Motorola Solutions

Opinie o Motorola Solutions

Student

@Motorolanin, mógłbyś podać jakis namiar na maila? Na Waszej stronie mozliwa jest aplikacja tylko na oferty, które sa wymienione - stąd moje pytanie :)

Student

Hej, macie może informacje o jakichś aktualnych stażach programistycznych w Motoroli? Na stronie przeczytałem, że nabór prowadzony jest przez cały rok jednak w ofertach od dłuższego czasu nie znalazłem nic ciekawego, a chciałbym podesłać do nich swoje CV.

@Student

Aktualnie wolne jest okolo 10 pozycji na staze poniewaz czesc ze stazystow wlasnie przeszla do pracy do nas jako juz pracownicy Motoroli. Prosze nie czekac tylko wysylas swoje CV :=)

Moto

Tak, to zdecydowanie jakieś boty. Naszych HRów bym o to nie posądzał. Raz, że by im się nie chcialo, dwa, że to nie ich styl. Ponieważ takie cenione wpisy pojawiają się na różnych profilach stawiam na administrację upadającego GoWork, żeby lepiej wypaść w oczach reklamodawców. Że niby strona żyje i inne takie bzdury. Droga administracjo! Te komentarze są bzdurne, wtórne i bez grama polotu. Zmieńcie agencję PR czy kto tam tę hałturę robi.

Łanda

rekrutacja na Web Developera caly czas trwa, więc zapraszamy :)

Najpierw zadzwoniła do mnie pani z HR, zadawała typowe pytania, część po angielsku. Bardzo sympatyczna rozmowa i zaproszenie na drugi etap. Około 20 minut. Rozmowa w Google Meet z managerką i jedną osobą z zespołu. Cała po angielsku. Bardzo pozytywne nastawienie do kandydata, zero spóźnienia, profesjonalizm, ale też miła atmosfera. Luźna rozmowa jak z kolegami, podpowiedzi podczas zadań technicznych. Były też zadania z excela i rachunkowości do rozwiązania, w miarę proste. Nie miałam przyjemniejszej rozmowy rekrutacyjnej niż ta w Motoroli.

Dlaczego to stanowisko mnie zainteresowało, moje motywacje, dlaczego Motorola, największe wyzwanie, opowiedzieć o swojej edukacji, doświadczeniu zawodowym, jak pracuję w grupie, co bym zrobiła, gdyby ktoś popełnił błąd, pytania techniczne. Żadnych dziwnych, podchwytliwych pytań.

kobieta

Czy na staż przyjmowani są wyłącznie studenci IV lub V roku, czy też po ukończeniu studium podyplomowego Inżynierii Oprogramowania też jest szansa się załapać na staż lub junior programistę?

yaneczek

Brał ktoś może u nich udział w rekrutacji na stanowiska z obszaru Business Intelligence? Byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki.

mateuszx

czesc motoludki, boze, jak wy mnie irytujecie, to wasze technologicznie zmanierowanie. o tak gicy, gikowie, o was mowa, pokonczyliscie agh, samogloski bog wie co, ale czego was tam nauczyli? jednostki bez wyrazu, bez kolezenstwa, zwykle szczury, nie zdolne do niczego, procz klepania kodu, wyrobnicy zachodniej korpo. i mozecie zarabiac i 3k i mozecie i 300k miesiecznie klepiac te bzudury i podpieprzajac kolege obok do teamlidera, bo wciaz nie jestescie pewni swej wartosci! blazny! czekam na was!

curious

Cześć, proszę o rozwianie wątpliwości odnośnie lokalizacji działu Supply Chain - obecnie, ogłoszenia o pracę zawierają informację "Current office - Bonarka". Czy to znaczy, że ta lokalizacja jest tymczasowa, i za jakiś czas (jeśli tak, to kiedy?) ten dział przeniesie się na Czerwone Maki? Na forum były opinie 2 osób, które określały się jako pracownicy Motoroli, i każda z opinii była inna (że na stałe, bo brak miejsca, lub że na chwilę i za niedługo dział wraca na Ruczaj). Nie ukrywam że ta informacja jest dla mnie kluczowa przy rozważaniach przyjęcia oferty. Dziękuję za pewne, potwierdzone informacje.

