Opinie o Natural Energy Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Natural Energy Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Natural Energy Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Leśnictwo i sadownictwo - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Natural Energy Sp. z o.o. w Poznań

Jak wygląda ścieżka kariery w Natural Energy Sp. z o.o.? Czy trudno jest zdobyć awans?

Ewelina

A w Twoim przypadku co tam się zadziało? Coraz więcej podobnych komentarzy, nie wiem czy jest sens myśleć tam o pracy w ogóle. Czy są względem pracowników wypłacalni czy tu też jakieś problemy są?

Były pracownik Nowy wpis
@Ewelina

Gdzie Pani znalazła ogłoszenie o pracę w ogóle :)?. Pracowałem na montażach i nie polecam tam pracy, prawie wszyscy monterzy się zwolnili, doradcy klienta też i doradca techniczny

Michał Nowy wpis

Co było powodem tego exodusu pracowników, o którym piszesz? Sprawdziłem w KRS i firma figuruje, jako aktywna. Co nie zmienia faktu, że nic nie wiadomo, czy płaci na czas i ile płaci? Ci, co zostali za darmo przecież nie robią?

Były pracownik Nowy wpis
@Michał

Chaos z delegacjami w moim przypadku. A potem ludzie odchodzili bo zaczęły się problemy z płatnościami. Mam kontakt nadal z ludźmi co zostali jak ja odeszłem. Figuruje i nawet pracowników którzy się zwolnili nie potrafi wypisać, do tego świadectwa pracy przysłać nie potrafią

Iza

Wiecie coś o pracy jako Doradca Klienta? Bo właśnie wpadłam na ich ofertę taką i tam zaciekawił mnie wpis w ogłoszeniu, że zarobki sa możliwe do 20 000 zł brutto. Czy to jest tylko z pensji. Czy też pensja i jakaś premia? Prowizja?

Tyberiusz

Zostaliśmy (usunięte przez administratora) na 22 tyś zł .W kwietniu roku 2022 podpisaliśmy umowę na kwotę 55tyś zł, pompa ciepła wraz z montażem wplaciliśmy przedpłatę 22 tyś. zł których Natural Energy nie chce zwrócić pomimo odstapienia od umowy z naszej strony. Firma NIBE Biawar zerwała współpracę i realizację zamówień z Natural Energy .Przed sezonem grzewczym zostaliśmy bez ciepłej wody i ogrzewania Ludzie !!!PROSZĘ nie podpisujcie jakiej kolwiek umowy z Natural Energy i Dariuszem Dąbkowskim to (usunięte przez administratora) na wielką skalę. Proszę jednocześnie wszystkich oszukanych,pokrzywdzonych o utworzenie wspólnego pozwu sądowego przeciw Natural Energy . Więcej informacji w temacie mogę udostępnić pod nr.tel +31626503493 PROSZĘ pisać lub dzwonić bo czas najwyższy powstrzymać i zakończyć działalność tych dziadów z Natural Energy!!!

@Tyberiusz

To faktycznie wysoka kwota. Udało się uzyskać jakieś pierwsze informacje od innych w podobnej sytuacji?

Pikuś
@Tyberiusz

Wszystkie opinie negatywne powinny być, to jest pech życiowy trafić na tych ludzi. Nie można nie powinno się podpisywać nic z tą pechową, nieudolana bandą krętaczy i naciągaczy na zaliczki i tyle ich widać pierwszy i ostatni raz. ..umowa i kasa koniec kontaktu...

W jaki sposób weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Natural Energy Sp. z o.o.? Czy pracodawca zawsze powiadamia o wyniku rekrutacji?
Renata

U nas wszystko poszło sprawnie. Mieliśmy na budowie mały poślizg ale udało się wspólnie znaleźć odpowiedni termin.

klient
@Renata

pozytywne opinie sa pisane juz chyba tylko przez samych właścicieli firmy. Natural Energy na ta chwile ma zasądzone prawomocnym wyrokiem tylko w naszym przypadku blisko 60 tys pln wierzytelności z tytułu zaliczek i nie wykonanej usługi. Komornik nie ma z czego już zabierać więc składam doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez spółkę Natural Energy PL.

