Galeon Sp.z.o.o. Sp.K.

Opinie o Galeon Sp.z.o.o. Sp.K.

A co z tymi dwoma zmianami a zwłaszcza z drugą zmianą która trwa do 1 w nocy? Czy osoba decydująca o czasie trwania tej nieszczęsnej zmiany zastanowiła się jak wpłynie ona na morale i opinie pracowników na temat firmy?Czemu takie rzeczy nie są konsultowane z pracownikami czy osoby decyzyjne mają pojęcie o pracy w tak późnej porze, czy potrzebne są te dwie dodatkowe godziny na porannej zmianie do płynności produkcji czy do nabijania kasy posrednikom?Czasem mam wrażenie że osoby decyzyjne w tej firmie nie mają zielonego pojęcia o pracy a firmą już od dawna rządzą pośrednicy którzy niezłe pieniądze robią na firmie.

Dwie zmiany zostały wprowadzone dla bezpieczeństwa pracowników i ograniczenia ilości osób, mających bezpośredni kontakt w cyklu produkcyjnym. Przerwa pomiędzy zmianami wynikała natomiast z konieczności przeprowadzenia dezynfekcji stanowisk pracy i zagwarantowania właściwej profilaktyki ochronnej. Rozumiemy dużą uciążliwość związaną z działaniami prewencyjnymi i dziękujemy za wyrozumiałość załogi w tym trudnym czasie - a także za przekazaną opinię:) Informujemy, że dzięki takim praktykom, szybko ustabilizowaliśmy sytuację epidemiczną w naszej firmie, nie mamy żadnych nowych przypadków zachorowań i znosimy stopniowo niedogodności. Już od jutra stocznia w Wiślince powraca do jednozmianowego trybu pracy, a w najbliższym czasie także zakład w Straszynie będzie objęty nowymi wytycznymi. Dokładamy wszelkich starań, aby komunikacja z naszymi pracownikami i kandydatami była transparentna i regularna. Jesteśmy otwarci na dialog i zmieniamy się właśnie dla Was! Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z HR: hr_informacje@galeon.pl

antycovid
@Galeon Sp.z.o.o. Sp.K.

Jeszcze tylko żeby ten wirus był w ogóle :) Ludzie nie dajcie się zwariować. NWO NADCHODZI !!!

Pracownik Gal
@Galeon Sp.z.o.o. Sp.K.

Wielu z chęcią by napisało na tego maila, ale niestety nie ma zaufania i jest obawa, że zaraz wszyscy będą wiedzieć kto napisał i co,dlatego większość zawsze wybierze anonimowo forum, gdzie jest pewność, że nikt z firmy nie wie kto pisze. Takie są realia. Jest Pani nowa, może gdy pracownicy się przekonają, że można pani zaufać to będą zgłaszać swoje problemy i sugestie bezpośrednio.

Co tam z koronawirusem (Covid-19) w Galeonie? Jest więcej niż 3 potwierdzone przypadki? Sporo osób wysłali na kwarantannę.

@Nowy

Galeon sp. z o.o. sp.k. z radością informuje, że na chwilę obecną nie stwierdzono wśród załogi żadnych nowych zachorowań. Wyjaśniamy także, że obowiązek odbycia kwarantanny może wynikać z decyzji upoważnionego organu- właściwej stacji sanitarno-epidemiologicznej. Podkreślamy, że zapewniliśmy naszym pracownikom wymagane środki ochrony osobistej oraz zabezpieczyliśmy prawidłową profilaktykę ochronną z chwilą wprowadzenia stanu epidemicznego w kraju. Od momentu wykrycia pierwszego przypadku zachorowania, Galeon sp. z o.o. sp.k. współpracuje ściśle z organami sanitarnymi oraz stosuje jawną i wiarygodną komunikację w trosce o bezpieczeństwo wszystkich naszych pracowników i ich rodzin.

@Galeon Sp.z.o.o. Sp.K.

Brawo za odpowiedź. Połowa to tylko sieje ferment i niepotrzebne zamieszanie. Dobrze byłoby gdyby pracownicy otrzymywali częściej rzetelne informacje.

