4 Dodaj merytoryczną opinię
counter
4 67 94 5 1

Opinie o Fundacja Greenpeace Polska

@Serdelek

Cześć @SERDELEK, dziękuję za Twoją opinię. Praca jako fundraiser/fundraiserka polega na przeprowadzaniu rozmów z przechodniami, których celem jest przekonanie ich do regularnego (comiesięcznego) wspierania organizacji niewielką kwotą (30 PLN). Kwota ta jest odpowiedzią na koszty jakie ponosi Organizacja wraz z działaniami operacyjnymi. W momencie, gdy wsparcie jest niższe - darowizna pokrywa jedynie tą operacyjność i nie przekłada się na działalność statutową Organizacji. Pod linkiem https://www.greenpeace.org/poland/?s=sprawozdanie+finansowe&orderby=_score znajdziesz szczegółowe informacje związane z naszym finansowaniem oraz sprawozdania finansowe za poprzednie lata. Dodatkowo, na kopii formularza, który otrzymuje Darczyńca są zapisy dotyczące możliwości rezygnacji oraz zwrotu środków jakie wpłacił. Fundacja Greenpeace na tle innych organizacji pozarządowych wyróżnia się tym, że utrzymuje się właśnie z takich darowizn i nie jest wspierana przez korporacje, rządy itp. - to pozwala nam utrzymać niezależność od tych instytucji i prowadzić realne działania na rzecz ochrony klimatu.  Do pracy zatrudniamy osoby, które ukończyły 16 rok życia, bynajmniej nie dlatego, że łatwo ich "przeprać" - są to osoby, które bardzo świadomie podejmują tę pracę i podobnie jak nasza Organizacja, są zaangażowane w sprawy klimatyczne. Jednocześnie, Greenpeace jest fundacją, która nie dyskryminuje pracowników - świadomość ekologiczna społeczeństwa nie ma barier wiekowych. Być może słyszałaś o marszach klimatycznych, które są inicjatywą przede wszystkim nastolatków.  Zależy nam na tym, żeby rozmawiać z jak największą ilością osób, dlatego nasze miejscówki są przede wszystkim w ruchliwych miejscach i dlatego jesteśmy obecni w centrach miast i na festiwalach. Obecnie pracujemy nad tym, aby w zimnych miesiącach praca odbywała się w  galeriach handlowych i mamy na tym polu już duże sukcesy. Praca koordynatora/koordynatorki wiąże się z wieloma obowiązkami, pobyt na ulicy z fundraiserami jest ich niewielką częścią - to zajęcie należy do obowiązków teamleaderów/teamleaderek. Koordynatorzy/ Koordynatorki pracują w "galeriach handlowych", ponieważ większość czasu wykonują pracę zdalną na komputerach (Fundacja Greenpeace ma siedzibę tylko w Warszawie, przy czym projekt fundraisingowy jest prowadzony w Trójmieście, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie). Organizacja dzięki takiemu podejściu nie wydaje pieniędzy na prowadzenie dodatkowych biur, wynajmu sal e.t.c. Ponadto, każdy Koordynator/Koordynatorka, zanim podjął/podjęła to stanowisko, również pracował/pracowała w charakterze fundraisera. Każdy/Każda z nich ma w tym obszarze przynajmniej 2 letnie doświadczenie. Co do przerw - nie wymagamy kolektywnego spędzania czasu i wspólnego chodzenia do łazienki. Możliwe, że trafiłaś na okres szkoleniowy, podczas którego koordynator zapoznawał przyszłych fundraiserów z różnymi aspektami pracy, łącznie z kwestiami sanitarnymi. Co do braku odpowiedzi na Twoją rezygnację z pracy. Napisz proszę, czy zrobiłaś to osobiście, sms-em, a może przez media społecznościowe - Każdy/Każda z nas pracuje w różnych godzinach oraz dniach - jeśli odpowiedzi nadal brak - napisz proszę w jakim mieście pracowałaś, podejmiemy właściwe kroki, aby wyjaśnić sytuację. Praca na stanowisku fundraiser/fundraiserka nie należy do łatwych, dlatego (również w imieniu Twojego koordynatora/koordynatorki) jeszcze raz bardzo dziękuję za Twoją opinię i przede wszystkim za to, że spróbowałaś swoich sił w naszej Organizacji. Życzę Ci wielkich sukcesów i wspaniałego pracodawcy w trakcie Twojej kariery zawodowej, Miłego dnia!

