Opinie o Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. w Bydgoszcz

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Mechanicy samochodowi
Mechanicy samochodowi Bydgoszcz

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. w Bydgoszcz

W Warszawa Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. poszukuje osoby na stanowisko Elektromechanik. Jeśli wziąłeś udział w procesie rekrutacji, daj znać, jak on wyglądał. Przekazane przez Ciebie informacje mogą okazać się cenną wskazówką dla mieszkańców regionu, którzy biorą pod uwagę pracę w firmie.

Dobre komentarze.

Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. poszukuje osoby na stanowisko Mechanik Lotniczy w mieście Bydgoszcz. Wiesz, jak wygląda proces rekrutacji? Z ilu etapów się składa?

wizjoner

Dobre pytanie.Kryteria dla mechanika lotniczego powinny byc wyzsze niz dla mechanika w serwisie Mercedesa?

PracownikZzaBdg

Doszło do tego, że na segregacji i cięciu złomu w jednej ze wsi koło Bydgoszczy zaoferowano mi stawke taką jak w tym zakładzie...klęska i (usunięte przez administratora) brak perspektyw w wzl2 kiedys byłem dumny ze swojej pracy, teraz płacze bo wstyd mi, że na złomie płacą tak samo.

Mekchanik
@PracownikZzaBdg

Cóż zrobić, ale zawsze możesz - można iść na złomiarza;-)

PracownikZzaBdg
@Mekchanik

Ale ja juz tam pracuje....nie jako złomiarz, a jako sortownik materialów metalowych.

@PracownikZzaBdg

A nawet lepiej!

Robol

Pracuje w tej firmie już kilka lat na jednym z działów produkcyjnych. Pracy nigdy nie brakuje, obowiązków dokładają, wymagają wiele. Od początku roku walczę o podwyżkę tak jak i inne osoby z działu. Ciagle słyszę ze zakład nie ma pieniędzy, ze nie ma skad dać. Co chwile jednak słychać ze na innych działach podwyżki można dostać. Zarządzanie niektórych mistrzów i kierowników jest na kiepskim poziomie. Angażuje się w prace. Daje z siebie 100%. Jeżdżę w delegacje mimo ze mam dzieci do lat 4 i mógłbym tych wyjazdów odmawiać. Gdy próbowałem zmienić stanowisko pracy usłyszałem, ze na moim dziale brakuje ludzi. Teraz gdy Ci ludzie są nadal nie mogę przejść bo jestem potrzebny tutaj. Wiec proszę o podwyżkę…i tak błędne koło się kręci…teraz nawet argument, ze będę zmuszony szukać innej pracy nie jest korzystny dla pracownika. Kierownictwo i zarząd tylko czekają żeby ludzie sami się zwalniali. I tylko słychać, poczekajcie, cierpliwości będą podwyżki, będzie lepiej i tak od dłuższego czasu. A jak podwyżek nie ma tak nie ma…

@Robol

Ciągle tylko słyszymy jeszcze chwila, jeszcze poczekajcie. Ale kurna na co? Lecha nie ma już ponad rok i teraz jest mega (usunięte przez administratora). Co chwila tylko przychodzą nowi bez wiedzy ale z paszportem Polsatu. Przychodzą odchodzą a kasy dla nas nie ma. Przykre to.

@Robol

Niestety taka jest prawda, dla załogi która zarabia na ten zakład pieniążków nie ma a dla kolesi którzy nie mają kompletnie żadnych kompetencji prezes rozdaje 20-30tyś na miesiąc. Niestety słyszę że mają powstać kolejne stanowiska dyrektorskie dla następnych! Krew człowieka zalewa. Wszyscy którzy pracujemy na ten zakład musimy zacząć się mobilizować, niezależnie czy jesteśmy w związkach zawodowych czy nie. Poruszyć temat na stołówkach gdzie się spotykamy w większych grupach. Mam nadzieję, że niedługo dojdzie to protestu i staniemy tam cała produkcją a może i część biurowa się dołączy? Chyba że sami odejdziemy bez walki, dobra zamiana rozkradanie naszą firmę do reszty. W każdej chwili mogą skończyć się Migi jak i Su a prezes nie ma pojęcia o niczym, z brakiem swojej wiedzy nie ściągnie dla nas żadnej nowej pracy a dobrze wiemy czym to się skończy. Rozmawiajmy, jednoczmy się bo przyjdzie nam walczyć o naszą firmę!

@Cichociemny

Rozmów nie brakuje bo gdziekolwiek na działach by się porozmawiali to każdy narzeka ale brakuje odwagi by powiesić biała flagę i zaprotestować. A może warto byłoby zrobić tak jak niedawno zrobili w MZK. Nas będą tak tylko przeciągać i przesuwać rozpatrywanie wniosków o podwyżki o kolejny miesiąc. Póki jako załoga nie postawimy się wszyscy to nic się nie zmieni. Tylko w mojej opinii niestety za dużo mamy w załodze emerytów wojaków którym tak jest wygodnie…maja ciepła posadę, podwójne pensje i oni protestować nie będą.

@Robol

Prezes po 30 września chce się spotkać z radą pracowniczą, związkami i odpowiedzieć na pytania które rada ze związkami wystosowała. Jeśli nadal będzie opowiadał głupoty to będzie trzeba zabrać się za organizowanie strajku i to szybko, z mediami przed zakładem. Chodzą suchy że pod Zawiszą ma w planach utworzyć nowy pion pod którym będą zatrudnieni nowi dyrektorzy tacy jak finansowy, administracji i informatyki. Jeśli to dobrej zmianie wyjdzie przyjdą pewnie i nowi kierownicy pod dyrektorów. Trzeba sobie zdać sprawę, że trzeba walczyć nie tylko o podwyżki ale i o przetrwanie naszej firmy.

Bombatyka
@Cichociemny

Jak ktoś wierzy w rozmowę z "wadzą" firmy jest po prosti naiwny i glupi. Bez strajku nikt nic tu nie ugra z tym pisim betonem. Każda inna forma negocjacji jest stratą czasu.

Dario68
@Robol

Żal ci ściska ,trzeba było zostać w armii,a nie szczekać.

@Dario68

Nie byłem w Armii. Żal mi nic nie ściska. Uważam, że pensja pensja za jak przyszło nam pracować jest nieadekwatna, do stanowiska pracy i wymagań oraz odpowiedzialności. W końcu pracujemy na sprzęcie wojskowym, którego zadaniem ma być obnronnosc naszego kraju. Byli wojskowi którzy zasiedlili się na stanowiskach kierowniczych, dyrektorskich albo brygadzistowskich maja w dupie innych i nie walczą o lepsze pensje dla swoich pracowników bo maja to w D**ie. Taka iest prawda a Ty pewnie jesteś jednym z nich!!

@Robol

Jeszcze chwila chwileczka i już niedługo będą Święta, a potem Nowy Rok iiii nie zmienia się nic. Ojjjj dobrze byłoby się przekonać jak długą chwileczkę włodarze daliby radę z uśmiechem wykonywać swoją pracę za te parę złotych - błagam bez argumentów, że dawno dawno temu też tak każdy z nich miał olapana jak mi ich szkoda. Zapraszam otwarcie do próby i życzę wytrwałości to przecież chwileczka panowie... Cooo mało??? Nooo za tyle większość musi żyć - nieprawdopodobne a jednak włodarze tak jest. Sprzedaj rozpadające się auto bo rata ściga i nie poczeka tak jest. Bardzo proszę niech wysoki szczebel i nowo przybyli na mocne pozycje pokażą jak funkcjonuje Spółka generująca wielkie pieniądze i stanowi elitę zarobkową względem mediany zarobków. Pozdro ;)

@Dario68

A co ty kolego wiesz o armii?

W dniu wczorajszym wracając z pracy do domu zauważyłem informację na bilbordzie o takiej treści: DOBRA Z(A)MIANA W BYDGOSKIEJ SPÓŁCE ZATRUDNILIŚMY PEŁNOMOCNIKA ZA 18.000 PLN/M-C ZWOLNILIŚMY SPRZĄTACZKĘ MATKĘ SAMOTNIE WYCHOWUJĄCĄ DZIECKO ZA 3.500 PLN/M-C. Jak widzę nowy Pan Prezes kumpla zatrudnia a sprzątaczkę na bruk!!!.

TakiTam
@Nowy

Ten bilbord zapewne nie dotyczy WZL bo my nie zwolniliśmy żadnej sprzątaczki.