XX

Najbardziej żałosna rekrutacja, w jakiej brałem udział. Podczas pierwszej rozmowy telefonicznej zostałem zapytany, za ile NAJMNIEJ ZGODZĘ SIĘ PRACOWAĆ. Kobieta, która o to pytała była w szoku po mojej odpowiedzi (nieco powyżej średniej krajowej, co i tak było pensją niższą od mojego dotychczasowego wynagrodzenia, ale wiadomo, koronawirus...). Mimo wszystko dotarłem do drugiego etapu rekrutacji. Fakt, że nie poinformowali mnie o ostatecznym wyniku to niestety ostatnio częsty objaw braku kultury u pracodawców, ale fakt, że pani z HR zwyczajnie zignorowała mojego maila z pytaniem o status rekrutacji... No to już (usunięte przez administratora) ciężkie do skomentowania.

Magazynier

Proste pytania jakie mam došwiadczenie w pracy na magazynie

-premi świątecznej brak -karty mulitsport brak -pięćdziesiątki płacone po dziewiątej godziny pracy -setek brak -kantują na premi do tego pięćdziesiątki wypłacane są w premii i nie da się doliczyć Na wiosnę się stąd zmywam

100 % prawdy

wit

Czy wywalczy? pewnie ze nie... heh. a za wszystko co wywalczy bedziesz musial zaplacic sam i tyle w tym temacie

Abc

Ponoć już odeszła bo za dużo dobrego dla ludzi chciała robić, jedyna normalna i kompetentna babka w tych całych pożal się boże kadrach i firmie. Nie wytrzymała jak wielu.

@Abc

Nie ma już jej? Szkoda, i pogadać było miło i popatrzeć. Zatrudniała mnie, myślałem że taka jak ona to wszyscy będą i z chęcią przyszedłem, zawiodłem się na firmie. Nie dziwię się już tym opiniom i że ludzie uciekają stąd, to nie jest normalna firma. Też będę się zwijał i trzymajcie się od Galeonu jak najdalej.

Qaz
@123

Nie dziwię się że odeszła i ludzie odchodzą. Szkoda, że traci się fajnych pracowników i firma na to pozwala. Może sama odeszła a może Galeon jej podziękował, a założę się że nie za to co chciała fajnego zrobić i rozruszać firmę (a wiem bo dużo dobrego robiła). Będę murem za dobrymi pracownikami a ci uciekają bo tam się nie da pracować.

Łukasz

Co za (usunięte przez administratora) i syfiasta firma! Ok 2 tyg temu miałem rozmowę z babką z rekrutacji, wszystko fajnie i pięknie bo mam zacząć robotę i zonk. Dzisiaj dzwonię do kadr żeby zapytać co i jak a tam obrażone mówią że do pracy nie potrzebują! To po co te ogłoszenia mają i ludziom kit wciskają i czas marnują? Inną firmę odrzuciłem niepotrzebnie bo chciałem z kumplem dojeżdżać a okazało się że i kumpel odchodzi stamtąd bo Galeon to jeden wielki (usunięte przez administratora) za psie pieniądze i najgorsze traktowanie.

Nietubylec

A ja się podzielę opinią z rozmowy z panią od rekrutacji. Jestem z podlasia i chcialem przeprowadzić się nad morze. Wysłałem życiorys i zadzwoniła do mnie pani i w przyjemny i dokładny sposób wyjaśniła mi specyfikę firmy i stanowisko na które myślałem że się nadam. Rozmowa była dość długa bo i ja byłem wypytany i sam wypytałem i byłem miło zaskoczony bo wszystkiego dowiedziałem się. Niestety nie nadaję się a szkoda, bo fajnie byłoby pracować z takiej firmie gdzie traktują kandydatów poważnie.

@Nietubylec

Galeon.....jeden dzień tam pracowałem i wystarczy....pozdrawiam

Xxxx

Powiem tak prace w wiślince polecam osobom które mają auto. Nie zapewniaja dojazdu z Gdańska a tam dojsc to zaręczam lekka godzina spacerku z przystanku.

Jakie godziny pracy przyjęte są w firmie Galeon Sp.z.o.o. Sp.K.?