Tak10Nie2
Pszczółka

Szukałam pracy na wakacje a znalazłam na stałe! Za kwartał miną już dwa lata jak jestem w organizacji. Dołączyłam, bo chciałam zrobić coś fajnego dla środowiska. Nie spodziewałam się, że w pracy mogę się tak wiele nauczyć, uczestniczyć w super wykładach i szkoleniach a oprócz tego poznać niesamowitych ludzi! Początki były trudne, nie ukrywam. Ale pierwszy raz spotkałam się z tym, że pracodawcy naprawdę zależy na tym, żebym dobrze się czuła w pracy. Gdy zaczynałam ciągle wszyscy upewniali się jak się czuję, czy mam jakieś pytania. Wiedziałam, że mogę się zwrócić do kogokolwiek z zespołu z każdą sprawą (i nadal mogę to robić :) ). Tutaj nie ma tak, że przychodzić i odbębniasz godziny. Tworzymy super zespół. Każdy dzień jest inny. Znamy się naprawdę dobrze (codziennie przed pracą spotykamy się by porozmawiać). Przerwy spędzamy wspólnie i po pracy często też nie możemy się rozstać :) Jestem też mega pozytywnie zaskoczona, że na czas pandemii koordynatorzy zorganizowali nam spotkania online, gdzie upewniają się, co do naszego stanu i zapewniają wsparcie.

Tak10Nie1
Pytanie Nowy wpis

Jaka umowa obowiązuje w Fundacja Greenpeace Polska podczas okresu próbnego?

Nowy wpis

@Pytanie

Na stanowisku Fundriaser nie ma okresu próbnego. Kandydat w pierwszym dniu szkolenia podpisuje umowę zlecenie, która obowiązuje przez cały okres pracy na tym stanowisku FR. Okresem próbnym można nazwać całe szkolenie ( teoria i praktyka ), bo trzeba je zaliczyć żeby z nami dalej pracować. Zaliczenie szkolenia oznacza także otrzymanie wynagrodzenia za ten okres. Rezygnacja z pracy lub niezaliczenie szkolenia sprawia, że czas szkolenia jest bezpłatny.

M Nowy wpis

Praca nie jest lekka, zwłaszcza na dłuższą metę, bo jest to typowa praca z "klientem" , trafiasz na różnych ludzi, nie wszyscy są mili, szczerzy itd. Gdyby nie świetny zespół, trudno byłoby mi sobie z tym radzić. Wypłata zawsze na czas, elastyczne podejście do pracy, wsparcie od liderów, szkolenia, warsztaty, wyjazdy, płatne L4 na umowie zlecenie! W organizacji mamy dostęp do telefonu zaufania, dużą wagę kładzie się na komfort pracowników i to naprawdę czuć! Świetnie miejsce do pracy, jedynie sama praca jest naprawdę wymagająca, trzeba dawać z siebie 100%, inaczej bywa mega ciężko ;)

Tak1Nie

Czy całe wynagrodzenie wpływa na konto, czy jest to w jakiś sposób rozdzielane w Fundacja Greenpeace Polska?

Pracodawca Nowy wpis
@Pytanie

Cześć! Dziękujemy za pytanie :). Wynagrodzenie w całości wpływa na wskazane przez pracownika konto bankowe.

