Opinie o Orplast w Gdańsk

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Orplast. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Orplast na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja i przetwórstwo tworzyw sztucznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Orplast w Gdańsk

Jednym słowem (usunięte przez administratora). Przez 8 godzin robisz te same ruchy. Na zmianach się lepsi i gorsi co da się wyczuć po czasie. Brak miejsca w szatniach o własnej szafce można pomarzyć. Na halach głośno gorąco i brudno. Coś takiego jak przerwa praktycznie nie istnieje. Starsi pracownicy wyśmiewają innych którzy nie nadarzają na maszynie. Brak miejsca parkingowego dla pracowników. Jeżeli chce się dorobić garba i depresji to polecam

Urszula

Czemu nie ma przerw? Przecież każdy pracownik ma do niej prawo. A jak ktoś chce zjeść posiłek to co?

@Urszula

To je przy maszynie i tyle xd

Azor

Super ze rola pewnej brygadzistki zakończyła swój żywot naprawdę To jest na wielki plus!! Ale druga sprawa temperatura na hali…. Dlaczego taka “duża“ firma nie może zapewnić pracownika wiatraku? Przy każdej maszynie powinen być DZIAŁAJĄCY WIATRAK a nie, ze każdy szuka jak nienormalny, tak samo pracują tam ludzie 50+ i pracują po 8 jak i po 16h (gdzie jest dozwolone tylko 8 pracować bo jak wiemy 16 h to w kodeksie pracy jest niedopuszczalne) to dlaczego chcecie aby produkcja szła cały czas jak nawet firma nie jest w stanie zapewnić tak prostych rzeczy? Tak samo ustawiacze, maszyny nagrzane, a wy dajecie jakieś śmieszne rękawiczki?? Każdy może sobie popalić skore, będziecie opłacać odszkodowania? To jest naprawdę wstyd, ze kadry i kazdy pracowanik co siedzi u góry, ma klimatyzacje i chłodno w pomieszczeniach a pracownicy na dole maja zepsute wiatraki i brak podstawowych rzeczy do bhp, dlaczego ustawiacz jak podnosi różne rzeczy, nie ma kasku na glowie? W każdy firmie bhp to podstawa a w orplascie można o tym zapomnieć

Barbara
@Azor

Serio ludzie pracują tu po 16h? Non stop czy jak?

Barbara
@Barbara

W weekendy pracują, żeby sobie dorobić, przychodzą z własnej woli. Ale według kodeksu to jest zabronione

@Azor

Wiatraki są, ostatnio przyjechała cała paleta nowych wiatraków

Zeka
@Anonim

Tylko czemu nie ma ich na hali ?

Azor
@Anonim

Ty myślisz ze jeden wiatraczek starczy?

@Zeka

Teraz jest chłodniej, może dadzą jak będą upały?

@Azor

Na każdym stanowisku jest wiatrak od paru tygodniu

@K.D

No i super! i co, przestali ludzie już narzekać na ten gorąc?

@Paulina

Wiesz co to zależy. Fajnie ze mamy te wiatraki ale przy ciepłym i suchym powietrzu to tak średnio pomaga. No chyba, że jesteś na 4 hali :). Siłą rzeczy przy pracy z takimi maszynami przy plastiku zawsze będzie gorąco .

Vel
@K.D

Tam ludzie narzekają i nic dalej się nie dzieje. Metalalnosc Januszy

Velvet
@Vel

Jeżeli ktoś nic nie robi całymi zmianami, nie pracuje przy liniach produkcyjnych, ma czas by siedzieć większość czasu w socjalu, lub siedzi na chłodniejszej 4 hali to nigdy nie zazna czym jest praca przy gorących rurach i maszynach, więc mało wiesz"januszku"Popracuj tylko miesiąc w okresie letnim codziennie przy maszynach a zmienisz zdanie.

@Velvet

Pracowałem w lato i inne pory roku. Więc wiem co to znaczy . Po prostu chodzi mi o to że ludzie tam z firmy na wszystko się zgodzą

Velvet 2
@Vel2

Ludzie na dużo rzeczy się nie zgadzają ale co mają zrobić jak nikt z nimi nic nie ustala i nie rozmawia tylko jest to zaraz narzucone z góry?

Vel
@Velvet 2

Popsiaczą trochę i na tym się skończy

@Vel

No ale to twierdzicie, że serio nie ma na co narzekać? Nie da się jakoś tego zorganizować, żeby każdemu było w miarę ok?

