Fundacja Greenpeace Polska

Opinie o Fundacja Greenpeace Polska

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu Fundacja Greenpeace Polska?

AniaRekruter Nowy wpis

Cześć, Dziękujemy za Twoje pytanie. Zajrzyj na stronę https://pracujznami.greenpeace.pl/ - znajdziesz tam informacje na temat warunków, obowiązków i wymagań, jakie należy spełnić w celu dołączenia do zespołu. Zapraszamy!

Jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w Fundacja Greenpeace Polska?

Anna Rekruterka Nowy wpis

Dziękuję za pytanie. Obecnie etapy rekrutacji na stanowisko osoby fundraiserskiej wyglądają następująco: - wstępna selekcja Kandydatów - telefoniczny kontakt z Kandydatem - zdalna rozmowa rekrutacyjna - platforma Zoom - szkolenie teoretyczne (często zdalne) i praktyczne (próbki pracy) - informacja o wynikach - zatrudnienie

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Fundacja Greenpeace Polska?

Anna_Rekruterka

Dziękujemy za to pytanie. Jeśli masz na myśli umowę o pracę, podpisuje ją osoba na stanowisku Senior Team Lidera. Standardowo nowy pracownik zaczyna od stanowiska osoby fundraiskiej, następnie Team Lidera, a potem Senior Team Lidera. Czas, który potrzebuje dana osoba aby dojść do tego stanowiska jest związany z jednostkowymi predyspozycjami, zaangażowaniem oraz liczbą wolnych wakatów. Osobą liderską można zostać już w ciągu paru tygodni. Zazwyczaj na tym stanowisku jest się stosunkowo krótko i przechodzi się na teamliderskie. Potem już szkolenia i osiągnięcia decydują o osiąnięciu stanowiska Senior Teamliderskiego, które gwarantuje umowę o pracę. Następnie kolejnym krokiem są stanowiska Koordynatorskie. Warto zauważyć, że już od pierwszego dnia wspieramy, szkolimy i podpowiadany jak zwiększać kwalifikacje i rozwijać się zawodowo w projekcie Direct Dialogue. Dołącz do Nas i sam_a spawdź :)

Czy zdarzają się nadgodziny w Fundacja Greenpeace Polska?

Fundraiserka

Odpowiedź brzmi nie :) Generalnie czas który spędzasz w pracy czyli 30h jeśli pracujesz w pełnym wymiarze godzin jest maksymalny i również wystarczający patrząc z perspektywy pracowniczki i wynagrodzenia. Zdarzają się dodatkowe szkolenia ale są one raczej w ramach pracy, a jeśli wychodzą poza wymiar godzinowo to są dodatkowo płatne. Pozdrawiam

Julia
@Fundraiserka

Owszem, zdarzają się. Regularni pracownicy biurowi miewają nagromadzoną gigantyczną ilość nadgodzin zwłaszcza w okolicach "wydarzeń" a ich rozliczanie to cyrk.

@Julia

cześć, Dziękujemy za Twój komentarz. Sprawy związane z rozliczaniem nadgodzin skonsultuj proszę z działem HR. Serdeczne uściski! Zespół Greenpeace Polska

Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie Fundacja Greenpeace Polska? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Fundacja Greenpeace Polska?

@AniaRekruter

cześć! Dziękujemy za pytanie. Podstawowa stawka na stanowisku osoby fundraiserskiej wynosi 30PLN/h na rękę. Wyższa stawka zalezy od Twoich umiejętności, a to w jaki sposób się kształtuje przedstawiamy na szkoleniu teoretycznym przed przystąpieniem do pracy. Zachęcam do zapoznania się z informacjami na stronie: https://pracujznami.greenpeace.pl/. Jeśli zdecydujesz się na dołączenie do zespołu, możesz zaaplikować przez formularz, który się na niej znajduje.

Janusz
@@AniaRekruter

Dobrze rozumiem, że pracuje się tu na umowie zlecenie?

@Janusz

Dokładnie tak, praca odbywa się z tytułu umowy - zlecenia.

Dorota
@AniaRekruter

A są jakiekolwiek stanowiska tutaj z możliwością uop?

Jak szefostwo w Fundacja Greenpeace Polska traktuje ludzi?

