Opinie o Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. w Bydgoszcz

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Mechanicy samochodowi
Mechanicy samochodowi Bydgoszcz

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. w Bydgoszcz

Maniek

Witam chciałbym się dowiedzieć coś więcej o pracy na Frezarkach CNC ,na jakie można liczyć zarobki , i jak z atmosferą na maszynach , może ktoś podpowie jakie to maszyny.

@Maniek

Ja dla taty szukam info o tej pracy. Wiecie jak wygląda bhp na frezarkach. Jak wygląda szkolenie z bhp dla nowej osoby? To jest jakiś wykład, przyuczenie czy prezentacja cyfrowa? I jakie elementy ochronne, odpowiednią odzież dostaje podczas pracy?

Szymi

BHP jest w formie prezentacji, a odzież robocza jest pobierana pierwszego dnia w pracy, następnie systematycznie co bliżej mi nieznany okres czasu wymieniana

MarloBrandon

Witam jak tam nowa Pani Członek Zarządu. Podobno wszyscy pięknie ja wybrali a teraz pokazuje swoje JA. Na premie się nie zgadza dla załogi a samochód służbowy już kilka razy w serwisie na grube tysiące. Tego Gwiazda nie widzi. Na szczęście mnie to już ominęło tylko szkoda załogi bo to co teraz tam się dzieje to(usunięte przez administratora) prosi o pomstę do nieba

Nie Baska
@MarloBrandon

Jak Cię to ominęło to się nie wtrącaj. Albo czytaj info ze zrozumieniem. Jeśli mowa o Pani B to jej palma nie odbije.. chciała żeby było sprawiedliwie dla wszystkich pracowników i tyle. Zapomnieli tylko wszyscy o tych co w palarni przepalają czas pracy im nie 15 a 25% powinni dać bo fajki takie drogie...

Zygmunt
@Nie Baska

To jest portal z opiniami. Także nawet były pracownik może się wypowiedzieć. A tu chodzi najpewniej o panią z dwoma nazwiskami. Która wprowadza zamęt i oczywiście wszystko każe robić na gębę ale nic ona nie podpisze. Żeby czasem nie było na nią. Była już taka jedna "Czarna".

Tereska
@Nie Baska

Premia,premia ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie. Palaczy zostawicie w spokoju,bo Ci palacze pracują więcej niż Ci co wcale nie palą a w ciągu 8godzin "pracy" 3 godziny na telefonach siedzą

MarloBrandon
@Nie Baska

Hahaha dobre. Wszyscy pracownicy czyli kto? Bo z tego co mi wiadomo w biurach jest nad stan a produkcja musu na ich pensje zarobić bo kto. Jak to(usunięte przez administratora)możliwe że w projekcie ORLIK jest 40 technologów na niespełna 30 pracowników. Wytłumacz mi to i nie będę tu pisał. W biurach ciocia wujek brat i kompletnie zero obowiązków a wynagrodzenie wpływa za siedzenie . Mogę tu sypać jak z rękawa przykładami. Także może lepiej nie wypowiadaj się

Wielki
@MarloBrandon

Technolodzy to pracownicy produkcji. Co by zrobiła produkcja bez technologii?

Nie palący
@Tereska

Gadasz głupoty. Na palarni ciągle te same osoby . Przy najmniej 2 godz dziennie tam spędzają. A pensje to już nie długo będziemy robić za najniższą krajową

XYZ

Jak się właściciel tego cyrku zmieni to polecą łby. Nieuniknione.

Bmw
@MarloBrandon

Pytanie brzmi czy produkcja ma co robić, żeby zarobić na te pensje? To już chyba koledzy na produkcji wiedzą najlepiej czy są zamówienia. A związki może by się zainteresowały czy i na jak długo wystarczy na pensje?

Jan
@Bmw

Związki się interesują tylko kogo jeszcze z rodzinki lub znajomych wypromować lub załatwić prace. Jak się to wszystko rozleci to może przejrzą na oczy jak niby fachowców nikt nie będzie chciał zatrudnić.

Mechanik

Czas z tym skończyć.... Młodociany mechanik który przyjdzie do zakładu, bez doświadczenia dostanie tyle samo co Mechanik, stały (5-10lat) który pracuje i sie ugiega o podwyzke nie dostanie nic i nie masz szans o cos wiecej bo Ci (wyzej) boja sie* a ten co przyjdzie i ma ta sama stawke.. o co tu chodzi???

Znawca
@Mechanik

Z tego co wiem są wyroki sądu w tej sprawie,że starszy stażowo pracownik nie może mieć mniej niż ten co dopiero przyszedł pracować, są to przesłanki jako mobbing,więc można pójść z tym do sądu i powołać się na wyroki w tej sprawie

Sylwia

Jest tu obecnie nabór i chodzi o pozycję Asystent/-ka Biura Zarządu. Jako, że jest to stanowisko asystenckie i jednocześnie napisali, że jest tu możliwość zdobywania nowych kompetencji i doskonalenia umiejętności zawodowych. No to konkretnie, jakie szkolenia, kursy czy studia można zrobić w ramach tej oferty firmowej? Jest dowolność wybierania w czym chce się dana osoba doskonalić?

Bombatyka

Firma sprzedała już jakieś drony czy w nieskończoność będzie się wygłupiać udawając, że je "produkuje"? Ile można się(usunięte przez administratora) z samolocikami zdalnie sterowanymi? Ta "inwestycja" ma dobić firmę czy jak? Jeśli się mylę to proszę o rzeczową odpowiedź tak czy (usunięte przez administratora)bo na więcej Wileki(mały) Brat(prezes) nie pozwoli i wcześniej nie skasuje posta... Pozdrawiam ***** ***

Kontroler

W pewnej gazecie napisali że audyt wykrył zakup przez waszą firmę 2226 butelek wódki i whisky przez 4 lata. I rozdawanie kart płatniczych bez umiaru. Ładnie to tak za suwerena pieniądze?

