Adres: ul. Altowa 4, 02-386 Warszawa

4 65 74 5 1

Opinie o Greenpeace

Filtruj opinie po kryteriach:

Iza

@Darczyńca rozumiem, że nie jesteś pracownikiem fundacji Greenpeace, tylko darczyńcą tak jak się nazwałeś. W takim razie nie wiesz jaki może być powód zwolnienia. Za to pewnie posiadasz opinię o osobach, które chodzą do darczyńców. Jakie masz o nich zdanie? Czy dobrze wykonują swoje obowiązki?

Pantul
@Iza

fakt że użytkownik takbywa zachował się nie fajnie a stara się to ukryć swoje nie eleganckie zachowanie soczystymi opisami

@Pantul

Dziękuję Ci za ten komentarz. Jednak wolelibyśmy, żeby dotyczył on kwestii, które są tu najważniejsze. Greenpeace działa aktywnie na rzecz ochrony środowiska, prowadząc w tej chwili sześć głównych kampanii. Aktualnie szukają osób, które dołączą do nich jako: Szefowa/Szef Kampanii, E-marketing Strategist / Executive, Fundraiser / Fundraiserka. Wiesz może, jak duże trzeba mieć doświadczenia na konkretnym stanowisku, aby pomyślnie przejść przez cały proces rekrutacyjny?

takbywa

Też dodam coś od siebie (uwaga! sporo czytania), lecz nie z Krakowa, a z innego dużego miasta w Polsce, którego nazwa nie jest istotna, bo liczy się sam fakt tego co tu przeżyłam. Otóż na początku wydawało się to nawet zabawne, zwłaszcza ten pierwszy dzień szkolenia, tzw. 'teoretyczny', gdzie siedzieliśmy grupą jakichś 13 osób i gadaliśmy o tym jak to wszystko wygląda i się poznawaliśmy. Wtedy odnosiło się wrażenie, że to będzie porządna, dobrze płatna praca ale już w każdym następnym dniu moje uczucia wobec tej 'organizacji' spadały bardzo gwałtownie. Nie wiem jak wy ale wg mnie stawanie co rano w kółeczku, wymienianie się pozytywnymi wrażeniami z dnia wczorajszego, opowiadanie o tym co fajnego robiłeś/aś po pracy, zbijanie żółwików po każdym zebranym wpisie i mówienie ci co wpis 'PAMIĘTAJ, JESTEŚ NASZĄ GWIAZDĄ, JESTEŚ NAJLEPSZA/Y, WOOOW SZOK, SZACUNECZEK' jest pozytywnym doładowaniem energii (jak to koordynatorzy nazywali) dobre ale dla dzieciaków w przedszkolach i szkołach podstawowych. Tym bardziej, że w momencie, gdy nie zdobędziesz żadnego wpisu do przerwy lub przez cały okres pacy dnia następnego, słyszysz już zupełnie co innego. Pamiętam raz sytuację, gdy udało mi się zrobić naprawdę dobry wynik jednego dnia (wykraczający sporo poza skalę punktową dobową) i mówili o mnie 'master of wpisy', czcili mnie i prawie nosili na rękach, gratulowali warsztatu i twierdzili, że jest naprawdę dobrze opracowany i wiem co mówię, gdy zaczepiam na ulicy citizenów, a już następnego dnia, gdy niestety nie udało się uzyskać ani jednej osoby, zgnoili mnie mówiąc, że się nie staram, chyba mam niedopracowany warsztat, trzeba mi powtórki schematu gadki szmatki i jeszcze poszła na mnie MEGA wrzuta z jakiej racji noszę okulary przeciwsłoneczne i moja odpowiedź, że jest ponad 30*C na dworze i ani jednej chmury na niebie, a oczy mi łzawią jak po krojeniu kilograma cebuli, nie wniosła nic, po prostu mnie za to zbesztali. Halo, jestem tylko człowiekiem?! Myślę, że spokojnie można oksy nosić, po prostu trzeba je grzecznie zdjąć w momencie, gdy odbywamy już rozmowę z potencjalnym darczyńcą. Przynajmniej tak mi się wydaje, jako człowiekowi... Kolejna ciekawa kwestia jest taka, że nikt mnie nie uprzedzał o NIEUWZGLĘDNIONYM W UMOWIE TYGODNIOWYMA WYPADZIE DO WARSZAWY NA ZLOT, na którym obecność była teoretycznie nieobowiązkowa ale praktycznie było dużo negatywnego gadania i wrzucania za nieobecność od strony koordynatorów. Niestety mam swoje życie prywatne i plany, które ograniczały mój wyjazd tam na cały okres zlotu, dlatego dane mi było im poświęcić w stolicy o wiele mniej niż 7 dni ale szefostwo było z tego powodu bardzo niezadowolone i ciężko im było ogarnąć fakt, że prawnie wg umowy wcale moja obecność tam nie była konieczna i pojawiło się dużo tekstów wręcz zmuszających mnie do pojechania na ten zlot. Warte nadmienienia jest też to, że w umowie liczba dziennych godzin pracy wynosi 6, a po dotarciu do Warszawy ta liczba godzin wynosiła 7, także halo, co jest nie tak? Nie taka była mowa i UMOWA... Rezygnacja przeze mnie została złożona z dnia na dzień, gdyż życie mi znów troszkę pozmieniało plany i pojawiła się przede mną okazja nie do odrzucenia zupełnie nie związana z pracą u zielonych i w sumie tego samego dnia rzeczy, które Greenpeace mi dał na szkoleniu, zostały oddane koordynatorom, ale to co zostało mi powiedziane podczas tej 'niemiłej' ceremonii były najzabawniejszą częścią. Nie wiem, czy ktokolwiek z pracowników wyżej postawionych tam miał jakiekolwiek prawo wspominać o prawnikach i nazywać mnie chamem dlatego, że umowa została zerwana z mojej winy bez okresu wypowiedzenia ale przeczytałam umowę 50 razy i nie ma tam nawet najdrobniejszej wzmianki o tym, że obowiązuje mnie jakikolwiek i mogę ją zerwać w każdej chwili, tak samo ta 'organizacja' może mnie wyrzucić z pracy kiedy tylko zechce. Szczerze nie ukrywam, że wszystkie siły i cierpliwość w stosunku do chęci i pracy w GP mi się skończyły, odejście i tak było raczej konieczne z mojej strony. Widzę, że ludzie tu mówią o atmosferze pracy w klimatach sekty i ja się z tym całkowicie ZGADZAM. Ponadto propaganda widoczna na każdym spotkaniu w kółeczku była do przesady. Szkoda, że tak niewiele ludzi to zauważa i myślą, że to serio pozytywne doładowanie twoich napędzanych [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] wie jaką, ale na pewno odnawialną (!), energią baterii to mega fajna rzecz, a prawda jest taka, że to mamienie i mydlenie oczu i manipulacja (obiektywie dość udana, subiektywnie ani trochę), żeby wycisnąć z ciebie jak najwięcej, a dać jak najmniej lub zagrać nieczysto (przykład: było mówione, że za ukończenie szkolenia nawet bez wymaganego wyniku 6 pkt dostanie się 300zł, byle dotrwać do końca 5 dnia szkolenia i się nie poddać, a rzeczywistość jest inna i moja koleżanka z grupy nie dostała tych pieniędzy, bo odeszła po tygodniu szkoleniowym z przyczyn osobistych i powiedziano jej, że nie dostanie tych pieniędzy, bo nie podjęł

