Opinie o Amazon w Sosnowiec Poznańska 1D

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Amazon. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Amazon o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - transport mieszany

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Amazon w Sosnowiec Poznańska 1D

Zawiercie

Wy nawet nie macie centrum miata.

Maria

Miałam rozmowę online, było wielu kandydatów, odrzucili mnie, a po miesiącu lub dłużej dzwonili, że jednak mnie chcą do roboty, ogólnie rozmowa przyjemna.

kokos

W jakich butach tam chodzicie po tym magazynie? Ile macie na łapkę?

Porażka

To co się dzieje na Clean Decant to jakas masakra :D mały (usunięte przez administratora) tam się tworzy, dzieciaki co przyszły dorobic na wakacje ścigane są z normą juz od 1 dnia. Ja nie wiem jak tam te 60 letnie babcie są w stanie robic 100 paczek na godzine. Pozdro polaczki

@Porażka

Czym się zajmuje clean desant? Jak to wygląda ? Jakie narzędzia , programy są wykorzystywane ?

Abc
@Marek

Clean decant to najgorszy dział. Normy dali z kosmosu, musisz pracować szybciej od maszyny. A najbardziej współczuje ludziom, którzy muszą toty wywozić, biegiem muszą latać żeby nadążyc, bo inaczej są zasypani.

@Abc

Co się robi na clean decant ? Jakie narzędzia programy się wykorzystuje ?

Technik utrzymania ruchu

Rekrutacja w bardzo nie milej atmosferze. Tekstu typu jaki z Pana fachowiec..Nie wiem wszystkiego ale to nie znaczy żeby kogoś krytykować w taki sposób można okazać troche szacunku i poprostu zakonczyc rozmowę. Atmosfera grobowa. Na podstawie rysunków wydrukowanych na kartce i kilku pytaniach oceniaja czlowieka. No ale fachowcy z Sosnowca są najlepsi więc mogą wysmiewac ludzi w twarz. Nie widząc nawet jak ktoś pracuje. Kontak przez pocztę. Zero na temat zarobków itp. Już od pocztku rozmowy osoba zadajaca pytania wyglądała na nie zainteresowaną. Plus szybka odpowiedź z wynikami rozmowy.

Pytania o karierę zawodową. Kilka pytań technicznych.

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
Bik

Szkoda, że Amazon się nie zainteresuje jak Randstad traktuje pracowników i (usunięte przez administratora) Ludzie wolą odejść !!

Mew

Młoda menago z długimi włosami, jest od niedawna na cretach w Sosnowcu, chodzi zawsze z rękoma w kieszeni, okazując swoją wyższość.Beszczelna,nie mila dla ludzi, odnosi się do nas jak do prostaków, idiotów. Zwykła gówniara, jak można przyjmować takich ludzi,na prawdę nie ma żadnej psychologicznych testów,aby poznać inteligentnych

Ala

Hejka, nowo zatrudniony pracownik na magazynie ma od pierwszego dnia stawkę 27,60 brutto/h?

Ewka
@Ala

Nie ma. Ta stawka jest liczona razem z premią, a żeby takową dostać w całości trzeba mieć 100% frekwencję, nawet L4 obniża premie. Premie dostaje się z miesięcznym opóźnieniem np. premia za lipiec wypłacana jest z wypłatą we wrześniu. Pierwszą wypłatę dostaniesz wiec bez premii czyli stawka 24zł./h. Powodzenia !

Przegląd Płac 2023

Drodzy Amaończycy! Dialog społeczny z pracodawcami i związki teraz będzie trwać po oficjalnej propozycji stawek na rok 2024 Jak nie dojdą do porozumienia, to rząd sam ustawki końcowa stawkę na rok 2024, ale jedno jest pewne... Nie bedzie to mogło być mniej niż już oficjalnie zapowiedzieli. Amazon będzie czekał z przeglądem minumim do 14 Września - właśnie tego dnia rząd bedzie klepał ostatecznie kwoty na rok 2024. Kwoty będą się kształtować następująco: 27,8 brutto minimalna stawka godzinowa lub 28 jeżeli zaokrągla do "równych". O raz 28,1 zł brutto od lipca 2024. Jeżeli nie, to i tak ciężki orzech do zgryzienia będzie miał Amazon. Wszem i wobec wszystkich wszędzie się chwili, że chcą zawsze być pracodawca pierwszego wyboru: jeżeli Amazon "podtrzyma" trend, żeby oferować nowym pracownikom te chociaż 1 zł więcej od minimalnej krajowej, bądź Załóżmy nawet te 1,5. To stawki na rok 2024 w Amazonie powinny się kształtować tak: Minimalna krajowa w polsce: 27,8 Stawka na start (dla nowych): 28,8 zł/h brutto ewentualnie 29 zł brutto. Stawka dla pracowników że stażem 2 lata i więcej: 30,3 zł brutto, ewentualnie 30.5 brutto. Chcąc nie chcąc amazon w tym roku będzie musiał dać co najmniej 3-5 zł więcej podwyzki, co w Amazonie nie miało miejsca już od dawna. Amazon miał zapewne w planach dać standardzik 1-1,5 zł więcej, ale się grubo przeliczył w tym roku. Chyba, że Amazon odejdzie od reguły 1 zł więcej od minimalnej i będziemy zarabiać minimalna krajowa w amazonie. Dodatkowo od lipca 2024 ma być stawka minimalna 28,1 zł brutto, więc jak, teraz nie poszaleją to od razu w lipcu następnego roku będzie wyrównanie do, minimalnej lub znowu te 1 zł więcej od minimalnej. Ooo i żeby było ciekawie i mogli jako tako zaoszczędzić te parę miesięcy zapewne nowe stawki wejdą w życie październik/listopad/grudzień, jak to było rok temu. Wasze przemyślenia? Wypowiadajcie się :)

