Opinie o Amazon w Sosnowiec Poznańska 1D

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Amazon. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Amazon o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - transport mieszany

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Amazon w Sosnowiec Poznańska 1D

Ola

Urlop wypoczynkowy jest płatny za 8 godz. Zgodnie z kodeksem pracy, my pracujemy po 10 godzin, więc za urlop w danym dniu dostaniemy mniej niż gdybyśmy pracowali w tym dniu?

@Ola

Za każdy dzień urlopowy pobierają Ci tyle godzin ile pracujesz czyli 10 więc zapłacą Ci tyle samo ile wynosi Twój normalny dzień pracy. Taka ciekawostka - te 26 dni dla wszystkich to naprawdę 21 dni ponieważ tak jak napisałam powyżej - nam za każdy dzień urlopu pobierają 10 godzin a nie 8 . I jest to zgodne z prawem.

Ebe

Ide w poniedzialek na pierwszy dzien (juz po day 0). I mam pytania. Sa trzy przerwy, jedna 30 minut bezplatna na obiad, a te dwie po ile czasu? I gdzie mam odbic karte, gdzie sa te "zegary"? Bo ten, ktory oprowadzal zapomnial pokazac. Wiem, ze mam odbic na wejsciu, pojsciu na przerwe bezplatna, powrocie z niej i wyjsciu z pracy.

qw

W które dni pracujesz?

Ebe

Pon, wt, czw, pt

@Ebe

Hej. Nie martw się. Pierwszego dnia pracy zostanie Ci przydzielony instruktor, który pokaże gdzie należy się odbijać :) Oprócz tej jednej bezpłatnej 30 min przerwy są jeszcze dwie płatne przerwy po 15 minut.

@Ebe

Jeżeli jednak bardzo chcesz wiedzieć, to znajdują się one przy wejściu na halę. Nie ma się co martwić, w pierwszy dzień wszystkiego się dowiesz :) Pozdrawiam

rafal

wlasnie w niedziele zaczynam prace w amazon troche stresik jest

Niktwazny

Idzie ktoś jutro na dzień 0 ? I będzie jechał autobusem z Dąbrowy !?

Technik utrzymania ruchu

Rekrutacja w bardzo nie milej atmosferze. Tekstu typu jaki z Pana fachowiec..Nie wiem wszystkiego ale to nie znaczy żeby kogoś krytykować w taki sposób można okazać troche szacunku i poprostu zakonczyc rozmowę. Atmosfera grobowa. Na podstawie rysunków wydrukowanych na kartce i kilku pytaniach oceniaja czlowieka. No ale fachowcy z Sosnowca są najlepsi więc mogą wysmiewac ludzi w twarz. Nie widząc nawet jak ktoś pracuje. Kontak przez pocztę. Zero na temat zarobków itp. Już od pocztku rozmowy osoba zadajaca pytania wyglądała na nie zainteresowaną. Plus szybka odpowiedź z wynikami rozmowy.

Pytania o karierę zawodową. Kilka pytań technicznych.

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Magazynier - operator wózka widłowego
Hagen
A&Z Transport - Logistyka Sp. z o.o.
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services

Cześć. Ja z takim pytaniem,już wiem że pracuje się po 10 godzin,ale jak wygląda grafik? Pracuje się od poniedziałku do piątku czy może dwa dni pracy i dwa wolne? Jak to wygląda

@Nowy

Najczęściej masz 4 dni pracy 3 dni wolnego raz w miesiącu masz jedną niedzielę wolna co skutkuje przesunięciem i rozpoczęciem pracy przykład w poniedziałek przez co pracujesz do czwartku i zaczynasz od niedzieli to jeśli cbodzi o zmianę front ale przykład Back pracuje normalnie od środy do soboty i tak w kolko...ewentualnie zmiana donut pracująca poniedziałek wtorek czwartek piayek

EAA

Tak jak myślałem-nie do końca idzie się połapać w tych zmianach :D Czyli może się trafić taki miesiąc, że nie będzie ani jednego weekendu wolnego,bo będzie się pracować na przykład: czwartek, piątek,sobota, niedziela