Leon

Pełne , każda po 60 minut

Dorka

Czy ty potafisz czytać ze zrozumieniem? Moją wypowiedź odniosłam do wzniosłych zapewnień firmy na jej stronach, której polityka ma na celu informowanie każdego z kandydat o jego indywidualnym statusie rekrutacyjnym. Ty zaś niczym Filip z Konopii wyskakujesz mi z ogłoszeniem na które - rzekomo - aplikowałeś. Piszę rzekomo, gdyż mam świadomość, wiedzę, iż nie jesteś osobą z przypadku, a etatowym pracownikiem Galeonu ktory poprzez delikatną krytykę firmy w efekcie próbuje podnieść jej morale. Czasem drogi "ja"warto zamilknąć, aniżeli przemówić i wydać się śmiesznym. Jako księgowa nie miałam trudności z zatrudnieniem w swojej branży jednak niesmak pozostał "drogi" Galeonie

@Dorka

Tak jak ty dajesz swoją opinię, tak ja. I moja opinia jest taka że nie zostałem bez odpowiedzi. Może w rekrutacjach do księgowości jest inaczej niż na produkcję. A pracownikiem Galeonu chciałem być.

Dorka

Polityka firmy jest dla.mnie niezrozumiała. Firma ogłasza się na różnych portalach gdzie w rzeczywistości okazuje się, że na te stanowiska w ogóle nikogo nie szuka. Takie to oferty widma, o czym mogą poświadczyć sami pracownicy. Tylko czemu ma to służyć? Ogłupianiu ludzi? Inna kwestia jest taka: Galeon bardzo się szczyci przeprowadzanymi przez siebie etapami rekrutacji. Na ich stronie przeczytamy: Informacja zwrotna Feedback to klucz do efektywnej komunikacji w każdym procesie rekrutacji. Kandydat otrzymuje rzetelną informację zwrotną o podjętej decyzji oraz wskazaniem następnych kroków. Jest to totalną bzdurą, gdyż póki samemu nie zadzwonisz i nie dopytasz o szczegóły, nie licz na telefon z działu HR czy kierownictwa.

@Dorka

W ogłoszeniach jest też napisane że skontaktują się z wybranymi kandydatami więc nie wiem czemu liczysz, że nawet do kogoś kto nie nadaje się będą dzwonić? Po co? Albo ktoś potrafi czytać albo niech douczy się. Byłem na rozmowie i nie dostałem się - zadzwoniła do mnie babka i powiedziała czemu, i jeszcze maila dostałem.

Steryd

Ogólnie jako firma to jest okey. Wypłata na czas. A to najważniejsze. Natomiast reszta? Bydło... Ci cali szefowie produkcji czy jak im tam to jest totalna porażka. Waldek, jedyny chyba tam człowiek który może się podeprzeć zapewne jakims papierem. A reszta? Kombajnisci wyciągnięci z pola którym nie poszło w życiu i teraz się probuja wyzywać na pracownikach. Brygadziści pozostawiają też wiele do życzenia. Choć są wyjątki. Póki co jedyna firma w której kreatywni ludzie się trzymają rękami i nogami zeby nie dostać awansu... Tzn. Stanowiska brygadzisty bądź zastępcy. Na plus zarobki niby, ale jak chcesz godnie dostać wypłatę to musisz niestety popracować te 220h w miesiącu. Tyle w tym temacie. Ja wspominam firmę dobrze. Ale to tylko dlatego że nie dałem sobie wejść na łeb nikomu i miałem własne zdanie. Szef to tam jest... Ale na pieczątce firmy. Te wszystkie figury nawet nie pozwalają ci się zbliżyć i zamienić słowa z nim. A nawet jeśli się tylko uda nawiązać kontakt z nim to za parę godzin jesteś wzywany na dywanik do szefa produkcji. Motto firmy to, pilna łódka... I piątek basen. Masz je**c nawet po 16 godzin ale ma być zrobione.

@Steryd

Pierwsze co przyszło mi na mysl to takie pytanie: ludzie z porzadnym cv raczej nie maja tam po co aplikowac bo beda z marszu odrzucani jako zagrozenie dla tych gorzej wykształconych kierownikow?

Janusz

Sfrustrowany. Każdy anonimowy, piszą opinie jak są wywaleni z roboty, leserzy i tyle.

henrix

a ja pamietam czasy startu galeonu nooo moze nie startu ale poczatku---zarabialem dwa razy tyle co przecietny fizol na rynku pracy kobylko reki podawal zqgadal --nawet mlody w wakacjach zapierdzielal-fajnie tam bylo,praca nie ciezka itd..duzo tam sie nauczylem--wlasciwie wszystkiego--teraz jestem w norwegii od 20 lat buduje dla nich lodzie i tak naprawde galeon otworzyl mi te furtke bo nauczyl mnie laminiarstwa-----eeeee stare dobre czasy

@henrix

jeszcze młynki do żelkotu były na mijescu w straszynie

Stefan

A ja myślę że te negatywy to piszą z konkurencji bo skoro tak wam źle to po co robisz? Ja jestem zadowolony, kasa jest, normalni ludzie (z wyjątkami jak zawsze), wiadomo za co premia albo obcięcie. Robię długo więc widzę że fabryka zmienia się na lepsze. Idźcie robić gdzie indziej i zobaczycie różnicę i będziecie chcieli wracać jak wielu.