ZYX
@Przegląd Płac 2023

Ciekawe o ile norma wzrośnie przy takich podwyżkach

Frajer
@Przegląd Płac 2023

Dadzą podwyżkę 1,50 zł...

@Frajer

Masz rację (usunięte przez administratora) Jak tyle podniosą i będzie jak minimalna to zmywam się z tego korpo. Też mam dość takiego traktowania.

Farmazon
@Frajer

Nawet jak dadzą 3 zł to się nie wysilą, bo zrównają się do minimalnej. Amazon będzie miał problem, bo jeśli będzie chciał utrzymać ludzi to 5-6 zł musi do pensji dołożyć.

@Farmazon

No jak zrównają do minimalnej, bo chyba do tego dążą to trzeba uciekać. Dojeżdżanie godzinę w jedną stronę to sporo, a dwie to już masakra. Przez 4 dni czy nocki pod rząd nie masz życia. Po czwartej nocce czy dniówce ludzie już chodzą jak zombi. Za minimalną to u siebie znajdę robotę i to bez dojazdu i bez chorych zmian.

Hehe

Pewnie dadzą znać w październiku, a nowa stawka będzie od listopada. Ciekawe ile, ale na cuda bym nie liczył. Ta firma to nie to samo co kiedyś. Może będzie 50 groszy więcej jak minimalna, żeby wyglądało, że coś dali...

Hhh

Czy ktoś jest zatrudniony z pod Adecco mógłby przybliżyć jak wyglada współpraca z ta agencja? Jak finalnie wychodzi stawka netto premie itd? Jestem zainteresowany praca natomiast mam przykre doświadczenie z agencjami.

Ciekawa

Cześć ! Czy mógłby mi ktoś przedstawić jak wyglada praca w Amazon ? Na czym polega, jakie są obowiązki ? Po prostu co się tam robi jak wyglądają normy itd. Czytając wpisy nie wiele można się dowiedzieć o samej pracy a bardzo mi zależy. Za głupie odpowiedzi dziękuję. Liczę na sensowne merytoryczne odpowiedzi.

Ktw4 (usunięte przez administratora) na kółkach (usunięte przez administratora) się za każdym winklem ja tak straciłem żonę mając z nią czwórką czwórkę dzieci po 24 latach nie polecam jeżeli chcecie wpuścić tam żony no to liczcie się z tym jeden wielki (usunięte przez administratora)

Młody byczek

Ludu. Muszę udzielić wam merytorycznej reprymendy. Ja uważam, że praca w tej prestiżowej firmie to niezła furora. Nie umiem pisać CV i myślę, że jest to gorsze od czytania lektur, na szczęście, firma jest na tyle bystra, że nie bawi się w jakąś głupią papierologię, tylko od razu przyjmuje, każdego. I tak powinno być wszędzie! W każdym razie, narzekacie, że jest ciężko. No, jak ktoś nie pije Monsterków, to może mu jest. Jak byłem dzieckiem to też ich nie piłem, ale teraz jestem dorosły i wiem, że trzeba mieć 3, lub 4 na zmianę w Amazonie, na nockę to raczej 4, a najlepsi wiedzą że i szczurek dobry. Jesteście leniwi, to macie ciężko. Ja tam zapieprzam jak mały samochodzik i mie chwalą. Da się? Da się. Nie trzeba ulegać polskiej mentalności. Ja żyję w Polsce, nazywam się Brajan i mentalność też mam zachodnią. Dam mamie 500 zł za mieszkanie i obiady, to jeszcze dużo mi zostaje na imprezowanie na mieście. A, że firma wprowadziła innowacyjny system pracy, można pić przez 3 dni z rzędu, a do pracy 4 dni. Da się? Da się. Więc po co narzekać

Opinia

Najlepsze instruktorki są na dziale c ret, na zmianie front , duża wiedza, miłe, przede wszystkim dbają o pracownika.

