Opinie o Amazon w Sosnowiec Poznańska 1D

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Amazon. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Amazon o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - transport mieszany

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Amazon w Sosnowiec Poznańska 1D

rczas

Witam Wszystkich zainteresowanych moją opinią na temat pracy w Amazon w Sosnowcu. Długo się zastanawiałem czy w ogóle pisać opinie na temat pracy w Korporacji Amazon podkreślam w Sosnowcu (KTW1). Jest tak wiele negatywnych opinii na temat pracy w Amazon, że postanowiłem napisać coś rzetelnego od siebie. Moje pierwsze dni w pracy to faktycznie szok: przepustka bez której nie możesz się poruszać po olbrzymim terenie zakładu (na każdym kroku pracownik ochrony), brak możliwości posiadania telefonu komórkowego (co mi osobiście nie przeszkadzało), bardzo dużo szkoleń w wielu językach (co jest silnie rozwojowe). Bardzo duży nacisk na przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa (czasem można zaobserwować paradoksy). Co do stawek to ujmę to tak - ile wynegocjujesz tyle będziesz miał (po ocenie pracownika masz szansę na podwyżkę). Wynagrodzenia zawsze na czas (co u niektórych pracodawców nie jest takie oczywiste). Transport pracowniczy (na dzień dzisiejszy 4 trasy). Obiad za symboliczną złotówkę kawa i herbata bez limitu (polecam super sprawa). Wiele ciekawych konkursów dla pracowników (można wygrać ciekawe gadżety). Świetni współpracownicy w dziale z dużą wiedzą (teoretyczną jak i praktyczną). Ja akurat byłem rekrutowany przez Internet (z innej też ciekawej Firmy), niestety nie przedłużono ze mną umowy z przyczyn losowych (więc opowieści o wsparciu dla pracowników w potrzebie to bzdury… ale to pewnie zależy od twoich Liderów, Menażów, itd.). Mimo to pracę w Korporacji Amazon w Sosnowcu odbieram pozytywnie i polecam.

Hoho
@rczas

komentarzem który nijak mija się z rzeczywistością

picktower
@rczas

>ile wynegocjujesz tyle będziesz miał (po ocenie pracownika masz szansę na podwyżkę) taaa... 15 zł/h brutto lub 15 zł/h brutto >Świetni współpracownicy w dziale z dużą wiedzą (teoretyczną jak i praktyczną) tego nawet nie da się skomentować :) >Ja akurat byłem rekrutowany przez Internet (z innej też ciekawej Firmy) oczywiście, na stanowisko szeregowego robotnika w magazynie... >niestety nie przedłużono ze mną umowy z przyczyn losowych czytaj: nie nadawałem się nawet na wyrobnika na magazynie, do którego biorą jak leci :)

AleJaja
@rczas

Wklejałeś ten komentarz 4 razy pod przymusem?

rczas

Witam Wszystkich zainteresowanych moją opinią na temat pracy w Amazon w Sosnowcu. Jest tak wiele negatywnych opinii na temat pracy w Amazon, że postanowiłem napisać coś rzetelnego od siebie. Moje pierwsze dni w pracy to faktycznie szok: przepustka bez której nie możesz się poruszać po olbrzymim terenie zakładu, brak możliwości posiadania telefonu, bardzo duży nacisk na przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa. Co do stawek to ujmę to tak - ile wynegocjujesz tyle będziesz miał (po ocenie pracownika masz szansę na podwyżkę). Wynagrodzenia zawsze na czas (co u niektórych pracodawców nie jest takie oczywiste). Transport pracowniczy. Obiad za symboliczną złotówkę kawa i herbata bez limitu (polecam super sprawa). Wiele ciekawych konkursów dla pracowników (można wygrać ciekawe gadżety). Niestety nie przedłużono ze mną umowy z przyczyn losowych (więc opowieści o wsparciu dla pracowników w potrzebie to bzdury… ale to pewnie zależy od twoich Liderów, Menażów, itd.). Mimo to pracę w Korporacji Amazon w Sosnowcu odbieram pozytywnie i polecam.