Zaginiony
@Nowy

Pewnie zwolnił dlatego że te 18 tys to za mało chciał dołożyć 3500 koledze do premi i się wyrowna bilans

@Nowy

Na dodatek to była jedna z niewielu sprzątaczek które potrafiły utrzymać porządek CODZIENNIE na produkcji uprzejma pracowita i z uśmiechem szkoda pani M.

@TakiTam

A pełnomocnika też nie zatrudniliśmy ? TakiTam też pewnie jesteś ulubieńcem nowego prezesa I nie przeszkadza Ci takie zatrudnianie w " kryzysie" ale nie ośmieszaj się takimi wpisami

@TakiTam

Jak masz problemy z interpretacją faktów to się nie kompromituj i się nie udzielaj.

Smssik
@Zaginiony

Malo tego zatrudnił kolejnego pełnomocnika za pensje zapewne prezesa. Co wy na to?

@TakiTam

Mam nadzieję, że to sarkazm. Jeśli nie to rozumiem, że jak Ty będziesz się żegnał z firmą to nastapi ROZWIĄZANIE UMOWY O PRACĘ a nie zwolnienie? ;)

@TakiTam

Warunki na zgrupowaniach miałyśmy bardzo dobre! Wszystko to zasługa naszego prezesa i nie jest prawdą, że nad łóżkami dach przeciekał! Szczególnie, że prawie nie padało! Prezes dba o nas jak ojciec najlepszy! ....

Zaginiony
@…

Ale z tego co widziałem Pani nie miała pod sobą żadnej produkcji?

@TakiTam

Dokladnie. Nie zwolniliśmy pani sprzątaczki tylko nie przedłużyliśmy jej umowy. I tym sposobem zaoszczędziliśmy dla swoich 3500 zł. Brawo my! Jesteśmy obłędni, super ekstra.. a ego mamy większe niż ptaszka...

B=rrrr
@Smssik

No nie żartujcie nawet. Kolejna gorsa za nic i pewnie kolejne auto.. Rozwalają naszą firmę albo inaczej rozdają sobięnaszą firmę!

@Smssik

Dobrze się stało bo przecież szejk przygotowywał jedna ze swoich nałożnic do tej funkcji, i dalej by obowiazywało hasło „by żyło się lepiej” a tak mamy doświadczonego finansistę który zarządzał znacznie większym majątkiem niż Nasz

Takitam

No właśnie czopus byłego wyszedł z nory, ale spokojnie za to co zrobił dla tej firmy dosięgnie go ręka sprawiedliwości- już niebawem, obserwujcie niebo nad Bydgoszczą

@B=rrrr

Rozwalali to Ci niscy, mali i smutni Panowie co potrafili wypijając kilka z tych 2226 przyjsc albo zostać przywiezionymi przez kierowcow( a co? , kto bogatemu zabroni!) albo przyjechac swoimi wypasionymi Volvo za kilkaset tysięcy zł. To Ci Panowie się rozpasali kupując Swojemu ulubionemu kwiatuszkowi Tuarega za niezła kase wtedy kiedy na projektach ludzie przynosili własne krzesła do pracy bo siedzieć na czym nie mieli. To właśnie jeden z tych niskich Panów rozpasal się zdejmując MacBooki ze stanu spółki i biorąc go sobie i rozdając swoim koleżankom i kolegom. Bizancjum w pełnej krasie skończyło się 12.07.2021 i never come back -ręka sprawiedliwości idzie po smutnych i nic tego nie zmieni, próbujcie dalej zaklinać rzeczywistość, ale PGZ w końcu zaczął robić porzadek

Gabryela
@Takitam

Czopek to jednak Ty !!!!!!!!!

@Takitam

Oj Czopek. Ale z Ciebie mały człowiek. Latałeś za LW z wazelina jak nikt w zakładzie. Teraz latasz za MB. Za kim będziesz latał jak jej nie będzie? Jesteś zwykłam lizusem i tyle. I nie zapomnij z ciasteczkiem iść do prezia jak do WK chodziłeś.

Jack
@Takitam

Może spojrzysz na karierę nowego Pana pełnomocnika, kilkanaście firm po kilka lat. Czy dobry pracownik zmienia lub jest usuwany z firmy po kilku latach, chyba nie. Z tego wynika, że będzie miał Pan ciepłą posadkę od kolegów dewastujących ten kraj.

@Takitam

Ale Ty jesteś te...py. PGZ robi porządek? Chyba tym że co chwilę zmieniają prezesa i inny przychodzi się nachapać!

Zenuś
@Takitam

Pisz o co chodzi. bo nie kumam. Na 5 nie dochodza takie informacje. o co kaman?

@Takitam

Wam już się wszystko z telenowelami brazylijskimi miesza. Szkodami Was.

Obserwujący
@Zaginiony

Możliwe że tak było .Przecież funkcjonuje klita kolesi co staweczki mają od 10 do 20 tyś za nic nierobienie a resztę gonić do roboty za 3 -4 tyś brutto i muzyką gra ! Tylko nie chce słyszeć głupich tekstów typu że nie ma na pastę bhp lub papier toaletowy ! Trzeba wyeliminować darmozjadów z napompowanymi stawkami ! Ile będą jeszcze nas dojić z kasy !!! ???

@Brutal

My go chętnie pożegnamy. Machając środkowym palcem. I życząc cudownej podróży i wysokich lotów.

@Takitam

Uśmiałam się po pachy. A sprawozdanie finansowe co to jest?

Pinokio
@Nowy

A pani B kto zapłaci za te wygrane procesy pracowników ? pani z własnej kieszeni! Słuchajcie jej dalej to na pewno daleko dojdziecie Czopki

Tamburyn
@Prawda

Czopek to największy lizus z całej firmy zmień prace razem ze swoją black lady

Mikołaj
@Nowy

Gdzie ty taką informację widziałeś? To dalej gdzieś wisi?

@Nowy

Moim skromnym zdaniem pelnomocnicy to zaledwie kropla w morzu wielkich zarobkow w WZL Nr 2 S. A. Zarowno wiekszosc dyrektorow, kierownikow i co ciekawe nieraz i specjalisci zarabiaja wielka kase. Jasne no dla nas 10000plus moze byc wielka kasa dla nich rzecz jasna nedzny grosz. Osobiscie uznaje na podstawie doswiadczenia, ze WZL Nr 2 S. A. nie jest spolka w ktorej odpowiednio gratyfikuje sie umiejętności, doświadczenie, znajomość języków obcych (poza Francuzem wiadomo). Wysokie umiejetnosci nie sa mile widziane bo góra i tak stwierdzi, ze nie ma sie odpowiednich kompetencji na rynkowe wynagrodzenie. W tej spolce to już nie mozliwe ale gdyby zapłacono za umiejetnosci i obszar dzialania to bylby czad a tak coz donoszenie, pochodzenie dawanie du**y ciągle w cenie. Umiesz czy nie znamy sie czyli jestes swietny. Szkoda zycia na te dno firmy. Do zoba w innym miejscu. POZDROWIĘ SPOLKE JEDNYM ZWROTEM RUCH** Ci* jak ty mnie nedzna wypłata myslac ze jestem dzbanem i dozywotnio bede pracowal za napiwek. To jest wysoka nieetycznosc wlasnie.

Skywalker
@LVS

Pozdrawiam wolnego człowieka ElO. Muszę się z Tobą w 100 % zgodzić i uważam że problemem w tym zakładzie są osoby decyzyjne (kierownicy), mający pod swoją władzą dany wydział ale kompetencje i znajomość danego procesu niestety jest w d×××e. Są niereformowalni myślą że wiedzą wszystko najlepiej bo on tu pracuje 20 ,30 lai. A to My pracownicy najniższego zaszeregowania przerastamy ich malutkich wiedzą i umiejętnościami. kierownicy dyrektorzy związkowcy i zarząd ( częściowo nie świadomie z niewiedzy w danym obszarze) albo im to wisi ,kariera ważniejsza niż zdanie robola robią taki kocioł że się żygać chce.Kierownik pospiesza bo obiecał dyrektorowi i po trupach do celu . Szczególnie widać to na części cywilnej porwali się z motyką na słońce : braki personalne mnóstwo kontraktowców żeby to jakoś teraz ogarnąć. A wystarczyło zatrudnić wykwalifikowane kierownictwo z poza zakładu a nie upychać gamoni na stanowiska .Dla mnie jest to działanie na niekorzyść spółki A co za tym idzie nas fizoli i części umysłowych trybików tej firmy . Dzięki Leszek.

@Skywalker

Prawda i to ona zawsze strasznie ich boli!

Cześć, Aplikuje na stanowsko Kompletatora, udzielicie mi informacji czego można się spodziewać, jak zarobki, czy warto zawracać sobie tym głowę?