Jeszcze jest Piątek -sobota - niedziela - poniedziałek

@EAA

nieee cos ty jest taka zmiana ale to zmiana weekendowa ze piatek sobota niedziela poniedzialek ale to jezeli komus tak odpowiada.Nie ma takiej zmiany zeby robic kazdy weekend, front robi 3 niedziele bez sobot a Back robi kazda sobote zdajsie bez niedziel chyba ze nadgodziny zas Donut grafikowo ma wolene srody i weekendy

John T

Czyli są 3.zmiany. niedz środa Środa sobota i pon.pt? Bo niektórzy piszą że jest zmiana czwartek niedziela? To raczej słabo. A jak.komuś wybitnie nie pasuje grafik jaki mu przydzieli jest szansa na zmianę?

EAA

A o co chodzi z tym front ,back i donut ? :D

yhm
@EAA

to są rodzaje zmian - ich nazwy

yhm
@John T

Szansa na zmiane jest bardzo marna, dlatego ja nie pracuję już tutaj bo o dodatkowych zajęciach czy np pójściem na prawko można tylko śnić :) jakby nie mogli zrobić normalnych LUDZKICH zmian to może nie było by takiego przemiału, kasa marna w stosunku do wykonywanej pracy.

@John T

Możesz wnioskować o zmianę zmiany po 3 miesiącach.

@EAA

Front. back i donut to są nazwy zmian do których każdy jest przydzielany podczas day 0. Tak jak Cię przypiszą tak będziesz pracował/a. Dopiero po 3 miesiąch możesz spróbować wnioskować o zmianę.

ona

Dokładnie. Ustawowo pracownik musi mieć jedną niedzielę wolną w miesiącu dlatego na froncie np zamiast w niedzielę to w jednym tygodniu będziesz pracować od poniedziałku do czwartku. Z kolei na zmianie weekendowej możesz pracować piątek,sobota, poniedziałek, wtorek.Na backu cały czas pracuję się środa,czwartek, piątek, sobota :) Donut z kolei pracuję cały czas we poniedziałek,wtorek,czwartek,piątek. Nie ma zmiany czwartek-niedziela. Chyba,że o czymś nie wiem. Pozdrawiam

ona

Jeszcze raz odnośnie zmiany weekendowej,żeby było jasne - pracują piątek,sobota, niedziela,poniedziałek. Jednak tak jak front muszą mieć jedną niedzielę wolną bodajże raz na 4 tygodnie, więc zdarzy się w grafiku tydzień gdzie zamiast w niedzielę zmiana weekendowa będzie pracować we wtorek. Zmiany nie są tak skomplikowane jak ktoś napisał :) Jednak przed podjęciem pracy tutaj warto się zastanowić czy taki system Wam odpowiada.

Aąbcćdeę
@EAA

Na froncie pracują dziwni ludzie... bardzo dziwni, donatem zapycha się dziury jak gdzieś kogoś trzeba wysłać a nie ma kogo, a back odwala większość roboty, bo do amazona większość zamówień dociera niestety w drugiej połowie tygodnia, tak mniej więcej od środy - czwartku...

@Aąbcćdeę

Sam jesteś człowieku dziwny.

Aąbcćdeę

Prawda boli...

@ona

Dokladnie zgadza sie.O zmianie czwartek niedziela rowniez nie slyszalem co do wolnej jednej niedzieli to tez prawda sam pracuje na froncie i jedna niedziele musimy miec ustawowo wolna przez co zaczynam od poniedzialku i pracuje do czwartku raz w miesiacu.

Barom

Czy z Jaworzna jeździ przewóz?

@Barom

Jeździ o 5.23 z Leopoldu a o 5.18 z centrum

ZXCV

Cześć.Jeździ ktoś tym autobusem z Katowic? Chciałbym wiedzieć w którym miejscu zbiera od ludzi

Krecik
@ZXCV

z placu Wolności przystanek pomiędzy Sokolską a Gliwicką

Małgorzata

Nie mogę napisać o Amazonie źle. Firma jest ok. Przesadzają tylko z normami, które są do wyrobienia jeśli jest się na 4 piętrze. Na plus jest obecność instruktorki (usunięte przez administratora), która zawsze pomoże w sytuacjach kryzysowych na dziale ob. Moja praca trwała tam bardzo krótko (usunięte przez administratora) Jeśli ktoś jest twardy, to da radę.

