Opinie o Cargotec Poland sp. z o.o. w Stargard Szczeciński

Cargotec Poland sp. z o.o.
2 65 91 5 1
emil

pracuje w tej firmie kilka miesiecy zarabiam na produkcji 2 tys na ręke plus premia kwartalna i soboty co wpadna robota nie jest zla w miare czysta mozna sie czegos nauczyc nikt cie nie gania i wogole uwazam ze jak na produkcje jest ok .teraz sa spore przyjecia jak jest ktos zainteresowany na monterów i jak mowie szału nie ma ale nazekac tez nie mozna

Ktosik
@emil

A to ciekawe,że zarabiasz 2 tys na rękę po paru miesiącach,bo tyle to ma technik. No chyba że jesteś taki zdolny że po paru miesiącach dostałeś technika

Tak2Nie
DuchGlonojada Nowy wpis
@Ktosik

Po prostu złotousty

Emilia Nowy wpis
@DuchGlonojada

@DuchGlonojada Wypowiedź Twojego poprzednika jest sprzed dwóch lat. Myślę, że przez tyle czasu kwestia wynagrodzenia się zmieniła. Mam nadzieję, że płacą w Cargotec się podniosła. Mam rację?

SZYMOn

Obie firmy są do niczego Hiab i KALMAR mają problemy finansowe będą płacić kary hory zarząd tak ze szykuje się kryzys dla cargotec

Tak3Nie1
@SZYMOn

Skąd masz informacje o rzekomych problemach finansowych firmy Cargotec? Pochodzą one z rzetelnego źródła, czy może są to przypuszczenia osób trzecich? Jest to dosyć istotna informacja, dlatego chciałbym poznać źródło jej pochodzenia, aby móc upewnić się, że rzeczywiście tak jest.

Tak2Nie
Jabol

A nie zaciekawy jestes?

Tak4Nie
@Jabol

Myślę, że nie po prostu jest to na tyle ważna informacja, że moim zdaniem powinna zostać uzasadniona i znaleźć się w tym wątku. Pamiętaj, że wątek odwiedzają osoby, które planują zatrudnienie w tej firmie, dlatego tego typu informacja może być dla nich kluczowa. Wiesz coś na ten temat, czy po prostu również obserwujesz ten wątek?

DuchGlonojada Nowy wpis
@Adam

Szulski coś taki ciekawy?

Łysy brygad.
Nazwa działu: Produkcja

Czy ktoś coś wie czemu nie mozna wejsc w opinie na info.stargard

stefan Nowy wpis
@Łysy brygad.

Podejrzewam, że z tą firmą musi być naprawdę źle, skoro ktoś przekonał kogoś, żeby usunąć cały wątek o cargotec ze strony info.stargard. Rozumiem, że niektóry posty są usuwane (i tak się dzieje na tamtej stronie w tematach o innych stargardzkich firmach) Ale usuwać cały wątek, który liczył kilkaset postów i miał kilka lat? Taka cenzura na dłuższą metę zawsze się mści.

Tak1Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 9 dni.

Czy dyżury międzyświąteczne w Cargotec Poland sp. z o.o. obstawiają najmłodszymi stażem?

Ranking
  1. olx.pl 3 303 344
  2. pracuj.pl 2 979 558
  3. GoWork.pl 2 702 543
  4. linkedin.com 2 417 265
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
Bebo

Byłem pracownikiem tej firmy przez jakiś czas. Ta firma to porażka. Panuje tu atmosfera napięcia i stresu. Góra oczekuje tylko wyników nie licząc się z pracownikami którzy często za swoją ciężka prace otrzymują śmieszne wynagrodzenia. Nowe wymysły wprowadzane na obiekcie sprawiają że ludzie się flustrują taką atmosferą pracy i odchodzą, a na ich miejsce przychodzą nowi- nie mający za grosz pojęcia o specyfice tej pracy albo obcokrajowcy z którymi ciężko się w ogóle porozumieć. Plusem jest to że catgotec oferuje umowę, pakiet medyczny i dotacje na posiłki. Ale na obecnym rynku pracy która tak wielka korporacja tego nie oferuje? Uważam że praca w tej firmie, tej atmosferze i z taką nerwówką nie jest tego warta. Za podobne pieniądze można znaleźć w naszym mieście coś innego.

