Bank BGŻ

Opinie o Bank BGŻ

FUK BGZ

Jeśli doradca ma z czymkolwiek problem to nie ma co liczyć na jakąkolwiek pomoc. Doradca w tym banku uważany jest za najgorszego murzyna...To, że centrala ma wszytko w gdzieś potwierdzają fakty: Jeśli coś nie działa to zgłasza się problem na easy viste i czeka aż jakiś informatyk łaskawie odezwie się po miesiącu po czym stwierdzi, że nie da się nic zrobić i tak musi być. Wstrzymują przelewy i w ciągu 3 dni każą dostarczać absurdalne informacje - skany faktur od Klientów, szczegółowe informacje na temat prowadzonej działalności Klienta i kontrahenta a jeśli biedny doradca się z tym nie wyrobi odrzucają Wstrzymują użytkowanie rachunków Klientom bo nagle po pół roku funkcjonowania ktoś w centrali wpadł na pomysł, ze jednak podpis jest w niewłaściwym miejscu - doradca ma 3 dni na załatwienie sprawy bo inaczej blokują rachunek. W centrali nie odbierają telefonów, nikt nic nie wie, ciężko ustalić osobę odpowiedzialną za cokolwiek itp. itd.

dodo

To nie tak, że w Centrali nikomu nie zależy na pomocy. Gdybym instruował każdego nowego pracownika, który do mnie zadzwoni, nie miałbym czasu zająć się bieżącą robotą. Odniosłem wrażenie, że wiedza jest w banku bardzo cenna i gwarantuje Ci jako tako stabilne zatrudnienie, więc nie podzielisz się nią z nikim! BGŻ to miejsce, z którego człowiek odchodzi rozgoryczony i przeświadczony, że na tym świecie sprawiedliwości nie ma. Więc po co w ogóle zaczynać?

FBGZ

Pracuję w tym banku już jakiś czas....w zasadzie nie ma narzędzia które by w ogóle działało. Wszelkie obowiązki zepchnięte na doradcę - w centrali nikomu nie zależy na pomocy. Absurdalne plany sprzedażowe, brak logiki w działaniu, ciągła kontrola - masa tabelek do wypełniania, ciągłe telekonferencje. Szczerze nie polecam ze względu na zdrowie

DYZIO

Oferta pracy na Specjalistę do CC- Contact Center, po telefonie ze strony Banku, okazuję się, że na młodszego specjalistę- czyli już inne stanowisko ?W ofercie nie ma mowy o sprzedaży a na rozmowie już mówi się o sprzedaży. Rozmowa z HR przez telefon ? Potem okazuje się, że proponują umowę na zastępstwo- czyli oszustwo na całej linii.

dodo

Ludzie! Mówicie tylko o sprzedaży. Bank to wysoce wyspecjalizowana instytucja finansowa. Pracowałem tam i problem z niedouczonymi handlowcami był zawsze. Nawet procedury nie chciało się takiemu przeczytać.

vvv

bez komentarza

Alfredo

A czy ktoś słyszał, że ma być impreza integracyjna w czerwcu? Podobno Mikołajki

MadeleineP

A o jakich zarobkach mówimy dla doradcy klienta w placówce, czy możecie coś powiedzieć o Warszawie? Czy warto? We wtorek mam rozmowę i zbieram dane .

stary bankowiec

Zwolnienia są skutkiem systemu nie widzimisię kogokolwiek z osobna. Większość dobrych specjalistów nie ma problemów ze znalezieniem pracy nawet w obecnych realiach rynkowych, a część ewakuowała się zanim doszło do zwolnień grupowych. Praca w banku dziś głownie dla młodych , raczej ciężka i mało wdzięczna. Za to zarobki raczej w porządku więc coś za coś.

vvv

obleśna i wiadomo kto...

sss

wiemy o kim mowa pracując w tej instytucji. bez komentarza. obleśna

paniena z pewniego regionu chętnie zwalnia ludzi z ex bgz .