Kompi
@Nowy

4000brutto jak sie popiszesz to kapke wiecej. Jak na PA to bedziesz graty wozic jak na bardziej skomplikowanym dziale to za majstra bedziesz wykonywac robotę

Lil

Jak czarna szykujesz się już do domu ? Jest zbędna nic nie zrobiłas dobrego dla tej firmy załoga cię nie potrzebuje czarna do domu czarna do domu! Cały dzień fajka albo pogaduchy ze swoją banda przydupasow

@Lil

Fakt, nie zrobiła. Wygenerowanie po dwóch latach pracy schematu organizacyjnego naszej firmy, opisującego wyłącznie stan aktualnie istniejący, to porażka. Nic twórczego w sensie kreowania nowoczesnej struktury organizacyjnej zapewniającej sprawne funkcjonowanie firmy działającej w celu zabezpieczenia specyficznych dostaw produkcji/usług na rzecz obronności państwa. W dodatku schemat powinien ulec zmianie od miesiąca października, a pewnie z publikacją będziemy czekać kolejne miesiące. No cóż, niektórzy najlepiej się czują w bałaganie organizacyjnym umożliwiającym nieformalne działania sprzyjające budowaniu własnych pozycji, zatrudnianiu znajomków bez wymaganych kompetencji, poczuciu władzy bez ponoszenia odpowiedzialności, itp. Smutne to... Do aplikujących o przyjęcie do pracy w naszym zakładzie: warto spróbować mimo niskich zarobków, doświadczenie życiowe bywa nieocenione...

Zofia
@Optyk

Mimo niskich zarobków? :) To ile można zarobić na początek?

@Optyk

Jak to nie zrobiła nic? Zrobiłam wszystko co najgorsze dla tej spółki! Knucie, zastraszanie, bezpodstawne zwolnienia na jej zlecenie, udostępnianie waznych informacji itp. Chyba więcej nie trzeba, laurkę sobie wystawiła.

@Zofia

A na jakim stanowisku i z jakim posiadanym doświadczeniem? Odpowiedzi na swoje pytanie znajdziesz czytając uważnie wcześniejsze posty forumowiczów.

Fizyczny
@Zofia

Na początek, z ulicy jako robol w okolicy 3kpln lub tyci więcej. Jako nierobol to to już Bóg jeden jedyny wie, kwestia szerokopojętej znajomości/układu itp.

Misia
@Lil

Ty lepiej powiedz czy Danielowi dobrze za sznurek pociągasz, że cię broni i premie daje. A za to trzeba pisać potem na forum bajki i paszkwile.

Bbb
@Misia

Kim Ty jesteś Misiu? A Tobie kto zalatwil stanowisko kierownicze i jeszcze żonę do roboty przyjął...

Aaa
@Bbb

Ty Bbb a kto tu nie ma żony, męża, córki, syna czy synowej i siostry i brata w frmie niech pierwszy rzuci kamieniem. Kiedyś to była przecież firma rodzinna i pracowały 3 pokolenua. Ale co ty możesz o tym wiedzieć.

robert

ze 3 tysie jak ci premie dadza

Daniel
@robert

Od Stycznia najniższa krajowa ma wynieść 3500 brutto to jakieś 2850 netto ciekawe co firma zaproponuje pracownikowi na stanowisku mechanik lotniczy ??? Śmiechu wartę.

Roz-sądek

Najlepsze jest to, że zamiast opiniować aktualne ruchy zarządu lub prezesa mające wpływ na warunki pracy czy też stan przedsiębiorstwa to tu się wyrabia jakaś międzypraciwnicza hejterska gala boksu. Dla odmiany zaopiniuję, że nie podoba mi się wprowadzanie wielu dyrektorów oraz pełnomocników w struktury zarządcze z powodów wątpliwych ich kompetencji oraz lichej sytuacji finansowej Spółki, dla której ich wielotysięczne uposażenia są znaczącym obciążeniem. Jako firma o takim potencjale nie powinniśmy mieć problemow z papierem toaletowym oraz dostępem do dobrej jakości wody pitnej.

Ferdynand

Jestem bardzo ciekawy jak Pan Preze ... ustosunkuje się do postulatów i listy żądań załogi którę otrzymał na piśmie od ZZ ? Lista jest długa i pokażna dotyczy wielu zagadnień takich jak bilans za 2020 oraz 2021 Rok co za tym idzie wypłaty Nagród należnych załodze !!! Podwyżki inflacyjnej 15% itp .

@Ferdynand

Moim zdaniem nie będzie absolutnie zadnej reakcji. Nieatety to smutne, ale nie liczę juz na nic pozytywnego w tej Spółce. Wlasnie jadac do pracy wiem, ze jestem zniechecony i wiem, że nie warto mi jest sie starac. Kto mial zyskac to ma sie dobrze kto mial byc budzetowo opłacanym pionkiem to tez nie bez powodu. Noooo szalu nie ma.

@LVS

Tak, tak, szału nie ma, pewnie tak też myśli prezio o swoich kolesiach otrzymujących (no przecież nie zarabiających) pewnie 4-ro lub 5-cio krotność ( a może i więcej) średniej w sferze przedsiębiorstw, a zegar tyka, czasu coraz mniej...szkoda poświęcać uwagi maluczkim..., są przecież cele wyższe...

@Ferdynand

Nie będzie żadnej odpowiedzi, przecież On nawet nie czyta takich pism, ma je gdzieś jak i postulaty tam zawarte. Liczy się tylko własny interes i ściągniętych do firmy kolesi...

@Ferdynand

No jak się prezes ustosunkuje? Będzie kazał zrobić analizę dlaczego akurat 15% podwyżki a nie 8% czy 22%. On nie podejmuje żadnych decyzji tylko zniechęca ludzi zmuszając do dodatkowych analiz, tabel, biznes planów sranie w banie. Nic nie dostaniemy.

@Prawda

Jak nie będzie odpowiedzi ( a to bardzo możliwe ) to zobaczymy co zrobią Ci co to pismo napisali.... Czy starczy im energii i chęci na wspólne działania czy może jak zawsze jedno wspólne pismo a później każdy w swoją stronę...zobaczymy czy ZZ mają jeszcze "jajka"...

Nie Baska
@Ktoś

ON może wszystko. Jest jednocześnie Bogiem, Prezesem i Cezarem. Jak nie jesteś po jego stronie to nawet Cię nie słucha..

Jan
@Nie Baska

Na co nam taki prezio jak nie liczy się z ludźmi i jedyne co potrafi to bredzić głupoty , obcinać socjal, dodatki pracownikom . Potrzebujemy pozyskiwać nowych kontrachentów co za tym idzie zwiększyć zyski firmy a nie cofać się w rozwoju i ciąć nasze wynagrodzenia i to w takich czasach gdzie inflacja sięga 16% Do czego to prowadzi ???

Nie Baska
@Jan

To prowadzi do tego, żeby najlepsi sobie poszli, a zostaną same leniwce którym jest dobrze tak jak jest. Odbić się na bramie, fajeczka, pogaducha, fajeczka , (usunięte przez administratora) i do domu. Brak słów.

Kit
@Ferdynand

Nic nie zrobi jego nie obchodzą ludzie chce ich zwalniać zatrudniać kolejnych pełnomocników ds niczego sami zobaczycie będzie tylko gorzej nic dobrego nas nie spotka koleś sfiksował

Rabarbar

A jak z solidaruchami zbierają jeszcze podpisy pod odwołaniem p. Daniela bo słyszałem że zostali pogonieni z działów. p. Daniel to WZL a WZL to p. Daniel.

Zyygfryd
@Rabarbar

Na razie kita zwieszona A tak pan G. Chciał zostać bohaterem zakładu I uzbierać podpisy

Szlifierz
@Rabarbar

Buahaha ogłośmy akcje „Murem za Danielem” buahaha - historia zatacza kółeczko - małe! bo słyszałem to w lipcu buahaha! a czy to nie o nim piszą ze roczne MacBooki zdjął ze stanu Spółki a potem sam go używał już jako prywatnego? Bo Spółka nie miała ich w dokumentach! Jak to nazywa się po imieniu? Pewnie kasy nie miał zeby sobie nowy kupić? Czy to nie ten który stał zawsze przy boku byłego Prezesa, który doprowadził Spółkę na skraj!! Czy to nie ten który chodził mówił ze Spółka ma tylko zobowiązania a nie długi! Zobowiązanie = kredyt, obowiązek zapłaty?! A wszyscy wiemy jak jest! Myśle ze Załodze byłoby lepiej bez Daniela!! Może hasło „Daniel bez WZL, WZL bez Daniela!