Przemo

Katastrofa. Termin montażu fotowoltaiki przewalony o 3 miesiące. Zainstalowali rekuperator, który nie współpracuje z pompą ciepła. Zamieniają go 2 miesiące na właściwy. Nie odbierają telefonów, kłamią, obiecują "cuda na kiju". Przysyłają e-maile, z których nic nie wynika. Obiecują, że montaż będzie w następnym tygodniu. Tylko tych "następnych tygodni" minęło wiele. Pompa ciepła pracuje - rosną koszty energii elektrycznej (czekam na rachunek za prąd), a fotowoltaika nie zamontowana. Ciekaw jestem, kto zapłaci ten rachunek. Mam nadzieję, że "super firma" Natural Energy będzie partycypowała w kosztach. Czas goni, przepisy się zmieniają, a klienci od kwietnia będą rozliczani na nowych, mniej korzystnych warunkach (fotowoltaika). Jak tak dalej będzie to pozostanie wejście na drogę sądową. Firma zapomniała o KPC i odsetkach jakie będzie płacić za brak terminowej realizacji umowy. Wygląda na to, że właścicielowi zależy na upadłości firmy. Żyję 60 lat na tym świecie, ale nigdy przez nikogo nie byłem tak oszukiwany i robiony w przysłowiowe "bambuko".

@Przemo

Czy udało się Panu w jakiś sposób skontaktować z firmą Natural Energy? My jesteśmy w podobnej sytuacji. Zaliczki zostały zapłacone i firma urwała kontakt. Nie mam pojęcia co dalej robić??? Nikt nie odbiera telefonów, ani nie odpisuje na maile. Chciałam wybrać się do Plewiska do siedziby, ale podobno tam nie ma biura tylko na ten adres jest zarejestrowana działalność

Nikita
@Klient

Udało się sprawę załatwić?

@Nikita

Raczej wróciliby z jakimś feedbackiem? :/ Też masz podobną sytuację?

Brzeziński
@Przemo

Mi osobiście niewiele się udawało załatwić. Sprawa musiała trafić aż na drogę prawną po kilku miesiącach oddali zaliczkę. Widać że po dobroci nic Ci się nie uda zdziałać a policja tylko przyjęła sprawę i milczała kilka miesięcy. Zostawię tu namiar do kancelarii bezpośrednio do pana zajmującego się sprawą bo wypytujecie na forach gdzie to zgłaszać zbiorowo 503--313--318. Pan Wojciech.

andrzej
@Przemo

u mnie wszystko było cok

BL
@andrzej

witam powiedz Andrzej jakiej firmy pompę Wam zamontowali i jak przebiegał cały proces od oferty do realizacji ? ..

MariaApa

Firma na piątkę. Mam zrobioną fotowoltaikę oraz pompę ciepła. Wszystko już podłączone i działa.

grzegorz41
@MariaApa

ja miałem montaż 2 lata temu.. robiony był cały dom.. wszystkie instalacje pompa i panele. serwisują urządzxenia i ni9e ma problemu.

@grzegorz41

O to super, akurat też potrzebuję firmy, która dobrze wykona mi dom. A jak wychodzi płatność wraz z tymi wszystkimi instalacjami?

Marysia35
@MariaApa

Potwierdzam. Firma rzetelna i godna zaufania. Wszystko dobrze zamontowane. Oczywiście jak to bywa w branży budowlanej był niewielkie poślizgi.

Przemysław

My zostaliśmy (usunięte przez administratora) na 50 tys zł . sprawa jest już w sadzie. Pan Damian Dąbkowski właściciel firmy pobiera zaliczki a później zero kontaktu z kimkolwiek. W tym momencie dopiero większość spraw zaczyna wypływać ponieważ ludzie dopiero zaczynają się orientować że zostali (usunięte przez administratora) Widziałem też w krsie ze przed tą firma czyli NATURAL ENERGY PL była inna firma z podobną nazwą i będą tak działać tą firmę zamkną ogłoszą upadłość następnie powołają nową spółkę pod inną nazwą i będą robić to samo !!! Ktoś powinien to w końcu ukrócić i pociągnąć ich do odpowiedzialności karnej za jawne oszukiwanie ludzi ...

BL
@Przemysław

U nas podobna sutuacja firma jawnie poboera zaliczki a pozbiej kontakt sie urywa .. uwaga !!! ludzie nie dajcie sie oszukac

grzegorz

I ktoś wie co tam z tą firmą sie dzieje istnieje jeszcze czy zwineli zabawki???