@Kontroler

A w tej gazecie nie napisali, że frma ma również hotel a w tym hotelu restaurację i klub nocny gdzie są imprezy w stylu wesela urodziny, bankiety na których się pije alkohol???

Potencjalny

Witam serdecznie Moje pytanie brzmi.Na jaką stawkę netto może liczyć doświadczony tokarz -frezer CNC. Z góry dzięki za odpowiedz Pozdrawiam

Dobra rada
@Potencjalny

Wszystko zależy jakie masz znajomosci w WZL

Anula
@Dobra rada

Czy w takim razie można prosić o dwa relatywne warianty przy obydwu scenariuszach? Ile zarobi osoba bez jakichkolwiek powiązań? Dodatkowo czy ma ktoś opinie względem bieżącego stanu maszyn? Co jaki okres czasu są serwisowane / wymieniane? Czy praca idzie gładko?

Kadłub

Witam załogę . Może mi wreszcie ktoś odpowiedzieć na pytania co z podwyżkami ? I o co chodzi z premią tylko dla produkcji ? Przecież żeby nie podrzędne działy to produkcja by nie istniała ? Są równi i równiejsi ? Kto o tym decyduje ? Jakieś osoby 3 co są skończonymi bałwanami bez wiedzy jak wyglada zakład ?

Zygmunt
@Kadłub

Przecież póki partia będzie wrzucała swoich na stołki to nic dobrego nie będzie się działo. Nowy prezes, zarząd i dyrektorzy to wszyscy z wiadomo jakiej partii. Tylko robią bałagan bo chcą pokazać co to potrafią. A tak na prawdę tylko robią bałagan i na niczym się nie znają. Każdy chce tylko jak najwięcej kasy, nowe samochody, telefony, komputery itp. Same nieudaczniki. @pracodawca @pracownik @TV.

Obiektyw
@Zygmunt

Był ogłoszony konkurs na stanowisko Prezesa, można było startować. Z tego co znam Dyrektorów prywatnie to z tego co wiem żaden z nich nie wywodzi się z partii rządzącej. Zarząd podejmuje decyzje a to już inne rozdanie. Na parkingu pracowniczym auta też lepsze stoją od tych którymi jeżdżą dyrektorzy. Miłej i rzetelnej pracy a będzie szansa wejść w te buty i się wykazać. :-)

Zaradny.
@Obiektyw

Na parkingu te "lepsze" auta są dwuetatowców którzy zapieprzają na dwa etaty jak byś nierozumiał, z drobnymi wyjątkami typu starzy kawalerzy u mamusi na garnuszku tudzież emeryci z po pagonach. Ci na jednej pensji przechodzą na pieszo przez bramę albo jeżdżą rowerami.

Czy w Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. poza podstawowym wynagrodzeniem obowiązują jeszcze jakieś świadczenia dodatkowe?

Okolo 10 procent premii podzielonej na połowy jedna część stała, druga uznaniowa. Możliwość przystąpienia do grupowego planu emerytalnego w sumie opłacalna oferta, jakieś świadczenia świąteczne i wakacyjne.

WysokoPostawiony

Jeśli zależy Ci na stabilności pracy, rozwoju to szczerze omijaj ten (usunięte przez administratora) zwany wzl2 szerokim łukiem, bo możesz się bardzo przejechać. Nie oczekuj także, że jak będziesz się starał to ktoś to doceni, chyba że startujesz na jakieś stanowiska " u góry", Z całego serca odradzam, szkoda marnować czasu oraz sił, które w innej firmie ktoś na pewno doceni.

Rob Roy

Za chwilę to tu nic nie będzie ORLIK wszystko wyjaśni. No ale co tu się dziwić jak kadra kierownicza wraz z dyrektorem projektu nie ma zielonego pojęcia o tym co robi. Jeden zęby zjadł na projekcie a drugi sie tylko miota ale nie ważne że robota nie idzie ważne że wypłata wpływa i emerytura a reszta ch....j

montypythonek
@Rob Roy

Luzik, nawet Izera podąża śladem naszego Orlika. Najlepsze projekty po prostu tak mają.

@Rob Roy

Jak tak wszystko widzisz w czarnych barwach to po co tu siedzisz i robisz straty dla firmy?

Produkcyjny
@Rob Roy

Skoro jest źle to tylko pogratulować rozsądku przewodniczącym trzech związków że w takiej sytuacji wymuszają zwiększenie premii. Takie postępowanie zmierza w jednym kierunku. Prowadzi do doprowadzenia do upadłości. Ludzie powinni wiedzieć że aby była placa musi być praca. A jeśli jej nie ma i jest multum ludzi w Bydgoszczy za dużo zatrudnionych to nawet czarodziej nie wyczaruje aby było dobrze. Wymuszanie w takiej sytuacji podwyżek to działanie na szkodę firmy i nas wszystkich.

On

Według tego co widać - spór zbiorowy nie wiadomo o co - może o to chodzi. Ryży już powiedział że ma zaklepaną funkcję przewodniczącego ZZPE, to niczym nie ryzykuje. A że ludzie mogą stracić pracę to dla niego nie problem. Ci dwaj pozostali nie są lepsi.

@On

Drugi M.chciał do zarządu, dzięki że się nie udało, trzeci chyba zaślepiony albo na sznureczku.

Wolontariusz
@Produkcyjny

Świetnie! Pracujmy za darmo. O złym stanie finansów oraz spadających zamówieniach słyszę od 20 lat. I zawsze szkoda mi tej firmy, wzruszam się i pracuje dalej w podartych spodniach, śmierdzacych butach.

No ta
@Wolontariusz

Ciekawe czy stan samochodów i finansów członków zarządu i pełnomocników jest adekwatny do ilości i jakości zamówień... mieliby wynagrodzenia zależne od wypracowanego zysku to od razu byśmy mieli dużo pracy i odpowiednie narzędzia do jej realizowania. Ale to nie o to chodzi bo wtedy świecznik musiałby być kompetentny bo inaczej by nie zarabiał i niebyłaby to fuszka tak atrakcyjna. Teraz w "białym domu" kompetencji być nie musi a i tak (domniemuję,że dobrze po ujawnieniu pewnej kwoty zarobków poprzez nieumiejętne posługiwanie się narzędziami do zakrywania informacji w dokumentach) się tam zarabia.

