Opinie o Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. w Bydgoszcz

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Mechanicy samochodowi
Mechanicy samochodowi Bydgoszcz

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. w Bydgoszcz

Piotrek

A jak się ma nasza gwiazda SMS ? Nadal na tym samym stanowisku pracy ?

Zofia

Jak tam warunki w dziale księgowości wyglądają? Dobrze wam się pracuje, atmosfera jest okej? dużo tu wpisó o pracy na produkcji, a wiem, że kiedyś szukano głównej księgowej do zespołu :) Dobrze byłoby wiedzieć na przyszłość, gdy jakieś ogłoszenia znowu się pojawią :)

Ona
@Zofia

Teraz atmosfera jest bez zarzutu. Wcześniej była taka, że niektórzy zachorowali psychicznie.

Wolna
@Zofia

Coś się Zofio późno obudziłaś, jakiś czas temu, może z półtora roku temu w księgowości było "ciekawie". Ważna psychicznie nie wytrzymała....Różnie słychać w tym temacie. Trzeba uszu nadstawiać, może jakaś żmija wylezie. Oby nie kąsała i jadu nie zadała.

Ferdek
@Ona

Jak Leszka zdjęli to kilka osób z księgowości zachorowało na głowę. Czemu? D.C. i jego kolega z zarządu dobrze wiedzą.

Znikome

Na stronie portal kujawski napisali o naszym Prezesie warto przeczytać, wkoncu sama prawda o naszym zakładzie. A NIE POKAZOWKA JAK NA PRZYJECIE MORAWIECKIEGO

@Znikome

Jak sam napisałeś do portalu i jeszcze opłaciłeś aby zamieścili to co się dziwić. Widać wyraźnie że się boicie i za wszelką cenę CHCECIE utopić ten zakład. POKAZÓWKI TO WY CHCECIE URZĄDZIĆ , CHCECIE ZROBIĆ ZAŚCIANEK Z WZL2, TYLKO JAKI W TYM CEL?????????????

Pracownik biurowy
@Znikome

Doskonale wiem kto wysyła te kłamliwe newsy do mediów. I jeszcze to ma być niby dla dobra zakładu? Co za hipokryzja. Kosztem zakładu chcą aby nie wyszły na jaw ich przekręty. Jak tak można? Dlaczego chcą obwinić wszystkich tylko nie siebie? Po trupach do celu. Dla interesów kilku osób nie liczy się los ponad tysiąca ludzi.

janusz
@Produkcyjny trzy

Przecież już jest z tego zakładu zaścianek ,ty chyba gdzieś indziej pracujesz. Mnóstwo dobrych fachowców się zwolniło , kolejni są już na wypowiedzeniu i jakoś nikt sobie z tego nic nie robi...

@janusz

A co się dziwisz? Jeśli chce się coś zrobić to klika z pod znaku ryży zaraz chce buntować załogę i pisze do wszystkich świętych, Jeśli na to pozwolimy to nie widzę przyszłości dla wzl2. CIEKAWE CO ZA TYM STOI, JAKAŚ PRYWATA?

Gigi
@janusz

Zgadzam się z Tobą nikt nic nie robi i nic nie zrobi .Zarządzający pozwolili na to aby fachowcy się zwolnili nic nie proponowali bo po co ??? Góra ma dobrze i nie liczy się z produkcyjnymi .Skoro działy poboczne oraz utrzymania czystości mają większe stawki to po co mam się starać ??? Ekipa która siedzi w sztabie oraz reszta wstawiona na sztucznych stanowiskach za podwójną stawkę będzie zmuszona przyjść na hale produkcyjną i pokręcić śmigiełkiem sama bo specjalistów co znają temat jest już mniej niź palców u jednej ręki .Mechanicy wiedzą jak jest a reszta co żyje z naszej pracy jedyne co potrafi to mielić jęzorem na ludzi co opisują obiektywnie sytuację jaka naprwdę jest . Bo za Leszka bo za Mieszka bo za Wieśka w Koło Macieja ... Nigdy nie będzie dobrze w zakładzie jak jeden mechanik , lakiernik , malarz jest zmuszony pracować na 4 osoby poza produkcją .Niestety z taką polityką daleko nigdy nie zajedziemy .

@Gigi

To po co bliźniacy nazatrudniali tych na których plujesz, nie wiesz? Teraz pracuj i nie narzekaj. Nie pluj na tych co nie zawinili. Nie miel jęzorem bo odpadnie i dorobisz do pensji. Stuknij się w ten łysy ł....b.

Znikome

I mam nadzieję że jutro nikt nie zjawi się na spotkaniu można ewentualnie taczkę postawić zamiast pracownikow

@Znikome

Oczywiście. Po co pojawiać się. Po co było brać bonus przedświąteczny, podwyżkę i inne. Lepiej zamknąć oczy i trwać w swoim letargu i nienawiści. Lepiej nie widzieć że rzeczywistość u nas bezpowrotnie zmieniła się i nadal będzie się zmieniać. Twoje stare hasła z taczką już nie są zabawne. Zmień płytę. Leszek nie wróci i nie da ci premii za plucie.

@Znikome

Pewnie. Po co iść. Po co było brać bonus przedświąteczny, podwyżkę i inne profity. Lepiej zamknąć oczy, trwać w swoim letargu i nienawiści. Twoje hasło z taczką już nikogo nie bawi. Leszek też już nie wróci i nie da ci premii za plucie. Trochę przespałeś i nie zauważyłeś że wszystko się zmieniło i nadal będzie się zmieniać . Tylko ty zostałeś w tyle.

@Znikome

Tak tak cieszy mnie to że przyszykowałeś taczkę dla siebie, jak będziesz tak skakał to koledzy związkowcy szybciutko wywiozą podżegacza za bramę. Zmień płytę bo bliźniaków już nie ma i za kim się schowasz? Acha , zapomniałem ,został jeszcze jeden

***** ***
@Znikome

Kto nie przyjdzie premii nie dostanie hehehe Ważni czyli biurowiec przyjdzie na pewno.

Wstęp obowiązkowy tylko dla biurowca reszta to leniuchy i po 4 godziny pracują

Zniesmaczony
@Znikome

Oj tak zgadzam się, ja mogę powiedzieć za siebie że mnie tam nie zobacza

Ciekawy

Nie dziw się . Próbuje jak może utrzymać się na fali - tak mu się wydaje. Szkoda mu bardzo starej gwardii. To były super czasy dla swoich. Ale to się skończyło i przyszło nowe. Trzeba zacząć uczciwie pracować. Lepiej aby to zrozumiał bo czasy bliźniaków odeszły do lamusa.

Też prawda. :)

@Znikome

To są tylko twoje nadzieje, pisałeś o wielu nieprawdzwych sytuacjach, szykuj taczkę dla siebie bo może nie być darowane. Nie rób z nas idiotów

@Znikome

Znikome znikaj z tego zakładu, tobie nie chodzi o rozwój tylko o zwijanie. Nie chciałbym być w twojej skórze jak pracownicy przejrzą na oczy. Szykuj taczkę

Mechanik
@Znikome

Bardzo chciałabym aby na dzisiejsze spotkanie przyszli tylko ci, którzy chcą aby nasza spółka podniosła się ze skutków zarządzania Leszka. Jest nas wielu i zależy nam na naszej przyszłości. Widzę przed nami bardzo duże możliwości i chciałbym aby związkowcy którzy są w starych układach przestali niszczyć naszą spółkę i aby przestali przeszkadzać. Już dosyć tego waszego mącenia w głowach ludzi. Najlepiej odejdźcie z naszej spółki i działajcie w innym miejscu. My chcemy spokojnie pracować.

......
@..

Nie możesz strawić że nasz zakład staje na nogi. Napij się herbatki.

@Mechanik

Aby mieli odejść to muszą najpierw mącić, wysyłać wszędzie pisma szkalujące dobre poczynania nowego Prezesa. Co oni nabroili że jest taki strach????? Przecież nie chodzi im o nas!!!!!!!!!!!!!!! Na pewno chcą strącić nowego i aby było tak jak było. Strach się bać

Bez komentarza

A co się stało z szanowym małżeństwem Bednarowicz???Już nie ma klakiera i klakierowej cóż z nim ? JUZ NIE MAJA TUTAJ PRZYJACIÓŁ? SZKODA

Radziu

Witam. Czy warto zatrudnić się jako komplementator? Oraz jak ta praca wygląda i ile można zarobić? W następnym tygodniu mam rozmowę

@Radziu

Praca polega na jeżdżeniu wózkiem między wydziałami z częściami , ile możesz zarobić ? Z premią może do 3 dobijesz

Radziu
@Andrzej

Tyle można w Biedronce na kasie zarobić czy faktycznie tak słabo płacą w wzl 2 na tym stanowisku?