kskgow

Wklej to jeszcze tak z 50 razy... bo 4 to mało

KrossT
@kskgow

Gość negocjowała stawkę - może z 13 PLN?. Przyczyny losowe - tak, jasne, yhhy. Wygląda, że nikt nie będzie zainteresowany Twoją opinią.

rczas

Witam Wszystkich zainteresowanych moją opinią na temat pracy w Amazon w Sosnowcu. Długo się zastanawiałem czy w ogóle pisać opinie na temat pracy w Korporacji Amazon podkreślam w Sosnowcu (KTW1). Jest tak wiele negatywnych opinii na temat pracy w Amazon, że postanowiłem napisać coś rzetelnego od siebie. Moje pierwsze dni w pracy to faktycznie szok: przepustka bez której nie możesz się poruszać po olbrzymim terenie zakładu (na każdym kroku pracownik ochrony), brak możliwości posiadania telefonu komórkowego (co mi osobiście nie przeszkadzało), bardzo dużo szkoleń w różnych językach (co jest silnie rozwojowe). Bardzo duży nacisk na przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa (czasem można zaobserwować paradoksy). Co do stawek to ujmę to tak - ile wynegocjujesz tyle będziesz miał (po ocenie pracownika masz szansę na podwyżkę). Wynagrodzenia zawsze na czas (co u niektórych pracodawców nie jest takie oczywiste). Transport pracowniczy (na dzień dzisiejszy 4 trasy). Obiad za symboliczną złotówkę kawa i herbata bez limitu (polecam super sprawa). Wiele ciekawych konkursów dla pracowników (można wygrać ciekawe gadżety). Świetni współpracownicy w dziale z dużą wiedzą (teoretyczną jak i praktyczną). Ja akurat byłem rekrutowany przez Internet (z innej też ciekawej Firmy), niestety nie przedłużono ze mną umowy z przyczyn losowych (więc opowieści o wsparciu dla pracowników w potrzebie to bzdury… ale to pewnie zależy od twoich Liderów, Menażów, itd.). Mimo to pracę w Korporacji Amazon w Sosnowcu odbieram pozytywnie i polecam.

Technik utrzymania ruchu

Rekrutacja w bardzo nie milej atmosferze. Tekstu typu jaki z Pana fachowiec..Nie wiem wszystkiego ale to nie znaczy żeby kogoś krytykować w taki sposób można okazać troche szacunku i poprostu zakonczyc rozmowę. Atmosfera grobowa. Na podstawie rysunków wydrukowanych na kartce i kilku pytaniach oceniaja czlowieka. No ale fachowcy z Sosnowca są najlepsi więc mogą wysmiewac ludzi w twarz. Nie widząc nawet jak ktoś pracuje. Kontak przez pocztę. Zero na temat zarobków itp. Już od pocztku rozmowy osoba zadajaca pytania wyglądała na nie zainteresowaną. Plus szybka odpowiedź z wynikami rozmowy.

Pytania o karierę zawodową. Kilka pytań technicznych.

logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.

ww2

20zl netto to chyba zaklad pracy płaci firmie ściągającej ludzi. Ukrainiec dostaje z tego połowe

sandał
@ww2

Prawdy się nie dowiecie. U nas w Neuca Katowice mówi się o tym że urki mają jakieś dodatki do pensji lub ulgi oczywiście miałoby to być dotowane z kasy państwa Nie wierzę że moja firma zatrudnia taki szrot bo 90% z nich to lenie którym brakuje kultury pracy. Pewnie w Amazon wygląda to podobnie

Azzzzil

Jak fajnie się siedzi na l 4 a wy konie róbcie dalej za marne grosze na L4 wyszłam o 200 zł mniej to po co mi robić .... Za tydzień mam wizytę u mojej znajomej(usunięte przez administratora)

remus
@Azzzzil

pozdro ja też na L4, elegancko nie trzeba (usunięte przez administratora)

heh
@remus

jesteście nieroby i cwaniaki - tacy ludzie nigdy do niczego nie dojdą w życiu

x
@heh

A właśnie, że cwaniaki nieraz dochodzą do czegoś. A "poukładany" Kowalski dojdzie do garba.

