Opinie o Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wyroby szklane - obróbka szkła

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o. w Warszawa

brain

Ja też mam pytanie. Z kim się zamieniłeś na mózgi? Bo zrobiłeś naprawdę kiepski biznes i ja bym się radził wycofać z tej transakcji jeśli nie jest za późno

Kultura
@brain

Kultury trochę dziadu , ja odpowiem. Można sie napić ale tak żeby sie nie przewracać i nie zasnąć gdzieś na schodach bo wtedy sie tarasuje przejście innym

Tepesz

W firmie są dodatki, przy czym to dla "pełnoprawnych" pracowników. Czasami to dopiero po pół roku lub roku pracy. Gdy ma się dłuższą umowę z nimi. Te dodatki to deputat na soczewki, leczenie w lux medzie za jakąś tam niedużą opłatę miesięczną, karta mulisportu. Czasami dają jakieś bony na kino lub kulturę. Dodatek stażowy dopiero po 3 latach pracy kilka procent. Sama praca nie jest może bardzo wymagająca, co wymagają odpowiedniej szybkości pracy i wykonanych prac. Np określonej ilości skręconych lub sprawdzonych okularów, na 8 lub 12 h pracy. Praca jest dosyć monotonna, w odpowiednim tempie. Często miesiącami robi się wciąż to samo. Do tego trzeba być uważnym, by się nie pomylić, czegoś nie porysować lub nie zniszczyć. Bo takie rzeczy od razu są odnotowywane w systemie i mają duży wpływ na ocenę pracownika. Szansa awansu jest, ale może być tak, że na ten awans trzeba będzie sobie długo poczekać. Na pewno nie ma tak, że interesują Cie maszyny, to od razu zrobią Ci szkolenie z maszyn. Lub lubisz skręcać, to będziesz tylko skręcać. Do tego to że lubisz, podoba Ci się to, to za mało. Masz skręcić określoną ilość. Oni tu potrzebują uniwersalnych pracowników i trzeba też przejść wszystko. Swoje wystać narzucając reemonty lub skanując glazzing. Chyba ciężko tu zrobić szybko specjalizację. Np trudne skręcanie okularów z wierconymi soczewkami lub ręczne wycinanie soczewek robią ludzie z około 7 letnim stażem. Ale są też tacy, którzy nie mają parcia na szkło i robią od lat to samo. Nie interesując się specjalnie dlaczego nie chodzi maszyna lub jak działa system w komputerach. Poces wdrażania nowego pracownika- różnie z tym jest i zależy od działu, kierownika zmiany, czy nie instalują nowego gniazda na hali. Zależy też od człowieka. Jedni to szybko łapią. Mają dryg do pracy akordowej przy taśmie. Inni się gubią, nie mogą się skupić, robią dużo błędów. Myślę, że raczej dłużej niż te 3 miesiące o których mówią podczas rekrutacji. Może być tak, że i pół roku. Chyba nie trzeba mieć doświadczenia w branży. Na pewno przydaje się doświadczenie w pracy zmianowej i w staniu przy taśmie produkcyjnej. Zdolności manualne. Dobry wzrok. Przyda się też znajomość języka angielskiego w piśmie. Wszystkie komunikaty w komputerach, wyświetlaczach maszyn, na zleceniach tzw job ticket'ach są po angielsku. Ale język nie jest wymagany. Po prostu wiesz o co biega gdy coś się dzieje. Podsumowując - nie jest źle, ale na pewno nie jest to praca, w której każdy się odnajdzie.