Czopenga

Zarobki śmieszne, wolę za tyle samo pracować w mojej aktualnej pracy :) Ochrona biurowca. Praca lekka i przyjemna. Magazynier powinien wyjść z 2500 netto... No chyba, że po czasie można premię dostać.

Alicja

Hej,prawda to,ze chodzi się z jakimiś urządzeniami,które monitoruja czy się akurat przypadkiem nie stoi?i jaka dają umowę na początku? W Adecco powiedzieli że wychodzi ok 1800 to szczerze trochę słabo za taką harowke

@Alicja

Jeszcze No byłaś a my mówisz że harówka? Nie ma zadnego urzadzenia ktory cie sprawdza , ale jestes w systemie wie logiczne ze jak nic nie robisz 30 minut to podejda do Ciebie L, zarobki minium 2000

@Alicja

Z urządzeniami: Tak i nie... zależy od działu, ale ogólnie to tak, wszyscy są podpięci do sieci, dane o każdym są do sprawdzenia, co do tego 1800... ja osobiście jak pracuje pół roku mniej jak 2k do łapki za pełny miesiąc nie dostałem... i tak to wbrew argumentom szefostwa jest bardzo słabo i nie jest wcale stawką konkurencyjną, bo z tego co wiem we wszystkich praktycznie okolicznych zakładach stawki zaczynają się od 17-18 za godzinę (w amazonii jest 15).

ek

Z tego co tu pisali, to poniżej 2000 zł miesięcznie się nie schodzi

Nowa

Bzdury piszesz, menedż. są na wysokim poziomie, liderzy również sympatyczni. Wystarczy zachowywać się jak człowiek i dobrze wykonywać swoją pracę, wtedy nie ma powodów by wylewać na tym forum swoich żali i oczerniać przełożonych :-) naprawdę są to super ludzie.

@Nowa

Od razu widać, że jesteś "nowa"...

Czesc. Pracuje się po 10 godzin,ale jak wygląda grafik? Pracuje się od poniedziałku do piątku czy może dwa dni pracy i dwa wolne?

wfwe
@Nowy

pracujesz tak jak chce Amazon. Czterobrygadówka - grafik zmieniany co miesiąc.

4 dni pracujesz 3 odpoczynku

nowy
@Czarna1996

Dobra czyli jak wypadnie, że pierwszą dniówke mam w poniedziałek to potem cały miesiąc już tak robie? (Poniedziałek, Wtorek,Środa,Czwartek?)

@nowy

do końca kariery już masz taką zmianę jak na początku ci dadzą ( możesz zmienić po 3 miesiącach jak ci nie będzie coś pasować

Zapytaj
@tak było

Każdy pisze co innego. Inni piszą, że grafik się zmienia co miesiac a Ty piszesz , że do końca kariery.Chyba nie ma takich osób, co by pasowało robić całe życie w czwartek, piątek, sobota , niedziela i nie mieć żadnego weekendu wolnego.

@Zapytaj

po pierwsze nie ma takiej zmiany czartek - niedziela , po drugie zmiane mozna dopiero zmienic po 3 miesiacach okresu probnego. polecam zadzwonic do adecco i sie dowiedziec a nie gdybac na forum . pozdrawiam

@Zapytaj

Zmienić możesz po okresie próbnym 3 miesięcznym , jak nic nie chcesz zmieniać to masz na stałe taki jak od początku dostaniesz

tak było

nie masz co liczyć ile wychodzi netto bo i tak wychodzi inaczej masz np 160 godzin x 15 2400 brutoo premia obecność 8 % to jakieś 170 zł premia produktywność to dajmy na to 150 dodatek nocny 2.60 od godziny 22- 5 zazwyczaj wychodzi 2900/3000 bruto x 0.73 daje to sume 2000/2100 na rękę

Czarna1996

Witam jaka jest stawka za godzinę brutto??

15zl

20 brutto po 3 latach

A netto??

Mochi

3 lata w amazonie, tyle przegrać.

tak jest
@Czarna1996

15zł brutto-10,50 zł netto, za pracę od 22 do 4, 17 zł brutto-12, 50 zł netto plus premia za obecność.