Tak25Nie
Darczyńca
@takbywa

jakby Cię Greenpeace zwolnił z dnia na dzień to byłoby to chamskie z ich strony, nie dając Ci wcześniej żadnych znaków ostrzegawczych i komunikatów, podobnie kiedy Ty chcesz się zwolnić z pracy z dnia na dzień jest to chamskie. Takich ocen rzeczywistości, z mojego doświadczenia, pełnych soczystych detali i emocji, niezwykle rozbudowanych udzielają często osoby cierpiące na chorobę afektywną dwubiegunową :(, niekoniecznie trzymając się faktów.

Tak8Nie2
janek

@takbywa opisała bardzo obiektywnie pracę. Trochę przydługi wpis, ale żałuję, że urwał się w połowie zdania bo ciekawy jestem co było dalej. Praca jak praca - jeśli lubisz być manipulowanym od początku do końca i wkręcanym, że ratujesz świat zdobywając klientów, a jeśli ich nie zdobywasz, "to rozumiesz - działasz na niekorzyść świata... lepiej chyba jednak zrezygnować, oczywiście pamiętaj, że zdobywamy fundusze, więc jak weźmiesz wypłatę, to ich trochę nam ubędzie... rozumiesz...", to pewnie to coś dla ciebie. Jeśli dodatkowo planujesz w przyszłości wylądować w korporacji - to jest to dobry początek na sekciarsko-korporacyjną wprawkę... Spotkania w kółeczkach i opowiadanie jak było fajnie wczoraj, bo zdobyłem tyle i tyle klientów. Oczywiście liderzy zdobywają ich "zawsze" wielu, a jeśli ty nie - to nie jesteś taki fajny. Ale polecam - bo doświadczenia nas budują.

Kasia
@janek

ekhm. Twój komentarz nie wskazuje na to, abyś faktycznie z nimi kiedykolwiek pracował, ale raczej trollował.