Ona 32
@Opinia

Chyba żartujesz jedna lepsza od drugiej . Zwykle baby bez wykształcenia a ruda żenada uważa się za piękność świata a jest co najwyżej przeciętna . Cret najgorszy fałszywy dział . Już nie wspomnę o liderach Pawełek pies na baby . Żałosne.

Zostawcie Pawełka
@Ona 32

O co Wam chodzi z Pawełkiem super lider ! Zawsze pomocny niezależnie od płci !

Pamiętam Ją
@Ona 32

Taaa, Ruda z Bytomia z Afro na głowie. To jest gwiazda Amazon działu C-Ret. Poznała swoją wielką miłość w pracy, łysego water spidera. Oboje przyszli znikąd i gwiazdy firmy. Pamiętajcie to przypadkowe osoby na przypadkowym miejscu.

x

tam wszyscy dokładnie nie robią naprawdę wszscy ani paczek nie sprawdzają ale cóż jak na jednego trzeba się uwziąś i zwolnić od jednego człowieka wymagać sprawdzania paczek szkoda gadać w Amazonie nikt dobrze nie potrafi pracować

@x

Święta prawda . Tak Amazon zarządza ludźmi . Nieetycznie. A to dlatego , że oceny pracowniczej dokonują osoby niekompetentne . A dokładnie pracownicy najniższego stopnia . Innym pracownikom celowo utrudniają osiągnięcie czegoś . Bo ty się komuś nie podobasz . Bo masz zdrowe zasady . Bo pocisz się pracując dla firmy. Sami tworzą te problemy , żeby pozbyć się pracownika . W dodatku mają całkowity brak najmniejszej tolerancji . I żadnego szacunku . Nakręcają się wzajemnie i mają z tego przyjemność .

Major

Wiem że to forum o pracy w Amazon ale chciałem zapytać pracowników ile trwa wymiana uszkodzonego towaru. Kupiłem telefon który okazał sie być uszkodzony, zgłosiłem sprawe do Amazon, dostałem kod zwrotu i tego samego dnia odesłałem a po 2 dniach telefon wrócił do magazynu. Minał tydzien od odesłania telefonu a na stronie cały czas mam że nowa sztuka oczekuje na wysłąnie. I teraz ani nie mam kasy ani nowego telefonu. Amazon dał ciała z wadliwą sztuką a teraz ja jako klient jestem karany. Przecież powini mi od razu wysłać nowy telefon

@Major

Nie widzę jeszcze powodów , żeby sądzić , że zostałeś ukarany . Myślę , że producent jeszcze nie wysłał do Amazona . Co by znaczyło , że to producent zastanawia się nad zasadnością twojego zwrotu . Czy sam czegoś nie uszkodziłeś . Producent będzie myślał o swojej stracie . I , jak to w biznesie , będzie chciał obarczyć winą kupującego . To tylko my , mali ludzie , mamy podlegać zasadom i przepisom . Wyżej zasada jest jedna. Przeżyć na swoim poziomie kosztem mniejszych . Prościej jest nic nie kupować , ale zostaliśmy uzależnieni od nich . Więc pozostaje ci jeszcze czekać . Dlatego sprawdaj stan swojej reklamacji nawet codziennie . Żeby szybko zareagować . Bo czas może być mocno ograniczony . Jak w sądach . Powodzenia .

hehe

tam wszyscy dokładnie nie robią naprawdę wszyscy ani paczek nie sprawdzają ale cóż jak na jednego trzeba się uwziąś i zwolnić od jednego człowieka wymagać sprawdzania paczek szkoda gadać w Amazonie nikt dobrze nie potrafi pracować

najlepsi są ci, którzy wracają do amazona za 2 lub co gorsza 3 razem, haha... przegrani ludzie.

@pracownik

Racja. Gorzej , że amazończycy potrafią się nakręcić przeciwko sobie nawzajem w bardzo paskudny sposób . A przełożeni jeszcze to nakręcają dodatkowo . I mają z tego , ewidentnie , chorą przyjemność . A jak ponapuszczają na siebie ludzi , to jeszcze donoszą na siebie . Chore amazońskie koło . Jeszcze gorzej , kiedy przełożeni kłamią prosto w oczy , i to z uśmiechem .

@Gal Anonim Pierwszy

Przepraszam za swoją głupią wypowiedź.

Jaca
@Gal Anonim Pierwszy

Nie ma sprawy, wybaczam Ci od teraz jesteś czysty.

kuba

Co mam zrobić jeżeli moje zamówienie przyszło niekompletne bez jednej rzeczy. Już rozmawiałem z amazonem i mam iść na policje (że niby produkt został ukradziony) to byłem z tym na policji i nie zostało przyjęte zgłoszenie. ogólnie paczka ważyła mniej niż powinna a na etykiecie z paczki się zgadzało według zamówienia(waga) i paczka była nie naruszona. Amazon wciąż odmawia zwrotu pieniędzy.

