Elica Group Polska Sp. z o.o.

Opinie o Elica Group Polska Sp. z o.o.

luk

Witam dostałem ofertę pracy na operatora wózka widłowego czy jest tu ktoś to tam pracuje na tym stanowisku ? czy jest zapiernicz czy spokojna praca i jakie zarobki faktyczne z wszystkimi dodatkami , jak praca z weekendami czy są setki obowiązkowe czy kto chce ?

Cati
@luk

Nie wiem jak jest teraz, ale pracowałam tam około 2 lata temu na silnikach i pamiętam, że wózkowi mieli niezły zapiernicz, a taki pan czarny w okularach był cały upocony xd. Wydaje mi się, że pewnie zależy od linii. Więcej na ten temat nie wiem.

Zakochana

Jak się nazywa brygadzista na lakierni?

LGaga

Bałagan jest i tyle. A gdzie go nie ma? Dla mnie jestt ok, zrobisz swoje albo i nie, jak nie ma z czego produkować to i się nie przemęczysz i w chatę. A teraz szykuje się dodatkowe świąteczne, ktoś coś ile?

тут немає ні одного українця? що за йобвашумать!!!

xyz

przerwy 5,20,5 minut co dwie godziny. i tak ledwo zdążysz cokolwiek zrobic bo musisz lecieć przez cały zakład.

Iwona

@Gerald czy pracujesz w firmie Elica Group Polska Sp. z o.o. lub zamierzasz aplikować? @Paweł jak przebiegła rozmowa? Na jakie pytania można liczyć? Czy duże są wymagania na stanowisko na które aplikowałeś? Pamiętajmy, że każde stanowisko jest inne i dodatki mogą się różnić.

Gerald

800zl? Wątpię xD

Iwona

@niezmajomadlaczego tak uważasz? W jaki sposób firma wykorzystuje ludzi? @dejw333 czy nie ma dłuższej przerwy? Jak to wygląda? Nie mógłbyś zjeść obiadu na stołówce w czasie 20 czy 30 minutowej przerwy?

dejw333

Pracuję już przeszło dwa tygodnie w tej robocie..Mogę powiedzieć tyle że na stołówki nie chodzę bo jest to moim zdaniem duża strata czasu bo idąc od mojego stanowiska do Szatni zajmuje mi to ok 3 min..Na 5 minutowych nie ma nawet sensu odchodzić od swojego działu no chyba że po wodę..Co do pracy ...chociaż wypowiem się o dziale okapów..Pracuję na 2-zmianówce..ale największym utrapieniem jest moim zdaniem samo układanie kartonów na palecie..Niekiedy 18kg na spokojnie ale załóżmy gdy przyjdzie nam taszczyć 23 kg układając po 9 to nie jest wesoło..W teorii powinny to robić 2 osoby choć jak wiadomo teoria zawsze daleka jest do praktyki..I kolejna sprawa to to ,że zakład jak ktoś to wyżej ujął została opanowana przez Ukraińców ..Co do zarobków..Podliczając gdy Będę miał pełną premię(500zł) i normę (200zł) zarobię około 2800 brutto..Czyli wyjeżdżając sobie kręgosłup dostaniemy coś koło 2200zł na łapę i to jeśli wszystko się uda..

nobody

@Max :D Pamietam, że na lakierni był fajny brygadzista, ale nie pamiętam jego imienia

Iwona

@Rodzynkowa jeśli chodzi o plusy pracy w firmie, to Tobie jak rozumiem, ciężko jest znaleźć jakiekolwiek. Jednak zajrzałam do oferty pracy i tam firma wymienia, że nowy pracowniki może liczyć na wysokie premie oraz dodatki, dofinansowany transport z niektórych kierunków oraz bogaty pakiet świadczeń socjalnych. @Kasia Kitkawspominała też między innymi o premii za polecenie nowego pracownika. Jak dla mnie, to jednak można to zaliczyć zdecydowanie na plus.

Rodzynkova

@Iwona Plusy? Jak już wspomniałam - przerwy co 2h i....chyba to wszystko :D. Ale jak ktoś potrzebuje pracę na już, albo jest świeżo po szkole, czy na studiach chce dorobić to śmiało może iść. Ale na stałe nie polecam tej pracy.

Iwona

@Mira dziękuję za odpowiedź. Wspominasz o brakach w ludziach. Nawet o kolosalnych brakach. Mam wrażenie, że w Twoim odczuciu firma skupiła się na zatrudnianiu osób z Ukrainy. Jednak obecnie pojawia się duża liczba ofert pracy w Elica m.in. jako Mechanik, Montażysta, Operator Wózka Widłowego. Czy przez braki kadrowe, o których wspomniałaś łatwiej jest się dostać do pracy w firmie? Piszesz również o tym, że obecnie zmieniła się atmosfera w firmie. Co sprawia, że pracownicy nie mogą już liczyć na siebie nawzajem?