Tak3Nie
opnl

Ja mogę się tylko wypowiedzieć o HIABIE - dział ogólnie rozumianej Logistyki. Zacznijmy od struktury - to że nigdzie nie ma idealnie to wiadomo. HIAB jako globalne korpo może sprawiać wrażenie poukładanego, firmy z wizją i hasłem Build to Perform w rzeczywistości nic bardziej mylnego. Jest: - zero-jedynkowy jeśli chodzi o decyzje personalne (w korpo człowiek jest zasobem obojętnie jaką dawką wiedzy dysponuje) - bardzo niepoukładany (zasady i sposoby działania, które w większości firm w tym polskich, są do zorganizowania w HIABIE leżą i kwiczą) - przepełniony układami i 'gadką' na pokaz z której tak naprawdę nic nie wynika Teraz trochę o warunkach pracy - a tu kształtuje się to tak: - twoje miejsce to box, praca przed komputerem + tel. służbowy - 3,7k na rękę + premia kwartalna(realna premia do uzyskania była w granicy 500 - 1200zł - w to wchodziły KPI produkcji + absencje chorobowe itp..) - dodatki socjalne takie jak 150zł na karcie do wykorzystania na jedzenie w kantynie, multisport/multikultura, dofinansowanie do wczasów i kilka innych Jeśli chodzi o samą pracę - mówię tu i o Logistyce (Planowanie Produkcji, Planowanie Materiałowe + wydzielony Sourcing, a np: rok wcześniej ten podział wyglądał zupełnie inaczej) : - ilość zmian i reorganizacji nie ułatwia pracy i jeśli coś tam się chce przyjąć na logikę lepiej odpuścić (w ciągu dwóch ostatnich lat...nie pamiętam ile już dyrektorów Logistyki było, liderzy też się zmieniają) - sama metodologia pracy polega raczej na gaszeniu pożarów niż na systematyce i rozwoju - tempo pracy jest duże ale w większości przypadków (przez właśnie tą organizację pracy) często jest to praca bezsensowna - żeby robota była dopięta od A do Z to trzeba poświęcić więcej niż 8 godz. - ilość spotkań i pierdół poruszanych na nich rozwala kompletnie pracę - wyjaśnianie zaległych spraw to po prostu jakaś masakra Atmosfera i zarządzanie - tu mam mieszane odczucia: - ludzie na codzień są mili dla siebie jeśli chodzi o pracę, nikt raczej nie robi spin, w większości są obłożeni robota i to widać po rozmowie z niektórymi - spotkasz tu kilku profesjonalistów, którzy lubią swoją robotę i zawsze tobie pomogą w trudnej sytuacji - moim skromnym zdaniem im mniejsza liczba kobiet w pracy tym lepiej ale bez urazy Ktoś kiedyś powiedział gdzie kończy się Logika zaczyna się korpo i to jest prawda ale jako miejsce gdzie zdobędziesz doświadczenie, pogadasz po angielsku, będziesz miał pewną wypłatę + dodatki to HIAB jest całkiem ok. Częściowo możesz wdrożyć swoje pomysły ale normalny dzień pracy nie pozwoli ci na to. Sama firma fajna, ale zarządzanie do kitu. Życzę im jak najlepiej choć jak przypomnę sobię to organizację pracy itp.. to będzie to bardzo trudne. Ponoć HIABA odwiedzają inwestorzy a niektórzy ludzie z HR i innych działów sami odchodzą. Teraz pracuje w mniej globalnej firmie ale za to bardziej pokładanej i zżytej - widać różnice a pieniądz podobny (bez dodatków).

Tak7Nie
Adrian
@opnl

Fajnie, że w tak szczegółowy sposób przedstawiłeś swoje obserwacje związane z pracą w tej firmie. Możesz dodać jeszcze, czy zdarzają się sytuacje, gdzie pracownik musi zostać dłużej w pracy, aby dokończyć powierzone na dany dzień obowiązki? Nie wspomniałeś nic o tym.