Moto

@Student Naprawdę jest mi niezmiernie przykro, że nadal nie macie tej informacji. Przekazałem informację zasłyszaną niegdyś w naszym dziale HR.

Student

@Moto Dlaczego piszesz, że w przypadku odmowy wysyłacie odpowiedź skoro tego nie robicie? Ja i trzech moich znajomych byliśmy na rozmowie w wakacje i do tej pory nie otrzymaliśmy maila z informacją.

nowynowiczek

EDIT: Mam na myśli jakie są widełki na stanowisko w Supply Chain - mam 5 letnie doswiadczenie. Dzieki!

nowynowiczek

hej, mam pytanie stanowisko order managment coordinator, jak wyglada wynagrodzenie? Czy 6 tys brutto do negocjacji to jest za duzo? Nie wiem czego sie spodziewac po rozmowie. Dzieki z gory za odpowiedz!

Moto

@curious W temacie przeniegu rekrutacji ci nie pomogę - po prostu nie znam nikogo z działu finansowego ;) Natomiast trzeba ci wiedzieć, że kilka miesięcy temu cały (?) dział finansowy wyemigrował właśnie w kierunku Bonarki. Raczej na stałe - ponoć brakuje miejsc dla inżynierów na Ruczaju ;) Stanowisko nie jest nowe. To jest jak sądzę dział zakupów wewnętrznych. @wojti, @ertyui Oprócz ubezpieczenia zdrowotnego jest jeszcze ubezpieczenie na życie (12-krotność wypłaty brutto płatna uposażonemu w przypadku śmierci ubezpieczonego), nisko oprocentowana karta kredytowa z limitem 2 000zł (jako bonus do karty służbowej z limitem 25 000zł). Ponadto możliwość wyboru pomiędzy karnetem Multisport, a bonami do kina/sklepów sportowych/znanej sieci księgarń/i czego tam jeszcze. Ponadto coś czego próżno szukać w innych firmach. Atrakcyjny system nagród. Najważniejsza i najczęściej widziana to tzw. High Five. Możesz dostać piąteczkę od współpracownika za nieocenioną pomoc czy doskonały pomysł. Właściwie za wszystko co warte jest nagrody. Po pięciu takich piąteczkach otrzymujesz na konto przelewik kilka stówek. Potem są nagrody Thank You, za już poważniejszą pomoc no i tzw. momenty (This is your moment ;D) dochodzące do kilku tysięcy złotych. Można się wykazać kreatywnością. Za pomyślne wymyślenie i przeprocesowanie patentu również wpada trochę kasy. Im więcej patentów w sumie, tym więcej kasy. Do kilkudziesięciu tysięcy rocznie. Zespoły mogą brać udział w tzw. projektach Alfa. Chodzi o innowacje w istniejących produktach lub propozycje nowych produktów które mają wartość biznesową dla firmy i użytkową dla klienta końcowego. Tutaj nagrody od kilkudziesięciu złotych do kilku tysięcy. Plus oczywiście wieczna chwała i uwielbienie u płci pięknej ;) Jest jeszcze Fundusz Socjalny. No i dla świeżych nabytków pakiet relokacyjny - opłacona przeprowadzka, pomoc w znalezieniu lokum i pierwszy miesiąc mieszkania gratis. Prawda, że fajnie? Mi się podoba :D

curious

Hej, proszę o opinię na temat stanowiska Supply Chain Business Analyst - z treści ogłoszenia wynika, że jest to stanowisko przeznaczone do nowego działu? Proszę też o info jak rozumieć "current office - B2B Bonarka" - czy to jest tymczasowe biuro, a w planach jest przeniesienie na Czerwone maki? Czy ktoś może wie jak przebiega proces rekrutacji??