Sprawiedliwy

(usunięte przez administratora) ci w (usunięte przez administratora) jeff!!! Dzięki za darmowe telefony s8 pozdrawiam

onaa

Jest ktoś kto pracuje dla Human Pro w Amazon? Możecie coś więcej napisac? 12 netto dają hmm

Hehe

Siedzisz , płacą ci jeszcze ci źle?

Piosnka dla byłego Amazończyka

Uu..uu… Amazon iska, Uu..uu… wypłata niska, Uu..uu… zobaczę z bliska, No co to są za farmazony kasa zgadza się! Uu..uu… nie do roboty, Uu..uu… lecz po „ojrosy”, Uu..uu… gdzie me „ojrosy”, Zrozumcie że tu Polska jest tu złote zbiera się! Uu..uu… bo szef niemiły, Uu..uu… mam ponad siły, Uu..uu… a ja chcę leżeć, Czy ty przyszedłeś tu do pracy czy poleżeć „se”?! Uu..uu… chcę na kantynę, Uu..uu… w Mortala zginę, Uu..uu… co? Znowu towar? W Mortala zagrasz sobie w domu, bo tu pracuje się! A morał z piosenki jest łatwy, choć niektórym nieznany… Jak chcesz nic nie robić, to w żadnej pracy mile nie będziesz widziany. Uu..uu…

tak bylo

najgorszych ściągają by im 'rejta' nie zaniżali hehe

@Piosnka dla byłego Amazończyka

No i dokładnie. PozdRo

CIEKAWA

Skoro Amazon oficjalnie przejął profil na gowork mam pytanie. Dlaczego olaliście przyszłych pracowników którym zrobiliście badania? czemu oni nie dostali zatrudnienia?

@CIEKAWA

Bo nie ma pracy? Na co jesteście nam potrzebni? Żeby dostawać kasę za leżenie? Będą zatrudniać w kwietniu wiadomo było od dawna

@CIEKAWA

Bo nie ma pracy po co macoe przychodzić i siedzieć , przyjecia będą na koniec marca od dawna o tym mówią

CIEKAWA
@Tak było

W zasadzie nie wiadomo było w listopadzie ... i wystarcz że ty się opierniczasz. I tak wywali kasę na badania. Mnie już nie zobaczą chyba że będą płacić 3k ahh zaraz nie, nie zobaczą mnie bo w zasadzie dzięki ich opieszałości znalazłam pracę odpowiednią do wykształcenia w biurze. Także tu wchodziłam z czystej ciekawości a od momentu gdy nie zaczęli moderować postu. Czołem ludzie wyrabiajcie normę i goncie się jak szczury

On
@Tak było

Bzdura, Randstad od listopada trąbił, że praca w stycnziu na 100% i (usunięte przez administratora)

@On

Jak mogła byc praca w styczniu ,jak jest wtedy martwy sezon nawet w we Wrocławiu i Poznaniu przyjmują dopiero w marcu

EPKT
@Tak było

To po jakiego nabrali od listopada ponad 100 osób . Obiecując pracę od stycznia , skoro niema roboty ? (usunięte przez administratora)

EPKT
@Tak było

Skoro agencja rekrutuje ludzi to znaczy ma sygnał z Amazonu , ze potrzeba ludzi na już. (usunięte przez administratora)

@EPKT

Zacznijmy od tego żE agencie też chca zarobic na takich jak wy dając umowy pod Agencją a nie amazonem , więc zrobili sobie listę

Maciej
@CIEKAWA

Skoro leaderzy , managerowie oraz hr są tacy mądrzy I nic z ludzi sobie nie robią to niech sami sobie robią ! (usunięte przez administratora)

@Maciej

Sporo ludzi pracuje i tak nie narzekaja jak wy

Tak było

Jakos dzis widzialem ludzi na zielonych badzach a nie niebieskich tak więc...

Aąbcćdeęf
@Tak było

I tak pewnie wszystko idzie na kretowisko... Jeszcze nie wiedzą co ich czeka...