@222 26.02.2017 22:18
paniena z pewniego regionu chętnie zwalnia ludzi z ex bgz .

wiadomo...

sprowadzony na ziemię

Pracował.m wiele lat dla bgż, wspominam to pozytywnie.Cudowni ludzie i atmosfera zwłaszcza pani Maria z p-z zawsze chętna do pomocy. Dziś to już przeszłość bo takich ludzi raczej już nie ma..

exbgžetowiec

Pracowalem w tej instytucji 30 lat. Zaczynalem w BGŻ. Z prxykrością muszę prxyznać, źe bank zszefł na osy... Polityka banku jest taka, źeby średnia wieku wśród pracowników wynosi ła 27 lat. Bo młodemu co się karze to zrobi. Bedzie wciskał klintom kit bez zmróźenia oczu. I to za marne grosze. Stary pracownik ma skrupóły i ludziom ciemnoty nie wciśnie. Szkoda, źe tego starego w taki sposób się pozbywają, ale cóż, przyszła dobra zmiana. Ciekawe tylko dokąd ona zaprowadzi.

Aga

Pracuje 3 miesiące i już wiem że nie mam zamiaru kontynuować pracy- Misiewicze na kierowniczych stanowiskach to raz ( zeby tylko byli leniwi, ale oni jeszcze absorbuja prace doradców i na niczym sie nie znaja....), nie mam żalu o nadgodziny ale o brak wsparcia od przełożonych i ciśnienie na szybki wynik. Dziwne że Regionalni tolerują takie osoby w oddziałach... No i brak takiej podstawowej sprawy jak bony na Święta, pierwszy pracodawca w mojej karierze który nie oferuje nic pracownikom na Boże Narodzenie.... Prezes dziękuje nam za prace w weekend migracyjny i.... po nim, bo wtedy najwięcej żali przyjeliśmy od klientów, ale już w nowym tygodniu jesteśmy rozliczani ze sprzedaży jakby nic się w ostatnim czasie nie wydarzyło - żadnych ulg, wsparcia..... KORPORACJA

Aga

normalny człowiek

jestem klientem banku 3 lata po połączeniu banku BGZ Parsibas ciagle sa jakies niedogodnosci zmieniaja warunki prowadzenia konta, przelewy nie dochodzą, nie przychodzą. teraz wprowadzili nowa platforme od 10.11.2016 nie mozna wejsc na konto na konsultanta trzeba czekac 1h przy telefonie i dalej nie mozna wejsc cieszy mnie tylko jedno ze miesiac wczesniej postanowiłem zmienic bank przynajmniej moge zus opłacic

ewakuacja

Paradoksalnie ostatnia fuzja BGŻ BNP Paribas z Sygma Bank Polska może okazać się dla Banku katastrofą. Już teraz dziesiątki ludzi z wieloletnim doświadczeniem z różnych działów złożyło wypowiedzenia nie czekając na planowane zwolnienia- a to dopiero początek. Rezygnują nawet osoby z IT, kierownicy działów/menedżerowie itd. Podwyżek już od dawna nie ma (mówi się nieoficjalnie o redukcji wynagrodzeń), opłaty za benefity poszły w górę- krótko mówiąc nie wygląda to dobrze.

bogaty w doświadczenia

witam w mojej opinii nawet po połączeniu z rabo sytuacja pracowników była znośna i względnie stabilna. Obecnie redukuje się miejsca pracy ludzi, którzy przepracowali nawet dziesięciolecia dla tego banku i dziś mają ograniczone możliwości powrotu na rynek pracy. To podziękowanie za lojalność i ciężką pracę na rzecz korporacji.

Jhh

nie tylko do stolicy są aktualne te oferty pracy bo też do innych miast w Polsce ale taka praca w takim znanym banku to chyba coś prawda? wydaje mi się ze jednak dosysc ciężko jest się tutaj dostać ..

pabloss

W BGŻ pracuje wielu ludzi których bardzo cenię za całokształt ale na stanowiskach kierowniczych nie brakuje również takich "Misiewiczów" obu płci dla których największym wyzwaniem jest wybór "Co dzisiaj zamówić na obiad? " oraz przeczekanie do najbliższej wypłaty czy urlopu. Nie wiedzą nic ani po co się tu znalezli ani co sie dzieje w ich projektach. "Misiewicze" przez duże "M".