@Jolanta

Myślisz, że nic z tym nie robimy? Tyle razy były zgłaszane różne rzeczy.

Vel2

Po prostu kierownictwo ma to gdzieś głęboko

@Vel2

Czyli według każdego z was nie ma szans na zmianę w ich nastawieniu? Nawet jakby zgłosić to komuś kto ponad nimi stoi?

Plaga
@Jolanta

Ostatnio na weekendzie, dziewczyna mało co nie zemdlała od tego gorąca i wy nadal uważacie ze jeden wiatrak jest wporzadku? Ludzie ta firma to(usunięte przez administratora), nikim się nie przejmują patrzą tylko, żeby produkcja szła i kasa się zgadzała są nawet dwa debile co w jazdy week robią po 12h to już naprawdę trzeba życia nie mieć hahaga

Plaga
@Plaga

Wybaczcie po 16h pomyliło mi się z robota na powstańców, ale wracając dziś na nocce mimo pogodny i tak się ciepło i duszno, problemy są nawet żeby drzwi były otwarte, każdy ma skargi nikt nie słuch, wózkowi siedzą na socjalu i ociągają się, roboty jest dużo ludzi brak

Vel plaga
@Plaga

Racja, a jak PIP przyjdzie i zapyta o nadgodziny to każdy powie że ich nie ma. Śmiech na sali

Zal

Na socjalu jest kamera xd A roboty rzeczywiście tak wiele że połowa maszyn stoi xd Z tego co widziałem pomagała kilku osobom oraz poprawiała po kimś palety Zastanów się co piszesz xd

Dzisiejsza zmiana
@Zal

Co z tego, ze stoją? Jak ona i tak nic nie robi? A co Ci po kamerze jak i tak nie sprawdzają raczej, gdyby sprawdzali to dawno by ja wywalili z roboty bo nic nic nie robi :-) poza tym ona i pomaganie? Pomoże z 3 minuty i idzie na socjal albo obok socjala siedzi albo je albo na telefonie śmiga

@Zal

Ej a co tam było tak w ogóle, bo zniknęło? Tylko coś o tych kamerach?

Praca jest w porządku natomiast odradzam zmianę u brygadzistki (usunięte przez administratora). Wieczne problemy z przerwą. Każdego dnia jest jakaś afera (usunięte przez administratora)

@.

A da się jakoś ustalić jaka zmianę i z kim chce się mieć?

@Paulina

Pewnie, że tak. Wszystko jest do dogadania. Oczywiście może być też tak, że wybierzesz jedną brygadę, ale będzie potrzeba żebyś przyszedł/ przyszła na inną zmianę bo tam brakuję ludzi. Mowa oczywiście o Agencji. Jeśli chodzi o umowę o pracę, to raczej też można się dogadać

Pracownik utrzymania ruchu

Oprowadzanie po całym zakładzie, wyjaśnienie 'co I jak', rozmowa całkiem na poziomie i sensowna. Nawet jeżeli nie masz odpowiednich kwalifikacji to firma przyucza do zawodu.

Wiadomo dopytują czy możesz pracować na 2 lub 3 zmiany i takie tam...

logo firmy Młodszy operator maszyn CNC
Rzeszów
Smithstown Polska Sp. z o.o.
logo firmy Magazynier
Bydgoszcz
Uno foods
Taka sobie ja

Do tych zatrudnionych przez agencje, dam Wam dobra rade, podpisujcie sie, bo ja sie nie podpisalam i nie dostalam wynagrodzenia za kilka dni w ktorych nie bylo podpisu na liscie. Moje prosby o skorygowanie mojej obecnosci( a mozna bylo) zostaly zlekcewazone , a Szanowmy Pan Kierownik :D kiedy dzwonilam to wyjasnic nie chcial mnie sluchac tylko krzyczal przeciez wyplata jest po 20 :D x d Moze gdyby bylo porzadne szkolenie a nie w biegu przy glosmych maszynach uslyszalabym informacje ze brak podpisu to brak wynagrodzenia :D Moj blad ich podejscie no coz czego mozna bylo sie spodziewac. Co do atmosfery wszyscy byli dla mnie mili no moze prawie wszyscy ale naprawde spotkalam sie z gorszymi ludzmi... Przerwy jako takiej oficjalnej nie ma ale kazdy mial czas na papieroska zalezy jak wygospodarujesz sobie czas, da sie zniesc..