Janka

Ale co zakryli i co ucieli? Nic nie rozumiem. Jaśniej troszkę poproszę.

@Wolontariusz

Jakoś nie było słychać Twojego wzruszenia ani troski o finanse za poprzedniej ekipy. Ciekawe.

@No ta

Czy martwiłeś jak zarządzali DC i LW ile było samochodów i jaki był zysk? Wszystko szło po równi pochyłej. Chyba byłeś wtedy blisko nich skoro teraz krytykujesz i podpuszczasz.

Kandydat na mechanika

Chciałbym podpytać jakie są stanowiska dla osób fizycznych w firmie? Mechanicy i lakiernicy ? Na jakie mniej więcej zarobki można liczyć jako mechanik?

Rób Roy

DC był ostatnim ogniwem że starej gwardi także jego pozostanie było tylko kwestią czasu . A czy ma cos za uszami czy nie to już nie nasza sprawa . Jednak jak załatwić pracę niewykształconej żonie która siedziała w domu z dwadzieścia lat i nagle znajduje pracę na bramie później już wyżej to jest inna kwestia . I takich osób jest dużo więcej. Niech rzuci kamieniem ten co nie chodził i prosił DC o załatwienie pracy żonie szwagrowi siostrze czy bratu.

@Rób Roy

Nie wszyscy chodzili do DC, chociaż wszyscy widzieli jak załatwia swoim. Są też u nas uczciwi, którzy uczciwie pracują. Nie poniżyli się i niczego nie załatwiali z DC. Gdyby nie miał za uszami to nie pozwoliłby się usunąć.

Gospodarz
@Rób Roy

Nie bądź śmieszny z tym załatwianiem pracy, to nie był prywatny zakład DC, a może się uwłaszczył,? A gdzie KADRY??? Nie były??? To nie dziwota że jest przerost w zatrudnieniu, tylko czemu to miało służyć bo na pewno nie świadczyło o dobrym gospodarowaniu nie swoimi dobrami.

@Rób Roy

Masz rację. Stara gwardia już wreszcie odeszła i już nie wróci, chociaż niektórzy opowiadają takie głupoty. Fakt jest oczywisty. Pseudozwiązkowcy też już stracili swoje plecy.

Prawy
@Ktoś

Ktosiu, masz rację, przyszło nowe rozdanie i na pewno ci co odeszli już nie wrócą i niech nie zaklinają rzeczywistości. Wreszcie wróci normalność. Co napisałeś ciekawego że zostałeś wycięty?

@Prawy

Widać, że prawda bardzo przeszkadza komuś, kto mami ludzi fałszywymi obietnicami i manipuluje poprzez strach. Nie boję się ich. Uczciwie pracuję i należę do Związku Sektora. Wiem kto dba o nas.

@Ktoś

Masz rację. Ja też zapisałem się do ZZSO.

@Rób Roy

A co to DC był od załatwiania pracy? To było aż tyle wakatów? A tak naprawdę to od czego był? Na drzwiach miał napisaną inną funkcję! Nie wiem jak to rozumieć?

Zuzanna

A jest szansa na szersze wyjaśnienie tych funkcji, o których tu w wątku wspominacie? Co ta informacja wnosi w świadomość potencjalnego kandydata, na co zwrócić uwagę?

Staszko z Bydgoszczu
@Zuzanna

Zuza, lepiej zwróć uwagę na inne firmy bo ta, najlepsze lata ma już za sobą. Nie ma sensu się wiązać z tym molochem bo to kolos na glinianych stópkach i za długo już nie pociągnie. Tymbardziej że kierownictwo działa na szkodę spółki i za chwilę będzie upadłość.

Bydgoski I
@Staszko z Bydgoszczu

Najlepsze lata to ty masz za sobą i już nie wróci to co było. Ekipa, która rządziła można powiedzieć że czas wykorzystywania swojej władzy ma już za sobą. Poczekaj trochę to zobaczysz jak teraz będzie funkcjonować firma. Najpierw trochę będzie bolało by wyleczyć to co cuchnie, ale później to będzie firma o europejskim standardzie. Nie pisz głupot bo każdy ma oczy i rozum i sam ocenia sytuację.

Ciekawy
@Staszko z Bydgoszczu

Ciekawe które kierownictwo? Czy to, które aktualnie jest wybierane?

Prawda
@Bydgoski I

Albo jesteś glupi albo naiwny. Minęło półtora roku jak LW poleciał i żadnych zmian a w firmie jest tylko gorzej. Gdzie wszystkie plany naprawcze? Gdzie bilans za 2021? A co ma bolec? To że trzeba zwolnić z 400 osób. Jesteś ochotnikiem? Do wyborów się jeszcze z dwóch prezesów zmieni, wezmą kasę i nic nie zrobią.

Neutralny
@Prawda

Plan naprawczy, bilans? Czy nie tobie zależy aby właśnie tych dokumentów nie było? Wszyscy wiedza dzięki komu ich nie ma. To pseudodziałacze, którzy sami broją a szczują przeciwko Zarządowi, który dopiero będzie wybrany.

Robcio
@Rób Roy

Są nowe rządy i nic się nie zmieniło załatwianie lepszych stanowisk swoim ludziom, powiększanie kadry biurowej, zatrudnianie nowych ludzi na miejsce tych swoich. I zmieniło się na lepsze? No raczej na gorsze rośnie kadra nieudaczników co nic sobą nie reprezentują zawodowo. DC to mały pikuś w załatwianiu miejsc swoim w porównaniu do obecnego ;-)

???
@Robcio

To oczywiste, że będzie z firmy dojone póki nie położy się na Orliku. Oczywiście kosztem (usunięte przez administratora)

?? Ktoś
@???