@Radziu

WZL 2 jest dość ciekawym zakładem jeśli chodzi o możliwość pracy przy samolotach, aczkolwiek wynagrodzenie jest jak wspomniałeś na poziomie znanych sieci marketów

BB
@Andrzej

(usunięte przez administratora)Szukają (usunięte przez administratora)... a nie pracowników !!! To już w Mc D... są lepsze warunki pracy .Szkoda czasu .

Oko
@Radziu

Jeśli w Biedronce jest tak dobrze to nie zawracaj gitary. Trzeba coś sobą reprezentować aby u nas pracować.

Odpowiednik
@BB

Nie wiem co ciągle wypisujecie o marketach a tu pracujecie i ciągle jęczycie. Każdy jest wolnym i pracować też można w Biedronce. Tylko przypominam o pampersach.

Ryża
@Odpowiednik

Przecież ryżu chwalił się że u nas to nawet sprzątaczkom można pozazdrościć płacy. To jest tak dobrze czy tak źle i komu?

Janek

Tak na prawdę to dla tych przywódców najgorszy jest fakt utraty władzy jaką mieli za czasów W. Ludzie już wiedzą że nie muszą się ich bać bo nie mogą im ani pomóc ani tym bardziej zaszkodzić, a to boli.... Wszystko się zmieniło to zaczęli odwracać kota ogonem że niby "walczą o podwyżki". Tak na prawdę zaciemniają sytuację i nie szanują ludzi. Trudno zejść im z piedestału, ale wszystko się już zmieniło. Firmą już nie rządzą związkowcy.

Leszek
@Janek

Związkowcy z pod znaku LW nie powinni rządzić. Za dużo szkody ich przywódcy wyrządzili

@Janek

Janku, zwłaszcza jedni związkowcy z pod znaku ryży. BOLI ich utrata władzy, zamiast kadr on załatwiał z bliźniakami komu chciał podwyżki, awanse.....Albo blokował niewygodnych. Od rządzenia firmą jest prezes, zarząd, rada nadzorcza. Związek Zawodowy potrzebny jest w firmie ale ma swoje uprawnienia i tego powinna się trzymać

ZZ

Patrząc na to co wyprawiał poprzedni prezes, stworzył biznacjum z samochodów w kolorach słońca i otaczał się kolegami którzy z chęcią uczestniczyli w pogrążeniu WZL. Szkoda bo dla byłych pracowników jak ja WZL był domem i żywicielem rodziny. Kibicuję nowemu prezesowi gdyż widzę że postawił na nogi nie jedną firmę. Zakład ma szczęście że trafił się jemu zarządzający z prawdziwego zdarzenia. A z tego co widzę najgłośniej krzyczą uczestnicy niecnego procederu, na całe szczęście administrator ma obowiązek zachowywać nr IP należące do osób naruszających dobre imię bogu ducha winnych ludzi.

@ZZ

Święta prawda :) Jestem tego samego zdania.

BU
@BH

Mami się ludzi że coś jest niemożliwe przy złym zarządzaniu a tu takie buty: (usunięte przez administratora)

młoda
@ZZ

Widać, że byłeś pracownikiem a nie jesteś tym obecnym. My to prezesa na oczy nie widzieliśmy. Z byle kim nie rozmawia a i auto w kolorze słońca zniknęło.. a pojawiło się nowe droższe. A o tym co robi nowy prezes nikt nie wie bo siedzi w swojej dziupli

ll
@młoda

a to droższe to jakie? ot ciekawy jestem.

JA
@ll

droższe to tak na oko jedna trzecia ceny złotego:)

jana
@młoda

a czy czasem spotkanie grupowe nie narusza reżimu sanitarnego - (usunięte przez administratora) niech mnie ktoś poprawi jeżeli się mylę?

@młoda

Z tego, co się orientuje, to 01.10.2021 r. zostało ogłoszone i wywieszone na tablicach ogłoszeń expose nowego Prezesa. W tym wystąpieniu przedstawił swoją osobę na różnych płaszczyznach życiowych - zawodowych i prywatnych. A przede wszystkim przedstawił swoje zadania, jako Prezesa Zarządu WZL Nr 2 S.A. , które podzielił zadania na czterech poziomach. Zachęcam pracowników do odszukania tego expose. Na mnie zrobiło wielkie wrażenie ponieważ na pierwszym planie nowy Prezes wymienił czynnik ludzki i komfort pracy. Obecna sytuacja wymusza ograniczenie spotkań i kontaktów służbowych. To też trzeba brać pod uwagę.

@BH

Prezes zapomniał tylko dodać, że ma dużą ilość kumpli, którą zamierza wrzucić w organizację na bardzo wysokie stanowiska, których firma nie potrzebuje.. a co tam.. taki drobiazg przeoczyć.. Wybaczamy mu

IG
@Młoda

Jak coś wiesz to pisz. Inaczej to pomówienie. Z chęcią dowiem się nie tylko ja więcej.

Riki
@Młoda

Musisz widocznie byc blisko prezesa skoro takie rzeczy wiesz i wrzucasz do wgladu na stronie gdzie opinie moga przeczytac osoby spoza zakladu. SMSy jutro Cie namierza i wezma na spytki.

Lidia
@Riki

Mało tego, to przecież czyta cała Polska :D

@ZZ

ZZ, prezesi z prawdziwego zdarzenia którzy by nie byli nie pasują ryżowego związkowi. Są opluwani, piszą donosy.....Ciekawe jaki był układ. Na pohybel donosicielom, szkodnikom zakładowym

Prawda
@Neutralny

Ryży musi mieć dużo do ukrycia. Zasłania się swoją organizacją, ale ludzie już wypisują się od niego bo wiedzą że tylko są narzędziem do jego polityki. Już przekonali się że byli mu potrzebni jako tlo. Wiedzą też że ich okłamywał i ciągle to robi, ale już niewielu daje się nabrać na jego akcje z pismami. Kłamliwe donosy już są odkryte tak jak i on.

BH

Witajcie Kochani. Weszłam na Gowork po bardzo, bardzo długim czasie. Jestem w szoku co tu się dzieje. Nie zamierzam komentować na tę chwilę. Ale chcę się odnieść do kilku kwestii. Wyjaśniam, że wpisy od Baśka, to nie moje wpisy. Proszę nie domniemywać, ze to ja. Ja operuje Nickiem - BH. Czyli inicjałami. Pracownicy, którzy mnie kojarzą wiedzą, że dobro naszego zakładu i pracowników było zawsze dla mnie priorytetem. W dalszym ciągu jestem związana z naszym zakładem, choć nie wiąże mnie już stosunek pracy. Życzę wszystkim pracownikom i Zarządowi spokojnych, zdrowych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku. Niech Nowe Władze Spółki poradzą sobie z "trolami" wprowadzającymi zamęt w zakładzie. Niech osoby odpowiedzialne za stan rzeczy i problemy w WZL Nr 2 SA zostaną rozliczone i usunięte z Zakładu. Niech zakończy się (usunięte przez administratora) w Zakładzie, który trwa od wielu lat, a stosowany jest przez osoby ze starego układu. To, że już nie pracuję, nie świadczy o tym, że nie wiem, co dzieje się wśród Załogi. Wiem, że pracownicy w dalszym ciągu skarżą się na swoich przełożonych, którzy stosują (usunięte przez administratora), nierówne traktowanie, a co nie którzy w dodatku (usunięte przez administratora) zakład ze środków czystości i środków higieny osobistej :) Wszyscy przełożeni o tej osobie wiedzą i nic z tym nie robią. To jest żenujące. Ja sama doznałam wiele przykrości od tej osoby i jego bezpośrednich przełożonych. Czas zakończyć ten proceder. Niech "morale w końcu wezmą górę". Pozdrawiam serdecznie wszystkich znajomych i życzę wszystkim pracownikom posiadającym kręgosłup moralny dużo siły w walce o dobro pracowników i zakładu. A Panu Prezesowi, który jest tak krytykowany przez "Troli zakładu" na goworku, życzę wytrwałości i siły w wyprowadzeniu naszego zakładu na "dobre tory" dla dobra pracowników i WZL Nr 2 SA. Proszę brać poprawkę na tych, którzy "podkładają Panu tzw. nogę". To zapewne grupa byłego układu. Powodzenia. Barbara Höft

Nie Baska
@BH

Baśka! Zjedz Snickersa bo zaczynasz gwiazdorzyć! A tak serio to nic nie wiesz! Dla NOWEGO pracownicy to tylko koszty. Zapomnial, że ludzie to potencjał tej firmy. Ludzie i ich umiejętności są najważniejszym skarbem tej firmy. Bez nich NOWY może sobie tylko pogadać.