Natalia

Byłam w miniony piątek na rozmowie rekrutacyjnej aplikowałam na stanowisko asystent ds wsparcia operacyjnego, rozmowa przebiegła w bardzo miłej atmosferze zostałam poproszona o wypełnienie 2 testów, teraz czekam na odpowiedź, jeśli się uda będzie to moja pierwsza praca, faktem jest że nie oferują jakieś bajońskiej pensji, ale na start dla osoby bez doświadczenia jest w porządku.

marek_andrzej

Atmosfera w połączonym banku BGŻ BNP Paribas jest teraz mocno niepewna. Wszyscy, może poza dyrektorstwem, boją się o swoje posadki. W ciągu 1,5 roku zwolnionych zostanie ok 2 tysięcy osób- z BGŻ BNP i byłego Sygma Banku. Czyje głowy polecą i w jakich działach będą zwalniać- tego do końca nie wiadomo. W tym kontekście nikogo nie powinno dziwić ze w sieci jest tak wiele ofert pracy w BGŻ BNP Paribas bo niektórzy spośród pracowników już teraz rezygnują przeczuwając niekorzystne dla nich zmiany.

maks
@marek_andrzej 29.08.2016 22:26

Etat w BGŻ BNP Paribas to idealna praca dla ludzi ktorzy przychodzą do pracy aby odbębnić swoje 8 godzin i odebrać wypłatę na koniec miesiąca. Nie polecam ludziom którzy mają ambicję aby się rozwijać i liczą na podwyżki. Standardem jest to że przedłużenie umowy jest równoznaczne z utrzymaniem obecnej pensji i jesli ktoś liczy na dobre pieniązki, to warto powalczyć o swoje już przy zatrudnianiu się bo potem jest cięzko cokolwiek wynegocjować.

KAMILA

Widzę Pani Natalio że pochodzi Pani z Ostrołęki bo ja też pracowałam w tym Banku i tą dziewczynę znam p. Angelika Goliaszewska faktycznie okazała się osobą karną i nadal postępuje tak jak postępowała. Mam nadzieję że zakończyła już pracę i poszła odpokutowac za swoje czyny

Natalia

Witam pracuje w banku od kilku lat, zarobki dobre, tylko dużo godzin, ostatnio przyjęliśmy do pracy młodą osobę Panią Angelika Goliaszewską która okazała się złodziejka a wcześniej nikt nie sprawdził czy jest "czysta" więc każdy może się tam dostać nawet nie mając doświadczenia czy bycie karnym

Ex bgż

Mi nie wysłali podsumowania składek z centrali po moim odejściu. Bank śmietnik, łamane są prawa wszelkie możliwe łącznie z zasadami bezpieczeństwa finansów. W oddziale klucze miał ten komu pasowało a nie kto miał mieć itd. Burdel

jasiu

To jest właśnie sedno..firma nie chce dawać podwyżek raczej szuka oszczędności na pracownikach, pracownicy uciekają do konkurencji, BGŻ zatrudnia na wiele stanowisk jednocześnie, zapraszają na rozmowy dziesiątki kandydatów i robi się totalny [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] br /> Ale jeśli mam być szczerzy to chaos i bałagan decyzyjny zawsze były wpisane w funkcjonowanie tego banku. Im większe braki kadrowe tym jeszcze większy chaos. Sporo ludzi pouciekało BGŻ zatrudnia na wiekszosc stanowisk ale tak jest teraz w wielu bankach. Sygma Bank, Idea Bank, Getin Bank, Bank Millenium, Mbank wszystkie największe banki mocno redukują zatrudnienie z jednej strony a z drugiej szukają tańszych pracowników. Wiadomo banki to banki jak spadaja zyski to natychmiast szukają oszczędności.