user2726719

Pracowałam w Warszawskim zespole ponad pół roku. Wszystko byłoby super gdyby nie mobbing ze strony koordynatora, akcje typu - uprawianie seksu przez niektórych pracowników w biurze, nieprofesjonalne podejście i brak szacunku. Cały personel i biuro było informowane co się dzieje, jednak nikt nie zareagował - to właśnie świetnie pokazuje hipokryzje tej organizacji - działamy dla świata i ludzi ale nasi pracownicy na szacunek i równe traktowanie nie zasługują :) Liczne sytuacje tego typu zdecydowały u mnie o zakończeniu pracy w tym miejscu, bo atmosfera w zespole była okropna i źle się pracuje z człowiekiem nad tobą który stosuje mobbing. Pomijając sam zespół w którym pracowałam - wynagrodzenie ok, wszystko w terminie, można się dużo nauczyć i praca daje duże możliwości rozwoju, można spotkać naprawdę ciekawych ludzi. Bardzo dobrze przygotowują do pracy, dają dużo materiałów pomocniczych oraz masz zawsze wsparcie super ludzi z zespołu! Szkoda tylko że ci na wyższych szczeblach wykazali się taka ignorancją i brakiem profejonalizmu.

TakNie5

@user2726719

Drogi/Droga @USER2726719, z dużą uważnością przeczytaliśmy Twoją opinię. Jesteśmy zaskoczeni użytym przez Ciebie określeniem “mobbing” w stosunku do osoby, która koordynuje pracę zespołu. W naszej organizacji dokładamy wszelkich starań, żeby nie dochodziło do jakichkolwiek naruszeń. Mamy też procedury, w ramach których, jeśli dojdzie do naruszenia, można je zgłosić o czym przypominamy pracowniczkom, pracownikom, wolontariuszkom i wolontariuszom regularnie. Każda osoba związana z Greenpeace może skorzystać ze wsparcia osoby zaufania oraz zgłosić formalnie nadużycie. Ta procedura zapewnia bezpieczeństwo i anonimowość osoby zgłaszającej. Jeśli takie nieodpowiednie zachowania zostały już przez Ciebie zgłoszone, zgodnie z procedurą zostanie wszczęte postępowanie wyjaśniające. Profesjonalizm i pozytywna kultura pracy w organizacji jest dla nas niezmiernie istotna, dlatego regularnie przeprowadzamy szkolenia z komunikacji bez przemocy, równego traktowania oraz wypalenia zawodowego. Szacunek i równe traktowanie są wartościami, które obowiązują wszystkie osoby związane z Greenpeace. Te wartości wspiera struktura organizacji oraz osoby, których rolą jest wsparcie w sytuacjach wyjątkowych.

Tak5Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 223 dni.

Wiecie może czy w Fundacja Greenpeace Polska szukają chętnych na staż?

ww

Czy jest w obecnej chwili prowadzona rekrutacja do Katowic ? fundraiserzy są zatrudniani na umowę zlecenie czy umowa o prace? (jeżeli umowa o prace to jaki etat) Czy fundraiserzy mają możliwość wyboru, czy chodzą po domach, czy galeriach/ulicach? Po jakim czasie można liczyć na awans w strukturach?

@ww

Drogi/Droga @WW, praca na stanowisku Fundraiser/Fundraiserka jest wykonywana z tytułu umowy - zlecenie. Do obowiązków Fundraisera/Fundriaserki należy przekonywanie do wsparcia, niewielkimi, comiesięcznymi darowiznami, przechodniów na ulicach polskich miast oraz w galeriach handlowych (okres jesienno - zimowy) - nie prowadzimy działań w systemie door-to-door. Awans w strukturach projektu Direct Dialogue jest jak najbardziej osiągalny i zależy od Ciebie - trudno ocenić czas, jaki będzie Ci potrzebny do rozwinięcia właściwych do dalszego rozwoju umiejętności. Aktualnie nie prowadzimy rekrutacji na stanowisko Fundraiser/Fundraiserka w mieście Katowice. Mimo to, wypełnij proszę formularz na stronie www.zostanfundraiserem.pl, odezwiemy się do Ciebie, jak tylko przestrzeń miejska nie będzie stanowiła zagrożenia dla Fundriaserów/Fundraiserek. Powodzenia!

@Fundacja Greenpeace Polska

Super, bardzo dziękuję za odpowiedź. Formularz wypełniony, pozostaje czekać na kontakt

ww
Użytkownicy czekają na odpowiedź 254 dni.

