Opinie o skanska.pl - Skanska S.A. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Skanska S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Skanska S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Budowa mieszkań i domów/budynków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Skanska S.A. w Warszawa Gen. Józefa Zajączka 9

Rabarbar

Cześć. Czy na prawdę nie wiecie dlaczego nowy prezes zachował takie osoby na stanowiskach (dyr. regionów, dyr. dużych projektów itp.) odpowiedź jest bardzo prosta. Potrzebuje ON wojowników MBW (Miernych, Biernych ale Wiernych) dodatkowo pozbawionych całkowicie skrupułów, a potrzebuje ich aby jak najszybciej zrealizować założony cel. Możecie sobie zadać pytanie: jaki to cel? Otóż celem jest likwidacja wszystkiego, oprócz ewentualnie kilku zespołów, które będą potrafiły zarządzać realizacją projektów (nie wykonywać, tylko zarządzać). Dzięki temu koszty własne będą ograniczone do minimum, a szanse na zarobek będą, bo w końcu fakturami będą zarządzać te zespoły. Jedyny problem jaki widzę to taki, że aby skutecznie zarządzać projektem (z punktu widzenia szefostwa firmy) to wypadałoby być w miarę uczciwych względem firmy zarządzających, a o to wśród pozostających na stołkach nie będzie łatwo. Życzę tym co zostaną do końca, aby mieli poczucie dobrze spełnionego obowiązku, a nie wykorzystania. Na pocieszenie pozostałym napiszę, że podobna sytuacja będzie w pozostałych dużych firmach już za kilka (5-7) lat. Wtedy rynek pracy dupnie, a ktokolwiek będzie u sterów kraju, nie będzie miał się czym pochwalić. Pozdrawiam, zwolniony w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku

SKAKANKA

Dlaczego nikt nie myśli o strajku ogólnopolskim - górnicy potrafili się zmobilizować i wywalczyli wielkie odprawy a my ?

plasser
@SKAKANKA

Koledzy,ostatecznym rozwiazaniem tej kwestii jest pozew zbiorowy przeciwko pracodawcy.Gdzie przed sadem nalezy wskazac nieprawidlowosci zaistniale przez lata ,od korupcji po niegospodarnosc. Nalezy przy tym pamietac ,ze dla sadu istotne sa dowody i zeznania swiadkow, a nie radosne pier.....nie na tym forum.W przypadku korzystnego orzeczenia mozna przed sadem zawierac ugody co do wnoszonych roszczen. zrodlo: http:www.rp.pl/artykul/1159970-odszodowanie-z-tytulu-ubezpieczenia-OC-menedzerow--jak-egzekwowac.html

wierzący
@plasser

Kolego, o jakich roszczeniach mówisz ? co ty pracowales na państwowej posadzie???? Wlasciciel spelnia wszystkie wymogi prawne co do zwolnień grupowych i możesz mu naskoczyć. A wlascicel prywatny jak chce to sobie moze zamknąć kiedy chce tylko musi spelnic wymogi prawne i nie mamy pracownicy w takiej sytuacji nic do gadania. A jak właściciel pozwalał na generowanie strat to jest tylko jego i wyłącznie sprawa.

Ryczałt
@plasser

Proponuję poruszyć sprawę ryczałtów za nadgodziny które wynosiły około 500zł za miesiąc, a jak wiadomo pracowało się po 40godzin nadliczbowych w miesiącu + soboty. Dlaczego firma z tego zrezygnowała jakiś czas temu, czyżby ktoś się spostrzegł że jest to nielegalne? ktoś coś wie na ten temat?

żyj.chwilą
@SKAKANKA

Strajk? hahaha. Nie rozśmieszaj mnie. Może nie wiesz, ale pracujesz w firmie prywatnej. Równie dobrze, mogą oddelegować 3 tys ludzi do pracy na drugim końcu polski i z tego 2,5 tysiąca sama się zwolni - bez odpraw.