Tak2Nie

Iza

@józekg czyli jak wychodziliście na miasto to od Greenpeace dostawaliście herbatę? A gdzie spędzacie przerwy, że mówisz, że są w ciepełku? Spotykacie się w jakiś knajpach czy w biurze? Czyli praca w Greenpeace raczej nie jest dla studentów ze względu na liczbę godzin do przepracowania. To istotna informacja, bo sama praca wydaje się być taką idealną dla uczących się osób bez doświadczenia, ale jednak nie ma tej elastyczności w grafiku, tak?

Iza

@józekg tylko ze względu na grafik zajęć na uczelni zrezygnowałeś z pracy w fundacji Greenpeace? Czy podczas rekrutacji wiadomo, że będzie to praca na zewnątrz? Czy w zimę firma organizuje ciepłe posiłki lub odzież dla swoich pracowników?

@Iza

Na grafik, bo trzeba jakieś minimum godzin wyrobić w tygodniu. A że praca jest na zewnątrz dla mnie wiadomo było od razu. Chyba na stronie fundacji czytałem o tym. Przez stronę też złożyłem 'papiery' do pracy. No i przerwy były w ciepełku. Co do jedzenia to to chyba za drogo. Na centrum kupić każdemu ciepłe jedznie to sporo kasy. Za to herbata była.

józekg

Widzę, że mało tu opinii, za to dużo pytań. Ja sobie chwalę tamtą pracę. Zmienił mi się grafik na studiach i już nie dawałem rady wyrobić, ale warto. Ludzie są spoko, wyluzowani i otwarci. Trzeba zasuwać, tj. nie opieprzać się tylko pracować, ale dla takiej sprawy chyba warto. No i hajs był na czas, po coś się w końcu do pracy chodzi. A że praca na zewnątrz - no to fajnie jest pobrykać i ponawijać do ludzi na plantach.

Iza

@Justyna gdzie widzisz tą długą listę ofert pracy? Teraz widzę tylko oferty na Fundraiserów w Katowicach, Krakowie, Łodzi, Trójmieście, Warszawie oraz na Specjalistę ds. logistyki i zadań specjalnych http://www.greenpeace.org/poland/pl/dolacz-do-nas/jobs/ Czy widziałaś gdzieś jeszcze jakieś inne oferty pracy do Greenpeace?

Justyna

Mam pytanie dlaczego Greenpeace ma tak długa listę ofert pracy? Mają jakieś nowe akcje i potrzebują więcej osób do pracy? Generalnie jest to moja tematyka i bardzo interesuję się tym co robi fundacja. Jakieś rady przed rozmową o pracę dostane na tym forum?

janek

Jako fundraiser nietrudno dostać pracę. Ciężej się utrzymać. Potrzebują fundraiserów, powiedziałbym, że bardzo łatwo dostać pracę. No chyba, że się jest laikiem i nie ma się pojęcia kompletnego gdzie się startuje. A z wywiadu wiele nie wynika niestety - lanie wody. Mają kampanie w których działają. Jest zatrudnione 32 osoby na umowy o pracę, a fundraiserzy zatrudniani są na zlecenie, żeby łatwiej było rozwiązać umowę.

Iza

@janek dzięki, a powiesz czy ciężko tam dostać pracę? Jak się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej? Wszystkich zachęcam do zapoznania się z wywiadem z pracodawcą dostępny na serwisie gowork.pl http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,12117,wywiad-katarzyna-guzek może znajdziecie tu informacje, których szukacie.

Iza

@janek czyli polecasz pracę w Greenpeace jako miejsce do zdobycia doświadczenia przed korporacją? Czy inni użytkownicy tez tak uważają? Czy komuś początki w tej organizacji potem pomogły w budowaniu swojej kariery?

@Iza

Tak. Jeśli skrót NLP nie jest Ci obcy i myślisz o karierze w korpo - to polecam. Tak jak napisałem: Polecam też dla zdobycia doświadczenia ogólnie... Doświadczenie czy to pozytywne, czy negatywne buduje nas jako ludzi... a w Greenpeace jest sporo doświadczeń...

Iza

@takbywa dzięki za wyczerpującą wypowiedź na temat pracy w Greenpeace. Czy stanowisko, które opisujesz to to samo, co w tym ogłoszeniu: http://www.gowork.pl/praca/greenpeace;pr. Z ogłoszenia wynika, że jest to idealna praca dla młodych ludzi, którzy potrzebują elastycznego grafiku. Czy ktoś miał podobne odczucia związane z tą firmą? To ważne dla osób, które myślą nad aplikacją.

Justyna

Tak jak w każdym innym zawodzie tak i tu nie wszystkim podobają się konkretne działania fundacji. Myślę, że jeśli tak jest to nie ma najmniejszego sensu dalsze trwanie . Przynosi to same straty dla ludzi i fundacji.

