Opinie o Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wyroby szklane - obróbka szkła

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Chętny

Czy pracuje się na produkcji w weekendy??

Szalonybyly
@Chętny

Więc to jest tak czasami zaczynasz w niedziele o 22 i kończysz w sobotę o 6 rano bo dali ci w grafiku 6 nocek w między czasie dowalą ci nadgodziny czyli możesz przyjść na 18 lub zostać do 10 a i w soboty też się zdarza pracować tylko fajnie jest na 1 zmianie bo przychodzisz na 6 i robisz do 11 ale jak masz drugą zmianę to od 11 do 19 pracujesz więc tak to wygląda. Soboty się zdarzają jak jest sporo roboty a niedziele to zależy jak grafik ci ustala

@Szalonybyly

Dziękuję za odpowiedź, dziwny ten grafik

@Szalonybyly

Cały tydzień nadgodzin??

Uve
@Chętny

Nadgodziny są dla chętnych,czy propozycja nie do odrzucenia?

Przewaznie w soboty 1 i 2 zmiana do 19.no i nocki w niedziele na noc

ehhh
@Uve

nadgodziny nie są obowiązkowe.. nikt Cię nie zmusi do ich robienia bo jak sama nazwa wskazuje to są NADgodziny.

ugh
@ehhh

potwierdzam, nadgodziny nie są obowiązkowe, nikt mnie nigdy do tego nie zmusił, pozdrawiam

zew

czy rozmowy rekrutacyjne są prowadzone w firmie, czy gdzieś na zewnątrz?

@zew

Są prowadzone w pomieszczeniach firmy

Ralf

Raczej tak było, kiedy ty byłeś na zmianie. Wstydzili się pokazać, że zmuszeni są zattudniać nawet takich jak ty

Upss
@Ralf

Uh, to mi poszło w pięty.

Ralf
@Upss

Dobrze, że nie gdzie indziej...

Teraz Polska

Poprawa jakości życia.Tak trzymać.

Kamil

Podpisuję się pod każdym słowem.

Zosia

Można wiedzieć jaki jest okres rozliczeniowy za nadgodziny?

@Zosia

Za godziny płatne 50% okres rozliczeniowy jest standartowo - miesięczny, natomiast za 100% (wolne z grafiku, święta) "kwartalnie" (czyli po 4 miesiącach - styczeń - kwiecień, maj - sierpień, wrzesień- grudzień)

kwart

kwartał to 3 miesiące, więc chyba po 3 miesiącach??? :D

@kwart

Akurat nasza Firma ma 4 miesięczne okresy rozliczeniowe "kwartały"

5 miesiecy

@mmm

Akurat 4 miesiące

hero
@Oper

ale się zamieszanie zrobiło z tymi miesiacami.. ale zakładam że wiesz co mówisz ;d

Firma Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko Operator w Dziale Produkcji. Podziel się swoimi wrażeniami. Daj znać, ile czasu trwała rozmowa kwalifikacyjna oraz z ilu etapów się składała. Co Cię pozytywnie, a co negatywnie zaskoczyło?
logo firmy Operator maszyn CNC
Rzeszów
Smithstown Polska Sp. z o.o.
logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.

Czy pracownicy w firmie mogą liczyć na dodatki do wypłaty?

Hehe

Jak nie zabiorą Ci tego dodatku za widzi mi się to tak ;D

Kajkosz

O, to teraz zdecydowanie lepiej

camel

od kiedy to funkcjonuje?

Retajo
@Kajkosz

Ale o czym w zasadzie rozmawiacie? Bo wygląda tak jakby brakowało jakiegoś istotnego segmentu dyskusji,,,,,

Burton
@Retajo

bo brakuje. zniknęła całkowicie moja odpowiedź. @Pytanie dodatek stażowy np. i ogólnie kiedyś był liczony od momentu umowy na czas nieokreślony (niżej było konkretnie wypisane jak to funkcjonuje), a teraz jest liczony od początku zatrudnienia, więc jest różnica

Retajo
@Burton

To wszystko wyjaśnia

tarka

pewnie że tak, premie dochodzą nawet do 25 %

Benkart rudego

Jak zrobisz opór przymusowych nadgodzin to Ci zapłacą za nadgodziny, to jedyny realny "dodatek"

jerry
@Benkart rudego

ale chrzanisz

tak nadgodziny codziennie po 4 h

qwerty

Czyli tak jak było kiedyś, tak jest i teraz.Wszystko w normie.