@Nie Baska

Oceniaj, jak chcesz. Każdy nowy Prezes będzie myślał o utrzymaniu zakładu i zabezpieczyć pracy. A kto zapomniał o ludziach i potencjale ludzkim? To właśnie doprowadził do takiego stanu nasz zakład. Najgorsze, że ludzie wierni byłemu prezesowi LW trzymają się rękoma i nogami, a niektóre ZZ Ich jeszcze promują. "Ludzie i ich umiejętności są najważniejszym skarbem tej firmy. " To święta prawda. Ale i Salomon z próżnego nie naleje. Pozdrawiam Nie Baśkę :)

BH

Daruj sobie. Ja nie muszę nikomu wazeliny wciskać. Nie zamierzam wracać do pracy. Moje życie teraz jest spokojne, szczęśliwe, radosne, spójne ze mną. Mam pasje. Pomagam ludziom, jak zaistnieje taka trzeba. Każdy może do mnie napisać. Każdy może zadzwonić. Nie ukrywam się, jak co niektórzy. Mam kontakt w wieloma pracownikami, emerytami i rencistami. Internet to siła. Facebook, to komunikator. Pozytywne nastawienie, to super energia :)

@Nie Baska

(usunięte przez administratora)prawisz. Nie chcę być rasitą ale czarny murzyn w tym zakladzie zarabia kilkukrotnie więcej niz biały murzyn. I to jest fakt.

@.

Nie czekaj jeśli masz taką krzywdę. Do biedronki czym szybciej. Tam nie ma (usunięte przez administratora) Będziesz tam dobrze się czuł i nie będziesz mieć żalu.

Trol
@.

Jeśli jesteś taki sfrustrowany to po co trzymasz się rękoma i nogami w tym zakładzie? Nie bądź śmieszny bo to z twojej strony to są ostatnie podrygi wrednej ostrygi. Nie chodzi tobie o dobru załogi tylko chodzi o wpływy które tracisz.

Cichociemny

Nasz prezesik który nawet nie raczył się podpisać pod zasileniem kart Sodexo organizuje spotkanie 22 grudnia o godz 14.15. Iść i słuchać kolejny raz jego bełkotu, denerwować się nie ma sensu, ale może przygotować taczki dla prezia i całej bandy pełnomocników półgłówków którzy nie mają żadnej wiedzy i (usunięte przez administratora) ich za bramę. Sami zróbmy sobie najlepszy prezent na święta.

@Cichociemny

Może chciałbyś go zastąpić? Dopiero byłby bełkot. Uważasz, że jesteś lepszy? Nie ośmieszaj się. Czemu dla Leszka i jego bandy nie brałeś taczki? Taki był dobry dla Ciebie? Nie obrażaj światłych ludzi bo wystawiasz świadectwo o sobie samym. Żenada.

@Cichociemny

I co cisza? Może raczyłbyś odszczekać te kłamstwa? Nie możesz bo potrafisz tylko obrzucać błotem. Wstyd.

@Cichociemny

Powinieneś teraz przeprosić wszystkich za kłamstwa. Kłamałeś, kłamiesz i będziesz kłamać. Takie masz zadanie. Taczkę już sobie przygotowałeś?????

Erneścik? To Ty?

@On

Za Leszka była robota kontrakty i pieniądze. A teraz łazisz z kąta w kąt z nudy i tylko daj daj daj. Z czego Ci dać skoro jest sprzedaży tyle co kot napłakał. Pomyśl chłopie!

Kaczorek

Szanowny Panie Prezziiuuu te Pana zagrywki i ignorancja załogi są poniżej pasa .Pracujemy cały rok a Pan nie raczy zlecić wypłaty ze środków ZFŚS na paczki dla dzieci oraz środków przyznanych na Święta Bożego Narodzenia .Widać Pana brak szacunku do pracowników oraz doświadczenia w prowadzeniu tak poważnej oraz strategicznej spółki .Powinien Pan się poddać do dymisji i wrócić do bardziej przyziemnego stanowiska dobrze Panu znanego czyli Prezesa produkcji obuwia .Widać przemysł lotniczy Pana przerósł .Zdrowych Wesołych Świąt .

produkcyjny
@Kaczorek

Dzięki bardzo za tak grzeczny sposób wyrażenia swojej opinii. Zajrzałem tu, by w bardziej dosadny sposób wyrazić swoje niezadowolenie z działalności osoby która raczy zwać się prezes. Totalna niekompetencja, tak ogólnie można opisać jego działania i zdolności. Gościu, jesteś tu nielubiany, niechciany, niepotrzebny czyli zbędny. Twoje wymarzone plany dla rozwoju zakładu. rodem z kosmosu, wielkie kontrakty opisane medialnie jako sukcesy twojej działalności, KIM MAJĄ BYĆ ZREALIZOWANE?????? ZA JAKĄ PŁACĘ, ZA RYŻ????? PRACA DLA IDEII???? CHŁOPIE OGARNIJ SIĘ.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Taka działalność doprowadzi że za jakiś czas będziemy bulić (usunięte przez administratora) kasy za kary związane z niewykonaniem planu. I wtedy będziemy w ciemnej d,,,,ie. Jeszcze masz czas na męski krok w tył i podziękować. Nadchodzą opady śniegu, można wybrać sanki czy taczka??? Może zaskoczę teraz, ale znakomita większość załogi to LUDZIE MYŚLĄCY, bardzo związani z lotnictwem i żal patrzeć na to co się teraz dzieje. Myślisz, że twoje kiepskie zagrywki, odwlekanie w czasie decyzji, kumanie się z lizusami ze stolicy, jest takie smart????? Refleksja i myślenie to coś coś naprawdę nie boli.

@Kaczorek

Kaczorku, jakoś łudząco odpowiada produkcyjny. Fajny monolg. Widać że tęsknisz za bylejakością i starymi układzikami. Na pewno przemysł lotniczy ciebie przerósł. Proponuję założyć fartuch rzemieślniczy i naprawiać buty. (usunięte przez administratora) tęsknota za bylejakością i zaściankiem.

@produkcyjny

Każda żmija ginie od swego jadu, trzeba dać jej czas. Tak, tak szykuj taczkę dla siebie bo widać że jad zatrzmielił tobie mózg i w szaleństwie, a może bojaźni wypisujesz głupoty

Produkcyjny drugi
@produkcyjny

Widać że masz problem ze swoim ego. Jakiś przerost ambicji. Jeśli to co widać gołym okiem w każdym miejscu spółki, czyli zmiany na lepsze przerażają Cię, to pewnie uważasz że masz monopol na wiedzę. Popatrz do lustra. Nie dorastasz do pięt ludziom którzy wreszcie rozwijają nasz zakład. I wiesz co Ci powiem? To takiego mściciela jak Ty nikt tutaj nie chce. Spakuj swojej zabawki i idź w inne miejsce krytykować to co jest dobre. Może tam ktoś Ci uwierzy i pochwali.

@produkcyjny

Pewnie jeszcze powiesz że ten co prawie rozłożył zakład jest najlepszy (dla Ciebie) i ciągle marzy by wróciło to co było. Pewnie miałeś z nim ekstra i nie możesz pogodzić się z tym że to się już nie wróci.

Produkcyjny
@produkcyjny

Dla wiadomości dla wszystkich: nie tęsknię za poprzednim prezesem, nie byłem i nie jestem w żadnym układzie, by nowe wprowadzać trzeba to robić z głową. Brak chęci rozmowy z drugą stroną czyli z pracownikami, to oznacza brak szacunku a jeżeli ktoś nie szanuje mnie jako człowieka, pracownika to nie może liczyć na przychylną ocenę swojej osoby. I jeszcze jedna sprawa. Moja taka a nie inna ocena wynika z troski o nas , pracowników, moich koleżanek i kolegów których zaczyna się dzielić potajemnym podkupywaniem dając kasę i przeciągając z wydziału na wydział. A Ci co nie dostali to mają inne potrzeby, gorszy sort??? Te wpisy krytykujące moją ocenę przeczytałem z uwagą i widzę że i u nas w Bydzi w WZL-2 jest dział zatrudniający armię trolli, którzy zawsze i wszędzie są gotowi napisać cokolwiek , na chwałę obecnej władzy. Macie płacone od wpisu, od słowa, od litery???? Człowieku pełniący obowiązki prezesa , pamiętaj że twoje sukcesy zależą od zwykłego pracownika i twoim obowiązkiem jest dbać o niego . A teraz troliki, do roboty, teraz to wasz czas na zbesztanie mnie, czas by sobie dorobić.

