Motorola Solutions

Opinie o Motorola Solutions

jfa

Jakie są w przybliżeniu widełki płacone na stanowisku Junior Financial Accountant?

exMotek

@Motorolanin, sam dajesz dowód ile ta Motorola jest warta. Wszystkie Twoje posty są pisane w godzinach 9:00 - 17:00, więc wniosek jest prosty - ciekawsze jest dla Ciebie siedzenie na forum gowork niż zadania w pracy :-D

Haters gonna hate
@exMotek

Myślę, że wielu wypowiadających się tutaj doceniają feedback Motorolanina i Pietrka, a mogliby to przecież olać. Wiem, że dla mnie był on bardzo pożyteczny :).

exMotek

I jeszcze jedno, panie Motorolanin, ta Wasza "stabilność" to pic na wodę. Firma zapewnia tak oszałamiający rozwój, że po spędzeniu u Was kilku lat człowiekowi ciężko ogarnąć się na rynku pracy, bo okazuje się, że jest 100 lat za Afryką :-D Sam przez to przeszedłem i prawie wszyscy moi kumple, którzy uciekli z tego korpocuda. Budujecie w firmie cudowne komfort zony żyjące własnym życiem i nie mające nic wspólnego z nowoczesną firmą IT.

@exMotek

Ufff, jak dobrze ze juz Cie u nas nie ma:-). Powodzenia.

@Motorolanin

Nie masz pojęcia jaki ja jestem szczęśliwy :-)) Ale poza wymianą uprzejmości widzę, że nie było Cię stać na podjęcie dyskusji. No bo co tu mówić, Motka teraz wlecze się w ogonie rankingu krakowskich firm IT.

WWW
@Motorolanin

Widzę, że taktyka HRów to teraz wyśmiewanie ludzi, którzy odeszli ;) Dobrze wiedzieć, myślałem nad aplikowaniem ale jednak nie warto ;)

Greg1982

Dzien dobry, Czy ktos moze napisac cos o nowym dziale Supply Chain? Sadzac po ilosci i tresci ofert dzial ten dopiero sie tworzy, no ale moze ktos cos wie. Chcialbym wrocic do Krakowa z Dublina po 10 - ciu latach i sonduje rynek pracy. W Supply Chain od roku... Przepraszam za brak polskich znakow - taka wersja Windowsa :)

@Greg1982

Tak to nowy dzial, ktory wystartowal 2 lata temu i jest w trakcie silnej rozbudowy, startuj i wracaj :-)

Greg1982
@Motorolanin

Dziekuje za odpowiedz. Mam jeszcze umowe do wypelnienia do konca roku z obecnym pracodawca, nastepnie powrot do Krakowa. Na pewno Motorola bedzie jednym z pierwszych miejsc gdzie bede aplikowal. Pozdrawiam.

Najpierw zadzwoniła do mnie pani z HR, zadawała typowe pytania, część po angielsku. Bardzo sympatyczna rozmowa i zaproszenie na drugi etap. Około 20 minut. Rozmowa w Google Meet z managerką i jedną osobą z zespołu. Cała po angielsku. Bardzo pozytywne nastawienie do kandydata, zero spóźnienia, profesjonalizm, ale też miła atmosfera. Luźna rozmowa jak z kolegami, podpowiedzi podczas zadań technicznych. Były też zadania z excela i rachunkowości do rozwiązania, w miarę proste. Nie miałam przyjemniejszej rozmowy rekrutacyjnej niż ta w Motoroli.

Dlaczego to stanowisko mnie zainteresowało, moje motywacje, dlaczego Motorola, największe wyzwanie, opowiedzieć o swojej edukacji, doświadczeniu zawodowym, jak pracuję w grupie, co bym zrobiła, gdyby ktoś popełnił błąd, pytania techniczne. Żadnych dziwnych, podchwytliwych pytań.

michal

Witam ile mozna zarobic i jak z grubsza wyglada praca na stanowisku Junior Financial Accountant?

Michau

Stawki - średnia dla seniora w IT w Krakowie to 8-8,5netto. Motorola placi tak jak wyzej podane, czyli jednak sporo mniej, pozdrawiam.