Tepesz

W firmie są dodatki, przy czym to dla "pełnoprawnych" pracowników. Czasami to dopiero po pół roku lub roku pracy. Gdy ma się dłuższą umowę z nimi. Te dodatki to deputat na soczewki, leczenie w lux medzie za jakąś tam niedużą opłatę miesięczną, karta mulisportu. Czasami dają jakieś bony na kino lub kulturę. Dodatek stażowy dopiero po 3 latach pracy kilka procent. Sama praca nie jest może bardzo wymagająca, co wymagają odpowiedniej szybkości pracy i wykonanych prac. Np określonej ilości skręconych lub sprawdzonych okularów, na 8 lub 12 h pracy. Praca jest dosyć monotonna, w odpowiednim tempie. Często miesiącami robi się wciąż to samo. Do tego trzeba być uważnym, by się nie pomylić, czegoś nie porysować lub nie zniszczyć. Bo takie rzeczy od razu są odnotowywane w systemie i mają duży wpływ na ocenę pracownika. Szansa awansu jest, ale może być tak, że na ten awans trzeba będzie sobie długo poczekać. Na pewno nie ma tak, że interesują Cie maszyny, to od razu zrobią Ci szkolenie z maszyn. Lub lubisz skręcać, to będziesz tylko skręcać. Do tego to że lubisz, podoba Ci się to, to za mało. Masz skręcić określoną ilość. Oni tu potrzebują uniwersalnych pracowników i trzeba też przejść wszystko. Swoje wystać narzucając reemonty lub skanując glazzing. Chyba ciężko tu zrobić szybko specjalizację. Np trudne skręcanie okularów z wierconymi soczewkami lub ręczne wycinanie soczewek robią ludzie z około 7 letnim stażem. Ale są też tacy, którzy nie mają parcia na szkło i robią od lat to samo. Nie interesując się specjalnie dlaczego nie chodzi maszyna lub jak działa system w komputerach. Ile trwa proces wdrażania nowego pracownika? Różnie z tym jest i zależy od działu, kierownika zmiany, czy nie instalują nowego gniazda na hali. Zależy też od człowieka. Jedni to szybko łapią. Mają dryg do pracy akordowej przy taśmie. Inni się gubią, nie mogą się skupić, robią dużo błędów. Myślę, że raczej dłużej niż te 3 miesiące o których mówią podczas rekrutacji. Może być tak, że i pół roku. Chyba nie trzeba mieć doświadczenia w branży. Na pewno przydaje się doświadczenie w pracy zmianowej i w staniu przy taśmie produkcyjnej. Zdolności manualne. Dobry wzrok. Przyda się też znajomość języka angielskiego w piśmie. Wszystkie komunikaty w komputerach, wyświetlaczach maszyn, na zleceniach tzw job ticket'ach są po angielsku. Ale język nie jest wymagany. Po prostu wiesz o co biega gdy coś się dzieje. Podsumowując - nie jest źle, ale na pewno nie jest to praca, w której każdy się odnajdzie.

Papa

Czy w Essilorze na produkcji przy wszystkich stanowiskach się stoi?

Komunista

czy sie stoi czy sie leży 2000 sie należy

@Komunista

Aha...A ktoś może odpowiedzieć mi na poważnie?

On
@Papa

to zależy na jakim stnaowisku jesteś przy tej produkcji bo są i stojace i siedzące miejsca

@On

no to na jakich stanowiskach się stoi a na jakich siedzi?

Orma
@Papa

Czy stanowisko jest siedzące czy stojące, na wszystkich trzeba nieźle (usunięte przez administratora).

Joasia
@Orma

a czy są stanowiska na których sie leży , bo komunista o tym wspomniał ?

Napoleon
@Joasia

Możesz próbować na każdym, ale szybko pożegnasz się z tą robotą.

Nuda

no to ciekawe masz praktyki, z takim doświadczeniem to bym raczej nie próbowała ;)

Serio
@Nuda

z takimi osobistościami to lepiej nie dyskutować, i tak nic mądrego Ci nie odpowiedzą...

Firma Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko Operator w Dziale Produkcji. Podziel się swoimi wrażeniami. Daj znać, ile czasu trwała rozmowa kwalifikacyjna oraz z ilu etapów się składała. Co Cię pozytywnie, a co negatywnie zaskoczyło?
logo firmy Operator maszyn CNC
Rzeszów
Smithstown Polska Sp. z o.o.
logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.

Czy to prawda że w tym zakładzie nadawane są robotnikom numery jak w (usunięte przez administratora)i zakładają teczki pracy w których odnotowuje sie wszystkie szczegóły współpracy robotnika jak robili to komuniści z SB? Serio pytam bo gdzieś słyszałem o tym

Prawda
@Zainteresowany

Prawda to, dostajesz kartę do otwierania drzwi taki identyfikator i jest tam numer teczki, ale co Cie dziwi? w każdej firmie są oceny pracowników i teczki personalne gdzie masz cały przebieg zatrudnienia więc ta firma nie jest wyjątkiem. Tak działają korporacje.

@Prawda

A to ciekawe. Pracowałem w kilku firmach i w żadnej nie miałem jakiejś teczki personalnej gdzie dokumentowano przebieg zatrudnienia. To chyba jednak wasz autorski projekt ( nie mówiąc oczywiście o komunistach)

Firma Esilco zajmuje sie logistyką transportem i magazynowaniem. Z siedzibą w Swiętochłowicach. Wie ktoś czy wszyscy pracownicy muszą mieć prawo jazdy kat C? Mam uprawnienia UDT ale tylko kat B prawka czy zarobie u was z 5000 na rekę?

