Motorola Solutions

Opinie o Motorola Solutions

Moto

Tak, są w tej chwili oferty na stanowisko juniora. Nie dalej jak wczoraj do mojego zespołu dołączył junior i praktykant.

motoJunior

Czy firma przyjmuje obecnie na stanowiska Junior Java? Jakie technologie trzeba znać na wstępie i w jakim zakresie? (Spring, Hibernate,..etc) Czy wymagane jest wcześniejsze doświadczenie zawodowe?

Motorolanin

Oczywiscie ze TAK! Firma z przyjemnoscia przyjmuje ludzi z wiekszym doswiadczeniem zyciowym, to co pisza na forach dotyczacych tego zawodu to kompletne bzdury, brac i skladac "papiery".

Moto

Bez problemu przyjmują starszych pracowników. Ja też jestem w okolicach 40. Mój manager obawiał się wprawdzie czy odnajdę się w rzeczywistości korporacji. Pracują tu również osoby znacznie ode mnie starsze. Nie przejmuj się i składaj papiery.

Najpierw zadzwoniła do mnie pani z HR, zadawała typowe pytania, część po angielsku. Bardzo sympatyczna rozmowa i zaproszenie na drugi etap. Około 20 minut. Rozmowa w Google Meet z managerką i jedną osobą z zespołu. Cała po angielsku. Bardzo pozytywne nastawienie do kandydata, zero spóźnienia, profesjonalizm, ale też miła atmosfera. Luźna rozmowa jak z kolegami, podpowiedzi podczas zadań technicznych. Były też zadania z excela i rachunkowości do rozwiązania, w miarę proste. Nie miałam przyjemniejszej rozmowy rekrutacyjnej niż ta w Motoroli.

Dlaczego to stanowisko mnie zainteresowało, moje motywacje, dlaczego Motorola, największe wyzwanie, opowiedzieć o swojej edukacji, doświadczeniu zawodowym, jak pracuję w grupie, co bym zrobiła, gdyby ktoś popełnił błąd, pytania techniczne. Żadnych dziwnych, podchwytliwych pytań.

A czy Motorola jest firmą, która daje szanse juniorom w okolicy 40 r. życia ? Przed laty skończyłem studia informatyczne, nie pracowałem w zawodzie, jednak od pewnego czasu intensywnie uczę się programowania. Wszędzie jednak czytam ( wszędzie, tzn. na różnych forach ), że ze względu na wiek i brak doświadczenia istnieje b. mała szansa, że firmy będą mnie zapraszać na rozmowy kwalifikacyjne.

Moto

Ja tu już kilka lat popracowałem. Jest super. I napisze jak tu wygląda praca pod kontem inżynierskim, w finansach nie pracowałem ;) Ogłoszenia są zawsze aktualne i wciąż pojawiają się nowe. Co dwa tygodnie pojawia się kilka do kilkunastu nowych osób. Pracy jest dużo, więc nudzić się nikt nie będzie. Płaca i socjal na bardzo wysokim poziomie. Oczywiście zawsze można dostać 10% więcej w Sabre. Ale to już nie ten klimat i nie te możliwości. Rekrutacja. Najpierw rozmowa telefoniczna. Kilka tygodni później rozmowa w firmie z dwoma osobami - inżynierem i managerem. Najczęściej manager jest osobą, która w efekcie zatrudni cię do swojego zospołu. Angielski jest sprawdzany na rozmowie i w pracy potrzebny. Dokumentacja jest po angielsku, maile z głową są po angielsku i wszystkie kontakty ze światem zewnętrznym w ramach firmy są w tym języku. Maile dotyczące spraw lokalnych są zwykle w dwóch językach. Firma organizuje też kursy językowe dla pracowników. Wynikiem rekrutacji może być zatrudnienie na innym stanowisku niż się aplikowało. Zwykle jest to wyższe stanowisko ;) Umowa na etat. Żadnych śmieciówek czy innych kontraktów. Praca. Duży (w budynku B i C) albo mały (w budynku A) openspace. Praca na windowsie. Warto znać podstawy linuxa, bo niektóre systemy chodzą zdalnie pod tym systemem. Większość zespołów koduje w Javie. Ale zdarzają się też produkty w dotnecie i cpp. Python, Perl, JavaScript też się może przydarzyć. Socjal. W kuchniach można pić kawę do upojenia i nawet z mlekiem i cukrem ;). Do tego kilka rodzajów herbat. Raz w miesiącu świeże owoce dla wszystkich. Z poważniejszych bonusów jest multisport albo multicafe, ubezpieczenie na życie, prywatna opieka lekarska i pewnie coś jeszcze o czym zapomniałem. Managerowie dysponują pewną kwotą kasy na każdego członka zespołu, więc całkiem często zdarzy się jakieś wyjście na kręgle czy piwko z zespołem. Do tego co roku wyjazd integracyjny dla departamentu - kilka zespołów. Ludzie są tutaj bardzo w porządku. Nie ma spinek, darmowych wieczorów i weekendów, braku wypłaty na czas czy jakichś dziwnych akcji ze strony managerów. Jeśli ktoś się waha - ja osobiście polecam. Jak już wcześniej ktoś napisał strona pracawmotoroli.pl waszym przyjacielem. W tej chwili tylko w moim departamencie jest zapotrzebowanie na kilku developerów Javy i JS. Nawet praktykanci w czasie studiów mają tu spore szanse zdobyć pracę i niezłe doświadczenie. I na zakończenie. Motorola to spora korporacja, ale w oddziale krakowskim prawie tego nie odczujecie. Przez te kilkadziesiąt miesięcy pracy tutaj spotkałem się może z kilkoma korpoupierdliwościami. Na pewno nie jest tutaj tak, jak to piszą w internetach. Nikt tu nikogo nie chce wykorzystać i nikt tu nikomu nie odbiera prywatnego życia. Są ruchome godziny pracy, są festyny, kolonie i prezenty Mikołajowie dla dzieci. I co najważniejsze jest amerykańska kultura pracy z niemieckim ordnungiem. Ładnie to wszystko tutaj działa. Aha. Rekrutacja może trwać od miesiąca do trzech i więcej. Ja na przykład złożyłem papiery w październiku, a pierwszą rozmowę miałem w lutym. Ale nie ma się co zrażać. W większości przypadków rekrutacja to błysk ciupagi. Za parę dni wpadnę tu znowu i odpowiem na pytania jeśli takowe się pojawią.