Moto
@Michau

Sabrowicz
@Moto

W Sabre na seniorze zarabiałem 8.5k netto 5 lat temu, więc to raczej nie startup.

Obiektywny.
@Moto

@Michau - 2017-07-27 15:54 8.5 netto to chyba w jakimś startupie, gdzie nie znasz dnia ani godziny zamknięcia całego projektu. Do tego pewnie na umowę B2B bez prawa do płatnego urlopu i chorobowego. Co kto lubi. Szanowni z Moto. Takie widełki obowiązują w mojej obecnej korporacji. Senior ma przeciętnie ponad 8netto, nie jest to żaden startup, powtarzacie się już z tym bo nie pierwszy raz to czytam. Jeśli chodzi o umowę B2B to jest to bardzo powszechna praktyka i nie widze w tym nic negatywnego. Widocznie nie do końca wiecie jakie są zalety i wady takiej umowy, skoro próbujecie to demonizować. Jeszcze w środowisku IT...Skoro osoba na pierwszej rozmowie z rekruterem podaje widełki, które podobno docierają do managera. Potem bierze udział w całym procesie, który trwa ponad miesiąc i wypada świetnie, a na koniec okazuje się ze nie macie od początku takiego budżetu to jesteście po prostu śmieszni. Ale człowiek uczy się całe życie...Przestrzegam specjalistów!

@Obiektywny.

Hehe :-)) Wysokość (a raczej niskość) płac w Motce jest już powszechnie znana wśród specjalistów w Kraku, dlatego firma ma takie problemy z zatrudnieniem. Idą tam tylko ludzie z Ericssona, dla których 8000pln to szczyt marzeń. Pozdrawiam panią szefową HR (K.R.) i jej dobre samopoczucie :-))))

Corporate-Employee

Junior - 77 517 Regular - 97 600 Senior - 116 283 Potwierdzam stawki (ogolnie to troche marne, poniżek 7knetto dla seniora, smiech) poza tym zawracają głowę ludziom, na których ich nie stać. Zamiast od razu poinformować, ze nie ma takiego budżetu. Polecam pytać na samym początku czy akceptują warunki bo inaczej strata czasu. Pozdrawiam!

Julita

Ostatnio pojawiło się sporo ofert pracy od firmy Motorola. Czy ktoś może napisać coś o tym, jak przebiega rozmowa kwalifikacyjna? Jakich pytań można się spodziewać? @J Czy uzyskałeś odpowiedź na temat wyników rekrutacji w której brałeś udział? Jak oceniasz rozmowę przeprowadzoną w firmie Motorola?

J
@Julita

Julita - pytania sa zapewne adekwatne do stanowiska. Tak bylo w moim przypadku. Rozmowa byla mila i przyjemna. Spotkanie w siedzibie to samo, nie mam nic do zarzucenia. Ale to jak wszedzie, zalezy na kogo sie trafi. Poczytaj sobie prosze opinie o innych korpo, wyciagniesz wspolny mianownik. Wynikow rekrutacji jeszcze nie ma, jestem przyzwyczajony do szybkich odpowiedzi, a tu leca kolejne tygodnie. Natomiast to moje subiektywne zdanie. Pozdrawiam.

J

Zadaj najpierw pytanie, czy odpowiedz na temat wynikow rekrutacji dostaniesz po miesiacu, po 6ciu czy wcale. Super predki proces.

Hello Moto

Czy ktoś orientuje się jakie są widełki płacowe jako content developer/instructional designer. Jest to wciąż dosyć niszowa branża w Polsce tudzież zastanawiam się czy warto podszkolić się i uzupełnić drobne braki. Byłbym wdzięczny za odpowiedź.