Moto

Zadzwoń na portiernię 122979000, powiedz, że chcesz pogadać z działem HR o rekrutacji.

Moto

Chodziło o zakończoną rekrutację na to konkretne stanowisko. Rekrutacja ogólnie trwa nadal. Wczoraj na przykład byliśmy na targach pracy na AGH.

Motorolanin

@ertyui, moja informacja dotyczyla tylko odpowiedzi na wpis o pozycji Asystentki do dzialu logistyki. Oczywiscie inne rekrutacje ida pelna para:-)

Motorolanin

Well, ta rekrutacja zostala juz zakonczona (bardzo duza ilosc przyslanych CV). Nowy pracownik przyszedl do pracy w dniu dzisiejszym i bedzie z nami przez 2 lata. Jako, ze jest jedna ze specyficznych sytuacji czyli zastepstwo dla pracownicy, ktora bedzie przebywac na urlopie macierzynskim i wychowawczym nie ma pewnosci, ze po 2 latach nadal bedzie praca dla tej osoby (ona jest oczywiscie w pelnie swiadoma). Biorac pod uwage staly rozwoj firmy i pojawianie sie wielu nowych mozliwosci i stanowisk to ktos majac 2 lata aby sie wykazac ma pelne mozliwosci, aby znalezc sobie nowe stanowisko pracy w Motoroli. Szczerze nie pamietam sytuacji w historii zeby ktos przychodzac na okreslony okres czasu do pracy nie znalazl sobie pracy po tym okresie.

Moto-fan

@Moto, dzięki wielkie za opdowiedź :-) W takim razie nie pozostaje mi nic innego, tylko cierpliwie czekać, a jeśli już odpisałeś, to mam pytanie, w przypadku gdy kandydatura zostanie odrzucona(cały czas mam nadzieję że nie :) ), to czy jest jakiś okres czasu, który trzeba odczekać, aby spróbować jeszcze raz ? Pozdrawiam.

@Moto-fan

Zależy z jakiego powodu odpadniesz. Generalnie jeśli jesteś OK, to możesz dostać ofertę na inne stanowisko (w sensie w innym zespole) niż to na które aplikowałeś. Wtedy rekrutacja faktycznie może trwać nieco dłużej ;) Jeśli wpadniesz w p. 2, dostaniesz informację co poszło nie tak i możesz się z tego tematu podciągnąć i za kilka miesięcy znowu aplikować. Ponoć w takim przypadku sami się odzywają po pół roku ;)

cierpliwy
@Moto-fan

Ja bodajże od lipca lub od sierpnia czekam na ich decyzję. Miałem jedynie przeprowadzoną rozmowę telefoniczną. Więc jeśli nie odpowiadają, to pewnie nie są zainteresowani. Można by było się z nimi jakoś skontaktować, ale nie wiadomo z kim, by można być pewnym, że ktoś odpowie. ;)

Moto

Tak, w przypadku odmowy też dostaniesz odpowiedź. Generalnie możliwości są trzy: 1. Dostaniesz ofertę pracy. 2. Pracy nie dostaniesz, ale aplikacja zostanie w "banku" do późniejszego wykorzystania - powinieneś wtedy dostać informację co poszło nie tak. 3. Kandydatura zostanie odrzucona. Niestety nie powiem ci kiedy będzie decyzja, ale skoro już dwa tygodnie czekasz, spodziewaj się jej wcześniej niż później. Powodzenia.

Zostaw merytoryczną opinię o Motorola Solutions - Kraków

• Jak się pracuje w Motorola Solutions?

Zobacz opinie na temat firmy Motorola Solutions tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 100.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Motorola Solutions?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 44, z czego 8 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 22 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Motorola Solutions?

Kandydaci do pracy w Motorola Solutions napisali 11 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Motorola Solutions