Ensono Sp. z o.o.

Opinie o Ensono Sp. z o.o.

XYZ

Likwidujemy SD- nie likwidujemy SD. Nie likwidujemy- likwidujemy. I tak w kółko. Jeden wielki nieogar, spychologia i nikt nic nie wie. Zero wsparcia, czcze słowa i brak organizacji. O jakimkolwiek planie rozwoju nie wspominając. Jedno mówią, robią drugie. Podwyżki? Zapomnij, nawet jeśli zasłużyłeś, bo wiecznie nie ma budżetu. Polski dział traktowany najgorzej, Hindusi mają lepiej, a jakość pozostawia wiele do życzenia, PL musi po nich sprzątać. Kiedyś poleciłbym, teraz sam się ulatniam. Nowej pracy szuka już większość, jeśli nie każdy (w szczególności na niższych liniach). Dramat.

Jakie godziny pracy obowiązują w Ensono Sp. z o.o.?

24/7 system pracy 6-14 8-16 14-22 22-6

Agares

To zależy od działu. Są działy pracujące 24/7 ale są też takie które pracują tylko na zmianę dzienną od pn do pt

@Agares

Czy godziny nocne są inaczej liczone?

AnonimowyAnonim
@Leszek

Jest jakiś śmieszny dodatek za nocki (wynikający z przepisów prawa) + bodajże 25% od podstawy dodatkowo (można powiedzieć benefit :P ) Godziny totalnie losowe jeśli chodzi o L1 i L2, grafik zmieniany trzy razy dziennie

@AnonimowyAnonim

To ile realnie na rękę się wyciągnie tu? :) Podasz jakieś konkrety?

Stop

I tak usuną to po co?

Fester
@Leszek

To zalezy na jakim stanowisku. Jesli rozmawiamy o SD, L1 i L2 to dla tych ostatnich (L2) widełki zostaly zwiekszone o 2k z 8-10 do 8-12. L1 pozostalo bez zmian (z tego co mi wiadomo). Wynoszą tyle ile wczesniej podano. Nie zmienia to faktu, ze zaden z "doswiadczonych" pracownikow o jakiejkolwiek podwyzce moze zapomniec. Nowo zatrudnione osoby otrzymuja o wiele lepsze warunki (wiadomo, rynek nieustannie sie zmienia i ciezko kogos znalezc na support 24/7 przy takiej inflacji) bez zmiany widełek płacowych), aczkolwiek ostatnimi czasy odpływ pracownikow jest ogromny. Góra nie robi sobie nic z tego a nowi pracownicy nie nadążają z wdrożeniem i strzelają takie babole, że ręce opadają. Gdy podejmowałem pracę nie było to do przyjęcia a teraz nikt tego nie widzi. Nie wazne na jakiej pozycji jestes, wazne abys robil jak najwiecej zgloszen. Nic poza cyframi sie nie liczy (ale jakiego wyniku bys nie wykrecil to o podwyzce, nawet po kilku latach mozesz zapomniec. Dlatego niebawem czas i na mnie. CYAAAAAA

Ex-pracownik

W okresie 2019-2020 bylo super, pozniej byla zmiana i bardzo sie posypalo. Dobrzy ludzie opuscili firme i zaczela sie prawdziwie korporacyjna dlubanina - a ciagle sie bronili ze korporacja nie sa Kasa - slaba jak na to co tam sie robi Ludzie - wporzadku i to jest duzy atut Menagement - jesli chodzi o linie techniczne ok jesli chodzi o SD, totalna olewka, zero jakichkolwiek spotkan, trzeba dopraszac sie o 121. Patrza na Ciebie przez pryzmat cyferek Benefity - spoko Struktura pracy - system zmianowy - do bani Generalnie w gdansku jest conajmniej kilkanascie firm ktore oferuja lepsze zarobki i przyjazniejsze warunki pracy

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Ensono Sp. z o.o.?

Kolo

Nie ma szans duże wymagania.