Gęba
@Szlifierz

:) ja tam polecam z rozwagą

KK
@Rabarbar

Krzysztofie a zięć i córka dalej pracują czy czas ich pogonić ?

Pani Moniko, przemawia Pani ustami ludu ???? Solidarnosc jak nic

Kapusta
@Szlifierz

Szkoda że na forum oczernia się członka zarządu który jako jedyny w zakładzie potrafi wysłuchać zwykłego pracownika chyba starczy tego może weźcie się do gazety zatrudnijcie nie ta branża.

Jan
@Kapusta

Wyborcza pisała, ludzie będą gadać i pisać. WZL musi robić swoje. Oczyścić atmosferę i funkcjonować dalej. Niestety pewnie większość co pisali to prawda, ale firma to przetrwa z tym Zarządem lub z innym. Firma to ludzie.

Berg
@Nikt

Solidarność to nie jest już zz,lecz formacja sprzyjająca rządowi co widać choćby w Naszej Firmie.To formacja ,która popiera to co robi Pani Monika.Ludzie obudźcie się bo za chwilę będzie zapóźno i pozamiatane.

Wanilia
@Berg

A klakier to jeszcze pracuje? Bo go coś nie widać?

@Wanilia

Królowa ma swoich 3 Muszkieterów i oni zawsze za nią murem! A Klakierek to już Kierownik Klakierek.

@Wanilia

Klakirek dostał polecenie siedz w budzie i siedzi. Nie wychodzi bo się boi. He he he

Tylko on
@Rabarbar

To nasz człowiek. Może kiedyś się pogubił troszkę ale on jest NASZ! A te artykuły ti chyba pisane na zlecenie wiecie kogo. Kogoś kto próbuje niszczyć wszystko co mamy. Naszą firmę z wyboru a nie z partyjnego przydziału!

@Wanilia

Klakierek to świętojebliwy się zrobił z Monisią do kościółka chodzi.

@Szlifierz

Ciągle to samo piszesz - bzdety z gazety. ***** solidarność.

@Rabarbar

Tacy są najgorsi. Krzyż noszą a w sercu i w mowie diabeł. I zajmują pierwsze ławki w kościele! A fuj

Berg

Jak kiedyś Krzyżacy nie myl z czerwonym krzyżem.

inzynier

Popieram

Lol
@Rabarbar

Może Pan Daniel wypowie się na temat zatrudniania pań z wizerunku z gratyfikacjami płaconymi poza siatką płac, sporządzania wniosków o likwidację mc booków, wartych kilkadziesiąt tysięcy złotych, kupionych kilka miesięcy wcześniej, wynagradzania kierowniczki hotelu, "dobrej przyjaciółki" na kwotę kilkunastu tysięcy złotych itp. Wszystkie te kwestie opisano w raporcie pokontrolnym z wyszczególnieniem nazwiska jakże zasłużonego dla zakładu pana Daniela. Tak bardzo dbał o zakład, jako członek zarządu i przedstawiciel pracowników, że długi sięgają kilkudziesięciu milionów. Przewodniczacy związków zawodowych siedzący w kieszeni pana Daniela, dbają o zakonserwowanie starego układu: żeby było, jak było. Wybory na członka zarządu z ramienia pracowników już wkrótce- trzeba działać, żeby pozostać na stołku i dalej zamiast pracą, bo kwalifikacji nie ma żadnych, zajmować się panienkami i spaniem fermentu oraz niszczeniem wszystkich, którzy mają odmienna opinię. Ten pan to wyjątkowo mściwy człowiek.

@Lol

To może Lolku dopisz jeszcze że jeden z tych lapków o których wspominasz jest nadal u Pani która była w radzie nadzorczej poprzedniej kadencji popierana przez związek S i do teraz zapomniała go oddać...jak prawdy się domagasz to całej prawdy Lolku.

Ohah

Oh Ernest...

@Lol

A to niech Pani M też się wypowie ile kosztuje firmę Pan Prasowy. I kto tu sieje ferment i miesza w tym kotle! Nie zapominajmy że kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. A my tu czekamy na burzę z piorunami nawet. Po deszczu zawsze jest takie nowe, lepsze powietrze.

TakiTam
@Lol

A Ty w czyjej kieszeni siedzisz??? W sumie nie musisz odpowiadac, bo wiemy, że w tej damskiej i z knucia zrobiłeś sens zycia. Pamiętaj kolego, że karma wraca. Robisz w gniazdo, w którym jeszcze niedawno spokojnie żyłeś. Teraz to wrogów masz więcej niż włosów na głowie. Sobotnie i niedzielne modły w ławce chwały na nic się nie zdają.

MIX
@Lol

Żle się dzieje.... i widzą to wszyscy dookoła zwłaszcza nowi pracownicy ,którzy zasilili szeregi Naszego zakładu.Nie sposób wyplewić starych przyzwyczajeń w tak zarządzającej spółce.Czas na radykalne zmiany Panie prezesie.

Z
@Lol

A co się zmieniło w temacie zatrudniania wybranych pracowników z wynagrodzeniami wysoko spoza siatki płac? Tylko to, że teraz nie pan Daniel zatrudnia takie osoby ale inni członkowie Zarządu. Nawet na stanowiskach, których nie ma w obowiązującym schemacie. Poza tym nadal w zakładzie można zrobić zawrotną karierę - od nazywanie pani członek Zarządu "czarną s**ą, poprzez tytułowanie panią dyrektor, po cześć Monia ........ Taaaa pewne rzeczy są stałe.

@KK

@Lot

Niech D. się wypowie

K2
@Rabarbar

To chyba żart. Prokurator wyjaśni temu człowieczkowi gdzie jego miejsce.

inżynier
@Rabarbar

Haha Ty to mjsisz być jakims pionkiem Daniela skoro tak piszesz bo sie boisz ,że Cię zdejma ze staniwiska. Połowa jego kolegów to nawet nie ma wykształcrnia odpowiwdniego na danw stanowisko. O czym my mówimy. Większośc załogi otworzyła już oczy i wie kto jaki jest. A Ci co uwiwrzyli Leszkowi i Danielowi inposzli na strahk to dzisiaj im głupio,sami przyznają,że zostali wmieszani.

Www
@inżynier

Daniel to nie ten typ człowieka co ma pionków i ich rozstawia po kątach. To normalny swój chłopak. Od zawsze z nami. A Ty jakie masz wykształcenie, że się tak pewnie czujesz?

Że co?
@inżynier

Zostali wmieszani? Ludzie z własnej woli tam szli i krzyczeli. A niektórzy to już zapomnieli i wypierają się. To Ci którym było dobrze za rządów Naszego prezesa a teraz trzymają się kurczowo spódnicy... jak dzieci we mgle...

BH
@Lol

Tak. Tak. bardzo dobre pytania i prawdziwe stwierdzenia. Coś o tym wiem. :) Mam nadzieję, że większość pracowników otworzyła już oczy i nie będzie głosować na osoby działające na szkodę pracowników i zakładu. A pozostała część pracowników może w końcu zacznie mieć własne zdanie, a nie narzucone przez dwie uczynne tym osobom Organizacje Związkowe. Życzę "Życia w prawdzie".

BH
@Kapusta

OOOOoooooo. No cóż. Tak wysłucha i to tyle. Ja jestem dobrym przykładem, byłam wiele lat podwładną DC. Czas to napisać. Jak przeszłam pod SS , który był pod DC, to na jego polecenie i polecenie LW byłam jawnie nękana, zniewarzana, dyskryminowana i mobbingowana. Moje rozmowy z DC kończyły się na niczym. Doszło do tego, że pomimo ochrony związkowej i z Rady Pracowników i tak zostałam zwolniona. Sprawa skończyła się w sądzie. Otrzymałam niemałe odszkodowanie. Z tego jestem dumna, że się nie sprzedałam ww. tylko walczyłam jako związkowiec o pracowników, którzy byli mobbingowani. Teraz z pełną satysfakcją patrzę, że cała prawda wychodzi na jaw, a sprawiedliwość spotyka tych, którzy krzywdzili niewygodnych. Jeszcze jest kilku pracujących kierowników, którzy stosowali mobbing i nierówne traktowanie np. SS.

inzynier
@Www

Hah nie ten typ czlowieka, albo mało wiesz albo wiesz bardzo dobrze i scieme opowiadasz tu. Moje wyksztalcenie jest odpowiednie a co wiecej uczciwie pracuje i mam nie jeden fach w reku. Takze ja sie nie boje bo nie mam czego,nie jestem zamieszany w nic a jak nie bede godnie zarabial za swoja prace to bez problemu znajde inna. Nie ma problemu z tym. Najbardziej sie boja teraz ci co byli nie do ruszenia a nic za bardzoe nie potrafia. Szkoda gadac,wiekszosc ludzi wie i widzi.

