Opinie o Contrain Poland Sp. z o.o. w Łódź

Contrain to Agencja Pracy. Mamy 5 oddziałów biur w Polsce i wielu pracowników terenowych w Niemczech i Holandii. Istniejemy od 1998 roku i od tego czasu już ponad 20 000 osób znalazło dzięki nam pracę! Rekrutujemy m. in. dla takich branż jak logistyka (magazyny), produkcja, ogrodnictwo, przetwórstwo, przemysł, rolnictwo i recykling.

Branże: Firmy rekrutacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Contrain Poland Sp. z o.o. w Łódź

Dla mnie proces rekrutacji przeszła bardzo sprawnie, wszystko dokładnie wytłumaczone przy podpisaniu umowy. Polecam

Ewka

@Pracodawca czy jako kierowca auta służbowego jest płacone za jazdę do pracy z ludźmi 1,50 euro za dzień???

Paula
@Ewka

Skąd takie informacje? Nie widziałam w ogłoszeniu żeby podawali takie stawki. Za paliwo dopłacają jeszcze ponad ten ekwiwalent?

@Ewka

To jest dodatek dla kierowcy auta contrain. Jak masz prywatne to Ci po prostu zwracaja za paliwo

Były niezadowolony

Ta firma schodzi na (usunięte przez administratora). Kiedyś było zdecydowanie lepiej a z roku na rok jest coraz gorzej. Stali pracownicy są wcale nieszanowani. Koordynatorzy porażka... Wydają aby polecenia i wyręczają się pracownikami w swoich obowiązkach, cud żeby odebrali telefon... I ciągłe przeprowadzki... To nic, że jesteś na jednym projekcie od dłuższego czasu... Będą Cię przerzucać z domku na domek nawet i 5x w ciągu miesiąca... No i informują Cię o tym dzień wcześniej koło południa, że następnego dnia ma Cię tam nie być. W zimę nie polecam... Na 3/4 domków jest mega mega zimno. Żadne zgłoszenia na nic. A dogrzewać przecież nie można bo kara. Masz psychotesty? Musisz być kierowcą! Za darmo! Nie ważne, że nie chcesz, nie ważne, że nikt Cię nie poinformował po co to te testy. Zrobili Ci to musisz kierować. Bo przecież w Ciebie zainwestowali. Baaaa! Nawet na siłę wcisną Ci ludzi do Twojego prywatnego auta. Albo wozisz za (usunięte przez administratora) albo nie masz zwrotu za dojazdy. Masz własny samochód? Musisz nim jeździć!!! Zapomnij o tym, że będziesz mieć blisko do pracy... A zakwaterowania coraz dalej... Nawet ponad 50km w jedną stronę... Jak jeździsz rowerem to pilnuj tego złota... Rower warty 50e a za zgubienie płacisz 450e! Za przebitą dentkę, za światełko, kierownicę, siodełko, łańcuch... Podpisujesz na wszystko cennik. Obcy ludzie mogą wchodzić do Twojego pokoju, robić remonty, zaglądać do szaf podczas Twojej nieobecności bez wcześniejszego uprzedzenia. Podczas sprawdzania czystości potrafią przyczepić się dosłownie o wszystko, nawet każą myć fugi czy zmywać pleśń ze ścian. Aaa... No i jeszcze teraz podnoszą cenę za zakwaterowanie... Z 12,80 na 14,29. Fajnie by było gdyby jakość szła z tą ceną... To jest jakiś kosmos. Jak szanowna agencja nie ma pieniędzy to może niech zwolni parę pseudo księgowych. Bo każdą wypłatę i tak trzeba liczyć na własną rękę bo miesiąc w miesiąc jest mnóstwo błędów. Oczywiście te błędy są zawsze tylko dziwnym trafem w jedną stronę - na ich korzyść. Aaaa no i super umowy incognito. Wystarczy podpisy a wszystko inne jest wykropkowane, oni sobie wpiszą wszystko jak im pasuje. Na zakwaterowaniach (usunięte przez administratora) od groma, chcą upchnąć jak najwięcej osób w domkach. Nieraz pokoje dwuosobowe są wielkości komórki pod schodami - na wymiar łóżka. Także żegnam szanowną agencję. Dójcie ludzi dalej skoro wam sumienie pozwala spokojnie spać. Ja mam dosyć

@Były niezadowolony

Dzień dobry, Przedstawiane przez Pana/Panią zarzuty są poważne. Chcemy zająć się wyjaśnieniem spraw które zostały poruszone w tej wypowiedzi. Aby to było możliwe, zapraszamy na kontakt na wsparcie@contrain.pl - prosimy o dokładny opis sytuacji. Pozdrawiamy.

