Opinie o Fresenius Kabi Business Services Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Fresenius Kabi Business Services Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Fresenius Kabi Business Services Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Biura rachunkowe
Biura rachunkowe Wrocław

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fresenius Kabi Business Services Sp. z o.o. w Wrocław

Ksiegowa27

Hej, widzę sporo hejtu od niektórych - nie do końca się zgadzam! HR super, a info o zamykaniu/przenoszeniu firmy to chyba ktoś wymyślił sobie - widać po nowych ogłoszeniach wewnętrznych na stanowiska, których jeszcze nie ma ze chyba w druga stronę :) Tak nadgodziny do odbioru co się nie uda jest wypłacane, praca hybrydowa ok 1 dzień w tygodniu, biuro w centrum z dobrym dojazdem tramwajem, były bony na święta, dodatkowa podwyżka w Grudniu (mila niespodzianka) i mam tez 70% dofinansowania na kurs niemieckiego :) I tak najlepsza jest moja Team leaderka :) Polecam - lepsza atmosfera niż w mojej poprzedniej pracy ale to może zależeć od działu do którego się trafi! :)

Asia
@Ksiegowa27

A bony na święta w jakiej kwocie? 50zł czy może 300? A podwyżka w grudniu jaka? Patrząc na to, jak drogie staje się życie i jak szybko szybują ceny w górę, bez podwyżek ciężki bedzie utrzymac dluzej pracownikow..

Nowa

Cześć! Mam pytanie. Jak wygląda home office w tej firmie? Jestem z Wrocławia i w obecnej niestety kazali nam wrócić do biur, jestem ksiegową i przeszłam już pierwszy etap rekrutacji we Freseniusie. Byłam tak zestresowana że nie załapałam tego ile czasu można pracować w tygodniu z domu a jak często trzeba pojawiać się w biurze? Z góry dziękuję za informację!

Gaba
@Brandon

A ten ekwiwalent to stała kwota jest czy liczą jakoś te zużycie? Czy firma jest elastyczna co do tego dnia w biurze, bardziej można pod siebie go dopasowywać?

bambik Nowy wpis

Rekrutacja na bardzo kiepskim poziomie. Po 3 tygodniach lakoniczny mail, że niebawem dostanę informacje o statusie. Po kolejnym miesiącu cisza. Zero feedbacku. Nie polecam

Ksawery Nowy wpis
@bambik

O to nie za dobrze. Chce aplikować na stanowisko General Ledger Team Leader with English i przydałaby mi się informacja ja przebiega rekrutacja. Ty czegoś się dowiedziałeś na rozmowie np. jeśli chodzi o warunki umowy albo finanse? Powiedzieli czy odezwą się do wszystkich czy tylko wybranych?

Cześć. Na jakim etapie rekrutacji firma informuje o możliwościach zarobkowych? Nie ukrywam, że finanse są dla mnie najważniejszą kwestią a w ofercie nie podano widełek. Interesuje mnie stanowisko Junior Administration Specialist. Może ktoś będzie wiedział ile można zarobić.

Ela89 Nowy wpis

Juniorskie stanowiska to 5 -6k max

Hola
Użytkownicy czekają na odpowiedź 29 dni.

Hi, jakie widelki na TL stanowiskach these days? Please advise.

Po jakim czasie firma wraca z feedbackiem dot. rekrutacji?

Dobre ???? A ile czasu całą tą swoją rekrutacją potrafią zająć, i czy walą prosto z mostu, jaką pensja? Przymierzam się do aplikowania na Inventory accountant i słowa o paru dodatkach z oferty, o owocach i ruchomym czasie pracy uważam za nie dość szczegółowe.

Czym trzeba się wykazać, aby pomyślnie przejść proces rekrutacyjny w firmie Fresenius Kabi Business Services Sp. z o.o.? Na co pracodawca kładzie nacisk: doświadczenie, umiejętności, wiedzę, a może osobowość? Opisz swoje doświadczenia z rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Fixed Assets Accountant
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
@były pracownik

Nie godna polecenia firma. Dzial w którym pracowałem to istna porażka. Polecenia wydawane w formie rozkazującej. Zero kultury, atmosfera terroru. Oczywiście wszyscy o tym wiedzą ale przymykają oczy i udają że problemu nie ma.

Człowiek
@@były pracownik

O jaki konkretnie dział chodzi? Kto w ogóle w taki sposób wydaje polecenia, możesz napisać jaka to osoba? Wolę wiedzieć po kim czego się spodziewać i na kogo uważać. Czy można się jakoś postawić i mieć swoje zdanie, czy to jest karane?

Zuzia
@@były pracownik

No ale to nie jest tak, że każdy zna zakres swoich obowiązków tylko trzeba je na bieżąco mówić? Czy praca ma inne plusy i dlatego nikt nie zwraca na to uwagi czy o co chodzi?

Porażka

Po kilku miesiącach pracy w firmie Fresenius Kabi i całkowicie zgadzam się z każdą negatywną opinią. Nadmiar pracy, totalnie nie do przerobienia...każdego dnia trzeba się tłumaczyć z tego dlaczego nie wyrobiło się targetu. Nadgodziny przymusowe i do odbioru. Pierwszy raz spotkałem się z czymś takim, że jak się zostaje na nadgodziny, to dostaje się większą pulę roboty...mimo jak wspomniałem wcześniej target jest ogolnie nie do przerobienia, to jeszcze dorzucają. Nie traktuje się pracownika jak człowieka, tylko jak maszynę. Ogólnie dramat. Nie polecam.

@Porażka

To prawda. Wymagania z kosmosu. Zerowe wsparcie od przełożonych. Żadnego planu wdrożenia. Polecenia wydawane w formie rozkazującej bez formy grzecznościowej. Ludzie faktycznie traktowani są jak maszyny czyli przedmiotowo. A to wszystko pod okiem high managerów, którzy wiedzą o problemie ale reakcja potępiająca z ich strony jest nieosiągalna. Jako były pracownik - nie polecam.

To co się dzieje z tą firmą to istny cyrk na kółkach... Targety z kosmosu, a na dodatkowe czynności brak czasu, ale je też musisz zrobić. AP Niemieckie w tarapatach od 9 msc... Ciągła rotacja, brak przeszkolenia, brak wsparcia bo brak czasu na cokolwiek. Strona niemiecka traktowana jak święta krowa, a pracownikami w PL można się wysłużyć. Do tego miesiąc w miesiąc nadgodziny, soboty i praca w święta. Firma unika płacenia, odbierasz je jako dzień wolny co nie przyczynia się do poprawy sytuacji. Menedzerzy raczej niedojrzali do pełnienia swoich funkcji. Jak dla mnie mają wyprane patrzenie na sytuację firmy. Ogólnie nie polecam. Zarobki średnie, benefity bez szału. Szkoda czasu i nerwów.

XQX

Wzmianka o managerach/ kierownikach bardzo trafna. Większość zrekrutowana nieadekwatnie do stanowiska. Stosowanie władzy, siły jako próby wymuszenia autorytetu. Sami jawnie nie przestrzegają regulaminu a od zwykłego " szaraka" wymagają respektowania zasad. Kadra starsza stażem w większości na poziomie z poszanowaniem pracownika. Natomiast nowi rekrutowani bez kultury osobistej.

Nowa

Brandon
@Nowa

W tygodniu jest 1 dzień z biura, reszta HO

Agnieszka
@Brandon

Ale jest jakiś jeden dzień wyznaczony czy można przyjść jak komu pasuje, byle by być ten jeden dzień w tygodniu? Poza tym czy przy pracy zdalnej u was dają jakiś ekwiwalent za prąd i internet?

Brandon
@Agnieszka

wyplacaja ekwiwalent za prąd/internet raz w miesiącu z wypłata, jest grafik ustalony dla każdego zespołu którego dnia trzeba przyjść

Gaba

Ksiegowa27

Hej, a w jakim dziale pracujesz? Zastanawiam się nad wysłaniem Cv do AP

Asia

aaa

Dlaczego to miałby być zarzut wobec firmy? Wygląda na to, że nie ma przeszkód, by awansować? Tylko jakie są kryteria, by z możliwości przerodziło się to w fakt?

New emp

Hej Jestem świeżakiem w firmie, pracuje ponad 3 miesiące. Po opiniach byłem przerażony, a po 3 miesiącach mogę stwierdzić, ze jest super! Manager/Tl mega dba o pracownika, firma daje mnóstwo szkoleń, platformę z ebookami, masaże!!! Naprawdę nie utożsamiam się ze złymi opiniami. Może to zależy od działu, aczkolwiek w moim jest super. Nadgodziny są - owszem- ale łatwo je odebrać w ciągu miesiąca, bo to normalne, ze na zamknięcia trzeba być dłużej.

Grażyna
@New emp

A to nie jest tak, że co stanowisko to inna opinia? Mówisz o tych masażach, szkoleniach i platformie z książkami, pytanie czy każdy pracownik ma takie przywileje? Czy to tylko dla niektórych działów albo pozycji?

Delilah
@Grażyna

Każdy pracownik jest uprawniony do wszystkich benefitów

Mot
@New emp

Fakty są w zdecydowanej większości takie jak piszesz + 4 dni home office w tygodniu + zarządzanie oparte na zaufaniu i dużej wyrozumiałości + atrakcyjne podwyżka roczna w tym roku + mnóstwo innych benefitów (dla mnie nie są one rozstrzygające). Warto zapytać bezpośrednio ludzi, którzy są pracownikami i zapoznać się z ich opiniami zamiast przejmować się tępym goworkowym hejtem. Nic dziwnego, że przeraziły Cię komentarze, skoro wszyscy wiedzą że ostatnimi czasy na forum rządzą 2 osoby, które będąc w firmie nie potrafiły odpalić outlooka....

Buahaha
@Mot

Skoro uważasz że "na forum rządzą 2 osoby, które bedac w formie nie potrafiły odpalić outlooka", to w takim razie wspaniałe świadczyłoby to o firmie, że zatrudnia takich pracowników :) Ogólnie zgadzam się z większością negatywnych opinii. Z resztą każdy kto się tam zatrudni, przekona się o tym na własnej skórze. Pozdrawiam

Największym plusem tej firmy są ludzie, w moim zespolem były wspaniałe osoby (łącznie z TL) ale na tym plusy się kończą. Firma jest w trakcie tranzycji, zamknięto kilka działów i rozsypano ludzi po całej firmie - obiecują super warunki do rozwoju z czego defacto nic nie wychodzi. Comiesięczne nadgodziny które trzeba odbierac, zmuszanie do pracy w weekendy, decyzje o powrocie do biura z dnia na dzień. Ludzie masowo uciekają z tej firmy, przez co obecni pracownicy co chwile muszą wdrażać nowe osoby, jak i same ciagle musza przejmować nowe procesy i zadania. Zarobki bardzo słabe, podwyżki rzędu 200/300 zł brutto RAZ W ROKU (albo wcale). Tak samo jak możliwość awansu tylko raz w roku (udaje się nielicznym). To wszystko prowadzi do tego, ze w firmie jest większość osób na stanowisku junior (którzy potrafią pracować np już 3 lata we freseniusie i dalej nie dostali awansu) brakuje specjalistów jak i seniorów. Dla osób bez znajomosci innego jezyka niz angielski są takie same widełki płacowe jak dla osób znających dodatkowy język. Brak podwyżek inflacyjnych.

Marzena

Nadgodziny do odbioru.. A jest możliwość żeby zamiast ich odbierać, mieć za nie zapłacone? Czasem fajnie jest sobie w taki sposób dorobić po prostu.

Było minelo
@Marzena

Jest możliwość, ale bardzo cisną po odbiór i wypłaca może z max 8, do tego okres rozliczeniowy jest co pol roku

P.
@Marzena

Dokładnie, cisną strasznie żeby odbierać, do wypłaty dosłownie można mieć kilka godzin raz na pół roku, gdzie niektóre zespoły miesięcznie (!) robią ich po kilkanaście.

@P.

Jak co pół roku skoro w KODEKSIE PRACY okres rozliczeniowy dla Nadgodzin to dwa miesiące? ;/

Może to jakiś regulamin wewnętrzny reguluje? Czy jest możliwe żeby nie generować w ogóle tych nadgodzin? Czy aż tyle pracy jest, że nie ma takiej możliwości? A jak z urlopami? Udzielają kiedy się chce, czy jest z tym jakiś problem?

EnAn

Jestem byłym pracownikiem Fresenius Kabi dzialu AP i naprawdę nie polecam zatrudniać się w tej firmie. Presję jaką tam tworzą nie da się wytrzymać dłużej niż parę miesięcy...targety nie do wyrobienia, nadgodziny nie dą dobrowolne a narzucane. Bywają NAKAZY(sick) pracy w soboty, bo ludzie ciągle się zwalniają, także pozostałych eksploatuje się maksymalnie. Wracając do targetów, to jeśli nie zrobisz min. 120 dokumentów dziennie, to musisz się wytłumaczyć TL dlaczego tak sie stalo. Pracowałam juz w kilku korporacjach ale ta z pewnością jest najgorsza w jakiej byłam. Jeśli się ktoś zastanawia nad podjęciem pracy w tej firmie, to szczerze odradzam, bo szkoda zdrowia na to wszystko.