Mikołaj

to ile już siedzi?

Ponoć za trepów mają się wziąść. Czas najwyższy, emeryt to wypad albo na poligon, tam ich miejsce a nie pierdzenie w krzesło i myśli sobie "mam to w doopie, jak to je.nie to mam za co żyć" . Taka o to ich odpowiedzialność.

Trep

Nie należy mierzyć wszystkich jedną miarą. A prawda jest taka, że poligon by się przydał dla tych cwaniaków, obiboków i wazeliniarzy, których na każdym dziale znajdzie się kilku. Także Nick-u, zastanów się czy ktoś po ciebie nie idzie.

LVS

Pracując dalej jako emeryci poniżają inflację - dalej w talerzu pełno co tam, że "niby" drogo

@Trep

Zauważ, że usmieszków mam dość sporo pod swoim postem. To jest wykładnik jakie mają notowania trepy w tym zakładzie wśród ludzi. Ja nie mam nic do poligonowych żołnierzy do których mam wielki szacun tylko do tych spleśniałych uprzywilejowanych grzybów na emeryturach wypracowanych w prl-u. To ma być kuźwa wojsko? Nie wspominam o sprowadzonych do firmy żoneczkach, córeczkach, synusiach z dwiema lewymi rękami...

inny

Może niech się wezmą za pseudo kierowników powołanych dla hecy. To jest chore. Miała być spłaszczana struktura a zatrudnuają swoich na stanowiskach kierowniczych. Chore do kwadratu.

Tictac
@inny

Niech się wezmą za tych pseudo Pełnomocników, którzy są bezczelni!!! Pan z kadr to kodeksu pracy w ręku nie miał jeden politolog drugi informatyk żałosne

@inny

A kto ma się za to wziąść? Sami siebie nie wypie.... A nawet gdyby nastąpiło jakieś przeniesienie powiedzmy na szczebel niżej to pensja zostaje, odpowiedzialność niższa, żyć nie umierać. Następna zaraza tej firmy...

Shinchan

Pytanie do Pana Piotra prezesa: Czy uchwalone przez Pana zarządzenie dot. skróceniu czasu pracy w wysokich temperaturach jest respektowane w firmie? Czy kierownictwo danych działów ma prawo do uchylenia sie do w/w zarządzenia jeżeli faktycznie odnotowano zle warunki pracy?

Młoda

Każda prawda i każde kłamstwo kiedyś znajdzie swojego właściciela.. Do ludzi zawsze wraca to co innym podarowali... Ja biorę michę popcornu i czekam...

Kamila
@Młoda

A co się takiego stało, że tak piszesz? Kto w firmie niby mówi nieprawdę?

PB

Hipokryta rządzi. Takiej sytuacji to jeszcze nie było. Ludzie się boją nawet czegoś zapytać. Listę donosicieli próbuje zorganizować popołudniowymi spotkaniami. On nie rozwiązuje problemów, on je stwarza. `Nie słucha mądrzejszych tylko snuje swoje kocopałyn aż wstyd tego słuchać. Może ta taczka to dobry pomysł jednak

Bocian

Dajcie po prostu normalnie pracować. Na cztery strony świata rozgonić tą ekipę. Jest wojna i my musimy zabezpieczyć siły zbrojne w dobrze działające sprzęt. Ludzie odchodzą i to najlepsi bo mają dosyć tej atmosfery. Gość w dwa miesiące zblokował zakład i wystraszył pracowników. Sam mówi że pracował będzie tylko że swoimi, których zna. To co z resztą wiadomo co zrobi krok po kroczku. Do tego czasu najlepsi sami odejdą

xxxxxxxxxx

Przypominam że to są dane personalne. Nie wiem skąd pan je ma ale mamy RODO Mądry zrozumie

Inżynier

Nowemu spadochroniarzowi podobno szykują już fajne zabawki. Super komputerki, nowa karoca. Wersal sobie robią chłopcy od butów i PG...... . Tylko (usunięte przez administratora)kasy nie ma na zapłacenie za kurierów, asortyment na bieżącą produkcję i ludziom zaliczek w delegacje.

Gabryela
@xxxxxxxxxx

A co tu jest daną osobową?

jaaa

A jak bilans wyjdzie na zero albo co gorsza ujemny? Co wtedy z nami będzie? Ktoś coś wie?

FF
@jaaa

5 Herkulesòw do roboty się szykuje ! Dalej będzie śpiewka że nie ma pieniędzy ! Ta cała atmosfera wyzysku na załodze stała się obrzydliwa ! Demotywująca !

@jaaa

A skąd ktoś ma wiedzieć co zrobisz że swoim życiem? Jeśli ta praca to twój plan A, to ewentualnie wdrożysz plan B, C, D i tak dalej... A jeśli nie masz żadnego pomysłu na swoje życie to żaden bilans tobie nie pomoże bo już przegrałeś. :|

@FF

Ale nowe auta i nowe dyrektory .. jak za Kotlarka. Boże widzisz a nie grzmisz!

Eszkebereszk
@FF

Demotywująca to jest obecność Pana opisanego w raportach PGZ w Spółce! Trzech muszkieterów doprowadziło Spółkę na skraj: dlaczego RN kazała in opracować plan naprawy Spolki? Dla żartów? Przyszedł nowy Prezes i już robota do Spolki przychodzi, chłopa w firmie prawie nie ma bo puka od drzwi do drzwi w ministerstwach, jednostkach to i robote przywozi. Zapytaj tych dwóch muszkieterów jakimi językami się posługują i o czym rozmawiają z Amerykanami czy innyminpotwncjalnymi klientami? Językiem migowo machanym niestety się nie porozumiesz. PGZ stanął na wysokości żądani!

Xyz
@FF

To zmieniać pracę i się nie bać. Na wzl się świat nie kończy, wystarczy mieć dwie ręce i trochę chęci.

@Eszkebereszk

Tak tak ta dobra zmiana! To co dobrego Ci nowi prezesi zrobili? To że kumpli zatrudnili? Nowy prezes zatrudnił kolegę za 18tyś a pozbył się sprzątaczki, matki samotnie wychowującej dziecko. A jeszcze nie pozbyliśmy się pijawek po Kotlarku. Jaką robotę załatwili? Żadną! Nie mają pojęcia o czym w ogóle mówią, dobrze że LW wybiegał w przyszłość i mamy jeszcze pracę dzięki niemu. Bo chyba nie powiesz, że Herkules który przyleciał dziś ze Stanów to zasługa nowego prezesa xD Prawda jest taka że Ci nowi bawią się na całego, zatrudniają kumpli i za ile chcą, nic ich nie obowiązuje. A dla załogi co zostało? Co od nich dostałeś? Nic! Nawet śmieszne 250 brutto czy 5 procent było dane gdy pełniącym obowiązki był SD bo gdyby nie to to byś nawet tego nie dostał! Tak rządzą że dla nich jest a fachowcy nam uciekają. Jak sięgnie Cię ta ich restrukturyzacja w postaci zwolnień to zmądrzejesz! Czopek!

Heeee
@Eszkebereszk

Wolne żarty. Wszystkie kontrakty załatwiobe dawno dawno. Pan od butów nie ma pojęcia o zbrojeniówce i nie podejmuje żadnych decyzji tylko oddala w czasie. Nasza firma to nasza firma a nie jego. On traktuje ją jak trampolinę że zaraz się odbije i pojdzie dalej.. wyzej wyzej wyzej. Bliżej większego koryta.

lolek
@Cichociemny

wszystko wszystkim kolejny herkules f 16 a pracownicy dalej na stawce kasjera z biedry

@Cichociemny

Tobie chyba się we łbie pokręciło albo byłeś na liście specjalnych comiesięcznych premii LW, że takie brednie o nim piszesz. Gdyby jeszcze był z rok w firmie to by nie było co zbierać. Jakie wizje, co on przyniósł? Herculesa to nam dali bo kto inny to mógł wziąść? A Orlik to też załatwiony na wyższym poziomie a LW tak takim super projektem zarządzał, że jesteśmy teraz w czarnej dziurze i jakbyśmy mieli zapłacić kary za opóźnienia to by ziemi w Warszawie nie starczyło. Podobnie F-16, pokaż mi ilu mamy mechaników co mogą samodzielnie coś na nich zrobić albo zapytaj kolegi DC w jakich cenach ofertę złożyli dla Amerykanów i co tam napisali o zakładzie. Jeśli jesteś taki zorientowany to napisz prawdę jak LW, DC i SD doprowadzili spółkę do skraju upadku. Jak podpisywali umowy i składali oferty, jakie inwestycje zatwierdzali i po jakich kosztach. Jak potem może być na lepsze pensje dla nas skoro tacy mistrzowie rozwalania firm za grosze naszą pracę sprzedawali - byle tylko się na stołku utrzymać dłużej i na pokaz nałapać nowych zleceń pokazując przed nauczycielami w RN jacy to oni są mistrzowie. Napisz trochę o tych ich pomysłach, które przez lata będziemy spłacać!

