09.2017 11:37

Pani Moniko, bardzo miło nam czytać, że jest Pani zadowolona ze współpracy :) Oczywiście zapraszamy ponownie!

The Truth Teller

Czyli tak, pracowalem przez Contrain. Kase wyplacaja na czas jak trzeba. Wiekszosc ich zakwaterowan jest bardzo fajne porownajac do innych Agencjii. Ale tacy legalni nie sa. Daja ludziom puste umowy do podpisania, gdzie czlowiek jest zmuszony podpisac umowe gdzie nie ma jego stawki i innych warunkow. Pozniej ci wysylaja umowe do domu juz wypelniona przez nich. I czasam zdarza sie ze stawka jest inna niz uzgodniona przez rekrutera. Dodatkowo nie wyplacaj ludzia procentow jak sie pracuje w sobote i niedzieli. Normalnie zarabia sie w weekendy 100% zamiast 150% lub 200% I milo widziec ze Contrain kasuje komentarze innych osob tutaj zeby sie ochronic.

Poldek

Niektórzy narzekają że agencja wymaga dużo papierów ale sądzę, że to jest dla nas lepsze. Chociaż Contrain ma opinię dobrego pracodawcy to nigdy za mało zabezpieczeń naszej pracy za granicą

Paula

@Skorpion Może zmieniły się jakieś pzrepisy i dlatego wymagają dodatkowych dokumentów? Czasami lepiej dać jeden papier więcej i żeby nie było kłopotów.

Skorpion

Mają jakieś chore wymagania odnośnie zatrudnienia, jako jedyna Agencja jakie znam , jeżeli są potrzebne osoby do pracy to się je zatrudnia , a nie jakieś papierki z urzędu pracy , ubezpieczenie , rok trzeba być na bezrobotnym , jakaś totalna bzdura, wyjeżdżałem do Holandii 6 razy z kilku firm i nigdzie tego nie było.

Sebo
@Contrain Sp. z o.o. 01.09.2017 13:11
Proszę Pana, nasza agencja działa legalnie i zgodnie z prawem, stąd też proszę się nie dziwić, że wymagamy dopięcia wszystkich...

Jest jeszcze szansa na wyjazd i pracę koñcem września?

@Sebo 02.09.2017 11:48
Jest jeszcze szansa na wyjazd i pracę koñcem września?

Tak, jak najbardziej :) Prosimy o kontakt z jednym z naszych biur: http://contrain.pl/kontakt/

Justa

kto mi odpowie szczerze, czy warto wyjechać do Holandii przez Contrain, bardzo proszę o szczere odpowiedzi i jak jest u nich z zakwaterowaniem

Lucek

jest szansa na prace we wrześniu ?

Leszek

Z wywiadu jaki zrobiłem przed aplikowaniem wiem, że Contrain to dobry pracodawca. Widziałem ich ostatnią ofertę pracy i jest dość długa. Czyżby ogólny brak pracowników zaczął dawać się we znaki ?

jakub77

Mam rozmowę 13 września w Skarżysku Kamienna jesli ktoś się wybiera poproszę o kontakt.

jakub 77
@Sebo 27.08.2017 11:42
A do jakiej pracy się wybierasz? Czy dopiero na rozmowie powiedza?

maja powiedzieć na rozmowie, też się wybierasz?

Sebo
@jakub 77 05.09.2017 11:08
maja powiedzieć na rozmowie, też się wybierasz?

pod koniec wrzesnia mam rozmowe

Człowiek

Wybieram się na projekt HKS metals do amsterdamu właśnie z contrain, ktoś był może w pracy tam i może się wypowiedzieć coś na ten temat?

Paula

Fajna agencja mogę potwierdzić. zawsze maja dużo ofert różnych.

Poznanianka

Agencja ma sporo ofert i jak zdążyłam zauważyć to całkiem fajnych. Czytam opinie i widać, że ludzie są zadowoleni z wyjazdów. Możecie podpowiedzieć co wybierać(z ogrodnictwa?

Maria
@Poznanianka 17.08.2017 23:02

Ja kilka razy bylam na zapylalniu kwiatow, bylo w porzadku. nie byłam na niczym innym to nie mam porownania, ale to moge z czystym sumieniem polecic.

Jakub77

Witam,jestem zainteresowany wyjazdem z contrain,jakie są koszty wyjazdu z nimi do holandii,kwestie zarobkow i ile trzeba mieć przy sobie euro żeby się nie okazało na miejscu że nie ma się kasy na jedzenie-:)poproszę o info na proc Sierra1990@onet.pl

Paula

Witam, pracowałam z nimi w Holandii i byłam zadowolona i z niczym nie miałam problemów.

Niezadowolony

Szczerze nie polecam. Oszukują na ubezpieczeniu, godzinach, nadgodzinach. Panie z księgowości nie znają podstawowych zasad matematyki. Zero kontaktu, brak jakiś śmiesznych rezydentów czyt. opiekunów czy czegoś w tym stylu. Zero informacji, wszystkiego trzeba się dopytywać to może łaskawie dostaniemy odpowiedź. Organizacja to kompletne dno. Chcesz zostać oszukany i zarobić mniej niż powinieneś? Jesteś we właściwym miejscu.

