3 Dodaj opinię
3 78 631 5 1

Opinie o IFA POWERTRAIN POLSKA SP. Z O.O.

Pracodawca

Aktualność
Szanowni Państwo,
Zwracamy się do Państwa z prośbą o zamieszczanie postów, informacji, które mieszczą się w kanonach kultury wypowiedzi. Jesteśmy otwarci na krytykę, pod warunkiem, że ma ona charakter konstruktywny. Niejednokrotnie wypowiedzi zamieszczane na portalu obrażają osoby pracujące w firmie, naruszają godność pracowników i naszych współpracowników oraz naruszają dobre imię i wizerunek firmy.
Dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie kierowane do nas sprawy rozwiązywać na bieżąco. Kreujemy środowisko, gdzie możecie Państwo bezpośrednio składać uwagi do Dyrektora Zakładu, bezpośredniego przełożonego oraz Przedstawicieli Załogi. Jeśli chcecie Państwo podzielić się zauważonymi naruszeniami i zachować anonimowość, możecie Państwo przekazywać informacje na adres mailowy opinion.uja.service@ifa-group.com.
W ostatnim czasie pojawiło się wiele postów mających charakter naruszający godność kobiet pracujących w firmie, przykład poniżej:

Firma IFA Powertrain Polska nie wyraża zgody na kierowanie tego typu uwag, które naruszają zasady etyki współpracy, zarówno w kierunku kobiet jak i mężczyzn.
Prosimy o zwrócenie uwagi na fakt, że sposób w jaki wyrażacie Państwo opinie na temat firmy IFA Powertrain Polska prowadzi do naruszenia dobrego imienia firmy. Chcielibyśmy podkreślić, że zgodnie z art. 100 § 2 pkt 4 Kodeksu Pracy, pracownik jest obowiązany w szczególności dbać o dobro zakładu pracy, chronić jego mienie oraz zachować w tajemnicy informacje, których ujawnienie mogłoby narazić pracodawcę na szkodę.

Pracowniczy obowiązek dbania o dobro zakładu pracy, to także obowiązek dbania o dobre imię zakładu pracy – pracodawcy. W naszej ocenie w wielu przypadkach zostało ono naruszone. W tej sytuacji można również mówić o naruszeniu dóbr osobistych spółki IFA Powertrain Polska. W skrajnych sytuacjach tego typu publiczne wpisy mogą stanowić przestępstwo zniesławienia określone w art. 212 Kodeksu Karnego. Wolność słowa nie ma charakteru absolutnego. W przypadku przekroczenia ram dozwolonej prawem krytyki, spółka IFA Powertrain Polska podejmie kroki w celu ochrony swojego dobrego imienia.

Apelujemy o to, aby sprawy wewnętrzne poruszać na spotkaniach temu dedykowanych czyli m.in. na spotkaniach z Przedstawicielami Załogi, z Dyrektorem Zakładu lub zgłaszać do bezpośrednich przełożonych. Sprawy dotyczące wewnętrznego porządku i organizacji pracy w IFA Powertrain Polska, nie mogą być poruszane na forum publicznym.

Pozdrawiamy,

IFA Powertrain Polska
Tak5Nie32
nowy Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 1 dzień.
Nazwa działu: Produkcja

Cześć Jak wygląda praca w Utrzymaniu ruchu ?? Jak kierownicy ?? Są w porządku?

dzimi

Cześć Jak wygląda praca na magazynie ,jak tam atmosfera i zarobki

jimi
@dzimi

Jest (usunięte przez administratora) atmosfera raczej dobra,zarobki jak wszędzie.Od wypłaty do wypłaty.

Dzimi Nowy wpis
@jimi

A jak liderzy dociskają czy są ok

Joanna Nowy wpis
Nazwa działu: Produkcja

Jakie są zarobki dla osoby nowo przyjętej na produkcję takie "na dzień dobry" ?

pracownik Nowy wpis
@Joanna

Około 2000-2200 netto.Po okresie próbnym może być 2500-2600.Praca na 3 zmiany+dodatkowe soboty/niedziela (do wybrania)

Po zawodowej szkole

W tej firmie dyrektor zajmuje się nadgodzinami. Paranoja

Tak1Nie3
Axis
@Po zawodowej szkole

Najpierw zejście z 4 brygad, teraz bez nadgodzin..

Nova

Witam czym zajmują się kobiety w tej firmie i czy jest ciężko?

produkcja
@Nova

Tym samym co mężczyźni :) czy jest ciężko? Zależy gdzie trafisz

Dzimi
Użytkownicy czekają na odpowiedź 7 dni.

Cześć Jak wygląda praca w magazynie i jakie są zarobki no i oczywiście atmosfera?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 7 dni.

jak wygląda praca na magazynie?

TakNie1
Użytkownicy czekają na odpowiedź 7 dni.

Cześć jak wygląda praca w magazynie jaka atmosfera?

ASW
Nazwa działu: Produkcja

Nie wiem jak na innych działach ale na ASW dużo osób myśli o zmianie pracy lub zmianie działu. Zaczyna się wykorzystywanie pracownika zero awansów, podwyżek ale za to zaczynają wprowadzać pracę na dwie linie. Taka praca to dwa razy więcej pomiarów które czasem trwają nawet 2 godziny spowodowane jest to brakiem wystarczającej ilości maszyn pomiarowych żeby sprawnie przeprowadzić pomiary dwa razy więcej wypisywania dokumentów, nie da się tego czasem ogarnąć samemu żeby przypilnować maszynę i produkować dobre części.