Rudi
@Andrzej

Psst. Pomyliłeś firmy ;)

Tymek

Podpowiedzcie czy firma rekrutuje i jakie są szanse na pracę? Czas dość niespokojny stąd taka niepewność.

Cody

Kogo konkretnie masz na myśli? jak chodzi o rekrutacje to chyba ciężka sprawa na ten moment

oi
@Cody

Kolegę, co go już wywiało. Nawet nie pamietam co napisał, więc przeminął z wiatrem nie zostawiając nic po sobie. Tym razem pomnik nie był trwalszy niż ze spiżu ;)

XD

Nie wiedziałem, że do firmy zatrudniają też dzieci i młodzież, bo Tobie (i całej reszcie zgrai) dałbym maks 16. Chyba, że ubraliście prochowiec i kapelusz jak na filmach i jeden drugiemu na ramionach siedzi. Bo w to, że ten spam uskutecznia dorosła, poważna osoba, w to nie uwierzę, nie ma bola XD Ale bawcie się robaczki, całe szczęście nikogo nie obchodzicie, a tak staracie się kogoś sprowokować XD Nice try, but no.

lol

idź już stąd bo kłamiesz jak z nut i jeszcze nie daj Bóg ktoś uwierzy w te bzdury. zajmij się czymś pożytecznym

Rudy

HA HA HA HA dobre wchodzisz na forum i nie wiesz czym sie firma zajmuje ??? Firma Esilco zajmuje sie logistyką transportem i magazynowaniem. Wie ktoś czy wszyscy pracownicy muszą mieć prawo jazdy kat C?

plis

Co tu się wyprawia żadnej informacji nie można znaleźć bo zaspamowane jednym i tym samym, ogarnijcie się, niektórzy chcą korzystać z tego portalu tak jak należy

Ezop
@plis

Najwyraźniej za dużo wymagasz :)

Informator
@plis

A jakiej chcesz informacji? Moge udzielić. Robota beznadziejna. (usunięte przez administratora)Pogarda. Wyzysk. (usunięte przez administratora) Swiątek , piątek i niedziela. Płaca nie adekwatna do wysiłku. Zero możliwości i perspektyw. Francuska montownia dla robotników. Micha i do roboty. Nawet Ukraińcy nie chca robić. 4500 brutto wisi już kolejny rok ogłoszenie , czy teraz to już nawet więcej. Chodzą słuchy że Francuzi przeniosą zakład do Bangladeszu i tam bedą poprawiać jakość życia przez jakość widzenia. Wiec jak chcesz sie załapac do tego (usunięte przez administratora)to sie śpiesz bo to już długo nie potrwa.

teraz my
@Informator

Nie rozumiem,przecież na ścianach wiszą plakaty o tematyce szacunku, różnorodności i tolerancji. Czyżby korporacyjna obłuda?

Zielony
@teraz my

A wiesz co to jest propaganda

pyt

Na ile zmian jest praca?

riko
@pyt

na 3 zmiany się pracuje

nemo
@riko

Zapomniałeś dodać że owszem 3 zmiany ale często z 4 godzinnymi zakładkami.

riko
@nemo

nadal, 3 zmiany, zgadza się

Mitty

Cześć, jak się pracuje w dziale obsługi klienta? Widzę, że jest oferta, ogólnie w obsłudze mam doświadczenie, ale wiadomo, że w każdej firmie może to wyglądać inaczej.

Zozol
@Mitty

Pytasz o to jakie obowiązki się wykonuje? Czy co wymagają czy o atmosferę ;p

@Zozol

W zasadzie jeśli masz wiedzę to chętnie przeczytam o każdym z tych aspektów ;)

Zozol
@Mitty

To postaram się to jakoś zgrabnie ująć. Generalnie tak: jak chodzi o obowiązki to w grę wchodzi przyjmowanie zamówień, monitorowanie ich realizacji w systemie, kontaktowanie się w sprawie potencjalnie opóźnionych zamówień, rozwiązywanie jakiś bieżących problemów dotyczących zamówień, wspieranie sprzedaży, informowanie o promkach, nowych produktach. To tak w skrócie. Atmosfera - w porządku, nie ma co narzekać. Ludzie są spoko. Co do wymagań to głównie doświadczenie i ogólnopojęte umiejętności interpersonalne.