trolek

Czy aplikował ktoś z Was do działu finansowego w Motoroli? Jeśli tak, to jakie pytania mieliście w pierwszym etapie rekrutacji?

Pytajnik

Witam, dołączam się do powyższego pytania, gdyż także interesuję się stanowiskiem kupca. Proszę o wszelkie informacje.

he

szukaja bo bylo ogloszenie...

sqd

Witam, Chcialem zapytać stanowisko to dzialu zakupów: Procurement Specialist . jak wyglada rekrutacja? ma do mnie dzwonic rekruter na 30 minutowa rozmowe. czy pytaja odrazu angielski? jak wyglada rozmowa?. w wymaganiach jest angielski bardzo dobry. Prosze o info. mam doswiadczenie w zakupach kilkuletnie, wymnagaja roczne. i jak z zarobkami ile mozna tam dostac na poczatek?

Motorolanin

No tak tak oczywiscie, dlatego firma wynajmuje dodatkowa powierzchnie biurowa, zeby pomiescic tych zwolnionych:-) :-)

Cotam?

Co tam się w Motce dzieje? Mówią na dzielni, że trzeba będzie autobusy podstawiać bo zwolnienia idą? Prawda to?

Zdzisław

Witam, Order Management Coordinator to dość nietypowe stanowisko jak na Motorolę w Krakowie. Czyżby powstawał jakiś nowy dział? Czy ktoś wie coś więcej na ten temat? Ile można by wyciągnąć na tym stanowisku ? Z góry dzięki za informacje.

Motorolanin

W jezyku polskim. Natomiast zawsze jest czesc rozmowy zazwyczaj na koncu po angielsku na dowolny temat aby sprawdzic poziom angielskiego

Motorolanin

Rozmowa rekrutacyjna to tutaj explicite rozmowa rekrutacyjna, nie jest to test.Natomiast jest to polaczenia pytan z zadaniami, ktore moga byc pisemne, z dziedziny okreslonej przez pozycje na ktora sie aplikuje. jednakze moga sie pojawic pytania spoza tej dziedziny poniewaz pytajacy patrze rowniez na inne pozycje jakie za aktualnie w procesie rekrutacji. Jest to spowodowane faktem, ze byc moze Twoja wiedza jest szersza i zaproponowane zostanie nie tylko jedno stanowisko, a np. dwa. najwazniejsza cecha jaka jest sprawdzana to czy umiesz "myslec" i szukasz sposobow dojscia do wlasciwej odpowiedzi nawet jesli jej nie znac od razu. W firmie nigdy nie bylo i nie ma zadnych pracownikow, ktorzy pracowali by na umowe-zlecenie.

jacek
@Motorolanin

A rozmowa techniczna jest przeprowadzana w j.polskim czy angielskim ?