Broda
@ASW

Ten dział zawsze był traktowany po macoszem,niema awansów i premi gdzie na Asg i koszykach po pół roku ludzie awansują tu można przerobić 3lat i więcej i nic się nie zmienia a wymysł z dwiema liniami doprowadzi do czystki na nim bo jest nerwówka i stres przy produkcj na nie stabilnych maszynach gdzie wymiar skacze nad jedna liną jest cieżko zapanować a dwie to koszmar z ulicy wiązów

Ron
@Broda

Też myślę nad zmianą pracy. Praca na dwie linie to ciągła nerwówka tym bardziej że skacze wymiar i maszyna się cały czas zatrzymuje. Skończy się tym że ludzie uciekną do innych firm i będą produkowane części z złym wymiarem

Yo

Co tam w logistyce?

TakNie

A jest jakiś dział gdzie nie ma cyrku?

Dzimi

Cześć jak wygląda praca w magazynie jaka jest atmosfera i jacy sa liderzy?

Neutralny

Czytając te wypowiedzi mam wrażenie że zakład ten to ISTNY (usunięte przez administratora).

Cnc operator
@Neutralny

Może nie cały zakład ale podejście do czasu i życia prywatnego pracowników biura do produkcji faktycznie jak alfonsa do.....

ifowski murzyn

Witam. Pytanie, dlaczego niby 4 stycznia to jest sobota, jest dniem roboczym na asw ? Nie dość że każecie tyrać w soboty przed świętami to jeszcze po sylwestrze za damski c*uj mamy soboty robić ? Firma (usunięte przez administratora) Nie macie za grosz szacunku do człowieka !

Tak22Nie
Adik112
@ifowski murzyn

Nikt cię nie trzyma za rękę, mamy wolny rynek.... A po drugie zawsze możesz odmówić, nawet jak dostaniesz pisemne polecenie nadgodzin, a po trzecie jak wiadomo o nadgodzinach miesiąc wcześniej to nie jest to szczególna potrzeba pracodawcy, taka potrzeba wynika nagle i nie jest planowana, więc śmiało możesz odmówić, a jak będą cię straszyć albo dadzą pisemne polecenie, proponuję zgłosić do PIP, nawet jak odmówisz to nie mają cię prawa zwolnić.... Ehh przeczytaj kodeks pracy i punkt o szczególnych potrzebach pracodawcy i o odmowie pójścia do pracy

nadgodziny
@Adik112

popatrz jak 1.10.2019 r @IFA POWERTRAIN wypowiedziała się na temat nadgodzin: 01.10.2019 16:08 Pracodawca Art.151 Kodeksu Pracy dopuszcza pracę w nadgodzinach z uwagi na szczególne potrzeby Pracodawcy. Jednym z podstawowych obowiązków pracownika jest dbanie o dobro Zakładu. Odmowa pracy w nadgodzinach stanowi naruszenie obowiązków pracowniczych. Pracownik może odmówić pracy w godzinach nadliczbowych tylko w wyjątkowych przypadkach, gdy dotyczy to: - kobiet w ciąży - pracowników młodocianych - pracowników niepełnosprawnych - pracowników posiadających zaświadczenie z Medycyny Pracy o potrzebie czasowego powstrzymania się od pracy - osób opiekujących się dzieckiem do lat 4, jeżeli nie wyraziły zgody na pracę w nadgodzinach według nich to nie tak łatwo nie przyjść

Cnc operator
@nadgodziny

Sformułowanie „szczególne potrzeby pracodawcy” wskazuje, iż uprawnienie pracodawcy do nakazania pracownikom pracy w godzinach nadliczbowych powstaje w sytuacjach wyjątkowych, niemających charakteru normalnego, typowego. „Szczególne potrzeby pracodawcy” stanowią zatem potrzeby specjalne, niecodzienne, odróżniające się od zwykłych potrzeb związanych z prowadzoną działalnością (zob. uzasadnienie wyroku Sądu Najwyższego z dnia 26 maja 2000 r., sygn. akt I PKN 667/99). Nie są to okoliczności związane z normalnym funkcjonowaniem zakładu pracy, np. wzrost zapotrzebowania na pracę wynikający ze zwiększenia liczby zamówień lub zwiększenia zakresu działalności przedsiębiorstwa. Wyjątkowość „szczególnych potrzeb pracodawcy” sprawia, iż mająca w nich swoje źródło praca w godzinach nadliczbowych winna mieć charakter niezaplanowany. Co więcej, nie powinna ona stanowić reguły, lecz coś nadzwyczajnego.

ggn
@nadgodziny

Pracodawca ma prawo zobowiązać zatrudnionych do wykonywania pracy ponad ustalony wymiar tylko w szczególnych okolicznościach. Chodzi o sytuacje wyjątkowe, niecodzienne, których nie można było przewidzieć.

Henryk
@Cnc operator

Dokładnie! jak pisze cnc operator. A u nas nadgodziny są planowane i w tym momencie jest po kodeksie pracy.

Też pracownik
@Cnc operator

No to oni mają nagłą nie oczekiwane wymówki przecież zawsze jest wpisane na nakazach "możliwe nieoczekiwane zatrzymanie linii klienta w Niemczech" którego nigdy nikt się nie spodziewa a to że w grafiku już tydzień wcześniej masz wpisane nadgodziny to przypadek.