Wiadomo ile swoich zatrudnił DC z bliźniakiem i pseudodziałaczami? Jak się nie mylę to ponad 400 osób. Doją od kilku lat. Pewnie tych masz na myśli.

Kamil

Dzień dobry, ile zarabia początkowy mechanik samolotowy?

Polska język trudna język
@Kamil

Początkowy 4000 a końcowy 8000 środkowy 6000.

piątkowicz
@Kamil

Paradoks, młody pracownik ma więcej niż mechanik z kilkuletnim stażem. Jednak prawda jest taka , że wszyscy mechanicy lotniczy zarabiają za mało. Dziwne jest to, jak sie traktuje ludzi w takiej firmie, gdzie obok nas trwa wojna, armia potrzebuje samolotów, liczy na szybką naszą pracę w zamian za co????????? Miskę morawieckiego?????? Nic nie możemy zrobić??? Podwyżki dla wybranych, obietnice, mydlenie oczu, robienie z nas (usunięte przez administratora). Chciałem tylko wspomnieć , że istotna rzeczą jest odpowiedzialność za wykonana pracę na rzecz państwa naszego. My mechanicy to desperaci, bo trwamy w tej materii bez wizji na przyszłość, od wypłaty (masakra )do wypłaty. Wycieczki chodzą jak w Biskupinie, wschód, zachód, azja, jeszcze troche to szkoły zaczną zwiedzać ( nie odwiedzać ). Jak na razie praca bez kokosów, w zasadzie marna kasa, brak przyszłości. Decydenci boją sie przyjść do nas, porozmawiać tak po męsku. Rok dwa i sami będziecie ładować powietrze do instalacji lub tankować paliwo. Poczekamy

Kamil
@piątkowicz

Czyli te 4000 na start dla nowego pracownika to prawda?

@Kamil

Dyskusja nie po myśli to próbujesz odwrócić uwagę. Kto na to nabierze się? Każdy już wie kto zniszczył zakład i skrzywdził pracowników. Próbujecie odwrócić złość na zarząd a to trzej pseudozwiązkowcy cały czas szkodzą i manipulują ludźmi. Podburzają na temat płac bo to temat który najlepiej chwyta. Teraz plotą że zdobywają zamówienia - wybawiciele od siedmiu boleści z ryżym na czele. Trzeba było nie przeszkadzać. I lepiej już nie wspominajcie o podwyżkach bo zatrudnieni pociotkowie generują ogromną dziurę finansową.

@On

No nie, są wybory do zarządu SPÓŁKI to TRZEBA znowu jątrzyć, kręcić jak diabeł w kotle, tylko te podkopy do niczego dobrego nie doprowadzą. Będą załatwiać pracę . A jakże czemu nie. Gawiedź wszystko połknie a nie będzie miało jak sprawdzić i nadejdzie czas że Pseudodziałacze będą zwiewać jak z tonącego Titanica. Trzeba obserwować kiedy to się zacznie. Żenujące

Pracownik Dnia

Na kwartał

Zuzanna
@Pracownik Dnia

Przytaczasz premię kwartalną teraz czy o co chodzi? występują tak właściwie albo ogólnie jakiś cykliczny dodatek? Jeśli tak to jaki? i ta prawdziwa kwota na start to ostatecznie jaka by była?

Berg

To Bydgoszcz ukradła wam silniki,których nie macie do roboty.A pro po te Wietnamskie już robicie.?Pewnie tak pusto jak w waszych łbach.

Gościu

Złota, dobrze się czujesz ? Zjedz Snikersa. Warszawa nic nie ukradła Bydgoszczy, ale najbliższa przyszlość wskazuje, że zapowiada się odwrotna sytuacja. To Bydgoszcz będzie okradała Warszawę. Pokażcie co potraficie, podwyżek się chciało , zaległej nagrody z zysku, który był na papierze, a nie w realu. A niby z czego mają być te podwyżki - macie zamówienia na poziomie, by na nie zarobić ? sprzedajecie usługi ? Zrobiliście wycieczke do PGZ skarżąc Prezesa i żądając jego usunięcia, bo chciał zrobić restrukturyzacje zatrudnienia, że nie uzgodnił tego z najjaśniejszymi związkami ? A dziś jesteście w czarnej dziurze na własne życzenie, w waszym mniemaniu broniliście ludzi przed zwolnieniami, a doprowadziliście zakład do ściany i zwolnienia są nieuniknione dzieki wam związkowcom i zaściankowym patriotom, którym nie podbało się, że Prezes jest z Warszawy. . Cofneliście zakład do lat 90 - tych do poziomu przedsiębiorstw budżetowych, tylko, czy budżet zechce utrzymywać taki zakład ? Ludzie (związkowcy Bydgoszczy) ludziom (pracownikom Bydgoszczy i Warszawy) zgotowali ten los. Obym się mylił, ale nie prędko znajdzie sie kompetentny prezes i zarząd, który będzie chciał i potrafił naprawić to co przez lata psuto w Bydgoszczy. Jeszcze będziecie żałować i wspominać ostatniego Prezesa z Warszawy, który był szansą zmiany na nadchodzace czasy.

Rozsądny
@Gościu

Masz rację. Niestety związkowcy z trzech związków z Bydgoszczy nie chcą przyjąć do wiadomości prawdziwej sytuacji. Nadal (usunięte przez administratora)pracowników, że poprzedni Prezes, który doprowadził spółkę do ruiny (z Zarządem i przy współpracy z działaczami) niedługo powróci i tym samym będzie jak dawniej. Jak widać jest wielu, którzy w ciemno wierzą w te bajki. Prawda jest taka jak piszesz.

prawda
@Gościu

cała prawda, pozostaje tylko patrzeć na upadek wspaniałego przedsiębiorstwa, perły na mapie Bydgoszczy i nie tylko. Ale kto pozwala związkom na zrządzanie Spółką?