@Produkcyjny

Spokojnie kolego tym wybiurczym podkupowaniem slugusow daleko nie zajedzie .Załoga nie da się w (usunięte przez administratora) załadować to są lata pracy i doświadczenia i każdy znas zna swoją wartość .Bez szacunku do pracownika słabo widzę jego dalszą karierę w zakładzie . Judaszom co służą za srebrnki stosujących sztuczki na poziomie dziecięcej piaskownicy życzę powodzenie w przyszłym roku , będziecie się musieli sporo napopcić aby wykonać plan roczny !!! Już ludzie się na was poznali jakie to z was (usunięte przez administratora) z bąblem w nosie .

Produkcyjny dwa
@Produkcyjny

Człowieku pracujący gdzieś tam, sam doskonale wiesz że zakład to są naczynia powiązane , bez zamówień nie ma pracy. Troliku jak się sam nazywasz weź się za robotę i nie pisz w czasie teraźniejszym o tym co było w niedalekiej przyszłości.

@Duduś

Dudusiu nie bądź śmieszny, nie pisz sobie w drugiej osobie. Nikt nie ma zamiaru ubliżać wartościowym pracownikom. Mam wrażenie że piszesz na czyjeś zlecenie i wcale, ale to wcale nie zależy tobie na rozwoju zakładu. Tylko na czym???!!!!

Robotnik
@Produkcyjny

Widzisz, tak to już jakoś jest że niewinny nie tłumaczy się. Tak wypierasz się układzików z byłym a Twoje stwierdzenia świadczą przeciwnie. O jakim braku rozmów z pracownikami mówisz. Rozumiem, że normalne rozmowy z ludźmi, które są częste to dla Ciebie za mało. Ty potrzebujesz rozmowy przy szkle, jak to robił "swój chłop". To dla Ciebie jest szacunek? Takie metody nie są normalne. Przepiliście sporo, to teraz chociaż nie przeszkadzaj i nie mów, że martwisz się o koleżanki i kolegów. Ty chyba masz dług wdzięczności. Dlatego piszesz o jakimś przekupywaniu. To metody starej ekipy, a Ty jeszcze w tamtym czasie trwasz i nie zauważyłeś że stare już minęło.

@Produkcyjny trzy

W przeciwieństwie do ciebie ja pracuje tu 3 dekadę i wiele z siebie dałem dla dobra oraz rozwoju zakładu .Ale widzę że za każdym razem jak ktoś wyraża swoją jawną opinie o sytuacji ... to wyskakuje grupa odszczekiwaczy co bronią swojich sztucznych stołków .Rozumiem dla was trolki nie na ręke obiektywne opinie .Bo co będzie jak spadniecie ze stołków? Kto wam tyle zapłaci za statystowanie ? Do ciężkiej pracy przecież wam nie podrodze .Najłatwiej podbierać biednym i sobie walić premie oraz nagrody .Plebsowi jak wy to lubicie nazywać produkcję wmawiać że nie ma zysku i żadnych nagród nie będzie .Apropo zlecenia to według ciebie wszyscy co piszą nie po twojej myśli pracują na czyjeś zlecenie ? Za dużo filmów z serii James Bond .

@Duduś

Dudusiu, fajnie że przemyślałeś i zadajesz sobie pytanka. A tak naprawdę to kto tu jest trolkiem? Padło na ciebie!!!! Bum, bum bum. Ja pracuję 50 lat i co ty na to????

Też z produkcji
@Duduś

Przestań obrażać wszystkich, którzy myślą i komentują obiektywnie. Dla Ciebie tylko ujadanie i opluwanie porządnych ludzi jest obiektywną opinią. Ja nie jestem małolatem i wiele widziałem pracując tutaj sporo lat. Też wiele z siebie dałem. Takiego nepotyzmu jak był za Leszka nigdzie nie zobaczysz. Ale Ty nie chcesz widzieć bo jesteś z jego ekipy i masz za zadanie obrzucać błotem rzeczywistość. Nie pasuje Ci bo okazało się, że można dobrze zarządzać i rozwijać wzl. Dla Ciebie ta sytuacja jest nie do zniesienia.

@Bydgoski

A na emeryturę się nie wybierasz ? Pewnie jesteś z tej serii nie zastąpionych !

@Też z produkcji

Ochłoń.Jak jest tak świetnie to czemu nie dostaliśmy środków na paczki dla dzieci oraz Święta Bożego Narodzenia ??? Czy nie czytałeś pisma Związkowego które zostało wystosowane do Prezia w którym jest przedstawione nie korzystne działania Prezia na rzecz spółki takie jak przeciąganie decyzji które działają na nie korzysść zakładu oraz szereg innych nieprawidłowości które są zawarte w tym piśmie .To nie jest tajemnica te pismo jest ogólno dostępne i zostało przedstawione załodze .Twojim zdaniem jest tak jak trzeba tak jak powinno być ??? Każdy wie jak jest a Ty i tak upierasz się przy swojich wizjach .Pozdrawiam .

Darek
@Duduś

A w czym on przeszkadza ci. Przecież nie zabiera twojej roboty.

@Duduś

Ni , nie wybieram się. Tak jak i ty jestem z tej serii, czekam aż zapracujesz na mnie.

@Duduś

Czy Twoim zdaniem tylko sługusy i wykonawcy poleceń (usunięte przez administratora) mogą mieć rację? To tylko Twoja opinia. Ja mam inną. Na siłę produkujecie zarzuty które nie są prawdziwe. To co jest napisane to stek bzdur i dobrze wiesz o tym, ale to jest Twoja wizja bo ktoś tak Ci polecił.

@Duduś

Ciekawe na czyją niekorzyść, chyba na twoją, nie wszystkie pisma związkowe muszą się podobać, tym bardziej że nie muszę cenić działalności która szkodzi. Żeby brać trzeba zapracować a nie brać brać brać. A jak tam kondycja firmy po życiu w BIZANCJUM????? O tym się nie myśli¿?????? Dzieci mają rodziców do paczek, tak a propo.

@Duduś

To pismo związkowe było na zamówienie dobrze wiesz kogo. Znam ich poziom inteligencji. Co chcieliście nim uzyskać? Wprowadzić lepszy zamęt u niezorientowanych? Nie chcę aby ci którzy to pismo podpisali troszczyli się o mnie i innych bo taka opieka jest nieodpowiedzialna i szkodzi zamiast pomagać. Trzeba było nie trwonić majątku spółki to teraz byłoby dla wszystkich. Kto pozatrudniał słupów którzy doili za nic nie robienie i nawet nie wiedzieli gdzie mają swoje stanowisko pracy. Czemu o tym nie napisałeś? Masz amnezję? Ludziom już otworzyły się oczy i wiedzą że ci związkowcy którzy podpisali to pismo najpierw nieźle korzystali z układów a teraz (usunięte przez administratora) wszystkich.

Teresa
@produkcyjny

Wspomniałeś, że pracownicy pracują za (usunięte przez administratora), na prawdę jest aż tak źle? Widziałam, że prowadzona była rekrutacja na stanowisko księgowej. Kaczorek wspomniał też, że nie było paczek z ZFŚS, z czego to wynikało, oszczędności , czy to forma jakiejś kary dla pracowników?

@Produkcyjny trzy

Wiesz co nie widzę dalszego sensu konwersacji z Tobą .Nie wypłacają nagrody z zysku nie wypłacają socjalu i zara nie będą wypłacać pensji a Ty piszesz że jest świetnie i jest super ..Nie jest tajemnicą że kaźdy przychodzi do pracy zarobić .A Ty rodzynku jesteś filantropem i prowadzisz wolontariat na mieście .Tobie wystarczy że wmawiają Ci że jesteś elitą i pracujesz w prestiżowej firmie i odrazu lykasz wszystko jak pelikan .Życzę Ci sukcesów zawodowych i tylko tyle .Sukcesami wykarmisz swoją rodzinę i będziecie żyli długo i szczęśliwie . Pozdrawiam !