Operator 1112
@ifowski murzyn

To jest trochę żenujące, kiedyś jak w IFA była potrzebna przyjścia na nadgodziny to potrafili zachęcić pracownika i dać dodatkowo premie za przyjście, i chętnych było do przyjścia zawsze sporo, a teraz żenada zmuszanie pracowników jakimiś nakazami, to tylko pokazuje, że robi się coraz gorzej

Tak5Nie1
Agnieszka
@Operator 1112

Jak czytam takie rzeczy typu- obowiązek pracownika do nadgodzin szczególny interes firmy nakazy polecenia służbowe to oznacza jedno. Nici z życi. Trzeba się ewakuować na wiosnę. Ifa to prywatna firma. Nie służba. Pracownik to nie żołnierz z rozkazem.(usunięte przez administratora) Że jest 5 A nie 50siat procent bezrobocia? Że za bramą jest pole A nie tłum bezrobotnych? Przypominam. Wypowiedzenia najkorzystniej złożyć w ostatnich dniach bieżącego miesiąca. Na piśmie..

Pracownik randstad

Przypominam pracownikom, iż nadgodziny weekendowe są do wybrania.

Mat

Jakie są zarobki w firmie na początek może ktoś coś napisać

Arti
Nazwa działu: Produkcja

Hej mam pytanie czy są w IFa premie albo czy będą? Ktoś coś wie na ten temat??

Romek
@Arti

Nie było, nie ma i nie będzie.

Tak4Nie1
Gustaw

Narzekać każdy potrafi. Szkoda że nie na odwagi wypowiedzieć się na temat firmy w pracy nawet wśród kolegów-co boi się czego? Zasłaniać się portalem każdy potrafi. Nikt nikogo na siłę nie trzyma. Począwszy od kierowników zmian, liderów i wyższego szczebla osób zarządzających z różnych działów po HR i inne osoby uważam ich działania za pozytywne. Jest lepiej niż w momencie kiedy firmą zarzadzaly inne osoby. W końcu jest porządek i działania jak w każdej normalnej firmie. Pracuje już sporo czasu i ktoś kto negatywnie wypowiada się o firmie IFA nie pracował w innych firmach albo niech sobie przypomni dlaczego odszedł z poprzedniej. Kawa -limit!Bardzo dobrze. Mając jedną przerwę ile kaw idzie wypić? 3,4? Na pewno nie. Pisząc że ktoś jest poszkodowany że zabralo mu sie kawę widać że opuszcza miejsce pracy po to aby się napić dodatkowej kawy. Jak ktoś kawy nie pije to aby było sprawiedliwie ma przerwać pracę i poczekać aż kawosze skończą? Brawo za przemyślane i dobre posunięcie. Niektóre osoby po prostu przeszkadzały. IFA to firma przyjazna, atmosfera jest dobra, praca nie jest ciężka i pozwala się rozwijać. Jak ktoś chce pracować i pokaże na co go stać to jest doceniany i może się rozwijać ucząc procesów na swoim dziale. Pozdrawiam

Tak8Nie34
Tadek
@Gustaw

Także uważam że odkąd jest nowy Lider na Asw jest pożadek,czystość i zaczyna to funkcjonować.Widać gość się stara,ma szacunek do pracownika.Oby tak dalej.A praca będzie przebiegała w dobrej atmosferze.

Tak6Nie23
Xyz
@Tadek

Chlopie sam o sobie piszesz opinie?

Tak16Nie
Neutralny
@Gustaw

Drogi Gustawie, cóż za merytoryczna wypowiedź-brawo! Tylko że tak przyczepiłeś się tej kawy że troszkę to żałosne- wiadomym jest że to forma oszczędności firmy (nie ładnie jest tak coś dawać a potem odbierać swoją drogą)- piszesz o opuszczaniu stanowisk przez pracowników- a może warto przyjżeć się osobom palącym? Moim zdaniem stanowi to większy problem niż ta nieszczęsna kawa, wiesz co jest w tym najgorsze? Bardzo często to właśnie kierownicy przymykają na to oko- ile razy było tak że 3/4 zmiany wyszło sobie na dymka chwaląc się przy tym że Pan X na to pozwala...nie wiem co dla Ciebie znaczą działania pozytywne- ale to raczej nie sprzyja firmie gdy pracownicy łamią zakaz opuszczania stanowiska pracy niejako za przyzwoleniem zwierzchnika. Mam sobie przypomnieć dlaczego odszedłem z poprzedniej firmy...hmmm? Pewnie dlatego że nie było w niej szansy na rozwój, zarobki na średnim poziomie, kiepska atmosfera- większość z Nas kto podjął pracę w tej firmie wiązał z nią niejako nadzieje, "że będzie lepiej"- tak to się zapowiadało- więc nie zgadzam się z Tobą że teraz jest lepiej- może jedynie dla osób które dążąc po trupach do celu siedzą na wyższych stanowiskach..i może właśnie tam jest ta przyjazna atmosfera? Zarzucasz Drogi Gustawie że osoby tu piszące zasłaniają się portalem- no tak- bo mamy nadzieję że osobom to czytającym może zapali się lampka w głowie i dojdą do wniosku że może jednak nie jest tak kolorowo. I mylisz się że ludzie nie rozmawiają o tym- może po prostu nie słyszałeś o tym bo jest na jakimś bajkowym dziale gdzie jest kraina miodem i mlekiem płynąca lub też jesteś jednym z kierowników więc raczej nikt nie ma odwagi iść i wyżalić się Tobie:) I jeszcze jedno: nie zgadzam się że w tej firmie wystarczy tylko chęć do pracy, rozwoju- często o tym decydują jakieś sympatię lub też antypatie- a może wspólne zainteresowania? Jeżeli czyta to ktoś z kierowników, liderów- nie wrzucam wszystkich do jednego worka- byłoby to niesprawiedliwe- każdy z Nas wie jak jest i co ma sobie do zarzucenia- a może skłoni to kogoś do refleksji nad tym jakim jest pracownikiem.

Tak14Nie3
Rex
@Tadek

Sam kilkukrotnie widziałem jak wydzierał się na pracowników aż się czerwony zrobił. To jest szacunek do pracownika? Chłopie gdzie Ty wcześniej pracowałeś? W obozie przymusowym, że to dla Ciebie szacunek?

Tak7Nie
Tadek
@Rex

Ja tez bym sie wydarł jakbyś swoją robote mógł zrobić w trzy dni a robisz to w tydzień.Kawka i papierosek i obraza majestatu bo ty jestes fachowcem.Lider to urodzony przywódca stara się i to widać.Jesli by pozwolił na takie zachowanie jakie dotychczas prowadziliście to wybacz.Bądz facetem i przyjmij to na klatę i jesli jestes takim specem to się wykarz.Nie ma ideałów.Myśle że to gość na wysokim poziomie i takie jest moje zdanie.

Tak2Nie7
@Gustaw

Nie wiem czy kolega Gustav widział albo wie jak się pracuje w cywilizowanych krajach, za zachodnią granicą, przerwy kawy itd. To norma i nikt nawet nie myśli komuś zwrócić uwagę dopóki realizowany jest cel, masz zrobić 800 sztuk robisz 800 i wszyscy są zadowoleni i wyłączasz maszynę i siedzisz a tutaj jakby zobaczyli wyłączona maszynę to zaraz afera pomimo zrealizowanego celu... Ale jesteś typowym Polakiem, normy wysrobowac a potem stekać że się nie ma czasu iść do WC , ogarnij się i zobacz jak ludzie żyją i pracują, a jak chcesz tak bardzo pracować bo taki jest twój cel życiowy i po to się urodziłeś by pracować to świadczy tylko o tobie, bo ludzie pracują po to by żyć a nie jak w twoim przypadku żyją by pracować...

Tak9Nie1
Edward
@Operator cnc

No właśnie gdyby ludzie zobaczyli jaka jest kultura pracy na zachodzie to oczy by stanęły niektórym w słup że tak wogóle da się.Ale tak to jest orzeł wychowywany przez kurę myśli że jest kurą.

@Gustaw

Gustawie,Gustawie.Pokaż więc,że jesteś inny i przedstaw się ;)Daj modelowy przykład popełniania wpisów.Nie krępuj się, śmiało!To chyba hipokryzja się nazywa?

Tak21Nie
Pan Ewka

Trudno znaleźć pozytywną opinię o firmie, więc nie dzieje się tu chyba dobrze. Jeżeli pracownicy nie są zadowoleni, to należy dowiedzieć się dlaczego tak jest. Zapraszanie na dywanik do pryncypała nie wydaje się dobrym pomysłem szczególnie w zestawieniu z ostrzeżeniem przed sankcjami za nieregulaminowe wypowiedzi, które oczywiście nie powinny mieć miejsca. Trudno nie zgodzić się z emocjami jakie towarzyszą wypowiedziom dotyczącym np. dowozu pracowników czy innych nieprawidłowości jakie doskwierają pracownikom i wywołują niezadowolenie. Nie każdy musi być pisarzem ze znajomością kodeksu ale każdy ma prawo do wyrażania swoich opinii. Czasami poziom frustracji jest taki, że wypowiedzi są bardzo emocjonalne – ale czy bez przyczyny?. Dobry gospodarz powinien szukać źródła problemu i starać się ten problem usunąć a nie „lać po gębie” (symbolicznie oczywiście), bo to nie czasy folwarczne. Jeżeli pracownik zgłasza uwagi, to nie po to by szkodzić zakładowi czy sobie ale dlatego, że mu jeszcze zależy. Czy odpowiednie komórki tej prostej zależności nie rozumieją, albo nie chcą rozumieć. Czy zatrudnieni w zakładach za Odrą mają podobne problemy, czy tam one nie występują? Jeżeli tam można pracować w dobrych warunkach i za godne wynagrodzenie, to dlaczego tu się nie da? Ciekawa byłaby konfrontacja naszych warunków z tamtymi. A może to właśnie wymiana opinii między pracownikami tu i tam wywołuje takie emocje. Mądre głowy na pewno problemy rozgryzą i zapanuje tu wreszcie rodzinna atmosfera czego wszystkim życzę. Jeżeli to się nie uda, to może należy poszukać kogoś komu się będzie chciało i da radę?

@Pan Ewka

Pytanie,na ile te opinie są obiektywne.Malkontenci narzekają z natury.Uważam,że tragedii nie ma.Firma oferuje dodatki,do których nie jest zobowiązana.Transport/dodatek transportowy, dofinansowanie stołówki. Wynagrodzenie owszem mogłoby być wyższe,ale to temat bardzo indywidualnie zależny. Niezadowolonym proponuję poszukać innego zatrudnienia.Po co się męczyć,jak się nie podoba?Z tym,że lepiej ponarzekać,niż znaleźć pozytywne strony. Naprawdę źle Wam?Kawka,fajeczka, śniadanko,obiadek.Uważam,że jest naprawdę luźno,za luźno... Psy szczekają,karawana jedzie dalej.

Tak40Nie13
Andrzej
@Pan Ewka

Bardzo ładnie, trafnie napisane, w punkt!

Tak6Nie3
@watcher

Nie jest tragicznie w firmie ale każdy ma prawo do wyrażenia zdania i sądzę że aby pracowało się nam lepiej i rozwijało w dobrą stronę potrzebna jest krytyka i pochwała.Chodzi o feedbek.Nie chodzi o tekst „źle wam to sobie zmieńcie” chodzi o pracę nad tym aby nam wszystkim pracowało się po prostu fajnie aby dochodzić do konsensusu między pracownikiem czyli usługodawcą a pracodawcą.Jesli idziesz wykonać jakaś prace np malowanie wykonujesz usługę tak? Czy idziesz tam z jakiegoś przymusu?Nie.Idziesz tam wykonać swoją usługę wiec nie jednokrotnie zostajesz miło potraktowany a nawet poczęstowany posiłkiem a za swoją usługę godnie opłacony gdzie wczesniej sam ustalasz cenę.Więć jak się cenisz?Lub z jakiej epoki pochodzisz?To nie są lata 80te A jeśli tęsknisz za tamtymi czasem to przykro mi nie mogę ci pomóc bo życie się toczy a karawana jedzie dalej.Wszędzie malkontenci widzę malkontentów.Milony malkontentów.Tu jest Polska tu nie jest luźno.Ale trzeba sobie życie tak ustawić aby do pracy chodziło się z czstà przyjemnością i uśmiechem czego koledze życzę z głębi sercaSerdeczności.

Tak4Nie8
Greg
@Justynka

Wszystko pięknie i ładnie to napisane, ale niestety rzeczywistość nie jest tak kolorowa. Czasy dobrych i uczciwych firm już dawno się skończyły. Teraz tylko pracować do grobowej deski. Kiedyś to ludzie dostawali paczki, bony świąteczne , a teraz tylko premie dostaną i jeszcze na dodatek opodatkowane. Liczą się tylko oszczędności i jak ludzi wykiwać. Firma IFA niby taka potężna, ale porządnej wigilii zakładowej nie umie zrobić dla wszystkich pracowników. To jest po prostu wstyd i hańba. Tak się dzieje nie tylko w tej firmie ,ale w innych jest to samo.

@Justynka

Oczywiście.Zauważ jednak,że zawsze będzie ktoś niezadowolony.Czy potrzebny jest dialog?O,tak.Bez wątpienia.Niech będzie on jednak merytoryczny.Jak na razie ,to chyba słusznie mi się wydaje ,że najwięcej krzyczą Ci co mają najmniej do zaoferowania lub ich zaangażowanie,to przyjście do pracy i odbicie karty.

Tak33Nie2
Nick
@Pan Ewka

Ja to mam radę dla wszystkich niezadowolonych. Zostańcie w domach, olejcie tę robotę. Co za zła firma, bo daje dodatek transportowy, przecież powinna dać więcej, i tą kawę ograniczyli, a przecież powinno być bez limitu i żeby jeszcze do domu można było zabrać, no i capucino żeby było i espresso. I te paskudne jedzenie w kantynie i ta ciężka harówka w pocie czoła przy maszynach CNC gdzie wydatek energetyczny jest mniej więcej taki jak w momencie snu. ZOSTAŃCIE W DOMU, zjecie lepszy obiad potem capucino i to nie jedno, bez limitu, nikt nie będzie od Was niczego oczekiwał, skończą się powody do narzekania. Albo jedźcie tam za odrę, przecież tam jest tak fajnie, tam płacą za picie kawy i to cztery razy tyle. Tego nie da się czytać.

Tak9Nie8
@Nick

Nie chodzi o dodatki ale o traktowanie pracowników. A wydatek energetyczny jest nieco wyższy. Proponuję zrobić sobie spacer ... Powiedzmy 50 km Gdy jeszcze pracowałem w IFA nie było czasu odpocząć jeśli pracowało się rzetelnie. Jeśli Twoim zdaniem to takie lekkie zajęcie to chyba nie masz nic wspólnego z produkcją w tej firmie. Zadam proste pytanie. Ile czasu zajmuje TPM? O ile wiesz co to jest. Proszę o odpowiedź

@watcher

Czy ty uważasz mój drogi że w tej pracy jest możliwość przyjścia do pracy odbicia karty i siedzenia przez 8h?Ja rozumiem kontener lub biurowiec ale produkcja montaż lakiernia logistyka czyli parterówka no I dont Think so niema takiej opcji a tych ludzi jest gro czyli przeważająca wiekszość.Podejrzewam że wyżej wymienine prace na wysokościach nie posiadają kart pracy i nie obowiązuje ich godzinowy wykres zajęć.Wiec drogi kolego malkontentów prosze szukać i mierzyć własną miarą.Pozrawiam

TakNie1
Gosc
@Były pracownik

Nie ma tpm.