Wystraszona

Witam! Mam pytanie odnośnie stanowiska Junior Receivables Specialist - w najbliższy czwartek mam mieć rozmowę telefoniczną i jestem zdygana odnośnie niej.. Ma być przeprowadzona po polsku, angielsku i mam dostać pytanie po hebrajsku na znajomość języka - tego się boję najbardziej, bo hebrajskiego uczyłam się już jakiś czas temu, podstawy znam jako tako, do biegłego mówcy mi daleko;p czego się mogę spodziewać, jakich pytań? Liczę, że przynajmniej będą mówić wyraźnie, bo babka, która dzwoniła do mnie, wyrażała się w sposób niezrozumiały, początkowo nawet nie zrozumiałam, z jakiej firmy dzwoni..

Kargul
@Wystraszona

Na rozmowach przez telefon zawsze są podstawy, nikt nie każe referować Pana Tadeusza. Coś o doświadczeniu, dlaczego aplikowałaś na to stanowisko, co Cię motywuje, Twoje mocne słabe cechy itp. Typowe rozmowy HR. A jeżeli mówi jak bambus z kawałkiem kija w ustach to poproś, czy mogła by mówić głośniej i wyraźniej ponieważ nie nie słyszysz i nie rozumiesz.

???

Będziecie jeszcze robić Akademię Motoroli ? Jeśli tak to kiedy i jakich języków ?

Daroks
@???

Jeżeli liczysz na odpowiedź z HR lub kogokolwiek z Motoroli to się przeliczysz. A jeżeli już będzie akademia to wezmą tylko i wyłącznie osoby potrafiące programować na poziomie juniorskim i w ramach akademii zrobią im miesięczne bezpłatne przygotowanie do pracy, które powinni przeprowadzić odpłatnie w ramach pracy po podpisaniu umowy....

@???

Nie planujemy teraz nowych edycji, jak tylko przyjdzie nam to do glowy to info bedzie na naszym fejscie

byłyMotek

Firma z mocno niejasnymi zasadami zatrudniania, z wszechpanującym kolesiostwem. Krakowski management siedzący od lat na jednych stołkach oderwany od rzeczywistości. Płace poniżej krakowskiego rynku. Pracowałem w Motce kilka lat i szczęśliwy jestem, że mogę o tym mówić już w czasie przeszłym.

Bulba
@byłyMotek

Hehe ciekawe ze wytrzymales zagryzajac zeby przez pare lat jak piszesz, i pewnie teraz z duma wpisujesz sobie do CV prace w motce, czyzbym sie mylil? :-)

Hello Moto. Widzialem widelki finansowe wyzej, stanowisko techniczne, wierze, ze w dalszym ciagu obowiazujace (widelki, chociaz stanowisko tez ;)). Wiem, ze z Moto tez ktos tu zaglada. Mozecie mi powiedziec prosze czy w zwiazku z podrozami mozna liczyc na cos wiecej i jaki jest Wasz punkt widzenia w tej sprawie? Procent podrozy to 25... Dzieki i pozdrawiam.

@Zainteresowany

W związku z podróżą należą się diety. Ich wysokość zależy od kraju do którego się podróżuje. Dieta którą płaci Motorola jest znacznie wyższa od "urzędowej".

AgaMillar

Widzialam u Was ciekawe ogloszenie na Scrum Mastera. Niestety nie mieszkam w PL. Czy istnieje mozliwosc przeprowadzenia wszystkich etapow rekrutacji zdalnie? O jakich widelkach placowych moge myslec? Pozdrawiam

@AgaMillar

Tak, można przeprowadzić zdalną rekrutację. Widełki są takie jak dla inżynierów.

blackout

Cześć, możecie mi powiedzieć, jakie są godziny pracy w Motoroli? Czy jest niewliczana przerwa na lunch? Zdecydowanie lubię kondensować pracę w pracy (a przerwę i czas na swoje pasje mieć potem, bez sjest), a wiele korporacji zmusza pracowników do takiej niezbyt produktywnej przerwy :(. Jak jest w Motoroli? Chętnie dowiem się też, czy godzina rozpoczęcia pracy jest elastyczna i czy jest opcja home office. Dzięki!

@blackout

8 godzin w tym przerwa na lunch. Regulamin pracy mówi, że należy przyjść pomiędzy 8 a 10. W szczególnych przypadkach można uzgodnić z managerem inne godziny pracy. Praca zdalna jest możliwa po uzgodnieniu z managerem, jednak to mogą być sporadyczne sytuacje a nie stały sposób pracy.

