Opinie o Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. w Bydgoszcz

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Mechanicy samochodowi
Mechanicy samochodowi Bydgoszcz

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. w Bydgoszcz

S-Piskowiec

Ja wam coś powiem mądrale jeszcze chwila i zniknięcie z waszymi nieudolnymi rządami i decyzjami .A propos zaciskania pasa to niech Pani od autobusów zacznie od siebie i kolegów bo macie wygórowane stawki w stosunku do załogi która pracuje tu od paru dekad .Wpadliście tu na chwilę i odbieracie chęci do pracy i chamujecie rozwój zakładu.Proszę nie kasować komentarzy bo są istotne dla społeczności zakładowej.

Centrum Kompetencyjne
@S-Piskowiec

Czy w kompetencjach zakładu jest również obsługa podwozi samolotów? Jeśli tak to czy serwisujecie również układy służące do wytrącania nadmiernej prędkości zwane w lotnictwie cywilnym "hamulcami" ? Zauważyłem ,że poprzedni Pan napisał "chamujecie" czy to jakieś określenie Wojskowe? Specjalistyczne? Długo trzeba się uczyć żeby takim specjalistą zostać?

Wynagradzenie w firmie jest zagrożeniem dla ludzkiego życia.... Ale zarząd najwidoczniej nie potrafi połączyć faktów że dziadowsko wynagradzana kadra, zaczyna dziadowsko pracować.... W najlepszym przypadku dla firmy - zwalnia się :) Pamiętajmy że to jest lotnictwo!!! A także drony, które też mogą spaść na głowę. W przypadku związków wypisałem się pare lat temu i rocznie zyskuję na tym prawie 500zł, zatem polecam. Były, są i będą do niczego. Pomagają, ale swoim jak napisano powyżej. Dla ogółu kadry mają do zaoferowania jedynie tanią wódkę na spotkaniach, co najwidoczniej sporej ilości osób wystarcza do wegetacji w tutejszej firmie.

Na podstawie czego konkretnie stwierdzasz, że związki byłyby faktycznie przekupione? Do tego ciekawi mnie od kiedy macie te same osoby w swoich związkach? Zdarzają się jakieś zmiany na stanowiskach?

niezwiązkowiec

Drugi, trzeci nie jest potrzebny. Wystarczy zrobić jeden, ciągnąć go do skutku i otrzymania roszczeń. A organizując go w dobrym momencie to jest kwestia jednego dnia żeby uciszyć załogę i dać co chcą... Ale związki tego nie zrobią bo te żony będą musiały wrócić do garów, a synalkowie bez szkół na toruńską do urzędu. Dlatego ja przychodzę się tu wyspać na 8 godzin i uważam że jestem wynagradzany uczciwie.

JJ

A to prawda że w grudniu związkowcy dla swoich załatwili po cichu 700zł regulacji żeby reszta zakładu się nie dowiedziała ?

M
@JJ

Ja tylko 600 dostałem. Tata załatwił.

@M

Jeśli reszta miałaby się o tym nie dowiedzieć to jak te informacje mogłyby wypłynąć? I co z pozostałym w takiej sytuacji? czy to w ogóle jeszcze było drążone?

wkur... mechanik

Jak tam podwyżki dla nielicznych? W grudniu/styczniu były podwyżki dla nielicznych, kierownicy dostali pulę na podwyżki (fakt nie dużo na działy,ale dostali),ale dostali wybrańcy i to po cichu. Może się odniesie jakiś kierownik czy związki zawodowe do tego? A może nawet Dyrektor sie wypowie? Niestety główne osoby że związków zyskały i teraz siedzą cicho.

XXXXX TO

Oni liczą na to, że ludzie będą się sami zwalniać. O to im chyba chodzi. No i się zwalniają, powoli systematycznie, kto ma w głowie to spada stąd ale co ciekawe nie z biurowca. Ciekawe czemu? Sznyt muszą niezły zarabiać. Co do zadymiania jestem ZA!