Gościu

Co ty wiesz o Prezesie ? Z głuchego telefonu ? Choć raz widziałeś go w akcji, jak rozmawiał z obcokrajowcami ze światowych firm, rozmawiałeś z nim osobiście. Uważasz, że Polak, który zna języki i potrafi zachować się wśród elity menedżerskiej i poltycznej krajowej i zagranicznej, a zarządza polską spółką - to podejżane ? Czyli idąc twoim tokiem rozumowania - najlepsi i najzdolniejsi Polacy, znający języki powinni wyjechać z kraju i pracować na rzecz obcych firm ?!!! Żałosny jesteś. Czy poprzedni prezes i zarząd bydgoski to było najlepsze co mogło spotkać WZL-2 Bydgoszcz ? Ile miesiecy był Prezes z Warszawy ? - pół roku ! Co można zrobić przez pół roku przy totalnym paraliżowaniu wszystkiego, każdej inicjatywy, pomysłu przez innych członków zarządu, kierownictwa bydgoskiego i najmądrzejszych w Polsce związkowców WZL2 ? Byliście ciemnym ludem jak naród rosyjski u Putina, tylko zamiast ruskiego miru byl bydgoski mir, a związki były za poprzedniego prezesa jak komitet centralny jednej słusznej partii na czele której stał .

@Gościu

Pan Prezes przez te kilka miesięcy zrobił rzecz niesamowitą, o której nikt nie mówi. Otóż przywrócił WZL 2 wiarygodność, zyskał zaufanie u firm, które z wcześniejszą ekipą nigdy nie rozmawiałyby. Wyciągnął z zapaści, pomimo zmasowanego wysiłku pozostałych członków zarządu i związków bydgoskich, aby mu to uniemożliwić. Wynegocjował wiele umów na kolejne lata. To jest dużo więcej niż poprzednicy zrobili przez całą kadencję. Ciężko jest przyznać to tym, którzy mają inne cele, dlatego starym swoim zwyczajem obrażają.

Ha ha
@Obserwator

Jakie umowy człowieku? Wskaż chociaż jedną

@Ha ha

Chyba źle się czujesz. Podejdź gdzie trzeba. Gołym okiem widać że jesteś z tej grupy, która przeszkadzała takimi sposobami, jakimi reprezentuje sobą poziom.

Gościu

Widać , że jesteś cienki Bolek i pieniacz z Bydgoszczy. Nie masz pojęcia o negocjacjach i procedurach z nimi związanych. Myślisz, że dziś negocjacje a jutro umowa ! Przeczytaj jeszcze raz uważnie ze zrozumieniem co napisał Obserwator o Prezesie z Warszawy. Przywrócił firmie wiarygodność. Nie to, że firma nagle stała się wiarygodna, tylko on swoją osobą , tym co robił i mówił wzbudził szacunek i wielkie zaufanie w najwyższych kręgach władzy PGZ, państwa polskiego i USA. teraz do takich jak ty należy to co On zapoczątkował kontynuować i nie zmarnować. A o umowy się nie martw, inni są od tego by kontynuować to co zaczął Prezes i zapewne przyjdzie dzień, że i ty o nich usłyszysz i pewnie nie będzie ci głupio, że głupio napisałeś, oczywiście jeżeli doczekasz tej chwili jako pracownik WZL2, bo widać, że należysz do tej najświetlejszej grupy pracowników , którzy by chcieli by było jak było za poprzedniego zarządu i prezesa z Bydgoszczy. Zrób rachunek sumienia co robisz w pracy, czy masz pracy na 8 godzin, czy twoja wydajność jest zbliżona do 100% i jaki jest twój wkład w wyniki finansowe firmy. Zapewne odpowiedź na wszystkie pytania będzie negatywna, więc oceniając innych, o których pracy nie masz pojęcia, zacznij od oceny siebie.

Jekyll

Czytając ze zrozumieniem ciebie to jesteś fachowiec jak z koziej d.......trąba. takie negocjacje a później umowy nie zawiera się z dnia na dzień. Chyba pracowałeś w piekarni, bo nawet w szwalni ten proces dłużej trwa. Nie rób z siebie gł....ba bo żałość bierze, nasi pracownicy nie są id......mi

Zawodowiec
@Gościu

Czytając te banialuki o prezesie gadule to nie mam wątpliwości, że takie bajduły to może tylko sam ........ prezes napisać :) Jakie umowy, jakie negocjacje? Czy słuchałeś chociaż raz tych jego niedorzecznych bajek o nowych biznesach i urojonych planach? Nawijał o jakiś rozmowach z Boeingiem a okazało się, że nawet nie wie z kim rozmawia - nie znał nikogo :) Albo te bajery o F-16, co to za umowa powstała, która skazuje WZL na bankructwo. Zapytajcie ile konkretnie kasy przewidziano dla WZL w kolejnych 2-3 latach z tej umowy a jakie będą koszty? Zapytajcie ile zamierzał zaoszczędzić na wyrzucaniu ludzi w sytuacji gdy zatrudniał całe tabuny niekompetentnych kolesi z doświadczeniem w szyciu butów i kalesonów a nie w lotnictwie. A może wyjaśni pan prezes dlaczego ten jego za dziesiątki tysięcy pseudomagik od finansów nie potrafił ukończyć sprawozdania finansowego za 2021. Nasza firma potrzebuje kogoś z osiągnięciami w branży i znajomością tego czym się zajmujemy. Nie potrzeba nam kolejnego magika i szarlatana, co jedyną drogę wyjścia na prostą widzi w zwalnianiu ludzi albo obcinaniu im pensji. Potrzeba nam gościa z kręgosłupem i pomysłem na firmę. Człowieka, który będzie w stanie postawić się planom zaorania firmy tylko dlatego aby położyć łapę na gruntach w Warszawie. Takich od szybkiego interesu na naszych plecach już mieliśmy wielu. Przez takich jak oni jesteśmy prawie bankrutem.

Żaba
@Zawodowiec

Zgadzam się z treścią .Umowy to nie jednoroczne rozmowy tylko w tej branży potrzeba kilku lat .Zwłaszcza gdy dookoła patrzą na nas jaki mamy potencjał i czy jeszcze coś skapnie dla PGZ.

NIE MARIUSZ
@Zawodowiec

Jesteśmy bankrutem przez wasze działania panowie związkowcy. To wy zatrudnialiście swoje rodziny i nie protestowaliście gdy DC i SD zatrudniali swoich znajomków. To wy chroniliście przed zwolniemiami emerytowanych żołnierzy a nie robiliście nic gdy zwalniali się młodzi pracownicy. To wy nie robiliście nic gdy człowieka bez żadnego doświadczenia świeżo po "studiach" oderwanego od palnika i kombinezonu roboczego robiono kierownikiem kluczowego projektu dla naszego istnienia. Cały zakład się śmieje z takich ludzi, ale związki nie widzą (usunięte przez administratora) i udają że nie ma tematu. To wy nie reagujecie gdy następni emeryci zatrudniani są w projekcie tylko dlatego, że kiedyś razem pracowali z naszą wojskową gwiazdą DB. Jeden wciąga drugiego i kółko się kręci. W końcu kto to ma sprawdzić jacy ludzie są zatrudniani? Taka polityka to prosta droga do upadku projektu. Przez ostatnie miesiące wasze działania skupiały się na ochronie DC i ukrywaniu prawdy o przyczynach jego odwołania. To wy nie protestowaliście gdy 7 lat temu przywieziono w teczce działacza politycznego, kontrolera jakości z Pesy który trafił do WZL bez żadnego doświaczenia w zarządzamiu i bez znajomości branży. Skupiacie się tylko na stołkach i posadach dla siebie i swoich rodzin. Macie załogę za bezmyślną masę którą można manipulować. Nie macie wstydu ani honoru.

@Żaba

Widać, że nie masz zielonego pojęcia o rozmowach biznesowych z przedstawicielami władz i merytorycznymi decydentami z innych krajów. Masz za zadanie krytykować wszystko, co udało się w krótkim czasie osiągnąć Panu Prezesowi z Warszawy. Robisz to na oślep i liczysz, że inni nie mający wiedzy uwierzą ci w ciemno.

@NIE MARIUSZ

Tak, to w dużej mierze do obecnych wyników firmy przyczynili się bydgoscy związkowcy. Oprócz zatrudniania "swoich" trzeba dodać też awanse "swoich". Czyż ostatnio przed odwołaniem DC nie awansował ryżego?

Brakarz
@On

A ten (usunięte przez administratora) to ma wykształcenie na awanse? Czy tylnymi drzwiami? Proszę mnie uświadomić jak to zrobić, ja też jestem chętny!

@Zawodowiec

Zawodowiec, słabo strzelasz - nie jestem Prezesem. To co piszesz i przypisujesz Prezesowi z Warszawy w temacie umowy na remont F-16, jaki to marny interes - to podziękuj byłemu zarządowi. To oni negocjowali warunki, by wygrać kontrakt. Ostatni Prezes był tylko tym, który musiał przyjąć do wiadomości to co zostało dawno uzgodnione między stronami. Czy z tej umowy będzie biznes to zależy także od ciebie i innych, jak wejdziecie w temat i się zaangażujecie. Co do byłego już pełnomocnika ds. finansów i tego, że nie poradził sobie ze sprawozdaniem za 2021 r. - to nie jego wina, tylko tych, którzy przez lata tworzyli kreatywną księgowość, że biegli nie mogą dojść prawdy. A co do ilości pracowników, to może nieprawdą jest, że jest ich dużo za dużo w Bydgoszczy ?! Ruch byłego Prezesa był właściwy i każdy kolejny Prezes będzie to realizował. WZL to nie ośrodek pomocy społecznej tylko firma, która ma zarabiać na siebie i na swój rozwój, choć dziś w sytuacji mizerii zamówien z MON powinna być zakładem budżetowym, ale nikt na to nie pójdzie. Życzę nam wszystkim pracownikom, by jak najszybciej znalazł sie nowy, pracowity i kompetentny Prezes i Zarząd, a pracować powinni tylko ci, którzy coś wnoszą do Spółki. Należy podziekować tym co nic nie mają do roboty, Pozostałym niedociążonym pracą dodać nowe obowiązki, by nie patrzyli na zegarek kiedy będzie 14 (15), tylko by codziennie byli zdziwieni, że już 14 (15) ? Ograniczyć samochody służbowe dla kierownictwa, a zarobki kierownictwu przyznawać adekwatne do wyników pracy, a nie za piękny życiorys, który nie przekłada się na wyniki finansowe i wizerunkowe WZL.

Koni

Bydgoszcz narobiła długów a Warszawa musi je spłacać .Walczak niech płaci i cała bydgoska świta

@Koni

Tak, to prawda. Zgadzam się z tą wypowiedzią :)

@BH

A to ostatnie newsy dotyczące zarządzania firmą do końca lipca 2021 r. (usunięte przez administratora)

@Koni

A to ostatnie newsy dotyczące zarządzania WZL Nr 2 SA do końca lipca 2021 r. (usunięte przez administratora)

@Koni

Wy macie tyle kasy ze grunty sprzedajecie

Edek5
@Koni

Pokaz mi słoiku na piśmie jakie długi narobił zakład w danej lokalizacji, bo gadasz w taki sposób, że kwalifikuje sie Twoja wypowiedź o pomówienie.

TakiTam
@Edek5

Pomówieniem to jest mówienie o długach...których nie ma. Wystarczy rozróżnić czym jest dług a zobowiązanie. No ale to może za skomplikwowane. Lepiej zacznijcie naprawiać te silniki jak trzeba a nie na każdym kroku obsuwa terminu albo jakieś FODy zostawiacie w środku.moze warto się zastanowić jak pracujecie...

Tom
@Koni

Wszystkie oszczędności WZL2 poszły na Warszawę na te rozpadające się budynki i instalację

Prowincjusz
@Koni

Jakie długi czlowieku. Znasz Ty się na finansach i księgowości. Cały proces integracji ze stolicą to za czyje pieniądze był realizowany. Wszystkie faktury specjalistycznych firm consultingowych płaciła Bydgoszcz, dziesiątki delegacji może z Warszawskiej kasy co. Tak narzekacie że Was Bydgoszcz (usunięte przez administratora) tylko sami jakoś na plus też nie potrafiliście wyjść. Chyba że sprzedaliście część gruntów pod LIDLA, parking czy hale piłkarską.

Tylko on
@Koni

Panie Danielu! Pan się nie boi. 2/3 firmy za Panem stoi! Odwagi! Razem damy radę!

Hahaha
@Koni

Warszawa cokolwiek spłacić? Te gadanie nie potrafią nic zrobić. Poziom tych (usunięte przez administratora)fachwoców jest tak niski że nawet brygadzisci na mechanicznym to przy nich geniusze.

Hihihi
@Hahaha

Już nie wystarczy ci twoje podwórko do plucia? Przeniosłeś się tutaj bo męczy cię jakaś niepewność, strach........ Jeśli jesteś zwykłym pracownikiem to nie wchodź w buty Zarządu. A jeśli jesteś członkiem Zarządu to tym bardziej twoje wywody nic nie wnoszą. Nie potrafisz ocenić kwalifikacji wszystkich pracowników, no chyba że jesteś takim geniuszem, że wszystko wiesz najlepiej. Nie snuj czarnowidztwa bo rzeczywistość pokazuje że nie masz racji. Wszystko idzie w dobrą stronę, chociaż ty chciałbyś inaczej.

Ho ho
@Hihihi

Byli mądrzy i was nie poparli to trzeba pluć, lać żółcie i Bydgoszcz wywyższyć a pisaliście że się fachowcy zwalniają? To jak to jest? Kto zostaje? W Warszawie nie zwalniają się. Już sam nie wiesz co pisać. Obrażasz załogę. Oby karma wróciła. A wraca!!!!!!!

@Ho ho

@Hahaha poplątał się zupełnie i nie analizuje tego co napisał wcześniej. Zapomniał też że inni czytają i też mają swoje przemyślenia. To oczernianie i sianie nienawiści przestało skutkować. Bydgoszcz nie jest skłócona z Warszawą, tylko kilka osób (licząc na palcach u jednej ręki) ciągle próbuje ich poróżnić.

@Tylko on

Chyba drobna pomyłka - nie 2/3 firmy a dwóch działaczy.

Swój

(usunięte przez administratora)martwi się że ludzie wypisują się z jego związku. Frustracja go dopadła.

Nikt

Kasa jest wspólna, musimy Bydgoszcz zasilić

@Nikt

Bydgoszcz wcześniej wzięła co chciała i jeszcze podburzają.

Niko
@Tom

A z czego pobudowane zostały hale w Bydgoszczy? Może kosztem Warszawy?

Inwestor
@Tom

To jakie mieliście oszczędności skoro w Warszawie nie było nic robione a w Bydgoszczy co chwila powstawa jakiś hangar. Coś Tomowi myli się Warszawa z Bydgoszczą. To kto kogo inwestował?

@Tom

Pudło. nie trafiłeś. Przyjedź i zobacz. Jak były rozpadajace budynki to takie nadal są dzięki byłemu zarządowi, który wyprowadzał pieniądze zarobione przez zakład w Warszawie do Bydgoszczy. Tak więc zastanów sie gdzie się podziały pieniądze, jeśli ich nie było i nie ma w Warszawie. Przecież po to było połączenie, by za sprzedaż gruntów w Warszawie budować hangary w Bydgoszczy, a silniki remontować na Ukrainie i brać kasę za pośrednictwo, bo to najlepiej zawsze wychodziło WZL-2 Bydgoszcz..

@Gościu

Przykro to czytać, ale taka właśnie jest prawda. Szkoda, że niektórzy nie chcą jej zaakceptować.

Niestrachliwy

Co wy wypisujecie za głupoty. Jeśli DC został odwołany to był powód. Zakład nie jest prywatny, jest spółką Skarbu Państwa w grupie PGZ i nie powinno załatwiać się pracy po znajomości. A teraz płacz bo swoi mogą nie mieć wykształcenia i budzi się strach. Strach, strach, strach.

Placowy

Dobrze mówisz, że był bo już go wreszcie nie ma. I nie nasz tylko człowiek niektórych swoich. Dla nas zrobił dużo złego.

@Niestrachliwy

To nie strach tylko szacunek .uczciwy człowiek pracuję a nie siedzi na telefonie w pracy.

Niestrachliwy
@Kasia

Nie wyskakuj z szacunkiem, siedzę nie na telefonie ale w fotelu, a co urlopu nie wolno brać i pisać?

Roz-sądek

Do końca 2023 roku WZL nr 2S.A. w takim kształcie jak teraz (MRO samolotów bojowych, drony, dwie lokalizację, jeden NIP) nie będą istnieć. Teraz będziemy mieli zarząd od przypału do przypału, klęski na wszystkich frontach obsługowych, usługowych, projektowych. Panie i Panowie, kocham ten Zakład dał mi wszystko rozpocząłem tu pracę zaraz po studiach wiele lat temu i przeżyłem w nim najlepsze chwile swojego życia nie mniej jednak wydaje mi się,że należy spierniczać do konkurencji bo za chwilę rodzin ideami nie wykarminy a jak 1000 osób wyjdzie na rynek pracy w Bydgoszczy w jednym momencie to o dobrą pracę może być ciężko.

Gustlik
@Roz-sądek

Bez-rozsądku, wypisujesz głupstwa, pewno już jesteś z drugiej strony bramy i boli serce że zakład już więcej nic nie da. Bez takich szybciej się odrodzi na chwałę Bydgoszczy i pracowników.

@Roz-sądek

Widać, że twoi odwołani koledzy byli twoją ostoją. Bez nich też bydgoscy związkowcy już nie mają wpływów. Z tego powodu chcesz zasiać pesymizm i strach i zwykłych pracowników. Ludzie, którzy chcą uczciwie pracować nie muszą się niczego obawiać, a przed takimi jak odwołani i przez nich obsadzeni kierownicy obroni ich Związek Sektora. Już jest w Bydgoszczy spora grupa, która zapisała się. Rośnie świadomość, kto jest za pracownikami.

Ciekawy
@Roz-sądek

To dobrze. Przynamniej odprawy dostaniemy. Czekamy.

Roz-sądek
@Gustlik

Spójrz, nawet Ty o 12.30 zamiast pracować siedzisz i komentujesz na goworku, podejrzewam że robisz to z nudów bo tyle mamy tej roboty, że się o nią przewracamy... możemy się (usunięte przez administratora) używać mniej lub bardziej górnolotnych słów ale z czego Ty chcesz wykarmić te 1400 osób? Z 2 Migów?

Ktoś II
@Ciekawy

Zapytaj DC może da ci odprawę? Sporo przyłożył palca razem z "przyjaciółmi" aby spółka tak prosperowała jak teraz widać.

Obserwator

Nagonka jest po drugiej stronie. Prawda jest jedna. Dobre zdanie o nim mają ci którzy byli w układzie. Dobrze że jest już za bramą Dlatego nie dziw się że piszą ludzie, którzy zostali (usunięte przez administratora) i wykorzystani.

Nadia
@Obserwator

Tylko dlaczego pracownicy po cichu pytają gdzie jest i dlaczego cz.y nie należą im się wyjaśnienia

Prawy

Nadio, a co miałaś załatwione?

...

Firma bez Najlepszego Dyrektora nie będzie ta sama ,nie pozwólmy na to ludzie wyjdźmy strajk zróbmy media gdzie są?Pomóżmy tak jak poszliśmy na wybory przyjdźmy jutro pod biurowiec

Osiołek
@...

To nie jest do pomyślenia że takie rzeczy w takiej firmie się dzieją gdzie są związki zawodowe które tak ładnie mówią że tak ludzi w firmie traktują

Głodny

On

I dobrze że mamy tą pracę, na pewno nic nie zawdzięczamy DC.

Placowy
@...

Uważaj do czego namawiasz bo nie wiesz za co Daniel wyleciał. Musiały być poważne powody. Nie zdziwiłbym się gdyby za nim poszli następni np. nowy mistrz.... Może dlatego jest takie obudzenie.

szok i niedowierzanie
@...

tak najlepszego, nie ma co. chyba w imprezowaniu na koszt firmy, zabawa, zabawa, zabawa a wam rzucił marne ochłapy, niedotrzymane obietnice i ciemny lud łykał. A im ciemniejszy tym łatwiejszy do omamienia. miejmy nadzieje, że czasy tych złodziei skończyły się na dobre a związki zawodowe pozwolą mądrzejszym od siebie ratować Zakład

Jeden z wielu
@szok i niedowierzanie

Niektórzy wierzyli obietnicom, inni bali się. Ale Zwiazek Sektora jest rozsądny i wygrał ze złodziejami. Z tym Związkiem możemy uratować nasz Zakład.

Kevin

A tak na marginesie ryży dostał l epszą posadę i znowu będą ludziom makaron na uszy nawijać. Wywalić te wszystkie związki bo nic nie robią a głupi ludzie płacą składki żeby taki pajac jeden z drugim bajki opowiadał. A oni wiecznie w koło opowiadają to samo jak to nie walczą ale nic z tego nie wychodzi .

@Kevin

Wiemy kto ryżemu załatwił awans. Oczywiście podpiera się związkiem. Jak widać można być za ludźmi. Przykładem jest Związek Sektora Obronnego. Zapisujmy się do niego.

Dr haus
@Kevin

Tak, jestem za rezygnacją ze związków zawodowych z wzl2 Bydgoszczu. Jeździli po całej Polsce składając gdzie się da pisma szkalujące . Chcieli aby prezesi chodzili na ich łańcuchu. Panowie NADPREZESI. Należy oczyścić środowisko

Magazynier
@Dr haus

Ale nie wszystkie związki szkalowały. Związek Sektora zachował się inaczej. Dobrze, że go mamy.

Xx.

D.C na kierownika magazynow a ta pania ktora nie nadaje sie na magazyn odzieżowy bo tam nikogo nie ma

@Xx.

Po co plujesz jadem i wprowadzasz ludzi w błąd? Nie wiesz już co się w firmie dzieje to się nie udzielaj. Twój czas już minął!

Haha
@Xx.

DC już jest za bramą- nie wiesz? Ciekawe co zdziałał przez te lata? A awanse to za zasiedzenie można uzyskać, np na mistrza

druga prawda

Oczywiście całe stada kolesi działaczy siedzą na stanowiskach i trzymają się jak rzep nie powiem czego.

N
@Xx.

A dlaczego jest pusto na magazynie ponieważ Pani G.byla niewygodnym pracownikiem , a druga wykorzystała sytulacje ledwo przylazła i już uciekła na macierzyński niestety zablokowała miejsce ledwo pol roku przepracowała.

Maja
@N

Po pierwsze to proszę o więcej kultury w Twojej wypowiedzi i nie używania słów „przylazła” i „uciekła” ponieważ nie znasz sytuacji danej osoby i to w dodatku kobiety w ciąży, której należy się szacunek i spokój . Powinno Ci być wstyd, że piszesz takie rzeczy. Tak jak już ktoś wspomniał, pracuje ona od wielu lat w WZL wiec jeżeli uważasz, że „zablokowała” miejsce dla kogoś pewnie od Ciebie to mniej odwagę to napisać a nie obrażaj dobrego pracownika, od którego większość osób powinna brać przykład.

@Maja

Zostaw merytoryczną opinię o Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 187.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 168, z czego 23 to opinie pozytywne, 50 to opinie negatywne, a 95 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A.?

Kandydaci do pracy w Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A.