@AniaRekruter

Cześć, Dziękujemy za Twoje pytanie. Najlepiej odpowie na nie nasze oficjalne stanowisko, które brzmi: Jesteśmy pracodawcą dającym równe szanse ludziom bez względu na ich rasę, religię, pochodzenie, płeć, wiek, niepełnosprawność, orientację seksualną i tożsamość seksualną i jej wyrażanie. Cieszymy się z różnorodności ludzi, ich doświadczenia i perspektyw i cenimy ją. Naszym celem jest zbudowanie różnorodnego zespołu, który odzwierciedla nasze globalne kampanie i kraje, w których działamy. Miłego dnia!

Czy w Fundacja Greenpeace Polska poza podstawowym wynagrodzeniem obowiązują jeszcze jakieś świadczenia dodatkowe?

@AniaRekruter

Cześć, Dziękujemy za Twoje pytanie. Oprócz podstawowego wynagrodzenia jest możliwość otrzymania dodatkowego wynagrodzenia w ramach rekrutacji bezpośredniej. Wysokość wsparcia jest zależne od tego, ile taka osoba z nami zostanie. Maksymalna kwota wypłaty z tytułu rekrutacji bezpośredniej to 1000 PLN na rękę za osobę. Zatem im więcej osób dzięki Tobie dołączy do zespołu, tym więcej otrzymasz dodatkowego wynagrodzenia :). W razie kolejnych pytań, zapraszam do kontaktu. Miłego dnia!

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Fundacja Greenpeace Polska?

AniaRekruter

cześć, dziękujemy za to pytanie. Jak najbardziej podpisujemy się pod tą tezą :). Fundacja Greenpeace jest organizacją, która funkcjonuje zgodnie z zasadami "work, life, balance". Nasze wspólne cele i chęć ratowania świata dodatkowo nas zbliża i przyczynia się do efektywnej pracy w przyjaznym środowisku. Dodatkowo, każdy pracownik/pracowniczka ma możliwość rozwoju oraz udziału w działaniach wolontaryjnych czy aktywistycznych, które wyróżniają nas na tle pracodawców w naszym kraju. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi ofertami pracy: https://cee.jobs.greenpeace.org/l/pl?_ga=2.119784513.872535607.1623239850-894850707.1618989606 oraz wolontariatu: https://www.greenpeace.org/poland/dzialaj/ Miłego dnia!

Tatiana

Mam nadzieję , że jest tak dobrze iż nie interesuje nikogo korzystanie z forum. A może podpowie mi ktoś czy teraz potrzebujecie ludzi do pracy?

@Tatiana

cześć, dziękujemy za twoje pytanie. Aktualnie poszukujemy kandydatów do pracy w Warszawie, Trójmieście, Krakowie, Poznaniu i Katowicach. Zaaplikuj przez stronę zostanfundraiserem.pl wybierając odpowiednie miasto, jeżeli interesuje ciebie praca w którymś z naszych zespołów. Powodzenia! Ania

Opowiecie jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w Fundacja Greenpeace Polska?

AniaRekruter

Cześć, Dziekuję za Twoje pytanie. Z kandydatem/Kandydatką kontaktujemy się telefonicznie w celu umówienia rozmowy rekrutacyjnej. Na niej dowiaduje się więcej o warunkach i charakterze pracy. Jeśli obie strony będą zadowolone z przebiegu rozmowy, kandydata/kandydatkę czeka szkolenie teoretyczne. Obejmuje ono informacje o naszych kampaniach, oraz warsztaty z rozmów z potencjalnymi Darczyńcami. Po szkoleniu teoretycznym, czas na praktykę, to taki okres próbny, w którym kandydat/kandydatka prowadzi rozmowy z potencjalnymi darczyńcami. W zależności od efektów, aplikujący/aplikujaca zostaje zatrudniona z tytułu umowy zlecenia. Pozdrawiam ciepło!

Jaka atmosfera jest w firmie, czy teraz są szanse na pracę i ogólnie czy praca jest ok?

Alllo

Czy przyjmują na praktyki studenckie?

ola
@Alllo

Tak, osoby, które tego potrzebują, mogą dostać zaświadczenie o odbytych praktykach studenckich.

Daria

@Fundraiserka a jakie szkolenia macie w firmie ?