Inwalida po WZLach

Taaa..., WZL... Zakład, który jest jedynym w swoim rodzaju. Zakład, w którym na stanowiska odpowiedzialne za projekt przydziela się ludzi totalnie niezdolnych do kierowania projektem. Zakład, w którym zatrudnia się specjalistę, np. programistę "za wysoką stawkę" a potem przez pół roku nie może pracować, bo nie ma komputera, albo zatrudnia się pracownika, któremu potem nie przydziela się pracy przez kilka lat. Zakład, w którym szczytem technologii jest obrabiarka CNC (zresztą pracująca z prędkością żółwia, bo większa prędkość mogłaby spowodować szok i trwały uraz mózgu u niektórych osób). Zakład, w którym wiele czasu i środków poświęca się projektom, którym nikomu z zarządzających nie chce się realizować (np. Innolot) lub są zamykane w połowie bez żadnych refleksji - winni są oczywiście pracownicy "przecież to oni organizują projekt". Zakład, w którym na dyrektora (pierwsza osoba po prezesie) zatrudnia się osobę, która wcześniej pracowała jako szeregowy pracownik przygotowania produkcji w dziale serwisu (niezły awans - skoczek długodystansowy) - bez nazwisk, wszyscy pracownicy wiedzą o kim mowa. Zakład, w którym nieudolność kadry zarządzającej jest porażająca - zaraz... a może to nie to, może to nieudolność ich podwładnych - szeregowych pracowników. Zakład, w którym są związki zawodowe, które niewiele robią poza organizacją imprez, za które gdzie indziej zapłaciłoby się 2x taniej (składkowicze wiedzą o czym piszę). Zakład, w którym można pracować całe życie i niezbyt wiele się rozwinąć/nauczyć. Zakład,w którym doświadczona sprzątaczka może zarabiać tyle co początkujący konstruktor lub mechanik lotniczy. Żal mi osób, które od razu po szkole trafiły do WZL zwabione swoimi ambitnymi planami i zostały w tym zakładzie na trochę dłużej, bo teraz mają problem znaleźć inną pracę i inne zarobki, a nawet jak ją znajdą, to raczej nie będą spełniać wymagań nowego pracodawcy (oczywiście są wyjątki). Reasumując: praca dla osób bez ambicji, które nie wymagają rozwoju i które chcą wziąć na siebie wysoką odpowiedzialność za marne grosze i możliwość ściemniania 5-6h dziennie, dla osób które nie boją sie późniejszych pogardliwych spojrzeń kolegów; dla osób, które w innych zakładach zarabiały najniższą krajową/pracowały w złych warunkach i chcą sobie odrobinę polepszyć, dla osób, które potrzebują rekonwalescencji i dłuższego odpoczynku, bo są po jakiś przejściach.

@Inwalida po WZLach

A co związki mają robić dla całości zakładu, skoro są przekupione? Jeden z przewodniczących jest pseudo kierownikiem i powciągał synka i rodzinkę do zakładu, zaś blisko niego inny jest brygadzistą 3 osobowego zespołu. Kpina! Czemu ta brygada nie zostanie rozwiązana, pochłonięta przez tą na trzecim piętrze, a brygadzista wielki związkowiec nie zajmie się pracą po 20 latach? Ale po co jak można mieć piątki wolne z racji związków, a zamiast pracować siedzieć wiecznie na papierosie. Reszta zakładu niech pracuje(usunięte przez administratora) bo i tak nic nie wywalczymy

Edek

Rząd zatwierdził wczoraj budżet na 2024r dla Wojskowych oraz pracowników Wojska przyznał 20% .Realizujemy zlecenia na remonty statków powietrznych i co nam się nie należy te 20% ??? Bo my nie budżetówka ? Nas już podwyżki nie obowiązują ? Nam się nie należy bo my od kołyski w długach toniemy ?

profesor

@Pracodawca Nie będę tutaj pisał całej Polityki firmy bo wszyscy pracownicy wiedzą jaka jest sytuacja. Natomiast mam apel dla pracodawcy, jak chce się pozbyć ludzi to niech ogłosi oficjalnie, że kto sie chce pożegnać to pracodawca go zwolni i wyplaci odprawe nalezna do 2025r. i na pewno ludzie sami się zgłoszą. Na pewno kadra robotnicza sie zglosi a wtedy mozemy sami w biurowcu zostac.A nie jakie cyrygiele, część załogi nie ma pracy, miesieczne koszta na utrzymanie zakładu ogromne, więc pracodawca wyjdzie dobrze na tym. Druga kwestia co z podwyżkami? Bo podobno już w kadrach rozdają nowe angaże? A co z nowymi przyjętymi do biurowca ? To redukcja załogi czy nie?

P-7
@profesor

To nic innego jak cd.manipulacji szlachty kadr zarządzającej .Ciche angaże , zatrudnianie emerytów oraz rodziny na preferencyjnych warunkach.Nieustanne wpieranie ludziom że nie ma pieniędzy że jesteśmy zadłużeni stało się normą .Popieram te rozwiązanie aby zaproponować dobrowolne odejścia z godną odprawą .Bo taka się ludziom należy po 20-40 latach pracy na rzecz zakładu .

@profesor

Nie mniej jak 100.000zł odprawy byłoby ok. Jestem za takim rozwiązaniem. To dałoby pracownikom szansę na start bo ten zakład robi z ludzi kaleki. Tych umiejętności z tej btanży nigdzie się nie wykorzysta na rynku pracy, przemysłu lotniczego nie ma a to co jeszcze istnieje - Mielec - to jest nic. Z resztą i tak zyski od nich lecą za ocean.

@XXXXX TO

Tylko napisz skąd by mieli wziąć te 100k dla każdego pracownika, który chce się zwolnić jak zakład ledwo zipie? Zakład nie robi kalek, to ludzie z siebie robią kaleki bo znaleźć inną pracę nie jest problemem. Ale jak ktoś pamięta czasy pełnego koryta to nadal łudzi się, że te czasy wrócą. Niestety mogą sobie jedynie ponucic Marylę "ale to już było i nie wróci więcej" :) był czas żeby zakład zaorać od brygadzistów w górę i dać się wykazać młodym, wykształconym, znającym języki. Ale zostali paziowie pamiętający lata 90, zakorzenieni w (usunięte przez administratora) + rodzina. Upadku już nie da się zatrzymać, tylko patrzeć kiedy. Ale pocieszające jest to, że Amerykanie albo Holendrzy chętnie po to wyciągną ręce. Gorzej jak będą wymagali, wtedy i tak większość poleci bo nie przyzwyczajeni są do pracy.

@???

Nie interesuje mnie skąd zakład weźmie pieniądze tak samo jak nikogo pod zegarem nie interesuje czy będę miał co do gara włożyć. Skoro Amerykamie czy Holendrzy wyciagają łapki po wuzle to niech za niego solidnie zapłacą i będzie kasa na odprawy. Taka jest moja stawka. Pozs tym na tworzenie i utrzymywanie durnych stanowisk przez wiele lat były pieniądze to na odprawy też powinny być. Znając życie wydymają nas bez mydła, związki niby są a właściwie jakby ich nie było, brak słów...

Stanislav

Skoro Zakład ledwo zipie to po co przedłużane są kontrakty z emerytami ? Nie ma ludzi nie zastąpionych skończmy z tymi stereotypami... Albo szukamy oszczędności albo wydajemy na prawo i lewo bez końca !

Igor

Niestety jeżeli mamy długi i zastawiona jest ziemia (nieruchomość) jak to było publicznie podane do informacji pracownikom na zebraniu z zarządem .To czas najwyższy wybrać rozsądek nad przyzwyczajeniem ... Chyba że jest inaczej a ktoś próbuje manipulować załogą aby nie dopominała się o podwyższenie wynagrodzenia .

Mechanik

Jak to ma się do tego że koło kwietnia ma zostać zwolnionych 150 osób a potem jeszcze 300?

@Mechanik

To po co ogloszenie wstawiaja

@Mechanik

A znacie szczegóły? Możliwe, że te oferty które teraz widnieją są skierowane do innych stanowisk po prostu? tych które nie zostaną ruszone? I tak poza tym to z jakich przyczyn ma dojść do redukcji, co się dzieje?

Alf

Na jakie zarobki może liczyć lakiernik

Jak na taka odpowiedzialność? Czy możesz przy tym wprost określić co miałeś tak naprawdę na myśli? Jest ona większa niż w pozostałych miejscach pracy? jeśli tak to jak różnią się zarobki miedzy sobą? Możecie podać to w liczbach?

Makrela

No a jak myślisz malowanie na wysokości 7-10 m maszyny która lata w powietrzu nierówna się malowaniu auta osobowego .Zarobki na poziomie kilkaset zł więcej od najniższej krajowej a od stycznia to już będzie praktycznie najniższa krajowa .

???

Kto pracuje ten wie, kto nie pracuje to takich rzeczy dowie się na rozmowie o pracę.

Prawda
@Makrela

+ podpis pod każdym wykonanym zadaniem, odpowiedzialność za numerowane narzędzia, które ma się na stanie, konieczność ciągłego skupienia przy wykonywaniu czynności na samolocie, za tak jak napisałeś, niewiele więcej niz najniższa krajowa. Cud miód praca

XYZ
@Prawda

I te śmieszne pseudo podwyżki dane w wielkich bólach 5% brutto czyli ok 130 zł netto co 12 miesięcy ..Boki ze śmiechu można zrywać % -)))

Ricky
@XYZ

Apropos podwyżek : Budżetówka od Stycznia 20% Szkolnictwo - Nauczyciele od 30 -33 % Najniższa Krajowa zostanie podniesiona do 4240..W takim razie jestem ciekawy co nam od stycznia zaproponuje pracodawca ???

Robert
@Ricky

Jak to co? Więcej samolotów, presje czasu , nadgodziny do wybrania 1:1, no i może związki wywalczą jakieś mocne i solidne 3 % podwyżki, chociaż wątpię.

Ricky

Do której klasy się zaliczasz ? Ja wiem jedno najwięcej to zarabiają u nas ludzie którzy nie pracują przy samolocie oraz jego obsłudze ! .Według mnie to dziwne ponieważ to my Lakiernicy , Mechanicy , Spawacze oraz reszta obsługi statku powietrznego ponosimy największą odpowiedzialność za wykonane prace oraz poszczególne operacje ręczymy indywidualnym podpisem .To my powinniśmy być najlepiej opłacani w tej firmie a nie osoby które chodzą obok i tylko się uśmiechają ...

Alf
@Ricky

To moze podaj ile zarabiacie a nie kazdy narzeka nie wiadomo jak

@Alf

Przecież dostałeś już odpowiedź, że dowiesz się na rozmowie kwalifikacyjnej. Ogłoszenie o zatrudnieniu malarza jest, składasz CV i możesz być pewny, że się odezwa bo tam biorą już wszystkich jak leci :D

Alan
@Alf

Nikt ci nie napisze ale są dobre zarobki

JJ
@Alan

Tak dobre że połowa załogi przeniosła się do konkurencji ! Wiesz ile na dzień dzisiejszy wynosi najniższa krajowa ? Pod powiem Ci 4242 zł a wiesz ile wynosi ( średnia krajowa ) 7370 zł . Proszę abyś wyraził swoją opinię Pracując w przemyśle lotniczym powinieneś otrzymywać wynagrodzenie na poziomie najniższej czy średniej krajowej ???

Żartowniś
@Alan

Żartowniś z ciebie, powiem tak. Przekonany jestem, że na początek nie dostaniesz 4000 netto na malarni chyba że coś się zmieniło w związku z podwyższoną najniższą krajową. 5000 netto wątpię, że mają starzy pracownicy a u prywaciarza startujesz od tej kwoty bez żadnego ziewania. Olej te wzl-e bo szkoda czasu i zdrowia, lotnicze farby to większy szajs niż przemysłowe, samochodowe itp.

Marecki

Niech kto poda ile zarabia lakiernik

Pojawiła się wzmianka o audycie oraz tym, że wykryto jakieś butelki po alkoholu o to w dość sporej liczbie. W jakim jeszcze zakresie się je prowadzi? Widnieje teraz oferta na takie stanowisko i ciekawią mnie w zasadzie bieżące zarobki. możecie się do nich odnieść? i czy warto aplikować na ten dział? Ludzie rotują?

Medalista

Bardzo dziękuję dyrekcji za uznanie i za medal ale na prawdę szkoda pieniędzy na te wynalazki z (usunięte przez administratora). Mnie (i na 100% innych medalistów) interesuje soldne netto na swoim koncie a nie takie bzdury. Wyrośnięcie z tych głupot???

Reality show

Brednie i szczyt bezczelności. Przodujący fachowcy dają nogę z tej firmy bo nie będą pracować za te grosze. Co gorsza nikt nie próbuje ich zatrzymać czyli wniosek jest jeden, Titanic tonie.

Pan
@Reality show

Sam sobie Pan odpowiedział. Jeśli nikt nie próbuje ich zatrzymać to nie są niezbędni do funkcjonowania zakładu. Pozdrawiam serdecznie.

Cyc
@Pan

Tobie to wszystko jedno aby w portfelu było grubo !!! Jak nie będzie już fachowców i kim robić to wskoczysz niczym spadochroniarz do innej spółki ją dojić taka wasza polityka ;))) Z tym że teraz będziesz miał trochę trudniej bo nie macie już za wiele do powiedzenia .Skończyło się charcowanie tłustych kotów .

Cześć, jako kandydat do pracy w firmie pozwolę zapytać, z jakich powodów zrezygnowałeś? :) Chęć zmiany, czy coś jest nie tak z warunkami? Wiesz jak wygląda atmosfera w pozostałych załogach? Wszędzie taka dobra, jak piszesz o swoich zespole? Pozdro

A czemu taka właśnie jest? widzę, że w wątku jednej treści zabrakło… opiszecie ja szerzej a najlepiej podrzućcie już jakieś porady dla osób nowych by było wiadomo? Zawsze to jakiś obraz sytuacji

Kosa

Witam zgromadzonych. Słyszałem o spotkaniu w hotelu Ikar związków zawodowych którym przewodzi M.O. podobno nie miał nic do powiedzenia najpierw dał ludziom wódkę i długo długo nic i dopiero zaczął swoje żałosne przemówienie. Ogólnie to wszystko dzięki niemu podwyżki 5 procent wyrzucony dyrektor i wiele wiele innych spraw. A jak dostał.jakies poważne pytanie po prostu uciekł. Także z kim tu gadać. Wielki ambasador z koziej Wólki. Hahaha

Amator

Będzie nowa władza i nowe porządki. Czas pokaże, czy na lepsze. Projektujemy te drony, ale chyba tylko na wystawy, bo klientów brak... Może kwestia kadry kierowniczej w CK SBSP?? Kierownik projektu raczej w "dużej" zażyłości z szefem (choć to może tylko wrażenie), reszta kadry zarządzającej też coś udaje, że robi.

Eryk
@Amator

Mam nadzieję że wymiana władzy nastąpi jak najszybciej bo na obecną chwilę sytuacja jaka panuję u nas to jakieś nie porozumienie ... Pogonić te towarzystwo raz na zawsze bo z nimi tylko same straty , nędza oraz brak perspektyw na rozwój . Kombinatorzy napychają sobie kieszenie za ciężką prace ludzi z produkcji oraz działów remontu !!! Jak długo będziecie wmawiać ludziom że firma jest zadłużona i nie ma zysku ??? Ciągle ta sama śpiewka o zastawie ziemi i hotelu .Skoro nie ma pieniędzy to po co zatrudniacie kolegów emerytów po co wymyślacie sztuczne stanowiska typu specjalista tworzycie wyimaginowana stanowiska pracy s.mm.s. opamiętajcie się te wasze szkodliwe działanie nie prowadzą do rozwoju tylko upadku ...

Neutralny

Płakać się chce jak nasze tereny będą przejedzone przez Bydgoszcz. Bydgoszcz jest cwana i zostanie a nasi idą na sznurku...Zostanie taczka

Obserwator

Celowo przekręcasz wypowiedź @Rozsądnego. Bydgoszcz nie ma co robić więc nie doklada się do budżetu tylko ma wymagania. Jeśli więc żąda 5% premii a następnie podwyżek to skąd mają się wziąć te finanse. Cześć warszawa również nie jest w stanie zapracować na wszystkich. Wniosek prosty. Tereny pójdą pod młotek....... Bydgoskie związki pozostaną, a warszawski nowy zielony, naiwny przywodca nie rozumie sytuacji w jakiej są wszyscy.

Bydgoszcz
@Neutralny

O czym Ty piszesz . Ty myślisz, że tu biedy nie mamy . Powinien być strajk i(usunięte przez administratora). wszystkich od kierowników w zwyż. I w szeregach tych pracownikow po znajomosci co nic nie robią a pieniądze biorą

Nędza
@Bydgoszcz

Pieniędzy na podwyzki dla pracowników nie ma ale w Wawie emerytów zatrudniają co odprawy wzięli .To jest dopiero polityka zakładowa .Rączka rączkę myje .

Prawy
@Nędza

Jaka wawa, przecież my na was pracujemy i nasze tereny

Edmud
@Bydgoszcz

Racja, co to za kierownik co nie dba o interes zakladu, nie dba o podleglych, co dba tylko o to by dotrwac do ochronki przed emerytalnej. Takich tu potrzeba? Gdzie przeglad stanowisk? Niech firma nie zwiazana z zakladem to zrobi i da "mozliwosc" wytlumaczenia sie podejrzanym o nieróbstwo. Duzo gadania od kilku lat a nic nie robia czystek, odsunac ten plew od zboza, porozmawiac z pracownikami i ten zaklad zrewitalizujecie, ale najpierw kumoterstwo trzeba odstawic na bok.

Wiesiek

Nastała ta niepomna chwila .Zapadła decyzja o przyznaniu 5% PODWYŻKI dla załogi .To niesamowite wydarzenie na które uwaga czekaliśmy 12 miesięcy !!! Przy szalejącej inflacji w tym roku która przekraczała co najmniej 18% .otrzymamy całe 5% .Jesteśmy szczęściarzami że pracujemy w tak wspaniałej i dbającej o pracownika spółce .

On

A dużo macie zysku? Dużo zamówień? Jest kasa na Warszawę i Bydgoszcz? To jest grubo ponad 1000 ludzi, umiesz liczyć ile to kosztuje? To powiedz skąd na to wziąć dla wszystkich. Może znowu pożyczkę pod zastaw warszawskiego terenu?

Wiesiek
@On

Zysk jest dosyć spory .Tylko pełno sztucznie wytworzonych nie rentownych stanowisk w biurze oraz duża ilość emerytów którzy są zatrudnieni po układzie nie po to aby coś dać z siebie ale po to aby by brać.Jak byśmy tak zrobili porządki z tymi sztucznymi nie potrzebnymi stanowiskami to zostało by tyle że nagroda z zysku by wróciła po 5 latach ! A tak tłuste koty przejadają nasz zysk i jedyne co potrafią to zastawianie nie swojego majątku aby starczyło na dalsze miesiące ekstra pensji.