Meve

Nie lubię kiedy pracownicy GP zaczepiają mnie na ulicy i podczas rozmowy stosują techniki psychomanipulacji, jest to nietyczne. Jeśli ktoś jest uległy, to zostanie naciągnięty na darowizny, bo nie będzie umiał wybrnąć z rozmowy.

Jarek

Fajna fundacja, robią wiele dobrego dla nas wszystkich!!

Justyna

Czy podejmując się pracy przy pozyskiwaniu darczyńców i robiąc to po raz pierwszy fundacja robi szkolenie rozumiem? O jakich pieniądzach można myśleć podejmując się takiej pracy? Co powinienem wiedzieć na początku o pracy?

Darjusz Pogonowski

To lewacka instytucja Która jedna reką daje a drugą zabiera Wystrarczy sypnąc troszke grosza im a morzesz nawet robic pasztet z psa. a oni bedą miec to w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] br />

Krzysiek

Praca fajna - na świerzym powietrzu, można rozmawiac z różnymi ludźmi, są szkolenia, pieniądze zawsze na czas. Co co minusów - są cele które trzeba osiągać, umowa zlecenie, napewno nie jest to roznoszenie ulotek. W sumie pracuje się 30 godzin w tygodniu i można zarobić niezłe pieniądze.

Justyna

Czy mógłby ktoś wyjaśnić mi jaka praca kryje się za ofertą "Kampanier/ka ds. Różnorodności Biologicznej"? Ogólnie podziwiam ich pracę i determinacje z jaką to robią?

Iza

Czy ktoś może powiedzieć coś na temat oferty pracy dla Fundraiser?

uolinka
@Iza

Praca jest wymagająca, ale dobrze płatna. Pracodawca jest uczciwy, a szefowie dbają o swoich ludzi - dobrze się tam zawsze czułam, zrezygnowałam z pracy po roku, bo wyjechałam za granicę. Chodzi o pozyskiwanie darczyńców dla Greenpeace, bo utrzymuje się ono tylko dzięki prywatnym darczyńcom (żeby zachować niezależność). Praca na wolnym powietrzu, więc czasem słońce czasem deszcz ;). ale widzę po sobie, że bardzo się rozwinęłam i dużo mi to dało. Z tego co widziałam, inne osoby mogłyby powiedzieć to samo :). innymi słowy polecam.

helios

szkoda, że tak dobra oferta mi uciekła :) teraz na przykład potrzebują ludzi do pracy z doskoku praktycznie. Zapewniają pracę na umowę zlecenie i elastyczny wymiar pracy a dodatkowo stabilne warunki zatrudnienia i atrakcyjne wynagrodzenie (12pln/h/netto - 40pln/h/netto

spot

De facto 40 zł można dostać od razu, nie zależy to od czasu pracy. Trzeba po prostu się starać i nabywać nowe umiejętności, a z czasem przychodzi to łatwiej. Tak że 40zł/h można dostać już od samego początku

pieniądze

szczęścia nie dają, ale za 40 zł na starcie za godzinę, to chyba aż zaaplikuję :)

TakNie

Właśnie wysłałam swoje CV może jakieś nowe informację na temat zatrudnienia i atmosfery pracy ?oraz etapów rekrutacji

Sylwester

Chciałbym dołączyć, ale nurtuje mnie pytanie ile umów tygodniowo muszę załatwić? Kilka? Kilkanaście?

Tak sobie

Oter - ze względu na markę, to chyba raczej na plus. W CV będzie lepiej wyglądało Greenpeace niż jakaś firma krzak, bez względu na to, czym się zajmuje. Chyba, że aplikujesz do Monsanto :)

ekspracownik

Tak. Dialoger nie różni się niczym od fundraisera - poza nazwą. Próbuj, jeśli wystarczy sił - kokosy Twoje...

doświadczony

czy warto? warto zaaplikować i zobaczyć, czy się dostaniesz. Potem sprawdzić, czy sobie poradzisz. Praca lekka nie jest, ale satysfakcji daje mnóstwo i pozwala szybko nabyć kilka bardzo przydatnych w dzisiejszych czasach umiejętności.

doświadczony

Jasne, możesz pracować pięć dni w tygodniu, jeśli masz zjazdy czasem w piątki, możesz pracować w ten dzień krócej. Pozdrawiam.

Doświadczony

Janko, praca jest także w elastycznym trybie dla studentów. Można pracować do południa lub po południu, także kilka dni (minimum 3 w tygodniu). Stawki netto dla studentów są takie same, jak dla osób, które nie studiują, czyli zaczynają się od 12 zł na rękę na godzinę. Jeśli chodzi o inne pytania, zapytaj koordynatora :)

Zostaw opinię o Greenpeace - Warszawa

Chcę opublikować: