Opinie o Archicom S.A. w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników na temat firmie Archicom S.A., a także Klientów firmy. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Archicom S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Archicom S.A. w Wrocław

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 21 dni.

Czy w Archicom S.A. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Pytanie Nowy wpis

Jak wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska w Archicom S.A.?

Ja Nowy wpis
@Pytanie

Brak, nie ma i nigdy nie było

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Archicom S.A.?

em Nowy wpis
@Pytanie

okres próbny 3-6 miesięcy potem 24 miesiące i dopiero czas nieokreślony z tego co pamiętam

em

Praca w dziale księgowości, baaardzo kiepska. Wszystkie narzędzia stare, program nowy, ale nikt z działu IT nad nim nie panuje. Więcej czasu zajmuje oczekiwanie na pomoc techniczną niż sama praca. Pełna dezorganizacja. Na plus premie kwartalne i roczne jednak to chyba standard w każdej większej firmie. Brak wystarczającego wsparcia ze strony kierowników działu. Brak prawidłowego obiegu informacji, dużo rzeczy robione tu i teraz bez namysłu jak coś ulepszyć w przyszłości. Sztywne godziny pracy, brak szkoleń dla całej kadry + kiepska atmosfera sprawia że młodzi ludzie raczej tam długo nie pracują - rotacja to drugie imię tej firmy. Pracownicy chodzą sfrustrowani. Ogólnie raczej na nie polecam. Pracy dużo (jak wszędzie), wynagrodzenie rynkowe - nietrudno znaleźć prace za to samo uposażenie, jednak sama atmosfera pozostawia wiele do życzenia.

Analityk Finansowy
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Warunkiem zaproszenia na rozmowę było wykonanie testu na zasadzie czy nie zaprzecza się samemu sobie, który trwał około 50 minut (ponad 60 pytań). Telefonicznie rekruter zaznaczył że test nie ma żadnego wpływu na dalszy etap (to jaki jest sens testu?). Rozmowa w siedzibie przy ul. Liskiego trwała 2 godziny. Na początek ok 30 minut test z excela - nie poinformowano mnie czy poprawnie rozwiązany czy nie. Później odbyła się rozmowa z dwiema przemiłymi paniami, które wręcz miały uśmiech przyklejony do twarzy. Po zestawie niemal tych samych pytań zadawanych w różny sposób kolejny test, który znowu nie ma wpływu na nic ale to zupełnie na nic- tak bardzo to było podkreślane (skoro nie ma wpływu na nic to możesz tak klikać i klikać byle tylko szybko skończyć ten bezsens i marnowanie cennego czasu). W tym ostatnim teście pytania w stylu "co lepsze: gorsza płaca a wygodniejsza praca czy mało wygodna praca a lepsza płaca" itp. Zaznaczyć jeszcze warto że moje cv było w ich bazie w związku z aplikowaniem na inne stanowisko niż to na które mnie zaproszono. Ponoć otwierają jakieś stanowisko na którym lepiej pasuję niż na tamte ale z ich konkretami co do specyfiki stanowiska to już było ciężko. Dwa dni po rozmowie stwierdzono że nie mam doświadczenia ( cóż w cv wszystko było- na rozmowie to samo z rozwinięciem).

Pytania

opowiedz o swojej aktualnej/poprzedniej pracy; dlaczego ten kierunek-finanse (to pytanie zadane chyba kilka razy na różne sposoby); co ci się podoba w aktualnej pracy; czy jest coś co ci się nie podobało w pracy; jakie narzędzia byłyby ci potrzebne na tym stanowisku na które aplikujesz, od czego byś zaczął; co takiego podoba ci się w finansach; jakie elementy powinien zawierać raport; jak wyglądały raporty w aktualnej pracy; jak byś zaplanował budżet;

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Michał

Jak sytuacja przez wirusa ? Macie teraz płacone postojowe ?

hm

Archicom wprowadza tarczę antykryzysową dla Klientów w związku z pandemią. Szkoda, że dla Pracowników takiej tarczy nie zastosowali, i 31 marca pozwalniali po kilka osób w każdym dziale.

aaa
@hm

Nic dziwnego, Archicom nigdy nie liczył się z ludźmi, takie zwolnienia to nie pierwszy raz mają miejsce. Zwalniali tak już wcześniej, od razu po kilkanaście osób, również takie, które pracowały tam bardzo długo i budowały tę firmę.