@grzegorz

Teoretycznie istnieje natomiast ostatnie sprawozdania finansowe w. KRS są z 2019 roku. Też miałem bardzo duży problem żeby skontaktować się z nimi. Zmienił się po raz kolejny przedstawiciel. W koncu dodzwoniłem się na numer Pana właściciela. Powinien być gdzieś na pieczątce z umową albo do odszukania w którymś z komentarzy na tym forum. My kończymy współpracę z tą pożal się Boże firmą, i będziemy dochodzić zwrotu zaliczki.

@Sławek

Czemu kończycie współpracę? Co jest nie tak? Możesz opisać? W jakiej wysokości zaliczkę zapłaciłeś?

Bodo

Wzięli zaliczkę i cisza. Brak kontaktu. Panie Sławku proszę o kontakt

Rocky Balboa

Jak można się skontaktować z firmą?? Wszystkie telefony wyłączone. Wzięta zaliczka na pompę ciepła i brak realizacji umowy. Brak jakiekogolwiek kontaktu.

Tyberiusz

Dariusz Dąbkowski z Natural Energy Sp.z o.o. to (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora) .OKRADŁ Nas 22tyś zł. OSTRZEGAM WSZYSTKICH NIE PODPISUJCIE JAKIEJ KOLWIEK UMOWY Z Dąbkowskim i Natural Energy. Więcej na temat pod nr.tel +31626503493

@Tyberiusz

Witam z jakiego kraju ten numer ? Mi założył pompę ciepła ale mam problem żeby mi papiery podbił i jesli do końca roku nie wystawi stosownych dokumentów to chcę podać go do sądu i egzekwować pieniądze co ma mi wypłacić Poznań w ramach czyste powietrze za dużo ludzi jest pokrzywdzonych i może się spyknąć i zrobić pozew grupowy bo inaczej nie odzyskamy kasy .

@Ewa

No jeśli jest taka chęć to może warto jakiegoś maila udostępnić? Chociaż może do końca roku wszystko już zostanie załatwione?

@Marta

Witam Pani Marto nie h Pani się odezwie. ewaklysz@vp.pl

@Tyberiusz

Spora suma… udało się ją odzyskać? Jak tak, to po jakim czasie?

Bodo
@Klient

Dzien dobry, Czy możemy prosić o kontakt w sprawie umowy z firmą natural energy.Czy wiecie Państwo coś więcej w tej sprawie..?

Witam. u nas instalacja fv + pompa ciepla miała być zgodnie z umową już wykonana ale na ten moment zero kontaktu a zaliczki wpłacone . nikt z firmy się nie kontaktuje i nie wiemy co mamy robić. ostrzegam wszytkich ze firma natural energy oraz natural energy pl to są te same firmy. w krs w dwóch spółkach widnieje ten sam człowiek Dariusz (usunięte przez administratora) dla mnie to (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora) jedyne światełko w tunelu to że mamy przygotowany pozew oraz że kontaktowała się Pani która organizuje program Uwaga TVN. niech przed cała Polską pan Dariusz pokaże jak przez swoją dzielność (usunięte przez administratora) ludzi.

grzegorz
@Marta

Czy orientuje się pani co tam z nimi się dzieje bo też nie mam kontaktu?

Klient

NATURAL ENERGY Plewiska czy to ta sama firma? Instalacja pompy ciepła w 2021 terminowo i OK. W maju 2022 podczas przeglądu stwierdzono rozszczelnienie na połączeniu jednostki zew. i wew. na układzie chłodniczym/ Pomimo wielu interwencji z mojej strony usterka nie została usunięta i obecnie brak kontaktu z firmą. Nie polecam. Opowiadają bajki aby tylko zbyć Klienta. Nibe już nie współpracuje z tą firmą.

CZESŁAW
@Klient

W CZERWCU 2021 PODPISANA UMOWA NA INSTALACJE POMPY CIEPŁA DO TEJ PORY CISZA NIE ODPOWIADAJA NA E-MAIL NA POCZĄTKU OBIECALI NAWET DALI TERMIN DO KOŃCA WRZEŚNIA I NA TYM KONIEC

Kinga K.-S.