Tak
@Taka sobie ja

Zwlaszcza jeden pan ustawiacz miły

Taka sobie ja
@Tak

Chodzi mi bardziej o kobiety, spotykalam sie w poprzednich pracach z publicznymi wyzwiskami wsrod pracownikow wiec nie moge powiedziec ze atmosfera jest straszna, czego mozna spodziewac sie po produkcji zawsze znajda sie ludzie ktirzy beda obmawiac za plecami latac na skargi do przelozonych..

Ka
@Taka sobie ja

"Szkolenie" faktycznie jest w biegu. Ja na szczęście usłyszałam, że brak podpisu to brak wynagrodzenia.

E tam

Dobra bajera nie jest zła. A co do koleżanki wyżej o ten brak podpisu/wynagrodzenia to pretensje możesz mieć tylko do siebie.

Zaciekawiony
@Ka

Czyli przekręty?

Dzięki za podpowiedź czyli wniosek oczywisty, że ręka rękę myje i nie warto się tam pakować.

Ka
@Zaciekawiony

Jak pracuje się przez Agencje to zawsze trzeba wypełniać ewidencje czasu pracy. Byłeś w pracy to się podpisujesz, wtedy pracodawca wie, że byłeś. Brak podpisu = brak obecności w pracy = brak wypłaty. Jest to chyba zrozumiałe i trzeba tego pilnować. Więc nie wiem o jakie przekręty Ci chodzi.

Paweł Dederek AAS
@Taka sobie ja

Witam Po pierwsze , nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek "krzyczał" na pracownika AAS ,a już na pewno nie płci żeńskiej :) , ale jeśli rzeczywiście tak było to przepraszam. Po drugie , firma AAS ma płacone przez firmę Orplast za godziny wypracowane w raportach, jeśli godzin nie ma w raporcie to AAS nie jest w stanie płacić pracownikom godzin "widmo" ,pracownicy maja cały miesiąc na to żeby zweryfikować czy ich godziny się zgadzają ( w każdej chwili mogą dopisać się do raportu lub zgłosić mi że tego nie zrobiły wtedy robię to ja ) , 98 procent załogi AAS wypłaty się zgadzają , natomiast biorąc pod uwagę że zatrudniam w Gdańsku ponad 130 osób oraz fakt ze kieruję tą organizacją z południa Polski co jest dla mnie sporym wyzwaniem, to zdarzają się pomyłki , wtedy pracownik otrzymuje wyrównanie. W razie gdyby miała Pani jakieś pytania , to zamiast używać tego portalu zapraszam do kontaktu :) Pozdrawiam Paweł Dederek Kierownik Oddziału 515 137 721

Klaudia
@Paweł Dederek AAS

Nie wpisujesz się do raportu to nie masz wpłaty proste. ????????

Widmo
@Paweł Dederek AAS

Szkoda ze Pan teraz zaprasza do kontaktu bo kiedy mialam pytania zwyczajnie nie odbieral Pan telefonu,lub tez raz pidniesiobym tonem mnie zbyl ( za co przeprosil :p) a co udowodnie teraz ja rozumiem ze zachowanie twarzy jest najwazniejsze dla Pana, ale ja napisalam prawde. Napisalam czarno na bialym dni w ktorych bylam, kiedy po 2 tyg zapytalam sie rowniez Pani ksiegowej czy ruszylo cos w tej sprawie rowniez byla cisza wiec jak widac widmo po dwoch stronach :)

Widmo
@Widmo

Poza tym jestem zaskoczona ze moja skromna osoba spowodowała ze Pan zechcial udzielić sie na tym portalu. W takim razie po co Pani brygadzistka sprawdza obecnosc, skoro tylko raporty sie licza, ludzie i tak sa porozsyłani po maszynach losowo lub niektorzy z wieksza swiadomoscia wiec po co ta cała,l weryfikacja obecności, no chyba ze ta strata czasu rekompensuje brak odgornie ustalonej przerwy?

I to jest argument - dzięki, ponieważ czytam dużo skarg na tą konkretną (rodzinną) zmianę odpuszczam

A23

Mimo negatywnych opinii na tym portalu zatrudniłam się kilka tygodni temu (przez agencje) nie wiem jak z upałami bo każdy tu mówi że w lato jest masakra ale teraz idzie wytrzymać , problem to szatnie i stołowka jak ktos nigdy nie pracowal na produkcji to moze na poczatku miec problem zeby sie przyzwyczaic , praca sama w sobie jest ok , ludzie są rózni , (usunięte przez administratora) nie brakuje , lepiej trzymac z tymi z agencji którym jeszcze orplastowa sodówka nie odbiła do głowy , napewno na plus współpraca z agencja i koorynatorem ( idzie sie dogadac z grafikiem wolnym itp ) no i jest przystojny to tez plus :p . Ludzie tam dojeżdzają po 30 40 km do pracy wieć chyba nie ma takiego dramatu.

jaaa
@A23

Jak ktos chce pracowac,to da sobie rade mimo trudnosci z przerwami czy brakiem szatni.

Ludzie warunki w firmie są skandaliczne. Jutro zgłaszam sprawę do inspekcji pracy. Żeby jeść przy maszynie bo nie można iść na przerwę (usunięte przez administratora) bo nie ma Cię ktoś zastępif. Słynni magazynierze których nazywają wozkowymi jedzą normalnie ! Pani brygadzistka tak. Ale zwykli już NIE !!! Ta sprawa nadaje się do prokuratury i MEDIÓW CO jutro zamierzam uczynić. Warunki na nockach straszne !!! Nie polecam.

jaaaja

Jakos w mediach cisza wiec poco straszysz jak nic nie dzialasz? kazdy tu jest mocny piszac anonimowo . Jak niepasuje wam praca to sie zwolnijcie zamiast przelewac frustracje na innych. To nie jest praca marzen tylko (usunięte przez administratora) Ale hajs się zgadza.

Orplast chce zatrudnić na stanowisko Mechanik kogoś z doświadczeniem. Czy zarobki takie jak 9800 będą osiągalne?

F

Halko

Witam. Jaka jest stawka dla studentów do 26 roku życia.

Czy sa przerwy w tej firmie ..?

Mało ważne

Nie ma :) ewentualnie ci z ass maja ! Firmowy człowiek może zapomnieć

jaja
@Nowy

zalezy od brygady. w jednej brygadzistka sama zastepuje na maszynch, w innej stawia jedna osobe na dwoch maszynach,zeby jedna z nich mogla isc zjesc. makabra. maszyny sie psuja, ludzie nie wyrabiaja sie z podwujna robota na swojej,wiec nie ida na przerwe,bo dostana opieprz,ze odlozyli jakies pojemniki. zreszta jak sie upomnisz lub poprosiz,to przerwa jest-czesto twoim kosztem...

@jaja

Pracuję w każdej z brygad i tylko w jednej są problemy z przerwami. W pozostałych zmienia albo brygadzistka albo ktoś bez maszyny. Czasami trzeba ewentualnie chwilę poczekać. Nigdy nie było sytuacji żeby ktoś odmówił. Stanowisko prawie zawsze jest ogarnięte jak wracam.

*PLAST Patrząc na Twoje wypowiedzi, widać twój prawdziwy poziom. Myślisz że błyszczysz inteligencją używając słów takich jak cytuję (usunięte przez administratora) " Niedorozwój" "Gamonie" Itd. Moje wypociny były z zachowaniem pewnego poziomu, twoje za to chamstwa i Prostactwa niestety heh. Ale spoko nie musisz udawać kogoś kim nie jesteś czyli osoby mającej odrobinę kultury osobistej. A piszesz jeszcze ura, bura jakbyś ty podpisał się imieniem. Nooo tylko różnica między nami jest taka że, ja pisząc nie obrażam nikogo słowami które są uznawane za obraźliwe a ty tak.

Tęcza

Zgadzam sie

Tęcza

Zgadzam się

PPP

O co Ci inspekcja pracy da ? Dla nich w papierach ma sie zgadzać . Ich nie interesuje hierarcha Orplastu. Kto ma chody ma lepiej takie jest życie trzeba sie z tym pogodzić bo tak jest w życiu jak masz układy masz wszystko a jak nie to wypisujesz tu głupoty.

Czy była już taka sytuacja że ktoś od braku tlenu i zbyt wysokiej temperatury (odlaciał) na hali ?

Ws

Hahaha.

Kij
@Nowy

Tak. Kierownik wtedy powiedział, że mówi sie trudno, spakować do wora i bedzie następny. Oczywiscie osoba przeżyła, ale te teksty..

Maciej
@Kij

Hej, widzę że wiesz co się dzieje w Orplascie. Możesz mi powiedzieć jaka panuje tam atmosfera? Jak relacje z kierownictwem? Jakie jest tu podejście do pracownika? Z chęcią poczytam Twoją wypowiedź :D

Johny
@Maciej

Każdy ma inne zdanie na temat pracy w Orplast więc sugeruje poprostu się zatrudnić i samemu ocenić , ja od 3 miesiecy pracuje w agencji AAS ( Orplast nie zatrudnia bezpośrednio , tylko przez agencje) i jestem zadowolony i osoby które poleciłem do pracy tak samo.

Mało ważne
@Nowy

Oczywiście i to nie jedna osoba ..

(usunięte przez administratora). na magazynie jeden drugiego podnosi na widłach nikt nie chodzi w kamizelkach odblaskowych kręcą się tam dosłownie wszyscy. O przerwie zapominajcie bo ich NIEMA. Wsiadasz na wózek widłowy A nawet nikt nie sprawdza czy masz uprawnienia. Szatni brak. (usunięte przez administratora) PRZYCHIDZISZ NA 7DMA I NIGDY NIEWIESZ O KTOREJ WYJDZIESZ. DRAMAT.(usunięte przez administratora)

Krystian
@Piotr

Przestań kłamać, nie nadajesz się do pracy po prostu. To nie piknik

@Krystian

Idiotka nie kłamie bo widziałem co się tam dzieje (usunięte przez administratora) Dobrze że Ty się nadajesz do kochania karuzeli chyba.

@Krystian

Zobaczymy jaki będziesz mądry jak się spotykamy piotrus

@Krystian

I nie kłamie. Najlepszy jest filmiki jakie mam nagrane co tam się dzieje i ten co się nazywa kierownikiem na to pozwala. Weź ty sobie wygugluj jak wygląda kierownik pajacu.

Sylwia
@Piotr

Pamiętaj, że to jest forum publiczne i takie obraźliwe wpisy raczej nie będą tolerowane, możesz wyrazić swoją opinię na temat firmy w sposób spokojny i merytoryczny. Napisałeś, że pracodawca nie przestrzega przepisów BHP, czy zgłosiłeś gdzieś tę sytuację?

Saaa
@Sylwia

Gdzie zgłosić jak sanepid wiecznie zgłasza swoje przyjście i wtedy to potrafią zadbać o porządek na czas kontrolii

Jvvhh

Tak jak napisane było do sądu o (usunięte przez administratora) co zostało usunięte.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Orplast?

Xyz

Nie polecam ze względu na atmosferę. Nie szanuje się tu pracownika, atmosfera jest gęsta i toksyczna.

Pracowałem tam miesiąc i szczerze odradzam. Wysoka temperatura, maszyny chodzą 24/7 przez co się psują co chwilę, stare baby które są od początku firmy uważają się za najważniejszych, brak lekcji BHP, brak wolnych szafek w szatni no i oczywiście trudno skorzystać normalnie z przerwy. Praca może i by była w porządku ale przez te Grażyny i wyżej wymienione powody czuje nie chęć do pracy na produkcji.

Maciej
@Anonim

Hahah no nie powiem, nie zachęcasz do pracy tam :D A jakieś plusy też się znajdą? :D

A.
@Maciej

Płacą, więc jeśli dla ciebie to plus, to proszę bardzo.

Dorota

Cześć, jak jest w Orplascie z dźwiganiem? Czy praca pod względem fizycznym w firmie jest ciężka? Czy da się przyzwyczaić? :) Może jakaś pani, która pracuje w firmie, wypowie się na ten temat?

@Dorota

Jest bardzo ciężko.

Abc
@Dorota

Praca cieżka przez 1-2miesiace wszystko boli od noszenia pojemników lecz po tym czasie organizm sie przyzwyczaja do noszenia cieżarów smrodu palonego plastiku i ciepła . Wszystko zależy czego się oczekuje od takiej fabryki....i pracy w niej

Zostaw merytoryczną opinię o Orplast - Gdańsk

• Jak się pracuje w Orplast?

Zobacz opinie na temat firmy Orplast tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 33.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Orplast?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 4 to opinie pozytywne, 20 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Orplast?

Kandydaci do pracy w Orplast napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Orplast
2.3/5 Na podstawie 35 ocen.
  • Obodrzyców 42
    81-812 Gdańsk