Bronka
@EnAn

Skoro piszecie że tyle osób odchodzi, dlaczego nie widać ofert pracy? W Kutnie nie ma nic od jakiegoś czasu..

K.
@Bronka

Bo opinie są o SSC we Wrocławiu, gdzie większość procesów została/zostanie przekazana na Filipiny :)))

Limo
@K.

A możesz powiedzieć w jakim dziale pracujesz bądź na jakim stanowisku?

Dla mnie ok. 4 dni w tygodniu pracuję z domu, fajny zespół, dobry kontakt z team leaderką, duże zaufanie. kasa na wyposażenie home office. W porównaniu do poprzedniego miejsca pracy, nie mam na co narzekać.

Natalia
@Piotr

Ooooo super, że jest praca zdalna. A na jakim to stanowisku można liczyć właśnie na home office? I można widzieć, jakie narzędzia firma udostępnia do pracy w domu? I czy jest dopłata do pensji jako dofinansowanie do rachunku za prąd?

Ona
@Natalia

Wszystkie stanowiska pracują zdalnie, ale nie zdziw się jak z dnia na dzień każą Ci wrócić, bo już raz tak zrobili. Dostajesz laptopa, po jakimś okresie można dofinansować sobie biuro ( obowiązuje Cię również okres pracy po takim dofinansowaniu). Dopłacają 70 zł za prąd.

Hel

Hej, chyba trochę przesady w ostatnich komentarzach. Jestem tu od lipca i na razie jestem zadowolona, a w porównaniu do poprzedniego pracodawcy jest dużo lepiej. Pozytywy: - max. 1 dzień pracy w biurze w tygodniu, reszta można pracować z domu, - zespół robiący super atmosferę, - moja team liderka :* - prywatna opieka medyczna i multisport. Wynagrodzenie wynegocjowałam konkurencyjne. W temacie nadgodzin się nie wypowiadam, bo różnie jest w zespołach, dla mnie 3 w ostatnich dwóch kwartałach to był max. Ogólnie moja ocena to 4 na 5.

Agnieszka
@Hel

Przybliżysz jak wygląda praca z domu tutaj? Macie jakąś dopłatę do prądu od firmy? Jak kontrolują godziny pracy, jest jakaś apka czy coś?

Hel
@Agnieszka

Tak, jest taki dodatek za pracę z domu co miesiąc. Jak przyszłam do firmy, to dostałam też 1000 pln na wyposażenie (do pracy w domu) plus wypożyczyli mi monitor, żeby się wygodniej pracowało :) Wpisujesz godziny pracy w aplikacji, nie ma żadnego automatu czy systemu, który to monitoruje (przynajmniej ja nie znam)

Ex
@Agnieszka

Jeśli chodzi o kontrolę godzin pracy, to mają program w którym musisz wypisywać ile czasu na jakieś czynności spędziłaś. Takie trochę tłumaczenie się z każdej minuty, tak to bym nazwała. I jesteś z tego rozliczana w jakimś stopniu na zasadzie " tyle czasu nad tym spędziłaś, to czemu tak mało zrobiłaś?" Tłumaczyć się każą jak mamie za czasów małolata;)

Fineass

Co tu dużo mówić, zgadzam się ze wszystkimi negatywnymi opiniami poniżej. Z pozytywami też się zgadzam, ale jest ich dużo mniej. To co stało się z tą firmą na przestrzeni ostatnich lat to niebo a piekło, tragedia. Z rodzinnej atmosfery parę lat temu do typowej korpo- rzeźni, z której uciekło w ostatnich miesiącach 3/4 firmy. Na LinkedIn widać tylko jak zewnętrzne firmy szukają menedżerom z Freseniusa nowych miejsc pracy (nawet oni opuszczają ten tonący statek), który koniec końców pewnie nie utonie i będzie się wysługiwać zatrudniając juniorów za jak najmniejsze pieniądze, którym będzie narzucać targety nie do przerobienia. Dużo procesowego (usunięte przez administratora) z okazji na mega rotację pracowników oraz tranzycję procesów na Filipiny. Nie chce mi się więcej pisać, serio, uwierzcie mi- jest dużo więcej lepszych miejsc by zacząć/kontynuować swoją karierę zawodową. W tej firmie po prostu nie zostaniecie docenieni. Mimo wszystko życzę "Freskowi" żeby w końcu przejrzał na oczy, ogarnął procesowy bałagan i w końcu zaczął stawiać na ludzi, którzy pracują na placu Nowy Targ niż na wieczne "zadowolenie" jednostek zewnętrznych kosztem nerwów pracowników w SSC. Było super, skończyło się okropnie.

Elon345

Firma ok, byla podwyżka dodatkowa w grudniu z uwagi na inflację, 1 dzien w tygodniu z biura reszta z domu, spoko ludzie.

W mieście Wrocław były ciekawe oferty pracy na Senior Accountant. Co powiecie o zarobkach w firmie Fresenius Kabi Business Services Sp. z o.o.?

Xxx

Zarobki nieadekwatne do zarobków rynkowych... Do tego brak podwyżek. Nie warto.

Łucja
@Xxx

tutaj nie ma żadnej perspektywy na przyszłość, żeby ta kasa się jakoś zmieniła? bo jak widzę te opinie i każdy tak będzie odchodził to firma chyba jednak będzie musiała jakąś reakcję podjąć? a można dopytać tylko o specyfikę pracy pod firmą na tym stanowisku? jaki zakres obowiązków w praktyce i jak praca przebiega?

Xxx
@Łucja

Jak dla mnie to SSC zostanie przeniesione poza Polskę. Nic z zarobkami, z ludźmi nie robią i nie będą robić.

Natalia

Firma oferuje na stanowisku GBS Backoffice Assistant prywatną opiekę medyczną. Wiecie czy to dotyczy każdego pracownika od początku pracy? I czy można dołączyć rodzinę?

Ex pracownik
@Natalia

Tak, od początku pracy jest Luxmed w podstawowym wariancie. Bodajże po 2 latach masz szerszy pakiet usług. Co do rodziny - nie wypowiem sie :)

Byly
@Natalia

Nawet tu nie aplikuj :) zaraz i tak zamkną to miejsce :)

Pytający
@Byly

@Byly skąd ta informacja?

No cóż mogę powiedzieć... dużo opinii napisanych tutaj jest prawdą. Chore, nie do przerobienia targety w AP, nawet osoby z innych działów, które nie mają pojęcia o księgowaniu faktur zostały do tego "zaciągnięte". Szkolenie 2h i radź sobie ;) Do tego tranzycja wielu procesów, a co za tym idzie - wieczne błędy i ciągłe pytania, ze strony osób, które przejęły proces (pół roku temu!). Podwyżki małe lub ich brak, wiele osób, pracujących po kilka lat i znających proces dalej na poziomie juniora. Zarobki jak na Wrocław poniżej przeciętnej. Nieważne co potrafisz czy jakie języki znasz. Zmuszanie do odbioru nadgodzin, za pracę w świeto jeden dzień, także odbiór. Firma chwali się dofinansowaniami do kursów, szkoleń czy okularów, a tak na prawdę trzeba się o to dopraszać i przypominać. Ogólny chaos, brak dokładnych informacji czy optymalizacji procesów. Na plus na pewno ludzie - mój zespół i TL byli na prawdę cudowni. Dość ładne biuro w centrum i parking, bon na urodziny i rocznicę pracy. Wcześniej, przed tranzycją, można było się dość dużo nauczyć, zwłaszcza, jeżeli nie miało się doświadczenia w pracy w finansach lub w SAPie. Dzięki ludziom (których też już nie ma, bo wypowiedzenia lecą jedno za drugim) mogę tę pracę wspominać dobrze, ale jeżeli masz już jakieś doświadczenie - nie polecam zatrudniania się tutaj, są o wiele lepsze miejsca we Wrocławiu :)

Zostaw merytoryczną opinię o Fresenius Kabi Business Services Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Fresenius Kabi Business Services Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Fresenius Kabi Business Services Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fresenius Kabi Business Services Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 5 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Fresenius Kabi Business Services Sp. z o.o.
2.8/5 Na podstawie 11 ocen.
  • Białoskórnicza 1
    50-134 Wrocław
  • NIP: 8971799984 REGON: 22441780 KRS: 0000519066

Fresenius Kabi Business Services Sp. z o.o.