Opinie o onninen.pl - ONNINEN Sp z o.o. w Teolin

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Onninen Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Onninen Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Onninen Sp. z o.o. w Teolin

Witam wszystkich. Jestem na etapie poszukiwań nowej pracy. Czy możecie polecić firmę? Są w ogóle przyjęcia na obecną chwilę? Jak wygląda kwestia zarobków i premii? Normy,nadgodziny,praca w weekendy? Praca dla mężczyzn czy kobiety też znajdą tutaj pracę?

Julita

@radzę unikać działu PIM, rozumiem, że chciałeś podzielić się z innymi użytkownikami forum swoją opinią, ale przestrzegaj proszę zasad naszego regulaminu (https://www.gowork.pl/regulamin ). Komentarze w obraźliwym czy wulgarnym tonie nie będą akceptowane. Długo pracowałeś w Onninen Sp. z o.o.? @Jeszcze pracownik, mamy już drugą połowę marca - coś się zmieniło w kwestii Waszych wynagrodzeń? Na jaki rodzaj umowy można liczyć zatrudniając się w Onninen Sp. z o.o.?

@Julita

Nowe zasady wynagradzania obowiązują od 01.04, z końcem miesiąca wypłata podstawy, a na koniec następnego miesiąca wypłata premii za miesiąc poprzedni. Oczywiście pod warunkiem, że się należy bo wskaźniki zostały tak ustawione, aby pracownika z niej oskubać. Ja już złożyłem wypowiedzenie. Pierwsze umowy są na okres próbny, zwykle 3 miesiące, a kolejne już na czas nieokreślony. Tylko co z tego, skoro przez ostatnie zawirowania, których "truskawką na torcie" jest system wynagradzania spowodowały, że wartościowi pracownicy odchodzą?

@Julita

Dodam jeszcze kilka słów o premii. Poszczególne działy mają oczywiście różne wskaźniki, ale są one tak wymyślone aby przypadkiem nikt wszystkich nie spełnił. Jak np. pracownik spoza logistyki może być rozliczany za wydajność tego działu? Kiedyś firma broniła się stabilnością zatrudnienia i nawet jeśli pensja nie odzwierciedlała ilości pracy, to wynagradzała to właśnie stabilność i atmosfera. Teraz ludzie zmieniają się szybciej niż zdążymy się poznać. Trochę żal odchodzić po nastu latach, ale Onninen nie pozostawił mi wyboru. I jeszcze kilka słów o wspomnianym dziale PIM. W zgodnej opinii pracujących w tzw. openspace, może z dwoma wyjątkami jest to grupa hałaśliwych nierobów. Z ich przyczyny na drzwiach wejściowych pojawił się plakat z prośbą o pracę w ciszy. Dział podlega bezpośrednio centrali w Finlandii, więc uwagi zgłaszane na miejscu spływają po nich jak po gęsi woda. Na obłożonych obowiązkami nigdy nie wyglądają, biorąc pod uwagę częste wycieczki do kuchni na kawę i nieustanne klepanie jadaczkami na tematy prywatne.

Minęło już nieco czasu od dodania ostatniej opinii na temat Onninen Sp. z o.o.. Czy wynagrodzenia uległy zmianie?

Jeszcze pracownik

Jeśli pytasz w kontekście wcześniejszych wpisów, to jeszcze nie. Data wprowadzenia nowego systemu płacowego wg przecieków została przesunięta na marzec. Wkurzający jest fakt, że zarząd nie piśnie ani słowa więc nie wiadomo czego się spodziewać. Nie zmienia to faktu, że wciąż odchodzą pracownicy z przynajmniej kilkuletnim stażem. Przychodzą wprawdzie nowi, ale kompletnie bez doświadczenia w branży, więc pożytku żadnego jeszcze długo z nich nie będzie. Ale jak dbasz, tak masz.

