Opinie o Orplast w Gdańsk

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Orplast. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Orplast na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja i przetwórstwo tworzyw sztucznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Orplast w Gdańsk

!

Cały ten zakład to jedna wielka porażka. Brud,syf i ubóstwo - oczywiście na halach produkcyjnych, w biurach warunki sterylne, czyściutko, bialutko. Tam woły robocze nie mają wstępu, więc tak może być. Na dole toalety pamiętają czasy głębokiego PRL. Mydło rzucone raz na miesiąc , ręczników nigdy nie widziano, no chyba, że stare szmaty robiły kiedyś za to. Niedobrze mi się robi jak czytam, że można zgłosić brygadziście, że ma się zamiar iść na przerwę... Można zapie*dalać dwie zmiany i o przerwie można pomarzyć ( o ile znajdzie się czas między posprzątaniem po poprzedniej zmianie, obrobieniem "swojego", przygotowaniem stanowiska na zmianę następną). Nie mówiąc już o psujących się co chwilę liniach technologicznych, szczególnie na weekendach, ale co tam, w piątek chodziło wszystko dobrze! Aby do poniedziałku...Aby do 6, 14 lub 22. Aby stąd wypie*dolić. Przerwę agencja ma idąc co godzinę zapalić. Stali pracownicy na porządku dziennym wykonują pracę za innych, tych z agencji. Ktoś kto się nie wyrabia nie zostaje zwolniony tylko przeniesiony na inną zmianę ( śmiech na sali). Nie zwolni się bo nie ma ludzi. Taka logika... Pseudo kierownik nie zna się na pracy, nie szanuje ludzi, traktuje ich jak robotów. Przyjął by wszystkich, nawet na parę godzin, byle by coś zrobili. Zakład zatrudniłby nawet żula spod sklepu byle by maszyna chodziła. Normalny już tam nigdy nie przyjdzie, a jeśli przyjdzie to szybko się zwolni. Zero przeszkolenia nowych pracowników, wg brygadzistów przeszkolenie stoi po stronie starszych pracowników...Co pozostawię bez komentarza. Inni pracownicy utopili by Cię w łyżce wody. Ogólnie ich poziom inteligencji nie powala i osiągnął dno już dawno. Szef obiecuje dać 200 zł premii i pracownicy co 3 dni pytają się kiedy to nastąpi. Kabaret to mało powiedziane. Za te 200 zł niedługo będą lizać podłogę i pracować 3 zmiany pod rząd. Szef i całe kierownictwo myśli, że w końcu znajdą się ludzie, którzy będą tam chcieli pracować jakoś od lat ich nie widać. Zatrudnia się ludzi z IQ ameby, 90 % ludzi z agencji pracy najpierw powinna być przebadana psychiatrycznie. Szczerze nie polecam, odradzam! Omijać szerokim łukiem. Zakład nadaje się do Uwagi TVN, bo PIP była i nic to nie dało

A
@!

Trzeba było wcześniej więcej się uczyć to teraz byś pracował/pracowała w tych bialutkich czyściutkich biurach

MadMax
@A

Jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia w temacie to sam/sama się idź się uczyć i znajduj pracę jaką tylko chcesz - twój komentarz nic tu nie wnosi. Tu nie chodzi o to kto ile się uczył i jakie ma stanowisko, na całym świecie są ludzie którzy są zwykłymi pracownikami i są ich kierownicy itd. to nie oznacza że jedni mają pracować w chlewie a inni w sterylnej czystości. To że jedni nie skończyli szkół, uczelni itp. Nie znaczy że są gorsi czy mniej mądrzy od innych. Gdyby nie Ci zwykli pracownicy to kierownicy nie mieli by kim kierować i nikt nic by z tego nie miał. Jest tyle zakładów produkcyjnych w Polsce i na świecie i jakoś potrafią zatrzymać maszyny bądź sprzęt odpowiedni do danej produkcji żeby pracownicy mieli przerwę która się im należy jak psu buda a w Orplascie wszystko rządzi się swoimi prawami. Nie polecam , wręcz szczerze odradzam.