Justa

Dziękuje Ci lila o opisanie tej Agencji Pracy teraz już wiem co zrobić, jeszcze raz dzięki wielkie

@Justa 03.09.2017 21:52

Szanowna Pani, serdecznie zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z jednym z naszych biur: http://contrain.pl/kontakt/ Uzyska tam Pani informacje bezpośrednio od naszych Rekruterów, którzy odpowiedzą na wszystkie Pani pytania i wątpliwości :)

Koleś

Podoba mi się ta agencja ponieważ mają oferty ukierunkowane na rolnictwo i przetwórstwo rolne. L

Terminator

Słyszałem sporo dobrego o agencji i skorzystałem z ich pośrednictwa przy wyjeździe. Ja byłem zadowolony.

maajk

witam , praca przy produkcji salatek owocowo warzywnych ile wynosi zakwaterowanie ? pracowalem 4 miesiace i jestem zainteresowany

Kaśka

Bardzo podoba mi się ta agencja, ta aktywność na forum !!!

Poldeczek

Contrain ma dużo ofert w szklarniach. Czy tam można w miarę dobrze zarobić? Jakie daja mieszkania.?

....

Sałatki Taken niemcy, ile godzin tygodniowo pracujecie? Oplaca sie jechac? Poprosze o jakies opinie osób które tam były lub są. Pozdrawiam ;-)

Andrzej
@.... 11.07.2017 17:18

Ja tam byłem, zawsze mialem minimum 42 h przepracowane na tydzien, zazwyczaj wychodzilo jednak nieco wiecej, wiec mozna calkiem spoko sobie zarobic.

...
@Andrzej 19.07.2017 14:27

Chyba więcej w tym reklamy niż rzetelnej opini :)

Legalized

Antonio
@Legalized 07.07.2017 01:00
Witam, czy pracował ktoś w fabryce sałatek w schwalmtal w niemczech? Interesuje mnie ile godzin tyg mozna wyrobic. Pozdrawiam...

Spokojnie możesz sobie zrobić nadgodziny, więc to zalezy wlasciwie od Ciebie ile wypracujesz, nadgodziny mialem platne, wiec polecam

Ochotniczka

Jak widzę Contrain ma sporo fajnych ofert. Może mi ktoś podpowie która z robót szklarniowych jest najbardziej opłacalna? Jakie mieszkania dają ludziom? Czy umowa jest podpisywana w kraju czy już w Holandii i jak z dojazdem/

Antek
@Ochotniczka 05.07.2017 10:15

Wyjeżdzasz zawsze w oparciu o polska umowę, dojazd na własną rekę, ale pomagają w organizacji jakby co. Ja korzystałem raz z ich pomocy i bylo ok. W mieszkaniu 2-3 osoby, to chyba zalezy od konkretnego projektu. Ogolnie jest ok :)

Poznanianka

Może mi ktoś powiedzieć czy opłaci się jechać do pracy w ogrodnictwie ? Jakie tam przeważają prace? Gdzie lepiej jechać do Niemiec czy do Holandii? Czy agencja robi przyspieszony kurs języka? A co z mieszkaniem?

Alicja
@Poznanianka 23.06.2017 23:24

hej :) ja pracowałam w szklarni w Holandii dwa lata temu i w zeszłym roku, zawsze wszystko bylo ok. nie wymagali ode mnie znajomosci jezyka, umiem tyle tylko co musze dogadac sie po angielsku. domek tez firma zalatwia, placi sie za wynajem od doby :) :)

Marta

Polecam Contrain. Pracuje już trzeci rok. Jestem bardzo zadowolona????

@Marta 22.06.2017 20:02
Polecam Contrain. Pracuje już trzeci rok. Jestem bardzo zadowolona????

Dziękujemy za pozytywną opinię :)

Hahar96

Ktoś zamierza jechać lub był już na produkcji sałatek w Niemczech?

Hahar96

Ktoś zamierza jechać lub był już na produkcji sałatek do Niemiec?

@Alfi89 21.06.2017 09:52
Ja byłem rok temu i było spoko, w tym roku też mam zamiar wyjechać ale nie wiem jeszcze czy na salatki czy na cos innego. praca...

Cieszymy się, że jest Pan zadowolony i jak najbardziej zapraszamy ponownie :)

Górnik z Koszalina
@Alfi89 21.06.2017 09:52

Praca w szklarniach jest bardzo męcząca. Na sałatkach owocowych koledze ręce wykręcało po pracy bo opowiadał że stoły do krojenia trzeba myć po kilka razy lodowatą wodą z węża, poza tym pracował w zimnym tylko w gumowych rękawiczkach bo inaczej nie idzie. Na krótko praca jak najbardziej przez tą firmę, sam pracowałem, ale na dłuższą metę to tylko ludzie bez pomysłów, perspektyw i umiejętności przy tym zostają, ogólnie szkoda zdrowia bo przez kilka lat takie zimno czy upały potrafią zabrać trochę zdrowia. Firma sama w sobie godna polecenia, pieniądze na czas, zawsze wszystko się zgadzało-tyle zapłacone ile przepracowane, ze stawkami szału nie ma ale to fizyczna praca bez wymagań jakichś nadzwyczajnych zdolności więc i tak pieniądze jak za to dobre.

Poznanianka

Jestem zainteresowana pracą przy sortowaniu odzieży i mam pytanie czy można na tym zarobić? Jak przedstawia się sprawa z językiem? Czy firma robi kurs czy też trzeba znać i w jakim stopniu? Jakie mieszkania firma organizuje, da sie tam mieszkać? Dzięki za info

Zostaw opinię o Contrain Sp. z o.o. - Poznań

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Contrain Sp. z o.o.