G

Archicom = gnębialnia ludzi. Sukces rynkowy tej organizacji oparty jest na krzywdzie osób, które wykonują codzienne zadania w poszczególnych zespołach. Niektórych pracowników traktuje się tam jak intruzów. Jest tak duża rotacja, że nie ma sensu się z nikim zapoznawać. Ludzie stamtąd masowo uciekają i masowo są zatrudniani nowi. Mniej więcej co roku pól firmy się zmienia. Spotyka się kogoś na korytarzu i nie wiadomo kto to jest. Nawet prezes K.A. nie wytrzymał dwóch lat i niespodziewanie zrezygnował z dnia na dzień. Zarobki są kpiną, a jeszcze większą kpiną są nagrody roczne. Bardzo chętnie wydaje się tam pieniądze na firmy doradcze i sprzęt IT, a pracownika jedynie eksploatują ile się da, aż się zwolni i biorą następnego. (usunięte przez administratora) Żeby pracować dłużej w Archicomie trzeba mieć wyjątkowo odporną psychikę i wysokie poczucie własnej wartości.

Malgorzata
@G

Myślę, że poczucie własnej wartości i odporna psychika nie są kluczem do pozostania w tej firmie. Uważam, że większość osób (w tym ja) odeszło, ponieważ nie chciało spędzać czasu w takich warunkach i tracić swojego potencjału. Niestety niektóre osoby na wyższy stanowiskach to jakaś pomyłka, ponieważ kompletnie nie posiadają kompetencji menedżerskich. Nie ukrywajmy, że zarobki są niskie i nie trudno znaleźć pracę z większą pensja i lepszymi warunkami. Ludzie, którzy tam zostają nie mają odwagi na zmiany i będą siedzieć i narzekać, ale niczego nie zmienia.

W Archicomie panuje bardzo słaba atmosfera, pracownik jest nikim, obowiązków jest bardzo dużo, stresu i odpowiedzialności także. Organizacja od wewnatrz jest przestarzała i nie robi sie nic, zeby cos ulepszyc/usprawnic. Nadgodziny nie są płatne, teoretycznie możesz przyjść później/wyjść prędzej, ale tylko teoretycznie. Pensje są niskie, wręcz śmiesznie niskie. Jeżeli ktoś lubi napięta atmosferę, brak szacunku to niech od razu idzie do korpo, bo przynajmniej zarobi 2 razy więcej.

Jakie wartości są cenione w ARCHICOM S.A.?

Piotr
@Pytanie

Pewność siebie, odwaga i odporność na stres. Jak ktoś jest cieniasem to będzie gnębiony.

Mirek

@olin ale pewnie daja jakieś bony albo benefity ?

Olin

Firma wysyła pracownikom newslettery chwaląc się za ile milionów kupili grunty, ile sprzedali, jakie super mają zyski. Szkoda, że nie przekłada się to na pensje pracowników, bo są poniżej średniej +(usunięte przez administratora)

Odradzam dział księgowości/finansów. Zaczynając od rekrutacji i pytań typu wolisz mieć lepszą pracę i gorszą płacę czy odwrotnie.(usunięte przez administratora). Atmosfera jest bardzo napięta, brak kultury wśród pracowników (nie wszystkich oczywiscie). Brak jakichkolwiek szans na rozwój. Proponują najniższe stawki. Duzo stresu, nerwów. Szkoda, że nikt z góry nic z tym nie robi.

Rekrutowany

Miałem nieprzyjemność brać udział w rekrutacji do Archicom i z cała pewnością HR tam kuleje. Robią testy osobowości, umawiają na spotkania, przekładają je, dzwonią i przepraszają a potem wogole cisza.... Mało profesjonalne podejście

Szkoda młodych, kreatywnych ludzi na pracę w tej firmie. Nie istnieje coś takiego jak dzielenie się wiedzą, brak wdrożenia oraz wsparcia od kierownika zespołu, który powinien być managerem. Jest jedynie jednostką przydzielajaca zadania. Bardzo słaba atmosfera. Firma z dobra opinia wśród klientów, niestety totalnie nie nastawiona na pracownika.

;]
@Były pracownik

bardzo trafnie ujęte.

Nadal czekamy na nowe info odnośnie pracy w przedsiębiorstwie ARCHICOM S.A. w miejscowości Wrocław, każda opinia ma znaczenie! Wasza wiedza może pomóc użytkownikom!

Zostaw merytoryczną opinię o Archicom S.A. - Wrocław

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Archicom S.A.
2.7/5 Na podstawie 29 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Ksawerego Liskego 7