Telk

Nie ma przerw bezprawie. Przerwa 15min się należy a jak chcesz odsapnąć chwilę zaraz kierownik jak zobaczy zachowuje sie tak jakbyś nie miał prawa przystanąć. Za przerwy 15min nie płacą a pracownik z niej nie korzysta bo nie może. Z braku ludzi robisz za dwóch lub trzech. PRZERWY SIĘ NALEŻĄ PANIE KIEROWNIKU!!! INSPEKCJA PRACY SIE KŁANIA. Przerwa na spokojne załatwienie, napicie sie czy zjedzenie. Nie na chali w warunkach gdzie nie jest to miejsce przeznaczone do jedzenia. Kurz i smród plastiku. Czy Pan nie czyta tych komentarzy? dlaczego ludzie na to sobie pozwalają.

Pytająca

Czy ktoś aktualnie pracuje w Firmie Orplast i mógłby powiedzieć co nie co na temat pracy tam?

Danuta
@Pytająca

Rozumiem, że Twoje pytanie wynika z faktu, iż jesteś zainteresowana pracą w Orplast. Czy zdradziłabyś nam, jakie stanowisko lub dział firmy interesuje Cię najbardziej? Dzięki takiej informacji, osoby aktualnie zatrudnione w tym miejscu, będą mogły udzielić Ci precyzyjniejszej odpowiedzi.

JA

Szczerze odradzam

Ty
@JA

Ktoś ty - 'Ja'? I dlaczego odradzasz?

@Ty

Pracowalem tam.

Ania 91
@Pytająca

Nie polecam . Znajdziesz się na zmianie gdzie pracuje masa ludzi i połowa zbija baki a stawka ta sama . Albo znajdziesz się na zmianie gdzie musisz (usunięte przez administratora) I teraz chciałem się znaleźć na tej zmianie żeby uczciwie zarobić pieniądze to się dowiedziałem że nie ma miejsca . Jestem przed tą zmiana wymieniam się z nimi i pytam ilu was jest a oni 10 . A na zmianie na której byłem 15osob .pytam się jakim cudem ? Kto ustala kto i ile na zmianie ? Brak przerwy . Stanowiska każą sprzątać i sprzęt do tego na co drugim stanowisku . Szanujmy się .

Dyrektorzy, biuro .... WEDŁUG PRAWA KAŻDY PRACOWNIK MA PRAWO DO CHOCIAŻBY 15min PRZERWY!!! To bezprawie że pracownicy nie mogą normalnie się załatwić, napić czy zjeść. Dlaczego z tym bezprawiem pracownicy "ORPLAST" nic nie zrobią. To nie AFRYKA a ludzie to nie maszyny. PRZERWA SIĘ NALEŻY!! Wyłączyć maszyny i dać ludzią przerwy! Tak jak im się to należy.

Ania 91
@Gość

Dołączam się .

Pracownik utrzymania ruchu

Oprowadzanie po całym zakładzie, wyjaśnienie 'co I jak', rozmowa całkiem na poziomie i sensowna. Nawet jeżeli nie masz odpowiednich kwalifikacji to firma przyucza do zawodu.

Wiadomo dopytują czy możesz pracować na 2 lub 3 zmiany i takie tam...

logo firmy Młodszy operator maszyn CNC
Rzeszów
Smithstown Polska Sp. z o.o.
logo firmy Magazynier
Bydgoszcz
Uno foods
Janusz

Orplast poszukuje osób zainteresowanych pracą jako Serwisant maszyn i robotów. Należy posiadać wykształcenie średnie techniczne oraz znać język angielski. Uprawnienia SEP 1kV będą dodatkowym atutem. Praca będzie się odbywać w systemie trzyzmianowym, a zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę. Wszystkie szczegóły ogłoszenia znajdziecie na stronie internetowej firmy: http://www.orplast.pl Czy ktoś z Was ma zamiar złożyć tam swoje dokumenty aplikacyjne? A może pracownicy Orplast podpowiedzieliby czy warto i jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej?

Fajna atmosfera pracy. Wynagrodzenie jak wszędzie. na hali jest czysto i przytulnie. Wcześniej pracowałam z rybami i tam byl kosmos

Dawid
@Ania

Ile zarabia ustawiać wtryskarek?

Jurand

Administrator powinien usunąć co niektóre opinie bo obrażanie ludzi w internecie jest na poziomie dość niskim.

Алексей

Małe sprostowanie. To co napisałem dotyczy sie "Jurand"

JA

Znajde cie

@JA

I na młynek do Demlina?

Młody

Chyba ktoś się przestraszył i usunął wpis

Żaneta

Wspaniała atmosfera pracy. Fajne pieniądze. Zakład bardzo nowoczesny i przepiękne biura. Polecam tam pracę.

Omatko

2018 a nadal istnieją firmy, gdzie nie ma przerwy :D moje 3 dni w tej firmie ciągnęły się jak 100 lat, już lepiej idzcie rozdawać ulotki bo od hałasu smrodu i skwaru idzie zdechnąć tam

Display

- brak przerw - brak rzetelnej organizacji pracy na produkcji - praca na dwóch bądź trzech marzynach - brak milej atmosfery - nowi są trakrowani przez starszych pracownikow jak śmieci - panie które pracują po 20 lat rządzą się - fizyczna praca - marna pensja - brygadzistka Monika (źle traktuje nowych) + wyplata na czas

BYŁY PRACOWNIK

Praca byłaby nawet w miarę spokojna,gdyby kazdy miał po jednej max.po 2 maszyny.Natomiast jak ktos nowym pracownikom daje po 3-4 maszyny a starym stazem po 1,to zaczyna robic sie chore.Tamci sobie lataja po kawki a ty latasz i nie wiesz w co rece wlozyc.Przerwa nie obowiazuje ,chyba ze majac 3-4maszyny jestes w stanie wyjsc na dwor chociaz przewietrzyc sie.(usunięte przez administratora).Na zakonczenie napiszę"Jeżeli macie możliwość wyboru to odradzam pracę w tym miejscu ,nie przy takiej organizacji i nie za te grosze".

Dorota
@BYŁY PRACOWNIK

Cześć mam na imię Dorota. Zaoferowali mi w tej firmie prace,do pakowania pojemników plastikowych. Proszę napisz mi o jakie maszyny tu chodzi,ponieważ przy ofercie pracy nie wspominali o żadnych maszynach. Ps. Jakie to są maszyny? I z czym związana jest dokładnie ta produkcja. Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam

Display
@BYŁY PRACOWNIK

Tak z ciekawosci o jakiego (usunięte przez administratora)ci chodzi, bo tam jest dwóch o takim imieniu

Rafik

W większym gównie nie pracowałem omijać jak największym łukiem zero przerwy warunki socjalne zero toalety pamiętajom gierka po trzech dniach miałem dosyć brak szkolenia stanowiskowegotraktójom nowego pracownika jak piąte koło u wozu w trzeci dzień pracy dostałem najcięższom maszynę w zakładzie.

sonia
@Rafik

Po Twoim sposobie/stylu pisania, domniemam że nie masz wykształcenia wyższego niż gimnazjalne. Pytanie tylko czy wszędzie pracujesz po kilka dni i odchodzisz, czy tam naprawdę jest tak źle.

adam
@sonia

A po twoim wpisie wnioskuje ze masz na imie faldzywa Iwona podajac sie za Sonie ktora tam nie pracuje pani"brygadzistko"...

*ODRADZAM*ODRADZAM*

OJ BARDZO BARDZO WAS PRAWDA W OCZY KOLE- OBOZIE orplast

KO
@*ODRADZAM*ODRADZAM*

Asia? =)

Veni Vidi Niekoniecznie Vici

Zakład Orplast to jedna wielka porażka......!!!!!!!!!!!! Zdecydowanie odradzam prace tam i nie dlatego że jest ciężka pod wzgledem fizycznym!!!!!!!!!!!! Nie szanują ludzi i nie respektuja kodeksu pracy (brak przerwy) ...

Veni Vidi Niekoniecznie Vici

Dokładnie tak....!!!!!!!!!

Zostaw merytoryczną opinię o Orplast - Gdańsk

• Jak się pracuje w Orplast?

Zobacz opinie na temat firmy Orplast tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 33.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Orplast?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 4 to opinie pozytywne, 20 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Orplast?

Kandydaci do pracy w Orplast napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Orplast
2.3/5 Na podstawie 35 ocen.
  • Obodrzyców 42
    81-812 Gdańsk