@Aąbcćdeęf

Idzie idzie dzis przyszło 59 osób jeden zrezygnowalz pracy po 3 godzinach xD

Gofer

Pracuje już w Amazonie w Sosnowcu od ponad 3 miesięcy więc chyba mogę się już nieco wypowiedzieć. Ogólnie praca jest w dużym stopniu zależna od działu na jaki kto trafi. Pick i Pack to chyba najgorsze działy pod względem normy bo zazwyczaj jest tam najwięcej pracy i w zasadzie norma zależy tam od ludzi.Ktoś zrobi normę 105% a ktoś ponad 150%, to wtedy ona wzrasta z 100% na te 110% czy nawet więcej i tak chyba cały czas. Ogólnie na Packu stoisz cały dzień i pakujesz jakby nie można było siedzieć.. Na Picku natomiast chodzisz z skanerem po kilka kilometrów dziennie. Z tego co wiem nie ma normy na wszystkich działach typu jak np.Problem-Solve. A co do Liderów i Menago, to ja trafiłem naprawdę spoko którzy nie poganiają ani nie krzyczą a idzie z nimi na spokojnie porozmawiać o każdym problemie. Dodam jeszcze, że jeśli jesteś nierobem dla którego normalna praca jest Obozem lub Tyraniem, to nawet nie myśl o tej pracy, bo odlecisz po miesiącu jak większość tych leniów. Idź już lepiej pracować do maka albo na jakiegoś ciecia.

@Gofer

Nie klam , na paku norma wzrasta minimalnie bo bierze sie srednia 5 najlepszych i 5 najgorszych ludzi z tego potem wychodzi norma

Cat
@Gofer

Czym tam zajmuje się (usunięte przez administratora)?

SkorP

Witam mam okazje pracowac w Amazonie przez adecco opowie ktos o pracy jakie zarobki itop i jak jest z tym darmowym dojazdem on jezdzi przez bedzin

Front Orange
@SkorP

Ogolnie praca nie jest ciezka moze troche monotonna zalezy jaki dzial ja na stoe jestem i nie narzekam.zalezy od tego czy wolisz byc w ruchu czy stac w miejscu.teoretycznie golej pensji wychodzi ci 1800 1900zl ale ja pracujac od wrzesnia ponizej 2tys nie zszedlem.jesli chcesz pracowac a nie siedziec na l4 jak niektorzy to mysle ze moze byc ok.kokosow nie ma ale w porownaniu do innych zakladow jest fajnie co do atmosfery wiadomo czasami jest stres itd.ale ogolnie jest fajnie tez nie ma jakiegos cisnie ia z menago da sie zalateic wszystko w porzadku leaderzy i menagerowie.

Król Julian
@Front Orange

Po wpisie proponuję zamienić nazwę działu hr na dział marketing

AleJaja
@Król Julian

Zwłaszcza to o braku ciśnienia - czyli braku codziennych feedbacków czyli OPR i wypad z klubu za brak normy na akord.

Jsjs
@Król Julian

A tobie proponuje zmienic nazwe król julian na (usunięte przez administratora)...robicie byle jak to feedbacki sa.

Jurekandrzejczag

I jak po Was też dzwonią po takim czasie i piszą te smsy i piszą czy dalej zainteresowani? Za ten czas oczekiwania znalazłem lepszą pracę pod każdym względem(usunięte przez administratora)

Xyz

A moze ktos poruszy temat ich ciulania nas na urlopie? Rzekomo 26 dni czyli bank 208 godzin z czego nagle okazuje sie, ze jeden dzien urlopu to 10h i w rezultacie jest ich 20 ;))))

@Xyz

Czyli na to samo wychodzi, masz 20 dni potrzebujesz 4 dni urlopu na pełny tydzień wolnego, więc przy tych 20 dniach możesz wziąć 5 tygodniu urlopu jak będziesz brał tylko pełne 4 dni, a przy 26 dniach i 5 dniach pracy w tygodniu potrzebujesz 5 dni urlopu do pełnego tygodnia, wiec również masz 5 tygodni wolnego.