drogowiec
@SKAKANKA

Absolutnie popieram strajk lub inną formę wywierania presji na ten czesko-nordycko-anglojęzyczny zarząd z dwójką bezradnych; bo ewidentnie SKANSKA (głównie poprzez średni szczebel oraz dyrekcję i kierownictwo w regionie) będzie wykorzystywał każdą okazję do niepłacenia odpraw przez między innymi stwarzanie sytuacji, aby pracownik sam porzucił stanowisko pracy. Wystarczy, że wszyscy dostaniemy bilety na S8 lub inną budowę 300 km od obecnej i co wtedy ??? Ilu z nas będzie chciało odejść od razu; a jaka będzie polityka SKANSKA: Jak chcesz odejść to składaj wypowiedzenie i masz termin wypowiedzenia 2-3 miesiące, ale odchodzisz bez odprawy, bo sam się zwalniasz; a jak chcesz odejść od razu ( bo w twojej lokalizacji i tak nie ma budowy a masz już nową pracę) to tylko przez porzucenie pracy !!!! Niestety, ale jest wiele innych praktyk, które wypróbowali i przećwiczyli w 2016 roku. Dlatego należy wywrzeć presję i od razy powybijać im z głowy takie numery. Pisząc im mówię: dyrekcja i kierownictwo w regionach oraz ogólnokrajowych jednostkach a przed wszystkim ten czesko-nordycko-anglojęzyczny zarząd z dwójką bezradnych. PS. Przygotowany budżet na restrukturyzację nie jest mały, więc jak nowy zarząd coś z tego oszczędzi to będzie dla nich premia.

plasser
@wierzący

Ustawa o emeryturach pomostowych naklada obowiazek odprowadzenia skladki na fundusz emerytur pomostowych do ZUS w wysokosci 1.5 % podstawy wymiaru by to ominac podstawia sie lipne umowy o prace.Wstarczy porownac w opisie zawodow kody o numerach zawodow 831106 i 834203 sa niemal identyczne, jednak z pierwszym wiaza sie pewne przywileje co znajduje sie w tabeli nr 2 rzeczonej ustawy drugi to typowa budowlanka.Widac jakis orzel czegos nie doszytal

W

Co zrobić można żeby się na listę dostać do zwolnień

Hhh
@W

Uczciwie pracować. Jak zaczniesz kraść lub kombinować to czeka Cię tylko awans.

@Hhh

Dzięki za radę tak zrobię czyli ciężka praca i wylece

Hhhh
@Hhh

zapomniałeś jeszcze o jakieś dużej wtopie finansowej ...wtedy to już na pewno awans

będzie się działo

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w Skanska S.A. spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
logo firmy Konstruktor
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
eliza

u nas dwa barany czytaj dyrektory przez cały rok obiecywali premie, wiekszosc ludzi łykała to jak ciepłe kluchy

Teatrzyk
@eliza

Nasi też obiecywali, taką mieli rolę do odegrania - za to im zapłacą.

Audytor

Gdzie się zaszył naczelny wizjoner - akwizytor pan AS? Panie managerze w Olsztynie stoi nikomu nie potrzebny skaner za 1,5 miliona, a w całym kraju kilkadziesiąt nieużywanych tachimetrów i GPSów. Może oddać to wszystko ojcu Tadeuszowi z dopiskiem - od bezdomyh.?

Audytor
@Audytor

Szczury zawsze uciekają z tonącego okrętu. AS już opuścił, MM pseudonim smartłacz ciężko się rozchorował. Okręt o nazwie Centrum Lansu i Awansu nieuchronnie dryfuje na skały. To całe centrum badań i innowacji to ekstrakt tego co drąży tą firmę. Sami managerowie i koordynatorzy. A roboty nie ma komu robić. Wozić dupę służbowym samochodem i się wymądrzać to potraficie. Won!

SimkaSrimka

Koledzy i koleżanki. Pracujecie w korporacji. Z samej definicji jasno wynika że pojedyncze jednostki nie mają prawa głosu ani żadnego realnego przełożenia na funkcjonowanie firmy . Mają jednie mieć poczucie jak najbardziej realne że ich zdanie się liczy. Sięgnijcie pamięcią do czasów kiedy było ok. Co na każdym spotkaniu i przy każdej okazji było wmawiane i powtarzane w kółko. Przypomnę: jesteś ważny, twoje zdanie się liczy, bez Ciebie nie ma firmy, podziel się swoimi pomysłami itp. Większość to kupiła. I kiedy powinno zapalić się czerwone światełko przy pierwszych zwolnieniach większość kupiła bajkę o tym, że będzie lepiej. Kiedy były informacje o kolejnej nadchodzącej fali zwolnień mało kto w to uwierzył. Dziś wszyscy zdziwieni. Zobaczcie co dzieje się teraz. Dalej ten sam ton, sposób wypowiedzi wszystko robimy żebyście mieli miejsce pracy, żeby firma wyszła na prostą. Tylko kto tego doczeka... co drugi pracownik. A Ci co zostaną będą pracować - chyba za dużo powiedziane - będą mieli przełożonych którzy ich okłamywali od 2 lat i doprowadzili do tego co mamy. Jak z takimi ludźmi można pracować? Wielka euforia z wybawiciela "nowego PRezesa" przeminęła. Dlaczego ? A no dlatego że to korporacja i nowy przes będzie realizował plan który ma w kopercie. Z jak najmniejzym kosztem pozbyć się pracowników i a jeszcze zatrzymać jeleni żeby dokończyli robote a potem kopniak w tyłek jak już nie będziesz potrzebny. Taka tam One Skanska, jedna wielka szczęśliwa rodzina. Pamiętajcie ten prezes nikomu nic nie obiecał. Jest tylko jeden sposób na to by zaczęli robić pod siebie Ci nieudacznicy od PM w górę którzy przytulili w tym roku premie i maja obiecane kolejne na ten rok pod warunkiem ukończenia projektów. To masowe odejścia, zwolnienia lekarskie pracowanie zgodnie z zasadami tak dumnie prezentowany na każdym kroku - czyli jest niebezpiecznie nie pracuje. Bez pracownika liniowego nie ma firmy. Jedyne czego się boją to że nie dokończą projektów a dokładnie kolejnej straty. To biznes i liczy się tylko kasa o czym jasno mówią tymi zwolenienia. Więc niemiejcie skrupułów i zacznijcie dbać o Siebie. Niech spijają to co naważyli i zostaną ze swoimi problemami sami. Nie pomagajcie bo i tak wam nikt nie podziękuje. Praca od 7-15 tak jak mówi umowa nic więcej. Tej firmy już nic nie uratuje, o zwolnieniach wiedzieli już na początku zeszłego roku. Po prostu ją wygaszają a mimo to ściemniają i szukają naiwniaków do posprzątania tego bałaganu.

Xx
@SimkaSrimka

Dokładnie tak. Ja, za rzeczywiste egzekwowanie poczucia, że coś ode mnie zależy zostałem kiedyś zwolniony. Moja robotę wzięły 4 osoby.

K2

To teraz po takich informacjach każdy będzie miał motywację do pracy

Nik
@K2

Już rypie aż pot leci żartujesz chłopie PM i SPM niech rypią kase wzieli

K2
@Nik

No właśnie to był żart

OneSkanska

Czyżby Panowie związkowcy rozpoczęli trollowanie forum? :)

123pracestraciszty

Czy mi się wydaje, czy zaczynają znikać niektóre komentarze????

Główny Urząd Statystyczny

Statystycznie na Go Work: Aldesa - 1 opinia Astaldi - 19 opinii Strabag - 126 opinii Budimex - 272 opinie . . . . Skanksa - 2219 opinii

Button
@Główny Urząd Statystyczny

A w 2014 miała napewno więcej niż teraz a teraz napewno ma więcej niż 1

biały niewolnik

Noktowizor 03.02.2018 22:40 @blabla 03.02.2018 19:59 Pełna zgoda ! W dodatku nie może być tak, że pracownik ma nad sobą kilku aktywnych przełożonych i drabinę stanowisk, to absurd! PM, SPM, Menadżer oferowania, dyrektor oferowania, dyrektor realizacyjny, dyrektor regionu, Menadżer branżowy, kierownik kontraktu, kierownik projektu, koordynator, kierownik od kawy i dostawy itp itd i każdy chętnie by dyrygował wszystkimi i wszystkim OOO to ja nie wiedziałem że nad naszym adasiem ssmankiem który stał nad nami cały czas było tylu nierobów na których on miał wyrobić i my kladac kostkę za 12 pln/m2. Teraz mu wspołczuje i rozumie jego zachowanie.

Elmo

Można powiedzieć, że firma "rodzinna" z tradycjami (grupowych zwolnień). Jak ma mieć bilans dodatni skoro bhp na budowie mieszkaniówki kosztuje 4 razy więcej niż u konkurencji, po co pchać kasę w to bhp, skoro w rolnictwie jest więcej wypadków śmiertelnych niż w budownictwie... może żeby kasiorka wyciekała w dobre ręce ?

@Elmo

Uuu. Ktoś tu na szkoleniach nie uważał. W budownictwie i przemyśle jest najwiecej wypadków...

Elmox3

już nawet szkolenia mają słabe, tylko to tutaj zostawię: http://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rynek-pracy/warunki-pracy-wypadki-przy-pracy/wypadki-przy-pracy-w-okresie-i-iii-kwartal-2017-roku-dane-wstepne,3,29.html

ZTIL

No właśnie ciekawe czy się skuszą chętni na wykupienie tak dobrych lokalizacji Wytwórni i Laboratoriów w Ostaszewie, Olsztynie, Poznaniu, Rzeszowie.

Myślę nie ja WIEM że jak by zaproponowali dobrowolne zwolnienia z należnymi odprawami to ludzie sami by się zgłosili. Ja bym tak zrobił.

OLO
@anonymous

Pracuje w tym bałaganie zwaną Skanska i też bym tak zrobił

Operator
@OLO

Jestem tego samego zdania czekam na listę do zwolnienia pisze się pierwszy szkoda paru lat .Kiedyś do pracy w Skanska dostać się to było cos teraz szkoda gadac????

adolf

a wie może ktoś co będzie z tym kur.widołkem w żdżarach? bo wydaję mi się że to dobra lokalizacja na noclegownie:)

Wqr

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/skanska-zapowiada-zwolnienie-2500-pracownikow-w-polsce,811689.html Czemu TVN wie więcej niż my? Magnus, miała być świetną komunikacja a tu znów d***

STU
@Wqr

Dlatego że nikt już z pracownikami nie rozmawia a zwłaszcza produkcyjnymi

STU
@Wqr

Przepraszam zapomniałem że w sierpniu była rozmowa z prezesem Janiszewskim jak robił objazd po Polsce. I jak skończył objazd to widocznie stwierdził że nie ma tu już nic co mogło by pomóc tej firmie. dlatego już go nie ma

?
@Wqr

Wszystkie te informacje (a nawet znacznie więcej) są dostępne w intranecie, ale faktycznie jak ktoś nie ma dostępu to tak to może wyglądać

Pracownik 20

Uważam że sami sobie strzelili w kolano osłabiając pozycję SKANSKA SA na rzecz SKANSKA PROPERTY miało to być SKANSKA ONE.

Joke

Brawo, to faktycznie powód do radości, ze nie kradła. Efekty pracy mizerne i naganne, ale nie kradła wiec spoko Haha Rozbawiłeś mnie

Otrzeźwienie

Ludzie obudźcie się w końcu! Tu nie chodzi o zwolnienie 2500 pracowników! To powolna likwidacja całej firmy w Polsce, rozłożona w czasie! Spójrzcie na to kto pozostał na decyzyjnych stanowiskach? Myślicie, że "duże projekty" będą pomniejszały straty? Teraz dopiero zacznie się uwłaszczanie na majątku firmy i zlecaniu robót dla podstawianych podmiotów. Kochani, komentarze na tym forum są czytane i analizowane przez Zarząd firmy. Są solą w ich oku i mają bardzo duży wizualny problem z opiniami, które tu się pojawiają. Teraz musimy walczyć o swoje, bo Zarząd chce sprzedać jak najtaniej nasze skóry. Kto ma jakąkolwiek możliwość, żeby uruchomić lokalne media: prasę, radio, TV, proszę mówcie szeroko o zwolnieniach w Skanska. Mówcie o krzywdzie polskich robotników, pracujących w korporacji o zachodnim kapitale. Zgłaszajcie Waszą krzywdę do lokalnych posłów i senatorów! Im większy szum medialny wokół naszych zwolnień, tym więcej związki zawodowe będą w stanie wywalczyć dla nas wszystkich! Niekorzystny pi-ar, to jedyny sposób na polepszenie naszej sytuacji! Już nie ma na co czekać - nowy zarząd wszystkich nas sprzedał za grosze!

Puls
@Otrzeźwienie

A czego szanowny „Otrzeźwienie” oczekuje, gdy firma kolejny rok z rzędu ma kilkuset milonowe (!) straty? Jak mają to dalej ciągnąć, jeśli nie przynoszą zysków? Gdyby pan „Otrzeźwienie” pracował w firmie o polskim kapitale, to pana już dawno by w takiej firmie nie było. Bo byłaby bankrutem. Gdyby nie ten wyszydzany przez pana „zachodni kapitał”, to już dawno rozglądałby się pan za nową pracą. Ale ten „zachodni kapitał” dalej w szanownego i innych szanownych wierzył i trzymał na stanowiskach, mając nadzieję, że firma w końcu wyjdzie na prostą. Rozumiem, że według Pana, firma powinna nadal zatrzymać aktualną liczbę pracowników, spokojnie patrząc, jak ten statek tonie? Żeby w pewnym momencie całe 5 000 pracowników zostało bez pracy. Doprawdy, bardzo rozsądne.

Otrzeźwienie
@Puls

Nie zgadzam się z taką argumentacją. Firma przynosi straty, ponieważ jest źle zarządzana! Tak, powtórzę: wina za obecną sytuację leży po stronie całego byłego zarządu i dyrektorów regionów. To nie szeregowi pracownicy odpowiadają za sytuację finansową firmy. Nie zamydlicie nam oczu! Nowe zmiany doprowadzą tylko do jeszcze głębszego i niekontrolowanego wypływu firmowych pieniędzy! Powtórzę: wykrzyczmy głośno naszą krzywdę! Kadra zarządzająca okradła nas z miejsc pracy! Nie przyjmujmy usprawiedliwienia, że tak wyszło i sami widzicie, że musimy was zwolnić. To jest początek wypowiedzenia posłuszeństwa!

Pani ze szczękościskiem
@Puls

MAGNUS!!! Wszyscy pracownicy liczyli na szwedzki bezpiecznik! Dzisiejszym wystąpieniem - zawiodłeś. Zawiodłeś te wszystkie nadzieje, które pokładała w Tobie Twoja załoga... Jawiłeś się jako "uzdrowiciel". Okazałeś się ślepy i głuchy.

Puls
@Otrzeźwienie

Firma przynosi straty, bo za dużo w niej polskiego czynnika, który myśli tylko o czubku własnego nosa. O tym, jak oszukać i okraść, żeby się Szwecja niezorientowała. Jak ukryć straty, żeby premia dla PMa się zgadzała. Taksóweczki, hoteliki i kolacje na koszt firmy, bo przecież to nie moje pieniądze, więc co się będę szczypał. To są szanowny Panie przyczyny tak ogromnych strat. I wiem, że prawda w oczy kole, a najwygodniej zrzucić to wszystko na „oszukańczy zagraniczny kapitał”. Niestety większość winy jest nasza, naszego braku szacunku do cudzego pieniądza i wszechobecnego krętactwa i matactwa. Byle nachapać się jak najwiecej „bo firma przecież nie zbiednieje”.

Maciej Rózeczka
@Puls

Większość się zgadza, tylko niech Pan szanowny Panie nie pisze bzdur, że wina jest nasza. Bo ona nasza nie jest. Ona jest zawsze czyjaś konkretnie ale nie nasza. Wina największa w tym przypadku prawdopodobnie jest po stronie pewnych zespołów, zapewne nie wszystkich, które realizowały kontrakty i kontroling, a także po stronie podejmujących strategiczne decyzje biznesowe. Jak Pan chcesz winy zbiorowej to Pan ludzkość całą obarcz.

@Puls

Jak kradniesz, kręcisz i mataczysz to niech Cię spotka to na co zasługujesz. Nie sugeruj, że wszyscy są tacy jak Ty !

Stan
@Kropek

W tej firmie za to spotka Ciebie nagroda. Patrz na obszar Gdańsk i duże projekty. Ci panowie w pierwszej kolejności winni firmę opuścić za mobing i złodziejskie układy z podwykonawcami i co - bedą rządzić dalej i kraść . Żenujące wybory i ciąg dalszy głupoty Szweda ...

@Stan

Jak uważasz, to co trzeba zgłoś, gdzie trzeba a nie pisz ”dziwne nie poparte dowodami sugestie sprajem na przystanku”, bo to do nikogo nie dociera a wywołać może skutek rożny.

Sty
@Kropek

Fornal ma od kilku miesięcy sprawę w sadzie za mobing i co Szwed o tym nie wie??? Dowody jest ich mnóstwo i to zgłoszonych do komitetu . I co ty na to koleżko ??? Wszystko ukryte - zastaje prokuratura ( busposy - kamień zamiana firma Klink , tramwaj - sprawa w prokuraturze Szczytno - prowadzona - przyjaciel teraz z Gdańska). W Olsztynie zmieni się prezydent i wszyscy pójdą wtedy pod sad !!!!

@Sty

A co ja mogę na to ?? Jak dowody będą mocne i potwierdzą się zarzuty to pewnie gościa sąd osądzi .

Zostaw merytoryczną opinię o Skanska S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Skanska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Skanska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 169.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Skanska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 151, z czego 25 to opinie pozytywne, 94 to opinie negatywne, a 32 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Skanska S.A.
2.1/5 Na podstawie 1091 ocen.

Skanska S.A.