Zebra

Zgadzam się z opinią

@Były niezadowolony

Mam prywatne auto i nigdy mnie nie probowano zmuszac do wozenia ludzi. Proszono niejednokrotnie ale zawsze odmawialem. Nie mam psychotestow wiec mniej mi placa za dojazdy, ale jezdze sam. Jak mi sie auto popsulo, to mi zorganizowali transport sluzbowym samochodem. W zime jest zimno, to prawda, ale w lato jest za to goraco. Z tym ze ja cale zycie mieszkalem na wsi to i przyzwyczajony do tego jestem. Ludziom z blokow zawsze to jednak przeszkadzalo. Co do rowerow to moj wspolokator nie zapial go pod sklepem i mu ukradli, to koordynator kazal mu odkupic - zaplacil 50€. Z wyplatami czasem faktycznie sa jakies niescislosci, zawsze jednak wyjasniane. Moze ja mam duzo szczescia, bo przez 4 lata pracy nie mialem nieprzyjemnych doswiadczen z firma. Wiekszosc nieprzyjemnych doswiadczen wynikala z przyjazdu nowych pracownikow - niekiedy (usunięte przez administratora) Takie osoby dosyc szybko wylatuja, jednak chwile trzeba z nimi mieszkac

Były

Firma contrain przyjmuje do pracy kogo popadnie, aby umowa była podpisana, na domkach nie ma mopa, miotły jest (usunięte przez administratora) .Dbają tylko o rowery i dają kary z kosmosu a nie Dbają o czystość na domkach. Nie polecam nikomu tej firmy. Brud (usunięte przez administratora) i ubóstwo

@Były

Dzień dobry, Chcemy zweryfikować to zgłoszenie. Zależy nam, aby poznać szczegóły. Prosimy o kontakt na wsparcie@contrain.pl.

@Były

To prawda, czasem sie trafi nieciekawy element. Szybko jednak takie osoby sa zwalniane i pozniej pisza komentarze tutaj. Natomiast o czystosc to mieszkancy powinni dbac a nie koordynatorzy. Nigdy nie mialem sytuacji by po zgloszeniu koordynatorowi, ze nowi mieszkancy nie sprzataja, sprawa pozostala bez echa.

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Człowiek

Nie polecam tej agencji. Jedno wielkie (usunięte przez administratora) Mimo zapewnień domek barak brudno, śmierdząco zero kontaktu z koordynatorem.

Kama

Witam czy jest ktoś na pomidorach w someren jest albo na ogórkach w venlo ? Jak sytuacja ? Warunki mieszkaniowe ? Czy jest norma ?Jakie wyplaty sa ? Pozdrawiam

Kamila

Wyjeżdżam z chłopakiem na truskawki, czy wypłaty są na czas i pełne jak obiecywali? Jak mieszkanie? Czy faktycznie każą pracować jak wczesnije było omawiane czy rzucają gdzie indziej

Pracownik tymczasowy Venlo

Obsługa koordynatorów w Holandii spadła na (usunięte przez administratora), uważajcie bo mało kto wam tam pomoże teraz, niestety pomocni koordynatorzy odeszli już z firmy.(usunięte przez administratora)

Tatiana
@Pracownik tymczasowy Venlo

A pomoc jest obowiązkiem koordynatorów, bo jeśli tak, to może warto gdzieś to zgłosić? Co masz dokładnie na myślisz pisząc o problemach firmowych? Co Ty akurat tutaj robisz, opiszesz swoje stanowisko i jak Ci płacą?