Iwona

@Kasia Kitkarozumiem, że poleciłabyś innym pracę w firmie. Wspominasz o nockach. Czy jest to praca zmianowa? W jakim trybie pracuje Twój dział?

Mira
@Iwona

Na liniach gr są nocki. Na komponentach. Tokarkach. Pamak. Pamac. Koklarka. Linie S. Te linie na silnikach mają trzy zmiany. Na okapach nie ma trzech zmian ale kto wie może w przyszłości o ile będą mieli tyle ludzi. Bo braki w ludziach są kolosalne. Dawno Polaków nowych nie widziałam. Ciągle z Ukrainy którzy udają że nie rozumieją po polsku. I maja gdzieś robotę bo ich premia nie dotyczy. Mają innewarunki zatrudnienia. Lubie ta prace i co poniektóre osoby. Ale większość by siebie nawzajem w łyżce wody utopila. Nie ma tu żadnej solidarności niestety. Parę lat temu była teraz już każdy sobie.

Kasia Kitka

Witam, Słyszałam różne opinie o Elice, lecz jak poszłam na rozmowę, to wszystko się rozjaśniło. Podstawa może nie jest najwyższa, ale oferują miesięczne premie i dodatki za nocki. Jest premia półroczna za obecność! Za polecenie osoby dają 900 zł po 6 miesiącach! To już się robią fajne pieniądze. Ja już poleciłam 3 osoby i czekam teraz na wypłatę. Praca jak na razie nie jest ciężka i spokojnie się wyrabiam. Co do minusów- to w okresie letnim jest dość ciepło na hali, ale tak jest w każdej firmie produkcyjnej. I w końcu jest stołówka

Izza

Dojezdza ktos z grodkowa

Iwona

@Koniczynkachętnie dowiemy się, czy udało Ci się pozytywnie przejść proces rekrutacji oraz to jak go odbierasz. @Rodzynkovaco było główną przyczyną, że postanowiłaś zmienić pracę? Rozumiem, że monotonia pracy niezbyt Ci odpowiadała. Mogłabyś powiedzieć trochę więcej na temat tego jak oceniasz firmę jak pracodawcę? Co wymieniłabyś jako jej największe plusy?

Rodzynkova

@Koniczynka - pewnie jesteś już po rozmowie, ale i tak odpowiem na Twoje pytanie :D. Pracowałam na silnikach, nie było źle, tylko że niektórzy nie rozumieją, że ktoś jest nowy i nie wie co i jak, a oczekują od takiej osoby normy i ciągle "Szybciej szybciej" -.-. Denerwowało mnie, że nie miałam swojej "linki", codziennie się stresowałam i nie wiedziałam do kogo dzisiaj pójdę. Na początku to rozumiałam, ale po 2 miesiącach się wkurzyłam i stwierdziłam, że przeboleję cały okres próbny i spadam stąd. Praca może nie jest ciężka fizycznie (przynajmniej ja do takiej nie trafiłam), ale jest strasznie monotonna. Widziałam, że niektórzy się zmieniali, ale ja tak nie miałam, dlatego mnie to strasznie nudziło. Plusem są przerwy co 2 h (o ile dobrze pamiętam :D), taka chwila oddechu dobrze robi. Czy polecam pracę w Elice? Zależy od tego jakie się ma priorytety i od tego do kogo, na kogo i gdzie się trafi :D. Od początku wiedziałam, że Elica będzie tylko czymś na chwilę, dopóki nie znajdę czegoś lepszego. Na szczęście mi się udało! Elica - praca na chwilę? Tak. Czy na stałe? Tego nie wiem.

Koniczynka

Właśnie otrzymałam ofertę pracy w firmie elica na dwie zmiany . W środę za tydzień rozmowa kwalifikacyjna . Czy ktoś może mi coś powiedzieć na temat pracy , zarobków i atmosfery ? Z góry dziękuję :)

Iwona

@z ismdługo już pracujesz w firmie? Chętnie usłyszymy więcej na temat oferowanych warunków zatrudnienia w firmie.

Zostaw merytoryczną opinię o Elica Group Polska Sp. z o.o. - Jelcz-Laskowice

• Jak się pracuje w Elica Group Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Elica Group Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 77.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Elica Group Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 36, z czego 17 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Elica Group Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Elica Group Polska Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Elica Group Polska Sp. z o.o.