FF
@Xyz

Od razu zmienić prace .Wytępić te układziki na których załoga traci miesiąc w miesiąc prestiż oraz środki .Ile można znosić brak podwyżek inflacyjnych oraz wypłat nagrody z zysku ( dawnej 13 )Czemu żaden z Panów Prezesów nie przejży listy płac i przeanalizuje wynagrodzeń ??? Ciągle szuka się oszczędności tam gdzie nie trzeba !!!

@Koralgol

Jestem szeregowym pracownikiem na produkcji więc znów mijasz się z faktami, nie mam dostępu do wymienianych przez Ciebie osób. Ale fakty są takie że za poprzedników na wszystko było, dochodziły nowe umowy. Były podwyżki, wywiązywali się z układu zbiorowego pracy, porozumień. Chciałbyś wmówić, że Ci są lepsi, ale w czym? Ani gorsza nie dali produkcji tylko dla swoich mają. Poprzednicy z partią rządzącą związani nie byli, a Ci są i robota nowa jakoś nie spływa, więc jak to jest? Nie potrafisz podać żadnych argumentów bo ich nie masz. I cały czas czekamy na bilans który może będzie jednak dodatni? Pewnie jesteś jednym z tych co biega na skargi i uprzejmie donosi! Tak jak pisała Młoda ;) pozdrawiam :)

@lolek

To wszystko ch..., na cywilnym mechanicy kontraktowi zarabiają po kilkadziesiąt tysięcy pln

@Cichociemny

@Koralgol Z klasyka: "- A u dzwi stanie Załoga Dżi! - I miś KOLABOR!"... ;)

Xyz
@FF

Niby tak ale patrząc na to co się dzieje to można czekać w nieskończoność. A ukladziki były i za starego prezesa. Kto trzymał palec, ten dla garstki swoich (usunięte przez administratora)pieniądze zawsze załatwił :)

@FF

Wszystko ładnie tylko kim te 5 herkulesów chcą zrobić w terminie ? Atmosfera na produkcji gęsta oczywiście chodzi tutaj o stawki ludzie uciekają a już na pojedynczych Herkach był problem żeby się wyrobić teraz dwa lub trzy na raz ???????? 01 już myty Amerykanin stoi roboty dużo ale ludzi PRACUJĄCYCH fizycznie przy maszynach mało a i brak zachęty przy kwitku od wypłaty człowiek chociaż lubi tą prace to zastanawia się czy nie czas na zmianę żeby wypłata starczała dłużej niż do 15….

Nikt

Tak nas urządziła dyrekcja a ten plan jest nie od dziś bo takie działania były planowane wiele lat temu. Wolą zatrudnić obcych ludzi za większą kasę (ktoś musi mieć z tego niezłe profity z takiego działania) zamiast inwestować swoich, w tych których mają na miejscu i zostawić pieniądze w regionie. To jest zwykłe sku@#$two! Te nasze zakichane związki tego nie widzą?! Głupa palą i tyle!

@Nikt

Trudno się nie zgodzić, ale to to nie tylko rola ZZ. A jakie jest stanowisko naszych trojga przedstawicieli w RN, czy nie zapominamy o ich roli? W końcu reprezentują nas w ramach nadzoru właścicielskiego, a wielu z nas, obecnych i byłych pracowników, jest zainteresowana stabilną sytuacją nie zagrażającą naszej pracy jako źródła utrzymania rodzin oraz wartości posiadanych przez nas akcji (pewnie większościowy udziałowiec ma to wszystko w d...). Czy tego rodzaju zainteresowanie, a wręcz troska przyświeca wszystkim członkom Zarządu i naszym przedstawicielom w RN, czy też będzie kontynuowane bizancjum +? (szmal i samochody służbowe dla kolesiów prezesa). Mam nadzieję, że nasza trójka zachowa się odpowiedzialnie podczas wyboru członków zarządu i przekona nas co do słuszności swoich wyborów.

@Cichociemny

Było wszystko na kredyt, także nie pisz takich bzdur. Robili z tej firmy piramidę finansową, łapali każde zlecenie za grosze, ludzie się napracowali a wynik był ujemny, do tego mega (usunięte przez administratora) ale oczywiście była świetna macherka finansowa a LW też nie był gapami karmiony i pokazywali, że wszystko jest ok. Oczywiście centrala też to łykała, bo chciała łykać bo tak im było wygodnie. A jak wybuchło (usunięte przez administratora) to nas z tym zostawili i teraz gdy wypadły trupy z szaf to nie ma nawet na jakąś śmieszne wyrównanie do inflacji dochodzącej prawie do 20%. DC i SD tego nie widzieli?, a gdzie nasi geniusze z RN, to za co kasę brali? Teraz wszyscy zdziwieni jak to możliwe? Jak nie wierzysz to idź na kawę do Monalizy i niech Ci wytłumaczy jak to było bo sama też w tym brała udział pośrednio. I nie manipuluj, bo nie bronię obecnego, bo jak jest to każdy widzi. Ale z takimi hamulcowymi na pokładzie jak DC i SD to daleko nikt w tej firmie nie zajedzie. Nawet geniusz biznesu by z takimi czopami rękawice rzucił, bo po co się z głupimi nawalać i przekonywać ich - skoro (usunięte przez administratora) i tak wie jak jest. A co na tym cywilnym się dzieje teraz, też tego nie widzisz jak na produkcji jesteś? Chaos, kilku wodzów tylko indian mało, mechanicy za górę kasy z zewnątrz nic nie robią bo im kto roboty nie ma jak zorganizować. A przecież SD i DC się chwalili jak to oni postawią na nogi cywilne lotnictwo. A co do LW to jak by się utrzymał gdyby nie był z władzą ugadany, znalazł sposób na nich. Dwaj nauczyciele religii za nim gardłowali mocno i co tak za dziękuję to robili nadstawiając karku?

Darek

Czy naprawdę nikt nie widzi tego, że od przejęcia władzy przez pisowców z tej firmy zrobiła się bańka dążąca do destrukcji? Jakie faktury, jakie zyski, jakie kontrakty? Spójrzcie na zarząd.. na kolejnych przyjmowanych nieudaczników na stanowiska kierownicze i dyrektorskie. Naprawdę tak trudno jest połączyć trudna sytuację firmy z nepotyzmem rodem z lat 80tych? Jest mi wstyd, że muszę oglądać upadek firmy i czytać o niby sukcesach z innej strony.

@Darek

Trudno się z tym nie zgodzić, niemniej jeśli zobaczysz co było wcześniej to podobnie albo i gorzej. Zobacz do czego doprowadził ten (usunięte przez administratora) co od dekad doił ze swoją brygadą naszą firmę i w końcu go na zbity pysk wyrzucili? A ten jego stronnik na białym rumaku to jak się obłowił i czego dokonał? Jakie nam podwyżki załatwił? Dlaczego nic nie powiedział, że takie (usunięte przez administratora) jest?

bidak
@Darek

Ale, że jesteś zdziwiony czy jak? Firma Państwowa to i zarząd musi być na porządnym poziomie

@Koralgol

Doił? Podaj jakieś przykłady bo oszczerstw tego typu od przejęcia władzy przez dobrą zmianę nie brakuje a prawda jest zupełnie inna. Poprzedni chwilowy prezes zwalniał ludzi z paragrafu a teraz będziemy płacić setki tysięcy odszkodowań, jak myślisz, z czyjej kieszeni? Przyprowadził za sobą pana M do księgowości który założył firmę i wystawiał nam faktury za pseudo usługi na spore sumy. Obecny chce zwalniać, nie podpisuje zakupów na Orlika i inne działy wstrzymując tym prace. Kolejni kolesie za grubą kasę i kolejne nowe służbowe samochody. To ja się Ciebie pytam, co dobrego zrobiła obecna zmiana? Jakie umowy załatwiła dla firmy? Wszystko co robimy i będziemy robić to zasługa LW, Orlik, Herkules amerykańskie f16. Jedynie co wykryli to aferę alkoholową, widocznie nawet nie mają pojęcia jak załatwia się umowy i interesy.