Koordynator (usunięte przez administratora) masakra.Zero szacunku dla ludzi.Czlowiek który się nie nadaje na to stanowisko.Najlepiej co mu wychodzi to poniżanie ludzi a jak zgłaszasz problem to ma (usunięte przez administratora).Sam nie wie od jakiego projektu jest.

Contrain

Szanowny Panie Zapraszamy do kontaktu poprzez maila na adres wsparcie@contrain.pl zawierającego dokładny opis sytuacji.

Jarek
@Contrain

Ciekawe czy Contrain kiedyś tutaj ustosunkuje się do zarzutów czy wiecznie będzie prosił o wiadomość. Napiszesz do nich, a i tak Cie oleja i powiedzą że nie zawinili, a wspomniany koordynator(usunięte przez administratora) "na pewno tak nie zareagował, to doświadczony pracownik" Hehehe banda unikatowa ta firma

Witam, czy ktoś wybiera się do pracy na produkcji czekoladek w miejscowości Cadzand lub może ktoś już tam był i może się wypowiedzieć na temat pracy bądź miejsca zamieszkania. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Aw
@Michał

I jak pracuje ktos ?macie jakieś doświadczenie?

Krótko mówiac nie polecam . Pojechaliśmy jako para wiec za "mieszkanie" placimy 900 euro miesiecznie , pokoj jaki otrzymalismy mial 6m^2 2 łóżka i na tym sie kończy wysposażenie pokoju bo nic sie wiecej nie miesci rzeczy w walizkach. Hotel pracowniczy na ponad 40 osob masz wydzieloną jedna pólke w kuchni i jedna pólke w lodówce na pare . Potem przeniesienie na przyczepe kempingową i w tym momencie zakonczylem współprace z ta firma. Praca jak praca wszedzie da sie robic. Jednakże zwalniali tam ludzi z pracy z dnia na dzien. Co z wynagrodzeniem ludziom za miesiac pracy zaplacili (usunięte przez administratora)(usunięte przez administratora)

Contrain

Szanowny Panie Jeżeli ma Pan zarzuty do stanu zakwaterowania lub pojawiły się jakieś nieścisłości lub błędy w naliczonym wynagrodzeniu, prosimy o maila na adres wsparcie@contrain.pl z dokładnym opisem sytuacji - chcemy przyjrzeć się tej sprawie.

Łucja

A wam wszystko się zgadzalo z wypłatą? Terminowo było wypłacone? Możesz też dać znać czy firma na tą przyczepę was przeniosła po jakimś zgłoszeniu na temat tego kwaterunku? Firma reaguje na takie problemy?

Kobieta

Chcę wybrać się do pracy przez ta firmę. Co uważacie o umówię? Czy widzieliście ją wcześniej czy dopiero w firmie przed podpisaniem? Jak wygląda sprawa z ubezpieczeniem? Czy polecacie może jakaś inna firmę bez wiekowki?

pracownik biurowy

Jestem pracownikiem biurowym i firma już w swoich ogłoszeniach kłamie ,,System bonusowy powiązany z wynikami finansowymi firmy – dzielimy się zyskiem, bo nasz sukces to również Twoja zasługa'' ciekawe jaki system bonusowy, bo nic takiego nie znalazło się na moim koncie. Nie polecam pracy w tej firmie, zarobki bardzo słabe, szanse na podwyżki nikłe, firmy nie interesuje wcale pracownik(mówię o wewnętrznym dziale firmy). Zero szacunku do pracowników długoletnich z doświadczeniem i zaangażowanyvh. Podejście typu ,,to odejdz i tak nie dostaniesz podwyżki i mamy cię gdzieś''

@pracownik biurowy

Dzień dobry, Zapraszamy do kontaktu na wsparcie@contrain.pl. Prosimy o podanie szczegółów wspomnianych tu kwestii. Zachęcamy także do rozmowy HR Magagerką, która rozwieje wszelkie wątpliwości związane z funkcjonowaniem systemu bonusowego

xyz
@Contrain

A co tu wyjaśniać, nie ma premii rocznej, kłamiecie na rozmowie i w ofercie i to nie tylko w tej kwestii

Łucja
@xyz

To w jakiej jeszcze? Ta premia może po prostu jest uznaniowa? Zdarzyło się, że jednak kiedyś przyznali? Ile bez niej można tak na prawdę tutaj zarobić? Dasz radę napisać?