Mazak

To pracuj tak, żebyś nie musiał zgarniać nagan i upomnień, z powietrza się to nie bierze

PocoLoco

Szukają teraz sporo pracowników, niech zainteresowani sprawdzą sobie ogłoszenia. Uprzedzając przytyki, że "skoro tak dobrze, to czemu szukają, pewnie ludzie się zwalniają itp." otóż szukają bo rozbudowują zakład o ponad połowę, więc logicznym, jest, że potrzeba nowych ludzi, nie jest to wynikiem rotacji.

render
@PocoLoco

właśnie też mi się obijało o uszy o takich zamiarach essilora w związku z tą przebudową, ale nie było to żadne potwierdzone info. Teraz to już rozumiem to jest pewne skoro o tym piszesz?

PocoLoco
@render

tak, zdecydowanie pewne info także bez spiny

Qmatic
@PocoLoco

(usunięte przez administratora) Prawda jest taka, że nikt nowy w tej firmie pracować nie chce, bo nikomu niearzy się praca ze zmianami nawet 12 godzinnymi, albo zaczynającymi się o drugiej w nocy. Firma chyba już obskoczyła wszystkie agencje pracy zlecając poszukiwanie pracowników i trwa od conajmniej połowy zeszłego roku - z marnym skutkiem.

Xyz@

Miałem przyjemność być w tej firmie na rozmowie o pracę i troszkę zaskoczenie bo są dwie formy zatrudnienia agencja pracy i zakład essilor i jest to tylko uzależnione z jakiego portalu internetowego wysyłasz cv...?,zarobki na początek 3500 brutto + premia 25% od zarobków system pracy trzyzmianowy.Ogólnie na rozmowie odniosłem wrażenie że firma nie za bardzo znosi ludzi którzy mają swoje zdanie.Główna siedziba firmy jest we Francji a mnie na spotkaniu poinformowano że tutaj w Polsce jest największy zakład produkcyjny na europę,i nie jest to nic dziwnego bo po prostu za 3-krotnie niższe pensje niż musieli by zapłacić francuzom he he.Ogólnie jakieś takie mam mieszane odczucia co do tej firmy po rozmowie z HR.

Minnie

Czy takie imprezy jak ta co będzie jutro odbywają się często, tj. corocznie, czy to pierwsza tego typu akcja?

@Minnie

Odbywają się cyklicznie

Minnie

Dziękuję :)

ciekaw
@Oper

ooo to ekstra pomysł. Jak było w tym roku?

@ciekaw

super! spora frekwencja była, zespół fajnie przygrywał, każdy się dobrze bawił. Ogólnie dobrze wspominam imprezę i oby więcej takich było, a może tez więcej osób się przekona żeby przyjść następnym razem :)

ciekawski
@lady

oo to ile było ostatecznie osób? widziałem na fejsie ze piękni i młodzi mieli grać :D

@ciekawski

myślę, że z 50 % firmy przyszło.. co do zespołu no to różne były zdania na ten temat, ze to disco polo, ze nie każdy lubi, ale ostatecznie wszyscy co przyszli byli zadowoleni i fajnie się bawili, wiec wychodzi na to że dobry to był wybór :)

reni
@lady

to pewnie będzie jakaś powtórka za rok?

@reni

no ja mam nadzieje, ja i inni myślę że też chętnie to powtórzą :)

montaż-skan

Mi dziś przyszło usłyszeć po 5 dniach pracy tam że jestem jednym z najgorszych pracowników :) jeden skanujący i musi obrobić 5-6 osób ma montazu które jakieś dłuższe doświadczenie mają . Co z tego że za plecami robi ktoś ponad pół roku i ta sama sytuacja że się nie wyrabia . Praca nie najgorsza ale zależy od zmiany na jaką się trafi i kto tam dowodzi .

@montaż-skan

Praca to nie wyścigi,robić swoje i tyle

Gniazdoszerszeni
@Nowy

Pracowałem tam i niestety są to wyścigi działowe i między działami.

Myke

Nie do końca rozumiem co masz na myśli

Zosia

Dzień dobry, jak wygląda dofinansowanie do świąt i wakacji???dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

@Zosia

Pracownicy mają karty przedpłacane Edenred, na które przed świętami i wakacjami przelewane są pieniążki - nie są to jakieś oszałamiające kwoty (w zależności od kwoty przychodu na osobę w rodzinie - chyba max przed Bożym Narodzeniem to 380 złotych)

Angela

czytałam trochę na stronie essilora o ochronie wzroku przed niekorzystnym wpływem ekranów itp.. osobiście pracuję przy komputerze, także te oczy są dosyć mocno obciążone.. zastanawiam się czy ktoś kupował szkła z antyrefleksem tej firmy i jest w stanie się wypowiedzieć, czy mają dobry wpływ, czy wgl jakiś mają, czuć jakąś różnice? wiem, ze to może trochę nie w temacie, ale tutaj są fachowcy, którzy chyba mogą najwiecej powiedzieć

okulary
@Angela

ogólnie antyrefleks ma za zadanie odbijać to światło, które do nas dociera, a zatem zawsze jest to jakaś ochrona oczu. Czy wystarczająca i pewna? Tego nie wiem, może trzeba by poszukać jakis konkretnych badań na ten temat. Jednak no takie szkła na pewno w jakiś sposób oddzielają nas od ekranu, a więc oczy mogą nie być tak zmęczone, dodatkowo jakieś krople nawilżające na pewno wzmocnią efekt.

sisi
@okulary

noo, ale niestety jak się bardzo dużo czasu spedza przed ekranem to obawiam się, ze nawet antyrefleks nie uchroni wzroku przed pogorszeniem

natka

Hej, czy dla pracowników są przewidziane jakieś dodatki typu soczewki czy coś? albo chociaż jakaś zniżka?

@natka

Tak jeżeli zakończysz umowę próbną (trwa 3 miesiące) otrzymujesz deputat pracowniczy, masz możliwość wyrobienia sobie okularów płacąc za oprawę okularową. Soczewki są darmowe a jeżeli oprawa będzie kupiona na fakturę otrzymasz zwrot wysokości 100 zł

natka
@Gość

to naprawdę fajne dodatki.. wszyscy okularnicy wiemy jakie to potrafią być wydatki.

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o.? Są one dodatkowo płatne czy jest możliwość odbioru godzin?

Była

Nadgodziny w pierwszej kolejności do odbioru, a jak się nie wyrobia to zaplaca.

zxc

najs

pingu

Czyli standardowo.

Beton

Problem? Nie uważam, żeby nadgodziny to był problem

@Była

Akurat tutaj kłamiesz jest zupełnie odwrotnie. Firma woli zapłacić za nadgodziny. Pracuje w tej firmie i nigdy nie było tak że musiałem nadgodziny odbierać, często był z tym nawet problem spowodowany małą ilością ludzi i dużym nakładem pracy

Czy Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o. praktykuje "luźne piątki"?

Red

chyba raczej nie ma na to czasu..roboty jest dużo

Przełóżcie się trochę do jakości optyk zamawia wymiary wszystko a wy robicie i tak po swojemu przez wasze partactwo muszę czekać dłużej na okulary jedne szkła niedobre na drugie się długo czeka

Montażysta

To rób sobie sam, postaw maszynę, zatrudnij pracownika albo sam zakasaj rękawy i wszystko będzie miał na czas i jak trzeba. Polscy optycy do dinozaury, nikt Wam jeszcze nie dogodzł

Mam pytanie, jak jest z poniedziałkiem? Podobno w essilorze zaczyna się w niedzielę o 20.00.

były
@Kandydat

nie tylko w Essilorze

operations
@Kandydat

Mało dokładne info - niedziela zaczyna się od 22

Niesforny
@operations

Zmienili początek niedzieli na 22.00?

pdp
@Niesforny

no też mam takie info, że od 22

tararara

No i co ci do tego? Ogarnij się ziomek...

tararara

Gdzie tu są komentarze w obronę? Piszę tylko, że porównywanie jakiekolwiek pracy do obozu to jest coś poniżej poziomu i jest żałosne w ciul i nie wykazuję aprobaty wobec takiego zachowania, więc mówię, żeby się koleś ogarnął? Ale oczywiście, dopisujcie sobie origin story do każdego komentarza, nie wiedząc nawet co autor miał na myśli i wkładając mu słowa w usta...poza tym, "Judaszu?" Wtf?

cello

Moi drodzy - zdrowych i wesołych! ;)

więc?

Przed swiętami pasuje się przejść na jakieś piwo, macie jakiś pomysł/ polecacie jakieś miejsce? może być kawałek dalej niż w pobliżu w końcu świątecznie :D

piwosz
@więc?

ja jestem za, ale miejscówki nie wybieram, bo się nie znam :P

Zostaw merytoryczną opinię o Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 251.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 120, z czego 19 to opinie pozytywne, 37 to opinie negatywne, a 64 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o.