Firma nie zrealizowała naszego zlecenia na montaż pompy ciepła pomimo wpłacenia zaliczki. Zaliczka w wysokości 25 000 zł została wpłacona w kwietniu i do tej pory zlecenie nie zostało zrealizowane. Kontakt z firmą stał się niemożliwy. Po wielu próbach kontaktu oraz groźbach poprzez kancelarie adwokacką, została wystawiona w sierpniu korekta do faktury proforma na zaliczkę, jednak do tej pory zwrot nie został przekazany na nasze konto. Poszkodowanych zostało także wiele moich znajomych. Codziennie odbieram także wiadomości oraz telefony od nieznajomych ludzi o oszustwie przez firmę Natural Energy. Takich ludzi są już dziesiątki

Kamila
@Kinga K.-S.

Proszę o kontakt na mail. Również jesteśmy poszkodowani. Chcemy pozew zbiorowy złożyć. Wszystkie osoby poszkodowane proszę o o kontakt. Z dala od tej firmy. kami87_gda@o2.pl

@Kamila

Ciekawa jestem ile w praktyce się ich zgłosi. Z tego co kojarzę to do zbiorowego chyba trzeba min 10 osób?

Zbigniew
@Kamila

Też jestem poszkodowany wzięli zaliczkę i kontakt się skończył jestem za pozwem zbiorowym

witam odezwał się do mnie klient który organizuje o firmie natural energy program Uwaga TVN gdzieś pod Poznaniem. słyszałam też że ludzie chcą zrobić pozew zbiorowy. podajcie na jakiego emaila lub z kim mogę się kontaktować.

Tyberiusz

Dariusz Dąbkowski z Natural Energy Sp.z o.o. to (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora) okradł nas na 22tyś zł. PROSZĘ NIE PODPISYWAĆ ŻADNYCH UMÓW Z TYM CZŁOWIEKIEM TO BANDYTA.

Klaudia

Uważajcie na ta firmę (usunięte przez administratora).Nie ma z nimi kontaktu(usunięte przez administratora)

@Klaudia

Firma urwała z nami kontakt po wpłaceniu zaliczek. Na początku kontakt był sporadyczny, od miesiąca cisza. Mamy kredyt na budowę i musimy się rozliczyć z wykonanych i stalacji, których nie zrobiła ta firma. Jak u Pani zakończyła się sprawa? Oddali Pani pieniądze?

@piotr
@Klient

Mam podobną sytuację. Po wpłaceniu zaliczki na fotowoltaikę kontakt się urwał. Raz wysłali bzdurny mail o trudnościach z powodu covid.To chyba "pieniądze w błoto"- spółka zoo z kapitałem 5tys.zł. Wybrałem ją na OFERTEO bo miała wspaniałe opinie. Może jakiś wspólny pozew - bo takich oszukanych klientów jest sporo.

@piotr
@Klaudia

Witam!. Czy prawnik coś pomógł? Wpłaciłem 14 tys. zaliczki i kontakt się urwał. Proszę o sugestie.

@Klaudia

Podpisałem z nimi umowę już dość dawno temu i kontakt było ok, ze względu na różne sprawy losowe musiałem przekładać kilka razy termin. Ogólnie za każdym razem wszystko fajnie przedstawicielka bardzo miła i można się było dogadać. Ostatecznie zapłaciłem za pompę ciepła. W między czasie dostałem informację, że Pani zmienia pracę i przejmie mnie nowy przedstawiciel, który będzie się ze mną kontaktował. Od tego czasu cisza Chciałem się powoli umawiać na ten rok na jakieś konkretne terminy i od paru dni nie mogę się dodzwonić bo numer kontaktowy ze strony wyłączony. Czy komuś w jakikolwiek sposób udało się dowiedzieć co się dzieje?

Sławek

dzięki za numer. Właśnie się dodzwoniłem i Pan powiedział, że za chwilę oddzwoni ze służbowego numeru. Nie oddzwonił, i już nie odbiera telefonu. Świetnie się zapowiada!