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Rylko60

11.05.2023 04:05

Na jakie stanowisko aplikowałeś/aś?

Rylko60ikona wywiad

Na stanowisko operatora wózka widłowego.

Jak przebiega/przebiegała rekrutacja – kto Cię rekrutował (HR czy bezpośredni przełożony)?

Rylko60ikona wywiad

Rekrutacja trwa i póki co przebiega bez problemów. Kontaktowała się ze mną osoba na stanowisku Lidera Pierwszej Linii Rekrutacji.

Czy rekrutowano Cię zdalnie czy stacjonarnie?

Rylko60ikona wywiad

Zdalnie. Wszystko odbywa się telefonicznie i drogą mailową.

Jak oceniasz atmosferę podczas rekrutacji? Jak myślisz, z czego to wynika?

Rylko60ikona wywiad

Atmosfera jest jak najbardziej w porządku. Bardzo sympatyczna rozmowa, która odbyła szybko, bo pierwszy raz skontaktowano się ze mną już na drugi dzień po wysłaniu aplikacji.

Czy komunikacja z rekruterem była/jest sprawna? Co jest/ było dobre a co złe w tej komunikacji?

Rylko60ikona wywiad

Komunikacja jest sprawna i konstruktywna. Skontaktowano się ze mną bardzo szybko i myślę, że firma stara się zadbać o świeżego, potencjalnego pracownika.

W jaki sposób dowiedziałeś/aś się, jakie warunki pracy oferuje pracodawca oraz jakie ma oczekiwania względem oferowanego stanowiska? Jeżeli pracodawca nie udzielił takiej informacji, czy zapytałeś go o warunki i jaka była reakcja pracodawcy? Jeżeli pomimo Twojego zapytania, nie przekazano Ci takich informacji, jak myślisz, z czego to wynika?

Rylko60ikona wywiad

Informacje odnośnie warunków pracy, miejsca pracy, terminu rozpoczęcia pracy, zakwaterowania, transportu, terminów płatności oraz warunków płatności otrzymałem telefonicznie od Pani zajmującej się rekrutacją, czyli od pracownika firmy Contrain.

Czy poleciłbyś/ poleciłabyś rekrutację w tej firmie znajomym i dlaczego?

Rylko60ikona wywiad

Na obecnym etapie rekrutacji polecam wszystkim tę firmę, ponieważ sprawia wrażenie rzeczowej i wiarygodnej. Zaznaczam jednak, że rekrutacja jest wciąż w trakcie, więc nie mogę powiedzieć jeszcze nic więcej na temat firmy Contrain.

Tadek

Ogólnie agencja tylko na pierwszą prace w Niemczech czyli żeby wyrobili wszystkie dokumenty i po miesiącu czasu od razu zmiana agencji! Uważajcie na tą agencje, bo nie chcą dawać karty Gesundheits Karte (karty ubezpieczenia zdrowotnego). Ta agencja wyrabia ubezpieczenia w Niemczech w KKH więc jeżeli koordynatorka nie chce wam przesłać kart, które już dawno dostała do swojego domu tylko dlatego byście nie poszli na kranka, to jedźcie sami do KKH ze swoim zdjęciem do dokumentu i prześlą wam na wasz adres w Niemczech w ciągu 5 dni.

Hubci

Omijajcie ludzie tą agencję! Czytałem te negatywne komentarze, ale myślałem, że mogą to być brednie, bo zwykle ludziom jak coś nie pasuje, to dopiero piszą opinie, ale to prawda co w tej agencji się odwala. Więc tak: Przy rekrutacji i składaniu dokumentów już zapisują sobie telefon by wiedzieć od kogo odbierać telefon. Każdy kontakt z mojej strony był odbierany i zapewniany, że jest tak jak pisze w ofercie. Po przyjechaniu na miejsce (Niemcy) nikt nie wiedział, że przyjedzie nowa osoba także i też musiałem czekać 4 godziny aż się pokój zwolni. Koordynatorka nie odbiera telefonów oraz jak dzwoni się z innego numeru to odbierze, a po moim przedstawieniu się rozłącza telefon, ale bywało i tak, że odebrała z żalem i w tle słysząc wiele dzieci. Ta kobieta kompletnie nic nie wie. W ofercie kompletnie co innego pisze o firmie, a na miejscu jest co innego. Dodatki, które firma w ofercie proponowała i zapewniała, że dostanę, to w rzeczywistości niczego nie dostaniesz. Na szczescie skończyłem z tą agencją pracę i poszedłem do innej agencji w której płaca jest dużo lepsza jak i zapewnione dodatki. Ludzie nie dajcie się (usunięte przez administratora) Jeżeli szukacie innej agencji to jest ich wiele na miejscu wraz z zakwaterowaniem bez żadnych kłamstw.