Woju
@Kolo

Osoby bez doświadczenia mają szansę, poprzednia odp jest zbyt ogólna. Ensono to kilkanaście działów i zależy od stanowiska i działu, do którego się rekrutuje.

@Kolo

Jakie w takim razie są te wymagania według Ciebie? Możesz napisać? Bo komentarz niżej trochę co innego mówi.

Jak oceniasz przebieg rozmowy rekrutacyjnej w firmie Ensono Sp. z o.o.? Jakich rad mógłbyś udzielić osobie, która rozważa skorzystanie z zaproszenia na spotkanie w tym miejscu? Czy poleciłbyś jej, a może odradził wykorzystanie szansy?

Ensono samo w sobie jest niezłe jeśli ktoś się chce czegoś nauczyć. Pieniądze na wstęp mogą być całkiem w porządku, lecz tutaj kończą się pozytywy. Atmosfera w firmie jest przyjazna dopóki nie chodzi o statystyki. Liczą się procesy, a nie ludzie. Do rozliczeń wydajności brane pod uwagę są jedynie zamknięte zgłoszenia, czyli lepiej robić tonę łatwych zgłoszeń zamiast mniejszą ilość tych trudniejszych; z kolei te, które są eskalowane do innych linii wsparcia praktycznie nie są brane pod uwagę gdy chodzi o naszą efektywność. Brak płaskiej struktury organizacyjnej jest odczuwalny (lub też pozory jej obecności), a liderzy zespołów często są nieosiągalni lub rzadko kiedy mają dostateczne pojęcie techniczne by wspomagać pracowników, których nadzorują. Bardzo ciężko jest tutaj uzyskać podwyżkę lub awans, a gdy się wreszcie dostaje, to otrzymana podwyżka jest głodowa. Osoby awansujące wewnątrz otrzymują mniejsze pensje niż ci, którzy przychodzą z zewnątrz od razu na dane stanowisko. Odradzam pracę w większości przypadków, chyba, że ktoś się chce czegoś nauczyć z danego stanowiska.

Czytałam, że jakieś kosmiczne wymagania mają w tym Ensono. Prawda to? :))

WąsatyZbir

Nie polecam z prostych powodów. Wielkie wymagania za średnią kasę. Przykładowo znam kolegów którzy pracują dla klienta i w Sokołowie mają windows, VMware, SQL, netscalery, citrix , exchange, storage, i pewnie coś jeszcze i no na 3 lini. Na oncallu trzeba brązowe spodnie ubierać bo strach. Na takie wymogi to oferują 10-12brutto. Chociaż próbują ludzi zachęcić już nawet 14 brutto dają i pracę zdalna bo się dużo ludzi pozwalniało. Dużo roboty i kasa średnia brak podziału na konkretne specjalizacje dlatego nie polecam.

ITkid
@WąsatyZbir

No to teraz oferują mniej ;)

Jak jest z pakietem medycznym w Ensono Sp. z o.o.? Można dołączyć rodzinę?

Adas

Mozna tylko jest tam Luxmed. Płaciłem chyba jakoś 200zł co miesiąc a jak chciałem zarejestrować zona to na specjalistę czekało sie w Gdańsku 2-3 miesiące, wiec i tak chodziłem prywatnie. Uważam z sam pakiet Lux-med to bieda:) lepszy jest Allianz lub Medicover ale to tylko moja opinia bo korzystałem ze wszystkich i Luxmed wypada najgorzej. Nie watro opłacać bo w skali roku wydasz ponad 2 tys to lepiej prywatnie sobie isc jak akurat potrzeba. I duży minus jak się zapiszesz to po roku możesz się wypisać czy tam w jakimś okresie tylko.

@Adas

Skoro pracujesz w firmie to na pewno będziesz w stanie odpowiedzieć mi na parę pytań. O opiece medycznej już wszystko wiem bo dość jasno wytłumaczyłeś temat. Chciałabym się dowiedzieć natomiast czy na jakieś inne benefity można liczyć od firmy? Np. karta multisport lub coś innego?

@Anna

Masz wszystkie odpowiedzi nizej w komentarzach - jest system kafeteryjny gdzie dostajesz duza ilosc punktow, 1 punkt=1zl i mozesz je wykorzystac na co chcesz.

Adas
@Anna

@Anna masz karte multisport, karte lunch 190zł plus punkty benefit chyba jakos 200punktów czyli 200zł czy jakis tak. Ogonie firma ma fajny socjal lecz akurat pakiet medyczny to bieda

ByłyPracownikBrodacz

Generalnie to odradzam. Duży scope za słaba kasę jak dla mnie. Cału doświadczony Linux i Windows team się zawinął bo dostali lepsza kasę gdzie indziej. Ensono dba o pracownika ale nie jest to warte tego całego stresu lepiej zmienić firmę na inna. Jakiś rok temu robili redukcje etatów w US to z dnia na dzień wywalili sporo osób tak porostu (gdzie szacunek dla pracownika) Na 3 lini jak ktoś tam napisał to (multi scope) szczególnie w Windows UKej bo przecież są superbohaterami (heros :) Wiec jak bierzesz oncalla to brązowe spodnie przez cały dyżur trzeba mieć ubrane.

KaziuIT

Pracuje kilka lat uwazam ze negatywne opinie sa spowodowane wprowadzanie globalizacji oraz praca na 1-2 lini moze byc bardziej stresujaca. Tak to juz jest przekazujac czesc obowiazkow do Indii jakosc spada i pootrzebny jest czas aby wszystko sie dogralo. Plusy: - Lokalizacja - dostajesz 288 punktow na karte benefit i z tego mozesz kupic (multisport, ubezpieczenie i LuxMed) lub poprostu zbierac kase w skali roku troche sie nzabiera 3500zl - Meet and Eat oraz Masaże w biurze (obecnie waidomo ze nie ma bo Covidek :) - Parking 3 minuty od budynku bądź mozliwość wylosowania jednego z trzec pilotów do parkingu podziemnego raz na kwartał. - Możliwość pracy zdalnej 1/tydzień to zalezy znam ludzi co dojerzdzaja z Bydgoszczy i bywaja rzadko na miejscu wiec mozna wiecej :) Minusy: - Dla mnie duzym minusem jest duzy skolp czasami czyjesz sie jak czlowiek orkiestra :) - Kasa nie jest zla ale wydaje mi sie za konkurencje placi troszke wiecej - Nie widze mozliwosci rozwoju w technologii cloudowej nie mam w Polsce takiego zespolu. Co przekalda sie na to ze ludzie szukaja w innych firmach rozwoju. Mi osobiscie pracuje sie dobrze nie mam ciscnienia Ale brakuje mi mozliwosci pracy z nowymi technologiami jak AWS czy Azure Wolalbym zeby byl wiekszy podzial na specjalizacje ( Storage to Storage, Network to Network a nie czlowiek orkiestra) mam nadzieje ze doczekam takich czasow. Chyba ,ze juz nie bede pracowal w Ensono Pozdrawiam

Winda

Pracuję w Ensono od dwóch lat. Na początku zatrudnienia było fantastycznie. Dużo pracy, ciekawe tematy, niezłe benefity tylko trochę mało kasy, jak na Gdańsk. Od zeszłego roku zaczęło sie psuć, atmosfera zaczęła się robić toksyczna, management kompletnie oderwany od rzeczywistości zamienił traktowanie pracowników jak ludzi w traktowanie ich jako cyferki w excelu. Dokładaja coraz więcej obowiązków bez żadnej zachęty czy szkolenia, tematy są wrzucane gdy ludzie maja wolne i jesteśmy z tego rozliczani. Ludzie są przepracowani, zbyt małe obsady na 9cio godzinnych nockach. Zatrudniani są ludzie kompletnie bez wiedzy, nie tylko w Polskim oddziale, ale w pozostałych również. Management MMC nawet gdy już próbuje coś poprawić, bądź usprawnić, jest podkopywany przez wyższy management, który blokuje jakiekolwiek dobre pomysły. TL&DR: Plusy: - Lokalizacja - multisport, ubezpieczenie i LuxMed bez dopłat - Meet and Eat oraz Masaże w biurze - Parking 3 minuty od budynku bądź mozliwość wylosowania jednego z trzec pilotów do parkingu podziemnego raz na kwartał. - Możliwość pracy zdalnej 1/tydzień Minusy: - Oderwany od rzeczywistości wyższy management - Przytłaczająca ilość pracy na zbyt małą ilość ludzi - (aktualnie) Atmosfera zaszczucia i ogólny strach przed wyrażaniem jakiejkolwiek opinii