@On

Raz na hotel w Bydgoszczy, raz na ziemie w Warszawie...

Obserwator
@Wiesiek

Było się uczyć. Była by okazja się wykazać. Wy w tej Bydgoszczy same asy , bo po wytrząsarce nie przejechał, że człowiek nie szedł jak przystało. Może wam pracy brakuje. SMS musi się wykazać to rozsyła emaile po Polsce. Dobrze że to okres szkoleń, będzie kogo karać i podtrzymywać motto jak bardzo jesteśmy potrzebni. A propo kosztów… tylko komu i po co ?!

GG

Fakty mówią za siebie inflacja jest ogromna w tym roku .Skoro emeryt ma 14 % inflacyjnej .To pracownicy którzy mają rodzinę na utrzymaniu ile powinni dostać ? a może powini oddać ? A jak nie ma na podwyżki to kto jest winien ze tak słabo przędziemy ? Oczywiście nikt bo nigdy nie ma winnego bo wszyscy zarządzający wykonali wzorowo swoje obowiązki dla tego co ??? Należy się Premia przez duże P dla elity oczywiście .

Roman ma racje
@GG

Czy kierownictwo w wielkim cudzysłowiu działów produkcyjnych ma jakieś pojęcie o zarządzaniu? Czy to kolejny utrzymywany odłam poprzedniej epoki bo rodzina cale zycie tu pracowala? Hallo prezes!? Nie ważne skąd sie tu wziales... byl plan aby reformowac ten pgr.. i co?? Na dzialach produkcyjnych chodza "koguty" i szykanuja pracownikow od najmlodszych do tych przed emerytura i co?? Boja sie wyborow czy jak? Bo nas szeregowych traktuja bardzo zle! Prosze nie usuwajcie tego komentarza, niech widza jak nas traktuja np na mech....mal...utrz.ruchu... czujemy sie jak zwierzeta

MarloBrandon
@Roman ma racje

Komórka zarządzająca tą firmą jakby miała kręgosłup moralny by zeszła ze sceny. Jednak jeszcze można wydoić co się da i wtedy odejść. Wielki ORLIK leży i pociągnie za sobą całą firmę. A Amerykanie tylko czekają na to aby przejąć to z całym elementarzem. O wynagrodzeniach już szkoda pisać związki zawodowe się sprzedały zarządowi i mają gdzieś pracowników ale ludzie skladeczki płacą.

@MarloBrandon

Co do tych wspomnianych związków to czy obecni płacący te wspomniane składki nie maja przypadkiem wpływu na to by dokonać pewnych zmian w strukturze ZZ? Kiedy ostatnio występowały jakiekolwiek zmiany w tym zakresie i jak to wpłynęło na ogólne warunki pracy?

Kaja

Cześć, a coś o pracy Asystent/-ka Biura Zarządu?? Ale widziałam listę benefitów w tej ofercie i napisali, że dają dofinansowanie usług turystycznych i jeszcze dają dofinansowanie wypoczynku. Czym różnią się te benefity? Jakie sa kwoty w obu tych dofinansowaniach? One się różnią jakoś, czy to jest to samo dwa razy podane?

Halina

Jeżeli nas stać na zatrudnienie emeryta to nie rozumiem dla czego nie stać nas na podwyżkę raz w roku .Z tego co się orientuję emeryci w tym roku otrzymali ponad 14 % waloryzacji rent i emerytur a my pracownicy jesteśmy z tego gorszego sortu , nas można bujać bez końca .

Zawiedziony

Co jest z tymi emerytami ? Biorą odprawy i za miesiąc są z powrotem. Dla pracownikòw nie ma przez cały rok kasy na podwyżkę ! To jest jakaś kpina z nas pracowników .

Zostaw merytoryczną opinię o Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 187.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 168, z czego 23 to opinie pozytywne, 50 to opinie negatywne, a 95 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A.?

Kandydaci do pracy w Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A.