@Hubci

Dzień dobry, Zależy nam, aby wyjaśnić z Panem tą sprawę. Prosimy o kontakt na wsparcie@contrain.pl ze szczegółowym opisem wspominanych przez Pana zdarzeń. Pozdrawiamy

Hubci
@Contrain

Wyjaśnicie to tutaj dlatego oszukujecie na dodatkach branżowych? Dlaczego nie dajecie pracownikom dodatku branżowego według IG Mettal? Jest to wasz obowiązek dać pracownikowi dodatek branżowy! (usunięte przez administratora)

Mateusz praca w sigloch niemcy
@Hubci

Jak znasz lepszą agancje to daj namiar też pracowałem przez contrain i tak samo byliśmy oszukiwani jako para wytrzymymalismy rok jak z mieszkaniem tak z pracą..... Proszę o pomoc

Kolek
@Mateusz praca w sigloch niemcy

Najlepiej popytać w pracy przez jaka agencje są Polacy co już długo pracują. Napewno będzie to niemiecka agencja pracy, bo trzymaja się wszystkich przepisów, a tak to polskie agencje wypierają się na pracownika i idz se do sądu przy czym sami oni wiedzą, że i tak agencja przegra.

Mateusz

OMIJAĆ. Nigdy nie czułem się tak (usunięte przez administratora) jak tu. Zgłosiliśmy się na pomidory, a po podpisaniu okazało się, że jednak pomidorów nie ma tylko kwiatki. Po przyjeździe na miejsce, nikt z domownikow nie wiedział, że przyjedziemy, dostaliśmy numer do koordynatora, który już nie pracuje.. Po 3 dniach okazało się, że moja dziewczyna ma uczulenie i potrzebowaliśmy zmiany pracy. Ani w rekrutacji nie odbierali, koordynator też.. Zadzwoniłem z innego numeru to odebrali i po przedstawieniu się odłożyli słuchawkę. Nie wiem co to za firma, ale potraktowali nas tu jak (usunięte przez administratora)

@Mateusz

Dzień dobry Panu, Zależy nam, aby przyjrzeć się tej sprawie. Abyśmy mogli zweryfikować opisane przez Pana wydarzenia, prosimy o kontakt na adres wsparcie@contrain.pl z dokładnym opisem zdarzeń. Pozdrawiamy

Urszula
@Mateusz

A jeżeli chodzi o wypłacenie wynagrodzenia za ten niepełny okres, jak kontakt z biurem? Wszystko było ok? Ile wam zaproponowano na takim stanowisku i jaką umowę?

ryko60

Witam, od 8.05 teoretycznie powinienem rozpocząć kontrakt z contrain w środkowych Niemczech (Toringen) jako operator wózka widłowego. Czy jest ktoś kto może doradzić co i jak itd.?

Bayek

Hej, był ktoś w pracy w Hausenberg? Ma ktoś jakieś informacje?

Nowa

Hej czy może ktoś się wybiera na sortowanie kukurydzy do Kessel od maja? Fajnie byłoby się z kimś (kobieta) dogadać... razem będzie raźniej...

Zostaw merytoryczną opinię o Contrain Poland Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w Contrain Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Contrain Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 443.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Contrain Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 252, z czego 46 to opinie pozytywne, 142 to opinie negatywne, a 64 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Contrain Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Contrain Poland Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Contrain Poland Sp. z o.o.

Contrain Poland Sp. z o.o.