@Gosc

Kiedy znieśli?

Jakis taki
@Nick

Bzdurne pisanie. Te dodatki kumulują sie z wyplata,bo gola stawka stanowiskowa jest nie atrakcyjna,szczegolnie jak sie ja odniesie do stawek na tym samym stanowisku u konkurencji. Tak napisz mi,ze droga wolna...widac,ze jestes osoba z gory ktora poza czubkiem swojego nosa nie widzi nic. Takie wlasnie gora prezentuje podejscie do ludzi z dolu jak opinia osoby wyzej.

@Justynka

Rozejrzyj się dobrze dookoła,przetrzyj oczy.Nie mierzę jedną miarą.Bądź obiektywna.Tak po prostu.

Robol
@Gosc

Jak nie ma? Na maszynie wisi

TED
@Jakis taki

"Dajcie mi, dajcie bo chcę" - tak dosłownie można tłumaczyć Twoje słowa. Te czasy już minęły, mam nadzieję bezpowrotnie. Uczciwie pracujących system wynagradza. Leniwych sprowadza na dół. I nie trzeba mieć szkół i pełnego uzębienia aby lepiej zarabiać, trzeba po prostu uczciwie pracować - polecam spróbować.

Tak3Nie2
Jakis taki
@TED

To kiepskiego masz tlumacza,skoro tak te slowa rozumiesz. W Log to juz nie jest praca tylko "koniowanie", a to wynika z braku obsady,ta z kolei wynika z decyzji gory. Ludzie uciekaja, a nowi zanim oaiagna poziom odeszlych to troche czasu minie. W ten sposob kolo sie zamyka

@TED

Uczciwie pracować hahaha ale chyba nie w Polsce, wszędzie są układy i koledzy zawsze mają lepiej i Rodzinka tzw nepotyzm, staraj się rób a ktoś za ciebie będzie liczyć pieniążki i się śmiał

ciekawy gość
@Operator cnc

Nie mierz kolego innych swoją miarą.

@watcher

Nie twierdzę że wszyscy są aniołami pracy rozglądam się do okoła widzę leserstwo owszem ale widzę też ludzi którzy zapierniczają uczciwie i myślę że gdyby nie to to pan dyrektor nie dziekowałby za dobre wykony za realizacje planu.Uważam że ludzie potrafią się spiąć i a jesli odpowiednio są motywowani to firma prosperuje nienagannie.Pozdrawiam.Życzę Wesołych Świąt.

Gosc
@Operator cnc

Ale w IFA nie widzę Rodzinki ani krewnych i znajomych Królika.

@ciekawy gość

Żyj i pracuj sobie za marne 3 tyś o ile masz, uczciwa praca popłaca jak najbardziej ale nie wszędzie... W ifa jak pracujesz na produkcji to sam wiesz jak to wygląda... kto pracuje, a kto zarabia i kto awansuje powodzenia, chociaż z tym zarabianiem to trochę mnie ponioslo... Sprawdź sobie jaka jest średnia krajowa i idź po produkcji i spytaj się czy ktoś tyle ma.... Operatorzy mogą pomarzyć, może jakiś ustawiacz ma ale z podkreśleniem może...

Holzmen
Nazwa działu: Produkcja

Nie polecam trafić na zmianę B gdy pracuje UR. Wiecznie nie potrafią znaleźć czasu, mimo że nietrudno ich znaleźć w grupie na ich warsztacie czy papierosku. Dzisiaj miarka moja się przebrała, może ktoś w końcu zrobi coś z tym kierownikem zmiany który sobie popala na warsztacie na hali. 2 zmiany i nocki. Co za ciężko się ruszyć zza krzesla? Gdzie to ma odzwierciedlenie w polityce firmy? Dlaczego wszyscy muszą wdychać jego (usunięte przez administratora)?

Tak4Nie25
Zyx
@Holzmen

Zrobili mu nawet słit focie. Kwestia czasu jak doleci do góry

Tak2Nie25
Xyz

Widziałem zdjęcie jak pali

Tak2Nie26
cba
@Holzmen

Nieźle.Mam nadzieję, że dojdzie kiedyś do przełomu i zaczniecie donosić na samych siebie.

Tak25Nie
@Holzmen

Jesteś żenująca osoba żeby tutaj publicznie donosic na kogoś, jak masz z tym problemu to idź i osobiście im to powiedz... Żenada konfi

Tak27Nie
Kakakak
@Holzmen

Widze że teraz w IFA same konfidenty.... dobze że już tam nie robie!

Tak23Nie
Dreed
@Holzmen

Konfitura, sprawdź czy masz jeszcze jaja w spodniach.

Tak19Nie
Krzyś
@Kakakak

Zawsze tam były. Nawet z uśmiechem po plecach Cię klepali.

Tak20Nie
Dreed
@Xyz

Ja widziałem film i w 10 sekundzie słychać strzały.

Anonim
Nazwa działu: Produkcja

W tym zakladzie jest zle ponieważ część starszych szeregowych pracownikow którzy dlugo pracują są skolidowani z kierownikami i reszta pracownikow na kiwnieciem palca sa wykorzystywani do roznych zadań przez co jest nie porządek i zachowania tego typu ciebie nie lubie wiec bedziesz mial gorzej najwieksza wina jest z nie którymi kierownikami wszystko w temacie.