@jacek

Czesc techniczna jest prowadzona w jezyku polskim.

Motorolanin

Tak przyjmowanie sa tez osoby bez doswiadczenia, aplikuj,probuj, zawsze warto,bo takich osob przyjmujemy sporo. Decyzja jest podejmowana zawsze indywidualnie patrzac na calosc informacji o osobie, ktora stara sie o prace. Poziom ma byc komunikatywny, nie wiem jak to sie przeklada na litery i cyfry, one nie maja znaczenia, komunikacja ze swiatem jest w jezyku angielskim bo to firma amerykanska. Na codzien w firmie oczywiscie rozmawiamy po polsku..no chyba ze jest to obcokrajowiec to wtedy angielski jest jezykiem "urzedowym"

junior

Czy do Motoroli przyjmowane są osoby bez doświadczenia na stanowiska programistów ? W aktualnych ogłoszeniach nie ma pozycji dla juniorów, ale z drugiej strony w nie każdym ogłoszeniu pojawia się wymóg posiadania stażu pracy w tym zawodzie. Na jakim poziomie należy znać j.angielski (B1, B2, C1) ? Czy w firmie pracownicy komunikują się wyłącznie w j.angielskim ?

nie_kuc

Dzięki za info. Wątpliwości rozwiane. Jest ok :). Pozdrawiam.

Motorolanin

Witaj, Na jakie stanowisko aplikowales i na jakie dostales oferte? Ustna informacja lub telefoniczna ma taka sama wartosc i waznosc jak podpisana umowa. Nigdy sie nie zdazylo aby umowa ustna nie byla honorowana w momencie przyjscia do pracy. Natomiast zdazaly sie przypadki odwrotne gdy pracownik po prosu bez slowa informacji nie pojawial sie w pracy zgodnie z umowa.... Nie ma zadnych lojalek wiazacych pracownika ew. po odejsciu.

nie_kuc

Jestem po rekrutacji. Oceniam, że poszło mi dobrze. Ciekawe czy się mylę i jaka będzie odpowiedź (o ile w ogóle, jak to jest ogólnie przyjęte :) ).

@nie_kuc

Trzeba byc dobrej mysli, optymizm po podstawa:-) trzymam kciuki, napisz jak juz dadza znac, bo dadza znac, ja to wiem:-)

@Motorolanin

Teraz i ja to wiem - dali znać :) No i pojawiły się poważne pytania, a przyznam, że w obliczu mnogości i nawału zdarzeń, jestem nieco zdezorientowany. Dlatego zanim dam formalną odpowiedź, proszę, żeby ktoś z kolegów wiedzących-co-mówiących pomógł mi z poniższym: 1. Nazwa oferowanego mi stanowiska jest inna niż to, na które aplikowałem, tzn. nie ma w nim ani słowa developer, ani języków programowania, które widniały w ogłoszeniu. Czy to znaczy, że mogę zostać obsadzony gdziekolwiek bez baczenia co kocham i lubię? 2. Pracę mam zacząć za parę miesięcy i dopiero wtedy mam podpisać umowę. Czy nie powinienem dostać na to jakiegoś listu, kwitu, whatever, żebym mógł odejść ze starej firmy w poczuciu, że nowa za te parę miesięcy nie zmieni zdania? A może lepiej podpisać umowę od razu, tyle, że z wpisaną datą przyszłą rozpoczęcia pracy (kolega dostał coś takiego od IBM) ? 3. Czy podpisuje się jakieś lojalki? Nie chodzi mi oczywiście o zakaz konkurencji podczas świadczenia pracy, bo to jest jak najbardziej ok, ale coś ponad to, co miałoby obowiązywać np. przez jakiś period po rozwiązaniu umowy, coś ewidentnie niekorzystnego, itp? Dzięki z dołu za odpowiedź. A tymczasem myślę...

Motorolanin

Tak oczywiscie, rekrutacja jest prowadzona caly czas poniewaz osrodek rosnie. Wszystkie ogloszenia o prace mozna znalezc na stronie http://pracawmotoroli.pl/

Zostaw merytoryczną opinię o Motorola Solutions - Kraków

• Jak się pracuje w Motorola Solutions?

Zobacz opinie na temat firmy Motorola Solutions tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 100.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Motorola Solutions?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 44, z czego 8 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 22 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Motorola Solutions?

Kandydaci do pracy w Motorola Solutions napisali 11 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Motorola Solutions