Pszczółka

Tak10Nie1

@Pszczółka

@pszczółka, dziękujemy za Twoją opinię. Jest Nam niezmiernie miło słyszeć tak ciepłe słowa od doświadczonej osoby. Mam nadzieję, że zostaniesz z Nami do końca świata i razem z Nami będziesz się rozwijać, nieustannie ratując świat!

Tak1Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 341 dni.

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem waszego teamu w Fundacja Greenpeace Polska?

Tatix

Już sama praca w Greenpeace i przyczynianie się do ochrony środowiska jest nagrodą, ale oczywiście płacą oni również pieniędzmi :P Informacje techniczne: * Praca polegająca na zagadywaniu do obcych ludzi oraz inspirowaniu ich, aby zostali stałymi darczyńcami. * Stawki uzależnione są od wyniku, za dobre wyniki można zarobić naprawdę dobre pieniądze (do 40 zł/h). * Praca na umowę zlecenie, ale po przepracowaniu 12 tygodni przysługuje L4 i są odprowadzane składki. * Praca na ulicy w każdej pogodzie - trzeba się zawsze odpowiednio ubrać. * Grafik jest elastyczny, ale trzeba wypracować minimum godzin w tygodniu. Co więcej: * Nieocenionym plusem jest na pewno praca w zespole fajnych, empatycznych ludzi. * Codzienna motywacja, rozmawianie o pozytywach i ciekawych rzeczach na przerwach, a gdy trzeba to oczywiście po marudzenie sobie, lecz szukanie rozwiązań każdej sytuacji. * Ogromne wsparcie ze strony przełożonych oraz innych pracowników fundacji. * Możliwość rozwoju i awansu. Rozwój zarówno wg. wytyczonej ścieżki jak i w nowo wydeptanym kierunku - GP to taki żywy organizm, wiele można, ale trzeba samemu chcieć i się angażować. * Możliwość uczestniczenia w rożnych szkoleniach i wyjazdach (na których zawsze znajduje się wegańskie jedzonko :))! * Możliwość poznania wspaniałych, inspirujących ludzi. * Możliwość pracy na różnych festiwalach muzycznych i wiele wiele innych! Podsumowując Greenpeace to taka zielona rodzinka! Każdemu kto jest otwarty i nie boi się nawiązywania kontaktu z obcymi ludźmi polecam tą cudowną organizację, która może być tylko sposobem na dorobienie, a może okazać się sposobem na życie :)

Tak6Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 442 dni.

Czy pracownicy w Fundacja Greenpeace Polska dogadują się między sobą?

Serdelek

Klimat pracy w typie sekty. Jesteś super dopóki się uśmiechasz i przyatakujesz. Kiedy jesteś asertywny i stanowczy nagle przestają się do Ciebie uśmiechać. Nie możesz w tej pracy być szczery. Możesz mówić tylko co im się podoba, a broń Boże nie możesz mówić za dużo potencjalnym darczyńcom (np., że mogą wpłacać mniej niż 30zl miesięcznie, czy że mogą w każdej chwili zrezygnować, lub nawet poprosić o zwrot pieniędzy). Kiedy chciałam informować potencjalnych darczyńców o ich prawach słyszałam od koordynatorów "nie kombinuj", " za dużo myślisz". Ogólnie do pracy przychodzi dużo dzieciaków z liceów i wcale mnie to nie dziwi. Tak młodych ludzi łatwo jest "przeprać" po swojemu. Wystawiają ludzi na zimnie na zmiany po 6 godzin, a koordynatorzy siedzą w galeriach handlowych popijajac kawkę i nadzorują ludzi jak jacyś alfonsi. Przerwy też nie możesz spędzić po swojemu, musisz z nimi WSZYSTKO robić. Jak jedna dziewczyna chciala pójść do łazienki to wszyscy musieliśmy iść za nią. Na moją kulturalną i szablonową wiadomość, że przykro mi, ale nie dam rady już u nich pracować nie dostałam żadnej odpowiedzi. Chyba faktycznie jesteś tylko albo z nimi, albo przeciw. Jednym słowem pracodawcy są nawiedzeni.

Tak2Nie4
@Serdelek

Z Twojej wypowiedzi wynika, że Greenpeace nie jest pracodawcą ceniącym zdanie pracownika. A czy miałeś możliwość zaproponowania jakichś zmian albo zgłoszenia tego, co Ci nie odpowiada w firmie np. w formie anonimowej skargi? Jak możesz, to napisz jeszcze, co dokładnie tam robiłeś. Dzięki.

Tak10Nie2
Iza

@Darczyńca rozumiem, że nie jesteś pracownikiem fundacji Greenpeace, tylko darczyńcą tak jak się nazwałeś. W takim razie nie wiesz jaki może być powód zwolnienia. Za to pewnie posiadasz opinię o osobach, które chodzą do darczyńców. Jakie masz o nich zdanie? Czy dobrze wykonują swoje obowiązki?

Tak3Nie

Pantul
@Iza

fakt że użytkownik takbywa zachował się nie fajnie a stara się to ukryć swoje nie eleganckie zachowanie soczystymi opisami

Tak4Nie

@Pantul

Dziękuję Ci za ten komentarz. Jednak wolelibyśmy, żeby dotyczył on kwestii, które są tu najważniejsze. Greenpeace działa aktywnie na rzecz ochrony środowiska, prowadząc w tej chwili sześć głównych kampanii. Aktualnie szukają osób, które dołączą do nich jako: Szefowa/Szef Kampanii, E-marketing Strategist / Executive, Fundraiser / Fundraiserka. Wiesz może, jak duże trzeba mieć doświadczenia na konkretnym stanowisku, aby pomyślnie przejść przez cały proces rekrutacyjny?

takbywa

Też dodam coś od siebie (uwaga! sporo czytania), lecz nie z Krakowa, a z innego dużego miasta w Polsce, którego nazwa nie jest istotna, bo liczy się sam fakt tego co tu przeżyłam. Otóż na początku wydawało się to nawet zabawne, zwłaszcza ten pierwszy dzień szkolenia, tzw. 'teoretyczny', gdzie siedzieliśmy grupą jakichś 13 osób i gadaliśmy o tym jak to wszystko wygląda i się poznawaliśmy. Wtedy odnosiło się wrażenie, że to będzie porządna, dobrze płatna praca ale już w każdym następnym dniu moje uczucia wobec tej 'organizacji' spadały bardzo gwałtownie. Nie wiem jak wy ale wg mnie stawanie co rano w kółeczku, wymienianie się pozytywnymi wrażeniami z dnia wczorajszego, opowiadanie o tym co fajnego robiłeś/aś po pracy, zbijanie żółwików po każdym zebranym wpisie i mówienie ci co wpis 'PAMIĘTAJ, JESTEŚ NASZĄ GWIAZDĄ, JESTEŚ NAJLEPSZA/Y, WOOOW SZOK, SZACUNECZEK' jest pozytywnym doładowaniem energii (jak to koordynatorzy nazywali) dobre ale dla dzieciaków w przedszkolach i szkołach podstawowych. Tym bardziej, że w momencie, gdy nie zdobędziesz żadnego wpisu do przerwy lub przez cały okres pacy dnia następnego, słyszysz już zupełnie co innego. Pamiętam raz sytuację, gdy udało mi się zrobić naprawdę dobry wynik jednego dnia (wykraczający sporo poza skalę punktową dobową) i mówili o mnie 'master of wpisy', czcili mnie i prawie nosili na rękach, gratulowali warsztatu i twierdzili, że jest naprawdę dobrze opracowany i wiem co mówię, gdy zaczepiam na ulicy citizenów, a już następnego dnia, gdy niestety nie udało się uzyskać ani jednej osoby, zgnoili mnie mówiąc, że się nie staram, chyba mam niedopracowany warsztat, trzeba mi powtórki schematu gadki szmatki i jeszcze poszła na mnie MEGA wrzuta z jakiej racji noszę okulary przeciwsłoneczne i moja odpowiedź, że jest ponad 30*C na dworze i ani jednej chmury na niebie, a oczy mi łzawią jak po krojeniu kilograma cebuli, nie wniosła nic, po prostu mnie za to zbesztali. Halo, jestem tylko człowiekiem?! Myślę, że spokojnie można oksy nosić, po prostu trzeba je grzecznie zdjąć w momencie, gdy odbywamy już rozmowę z potencjalnym darczyńcą. Przynajmniej tak mi się wydaje, jako człowiekowi... Kolejna ciekawa kwestia jest taka, że nikt mnie nie uprzedzał o NIEUWZGLĘDNIONYM W UMOWIE TYGODNIOWYMA WYPADZIE DO WARSZAWY NA ZLOT, na którym obecność była teoretycznie nieobowiązkowa ale praktycznie było dużo negatywnego gadania i wrzucania za nieobecność od strony koordynatorów. Niestety mam swoje życie prywatne i plany, które ograniczały mój wyjazd tam na cały okres zlotu, dlatego dane mi było im poświęcić w stolicy o wiele mniej niż 7 dni ale szefostwo było z tego powodu bardzo niezadowolone i ciężko im było ogarnąć fakt, że prawnie wg umowy wcale moja obecność tam nie była konieczna i pojawiło się dużo tekstów wręcz zmuszających mnie do pojechania na ten zlot. Warte nadmienienia jest też to, że w umowie liczba dziennych godzin pracy wynosi 6, a po dotarciu do Warszawy ta liczba godzin wynosiła 7, także halo, co jest nie tak? Nie taka była mowa i UMOWA... Rezygnacja przeze mnie została złożona z dnia na dzień, gdyż życie mi znów troszkę pozmieniało plany i pojawiła się przede mną okazja nie do odrzucenia zupełnie nie związana z pracą u zielonych i w sumie tego samego dnia rzeczy, które Greenpeace mi dał na szkoleniu, zostały oddane koordynatorom, ale to co zostało mi powiedziane podczas tej 'niemiłej' ceremonii były najzabawniejszą częścią. Nie wiem, czy ktokolwiek z pracowników wyżej postawionych tam miał jakiekolwiek prawo wspominać o prawnikach i nazywać mnie chamem dlatego, że umowa została zerwana z mojej winy bez okresu wypowiedzenia ale przeczytałam umowę 50 razy i nie ma tam nawet najdrobniejszej wzmianki o tym, że obowiązuje mnie jakikolwiek i mogę ją zerwać w każdej chwili, tak samo ta 'organizacja' może mnie wyrzucić z pracy kiedy tylko zechce. Szczerze nie ukrywam, że wszystkie siły i cierpliwość w stosunku do chęci i pracy w GP mi się skończyły, odejście i tak było raczej konieczne z mojej strony. Widzę, że ludzie tu mówią o atmosferze pracy w klimatach sekty i ja się z tym całkowicie ZGADZAM. Ponadto propaganda widoczna na każdym spotkaniu w kółeczku była do przesady. Szkoda, że tak niewiele ludzi to zauważa i myślą, że to serio pozytywne doładowanie twoich napędzanych (usunięte przez administratora) wie jaką, ale na pewno odnawialną (!), energią baterii to mega fajna rzecz, a prawda jest taka, że to mamienie i mydlenie oczu i manipulacja (obiektywie dość udana, subiektywnie ani trochę), żeby wycisnąć z ciebie jak najwięcej, a dać jak najmniej lub zagrać nieczysto (przykład: było mówione, że za ukończenie szkolenia nawet bez wymaganego wyniku 6 pkt dostanie się 300zł, byle dotrwać do końca 5 dnia szkolenia i się nie poddać, a rzeczywistość jest inna i moja koleżanka z grupy nie dostała tych pieniędzy, bo odeszła po tygodniu szkoleniowym z przyczyn osobistych i powiedziano jej, że nie dostanie tych pieniędzy, bo nie podjęł

Tak31Nie2
Darczyńca
@takbywa

jakby Cię Greenpeace zwolnił z dnia na dzień to byłoby to chamskie z ich strony, nie dając Ci wcześniej żadnych znaków ostrzegawczych i komunikatów, podobnie kiedy Ty chcesz się zwolnić z pracy z dnia na dzień jest to chamskie. Takich ocen rzeczywistości, z mojego doświadczenia, pełnych soczystych detali i emocji, niezwykle rozbudowanych udzielają często osoby cierpiące na chorobę afektywną dwubiegunową :(, niekoniecznie trzymając się faktów.

Tak11Nie5
janek

@takbywa opisała bardzo obiektywnie pracę. Trochę przydługi wpis, ale żałuję, że urwał się w połowie zdania bo ciekawy jestem co było dalej. Praca jak praca - jeśli lubisz być manipulowanym od początku do końca i wkręcanym, że ratujesz świat zdobywając klientów, a jeśli ich nie zdobywasz, "to rozumiesz - działasz na niekorzyść świata... lepiej chyba jednak zrezygnować, oczywiście pamiętaj, że zdobywamy fundusze, więc jak weźmiesz wypłatę, to ich trochę nam ubędzie... rozumiesz...", to pewnie to coś dla ciebie. Jeśli dodatkowo planujesz w przyszłości wylądować w korporacji - to jest to dobry początek na sekciarsko-korporacyjną wprawkę... Spotkania w kółeczkach i opowiadanie jak było fajnie wczoraj, bo zdobyłem tyle i tyle klientów. Oczywiście liderzy zdobywają ich "zawsze" wielu, a jeśli ty nie - to nie jesteś taki fajny. Ale polecam - bo doświadczenia nas budują.

Tak6Nie1
Kasia
@janek

ekhm. Twój komentarz nie wskazuje na to, abyś faktycznie z nimi kiedykolwiek pracował, ale raczej trollował.

Tak4Nie
Iza

@józekg czyli jak wychodziliście na miasto to od Greenpeace dostawaliście herbatę? A gdzie spędzacie przerwy, że mówisz, że są w ciepełku? Spotykacie się w jakiś knajpach czy w biurze? Czyli praca w Greenpeace raczej nie jest dla studentów ze względu na liczbę godzin do przepracowania. To istotna informacja, bo sama praca wydaje się być taką idealną dla uczących się osób bez doświadczenia, ale jednak nie ma tej elastyczności w grafiku, tak?

Iza

@józekg tylko ze względu na grafik zajęć na uczelni zrezygnowałeś z pracy w fundacji Greenpeace? Czy podczas rekrutacji wiadomo, że będzie to praca na zewnątrz? Czy w zimę firma organizuje ciepłe posiłki lub odzież dla swoich pracowników?

@Iza

Na grafik, bo trzeba jakieś minimum godzin wyrobić w tygodniu. A że praca jest na zewnątrz dla mnie wiadomo było od razu. Chyba na stronie fundacji czytałem o tym. Przez stronę też złożyłem 'papiery' do pracy. No i przerwy były w ciepełku. Co do jedzenia to to chyba za drogo. Na centrum kupić każdemu ciepłe jedznie to sporo kasy. Za to herbata była.

józekg

Widzę, że mało tu opinii, za to dużo pytań. Ja sobie chwalę tamtą pracę. Zmienił mi się grafik na studiach i już nie dawałem rady wyrobić, ale warto. Ludzie są spoko, wyluzowani i otwarci. Trzeba zasuwać, tj. nie opieprzać się tylko pracować, ale dla takiej sprawy chyba warto. No i hajs był na czas, po coś się w końcu do pracy chodzi. A że praca na zewnątrz - no to fajnie jest pobrykać i ponawijać do ludzi na plantach.

Tak4Nie1

Iza

@Justyna gdzie widzisz tą długą listę ofert pracy? Teraz widzę tylko oferty na Fundraiserów w Katowicach, Krakowie, Łodzi, Trójmieście, Warszawie oraz na Specjalistę ds. logistyki i zadań specjalnych http://www.greenpeace.org/poland/pl/dolacz-do-nas/jobs/ Czy widziałaś gdzieś jeszcze jakieś inne oferty pracy do Greenpeace?

Justyna

Mam pytanie dlaczego Greenpeace ma tak długa listę ofert pracy? Mają jakieś nowe akcje i potrzebują więcej osób do pracy? Generalnie jest to moja tematyka i bardzo interesuję się tym co robi fundacja. Jakieś rady przed rozmową o pracę dostane na tym forum?

Zostaw merytoryczną opinię o Fundacja Greenpeace Polska - Warszawa