Ala
@Duduś

Wstydziłbyś się narzekać na takie zarobki jakie masz. Grasz biednego przed innymi pracownikami. Dobrze wiesz przez kogo jest taka sytuacja, a ciągle piszesz to samo w myśl porzekadła że kłamstwo powtórzone wielokrotnie stanie się prawdą. Tak nie jest i nie udawaj że nie znasz rzeczywistości. Rozrzutność poprzedników zagotowała nam taką dziurę finansową.

@Duduś

A tobie odpowiadać to wkoło Macieju.Nie udawaj biednego. Jak narobiło się długów za wcześniejszych czasów to czemu nie spłacać. Tobie tylko paczki, nagrody......Paczki to były za (usunięte przez administratora) jakoś nie jesteś na czasie. Nagrody płaci się wyróżniającym a nie sfrustrowanym. Ja też chcę lecieć na księżyc.

@Produkcyjny trzy

Znowu bredzisz czy Ja Ty My narobilismy długów ? Czy ja kupowałem drogie alkohole na konto spółki i je wypiłem .Znasz odpowiedź Jeżeli masz taki gest to splacaj czyjeś długi bo ja nie mam zamiaru za czyjeś błędy złamanego grosza płacić ! Niech płacą Ci co doprowadzili do tego zadłużenia .Na czasie to raczej Ty nie jesteś .Bonusy na Święta to w tych czasach normalna kolej rzeczy ! To motywacja dla załogi która przełoży się na lepszą wydajność .To nic nadzwyczajnego !

Antonio
@Ala

Czytam i nie dowieżam. Jakie te zarobki , śmiało ...? Pochwal się wszystkim jakie tu kokosy się zarabia. .

@Duduś

Co ma wydajność do paczek? Jak zarobię to kupię co zechce a nie to co mi dadzą w paczce. Towar w sklepach jest. Po co robić niektórym pijar? Piszesz jak byś był dyrektorem. Zmień płytę bo ta się zdarła

@Duduś

Popatrz, jeśli nie kupowałeś drogich alkoholi na koszt spółki to skąd masz tę wiedzę? Ona nie jest ogólnodostępna. Niby nie chcesz odpowiadać za czyjeś błędy ale za to bardzo chcesz aby obecny Prezes odpowiadał za błędy poprzedników. Czyż nie? Jesteś odkryty choćbyś nie wiem jak starał się kręcić.

Teresa
@Duduś

Czy wiesz ile paczek i bonusów byłoby za roztrwoniony majątek? Umieli bawić się, trzeba przyznać.

@Rozsądny

Przecież nasza gazeta regionalna opisała.cały temat.Temat alkoholi był w tytule gdzie wtedy byłeś ? I kto tu kręci ?

@Produkcyjny trzy

Czytaj ze zrozumieniem .Brak socjalu i premi rocznej obniża morale .Demotywuje .Paczki czy teraz obecnie przelew na kartę przedpłaconą to syboliczny gest ze strony pracodawcy którego w tym roku zabrakło .

@Duduś

Uczepiłeś się jak pijany płota paczek i socjalu, może trzeba by było sprzedać sklep z alkoholami? Na paczki może by starczyło. Ja tam wolę mieć na czym zarobić i kupić co i za ile chcę. Nie zmieniaj stylu pisania bo i tak jesteś czytelny. Jestem prosty chłop I ciżko mni cibi rozumnić

@Duduś

Twoje morale już dawno jest obniżone do parteru. Można tłumaczyć ale komuś kto przyjmuje argumenty. Ty zamiast argumentów masz zadanie do wykonania i robisz to na oślep. Sam pisałeś że nie piłeś drogich alkoholi a bronisz byłych szefów na umór i narzekasz że jest źle.

Darek
@Duduś

Jeśli nie masz zamiaru płacić za czyjeś błędy to powiedz to Leszkowi. To jest właściwy adresat Twoich frustracji.

Ruda
@Antonio

Sam chwaliłeś się, że u nam nawet sprzątaczka zarabia więcej niż w innych zakładach pracownik biurowy...... Przypomnij sobie.......

nikt

Pozdrawiam Was środkowym palcem sprzedajne (usunięte przez administratora) Co Wam obiecał? I tak Was okłamie!

Pracuś
@nikt

Według NIKT najlepiej żeby było tak jak było - BEZNADZIEJNIE. Uważaj na ten palec żeby nie zgnił.

@nikt

Czyżby ryży nie sprawdził się? Jakieś zdziwienie?

@Bolek

Jo jo Pewno plan się nie udał. Ryży robił co mógł, ciekawe dlaczego był tak aktywny?

@Bydgoski

Może takie było polecenie bliźniaka? To jest chore że próbuje wykorzystać taką okazję. Szok. Powinien leczyć się........

@Bydgoski

Ciekawe, że ten Ryży ma czas na częste wyjazdy związkowe. Czyżby nie miał obowiązków w pracy? Dziwne, ale często słyszę że go nie ma w pracy.

@Obserwator

Jo, jo nie ma miesiąca ito po kilka dni. Ciekawe na jakim stanowisku można tak pracować? Pewnie na nijakim, ale jakim?

Niezadowolony
@Bydgoski

Mam pytanko! Czy ryży to jest ten łysy? Jeśli tak pracuje to inni muszą za niego pracować. A może stanowisko jest zbędne. Auuùu

@nikt

Obiecał stanowisko brygadzisty.. prawda?

@On

Oj, czy wy wszyscy brygadziści, biedni pracownicy, pracować na brygadzistów. Najwyższy czas zreformować to bagienko. Wreszcie pensje byłyby normalne bo 4:1 to jest chooooóre. A gdzie ci walczący też brygadziści?

Swój
@Bydgoski

Chodzą słuchy że zasłużony u bliźniaka ma apetyt na mistrza. Haha pewnie za te jeżdżące po mieście banery.

@Swój

Brygadziści, mistrzowie! To kto na produkcji?

Lewy
@Prawy

A za to w biurowcu zjazd dyrektorów.... za chwilę będzie więcej dyrektorów i pełnomocników niż ludzi do zapychania za nich.

@Lewy

Już sam nie wiesz na co masz narzekać. Chyba masz swój zakres obowiązków to zajmij się tym co do Ciebie należy. Chyba zapominasz, że nie jesteś tutaj od zarządzania.

@Lewy

A co jesteś jednym z dyrektorów? Przyznaj się bez wstydu

@Prawy

Przecież to widać i czuć. Ha ha

Limbo

Dzień dobry, Wysłałam swoje CV na stanowisko Audytora wewnętrznego. Chciałabym się podpytać o atmosferę w Dziale Audytu oraz o możliwe zarobki na tym stanowisku. Będę wdzięczna za wszelkie informację :)

aa
@Limbo

Nie ma działu audytu, Ty nim będziesz. Masz wyprowadzić (usunięte przez administratora) na prostą albo chociaż żeby było przejrzyście. Powodzenia

Nikitaaa
@Limbo

A co, obecny zrezygnował audytor ? Czyżby z rozpaczy za swoją władczynią Zrezygnowal.... buuuuu.... nagle jakoś go tu mało.

Ooo
@Nikitaaa

Za poprzedniego prezesa nikt nie przejmował się wnioskami byłej Pani audytor, a obecny zarząd ma już swoje tezy który poszukiwany audytor będzie miał udowodnić

Tylko on
@Ooo

Dokładnie! Trafione w punkt! Wersja ustalona tylko ktoś to musi klepnąć!

@Tylko on

Tylko Ty możesz coś takiego wymyśleć. Brawo. Totalny brak wiedzy. A co robił poprzedni prezes pozostawiam bez komentarza.

@Ooo

Człowieku nie wiesz o czym piszesz, nie obrażaj uczciwych audytorów bo się może źle skończyć, a tak naprawdę to jak były robione poprzednie? Nikt rozsądny nie będzie brał na barki czyjegoś bałaganu. Jak można było olewać wnioski poprzednich audytorów przez poprzedni zarząd. Teraz są skutki, niestety

Patriota

Wrócą fachowcy jak zobaczą że warto, trzeba wymieść cwaniaków i leni. Będzie praca a za pracą płaca, tylko trzeba nie słuchać tzw. Podpalaczy

@Patriota

Leni czyli masz na myśli nieproduktywnych .4 do 1 biurowiec i jemu podległe .Tam jest największe (usunięte przez administratora) za nic nierobienie podwójne Lub potrójne stawki w odniesieniu do produkcji .Przecież wystarczy przejżeć listę płac jak tam Hrabiostwo się bawi za ciężką pracę ludzi z produkcji .