Haerówka

Podbijam ostatnie zapytanie- jak wyglądają szanse na pracę w dziale HR lub PR w Waszej firmie? Czego można się spodziewać?

x
@Haerówka

W dziale HR można spodziewać się legendarnej już szefowej. Gorąco odradzam!

pracowita jak mrówka

Może głupie pytanie, ale czy na zatrudnienie w Motoroli mają również szanse osoby nie z branży IT? Słyszałam o tej firmie wiele dobrego i chciałabym spróbować...

eM
@pracowita jak mrówka

Zatrudniają nawet po filologii polskiej jeżeli wykażesz że umiesz programować ;)

garsyja

Oni nie nauczą Cię tam programować, jak będzie zapotrzebowanie na pracowników JAVY to wybiorą tych co mają najkrótszą drogę do szkolenia i zamiast oferować im płatny staż przeprowadzą serię 8 spotkań w weekendy nakreślą co musisz dorobić, aby nie musieli pokazywać Ci tego w pracy i Cię z tego potem dokładnie sprawdzą. Nikt nie nauczy Cię dobrego programowania w 4 weekendy :)

@garsyja

hehe dobre, bardzo dobre, jak firma bedzie chciala programistow Javy (i chce!) to zaprosi tych ktorzy maja odpowiednie CV a potem ich przepyta na panelu technicznym na odpowiednim poziomie na ktory aplikuja, i latwo nie bedzie :-) weekendy o ktorych piszesz to zupelnie inna bajka, mylisz rekrutacje z panelem technicznym od razu z akademia ktora ma przygotowac kogos do przejscia panelu technicznego na junior developera w wiodacym jezyku, bez tej akademii nie maja szans, jest to dla nich pomoc i mozliwosc do skorzystania za darmo z akademii, masz racje ze w tyle weekendow nie nausza sie dobrze programowac i trzeba wielce czasu i pracy aby to zrobic ale od czegos trzeba zaczac. A juz o stazach to wypisujesz bzdury poniewazz w motce ZAWSZE byly TYLKO i WYLACZNIE praktyki i staze platne i one sa w duzej ilosci caly czas niezaleznie od prowadzonej rekrutacji na pracownikow, widze wokolo zarowno pracownikow pelnoetatowych jak i stazystow.

Gustaw
@Motorolanin

Jak firma będzie chciała? Chcieć to firma może, ale niekoniecznie pokryje się to z oczekiwaniami finansowymi kandydatów o czym wszyscy dobrze wiedzą. Sam przeszedłem przez Waszą śmieszną akademię, a obecnie pracuję w Nokii gdzie zaproponowali mi o 30% wyższe wynagrodzenie na sam start niż Wy innym osobom z akademii. W Krakowie wiadomo że Ericsson jak i Motorola to firmy na start, czyli zaczynasz, pracujesz 3 miesiące i szukasz firmy, gdzie zrobisz dużo wyższe pieniądze. "Noszenie koszulek z literką M - dumnie " poprawiłeś mi nastrój na cały weekend.

@Gustaw

Zycze Ci powodzenia w pracy w Twojej nowej firmie, naprawde. Aha, jak zauwazylem dostales sie do Nokii po zapisaniu sie i po odbyciu tej jak to nazwales naszej "smiesznej akademii".

Kepasa
@Gustaw

A czy Nokia ma jakąś siedzibę w Krakowie, czy tylko we Wrocławiu?

Nokia worker
@Kepasa

Tak, Nokia w Krakowie jest zaraz obok Motoroli.

gumiś
@Nokia worker

Płacowo chyba też są obok siebie...

an

wiadomo już coś więcej na temat potencjalnej akademii Javy ?

Zostaw merytoryczną opinię o Motorola Solutions - Kraków

• Jak się pracuje w Motorola Solutions?

Zobacz opinie na temat firmy Motorola Solutions tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 100.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Motorola Solutions?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 44, z czego 8 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 22 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Motorola Solutions?

Kandydaci do pracy w Motorola Solutions napisali 11 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Motorola Solutions