KUBA
@Xyz

O lol a ile chcesz dni urlopu? Co ty myślisz że jeśli pielęgniarka pracuje po 12 godzin to dostaje urlop na 26 dni ? Przelicza się to na godziny. Jeśli pracował byś 2 dni w tygodniu po 20 godzin to nadal mają ci dać 26 dni urlopu. Wychodzilo by wtedy że nie było by cię w pracy 3, 5 miesiąca.

xxx

Hej czy możecie mi.powiedzieć jaka jest trasa przejazdu darmowego busa do amazonu

ehehe

zależy z skąd

starky
@ehehe

Właśnie też chciałbym się dowiedzieć. Chodzi mi o przejazd z Katowic lub z Będzina. Czy ktoś może udzielić więcej informacji?

hehe
@starky

z Będzina to Będzin stadion - dg centrum - zagórze

@ehehe

Sosnowiec centrum

DDD
@hehe

Ale o której ten autobus z Będzina będzie w centrum Dąbrowy Górniczej na 1 zmianę?

Torp

Jak jest z pracą na pół etapu (weekendy) , ktoś wie?

Mlody sc

Dokladnie zgadzam sie z tym calkowicie. Dobrze ze juz tam nie robie bo szlak czlowieka niekiedy trafial. O 2000 netto moglem pomarzyc wiecej dostalem jak bylem caly miesiac na l4 :) za grudzien w styczniu wyplate przelali mi na 3 razy!!!

Szef

Witam. Chciałbym tylko w jednym wszystkich uświadomić... W Amazon mając stawkę 15 zł BRUTTO/h przy pełnym etacie (160h) zarobicie 2400 zł BRUTTO, czyli 1738 zł NETTO ( tzw. na rękę). Więc jak piszecie ile to nie zarobiliście w miesiąc, cieszycie się jak głupi do sera, że zarobiliście 2000 zł NETTO, to wiedzcie że Amazon wycwanił się z tym, że pracujecie po 10 godzin. W każdej innej pracy przy przerobieniu 180-190 godzin dostaniesz więcej, a w Amazon pracując po 10h zajmjuje to po prostu mniej dni, ale co z tego jak żyjecie tylko pracą? Jeszcze jakby płacili 4-5 tys. NETTO to można marnować życie na siedzenie w pracy, ale 2 tys.? Po 190h pracy? Amen.

hihi
@Szef

No juz dziecko, pokozaczyles? Wystarczy? Dzięki za te "mądrości".Jak dostajesz 5k netto za 190h, to gratulacje, ale po co sie chwalic. No juz do lozeczka, nie zapomnij zgasic lampeczki..:-P

Mmm
@Szef

190? Dlaczego tak kłamiecie. Byłem raz na nadgodzinach w styczniu, mając w grafiki 144h. Przerobiłem z nadgodzinami 154 i dostałem 2192. Czyli się da. I nie spędzam większości czasu w oracy. Więc tak da się wyciągnąć to 2000. A jeżeli chodzi o grafik owszem raz jest więcej raz mniej ale to się w sumie wyrównuje.

pio

Da się wyciągnąć w KTW1 przynajmniej 2 tys na miesiąc? Bez nadgodzin oczywiście. Ktoś odpisze?

Tak
@pio

Da się, ale nie co miesiąc.

rbu

Z premiami tak.

Bolo
@pio

Niestety to rzadkość, tylko w grudniu i jak są nadgodziny, ponieważ wówczas płacą bonus, ale to w sumie w styczniu za tzw. PeakTime, ale trzeba spełnić wszystkie warunki w regulaminie, min. brak urlopu nż, brak L4 itd

Amazonka
@pio

Witam pracuje ponad 3 miesiące i niema aż takich nacisków w pracy atmosfera jest ok zarobi się bez premiera i nadgodzin 2000 i kto w Amazonii nie pracuje nic niewie .