Majster
@Damian

Nie odwracaj kota ogonem i nie napuszczaj ludzi jednych na drugich. Rozejrzyj się wokół siebie to zobaczysz ilu tam jest poukrywanych sztucznych słupów. Nie mów że tak mało produkcyjni zarabiają bo to jest nieprawda. Połóż lód na czoło.

@Damian

A od kiedy można przeglądać listę płać? Gdzie rodo? To na jakim stanowisku pracujesz skoro wiesz jakie są zarobki? Podpalacz i mąciwoda

@Prawy

Najwyższe władze w spółce mogą przejżeć listę płac kiedy tylko chcą .Może warto by było od tego zacząć. Widzę że strasznie się irytujesz, nie potrzebnie jeżeli nie masz nic na sumieniu i uczciwie pracujesz to możesz spać spokojnie .Apropo Podpalacza to używasz kontrowersyjnego słownictwa ...

@Majster

Nikogo nie napuszczam wyrażam moją jawną opinię .Nikogo do niczego nie namawiam więc ten lód przyda się Tobie zezdwojona ilością .A co to zarobków to nie czaruj sam widzisz ile odeszło ...Rozumiem że Ty prubujesz zaginać rzeczywistość bo masz za to niezłe profity w stosunku do fizycznych .Pozdrawiam Cię Majsterku .

@Damian

Niczym się nie irytuję ,tylko skąd wiesz o zarobkach w firmie skoro nie powinieneś wiedzieć. Nie trzyma się kupy bo albo wiesz albo nie. Inaczej mam prawo pisać o tobie to co napisałem. Masz co najmniej dziwne wiadomości i dzielisz się nimi chcąc wzbudzić złość wśród załogi.

@Damian

Widzę, że komuś tutaj puszczają nerwy i robi się agresywny. Ja wiem ilu kolegów już złożyło prośby o ponowne zatrudnienie. Inni pytają czy to możliwe. Chyba więcej nic nie trzeba dodawać. Nie zaklinaj rzeczywistości Kolego.

@Damian

To prawda, że najwyższe władze spółki mogą przeglądać listy płac, ale udostępniać innym już nie bardzo, poza przypadkami gdy zwrócą się o to określone instytucje. Jeśli Ty masz do nich wgląd to lepiej nie mów o tym bo to źle wygląda.

Prawy

Daniel, jak tobie tak źle to po co tam pracujesz, biedronka czeka. Nie podpuszczaj

Magda

Może powinieneś lepiej popatrzeć skoro nie widzisz ilu kolegów wraca ze spuszczoną głową. Chyba masz inne zadania których nie jesteś w stanie wywiązać się i jak tu zameldować???

@Prawy

Jesteś żywą reklamą wiodącego dyskontu .Mógł byś się bardziej wysilić :)))))

Oko

Tak. Dobry lekarz od leczenia głowy przydałby się dla Ryżego bo słychać że pomysły ma jakbym z kimś zamienił się za rozum. Pewnie sam tego nie wymyśla,.......

@Daniel

Danielu, piszesz o sobie?

Damiel

W czym ty jesteś mistrzem ? NIE znasz się na robocie tylko inprowizujesz .Ludzie na Ciebie pracują a ty za nich zgarniasz podwójną kasę oraz dodatkowe premie .Nigdy nie widziałem Cię przy pracy nawet jak były napięte terminy .Zawsze umywasz ręce i otchodzisz posiedzieć przy swoim biureczku i wypić 5 kawkę .Jedyne co potrafisz to podglądać oraz dopytywać na kiedy zrobicie i czemu tak wolno taki z Ciebie fachowiec ...

Sławek
@Damiel

Coś mi się wydaje, że zazdrościsz i masz spory apetyt. Od razu widać jaki masz stosunek do kolegów. Było się uczyć jeśli tak bardzo marzysz o awansie.

Ela

Twój poziom intelektualny to dno i wodorosty.

@Damiel

Wiesz, chyba nie czujesz że jesteś tutaj przymusowo. Ale z Twoją błyskotliwą kulturą osobistą to nigdzie nie nadajesz się. W Biedronce też jest wymagana miła aparycja, inaczej dostałbyś szybciej niż się spodziewasz kopa i byłby koniec pracy.

@Marek

Marku, wiemy doskonale że Damiel nie jest trzymany za nogawki w firmie. Tylko dziwi mnie nienawiść do zakładu pracy i załogi. Zastanawiam się jakie może być drugie dno?(usunięte przez administratora)

technolog
@Magda

"nie widzisz ilu kolegów wraca ze spuszczoną głową"... nie wiem ilu, ale mogę napisać po sobie. W wzl od kilku lat nie miałem podwyżki. Szkoliłem się. Rozwijałem. Później pisałem o podwyżki, bo większa wiedza, większa odpowiedzialność i zmiana stanowisk na bardziej odpowiedzialne winna wiązać się z odpowiednim wzrostem uposażenia. Niestety bezskutecznie, bo nigdy nie było pieniędzy, a wnioski lądowały w szufladach. Teraz dochodzą mnie słuchy o podwyższeniu uposażenia o 350 brutto i to póki co nawet nie wszędzie bo wzl ma ogon, żeby ogarnąć to we wszystkich działach. Szczerze? Przy obecnej inflacji 350zł BRUTTO to gorzej niż napluć w twarz. Nie mam pojęcia kto wraca. Osobiście nie wyobrażam sobie do wzl wrócić, chociaż może i bym chciał ponieważ jedyne za co bardzo szanuję ten zakład to ludzie, z którymi pracowałem bo byli naprawdę wspaniali (pozdrawiam TK). Przeszedłem do innej spółki państwowej gdzie zaoferowano mi pieniądze, które powinno się oferować w wzl specjalistom (podwyżka względem wzl rzędu 10x tego o co wzl podniósł uposażenia). I nie mówię o maksymalnym pułapie widełek, bo to jakaś kpina, żeby widełki zaczynały się od 1,5k. Inny pracodawca potrafi docenić pracownika i jego wiedzę i zaoferować więcej niż w tych śmiesznych widełkach wynosi maksimum dla specjalisty na danym stanowisku. Nie przedstawiaj więc wzl jako pracodawcę idealnego, bo póki co ludzie się zwalniali, zwalniają i dalej się będą zwalniać.

@Bydgoski

Oj Mareczeku troszkę Cię poniosło .Szacunek do załogi mam ogromny bo to są wspaniali ludzie z pasją ! Szacunku nie mam za grosz do sługusów ! Jak tu kolega wyżej napisał wiele razy człowiek na człowieku się zawiódł szczególnie na mistrzu i kierowniku .Podobnie jak kolega wyżej opisał swoją sytuację moja była podobna ...Kadra która zarządza działem jest tu bardzo przemondżała i uważa że pracownik ma robić wszystko co każą ponieważ braki kadrowe są ogromne ! Wystarczy że jedna osoba zachoruje produkcja staje na tydzień dwa do powrotu pracownika .Wracając do tematu podnoszenia kwalifikacji najpierw mistrz oczekuje ich podnoszenia a jak już jest po egzaminie to się wszyscy d ... odwracają .Bo pracownik ma (usunięte przez administratora) ... a nie się upominać .No nie Panowie takie numery to nie zemną .Zapamiętajcie sobie sługusy że ludzie tworzą tą firmę a nie Wy ! .Jak nie będziecie szanować ludzi i nie przestaniecie traktować kadry produkcyjnej przedmiotowo to ludzie się od Was odwrocą .

@Damian

Ciekawe dlaczego nasz z wyboru Członek Zarządu nie zabiera głosu jeśli taka jest prawda jak przedstawiasz. Przecież on nie jest pierwszą kadencję. Wcześniej było tak niby dobrze, a teraz taką krzywdę przedstawiasz. Czyżbyś zapomniał kto doprowadził do takiej sytuacji jak jest? Czy to nie sługusy pomagali w tym? A skąd wzięła się taka liczba zatrudnionych którzy są tylko aby być? Czy to przypadkiem nie tacy teraz zwalniają się? Czy brak szacunku, o którym piszesz właśnie teraz zaczął się, a za poprzedniej ekipy wszystko było bajecznie?

@Damian

Czy to nie ci sami sługusy agitowali i krzyczeli murem za Leszkiem. Nie było ciebie tam? A teraz gdy firma rozwija się na skalę światową widać że nie pasuje ci i buntujesz. Ciekawe czemu wcześniej nie robiłeś tego......

Edek
@Ciekawy

Czy ktoś został za tą sytuacje doprowadzony do odpowiedzialności ? Czemu My Pracownicy mamy być pokrzywdzeni za całe te zamieszanie ? Krzywda jest ogromna 70 lat były nagrody po staremu ( 13 ) , Nadgodziny , Była to spora rekompensata ... oraz motywacja dla załogi aby dać z siebie 100% .Teraz obecnie tak naprawdę nie wiemy na czym stojimy .Ciągła nie wiadoma co z bilansem za lata 2020 ,2021 stawia zakład w nienajlepszym świetle przed nowymi i obecnymi kontrahentami .

@Edek

Edziu sprawdzić taką firmę to nie jest jak kiosk z gazetami. Myślę że może być wielowątkowo, tylko kto doprowadził do takiej sytuacji to wiemy kto był ukochanym preziem i niestety wszyscy ponoszą konsekwencje. Winni powinni ponieść karę a nie teraz jak można się podnieść z upadku to poniektórzy chcą strajkować. Ciekawe komu zależy?

@Edek

Może to właśnie osoby przez które tak trudno jest dokończyć ten bilans wiedząc co mają za uszami próbują odwrócić uwagę i mącić w głowach? Powinniśmy im odpowiednio podziękować. Tzw pseudodziałacze pokazują jak to chcą podwyższyć nam płace a sami uczestniczyli w dziwnych układach.

Audytor
@technolog

Technologu nie pisz głupot że pracujesz w innej spółce i jest tam tak dobrze, jesteś w WZL i na pewno blisko kadry zarządzającej a może nawet W. Kto może wiedzieć o finansach, widełkach itd? Damian to jest prawdopodobnie dalszy ciąg twoich myśli i wiedzy. Pytam o sens podburzania?

Odpowiednik
@Baśka

To są ich ostatnie podrygi, jeśli dokończą bilans to opaski opadną. Dlatego są ciągłe próby mącenia w głowach pseudo.....działaczy. właśnie czemu to tak dłu.....go trwa. To powinno dać do myślenia, jaki sens strajku skoro jest praca? Jak praca to za tym idzie płaca

@Audytor

@Audytor Nie, nie pracuje. Zaraz będzie rok jak się rozstałem z zakładem i nie żałuję. Kto może wiedzieć o widełkach? No kurczę, każdy kto ma dostęp do komputera i serwerów zakładowych, bo jest to wiedza ogólnodostępna (folder "personalne"). To, że nie wierzysz, że gdzieś można płacić więcej, to nie jest mój problem. Ja wiem swoje, znam rzeczywistość i nie bardzo wiem jak się ustosunkować do twojego życzeniowego pisania, że w rzeczywistości pracuje i to blisko kadr co jest oczywistym kłamstwem. Pozdrawiam

Prawda
@Technolog

Bronisz się jak umiesz. Gdybyś tutaj nie pracował to jaki miałbyś w tym interes wzbudzać u ludzi złość i roszczeniowość. Tylko nie pisz że z sympatii do kolegów bo koń by się z tego uśmiał. Jesteś odkryty i wiesz o tym. Nie ściemniaj.

@Odpowiednik

Gadać na forach to każdy potrafi. A odezwać się na zebraniu gdy była taka okazja powiedzieć Prezesowi to i tamto to tylko Pan Wojtek potrafi. Mali chłopcy!. Wstyd

@Technolog

Ha ha nie pracujesz już rok i tak ciebie boli że zaczyna coś się dziać na plus w WZL. Jeśli to nie jest twój problem to co tak boli? Acha rozumiem że zaczyna dobrze się dziać!!!!

@Młoda

Ciekawe że zasłużonemu dla nas wszystkich Leszkowi nikt nic ma do powiedzenia.

@Ciekawy

Leszka nie ma, a my tu chcemy pracować. A nie lansować sie w TVP. My chcemy pracy i pieniędzy a nie igrzysk i widowisk!

@Młoda

Młoda, ty chyba nie jesteś młoda. Trącisz myszką, nie wsadzaj polityki do firmy. Niektórym nigdy się nie dogodzi choćby praca była zapewniana na lata. Lepiej weź się za pracę i nie oglądaj podpowiadaczy.

@Młoda

A kto nam funduje te igrzyska jeśli nie posłuszni - zgadnij komu - hamulcowi działacze związkowi. Wstyd. Zamiast wspierać nasz rozwój to ciągle wymyślają sztuczne problemy.

Audytor
@Bolek

Ano czegoś się boją, ciekawe czego? Karma wraca

@Prawda

Hahahaha czyli uświadamianie "góry" że w czasach inflacji rzędu 18%, przy braku podwyżek od dłuższego czasu i braku nagród z zysku danie podwyżka rzędu 350zł brutto to gaszenie pożaru benzyną to wzbudzanie w ludziach złości i roszczeniowości? Ale oni przecież już to wiedzą. Ci, którzy to proponują wzbudzają u ludzi złość, nie ja. Jak nie wierzysz że już nie pracuje, twój problem, nie mój. A jaki mam interes? Żaden. Czuję po prostu potrzebę napisania jak jest w odpowiedzi na wciskanie kitu, że w WZL jest wspaniale, podnosząc argument podwyżek itd. czytaj komentarze tutaj ze zrozumieniem, bo nie tylko ja twierdzę, że to naplucie w twarz...

Ale na to się zgodziły nasze ZZ. WSTYD, WSTYD, HAŃBA WSTYD

@Technolog

Jednak boli haha. Nikt nie wierzy że nie pracujesz w WZL.

Monia
@Technolog

Przecież piszesz, że dostałeś dziesięć razy więcej w swojej nowej spółce. Takiego filantropa grasz? A skąd masz takie dokładne dane. Dziwnie zbiega się w czasie twoje odejście ze świetnym menadżerem, który doprowadził do tego że nie ma zysku. Pomagałeś mu aby tak było a teraz szczujesz że pracownicy nie dostali więcej? Ku ścisłości to nie była jedyna podwyżka w tym roku, a wkrótce będzie następna. Pewnie to też nie pasuje ci. Ludzie chcą spokojnie pracować. Daj im spokój. Twoi związkowi pomocnicy też powinni wziąć się za pracę, nie za politykę.

@Prawy

Hahaha niech Ci będzie, mnie boli xD To Ty kolejny raz o tym wspominasz i to jest twoja teza niepoparta czymkolwiek ale to mnie to boli xDD skoro uważasz, że nadal pracuję, to poraz kolejny Ci napiszę: to twój problem, nie mój :D ja nie będę udowadniał, że nie jestem wielbłądem ;) Skąd się biorą tacy ludzie... :D

@Technolog

Powiedz kogo ma interesować Twoja prawda i Twoja zażarta "troska" o nas,mało co jajka nie zniesiesz. Nic nie chcesz udowodnić a powtarzasz tak często jakbyś sam w to nie wierzył. Jo jo ha ha ha.

@Technolog

Mnie nie interesuje gdzie pracujesz, bo jednak widać że w WZL pracujesz. Nie bądź śmieszny. Za bardzo się denerwujesz i to też o czymś świadczy. Jestem Twardowski i siedzę na księżycu i z wysokości widzę jak się skręcasz ze złości.

Adam G.

Pozdrawiam WZL Bydgoszcz, w szczególności załogę " 5 ". Zawsze mile wspominam.

Piątkowicz
@Adam G.

Dzięki Adamie za pozdrowienia i wzajemnie pozdro. dla Ciebie. Miłe wspomnienia, tak było. Z tej "5" już niewiele zostało, a Ci co zostali za tzw. miskę ryżu tak długo nie pociągną. Dziś bogato o firmie w TV w całym kraju, i gość od dzielenia ryżu przemawiał w WZL. Ciekawe co się zmieni? Większa miska na ryż??? Bo nie wierzę, że więcej ryżu.

Adam G.
@Piątkowicz

To smutne, szkoda, że w dzisiejszych realiach trzeba rezygnować z pasjonującej pracy ze względów finansowych( nie mówię w tym przypadku o sobie). To chyba potwierdza tezę, że nie można mieć wszystkiego. Łezka w oku się kręci, najlepsza praca jaką miałem. Mam nadzieję, że ktoś doceni Waszą specyficzną pracę i będzie można godnie zarabiać w tych dziwnych czasach. Tak mało brakuje żeby było tak dobrze. Serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia.!

Tylko on

To ile tych taczek kupić? Ze trzy mi do auta wejdę.... Mówcie na kiedy i jadę i będą.

@Tylko on

Zdroworozsądkowo jakieś 250-300 czyli polowę nieprodukcyjnych. Ma być jeden nieprodukcyjny na czterech produkcyjnych a nie odwrotnie.