@Cichociemny

Ej. Jesteśmy bez Prezesa LW już rok. Przez ten czas przewinęli nam się w zarządzie różne typy z nadania. Co jeden to lepszy od poprzedniego (żart). I co zrobili dla firmy? Tylko przychodzą, panoszą się, przynoszą swoich na stanowiska i odchodzą. A kto był czopkiem to czopkiem pozostanie.

@Młoda

Za chwilę wybiorą nam kolejnego prezesa! Jeżeli nadal będą niszczyć naszą firmę to nadejdzie czas, aby zwołać media pod zakład i przekazać do opinii publicznej co ta dobra zmiana wyczynia. Chyba że ktoś na górze się obudzi, zabiorą swoich ludzi z MB na czele i dostaniemy normalnego prezesa.

Tylko on
@Cichociemny

A kto krzyczał że Murem za Leszkiem a teraz udaje że nie pamięta i przeszedł na czarną stronę mocy. No kto???

@Młoda

Już nie taka młoda!! Jedna z aniolkow? a te aponoc ani do ładnych ani do młodych nie należały! LW to dobry zart na dzisiaj! Warto Pograć W SGWC, dla nietrybow Sniper Ghost Warrior Contractors, tam można przejść nie jedna misję! Rok temu ktoś PGZ podjął jedyna słuszna decyzje( przeszedł misje), teraz ma szansę dokończyć robić to co zaczął ( wejść na inny level)- są jeszcze dwa typki IDE POGRAC

@Cichociemny

Racja, zwołac i opowiedzieć całą historię jak i dlaczego doszło do odwołania LW!! Tak niech się całą Polska sie dowie co skromni, biedni Panowie wyprawiali w Spółce! Jak ja doprowadzili do miejsca o których pisała GW!! Jak kupowali nowe Volvo i się nimi wozili, za duże pieniadze. jakie wypłacali olbrzymie pieniądze swoim Paniom pracownicom, opowiedzmy gdzie byly wtedy związki, dlaczego nie reagowały. Powiedzmy dlaczego dzisiejsi Prezesi musza mierzyć się z tym co zostawili im ich koledzy, którzy podejmowali decyzje. Axh niezły kabaret idę grać w SGWC

@GamePlayer

No dlaczego? A dlatego że LW nie chciał się zgodzić na sprzedaż ziemi w Warszawie i za to poleciał. A w wasze bajki w Bydgoszczy już prawie nikt nie wierzy, w końcu będą musieli pokazać bilans, jak wyjdzie że jest dodatni to się ośmieszycie. Skoro zarząd związany z LW według Was kradł to dlaczego nie ma zarzutów, dowodów i nikogo nie ukarano? A osoby które zwolniono z 52 wygrywają sprawy i nasza firma będzie płacić wysokie odszkodowania, dlaczego? Temat samochodów służbowych, nie chcę nic mówić ale za dobrej zmiany ich przybywa. Prezes PS zatrudnił kolegę na stanowisko kierownika kadr i już kolejne nowe auto, zobacz, samochody służbowe dla kierowników ;) Poprzedni prezes WK zatrudnił kumpla na malarnię za wysoką stawkę która nie mieściła się w widełkach, kierownika controllingu z wykształceniem teologicznym, dyrektora prasowego i finansowego pan M z własną działalnością, wystawiał faktury jakie chciał nie mając pojęcia o niczym. Fajna lista? "Dzisiejsi prezesi muszą się mierzyć", dobre! Co trzy miesiące zmieniają spółki, bo nic nie potrafią zrobić. WK już w kolejnej spółce. Wstydu nie macie za grosz! Podaj przykład co zrobili dobrego dla firmy, pracowników, jakie nowe umowy załatwili. Na podwyżki dla pracowników nie ma a kolesie po prezesach zostają i pieniądze biorą!

@Cichociemny

Lubie wirtualna rzeczywistość, gry to moje chobby, ale MATRIX który serwujesz to już szczyt chipokryzji. Nie będę się odnosił, czas pokaże kto miał racje, czy zapłacimy odszkodowania bo chyba na razie wypłaciliśmy chyba 0 zł? Przynajmniej cisza o tym ze strony pseudo strony społecznej! Czy ktos odpowie prawnie czy nie! - czas pokaże! Wiemy gdzie nas zaprowadziły rzady LW., zaklinanie rzeczywistości nic nie da! Twój MATRIX to Twoja głowa! Proponuje FIFA 2022, i kilka meczykow albo kultowa strzelanke Fortnite dla ochłody główki. nie odpisuj wroce tutaj 1.09

@GamePlayer

Nawet nie wiesz jak napisać poprawnie słowo hipokryzja, zabawne! Wątpię czy znasz także znaczenie, prosiłem o argumenty, przykłady a nie potrafisz nic podać... Co do odszkodowań musisz się dowiedzieć, sąd nakazał wypłatę części w trybie natychmiastowym za rażące naruszenia naszej firmy! A rozprawy trwają, dotyczą trzech naszych byłych już niestety pracowników. Pijesz do bilansu? Swoją drogą ciekawe co i tu kombinują, robią na nowo inwentaryzację, kabarety! Najpierw mieszali w wyborach teraz w bilansie! Z każdej strony (usunięte przez administratora) Miejmy nadzieję że za dwa tygodnie podziękują prezesowi, pani MB i wróci lepsze!

@Cichociemny

A co ty tak się przyczepiłeś do tej MB? Trzeba przyznać ma największe jaja z tego waszego zarządu. Ja czekam na obiecane przez DC trzynastki i podwyżki. Myślę że nie tylko ja

Nikita

Z pewnością czopek, albo jakis inny tampon bo teraz mowi "ten Wasz zarzad" od kiedy z Panią e jednym pokoju siedzi. Kiedys to jak byl LW to mowil moj zarzad albo nasz zarząd. Pięknie mu się optyka zmieniła, a tak robią tylko ... miękkie lufki.

@Nikita

Pudło panie DC. Jestem bardzo blisko pana. Wiem że mówisz załodze tylko to co jest tobie na rękę. Dobrze mieć kumpli w zarządzie związków których uważasz za SWOICH a oni graja na dwa fronty. Ciekawe dlaczego?

@Szrek

Ty naprawdę myślisz, że DC tu zaglada....hahahahahahahah

Bbb
@bidak

Firma państwowa to stan umysłu..

@Nikita

Ja nie tyle że myślę ja to wiem!

Tttt
@Szrek

I sam DC pisze.. rączkami Czopki i Czarnej Madonny..

ROGATY WOJTUŚ

FIrma Wzl2 jest ok szczególnie dla ludzi otwartych na zawieranie przyjaźni i szukających zabawy oraz miłego towarzystwa. Duża ilość delegacji i wyjazdów służbowych sprzyja nawiązywaniu miłych kontaktów. Nawet kierownicy są otwarci na integrację i bardzo ochoczo zawiązują znajomości. POLECAM TEN ZAKŁAD.

@ROGATY WOJTUŚ

A na jakim dziale tak przyjaźnie, sympatycznie i taka duża ilość delegacji ??? Może się przeniosę ???

Fan lotów

Sądząc po nicku to mu chyba ktoś żonę ładnie zdelegował

Mekchanik
@ROGATY WOJTUŚ

Coś Ty brał chłopie? Nie wiem na jakie Ty jeździsz delegacje, ale z produkcji żaden kierownik nie jeździ.

@Fan lotów

Nie dziwię się. Kobiety wolą wysokich i wykształconych

Dianka84
@Fan lotów

Po prostu facet był wysoki i wykształcony i czemu się dziwicie. Miłość nie wybiera.

Dziadek
@ROGATY WOJTUŚ

Kierownicy na delegacjach ??? Hahahahahaha Jeszcze takiego nie widziałem przez 27 lat pracy Oni "dzielnie błyszczą" w swoich gabinetach bo na tym się znają - tylko na tym. Na delegacje jadą ci którzy potrafią coś zrobić

@Dziadek

Jeżeli chodzi o kierowników produkcji to masz racje - oni nie jeżdżą bo nic nie zrobią, ale w tym przypadku chodzi o kierowników administracyjnych, handlowych technicznych itd……oni jeżdżą

Bea
@Fan lotów

W tej firmie nie reaguje się na nieetyczne relacje pomiędzy kierownikiem a podwładną. Już sam fakt że są takie relacje pomiędzy przełożonym a jego podwładną dyskwalifikuje tego człowieka jako kierownika.

Fizyczny
@Dziadek

Dokładnie. I to zagęszczenie kierowników, na prawdę szacun dla firmy - jeden kieras na szesnastu pracowników! Na prawdę musi być silna finansowo! Ale na trzynastki (już dwie) kasy nima!