Tak4Nie
Hans Guderian
Nazwa działu: Produkcja

Kilka faktow, pracuje od dwoch lat,nie rozwinalem sie w zaden sposob,nie awansowalem,zarabiam mniej niz na poczatku(zabranie 4bryg). Uznalem,ze szkoda czasu na ten zaklad i szukam innej pracy

Elo
@Hans Guderian

Jak chyba coraz to więcej osób. Głównym problemem jest chyba brak docenienia pracowników ze strony finansowej. Rozwoju finansowego. A potrąceń z wynagrodzenia coraz więcej: PPK, OK system, kantyna podatek. To jest ten cały ROZWÓJ wiem ze to dobrowolnie jest pobierane ale nie tędy droga.

Tak4Nie2
...
@Elo

Potracaja" 2% ktore trafia na Twoje konto inwestycyjne i dorzucaja Ci 1,5% Twojej wyplaty. Nie chcesz? Zrezygnuj. OK system daje Ci znizke na silownie itp - zrezygnuj i plac standardowa cene, a jak nie kirzystasz to nie plac. Podatek za dofinansowanie na kantynie (ktore jest naszym przychodem) to wymog prawa podatkowego i ifa ma obiwiazek ten podatek potracac. Chyba nikigo to nie powinno dziwic.

misio
Nazwa działu: Produkcja

Hej chciałbym zapytać się czy jest w IFA premia, i od czego jest uzależniona dzięki wielkie

TakNie5
Ted
@misio

Ten zakład nie zna słowa "premia" chyba że premia w postaci dokręcenia śruby w normie produkcyjnej ;)

Tak6Nie4
Edek z fabryki kredek
@Ted

A dziwisz się??? Zakład ma przynosić zyski, więc doją jak mogą ????

Tak3Nie1
Patryk
Nazwa działu: Produkcja

Zastanawiam sie czemu tylu dobrych pracowników uciekło. A firma ma to ... i nawet nie próbowali ich zatrzymać

były pracownik
@Patryk

nikomu nie zależy, nowy pracownik jest tańszy w utrzymaniu

Tak4Nie1
@Patryk

Jak nie wiesz o co chodzi to chodzi o pieniążki

Tak5Nie1
@Patryk

Pisząc to, też na pewno jesteś "dobrym" pracownikiem ;-) dziwi mnie jednak fakt, że nie orientujesz się zupełnie co dzieje się w branży motoryzacyjnej, w której niewątpliwie pracujesz. Co najmniej od pół roku wszystkie media informują o spadku ilości sprzedanych samochodów a ty się zastanawiasz? Narcyzm i ubóstwianie siebie wśród młodszego pokolenia przejawiające się w samozwańczym okrzykiwaniu się "dobrym pracownikiem" najlepszym fachowcem, każdy zły a ja dobry, doprowadza wielu ludzi do zastanawiania się nad przyszłością tego świata. Gdzie nie spojrzysz tam sami "dobrzy" pracownicy a za przeproszeniem gó....ną robotę wszędzie odwalają?

Tak1Nie2
były pracownik
@pracownik

nie do końca tak jest, czasami wystarczy usłyszeć "dobra robota" lub zwykłe "dziękuję", a tak to pozostaje tylko samemu poklepać się po ramieniu

Władek

Nie dziwcie się, że taki dużo ludzi z lakierni jest na L4. Brama jest co chwilę otwierana, jest nam zimno, co chwilę wieje. Najgorzej jest w nocy przy ujemnych temperaturach

Edek

Bardzo podoba mi się pomysł ze strefami komfortu,uważam że to jeden z trafionych pomysłów i za to państwu chce podziękować.Bardzo dobre rozwiązanie jeżeli chodzi o rozmieszczenie,zwłaszcza podczas prowadzenia badań pomiarowych gdzie czas oczekiwania jest dość długi.Lub tworzy się kolejka do pomiarów.Rewelacja

Ola

Kto podjął decyzję o przeznaczeniu całej kwoty dla jednej osoby? Czy to aby nie przesada? Czy Panie zaangażowane w pomoc znają dokładnie idee "Szlachetnej Paczki"? Jeżeli nie to polecam zajrzeć na stronę i poczytać o zasadach jakimi kierują się organizatorzy Szlachetnej Paczki (na pewno nie wkładają potrzebującym pieniędzy do rąk). Biorąc pod uwagę ilość pracowników kwota będzie wynosić kilkadziesiąt tysięcy! Osobiście wołałabym aby moja część była wykorzystana w inny sposób- np. ratowania zdrowia lub życia dzieci. Kwota będzie spora, więc można pomóc większej ilości osób. Proszę wziąć to pod uwagę i nie decydować za kogoś. A może warto by każdy z pracowników miał prawo określić komu chce pomóc? Moim zdaniem narzucenie i decydowanie za kogoś w takiej kwestii jest bardzo nie na miejscu. Pozdrawiam

Tak10Nie2
On
@Ola

A dadza pieniądze do rąk jednej osobie? Kto tak powiedział? To nie twoje pieniądze. Najlepiej się wypowiedzieć jak się nie wie. O wszytsko pretensje jak zawsze tu.

TakNie5
Alex
@Ola

Świetny pomysł.... a może jeszcze @Ola pójdźmy dalej niech 10 zł idzie na schronisko w Strzelcach, 3,5 zł na szlachetną paczkę, 12,33 zł poproszę przelać na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy a reszta na potrzebujących w Afryce. Co za bzdury @Ola wypisujesz

Ola
@Alex

Po prostu uważam że przekazanie całej kwoty dla jednej osoby to przesada. Tyle w temacie.