pytanie
@Winda

o jakiej sekcji mówisz 1,2 czy 3 linia

Mariusz90

Jak wygląda praca na stanowisko Network Support Engineer L3? Czy bez CCNP jest szansa na 12 tys brutto? Duże wymagania? Jest w trakcie CCNP.

Tytus

Dla mnie to bardzo dobry pracodawca ale ja staram się byc dobrym pracownikiem , może wszyscy tak powinni?

witam, nie polecam pracy w tej firmie na stanowisku help desk agent; - biorą z łapanki większość osób posługujących się jako tako j. angielskim - atmosfera bardzo korporacyjna ,nastawienie na wyniki ,przerwy wyliczane co do sekundy za pomocą oprogramowania - niesamowicie słabe szkolenia wstępne po których wrzucają na głeboką wodę, - praca 3 zmianowa w tym na nocki po 9 h - brak umiejetności ułożenia grafiku - po nockach od razu są poranki itp. - brak kooperacji między zespołami jak i wewnątrz zespołów - b. duża rotacja ,mało kto przeżywa okres próbny i spełnia wyśrubowane wymagania pracodawacy na plus - zarobki ,benefity ,masaże itp. ( w sumie po to aby człowiek zapomniał że istnieje coś takiego jak życie prywatne) praca dobra dla ludzi bez doświadczenia zawodowego chcących zarabiać minimum 3k

Dobry system benefitow, miła atmosfera, bardzo fajni ludzie. Zarobki - bardzo przeciętne, konkurencyjne firmy oferują stawki podobne:, L1 - ensono wygrywa, L2 podobnie jak u innych, L3 - dużo mniej niż w innych firmach. Zarobki w godzinach nocnych slyszy się że sa niskie, ten sam team również skarży się na obowiązkowe godzinne przerwy. Duże problemy organizacyjne, informacje otrzymane od różnych osób są całkiem inne, chaos. Praca wydaje się byc dobra na poczatek kariery w IT, specjalistom odradzalbym.

Turbo

Orietujesz sie jake sa zarobki na 3 lini winnych firmach? z tego co wiem to w Ensono na 3 lini widelki sa 10-12 brutto

w innych firmach :)

dddd

10-12 ale można negocjować wyżej

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Ensono Sp. z o.o.? Są one dodatkowo płatne czy jest możliwość odbioru godzin?

dddd

na ogół istnieje możliwość wyboru - $ albo wolne

kij

kija ma dwa koncie, cos jest na rzeczy,firma swierza pojawiaja sie konflikty :)

@kij

Dopiero zbieram informacje o Ensono, więc jestem ciekawa, co miałeś na myśli, pisząc, że pojawiają się tam konflikty. Może mógłbyś trochę rozwinąć tę myśl? O jakie konflikty tu chodzi?

Combobombo

Nie polecam. Kasa słaba jak na Gdańsk przy tak dużych ilościach nocek i pracy w święta. Nie potrafią zrobić porządnego grafiku. Z zarządzaniem ludźmi mają problem. Z jednej strony: sam zapytaj, sam napisz, sam zorganizuj a z drugiej strony jak już to zrobisz sam to leci mail z informacją jak bardzo zły jesteś i nie powinieneś tego robić bo jednak w sumie ktoś sobie przypomniał że ma stanowisko managera i finalnie to jego zadanie. Spokojnie, zostaniesz powiadomiony jak bardzo jesteś beznadziejny. Nocki zazwyczaj samotne, wiec rano telefon lub mail dlaczego zostało tyle pracy na kolejne zmiany - odpowiedz jest prosta - dajcie więcej ludzi na noc. Ogólnie atmosfera w miarę miła, ale z zarządzaniem faktycznie jest problem co sprawia że ta firma funkcjonuje tak jak funkcjonuje - nieciekawie.

Bubu
@Combobombo

co za bzdura! kolejny sfrustrowany-zwolniony, bo mu się pracować nie chciało a teraz żółć wylewa. typowe ...

egzo
@Bubu

szkoda ze nie ma portalu z opiniami o pracownikach :D

Combobombo
@Bubu

Sfrustrowany-zwolniony?? Kolejny?? Czyli tym wpisem udowadniasz że Twoja kochana firma, której tak zaciekle bronisz zwalnia ludzi na potęgę. Typowe dla miejsc pracy gdzie zarządzanie przez tak zwanych „menagerów” czy też „team leaderów” leży i kwiczy. Typowe.

Turbo

Pracuje się bardzo dobrze zarobki są bardzo konkurencyjne jesli sie nie myle to widełki sa jawne sd 4-6tys,1 linia 6-8 tys, 2 linia 8-10tys, 3 linia 10-12 tys, jest dużo benefitów takich jak karta Multisport opieka medyczna. Młoda firma widac że zalezy na pracownkiach raz w miesiacu sa masaże oraz pizza day, owoce i pewnie cos jeszcze nie pamietam. Jak ktos chce sie rozwijac to mysle ,że Ensono to bardzo dobre miejsce.

Adrian
@Turbo

Wymieniłeś zarobki, które firma Ensono oferuje na poszczególnych liniach. Będziesz tak uprzejmy i wyjaśnisz, czym są tzw. linie w tej firmie? Jest to nazewnictwo stanowisk, czy może coś innego? Abym mógł zadać kolejne pytania, proszę o sprecyzowanie tej kwestii.

Tutejszy
@Adrian

Tak okresla sie stopien doswiadczenia i wiedzy umiejetnosci od posdtawowego do zaawansowanego. W wiekszosci zespołów technicznych jest jakis podzial przyklodowo junior, regular senior.

Nero

Ensono to moja druga praca związana z IT. Dla większości osób z mojego Teamu, to nawet pierwsza. Firma nie jest największą, w związku z czym jest niemal nieustanna możliwość rozwoju, na dalsze linie, czy na zupełnie inny dział. Obowiązków również niemal z dnia na dzień dochodzi, więc nie sposób się nudzić. Zdecydowanie polecam na początek kariery, a potem do zostania na dłużej ;) Zarobki według mnie bardzo dobre, premie uznaniowe, karty lunchowe, dużo punktów w MyBenefit (które można wymienić na Multisport, LuxMed, czy ubezpieczenie na życie - resztę można wykorzystać we własnym zakresie). To wszystko oczywiście poza benefitami comiesięcznymi czy okazjonalnymi w biurze (pizza, lody, masaże, liczne wyjścia) Niektóre z teamów pracują w trybie 24-godzinnym, inne np. do godziny 18, nie ma tu niedomówień, od razu będzie informacja o możliwych zmianach. Nocki i niedziele oczywiście dodatkowo płątne. Parking jest ogólnodostępny na poziomie -1 w budynku, na abonament. Co kwartał jest możliwość wylosowania 3 pilotów z miejscami postojowymi na poziomie -2, dla pracowników oraz mieszkańców. Darmowym popularnym parkingiem są okolice Starego Maneżu, skąd jest dosłownie 3 minuty drogi.

Adrian
@Nero

Ciesze się, że jesteś zadowolony ze swojej dotychczasowej pracy w firmie Ensono. Dla osób rozpoczynających karierę w branży IT Twoje informacje będą na pewno bardzo cenne. Mógłbyś do swojej wypowiedzi dodać, jak wygląda system pracy w tej firmie? Pracujemy w systemie 8-godzinnym, czy może dłuższym?

Zostaw merytoryczną opinię o Ensono Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Ensono Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Ensono Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ensono Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 0 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Ensono Sp. z o.o.