@tak jest

trewor

Jak kształtują się zarobki w utrzymaniu ruchu?

maniek
@trewor

4 netto z przodu

Dawid

Cześć, wie ktoś z którego przystanku przy stadionie w będzinie odjezdza bus pracowniczy?

Elo

Wniosek jest jeden, nie ma się co za bardzo starać w pracy, lepiej się trochę podbijać i być niezauważalnym :-)

yhgfs

Ja sie pytam,jakie krzesła :D ja nie zauważyłam ani jednego i pomimo jak biegałam i latałam z jezorem na wierchu nigdy nie dostałam nawet żadnej nagrody(usunięte przez administratora) straciłam tylko zdrowie i czas !!!!!

Drrryń

Jak nie ma krzesełek? Są krzesła do "spontanicznego nic nie robienia"...

liczba pi

W tego typu magazynach nigdy nie posiedzisz. Chyba, że zrobisz sobie uprawnienia na wózek widłowy.

Max

Ciężko uznać tam słowo pracować za adekwatne

John T

Hej. Czy ktoś wybiera się na badanie 10.04 .? Podobno od 12.04 mam zostać przyjęty. W związku z tym moje pytanie brzmi. .. czy kij tego dnia mogę skorzystać z.transportu pomimo (jeszcze.) nie podpisanej umowy. ?Mogę zawsze jechać na własną rękę ale zastanawiam się czy jest tam możliwość zostawienia pojazdu w miejscu z.którego.nie będę musiał zasuwac hektar.

@John T

Umowę podpisujesz na magazynie , więc wsiadasz w transport i jedziesz z resztą kierowca nie sprawdza biletów , daje tylko listę do podpisania w razie jak by nie dojechal na czas

Dzięki ????

@Tak było

A czy to prawda że nie można mieć przy sobie tel kom. ? Jestem rodzicem i ciężko mi sobie wyobrazić brak kontaktu z dziećmi przez cały dzień czy noc?

@anonymous

prawda , jedynie na 3 przerwach możesz skorzystać.

...

Nie można :)

@anonymous

Jezeli uzasadnisz ze potrzebujesz miec telefon to manager ci go zarejestruje i bedziesz mogl/a miec...znajoma jest rodzicem i w tym wypadku jakos to uzasadnila przez co moze miec telefon musisz sie dowiedziec.

Życzliwy człowiek

Pod Amazon jest ogromny bezpłatny Parking

jaskółka
@Życzliwy człowiek

A nie trzeba z niego daleko dralowac do wejścia. Bo taki mały przypal byłby się spoznic 1 dnia. Pozdrawiam

ehehehe
@jaskółka

2 kilometry od wyjścia jest parking xDDD hehehe lol wiadomo że parking przy wejściu jest xDD

@jaskółka

Parking jest przed samym wejściem.

Witam dziś miałam dzień 0 i przydzielono mi dział BRN jaki to dział

@Czarna1996

To nie jest dział tylko kod zmiany... robi się wesoło widzę...

@Drrryń

Jestem nowa mam prawo nie wiedzieć

Aazielo

Ale z was cebulę naprawde chcecie robić w tym (usunięte przez administratora) to mało powiedziane za 1500zl haha . Teamliderzy po hilwce nic nie wiedzą cwaniaki po fachu

@Aazielo

1500 zł zarabiasz tam? Chyba dużo bumelek robisz i na L4 siedzisz? Żałosne takie wypociny nieroba jakiegoś. Nikt Ci w to nie uwierzy. Więc nie wysyłaj się oszuscie.

Drrryń

Przy 1500 widać nawet ustami ci nie wychodzi, to dopiero tragedia...

Zostaw merytoryczną opinię o Amazon - Sosnowiec

• Jak się pracuje w Amazon?

Zobacz opinie na temat firmy Amazon tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 836.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Amazon?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 629, z czego 112 to opinie pozytywne, 200 to opinie negatywne, a 317 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Amazon?

Kandydaci do pracy w Amazon napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Amazon
1.8/5 Na podstawie 1040 ocen.

Amazon