@Zozol

Doświadczenie jakoś konkretnie ukierunkowane? Na początek to chyba jest jakieś szkolenie z systemu itd?

zyg
@Mitty

no musi być szkolenie bo jakżeby inaczej? przeciez się nie będziesz domyślać co i jak masz zrobić ;)

@zyg

Domyślać się na pewno nie będę, wolałam się jednak upewnić czy szkolenie faktycznie się odbywa, różnie to bywa w firmach :) niektóre lubią wrzucać na głęboką wodę

Rodzyn
@Mitty

Przenieście się z tą dyskusją na profil Essilor Polonia, bo to stąd pochodzi oferta, nie od EOLP. To inna spółka

@Rodzyn

Oooo to przepraszam bardzo, mój błąd, że pomyliłam strony

Rodzyn
@Mitty

Nie szkodzi, ja nie celuję zarzutów, tylko informuję, żeby nie było jakichś ewentualnych nieporozumień ;)

@Rodzyn

Nie no jasne jest to jak najbardziej zrozumiałe, mój błąd w pełni ale nieświadomy!

Bronisław

Czy firma Essilor Optical Laboratory Polska jest przyjazna osobom LGBT zarówno podczas rekrutacji, jak i w samej pracy?

FIFO

Lepiej idź się wyspać bo pewnie będziesz zaczynał/a od drugiej w nocy 12 godzinną zmianę,i będzie ciężko zrobić produktywność. Wysokiej produktywności.Pozdrawiam.

Rozumiem że jesteś pracownikiem firmy. Może wiec zamiast obrażać innych uczestników dyskusji wypowiesz sie na temat pracy. Szukają nieustannie operatorów produkcji. Jak atmosfera , przełożeni , czy ciężko jest wyrobić norme czy tam premie? Dlaczego Essilor ciągle rekrutuje? Jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia to sam uciekaj z tego forum w podskokach

Ikon
@Zainteresowany

Tak bardzo w punkt ;) niestety forum to coraz rzadziej służy do udzielania faktycznych informacji i ciężko się czasem przez to wszystko przebić jednakże trzeba mieć nadzieje

Szok
@Zainteresowany

Nie obrażam innych uczestników dyskusji. Po prostu wspomniany przeze mnie osobnik wkleja jeden i ten sam komentarz od przeszło roku. Coś tu nie gra, zwłaszcza, że ten kom był tutaj wielokrotnie trafnie dementowany. Wydaje mi się dosyć krzywe, że ktoś kto tutaj już nie pracuje usilnie stara się wrzucić na siłę swoje racje nie mogą pogodzić się z przeszłością.

Ikon
@Szok

nawet nie wiem o co chodzi.. rozumiem że już nie ma tego wpisu który tutaj opisujesz?

Szok
@Ikon

Widzisz, nie wiesz o co chodzi, a mnie skrytykowałeś ;) No właśnie jest. Piszę o @Loliiiii, czy tez @Kasi czy jakimkolwiek innym alter ego tej osoby.

@Szok

A o samej pracy nadal niewiele można sie tu dowiedzieć. Lolilili nie ma sie co dziwić ,sa takie firmy że negatywne wspomnienia zostają na lata. To może napiszecie na co pozytywnego można liczyć w tej firmie

Ali
@Zainteresowany

Jesteś w tej firmie tylko numerem teczki EOLP. Masz wykonywać wszystkie polecenia przełożonych odnośnie produktywności,przychodzenia na nadgodziny i z dnia wolnego,nie upominać się o premię i podwyżki a wszystko będzie dobrze.

@Ali

takie bzdury opowiadasz że aż nie wiem jak to skomentować :D po co tak gadać? no po co

Może po to, bo było pytanie o warunki pracy w tej firmie. I może po to ,by ostrzec ludzi przed takimi pracodawcami? Widać Esillor nie jest dobrym pracodawcom , ludzie boja sie pisać pozytywne opinie , być może boją sie o własne stołki a być może firma jest naprawde słaba. A Tobie jak sie pracuje w Essilor?

Damiano
@Zainteresowany

No tak, Ty lepiej wiesz czy jest dobrym pracodawcą, czy nie, nie przepracowawszy tu ani dnia ;) Czytałeś w ogóle profil, na którym się znajdujesz? Są tu pozytywne opinie i nie trzeba ich ze świecą szukać, nikt się nie boi pisać pozytywnie (swoją drogą, czemu po czymś takim ktoś miałby stracić stołek, bo zupełnie nie rozumiem?). O warunkach pracy też mnóstwo wpisów już było. Czepiasz się Szoka, że nie odpowiada na Twoje pytania, a jak widzisz on swoimi wpisami miał zupełnie inny cel niż rozmowa o warunkach. Jakbyś zapytał w nieco bardziej uprzejmy sposób i najlepiej założył osobny wątek, to podejrzewam, że rozmowa z Tobą potoczyłaby się w innym tonie. Co do Loliii, tak jest się co dziwić, bo ten tekst faktycznie jest wklejany bezpośrednio, co za tym idzie ona ma gdzieś go zapisanego i używa jako copypasty, bez większego cel na dobrą sprawę. Czy Ty naprawdę jesteś zainteresowany? Bo wygląda jakbyś na starcie był negatywnie nastawiony i wcale nie chciał tej pracy.