janulo

"zwyczajnie rekrutacja ich przerosła albo zwyczajnie zapomnieli" -takie bzdury że aż się uśmiałem ;) czekam aż ktoś napisze że wysłanie kilku maili to duży wysiłek...hahaha Osobiście nie bawię się w takie wygłupy. Tak, wygłupy. Albo traktujemy się poważnie i z szacunkiem albo dzięki nie biorę w tym udzału. Jeśli obiecują odpowiedź to odpowiedź ma być i basta. Jak nie ma odpowiedzi to więcej nie aplikuję i ostrzegam kolegów po fachu. Uwaga: BGŻ nie wysyła odpowiedzi z wynikiem rekrutacji :)

markus

Nie polecam tej firmy za brak profesjonalizmu. Po zakończonej rozmowie rekrutacyjnej obiecywali odpowiedź jednak minęły 2 tygodnie i cisza... Tylko straciłem niepotrzebnie cenny czas

mona

Maciek mnie też intersuje praca jako analityka jak bedziesz na rozmowie daj znac o co pytali i jakie zarobki

Zyzio

uwaga czy ktoś był na rozmowie o prace na stanowisko Junior Specialist in Static Data Team ogolnie cos z funduszami. czego mozna sie spodziewac?jak z ang .PROSZE o jakiekolwiek info

Kora

A jack plant, bardzo duża presja???

e

można wynegocjować ponad 3500 zł

Agata

Widzę, że nikt nie napisze niczego sensownego. Widocznie zarobki są w miarę bo zwykle jak jest dobrze to nikt nie pisze. Jak jest beznadziejnie-piszą wzyscy:)

Agata

Proszę o informację jakie jest wynagrodzenie na stanowisku doradca klienta, miasto 20.000 tyś mieszkańców. Mam rozmowę kwalifikacyjną i chciałam wiedziec jakiego wynagrodzenia sie spodziewać. Pozdrawiam

tisot

wiesz co wydaje mi się , że to wszystko zależy od stanowiska na jakim jesteś zatrudniony i od właściwiego charakteru Twojej pracy. Z tego co wiem to doradcy klienta są raczej zatrudniani już w BGŻ na umowę o pracę, choć jeśli są oni studentami to wtedy prawdopodobnie może wystapić ta sytuacja z umową zlecenie

kazek

@bodal nie wiem jak to jest w BGŻecie, ale u nas w Stefczyku od początku pracujemy na umowie o pracę.

Adas

Pracowałem w BGŻ na infolinii w Radomiu. Odszedłem tzn, zwolniono mnie jakieś 2 lata temu. Tzn, może nie tyle zwolniono co nie przedłużono mi kolejnej umowy. Zarobki na poziomie 3000 brutto podstawa wtedy byly. Duże parcie na sprzedaż. Niby infolinia a człowiek czuje się jakby w 1/4 pracował na infolinii a 3/4 na telemarketingu. Bo jak nikt nie dzwoni to system sam wybiera połączenia do klientów i się namawia na jakieś oferty typu kredyt karta itp. Premie były całkiem fajne raz na pół roku.

zaq

Na dzień dzisiejszy 4000 pracowników paribas łączy się z 5000 pracowników bgz... zostanie zlikwidowana i sprzedana centrala w warszawie... i dziwie się ze są jakiekolwiek oferty pracy jeśli ma być zwolnione parę tysięcy osób...

Żenada

Zwolniłam się z poprzedniej pracy żeby zacząć współpracę z BGŻ. Zaproponowali mi lepsze warunki niż miałam. Któregoś pięknego dnia, bez słowa ostrzeżenia dostałam wypowiedzenie. Praca trwała bardzo krótko. Jak zapytałam czym to jest podyktowane usłyszałam, że nie muszą mi się tłumaczyć. Pracuję od wielu lat, przez kilka byłam kierownikiem sprzedaży w jednej z korporacji. Nigdy nie widziałam żeby kogoś tak potraktowano i nawet bym nie pomyślała, że tak można. Ale można, bo nie byłam odosobnionym przypadkiem. Przed fuzją wszyscy robią pod siebie i takie przypadki jak mój mają budować propagandę strachu. Poznając współpracowników nie rozumiałam dlaczego tak panicznie boją się własnego cienia. Szybko jednak zrozumiałam :) Z mojej placówki przede mną tak potraktowano 5 osób. Aczkolwiek sporo zależy od przełożonych i umiejętności lizania tyłka :) Systemy informatyczne- masakra. Pracowałam w innych bankach. Szata graficzna i funkcjonalność jak oprogramowanie z Comodore (może niektórzy pamiętają). Wszystko trzyma się w segregatorach dlatego wszędzie pełno nimi wypchanych szaf. Potrzebujesz jakiejś informacji- szukasz w segregatorach, więc obsługa klienta trwa niebotycznie długo. Standardów nawet nie komentuję. Odradzam do czasu połączenia z Paribasem, dopóki poziom nie zostanie podniesiony na wszystkich płaszczyznach.