SZYMON&MANIEK

Porażka firma to propaganda za 2 tysie to wszędzie jest praca pracowałem tu 2,5roku i widzę co było co jest nic się nie zmieniło pracownicy są najtańsza sila obiecują ci podwyżki i co z tego jak raz dają raz nie a coto za podwyszkami 100 zł niektórzy z rodziny albo poznajomosci i wazeliniaze po 400 hahah szmaciarze zero godności Stargard to poraszka

Tak5Nie1
Daniel
@SZYMON&MANIEK

A rozmawiałeś z kimś o ewentualnym podniesieniu wynagrodzenia?

Tak2Nie1
Cargotec
@SZYMON&MANIEK

Tak to przyjaciele Majstra dostali a dlamnie to brakło fałszywi są tu ludzie

Tak3Nie
Gość
@SZYMON&MANIEK

Potwierdzam!Zarobki niskie.Praca ciężka.Brak możliwości rozwoju.Awanse dla znajomych.Zmarnowałam tu rok.

@Gość

@Gość czy zechciałabyś napisać coś więcej na temat poziomu wynagrodzenia i samych warunków pracy? Przyszli pracownicy mogą czuć się zaniepokojeni przedstawionymi przez Ciebie informacjami. Może w związku z tym napiszesz coś więcej ?

Edyta

@Bartosz firma obecnie rekrutuje pracowników. Jeśli jesteś zainteresowany to pracodawca szuka: specjalisty do spraw zakupów, inżyniera do spraw uprawnień logistycznych, technika elektryka, montera specjalisty. Firma gwarantuje atrakcyjne i stabilne warunki zatrudnienia, premię kwartalną, atrakcyjny fundusz świadczeń socjalnych, stabilną i inspirującą pracę w międzynarodowym środowisku. Byłeś już na rozmowie o pracę, czy dopiero się wybierasz? Napisz więcej na ten temat.

TakNie4
Kasia233
@Edyta

Jestem bardzo zainteresowana pracą w firmie. Gdzie mogę złożyć cv ?. Bardzo proszę o odpowiedź.

Tak12Nie4
Gość
@Kasia233

Jak na produkcje to nie polecam

Tak4Nie
@Gość

Możesz napisać dlaczego? Czyżby warunki pracy na produkcji w Twojej ocenie były mało atrakcyjne? Jeżeli tam pracujesz bądź pracowałeś to będę Ci bardzo wdzięczny za przedstawienie informacji na ten temat. Mam nadzieję, że zechcesz opisać pracę na produkcji w firmie Cargotec Poland.

Zdziwiony
@Gość

Tez nie polecam pracy na produkcji Wyzysk za małe pieniadze Pracowałem tu rok. Brak możliwości awansu,większej kasy.Po znajomosci technicy,elektromonterzy....szkoda czasu

Pracownik produkcji
Nazwa działu: Produkcja

Firmy jako dłuższej pracy nie polecam. Obcinaja pieniądze na czym tylko sie da a szczególnie na pracownikach produkcji karaja za to ze zostali zgłoszeni do inspekcji pracy za zmuszanie do nadgodzin i sobot żaden brygadzista nie podchodził pytać czy ktos moze tylko masz przyjsc bo inaczej polecenie służbowe albo mówiono ze jest sie niekompetentnym i za co sie chce podwyzke a teraz wszyscy sie wypierają ze nigdy tak nie bylo. Teraz zmieniają zasady premi bhp i dziwią sie ze pracownicy odchodzą jak wogole o nich nie dbaja. Zatrudniaja nowych z ulicy którzy nawet śrubokręta trzymac nie umieją i później sie dziwia ze błędy sa albo wypadki. Wiecej pracowników ze wschodu zatrudniajcie ktorzy nawet nie rozumieją co sie do nich mowi. W ten sposób nigdy nie bedzie dobrej jakości bo nawet dobrze wiedzy nie mozna przekazac. Niech szef sie przejdzie po podmontarzach i zobaczy jak to wygloda w praktyce, ale co to obchodzi szefa produkcji jak zarabia tyle to go nie interesuje czy premia dla nas bedzie.

