Czy w Fresenius Kabi Business Services Sp. z o.o. występują paczki/bony świąteczne?
Pracownik FKBS
24.03.2021 18:48
Pracownik
Są dodatki świąteczne z ZFŚS. W zależności od zarobków, to kilkaset zł. Jak ktoś ma dzieci, to chyba dostaje tez bony do smyka.
Są tez dofinansowania do wakacji, również kilkaset zł.
Były pracownik
02.01.2021 13:51
Były pracownik
Szkoła życia. Firma nie dba o pracowników. Stawia na nowe osoby spoza organizacji, zamiast wspierać i zatrzymywać osoby doświadczone. Niszczenie kreatywności i brak wspierania nowych pomysłów i ulepszeń - czasem na feedback można się w ogóle nie doczekać. Nieustanne nadgodziny - do odbioru i praca w święta, horrendalnie wysokie targety + codzienne usprawiedliwianie niewykonania planowanej pracy, trudności z otrzymaniem Home office i nieustanny stres. Pozytywną stroną jest efektywne szkolenie pracowników, zdobycie cennego doświadczenia, nowoczesne biuro i benefity.
Biedronek
26.01.2021 07:05
Były pracownik
1. Pracownik musi o siebie dbać we współczesnych czasach sam ( nie słyszałem o korpo w tym city co by dbało o pracownika).
2. Nowe osoby przyjmowane są z niższym "tytułem", więc też otrzymują niższe zarobki niż osoba, która "zwolniła" dla nich miejsce pracy- przemyślana strategia osób decyzyjnych ( wmówmy wszystkim, że na tym stanowisku/rynku nic się nie dzieje i że zadania nie są wybitnie ambitne)
3. Jakie niszczenie kreatywności? Przecież zatrudnione są tam wybitne osobistości prezentujące mistrzostwo w manipulowaniu ludźmi/faktami/liczbami oraz eksperci od kreowania problemów. Czy przebywanie w takim środowisku pracy nie stwarza pracownikowi możliwości bycia kreatywnym?
4. Feedback to forma dialogu, pojawia się wtedy gdy ktoś chce coś naprawić/ ulepszyć/ wyjaśnić. Do tego potrzebne są dobre intencje dwóch stron. Oczekujesz w środowisku silnie ze sobą konkurującym czegoś takiego jak współpraca? Obudź się.
5. Nadgodziny to zło. Zło zaplanowane przez kogoś w konkretnym celu. Aby pracownik nie czuł się komfortowo na swoim miejscu pracy, nie wyrabiał w czasie, tracił poczucie swojej wartości oraz przede wszystkim się nie rozwijał i nie widział więcej niż brzegi swojego monitora.
6. Problemy z home officem w czasie pandemii? Czy naprawdę nadal kierownictwo wykazuje brak szacunku do zdrowia pracowników i zmusza ich do obowiązkowego przychodzenia do biura?
Firma jak wiele innych. Firmę tworzą ludzie. Jeśli pasujesz do ich układanki i zostaniesz zaakceptowany to pracujesz w spokoju, jeśli z jakiegoś powodu odstajesz od stada to dadzą ci to odczuć. Można się skarżyć, można narzekać, można mieć żal. Można też dorosnąć i zaakceptować to, że zmienić można tylko siebie a nie grupę ludzi kierująca się ustalonym schematem postępowania. Pracę można zawsze zmienić. Zawsze istnieje szansa że kolejne miejsce pracy nie będzie tak zespute knuciami i gierkami korporacyjnymi jak poprzednie. Tylko bądź świadomy, że normalność nie będzie trwała w nowym miejscu pracy już do twojej mocno odległej emerytury. Bo miejsce pracy i atmosferę w nim tworzą ludzie, a czynnik ludzki w korporacjach jest nieustannie zmienny, a to zmieni się skład zespołu a to zmieni się przełożony. Szanuj się człowieku, szanuj innych, rób swoje. Ludzi z natury podłych i złych załatwi samo życie albo zjedzą ich choroby. A ty masz swoje życie zawodowe do przepracowania. Los bądź ludzie mogą odebrać ci wiele ale zawsze pozostaje ci godność osobista, umiejętności i dwie ręce.
Przychody i zysk Fresenius Kabi Business Services
Przychód netto [PLN]
Zysk / strata brutto [PLN]
33,3 mln
1,8 mln
39,3 mln
2,4 mln
51,4 mln
2,1 mln
2021
2022
2023
Dane wygenerowane na podstawie sprawozdań finansowych firmy z KRS.
Księgowa
03.03.2020 18:07
Inne
Bezpłatne nadgodziny, ogromna presja, brak uznania dla pracownika... Niestety dopóki kierownictwo nie zacznie doceniać (i szanować) swoich pracowników - nie wróżę dobrze tej firmie... Firma - szkoła życia.
Pracownica
12.05.2020 02:09
Inne
Niestety to prawda. Nie ma możliwości wypłaty nadgodzin. Firma zmusza do odbioru.
@księgowa w takim razie jak rozliczają się z nadgodzin?
jajajaja
18.03.2020 13:18
Inne
sa do odbioru
XXX
22.05.2019 11:02
Inne
Na rozmowie mówią, że szukają KILKU OSÓB. Potem odpisują, że znaleźli już inną OSOBĘ. Ale ogłoszenie jest wciąż aktywne i pojawiają się nowe ogłoszenia na innych stronach.