Zniesmaczony
@Fizyczny

Oj tak proponuje przeglad stanowisk na wszystkich wydzialach mysle ze da sie tutaj poszukac oszczednosci (kierownicy mistrzowie brygadzisci) Czesc z nich jest napewno niepotrzebna i tu moga sie znalezc pieniadze na wzrosty wynagrodzen

Qqq
@Fizyczny

Na 16 to całkiem nie źle. Ja znam przypadek ze jest kierownik i pracownik w jednym.

@Fizyczny

Są kierownicy ktorzy mają po 2 osoby.. taki dobrobyt. I jeszcze kolejnych szukajà. A robić nie ma komu..

Klark
@Fizyczny

Teraz po wyborach na pewno DC sprawi że dostaniemy zaległe 13 stki i jeszcze dùuużą podwyżkę. On wie co mówi. Przecież związkowcy z przewodniczącym Mariuszem by inaczej go nie poparli.

Miłka
@Klark

DC nam załatwi, że w lipcu będzie doprowadzenie naszych wypłat do poziomu inflacji czyli podwyżka o 20% dla wszystkich za ostatnie dwa lata. Potem od tak zwaloryzowanych wypłat będą dopiero podwyżki po 10-30% doprowadzając nasze płace do poziomu firmy lotniczej a nie hurtowni z używanymi ciuchami jak mamy obecnie. DC nie pozwoli nam krzywdy zrobić i tak jak napisałam w lipcu będzie co najmniej 20% w górę dla wszystkich.

Dysputant
@Miłka

I białe Volvo dla każdego!

Polakko
@Miłka

Ciężko skomentować te fantazje ale... chyba, że połowę biurowca zwolnią no to finanasowo powinno się zdecydowanie poprawić.... Na razie to sprzątaczce nie dał rady pomóc... niepotrzebna była? Takimi miejscami pracy nie potrafi firma gospodarować to gdzie tu resztę planować?... Zgroza...

Kapusta
@Polakko

Tak zrobili w Hotelu pozwalniali pokojowe zatrudnili firmę sprzątającą która robi co chce a w wszędzie brud..

Karol
@Bea

Niestety cały ten pion jest jakoś nadpobudliwy towarzysko.

@Polakko

Spokojnie...od zwolnien do jest obecny prezes. Planuje wykosić 30%. Jak myślisz będziesz w tych 30% czy nie?;)

Halyna
@Młoda

Kieownik od wody , kierownik od papieru toaletowego , zastępca kierownika , kierownik pośredni , kierownik nadrzędny oraz podrzędny :) i kto jeszcze ? Jak mechanik ma godnie zarobić jak tu kolesiestwo oraz familja rządzi .To jest chore że nieroby mają tu raj a produkcja zarabia w stosunku do nich co najmniej o połowę mniej !

Polakko
@Nikt

Wszystko może się zdażyć. Ale mam fach w ręku także nie boli nnie tak głowa jak te wszystkie panienki i inne asystentki od niczego, refernci psu na budę i reszta stada nierobów która nic nie robi a tylko koszty generują ale czują się potrzebni i ważni. Najlepiej to widać jak rogłaszają info na maila "do wszytkich", że na urlop idą. Kogo to kuźwa obchodzi, że knot na urlop idzie?!

@Halyna

No co mnie pytasz. Ja też to widzę i w każdymroku jest gorzej bo wiecej pseudo kierownikow

Związkowiec
@Nikt

Panie Mariuszu przewodniczący czy to Pan?? Czy wypada tak specjalnie straszyć ludzi??

Myśliwy
@Fan lotów

Żołnierz wszystko weźmie. Mało mamy przykładów?

Cichociemny

Nasz nowy, kolejny prezes wykonuje dziwne i niezrozumiałe ruchy. Nie podpisuje zakupów na Orlika a podobno nawet padła z jego strony propozycja wypowiedzenia umowy?! Jeżeli się mylę to proszę, poprawcie mnie. A jeżeli nie, jest to jawne działanie na szkodę spółki które podlega pod pewien paragraf, pani MB powinna wiedzieć! Ciekawe co Ci ludzie od MB mają w głowie? Śmierdzi... za wszelką cenę zniszczyć firmę dla ziemi w Warszawie? Ktoś wmawiał nam zadłużenie na poziomie 80mln a bilansu jak nie ma tak nie ma, ciekawe kiedy w końcu wyjdzie że wynik jest dodatni. Pracownicy, których zwolniono z paragrafu 52 wygrywają w sądach i niedługo przyjdzie płacić spore odszkodowania z naszych pieniędzy! A na podwyżki dla produkcji nie ma... za to są kolejni nowi dyrektorzy z nowymi służbowymi samochodami! Dobra zmiana potrafi się bawić :) Oby w końcu ktoś rozgonił towarzystwo z MB na czele!

XYZ
@Cichociemny

Wysłanicy prezesa wszystkich prezesów bawią się NASZYM KOSZTEM!!! Ponoć dwie bryki za pół albo każda za pół bańki!

@Cichociemny

Większość czeka aż to walnie no musi walnąć, bo firma tych dobrych zmian ma już po dziurki w nosie. Chcemy normalnie pracować, bez tych partyjnych kolesi i tych pseudo stanowisk. Kiedy wróci normalność?

@Cichociemny

Nie znam tematu ale trzeba przyznać, że chyba myśli. Nie wiem do czego to może doprowadzić firmę, niemniej trudno mu się dziwić, że nie chce firmować tego bałaganu jaki ten kontroler jakości kibli w pociągach nam na głowy wrzucił. Niech spada do swoich pociągów a nie bierze się za rzeczy, które go przerastają i jak widać kompletnie mu nie idą. Pozostałe obszary nadzorowane przez tego byłego kontrolera oraz podwórkowego polityka też leżą i kwiczą. Jak tak dalej pójdzie to nie starczy nas wszystkich zwolnić aby opłacić koszty zabaw w zarządzanie tego niedojrzałego człowieka. Niech zajmie się rodziną, która potrzebuje teraz jego a nie rozwala nam do reszty firmę swoimi pomysłami i ich tragicznym wykonaniem.

@Koralgol

@Koralgol nie obracaj kota ogonem! Chyba że jesteś z Solidarności to wybaczam, bo tym Panom wszystko się miesza, a może i specjalnie żenią kity nawet swoim. Jak chcesz popierać obecnego prezesa który działa na szkodę firmy i któremu marzy się zwalnianie ludzi to zastanów się głęboko! Bo jak Czarna zacznie podpowiadać kogo trzeba usunąć... chyba że jesteś jednym z tych który do niej biega w szczytnym celu i czujesz się bezpiecznie. A o podpisy nowego prezesa nie martw się, z poprzedniej firmy wyleciał bo chciał także zwalniać ludzi więc zmartwienia pozostaw na inne szczytne cele.

Cichociemny

Dokładnie, dobrze że nie powtórzyli nam ostatnich wyborów kolejny raz, żeby tylko spróbować upchnąć kolejnego z (usunięte przez administratora) może wówczas poszłoby łatwiej z ziemią, bo czas pokazuje że chyba tylko o to komuś chodzi...

Mechanik

Kadra zarządzająca ma w (usunięte przez administratora)produkcję na hali 35 stopni prezesa dał zielone światło na wyjścia o 12 a oni trzymają ludzi jak świnki w piekarniku żeby się podłożach panu prezesowi żenada!!!!

Dorota
@Mechanik

Pracować w takie upały jest ciężko. Nie wiem, co tu doradzić skoro nie reagują na zgłaszane problemy. Myślisz że w innych firmach na halach są lepsze warunki?

Prawda

Dobre. Wielu na tym forum chce zwalniać kierowników mistrzów i innych a sami walą w balona i zamiast pracować siedzą na tym forum i się rozpisują w godzinach pracy. Nie macie co robić? Nudzicie się w pracy? To przyjmijcie do wiadomości że bez zwolnień się nie obejdzie! Inaczej ta firma nie przeżyje i tyle w temacie. I to na wszystkich działach bo wszędzie siedzą ludzie po kątach i nic nie robią!

Gustaw
@Prawda

Buuuu to straszne ! taką kasę tu walą że już robimy w gacie ! Niedługo więcej będzie wynosić najniższa krajowa niź wynagrodzenie mechanika lotniczego ! POZDRAWIAM !!!

Zostaw merytoryczną opinię o Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 187.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 168, z czego 23 to opinie pozytywne, 50 to opinie negatywne, a 95 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A.?

Kandydaci do pracy w Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A.