Hepac

Niestety muszę potwierdzić kiepską ocenę ONNINEN jako pracodawcy. Mam dwucyfrowy staż pracy i napiszę, że różnie bywało ale tak źle jak obecnie, nie było nigdy. Od przejęcia przez Kesko z dużej ale normalnej firmy zrobiono korpo nie liczące się z pracownikiem. Zmiany i wyzysk (praca codziennie po 12 godzin) w magazynie centralnym doprowadziła do masowych odejść, co w sezonie rozwaliło obsługę klienta. Dział IT też się posypał, a w sprzedaży od kilku miesięcy regularnie odchodzą doświadczeni ludzie. Dział zakupów jeszcze się trzyma ale z tego co wiem, ludzie tam też są na granicy wytrzymałości i niektórzy rozglądają się za nową pracą. Brawo nowy prezes i zarząd za skłócenie działow i sfrustrowanie ludzi w kilka miesiecy. Ciekawe jak się odniosą do wyników badania satysfakcji pracowników, bo sporo ludzi pisało otwarcie co myślą o atmosferze w pracy. Ja jeszcze czekam do nowego roku i wprowadzenia nowego rozliczania pensji. Licze że zarząd się opamięta. Jeśli jednak będzie tak kiepsko jak mówią przecieki, też poszukam nowych wyzwań.

Edward
@Hepac

Onninen się sypie...mie polecam chyba ze lubisz buc oszukiwany i okłamywany przez przełożonych. Wynagrodzenie to śmiech na sali o podwyżce zapomnieć

Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną w firmie Onninen Sp. z o.o.? Czy warunki oferowane przez pracodawcę zgadzały się z informacjami zawartymi w ogłoszeniu? Jak przebiegło spotkanie? Podziel się swoimi wrażeniami.
Martyna

Wszystkie opinie są uzależnione od oczekiwań i własnego zaangażowania w pracy osób piszących. Lubię swoją pracę i jestem zadowolona a jeśli komuś nie odpowiada zawsze może zmienić!!

@Martyna

Hm..., w ostatnich miesiącach wielu osobom coś nie odpowiada i odchodzą. Niestety ze szkodą dla firmy, bo traci doświadczonych pracowników. Zarząd zamiast temu przeciwdziałać i wysłuchać tych którzy jeszcze zostali, zatrudnia firmę zewnętrzną do opracowania modelu płacowego. Śmiech na sali! Zaproponowane rozwiązania jeśli zostaną wprowadzone, spowodują że za kilka miesięcy w dziale sprzedaży będzie pusto, bo za wypłatę widmo nikt normalny pracował nie będzie. Chyba jesteś z HR, bo tylko tam są wiecznie zadowoleni i niestety oderwani od rzeczywistości.

Jeszcze pracownik

Nie polecam i podpisuję się pod opinią Martasa. Po zmianie właściciela w ub. roku, atmosfera w pracy zaczęła się zmieniać z miesiąca na miesiąc. W tej chwili jest to korporacja ze wszystkimi jej wadami. Człowiek jest tylko cyferką w excelu, więc nie dajcie się nabrać na lukrowane oferty pracy. Z różnych działów odchodzą pracownicy z wieloletnim stażem, bogatym doświadczeniem i znajomością rynku, a firma nawet nie próbuje ich zatrzymać. Pozostali w zamian dostają coraz większe targety do wykonania za mniejsze profity, bo pracodawca grzebie coraz mocniej w wynagrodzeniach. Kiedyś stabilna firma, dziś na magazyn muszą zatrudniać Ukraińców, bo Polak już nie daje się wyzyskiwać. Jeśli macie pytania, walcie śmiało.

Martas

Szkoda czasu na ta firmę bo zmienila się przez ostatni rok w najgorsza dla pracownika firmę i jest tragicznie. Godziny pracy niby 8h ale jesli nie zrobisz swojego zadania czyli do 20.00 nawet, to dostajesz opier.. ol. Pensja- oczywiscie nie ma mozliwosci podwyżek, bo ostatnio poszly obnizki pensji i caly czas się mowi o zwolnieniach. Nowy prezes to Norweg wymagający ale to polaczki przelozeni zrzucaja wszystkie winy na swoich podwladnych i ciagle straszą, że cię zwolnią. Brak rozwoju, socjal to magazynierzy mają w tych czasach lepszy. Najlepiej to pracować 10-12h dziennie w domu po godzinach, a do tego na zwolnieniu lekarskim tak samo się zasuwa. Ogolnie firma zwalnia i straszy zwolnieniami, przez co atmosfera jest grobowa, ludzie zaczynają krzyczeć na siebie i używać wulgaryzmów. Jedyne rozwiazanie to zwolnić się gdzie nawet Ci po 20letnim stażu uciekają.