A co zamówiłeś?

@kuba

Za tą przesyłkę jest odpowiedzialny Amazon . Policja nic nie zrobi . Ktoś nie spakował czegoś . Jeśli zamówiłeś 10 razy to samo , ktoś się rozpędził w liczeniu i przeliczył się . Musisz z tym wrócić do Amazona . Tylko powiedz , że policja nie jest odpowiedzialna za źle spakowaną paczkę . Będą grzeczni, będą kombinować . Nie daj sobie wmówić , że to nie jest wina Amazona . Muszą ci dosłać , czego brakuje na własny koszt . Pod warunkiem , że brakuje jednej całej rzeczy. Bo może być tak , że brakuje drobnego elentu , który sam jakoś wypadł z opakowania . Tego nie znajdą . Sprzątaczki mogły posprzątać .

@Gal Anonim Pierwszy

Właśnie nim to tłumaczyłem ale ciągle nic z tego sobie nie robią bo u nich się wszystko "zgadza". brakuje mi jednego z dwóch różnych przedmiotów. amazon nic sobie z tego nie robi.

kuba

Zamówiłem VCE GJ670BL profesjonalne narzędzie sieciowe RJ45 szczypce zaciskowe szczypce do kabli sieciowych za 187zł. Jeżeli jest ktoś w stanie mi pomóc Był bym bardzo wdzięczny bo dział obsługi klienta niestety to jakiś żart.

@kuba

Niestety nigdy nic nie zamawiam w Amazonie . Nie wiem , jak to funkcjonuje w dalszej kolejności . Jest jednak jeden sposób dla którego nie powinni cię zbyć. Jeśli jest jak mówisz , możesz napisać oficjalne pismo z grzeczną prośbą o zwrot pieniędzy . Musisz wszystko szczegółowo i logicznie opisać . Zrobić ksero dokumentacji i dołączyć do listu . I nadać list polecony z potwierdzeniem odbioru plus potwierdzenie SMS . Pozostaje już tylko problem , czy ci uwierzą i czy zechcą zwrócić pieniądze . Dalej już tylko sprawa w sądzie . Ale nawet sąd może nie uwierzyć . Potrzebujesz niezbitych dowodów . Jeśli gdzieś widziałeś gwarancję zwrotu pieniędzy , to zrób zdjęcie tej strony , zrzut i ksero . Też się przyda do tego listu . To bardzo ważne . Musisz podeprzeć się przepisami Amazona . Tyle tylko mogę ci pomóc .

@kuba

Następnym razem zrób zdjęcia paczki z każdej strony , przed otwarciem . Jeśli wygląda na otwieraną lub po próbie otwarcia , to na pewno policja musi się tym zająć . Musisz w takiej sytuacji mocno nalegać na raport . I kopię dla siebie . Nasze służby , ostatnio , pomagają tylko kiedy im chce się . Dostali sprzęt , nowe siedziby i mocno się rozleniwili . Dokumentuj wszystko . Inaczej nie da się wygrać .

@kuba

Niezgodność wagowa to błąd Amazona . Sprawdź ile waży sam .

Arek

To idźcie do saint gobain tam to dopiero są (usunięte przez administratora) zarobki najniższa krajowa i ból kręgosłupa

Gal Anonim Pierwszy

Na gowork Amazon ma Trolle. Mam dla wszystkich ostrzeżenie . Amazon inwigiluje was nie tylko w mediach społecznościowych . Nie tylko kamery was nagrywają w Amazonie . Wszelka pomoc Amazona jest po to , żeby wyciągnąć z was więcej prywatnych informacji . Potem mogą wami lepiej manipulować i łatwiej zwolnić . To się wymknęło spod kontroli . Firmy detektywistyczne szpiegują pracowników nie tylko po to , żeby sprawdzić , co robicie na zwolnieniu lekarskim .

@Gal Anonim Pierwszy

Zapisałem się na nadgodziny w święta. Mogę pracować za normalną stawkę

@Gal Anonim Pierwszy

Poniższy wpis nie jest mój . To jeden z trolli amazońskich. Ja mam własną firmę .

Zostaw merytoryczną opinię o Amazon - Sosnowiec

• Jak się pracuje w Amazon?

Zobacz opinie na temat firmy Amazon tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 834.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Amazon?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 627, z czego 112 to opinie pozytywne, 198 to opinie negatywne, a 317 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Amazon?

Kandydaci do pracy w Amazon napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Amazon
1.8/5 Na podstawie 1040 ocen.

Amazon