Jajacek
@Sławek

Jedyna droga do wyegzekwowania umowy wiedzie przez prokuraturę. Dotyczy to tylko osób które dokonały przedpłatę w wysokości minimum 25000 zł. Pozostali muszą sprawiedliwości szukać w sądach na drodze cywilnej. U mnie po 9 miesiącach zmagań zrobili "prawie" wszystko. Dokumentacji technicznej, gwarancji, protokołu odbioru nadal nie otrzymałem- więc faktury końcowej nie zapłaciłem. Straszą sądem.

Zawiedziony klient
@Jajacek

My mamy podobną sytuację. "Prawie wszystko" ale bez końcowych zobowiązań i dokumentów. Musieliśmy wziąć inną firmę, bo Plewiska nie mają autoryzacji na montowane pompy i nie mogą ich tym samym serwisować. Też nas straszy policją , wpisami do rejestrów i przysyła końcową fakturę. Sprawa ciągnie się już rok, a w umowie były 2 msc na zakończenie całego projektu.UWAGA na Natural Energy z Plewisk. Czytając te wpisy mamy wrażenie ,że przeszliśmy to co opisują ich autorzy.

@Jajacek

Witam Panie Sławku u mnie ta sama sytuacja i ten człowiek sam sobie robi pod górkę jeśli można jakiś kontakt to może jakiś pozew zbiorowy i do praw konsumenta to zgłosić

@@piotr

Jestem za . Jeśli nie dostanę dofinansowania przez niego to go chcę pozwać o tą kwotę z Poznania nie daruje gościowi. On wie że przez to że nie wystawi stosownych dokumentów to tym samym blokuje dofinansowanie.

DAG

Przestrzegam przed jakimikolwiek zleceniami dla tej firmy nierzetelność ignorancja nieterminowość a do tego indolencja. W marcu miała byc zainstalowana pompa ciepła z 2 miesięcznym opóźnieniem przyjeżdża instalator bez odpowiednich części , przymocowuje zegar pomiarowy na wysokości gdzie przebiega rura rekuperacyjna twierdzi że po otrzymaniu brakującej części przyjedzie zamontować Do dnia dzisiejszego usługa nie jest wykonana. Kontakt mailowy - BRAK, kontakt telefoniczny wielokrotne telefonowanie bezskuteczne a jak udało się aby JAKAŚ pani odebrała telefon to jest niezorientowana w niczym i przekazuje że oddzwoni po skontaktowaniu się z szefem. Brak jakiejkolwiek odpowiedzi. Nie polecam i jeszcze raz przestrzegam przed praktykami tej firmy i zarządem Dąbkowski Damian i Dąbkowski Zbigniew.

@DAG

Czyli tak naprawdę do teraz nie zostało to jeszcze rozwiązane?

Klient!

Nie polecam, najgorsza firma na jaka trafiliśmy w czasie budowy obiektu usługowego. Sposób wykonania, kontakt, podejście do klienta - TRAGEDIA! Panowie trzeba było nie zaczynać czegoś na czym kompletnie się nie znacie! Przestrzegam wszystkich, szukajcie innej profesjonalnej firmy. (usunięte przez administratora)

@Klient!

Czyli rozumiem, że oni tak jakby nawet nie dokończyli tego po sobie? Ostatnia część treści została niestety ocenzurowana... Ale w sumie to jak to się stało, że właśnie to na nich padł wasz wybór?

@Klient!

Omijać tą firmę

@Klient

Łatwo napisać, a rzeczowo uzasadnić? Faktycznie dosłownie identyczna sytuacja u Ciebie czy co się dzieje?

Czy zdarzają się nadgodziny w Natural Energy Sp. z o.o.?

Nadgodziny są ale płatne po 10h pracy a jeśli skończysz pracę po np. 8h to 2h nadgodzin ci odbierają. Oczywiście nadgodziny płatne jak zwykła godzina bez żadnych dodatków

Tak

Jakub
@Adam

Dzięki za info. Serio nadgodziny nie są za wyższą stawkę czy to się poprawiło i można teraz sobie dorobić? Jest też opcja żeby odebrać za nie wolne? Bo to by mi pasowało.

Czesław
@Adam

A często się te nadgodziny zdarzają? Pracujecie w ogóle w soboty?

Zostaw merytoryczną opinię o Natural Energy Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Natural Energy Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Natural Energy Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

Natural Energy Sp. z o.o.
4.3/5 Na podstawie 16 ocen.

Natural Energy Sp. z o.o.