M...

Pracuję w Onninenie w Teolinie pod Łodzią ponad 8 lat. Praca ok. Nie ciężka. Co do kierowników- jeśli ktoś wykonuje swoją pracę to kierownicy są ok, a jeśli ktoś olewa pracę to się 'czepiają' ale to jest chyba normalne. Warunki socjalne super. Opieka medyczna w LUXMED. Premie do 50% podstawy. Praca w soboty dla chętnych płatna 200%. Atmosfera pracy 9/10. Nagrody roczne, premie, bonusy. Imprezy dla pracowników. M...

ori

Ale się rozpędziłeś...

Sin Nombre
@M...

Chyba o innej firmie piszesz. Istnieje poważny problem z nadgodzinami, przez to niektóre osoby mają przesuwane urlopy nawet 3 razy pod rząd. Do odbioru mają też ogromną liczbę nadgodzin (ponad 70), tyle że nie mogą się doczekać kiedy to będzie możliwe. Jest zbyt mało pracowników do nawału pracy jaką jest. Gdyby nie mój słaby język obcy to na pewno by mnie już tu nie było. Atmosfera też hmm specyficzna... na pewno nie 9/10, socjal przeciętny - brak dofinansowania multisportu.

Rick
@Sin Nombre

Co do atmosfery to nie zgodzę się, że jest dobrze. Kiepsko wygląda wiele rzeczy, tyle że są ukrywane i niełatwo się wielu rzeczy dowiedzieć. Plusy: ➡ godziny pracy; ➡ możliwość pracy zdalnej; ➡ wynagrodzenie; ➡ brak open space; ➡ open WiFi; Minusy: ➡ dziwne zagrywki managementu z zagranicy; ➡ brak chęci do wsparcia dla nowo przyjętych pracowników, często trzeba czekać na sprzęt, czy miejsce do pracy, lub robić to z innego miejsca przez co nie można się wdrożyć na czas; ➡ słaby przepływ informacji i przez to duży chaos i pretensje; ➡ zła współpraca z 3rd parties; ➡ niechęć do spotkań w cztery oczy podsumowujących co dobrze jest a co do poprawy; ➡ kiepsko przeprowadzane szkolenia (teoria ok, ale czemu brak planu do zadań praktycznych, czy niechęć do monitorowania lub komunikacji co do postępów), zostawienie nowoprzyjętych samym sobie i delegowanie doświadczonych współpracowników do czego innego; ➡ donosicielstwo przez udawanych pracusiów; ➡ kliki obgadywaczy; ➡ wtrącanie nosa w nie swoje sprawy właśnie przez udawanych pracusiów i interesowanie się zbytnio tym co robi kto inny niż ja sam, oraz powierzchowne ocenianie; ➡ dziwaczne rytuały; ➡ nieformalne naciski na zabieranie roboty do domu

200%?
@M...

masz na myśli magazyn z tą możliwością 200% w soboty?

Koza
@Rick

Prawda, wszystko co na minusie.

anka

Jedna osoba piszę, że mega dużo nadgodzin jest a druga, że plus to godziny pracy nie wiem, już komu wierzyć do tego z ogłoszeń wynika, że z benefitów jest ubezpieczenie medyczne, multisport, szkolenia a wy o tym nie wypominacie naprawdę dziwna sytuacja

@anka

Jest sporo nadgodzin lecz nie wszyscy chcą dorobić , nie którzy by chcieli wyjść normalnie po swoich 8 godzinach a muszą zostawać.Co do multisport to jest możliwość korzystania ale pracodawca nic z socjalu nie dokłada do tego 100% placisz jeśli chcesz korzystać.

ende
@krzakus

a możesz rozwinąć czy chodzi o magazynowe stanowiska pracy czy biurowe ?

@ende

Magazyn.

Prawdaniefałsz
@krzakus

Kłamstwa poprzednika nie poparte dowodami, straszne jak ktoś może tak kłamać.

Wernychora

Praca biurowa to od zmiany wlasciciela koszmar! Nie polecam nikomu i ostrzegam, bo moga czlowieka zajechać i nic w zamian albo jak ci sie nie podoba to mozesz sie zwolnić. Kiedyś to szanowalo się doswiadczenie i wiedzę w tej firmie, teraz jesteś śmieciem i liczy się wyłącznie zadowolenie prezesa. Ciągłe straszenie o zwolnieniach, brak jakiegokolwiek wsparcia ze strony przełożonych. Świat się zmienia na lepsze ale ta firma idzie na dno. Jesli chodzi o nadgodziny to można teraz spokojnie wyrobić tyle co rezydent i nikt ci nie podziękuję, a jeszcze opier... li, że coś jest nie tak, nie mówiąc o wpłacie bo nigdy nie placili za nadgodziny. Nic tylko uciekać jak najszybciej do konkurencji lub innej rozwojowej nowoczesnej firmy.

kkk

,,,,,masakra

krzakus

Nigdy nikt mi nie zaplacil 200% za sobote, tylko 100%.

Ryga
@krzakus

a czy poleciłby Pan mi tu pracę biurową? Jak wygladają tam warunki pracy i pensje?

raj dla konfitur
@Ryga

praca w stylu nie doniesiesz ty na kogoś to ktoś doniesie na ciebie, powód jakiś się zawsze znajdzie - sama odpowiedz sobie czy warto...

zim
@raj dla konfitur

Należałoby jeszcze dodać - pracodawca nie dotrzymujący obietnic, stosujący bardzo represyjne metody wobec swoich klientów jak i swoich pracowników, samemu zaś na lewo zatrudniający obcokrajowców bez wymaganych wiz pracowniczych.

jelonek

Czyli orientuje sie ktos jakie sa warunki dla PH?

arbuz

warunki socjal itp faktycznie w porównaniu do innych łódzkich firm są na poziomie zadowalającym, jeśli chodzi o kierowników to o każdym z nich można mieć różne opinie, niestety w większości te złe, jak dobrze trafisz to będziesz zadowolony, jak źle to każdego dnia z pracy wychodzisz w okropnych nerwach.Często nierealne pomysły tych zza biurka dają o sobie znać w pracy i odbijają się na atmosferze. Praca jest w miarę stała, nie ma mowy o krótkoterminowych umowach i przemiale ludzi.

alan

To najlepiej sprawdzic na wlasnej skorze tylko pracujac w magazynie a nie za biurkiem Zapraszam

ilonka

dokładnie, moim zdanie ludzie, którzy piszą, ze firma do bani itd, że nie ma żadnych plusów grubo przesadzają i prędzej w ten sposób chcą się zemścić za firmie na przykład za to, że już tam nie pracują, a nie pomóc faktycznie nowym kandydatom i rzetelnie opisać warunki.. dlatego ja wszystko czytam z przymróźeniem oka.

alan

O jakie pieniądze chodzi A o zabieranie pracownikom części premi aby zapchać dziury A pracownicy biurowy dostają podwyżki To jest sprawiedliwe

alan

Jak to jest w tej firmie pracownikom ktorzy ciezko pracuja zabiera sie premie a pracownicy biurowi dostaja podwyzke niezla zamiana

alan

Pracowalem w tejfirmie troche lat warunki pracy moga byc ale tak jak traktowani sa pracownicy to wola o pomste do nieba Ludzie pracuja udczciwie a zarzadzajacy tylko szukaja pretekstu. aby zabrac wypracowane ciezko pieniadze Jestem ciekaw co sie dzieje z tymi srodkami Polski pracodawca. to zly pracodawca ktory nie przestrzega zadnych zasad

olo

Uważają ze zawsze maja racje a jeśli nie maja racji to i tak maja racje

Zostaw merytoryczną opinię o Onninen Sp. z o.o. - Teolin

• Jak się pracuje w Onninen Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Onninen Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 45.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Onninen Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 2 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Onninen Sp. z o.o.