różowa pantera

wyśmienicie gdyby mieli rekrutację obecnie na jakieś stanowiska telefoniczne albo cokolwiek przy słuchawce, w tym temacie się czuję jak żelazna dama wygadana, i już pracowałam w takich sprawach. czy ktoś z was orientuje się może czy bgż potrzebuje takich ludzi w centralnej polsce? jak wiecie jakie prowizje tez możecie napisać

złodziejom precz!

Najgorszy Bank na świecie... mozna go porównać do nieudolnych z CREDIT AGRICOLE ci sami nieudolni ludzie ze zoraną psychiką ... to są legalni [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] nie bank!

nicka23

Witam...pracowałam w tej BGŻ 10 lat. Porażka jako pracodawca...Ogromny [usunięte przez moderatora], presja na sprzedaż. Co godzinę podaje się menagerowi dane to tabeli co sprzedałeś. Tam są same tabele. Wynagrodzenie koło 2 tys na rękę. System premiowy skonstruowany w taki sposób alby pracownik nie otrzymał nic. Wigilia w Bydgoszczy wyglądała tak, ze zamówione menu starczyło dla połowy zaproszonych pracowników, makowiec, sernik, rybę ludzie dzielili na połowę. Żebrackie i prostackie podejście. Ustawić reklamę baner tak ale najlepiej za darmo albo za długopis lub bryloczek made in china. Szefami w tym banku są prostacy, którzy gnębią pracowników. Efekt w Bydgoszczy jest ciągła rotacja a Klienci odchodzą masowo zamykając konta ponieważ brak jest kompetentnej i stałej obsługi. Odradzam podejmowanie pracy w tym banku.

bankowiec
@nicka23 24.03.2014 14:53

właścicielem BGŻ jest holenderski Rabobank, więc jak ma być inaczej ;-)

Adek

Miła atmosfera, przyjazna pracownikom. Na szefa można zawsze liczyć. Premie motywacyjne i szkolenia. Duże możliwości rozwoju.

Lajkonik

Uaktywnienie tokena następuje następnego dnia po jego wydaniu, więc nie ma mowy o godzinie, ale jeden dzień można wytrzymać. Co do poziomu zabezpieczeń zgadzam się. Jest ok. Mankamentem są nadal karty. Szczególnie teraz (przejście na Mastercard). Reklamacje u konkurencji trwają po góra kilkadziesiąt minut (chodzi o te najprostsze - blokowanie kwoty przy niedokonanej transakcji we własnym bankomacie). W BGŻ nawet kilkanaście dni.

BGŻ-towiec

To zależy jaki sysyem bankowości elektornicznej firma wybrała. Jeżrli był to Home Banking to usługa ta jest realizowana w ciagi 1-2 dni, natomiast jeżeli firma zdecydowała się na system eBGŻ Firma to dostęp do tego systemu to kwestia 1 godziny zależy od kompetencji doradcy :-). BGŻ posiada jeden z najlepiej zabezpieczonych systemów bankowości telefonicznej i internetowej. Więc raczej opinia, że BGŻ jest jeszcze w poprzedniej epoce jest raczej nie na miejscu.

snajper

Bank mocno w tyle za konkurencją jeśli chodzi o poziom informatyczny i rozwiązania techniczne dla klientów. A udostępnienie bankowości elektronicznej dla firm trwa 3 dni. Stara klika jeszcze się nie zorientowała że poprzednia epoka już dawno sie skończyła.

Zostaw opinię o Bank BGŻ - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Bank BGŻ