Wito
@Damiano

Wygląda na to, że zainteresowany wcale nie jest, a jego obecność tutaj na forum jest celowa. Widać że ewidentnie próbuje nieudolnie szkalować wizerunek, a nawet nie potrafi zrobić odpowiedniego researchu i posprawdzać jakie są faktycznie opinie na temat tej firmy, a są i lepsze i gorsze jak wszędzie co jest raczej całkowicie normalne, patrząc na to że ile ludzi tyle opinii. A to bzdurne pisanie, że niby robi się to dla dobra ludzi żeby ich ostrzec.. jezuu żeby ludzie się faktycznie w rzeczywistości tak innymi przejmowali jak niby tutaj to robi, to świat byłby piękniejszy, ale wcale tak nie jest i nigdy nie będzie! Takie wpisy mają tylko na celu szerzenie hejtu przez własną zawiść i niepowodzenie, które dają satysfakcję.. dobro innych jest tutaj na ostatnim miejscu. Dla mnie to jest kompletne (usunięte przez administratora)

Amber

raaaany ile razy można wstawiać ten sam wpis juz to tutaj kiedys widzialem? jaki w tym cel bo jak dla mnie to jest to troche dziwne i podejrzane

Tora
@Amber

Jak widać do skutku. Znaleźli sobie zabawę, poziom podstawówkowy niemal ;)

showla
@Szok

marzenka irenka ... Och ile ta dziewczyna ma alter ego tego nie zliczy nikt

Jakie stanowiska na produkcji? Co się robi?

Witam czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć czy jest tam praca dla technika Produkcji bądź mechanika?

Nero
@Marcin

na ten moment jest oferta na operatora na dziale produkcji więc może coś takiego cie bedzie interesować

Trzaskoski do budy
@Nero

nie na ten moment , tylko od co najmniej 5 lat to już wisi , dają 5500 brutto nowym i po tygodniu każdy ucieka

Frank
@Trzaskoski do budy

Jak każą pracować od 2 w nocy do 14 to nie dziwne że pies z kulawą nogą tam nie przyjdzie

Kumel

Hasło Kierownik zmiany w ogłoszeniu o pracę to rozumiem brygadzista. Iloma osobami zarządza?

Zox

Czy te oferty na handlowców na stronie Grupa Essilor są aktualne? Bo na pracuj ich nie ma.

@Zox

napisz albo zadzwoń to się dowiedz

Theo
@Zox

Podejrzewam, że bez powodu nie wiszą. Wyślij CV, to najlepiej rozwieje Twoje wątpliwości. Albo tak jak wyżej - po prostu zadzwoń.

hm
@Theo

Wysyłał ktoś ostatecznie i ma informacje czy oferty nadal aktualne?

Pytanko

Czy praca też jest w dni ustawowo wolne? Np. Wielkanoc, Boże Narodzenie, Nowy Rok, itp? To sprzeczne jest z ustawą?

globus

Bzdura. 1 maja od kilku lat jest wolny. 1 listopada jeżeli wypada w środku tygodnia to też wolny, tylko nocka pracuje. Reszta ma wolne. W tym roku to nawet wigilie zrobili całą wolną. 25 i 26 grudnia oczywiście wolny ale to żadna łaska akurat. Od tego roku zrobiło się zupełnie znośnie bo nawet jak w święto grafikowe trzeba pracować, to nie więcej niż połowa składu.

Aga
@globus

Eh no tak to właśnie jest jak ktoś rozsiewa nieprawdziwe informacje.. dzięki za sprostowanie, bo jakby nie patrząc to ważna kwestia, jeśli komuś zależy na tym, żeby jednak te święta były wolne.

Szalonybyly
@globus

A jak z 3 majem? ????

P

Jakie są działy w firmie?

Jakie prace wykonuje się na produkcji w Essilorze?

Praca

Darmowa kasa szczegóły na insta @darmowa.kasaa

Kot
@Praca

to nie jest miejsce na jakiś spam, darmowa kasa, też mi coś, idź do pracy to będziesz miał kasę

heh
@Kot

no i takie komentarze jak tamten zostają, a ktoś napisze dzięki za odpowiedź i usuną :D logika wspaniała

Zostaw merytoryczną opinię o Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 251.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 120, z czego 19 to opinie pozytywne, 37 to opinie negatywne, a 64 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o.