Daniel

W końcu ktoś włączył myślenie i zauważył że nieprodukcyjnych w stsunku do produkcyjnych jest 4 do 1 ...Z tąd takie niskie zarobki dla produkcji .

Biedroneczka
@Daniel

A palarnie pełne tylko przy produkcji bo biurowi nie mają czasu.... ciekawe

Sprawiedliwy
@Biedroneczka

Nie pisz głupot na temat produkcyjnych, jeśli jest 4: 1 na korzyść biurowych to znaczy pochowali się ze strachu i kupili dropsy w biedroneczce żeby nie czuć głodu nikotynowego. Nie napuszczaj bo karma wróci.

@Biedroneczka

Bo palicie w biurowcu...? Pozatym w biurze konstrukcyjnym wchodniego oraz zachodniego producenta nie ma tyle obsady co was poupychanych po kątach obejmujących sztucznie wytworzone stanowiska pracy za bardzo wysokie wynagrodzenia w stosunku do produkcyjnych którzy są trzonem firmy .

@Biedroneczka

Oj tam, oj tam, u nas jest ciekawie mistrz za mistrzem, mistrzem pogania. A którey, to prawdziwy mistrz. Reszta to mistrzunie, koszty że ho ho

@Daniel

To wszystko to pozostałości po bliźniakach. Trzeba przyznać że mieli rozmach, a teraz trudno będzie odzwyczaić się od nic nie robienia.

@Adam G.

Nie rozumiem Twojego myślenia. Praca w naszej firmie to prestiż, Zobacz jak rozwijamy się i zmieniamy, jak nigdy dotąd, a zarobki na prawdę nie są takie by płakać. Popatrz na inne spółki. Wiem, że to nie jest polityczne i zapewne dlatego tak wszyscy mówią że zarabiamy mało.

Adam F
@Obserwator

Jak piastujesz stanowisko mistrza lub kierownika to zgodzę się mało nie zarabiasz lecz produkcyjni zarbiają od 3 do 4 na rękę .Za tą odpowiedzialną pracę przy sprzęcie Lotniczym dla Wojska uważam że stawki są niskie ...

Janusz
@Obserwator

Prestiżem oraz elitą dzieci nie wykarmisz ! Jak by było tak świetnie jak piszesz to chłopaki by się nie zwalniali na potęgę .Zobacz ilu doświadczonych pracowników odeszło w tym roku .

Łysy
@Janusz

Dobrze wiesz kto zwalnia się a w zasadzie ucieka........ Czemu nie napiszesz o tych, którzy już skosztowali tej dobroci w innych firmach i teraz proszą się by przyjąć ich z powrotem. Nie jest ich mało.

@Łysy

Tak, chcieli uciekać za dobrocią do biedronki a tu dobrze że sklep blisko i poniektórzy ustawiają się w kolejce....za dropsami i szybciutko do zakładu aby nikt nie podsiadł miejsca. Nooó,ale na fajce nie widać

Takj tam

Słyszałem że aktorka A.M. wróciła do pracy z nowym nosem. Babka nie ma wstydu. Cały zakład się z niej śmieją a ta wraca i jeszcze do tego gniazda gdzie nasrała.

Racja

Zgadzam się w 100% Jak to świadczy o nim jako o przełożonym? Jak musiała praca w tym dziale wyglądać? Premie, nagrody? Za co? Do zwolnienia i to z paragrafu? Dziwie się, że za (usunięte przez administratora)nie poleciał A jej to się raczej za niewyparzony język męża obrywa. Nie mniej jednak całej trójce życzę wszystkiego najlepszego

Licynia
@Racja

ale o kim tu piszą bo nie mogę się zorientować

Nosaczowa
@Licynia

Piszą o dziwnych relacjach w dziale SMS. W normalnym przedsiębiorstwie już dawno wyciągnięto by surowe konsekwencje służbowe wobec tej zakochanej pary. Ale kto ma to zrobić?.

Licynia
@Nosaczowa

To muszę się porozglądać, za krótko pracuję żebym się orientowała.

wizjoner

Merytoryczna i miarodajna jest tu jedynie opinia gen.pilota Drewniaka na temat WZL-2. Czy ta firma jest zdolna do remontu F-16? Wedlug opinii dawnego ministra obrony-tak. Wedlug gen.Drewniaka -nie. Jeden i drugi to spece.Ten pierwszy od Tu-154, ten drugi od F-35.

@wizjoner

Będzie na pewno zdolna jak ją obcy (amerykański) kapitał weźmie, jak np. Mielec. Ale najpierw za polskie pieniądze trzeba firmę dobrze doposażyć a później za damski uj kupić.

inzynier
@wizjoner

A kto to hest ten Drewniak? Specjalista od f16 czy f35? Przeciwrz to zadna opinia takiego mala specjalisty. Smiech na sali, opinie tontrzeba siegnac od mechanikow

BH

Witam Wszystkich. Zajrzałam tu po długim czasie. Jak miło patrzeć, że obecny Prezes WZL nr 2 SA robi porządki personalne w zakładzie. Na BIP zauważyłam , że Pan Prezes poszukuje osób na odpowiednie stanowiska. Mam nadzieję, że zakład z 75 letnią historią będzie na nowo błyszczał swoim blaskiem i szacunkiem do wszystkich obecnych i byłych pracowników, którzy tworzyli ten zakład. Jako były pracownik emocjonalnie związany od 34 lat z WZL NR 2 SA pragnę, aby wizerunek tej firmy był nieskazitelny i pozbawiony nepotyzmu. Tego życzę nowym Władzom WZL Nr 2 SA. Życzę Panu Prezesowi Zarządu - Wojciechowi Kotlarek - owocnych i trafnych decyzji w zarządzaniu Spółki. Firma to ludzie, którzy przychodzą do pracy z pasją i sercem. I takich pracowników życzę.

Nie Baska
@BH

Basia. Gdybyś była w srodku w tym młynie to inaczej byś gadała. (usunięte przez administratora) A wydawało się, że wiekszego (usunięte przez administratora) nie będzie. A tu niespodzianka

Pracownik dnia
@BH

Joo robi zatrudnia swoich (usunięte przez administratora) z poprzednich spółek które (usunięte przez administratora) i daje 25 tys wypłaty samochód i apartamenty w hotelu IKAR . TAKZE ROBI ROBI

Pracował ktoś z Was jako Konstruktor w Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A.? Powiecie na czym polega praca na tym stanowisku? Czego wymaga się na rekrutacji od kandydata?"

Awionika BSP

Należałoby doprecyzować czy aplikujesz na stanowisko Konstruktora Mechanika czy Konstruktora Elektronika, jeśli chodzi o te drugie to wymagana jest podstawowa znajomość zagadnień związanych z kompatybilnością elektromagnetyczną, samodzielność w projektowaniu PCB najlepiej w oprogramowaniu AltiumDesigner jeżeli ponadto chcesz być programistą to znajomość "C" i środowiska ArkmKeil

@Awionika BSP

Chyba mechatronika panie kolego?

Awionika BSP
@wizjoner

Nie ma według mojej wiedzy aktualnie takiego stanowiska w Spółce jak konstruktor mechatronik. Pozdrawiam

Jaką umowę oferuje Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. dla osoby na okresie próbnym? Z tego co widzę, to aktualnie poszukują kogoś na stanowisko Księgowa.

Ksiega

Oferuja umowe rozwiazania o prace najczesciej. Konczy sie umowa get out. Konczy sie okres probny bye bye, tak... po amercansku bo po sowiecku nie wypada

Ksiega

Da da sowiecki spamie. Slawa Ukrainie

Optyk

Chyba ktoś Cię mocno skrzywdził, albo masz to po prostu w genach. Nie dokonywałbyś bowiem wpisów wyłącznie sarkastycznych, jakże różniących się od często emocjonalnych, a zatem nie pozbawionych drobnych błędów językowych, wpisów innych forumowiczów. Zatem "bye-bye", a po sowiecku "idi na ch..".

Pola raksa

Czytając te wszystkie wpisy dochodze do wniosku że czas najwyższy na zmiany,ileż to człowiek się nie dowiedział,na słuchał i widział to reszta nie ma pojęcia, jedni kradną i są chronieni przez przełożonych,Ci którzy nic nie robią i narzekają jeszcze im mało,a o przełożonych co mają swoich przydupasow, karierowiczów przy sobie nie warto wspominać,

@Pola raksa

Pora relaxa, czy pola raksa?

Zostaw merytoryczną opinię o Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 187.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 168, z czego 23 to opinie pozytywne, 50 to opinie negatywne, a 95 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A.?

Kandydaci do pracy w Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A.