Fundraiserka
@Daria

Hej, Greenpeace nie jest firma a organizacją pozarządową :) Kiedy pracujesz jako fundraiser/ka są to szkolenia z komunikacji interpersonalnej, z komunikacji bez przemocy, wiedza która na codzień przydaje się w naszej pracy, no ta bene nie tylko w pracy bo I w codziennym życiu! Dodatkowo co kwartał są organizowane zjazdy dla fundraiserów/ek z całej Polski na które zapraszani są kampanierzy/ki, opowiadają o swoje pracy i o tym co aktualnie się dzieje np. w kampanii Pszczelej czy tej dotyczącej Klimatu i energii. Są to mega ciekawe spotkania i naprawdę można się z nich wiele dowiedzieć i rozbudzic ciekawość do indywidualnego grzebania w informacjach :) pozdrawiam

laik

podziwiam ich za brak reakcji w niemieckich rezerwacie przyrody przy odkrywkowym wydobyciu węgla

@laik

Cześć @laik, dziękujemy za Twoją opinię. Fundacja Greenpeace jest Organizacją, której celem jest ochrona środowiska na poziomie ustawowym - nie prowadzimy akcji w każdym zagrożonym miejscu, a tam, gdzie mogą one doprowadzić do pozytywnych zmian dla całego regionu. Ponadto, w ostatnim czasie prowadziliśmy akcję skierowaną przeciwko spowalnianiu działań związanych z odejściem Niemiec od węgla. Więcej na ten temat znajdziesz pod linkiem https://www.greenpeace.org/poland/aktualnosci/4163/protest-w-kopalni-odkrywkowej-garzweiler-w-niemczech/. Miłego dnia!

Neutral

Dlaczego greenpeace Polska nie robie nic w sprawie Sciekow splywajacych do Wisly w Warszawie. Tacy Neutralni jestescie !!!. Puszcza Bialowieska bylo pare drzew zaatakowanych przez korniki pare lat temu a teraz sa 100 wy jestescie Eko Terrorysci. Placiliscie pieniadze ludzia zeby sie przywiazywac do drzew. Puszczy nigdy nie da sie odtworzyc!!! Neutralni nie jestescie I nigdy nie byliscie.

kocurek

W Warszawie namolne dzieciaki rzucają się dosłownie na ludzi koło metra Świętokrzyska i wciskają gazety o pszczołach. Są nieuprzejmi, nachalni i wręcz zniechęcają ludzi. A w cieniu, z zimnym napojem siedzi ich alfons i rozlicza prace. Wygląda to żenująco i wielu Warszawiaków omija z daleka zielone koszulki. To antyreklama i brak wiedzy o marketingu. Żenada.

specnaz
@kocurek

Kocurku, chcesz wydać opinię o pracodawcy? Bo to, co czytam to według mnie przekłamania. Twój język mnie nie bawi, ale Twoja opinia została zaakceptowana przez admina, dlatego odpisuję. To, co robimy nazywa się fundraisingiem, czyli pozyskiwaniem funduszy. Uliczny fundraising ma się dobrze w wielu krajach i działa od ponad 20 lat. Może nie wiesz, ale zniechęcasz ludzi do pracy, która w Polsce, jest dobrze płatna i bardzo rozwijająca (zapytaj ludzi, którzy to robili albo robią). Dodatkowo, mamy bardzo elastyczny grafik, co zachęca wielu ludzi do pracy nie tylko w Warszawie. Dla Twojej informacji, wielu Warszawiaków i Warszawianek decyduje się na regularne wsparcie tego, co robimy. Każdego dnia. Dziękuję za (Anty)reklamę. Pozdrawiam nie zażenowany i zapraszam do aplikowania i dowiedzenia się od ludzi, jak naprawdę jest. Znajdziesz i znajdziecie nas na patelni lub w okolicach wspomnianego przez kocurka metra świętokrzyska. Pozdrawiam.

xxx
@kocurek

rzucają się na ludzi bo mają niezły hajs z tego

@kocurek

Nigdy nie czytałam nic bardziej nieprawdziwego :) Bo po pierwsze fundtaiserzy/ki nic nie rozdają a po drugie to naprawdę fajni i kulturalni młodzi ludzie. Rozumiem że każdy i każda z nas ma swój poziom akceptacji i swojej przestrzeni ale piszesz ewidentną nieprawdę. Pozdrawiam

Łucja

@specnaz każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie. Akurat może @kocurek trafił na kogoś gorszy dzień i dlatego taką ma opinię o Greenpeace Polska. Czy Ty @specnaz możesz powiedzieć na jakiej zasadzie zatrudniani są pracownicy do fundacji? Jak wygląda rekrutacja i jaką umowę oferuje pracodawca? Czy każdy ma szansę na pracę, są do niej jakieś kryteria?

specnaz
@Łucja

@Łucja - nazywanie kogoś alfonsem, świadczy dla mnie o osobie, która pisze, bardziej niż o opisywanych, nie będę kontynuował wątku, chodziło mi o to, że myślałem, że to jest miejsce, gdzie wrzuca się opinie o pracodawcy, a nie swoje żale, dziwi mnie nawet, że ten post przeszedł selekcję admina. Więcej info znajdziesz na stronie greenpeace.pl/dd. Rerutacja: aplikujesz przez internet, przechodzisz albo i nie, wstępna selekcję. Potem ktoś do Ciebie dzwoni i umawia Cię na rozmowę kwalifikacyjną, po której jesteś wybierana lub nie, do pracy. Umowa zlecenie i stawki w zależności od miasta i pozyskanych darczyńców. Kryteria? Ważne by lubić ludzi i się nie poddawać. Komunikatywność pomaga, ale ta praca również wykuwa ją na bieżąco :) Pozdrawiam.

grom
@specnaz

(Niestety) potwierdzam opinię @kocurka. Greenpeace to skompromitowana organizacja, a jej struktura w Polsce to nic innego jak popularne jeszcze nie tak dawno MLMy, z tą różnicą, że zamiast opychania odkurzaczy za 10 tyś zł, albo cudownych wyciągów z ziół, proponują bardziej szczytne "produkty". Agresywny marketing i "wychodzenie do ludzi" + obiecanki o wysokich zarobkach i snucie wizji szybkiego awansu i budowania własnych struktur, są bezpośrednio zaciągnięte z MLMów. Nie tylko przynosi to efekt przeciwny do zamierzonego, ale też dalej kompromituje tę organizację. Słowo alfons zostało użyte bez agresji i w szerszym kontekście, żeby pokazać groteskę całej sytuacji. Ja się uśmiechnąłem jak to czytałem, bardzo dobrze, że admin opublikował opinię w całości. Po nerwowej odpowiedzi przedstawiciela greenpeace widać, że komentarz trafił w sedno, a wiadomo -" prawda w oczy kole".

Singer
@grom

Przedstawiciel Gp nie odpisal nerwowo. To Ty obrazasz i uzywasz rynsztokowego jezyka wobec ludzi ktorych nawet nie znasz i to Ty prezentujesz sie jak ktos kto nie panuje nad soba. Pozdrawiam i wiecej dostrzegania jasnej strony zycia Tobie zycze :)

Wilczyca
@Łucja

Pracowałam jako fundraiserka, głównym kryterium jest otwartość i łatwość komunikacji z innymi. Praca daje dużo satysfakcji, na pewno nie jest dla każdego i czasem bywa trudno :) A co do ludzi którzy tam pracują to serio nigdy nie miałam lepszej szefowej która daje tyle zrozumienia i wsparcia. Polecam można naprawdę wiele się nauczyć.

G4

Nie polecam (usunięte przez administratora) słaba atmosfera, uciekajcie !! Większość ludzi jest źle nastawiona I nie dziwię się im też bym nie dała pieniędzy.

G8
@G4

Dzięki za opinię. Czyli aplikowałaś do tej pracy zakładając, że nie dałabyś pieniędzy na to, co zbierasz?

Konrad

Szkoda, że nikt z pracujących tu osób nie zamieścił opinii jakim pracodawcą jest firma.

Kuba

Fundacja w związku ze swoim charakterem działania ma wielu wrogów , którzy pewnie na tym forum sobie pozwalają na oczernianie.

Albert
@Kuba

Fundacja zaś jest wrogiem zdrowego rozsądku, walczy bowiem z najbardziej wydajnym, ekologicznym i jedynym ciągłym źródłem energii, jaką jest energia jądrowa.

Zostaw merytoryczną opinię o Fundacja Greenpeace Polska - Warszawa

Fundacja Greenpeace Polska