Tak12Nie1
@Pracownik produkcji

Jak często zdarzają się nadgodziny w firmie Cargotec Poland? Zastanawia mnie, czy pracodawca za przepracowanie dodatkowych godzin oferuje wynagrodzenie, czy może odebranie godzin w postaci np. wolnych dni? Poruszyłeś dużo kwestii związanych z tym miejscem pracy, jednak chciałbym rozpocząć dyskusję od tego tematu.

TakNie5

Magazynier

Cargotec będzie płacić duże kary . To jest pewne info z działu finansowego od dziewczyn.

Tak9Nie2
@Magazynier

Wiesz może, za co są to kary? Myślisz, że może to się przełożyć na dalsze funkcjonowanie firmy? Pracownicy, którzy zatrudnieni są obecnie w firmie Cargotec mogą czuć się zaniepokojeni przedstawionymi przez Ciebie informacjami, czy może są to na tyle małe kary, że w tym zakresie nie powinno się nic zmienić? Proszę, abyś sprecyzował swój komentarz.

Tak1Nie2
magazynier
@Adam

cały dział księgowości i HR ploty klepią po firmie . Tak jak wyciekła lista płac pracowników z biura

Tak4Nie2
Kamila
@magazynier

odgrzewasz stare kotlety - lista wyciekła kilka lat temu i ktoś ją pozmieniał w ramach niezbyt udanego żartu.

Tak1Nie1
Wiktoria

Martwi mnie to, że tak mało wypowiadacie się na temat pracodawcy, jakim jest firma Cargotec Poland. Z czego to może właściwie wynikać? Tak czy inaczej - firma ta właśnie poszukuje nowych pracowników do swojego zespołu. Ich ogłoszenia widnieją na kilku ważniejszych portalach z ofertami pracy - myślę, iż bez większego problemu je znajdziecie. Potrzebują między innymi Commissioning Engineera. Czy ktoś z Was posiada odpowiednie kwalifikacje do podjęcia pracy na tym stanowisku? Jestem ciekawa Waszych opinii. Zapraszam zatem do dyskusji!

Andrzej

Czy ktoś napisze jak tam jest na produkcji w Hieb ? Ile pracujesz , czy są nadgodziny i czy za nie płacą? Warunki pracy , wynagradzania itd. Czy warto dojeżdżać ze Szczecina ?

TakNie4

Paweł
@Andrzej

Nie jestem pracownikiem firmy i nie znam realiów zatrudnienia, ale może inni pracownicy mogliby Ci pomóc i napisali więcej o warunkach zatrudnienia w firmie. Znalazłem ogłoszenia rekrutacyjne na stanowiska: technik serwisu, pracownik centrum wysyłek, elektromonter, technik elektryk. Z ogłoszeń wynika, że firma oferuje stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, premię frekwencyjną i kwartalną, pakiet socjalny, liczne szkolenia i kursy oraz kulturę pracy i miłą atmosferę. Napisz, jeśli będziesz zainteresowany aplikowaniem.

Designer

Już jakiś czas wisi ogłoszenie na Konstruktora R&D. Orientuje się ktoś jakie są widełki płacowe? Posiadam spore doświadczenie (6lat) z firmy o podobnym charakterze. 7k brutto osiągalne?

@Designer

Myślę, że bez problemu.

mati
@Designer

chyba przez 2 m ce

Bartosz

Cargotec to firma z opinią dobrego pracodawcy. Może podpowiecie czy potrzebują pracowników?

TakNie5
Papster

Firma Kalmar może i by mnie przyjęła z moimi wszystkimi uprawnieniami no ale jeszcze niestety agencja pracy coś z tego musi mieć niestety. Chyba za dużo im powiedziałem że chce zarobić. Pozdrawiam

Tak10Nie

Jak przedstawia się sytuacja Cargotec Poland sp. z o.o. na tle innych firm? Przekazane przez Ciebie informacje, związane m.in. z warunkami zatrudnienia mogą okazać się bardzo istotną wskazówką dla osób pochodzących z Toruń i okolic oraz będących w trakcie poszukiwania zatrudnienia.

Tak5Nie

Grzegorz

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje i na jakie stanowisko?

