Motorola Solutions

Opinie o Motorola Solutions

luki

Jak wygląda kwestia samego zatrudnienia w Motorola. Czy możliwa jest forma zatrudniania inna niż umowa o pracę (b2b)?

Kamil

Witam. Kiedy można się spodziewać rozesłania wyników z testów wstępnych do II akademii C++? Kamil

Matq

Witam serdecznie, Chciałbym zapytać o ważną dla mnie kwestię odnośnie rekrutacji. Dzwoniła do mnie Pani prawdopodobnie z USA sądząc po numerze kierunkowym i niestety nie miałem jak odebrać, bo nie było mnie przy telefonie. Czy istnieje możliwość, że Pani do mnie ponownie zadzwoni i będę mógł porozmawiać? Rozumiem, że jest to kolejny etap rekrutacji przez telefon? Z góry bardzo dziękuję za informacje. Pozdrawiam :)

Kumil
@Matq

Cześć, z tego co się orientuję była to osoba koordynująca proces rekrutacji, która chciała Cię umówić na kolejny etap - face to face z managerem już w siedzibie firmy. Pozdrawiam ;)

Ksawery

Telefon z HR Motoroli z zastrzeżonego numeru to standard. Akurat na jedno stanowisko aplikowaliśmy razem ze współlokatorem i obydwie rozmowy było przeprowadzane w różnych odstępach czasu i oczywiście z zastrzeżonego numeru. Jest to o tyle niepoważne, że dużo osób nie odbiera numerów zastrzeżonych z wiadomych powodów. Firma ciesząca się taką popularnością powinna dbać o wizerunek, a nie zasłaniać się numerem prywatnym, aby nikt nie mógł oddzwonić.

Najpierw zadzwoniła do mnie pani z HR, zadawała typowe pytania, część po angielsku. Bardzo sympatyczna rozmowa i zaproszenie na drugi etap. Około 20 minut. Rozmowa w Google Meet z managerką i jedną osobą z zespołu. Cała po angielsku. Bardzo pozytywne nastawienie do kandydata, zero spóźnienia, profesjonalizm, ale też miła atmosfera. Luźna rozmowa jak z kolegami, podpowiedzi podczas zadań technicznych. Były też zadania z excela i rachunkowości do rozwiązania, w miarę proste. Nie miałam przyjemniejszej rozmowy rekrutacyjnej niż ta w Motoroli.

Dlaczego to stanowisko mnie zainteresowało, moje motywacje, dlaczego Motorola, największe wyzwanie, opowiedzieć o swojej edukacji, doświadczeniu zawodowym, jak pracuję w grupie, co bym zrobiła, gdyby ktoś popełnił błąd, pytania techniczne. Żadnych dziwnych, podchwytliwych pytań.

Krystyna

W dniu wczorajszym 13.03.2017 zadzwonił do mnie pan z numeru prywatnego z Motorola Solution. Po krótkim przestawieniu się zapytał się czy mogę w tym momencie rozmawiać, akurat byłam w sklepie gdzie ciągle traciłam zasięg + było tam dość głośno. Zapytałam się, czy nie uda się przełożyć tej rozmowy na jutro (czyli dziś 14.03.2017) na godzinę 15.30? Dostałam pozytywną odpowiedź, po czym dziś nie doczekałam się na żaden telefon. Każda szanująca siebie firma nie dzwoni i nie prowadzi natychmiastowej rozmowy kwalifikacyjnej (nawet pierwszego etapu),zazwyczaj pierwszy telefon służy dla umówienia się na taką rozmowę, ale to już pomijam. Nigdy nie przyszło by mi do głowy, że taka duża i poważna(przynajmniej tak uważałam) firma jak Motorola pozwala sobie na takie rzeczy. Pozdrawiam Krysytna

@Krystyna

Nie ma czegoś takiego jak numer prywatny. Pokazuje się numer naszej centrali: 122979000. Jeżeli to był pierwszy kontakt z naszej strony, to na 100% chciał się umówić na pierwszą rozmowę. Prawdopodobnie spadłaś na koniec kolejki osób do umówienia, albo Pan zachorował i nie był w stanie oddzwonić - Ja na przykład, nie dalej jak wczoraj musiałem prosić o zastępstwo na telefonie właśnie z powodu choroby - albo mogło się zdarzyć dwadzieścia innych rzeczy. Zaręczam ci, szanujemy każdego i szanujemy siebie. Ale najbardziej szanujemy nasz wizerunek. Jeśli jutro nadal nikt nie zadzwoni, skontaktuj się z numerem który podałem, poproś o połączenie z działem rekrutacji i zapytaj jak sytuacja wygląda. Pozdrawiam i życzę powodzenia w rekrutacji.

Kinia
@Pietrek

No cóz...ja kiedyś przeszłam w Motorli Assesment Center i niestety nie doczekałam się na Feedback....szkoda, że kandydaci poswięcają swój czas i energię i w zamian nie możemy otrzymac nawet informacji zwrotnej....

@Pietrek

Dzień dobry, W dniu dzisiejszym o godzinie 10.37 zadzwonił Pan z Numeru Prywatnewgo(czyli zastrzerzonego)z Motorola Solution - nie pokazuje się niestety żadnego numeru centrali. Po krótkim przedstawieniu się nie wyjaśnił dlaczego nie zadzwonił w dniu wczorajszym, tak, jak to było umówiono, tylko powiedział że już dzwonił ale ja nie mogłam rozmawiać i czy TERAZ mogę rozmawiać. Po mojej odpowiedzi, że niestety to nie jest odpowiedni moment i że pasowała by mi bardziej popołudniowa godzina między 15 a 16 Pan powiedział w takim przypadku dziękuje. I tak się skończyła rozmowa. Nie było żadnego umówienia się na godzinę lub inny dzień, Pan podziękował i rozłączył się. Uważam nadal że zachowania pracownika z HR nie jest stosowne. Ale bardzo dziękuje za szybką odpowiedź na tym portalu.

Znasz jego nazwisko?

@Pietrek

Niestety, mój błąd, nie zapamiętałam nazwiska. Mogę mylić się ale wydaje mi się że miał na imię Michał. Jeżeli to może jakoś pomóc, na firmowy e-mai podeśle moje imię i nazwisko wraz ze stanowiskiem na które aplikowałam.

@Krystyna

Dotarłem do źródła. Pan Tomasz będzie kontaktował się za pomocą Maila.

Lalcia

A czy ktos cos wie o stanowisku stażysty w Motoroli w dziale customer Service 20 h tygodniowo? Dostałam taka ofertę i interesuje mniej więcej na temat rozmowy rekrutacyjnej oraz miejsca pracy w Kralowie- to są czerwone maki?

Chetny

Jak jest w praktyce z elastycznym czasem pracy w działach IT? Rzeczywiście można rozpoczynać pracę między wyznaczonymi godzinami? Dużo jest nadgodzin?

jbl

Jest to jeden z pracodawców z nieciekawymi HRami. Wybaczcie ale jakakolwiek forma kontaktu, nawet głupi email po 2 tygodniach po rozmowie powinna być standardem. Tutaj chodzi o szacunek do potencjalnego pracownika, który nawet jeżeli nie dostał pracy, to nie będzie brał firmy pod uwagę za kilka lat. Do reszty nie mogę się przyczepić

Moto
@jbl

Kenexa od grudnia zeszłego roku realizuje te rzeczy dla Motoroli. Jaka jest jakość tej usługi każdy widzi. Osoby przeprowadzające rozmowy czy to telefonicznie czy osobiście u nas w biurze nie mają żadnego wpływu na to kiedy i kto się z Wami skontaktuje. Niestety :/

ona

Ponad miesiac temu rozmowa telefoniczna, rekruter pytal o dyspozycyjnosc do rozmow face2face, wiec spodziewalam sie dalszych etapow, do dnia dzisiejszego cisza mimo wyraznych zapewnien, ze skontaktuja sie niezaleznie od decyzji. Maly apel : jezeli po rozmowie telefonicznej kontaktujecie sie tylko z osobami ktore przechodza dalej : powiedzcie to kandydatowi i wtedy wszystko bedzie fair. Byc moze jestem wyjatkiem ;) ale bardzo mi zalezalo na pracy konkretnie w Motorola, moje doswiadczenie pasowalo do kilku ofert, wybralam ta ktora wydawala mi sie najciekawsza. Rozmowa telefoniczna byla sympatyczna i bezproblemowa. I teraz caly pozytywny wizerunek firmy w moich oczach zostal zburzony, bo rekruter nie poswiecil mi 40 sekund, ktore obiecal. Szkoda, bo w przypadku wyraznej odmowy dopytalabym on przyczyne i provowala kiedys jeszcze raz.

iowa

Witam, Czy wie ktoś coś więcej na temat działu Supply Chain? Jaka tam atmosfera, czy warto aplikować? No i jakiego rzędu zarobki są na stanowisku Order Management Coordinator?

Motoamator
@iowa

Czy ktoś wie coś więcej o dziale/ofercie pracy Business Operations & Planning? Jakie oferują warunki finansowe?

Zawiedziony

4 tygodnie temu rozmowa o pracę, do tej pory zero odzewu, trochę kiepsko, można by chociaż kandydata poinformować jak nie przeszedł rekrutacji

tomasz
@Zawiedziony

Niestety to standard.... Ja czekalem 4 miesiace na wyniki!

niedoszły
@tomasz

Potwierdzam. Wyciągniecie feedbacku z rekrutacji w Motoroli graniczy z cudem.

Adamek

Chciałbym zapytać , jak wygląda pisanie pracy dyplomowej z Państwem?

hm?

A o analogicznej akademii javy nie myśleliście ?

Nicky

Innymi słowy, profil uczestnika to absolwent IT obeznany z większością curriculum ;). Nie żebym się czepiał.

Nicky

Szkoda, iż nie oferujecie Państwo czegoś podobnego do innych stanowisk. Mniemam, iż wiązało się to z dużym zapotrzebowaniem na programistów C/C++. Jednak bez uprzedniego sporego doświadczenia, raczej ciężko będzie osiągnąć jakiekolwiek rezultaty w jeden miesiąc.

@Nicky

Moze i masz racje, ale przy zalozeniu ze ludzie nie sa ambitni i "szybko sie uczacy" i chcacy do czegos dojsc. A to juz wg mnie jest zalozenie bledne, bo sa inni!:-)

@Motorolanin

Cześć @Motorolanin, Wiesz może czy wyniki akademii zostały rozesłane? :). I czy o ewentualnym niepowodzeniu też zostanę poinformowany? Z góry dzięki.

@AkadamiaUczestnik

Wyniki będą w poniedziałek.

@Pietrek

Dzięki Pietrek! Pozostaje oczekiwać jeszcze przez weekend :).

@Pietrek

Hej Pietrek, Czy wyniki będą dzisiaj rozesłane? Czy może jeśli nie otrzymałem dalej informacji to weryfikacja przebiegła negatywnie?

@AkadamiaUczestnik

Tak informacja jest rozsylana do kazdego z uczestnikow, calosc zakonczymy dzisiaj

Hola_Amigo
@Motorolanin

Mam pytanie dotyczące rekrutacji do Chain Supply. Czy odsyłacie informację do każdej osoby, która brała udział w rozmowie face-to-face? Zgodnie ze słowami osób, z którymi miałem przyjemność rozmawiać każdy z uczestników dostaje odpowiedź od 1 do 2 tygodni po odbytej rozmowie. W moim przypadku minęło już ponad 2 tygodnie i żadnej informacji zwrotnej. Z góry dziękuję za odpowiedź :-)

Hola

Domo
@Motorolanin

@Motorolanin Możesz podać informację ile zł. dostaje osoba na stażu Web Developer a ile po tym okresie?

ciekawa

Będziecie jeszcze robić kolejne edycje akademii motoroli ? A jeśli tak, to jakich języków i kiedy ?

@ciekawa

Tak, najprawdopodobniej bedzie druga edycja akademii C/C++ z 1-2 tygodniowa przerwa po zakonczeniu pierwszej, czekajcie na news na naszym FB

NiktNicNieWie

Jak mniej więcej kształtują się zarobki brutto w dziale E-learningu (Training Content Developer)? Wyższy szczeblem jest instructional designer?

Poszukiwaczkawiedzy

@znajomy 2017-01-25 13:27:58 Order Validation Coordinator A Ty?

Stefan

Hej, Czego mozna sie spodziewac na ostatnim etapie rekrutacji? Kobitka mi napisala ze potrwa 2 godziny, spodziewac sie jakis testow na komputerze? 2 godziny to mi sie strasznie dlugo na rozmowe wydaje. A to spotkanie poprzedzily juz 2 przez telefon ktore razem trwaly 1,5.

@Stefan

Stefan, na jakie stanowisko aplikowałeś?

@Poszukiwaczkawiedzy

support engineer, jedyne czego sie dowiedzialem ze bedzie to mix rozmowy na tematy HR i techniczne, czyli w zasadzie to samo o co mnie juz pytano, takze stad jestem ciekawa czy bedzie cos wiecej niz dotychczas, czy moze by sie dalo jakos lepiej przygotowac na to

@Stefan

Spodziewaj się tego samego co na telefonie tylko bardziej ;) Nie wiem jakie wymagania są dla tego stanowiska ale pewnie jakieś teoretyczne klimaty na temat sieci komputerowych, sieci bezprzewodowych (np. Jak działa tracert?). Programować na komputerze raczej nie będziesz, bo nie słyszałem żeby ktoś to robił wśród rekruterów. Oczywiście mogę się mylić - wszystkich nie znam. Dwie godziny to nie jest tak dużo. Bywało, że nie wyrabiałem się z tematami technicznymi, a tu już manager chrząkał bo mu czasu co raz mniej zostawało.

@Pietrek

Dzieki za info. Troche bezsensu mi sie takie cos wydaje, ale co ja tam wiem o procesach HRowych :P

@Stefan

Jest duże prawdopodobieństwo, że ten drugi telefon był na inne stanowisko do którego zostałeś przez rekruterów technicznego zaproponowany. Z tym samym Departamencie mogą być otwarte inne stanowiska i być może bardziej pasujesz do jakiegoś innego. Dlatego właśnie to nadprogramowe rozmowa telefoniczna.

Poszukiwaczkawiedzy

Cześć, chciałam zapytać, czego można się spodziewać na 2-gim etapie rekrutacji w siedzibie firmy. Czy jest np. jakiś test z excela? Jeżeli tak, to czy office skonfigurowany jest w języku angielskim, czy polskim? Będę wdzięczna za odpowiedź:)

znajomy
@Poszukiwaczkawiedzy

Mnie też interesuje ta kwestia, na jakie stanowisko aplikowałaś?

Zostaw merytoryczną opinię o Motorola Solutions - Kraków

• Jak się pracuje w Motorola Solutions?

Zobacz opinie na temat firmy Motorola Solutions tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 101.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Motorola Solutions?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 44, z czego 8 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 22 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Motorola Solutions?

Kandydaci do pracy w Motorola Solutions napisali 11 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Motorola Solutions