amasoncyk
@Amazonka

Nie pisz głupot 2K zarobisz, ale chyba z 200zł premią, bo to jaka będzie wypłata zależy od grafiku - raz masz więcej a raz mniej dni do przepracowania (godzin). Oczywiście jak sa nadgodziny i chodzisz na nie to nawet 3k wyciągniesz, ale prawie cały czas jesteś w pracy na okrągło. Na pasku sobie sprawdź ile masz premii za frekwencję - ok. 200zł ma T1, a 250zł ma T3. Premii wydajnościowej nie płaca wcale!!! Czyli te do 15% preii możecie pomarzyć, acha i jeszcze jak masz w danym miesiącu nocki to 20% trzeba doliczyć do "dniówki". Bonusy i premie świąteczne tylko w PeakTime. Musiałbyś mieć ponad 200h zwykłych w miesiącu, żeby wyjść 2000zł netto, a wiadomo, że 200h nie ma , bo K.P., więc jednynie z preią frekwencyjną masz te 2K bez nadgodzin. Napierw dobrze sobie policz i zastanów się co piszesz, bo wprowadzasz ludzi w błąd.

@Amazonka

Ja przychodzę jako nowy pracownik proszę mi powiedzieć ile dostanę się kasy bez nagdgodzin

bnb

to zależy od grafiku, lekko ponad 1800 będzie, z premią 2000

Lol
@xxx

Wszystko jest uzależnione od danego miesiąca, od tego ile jest godzin w grafiku danej zmiany. Kokosów nie ma ... niestety

Robi
@Lol

A czy jest mile widziane przez HR zgłaszanie się na nadgodziny i przepracowanie większej ilości godzin niż w grafiku? Muszą wtedy więcej zapłacić pracownikowi niż planowali...

Angel
@Robi

Pobierają krew tylko z palca na cukier.Amalia

pio
@pio

Oki.To jeszcze jedno pytanko. Są już normy do wypracowania w KTW1?

rbu
@pio

Tak, są normy. Wywieszone przy kantynie.

Ramona

Nie bardzo bez nadgodzin tak do 2 tys nie powyżej ok 1900 z groszem

amazonka

niestety nie da się wyciągnąć 2000 bez nadgodzin przykre ale prawdziwe

nowy
@Ramona

dlaczego ? za goły miesiąc nie ma 2tyś na rękę to nie zgodne z prawem!

Gimplast
@nowy

Proponuję zatrudnienie w gimplaście gdzie wyciągniesz "na rękę" dokładnie 1600 złotych :)

Hehehe
@nowy

ty masz co z głową ja za goły miesiąc bez nadgodzin 180 godzin dostałem 2400 ale dalej marudź że ci źle (usunięte przez administratora)

Hehehe
@Hehehe

chodziło o amazon żeby nie było

Znawca
@Hehehe

1. Pełny etat bez nadgodzin to 160/168 godzin więc robiłeś ponad cały etat. 2. Żeby zarobić 2400 na rękę musiałbyś zarobić 3350 brutto - czyli 18,66 zł brutto za godzinę pracy, gdzie w Amazon za godzinę pracy masz 15 zł brutto więc ktoś tu sobie fantazjuje. Reasumując zarobiłeś 1947 zł za ponad cały etat 180 h x 15 zł 2700 brutto = 2947 netto na rękę :)

Znawca
@Znawca

Oczywiście tam na końcu miało być 1947, a NIE 2947 ;)

@Znawca

Taki z Ciebie znawca jak z koziej (usunięte przez administratora) traba Szkoda ze tu paska nie mogę wkleić bym go pokazał jaka jest prawda

ola

Na jaką zmianę najlepiej się wybrać ludziki? Słyszałam różne opinie, wiec pytam. ..ale amazonczykow a nie tych co są tutaj gościnne; ) Dzięki za odp:-)

Xoxo
@ola

Raczej nie ma wyboru co do zmiany na początku pracy.

Zostaw merytoryczną opinię o Amazon - Sosnowiec

• Jak się pracuje w Amazon?

Zobacz opinie na temat firmy Amazon tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 834.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Amazon?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 627, z czego 112 to opinie pozytywne, 198 to opinie negatywne, a 317 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Amazon?

Kandydaci do pracy w Amazon napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Amazon
1.8/5 Na podstawie 1040 ocen.

Amazon