@Stefan

pracowałem w galeonie(w sumie około 3 lat) i nie chcę wracać i nawet jak będą mnie dopłacać nie wrócę

Polerus

Mam dobra reke w szlifowaniu i polerowaniu. Ile proponuja za 8 godzin ?

Aaa
@Polerus

To dzwoń tam, połączą cię z kobitą od rekrutacji i ona ci wszystko powie. Tak mnie wzięli

@Polerus

TAM NIE MA PRACY NA 8 H wielokrotność i to bez 50% i 100%

laminiaż (były pracownik)

Praca cudowna , obiecują góry złota i olera wie jaka pensję.(usunięte przez administratora), jeżeli sie przekroczy czas laminowania jakiejś formy, o parę minu, ucina kilka godzin z pracy brygady , brygadzista (jeżeli z nim nie pijesz ) ucina tę kasę najkrócej pracującemu w brygadzie czyli tobie.Papieros nawet w trakcie przerwy w wyznaczonym miejscu 500PLN zapalisz 5 razy w miesiącu i nie masz pensji bo tak ciebie będą traktować i kontrolować OBY TOBIE NIC NIE ZAPŁACIĆ i abyś pracował za darmo. Witamy w galeonie i życzymy wysokich zarobków. ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY.

Niewolnik

(usunięte przez administratora) na 50 jak mogą, nie dosyć że liczą dopiero dziesiątą godzinę i dalej to jeszcze 3 m- ce w tył liczone, połączone z niską premią, za nic sie nie doliczysz czy cię dobrze podliczyli.

@Niewolnik

A zapytać nie możesz? Jak pytam to zawsze mi odpowiadają i wiem

Firma zaczęła się zmieniać na lepsze (może dzięki tej nowej od HRu), wprowadzili karty sportowe to może zaczną inne benefity wprowadzać. Pensja na czas, warunki spoko, Sunreef przy tym to baraki. Coraz fajniej, oby utrzymali się w kryzysie.

Tak, coraz więcej polaków i dobrze bo przynajmniej ci nie są traktowani jak g.wna do roboty. Nigdy nie będzie kolorowo, chcesz zarabiać to pracuj! Ale coś się rusza w tej firemce.

Witam, pytanie w kwestii serwisanta łodzi motorowych, bo taka teraz oferta wisi, jak to stanowisko u nich wygląda, praca bardziej na miejscu czy na wyjazdach?Temat dotyczy silników, czy te raczej obstawiają serwisy dedykowane?co generalnie robi taki serwisant u nich?praca w straszynie czy w wiślince? z góry dzięki

Iwona
@Zainteresowany

Ciekawe, dlaczego nikt Ci jeszcze nie odpowiedział. Widziałam aktualne oferty pracy od Galeon (bez problemu można je znaleźć w Internecie) - nie było pośród nich tej, o którą pytasz. Jestem więc ciekawa, czy ostatecznie zdecydowałeś się ubiegać o tę posadę. Jak to zatem jest?

Jąć

(usunięte przez administratora) prawda ładna łódź niema narzędzi do pracy zero organizacji panie właścicielu na skorupie pańskiej produkcji są cyrki ludzie zabijają się osiebie te łódki nie mają przyszłości. "!!!!!! A szkoda

Zostaw merytoryczną opinię o Galeon Sp.z.o.o. Sp.K. - Straszyn

• Jak się pracuje w Galeon Sp.z.o.o. Sp.K.?

Zobacz opinie na temat firmy Galeon Sp.z.o.o. Sp.K. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 79.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Galeon Sp.z.o.o. Sp.K.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 50, z czego 4 to opinie pozytywne, 25 to opinie negatywne, a 21 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Galeon Sp.z.o.o. Sp.K.?

Kandydaci do pracy w Galeon Sp.z.o.o. Sp.K. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Galeon Sp.z.o.o. Sp.K.