Tak23Nie

jestem zadowolona z pracy

Tak1Nie2
anonymous
@.

To sie ceni xd

Edyta

@. skoro jesteś zadowolona z pracy to mogłabyś napisać czemu? Myślę, że taka argumentacja bardzo zainteresuje innych użytkowników. Samo zadowolenie za wiele im nie mówi, a co na nie wpływa na pewno będzie bardzo przydatne. Czy inni pracownicy też są zadowoleni z pracy w firmie Cargotec Poland?

Edyta

@Designer nikt Ci nie odpowiedział na zadane przez Ciebie pytanie. Czy w tym czasie myślałeś o tym, żeby zatrudnić się w firmie Cargotec Poland? Jeżeli tak, to opowiedz nam proszę jak wglądała rekrutacja do firmy.

Tak12Nie

Edyta

@elektronik widzę, że nie dostałeś odpowiedzi na swoje pytanie. Czy w tym czasie mimo to udałeś się na rozmowę rekrutacyjną w celu uzyskania odpowiedzi na swoje pytanie? Jeżeli tak, to nam odpowiedz i powiedz jak wyglądała rekrutacja w Cargotec Poland. A czy inne osoby na forum nie zastanawiają się nad pracą w Cargotec Poland? Jeżeli tak to warto sprawdzić dostępne oferty pracy, bo jest ich bardzo dużo.

Poldek

Ja wyznaję zasadę, że każdy powinien zacząć pilnowania swojej pracy a w następnej kolejności może oceniać innych a nie odwrotnie. Jak mówi przysłowie sukces ma wielu ojców a porażka jest sierotą . Tak samo jest tu. Kiepska praca to kiepska płaca i wina innych??

Tak2Nie1

elektronik

Witam , mam pytanie odnośnie zarobków w SUR ( maintenance) jakie są prawdziwe zarobki , mam na myśli podstawę i nadgodziny .stanowisko elektronik-automatyk z ponad to 25 letnim stażem .jak tam są traktowani pracownicy którzy coś wiedzą i potrafią myśleć.

Waldi

Firma Cargotec oferuje usługi związane z załadunkiem i wyładunkiem towarów na lądzie oraz na morzu i wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba transportu. Piszę to ponieważ uważam, że niektórzy nie wiedzą co robią a lubią dużo pisać. Może czas zmienić zawód?

Edyta

Stale aktualne jest ogłoszenie na Inżyniera Produkcji. Kto już aplikował? Jak z oferowanymi warunkami?

TakNie1

Pracuję tu i nie narzekam. Wiadomo, że każdy by chciał zarabiać po parę tysięcy ale tak dobrze nie jest. Praca jest ok.,ludzie w większości również .

Tak4Nie1

Szukam pracy

Ile zarabiają ci na wózkach co po placu jeżdżą ?

emil

Wysłany

Fajna firma, spory socjal. Chciałbym tu pracować. Jak ktoś wie o nowych przyjęciach to będę wdzięczny. Może jeszcze doda wysokość zarobków. Czy załoga jest również zgrana i taka z która się dobrze pracuje?

Monter

Pracowałem ponad 2 lata w Cargotecu (Kalmar) .Co do pracy nie jest sama w sobie zła ale jest czasami chore pospieszanie produkcji. Zarobki niestety to porażka 1700-2200 (z premią kwartalną) .Jak ktoś ma trochę ambicji i coś potrafi to lepiej szukać gdzieś indziej bo firma dla zwykłego pracownika nie jest rozwojowa, tylko potrafią obiecywać i nakręcać ludzi. Firma się teraz rozbudowuje i panuje nieład na zakładzie biorą ludzi z łapanki nie tłumaczą dokładnie co mają robić i jest dużo błędów co wpływa na wynik premii. Ogólnie jak chcesz tylko pracować i wegetować to jest ok. Ja wyjechałem do Niemiec i nie żałuję.

Tak8Nie

Zostaw opinię o Cargotec Poland sp. z o.o. - Stargard Szczeciński

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie

Potrzebujesz wsparcia?
Skontaktuj się z Panią Joanną Koczaj-Dyrda: zgloszenie@gowork.pl

Cargotec Poland sp. z o.o.