Antoni
Nazwa działu: Produkcja

Uuuu , I widzę że szefowa QM już podziękowała od nowego roku. All is going (usunięte przez administratora)

Marcin

Na ASW 90% pracownikow zadeklarowalo chęć uczestniczenia w Wigilii- na pozostałych działach z tego co się orientuję przewaga osób również. A Nasz Kochany Zakład Pracy przedstawia coś zupełnie innego!!!Mianowicie że brakuje chętnych osób!! Wstyd! Nasi Kierownicy sami powiedzieli że, ze względu na to, że wszystkie soboty w grudniu są robocze dlatego też nie ma możliwości zorganizowania Wigilii Zakładowej. ...Żenada...zero szacunku dla pracowników...kłamstwa... Wstyd Wam przed niemieckimi zwierzchnikami? Przedstawiciele niech zbiorą informację (swoją drogą gdzie podziały się listy z zadeklarowanymi osobami??) I wszystko będzie jasne.

Tak14Nie
Ktos
@Marcin

Chyba lepiej tak jak bedzie dac te kase na szlachetna paczke nie? Komuś sie bardziej przyda, niz jak my przeżremy tyle kasy.....

Tak1Nie3
Odpowiadam
@Ktos

A może dofinansowanie z kantyny (które "przeżresz") też oddasz na cel charytatywny? Baa.. Może dopłatę do dojazdów, premię świąteczną i dodatek z ZFŚS.. Człowieku puknij się w głowę. Wiadomo, że jak już nie będzie spotkania opłatkowego to lepiej przekazać fundusze na szczytny cel. (usunięte przez administratora) Swoją drogą jak widać, że ktoś kto sie zajmuje planowaniem produkcji robi wszystko na ostatnią chwilę. Inne zakłady już dawno odpracowały (stworzyły bufory) przerwę świąteczną ale IFA żyje z dnia na dzień i nikt nie myśli co będzie pojutrze, za tydzień, miesiąc, itd. Oczywiście osób, które podejmują decyzje o pracy we wszystkie soboty przed świętami to nie dotyczy, bo oni w soboty nie przyjdą tyrać. Trzeba było myśleć wcześniej i to zaplanować. Na pewno dużym plusem jest to, że będzie ta długa przerwa świąteczna ale można było to lepiej zorganizować, tak aby przynajmniej jeden weekend przed Bożym narodzeniem był wolny. Pozdrawiam wszystkich i życzę spokojnych świąt Bożego Narodzenia.

Tak4Nie
ktoś do ktosia
@Ktos

Chyba tak, przynajmniej skorzysta ktoś w potrzebie. Z drugiej strony,po tych wszystkich "psach powieszonych"...Też nie chciałbym łamać się opłatkiem na pokaz. Czekajmy więc na opady, zamiast kolacji będziemy rzucać się śnieżkami.

Tymon
@Ktos

Zgadza się niemam nic przeciwko pomocy ale chciałbym aby to miało ręce i nogi podpisuje listę i wszystko jasne swoją drogą chciałbym abym to ja zadecydował a nie inna cześć zakładu.W obecnej chwili już po dokonaniu tej decyzji mam nadzieję że chociaż zobaczę jakiś dokumęt ile osoba potrzebująca otrzymała.Ciesze się że pomożemy osobie tak bardzo młodej i potrzebującej naszej pomocy ale chciałbym mieć jakiś wgląd.Dziekuje.

Tak1Nie

Jestem zdziwiony, że taka firma jak IFA nie potrafi zorganizować wigilii dla całego zespołu.

@Pracownik

ja myślę że po prostu nie chce zorganizować

Zaciera rece

Nabor tych wszystkich nowych kierowników,menagerow spowodowal taki meksyk ze ho ho. Wyzej wymienieni zlapali wiatr w zagle bo i zaklad nowy i sporo wolnej reki w dzialaniu, wiec wymyslaja. A chyba sie miedzy soba scigaja bo coraz wiecej glupot ma miejsce. Coraz wiecej osob sie zwalnia. To runie,to pewne,pytanie tylko kiedy to dostrzega wlasciwe osoby. Wtedy ci wszyscy o "delikatnych dloniach" polecaaa z hukiem. To bedzie "nagroda" dla nas z dolu. Cierpliwosci :)

Tak5Nie
Ank

Miał być nowy przewoźnik bo dotychczasowy nic sobie nie robi z tego że przewozi ludzi i jeździ jak wariat. Ostatnio prawie mieliśmy dzwona,a kierowca busa ledwo wyhamował i wszyscy polecieli do przodu. Widać IFA ma to gdzieś i czeka aż będzie pierwszy wypadek i pierwsze ofiary.

Myslacy
@Ank

A skad wiesz, ze nie bedzie? Pytales i ci powiedzzieli ze nie bedzie? Bo zeby tak zmienic to troche trwa, to nie zmiana skarpetek Sprobuj se zmienic operatora sieci komorkowej i zobaczysz, ze sie nie da w jeden dzien, a nawet tydzien to co dopiero zmiana transportu, pstrykniesz i masz na juz. Idz sie zapytaj najpierw

Zostaw opinię o IFA POWERTRAIN POLSKA SP. Z O.O. - Zimna Wódka

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie