Opinie o F.S.E. Tamel S.A. w Tarnów

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy F.S.E. Tamel S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie F.S.E. Tamel S.A. o rekrutacji.

Branże: Produkcja silników elektrycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o F.S.E. Tamel S.A. w Tarnów

Z-56

ZWIĄZKI ZAWODOWE TO NIE DOBRA WRÓŻKA KTÓRA BEDZIE SPEŁNIAĆ WASZE ZACHCIANKI. Do wszystkich którzy tak chętnie i bez ogródek wypowiadają się o związkach w sposób negatywny. Oczywiście anonimowo wtedy wszyscy są bardzo odważni !. Pierwsze pytanie czy należycie do związków jeśli tak to dajecie świadectwo sami o sobie i sami na siebie plujecie .Bo ja rozumiem że związki to nie tylko garstka ludzi którzy w waszym imieniu idą na negocjacje , A wy później z wielką przyjemności wylewacie na niCH wiadro przysłowiowych pomyj jeśli nie są spełnione wasze oczekiwania. Jak sama nazwa mówi jest to związek określonej grupy ludzi . Drugie pytanie do osób które nie należą do związków ? Czemu zabieracie głos o związkach kiedy do nich nie należycie można powiedzieć że nie macie moralnego prawa. Albo się zapiszcie i będzie mogli się wypowiadać a jeśli chcecie być poza związkiem to wara od związków nie macie prawa wypowiadać się o związkach a o podwyżkę idźcie sobie sami zobaczymy CO WYWALCZYCIE.

@Z-56

Przedewszystkim zacznijmy od tego za co osoby które były przewodniczącymi związków brały całkiem nieźle pensje ?Przynajmniej tak było od zawsze do teraz!Bo moim zdaniem rola związków jest między innymi bronienie praw pracownika a także walka o godne wynagrodzenia!Czego napewno nie ma już od 25 lat.Wiec Z-56 nie dziw się że większość pracowników nie należy do związków,bo przy pensjach zwykłych pracowników Tamelu nawet te śmieszne 30zl składki niestety to duży wydatek !Myślę że każdy pracownik mógłby nawet dwa albo trzy razy tyle zapłacić składki gdyby jego pensja oscylowala w granicach średniej krajowej i nie mówię tu o pracownikach początkujących tylko tych którzy już pracują 5 ,10 20,30 czy 40 lat .Bo na chwilkę obecną pracownicy z 10 20 30 czy 40 letnim stażem oscylują w granicach najniższej pensji krajowej ,więc gdzie choćby wysługa za lata praca co ja kiedyś wliczono w stawkę oczywiście za porozumieniem że związkami!!!

@Z-56

Więc Z-56 pytam się jak ludzie mają wierzyć i należeć do związków skoro są przez nie są klamani i oszukiwani poza tą garstką pracowników ktora ślepo wierzy związkom a już zapomnieli jak związki ich okłamały choćby po ustaleniach które rok temu były!!!A mogę Ci przypomnieć że w tych ustaleniach miała być premia dla pracowników i choćby procentowy dodatek do stawki w zależności od ilości przepracowanych lat!!!Minął rok a tematu nie ma więc jeszcze się pytam jak choć trochę myslacy pracownik będzie chciał należeć do organizacji ktora tak kłamie i manipuluje!!!Czekam na choćby jeden argument który tłumaczyłby związki???

JOHNY
@Z-56

Szkoda nawet się wypowiadać na temat tych pseudo związków. Dopóki są na garnuszku prezesa to nic z tego nie będzie,opowiadają ludziom dyrdymały a pan T....sz to już przechodzi sam siebie.

@obserwator
@JOHNY

Czemu ani związki ani inspektor pracy nie zajmą się "dziewczyną ratownika" z BHP. Kobieta ma coś z głową o czym wszyscy wiedzą, wykończyła nie jednego. Ciekawie że lata temu wyleciał stary bhpowiec a teraz wykończyła drugiego i dalej opowiada pierdoły. Już nie chodzi z miną zbitego psa tylko dumnej z siebie. Nie wszyscy są ślepi szanowna pani. Nie wszyscy. Niech się pani zajmie robotą a nie roznoszeniem plotek i opowiadaniem głupot! a te pseudo psychologiczne teksty nie dodają pani inteligencji

@wm
@@obserwator

No raczej powinna się zająć zamiast bawić się na pożegnaniu byłej przewodniczącej powinna była odbierać telefony wtedy wiedziałaby że wezwano do pracownika pogotowie

@Z-56

Wogule MATOLE nie słuchasz co do ciebie się gada abyś mi postów nie usuwał wystarczyło tylko że poszlem na przerwę i już usunięte co ci przeszkadza że ula stosuję (usunięte przez administratora)na swojej taśmie ws2 taśma 90 obok taśmy 132 odczuli to między innymi Łukasz Marcin i wielu innych zawsze szczypior przenosił ich na inne taśmy ale to przecież tamel ha ha ha ha ha

Kazimierz

Czego się spodziewać po tamelu , to samo na mechanicznych , zawsze się robiło za grosze , tylko różnica polega na tym że robiło się za grosze i (usunięte przez administratora) się robiło a teraz za grosze masz zapiera... , Najbardziej chce mi się śmiać że na tamelu robi się pod chińczykiem to już całkowita porażka

Tamelowiec

Czemu komentarze są usuwane ? Komuś to przeszkadza ? Kogoś prawda boli co się dzieje za murami Tamelu ?

Aleksandra
@Tamelowiec

Komuś jest nie na rękę żeby pisać oficjalnie na forum i zgłasza komentarze.

Jadwiga
@Tamelowiec

Jest tak jak w kraju właściciela: cenzura,kontrola, system kredytu społecznego, aplikację kontrolujące wszystko i wszystkich i wiele innych ciekawych historii. Przypuszczalnie zgłaszanie komentarzy jest udziałem nadgorliwych bliskich współpracowników....

Paulina

No ale jak są zgodne z regulaminem to czemu by mieli usuwać? Chyba że tak nie jest po prostu. Może napisz kulturalnie, co ci nie odpowiada? Czy stawki stoją w miejscu czy są podwyżki?

Przyszły emeryt

Konstytucja zapewnia wolność słowa , czy coś w tej kwestii się coś zmieniło? Czy ciemny lud nie może już nic powiedzieć ? Jeśli ten wpis zniknie to znaczy że cenzura wraca

Adrianno

Wpisy non stop są usuwane, z tego co wiem to jedna osoba notorycznie zglasza. Na ten temat była już rozmowa parę miesięcy temu

@zwykłynikt

Ponieważ opinia firmy jest najważniejsza. Zadawanie pytań czy mówienie czegoś głośno traktowane jest jak sabotaż a jedynym prawem pracowniczym w tej firmie jest prawo do wynagrodzenia

Kler

Bo tak jest, większość w związkach i na wyzszych stanowiskach w tamelu to kretyni poddatni na chińskie szefostwo. Za marna złotówkę zrobią wszystko. Kazano im pilnować tego forum to to robią. Nie mają w sobie zero człowieczeństwa, liczy się dla nich własne dobro beż względu na pracowników produkcji. Nie będę tu wymieniać tych matołów bo szkoda klawiatury Ps post i tak zniknie

@Kler

To że w związkach są kretyni to nic nowego jeden drugiego prześciga w głupocie wszystko jest robione pod publikę czyli chiński zarząd razem z prezesem na czele jak się zapytasz czy walczycie dla nas o dobrą kasę to już jest odgórnie przyjęte że dostaniemy ochłapy ale przewodniczący związków czyli podkreślam Matoł mówi że walczy a tak naprawdę nic nie robi ja osobiście się dziwię że ludzie jeszcze są w tych pseudozwiazkach i mają nadzieję że coś się zmieni na lepsze ale to jest tylko złudzenie nic się nie zmieni kierownik z ws2 dobrze mówi trzeba tę związki z lekwidowac bo nie ma z nich żadnego pożytku i tu się z nim zgadzam w stu procentach chociaż w jednym się zgadzamy w przyszłym roku krajowa ma być 4200 brutto zarząd tamelu dostanie zawału serca ha ha ha ha ha ha ha

Starzec

Czy w końcu będzie ta podwyżka ? Czy temat zamieciony po dywan ? Kto wie?

Starzec

Jeszcze normy nie , albo nie ma zamówień albo wstrzymywanie zamówień, stara taktyka tamelu jeśli chodzi o podwyżki. Nagle potem dużo zamówień . Pracuję już 40 lat i coś wiem na ten temat . Chyba że duży wpływ ma wojna

@Starzec

Podwyżki dostało 20-30procent załogi w kwocie od500 do 1500zl .Pozostali muszą pracować za jałmużnę i w strachu przed zwolnieniami. Jak ktoś się jeszcze łudzi że jakaś podwyżka będzie może się rozczarować!Bo podwyżki płacy są wszędzie tylko nie na Tamelu!A jak ktoś chce podwyżkę to chyba musi zmienić firmę, zostać emerytem,mieć układy u kierownictwa,ewentualnie zostaję wypisanie się że związków zawsze te 30zl wtedy będzie podwyżki!!!

Aleksandra
@Strach

Własnie ciekawa jestem na jakiej zasadzie przyznali te podwyżki? Nie wiecie tego? Może chodziło o wyniki w pracy? Jeśli uważacie że innym tez się należy to nie ma opcji rozmowy o jakiejś podwyżce indywidualnej?

@Aleksandra

Zasada jest prosta jeśli jesteś córką lub synem kierownika lub mistrza to masz podwyżkę gwarantowaną plus kablarze a reszta się nie kwalifikuje do premi robi za najniższą krajową ha ha ha

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w F.S.E. Tamel S.A. spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
Dno

Moi drodzy kto jeszcze w związkach wypisywać się prędko. Szkoda kasy lepiej za to kupić dziecku/wnukowi czekoladę, Była okazja wywalczenia jakiej godnej podwyżki na przyjazd "cara" to związki jak co roku dużo mówią o protestach, a później śmieją się wam w twarz.

@Dno

związki takie piękne Poezję piszą na Forum tamelu to po chwalcie się co robicie dla nas jak ciężko walczycie abyśmy mogli pochwalić się jaką dobrą kasę zarabiamy na tamelu czyli najniższą krajową plus premię uznaniową Czekolada za cały rok pracy to więźniowie już mają lepiej bo chociaż mają posiłki ciepłe nie ważne czy jesteś malarzem czy nie posiłek im się należy a nam już nie

JOHNY

No muszę Cię zmartwić bo nie korzystałem i nie korzystam z zupek regeneracyjnych. A teraz do rzeczy. Sprawa ma się tak że związki zabierając premię i wysługę doprowadziły do tego że od przyszłego roku 70% załogi czyli produkcja będą robiły na najniższej krajowej. Ludzie obudźcie się wkońcu.

@Dno

związki zawodowe jakby były prawdziwe Anię banda (usunięte przez administratora) które zrobią wszystko co powie prezes to napewno by wywalczyli dla nas porządne zarobki wszystko idzie do góry a zarobki na tamelu prawię stoją ale tamel uważa że lepiej zwolnić pracownika który jest już wyszkolony i jest samodzielnym pracownikiem na taśmie a zatrudnić Więźnia który ma krótki wyrok i przychodzi na krótko do pracy i tak ma wszystko w dupie pracę też ale z takiego więźnia zakład jest zadowolony to jest dobry pracownik i związkowcy powinni zadziałać nie godzić się na Więźniów bronić swoich czyli tych którzy płacą na was składki ale wiadomo że to jest tamel i ci nieudacznicy nic nie zrobią w naszej sprawie czyli prezes z więźniami górą a związkowcy dalej będą pisać na forum tamelu poezję jak ciężko walczą dla nas o czekoladę ale spokojnie w tym roku będzie można wywalczyć porządną premię będą dwie czekolady naprawdę jest o co walczyć ha ha ha ha ha ha,,,, zanim usuniesz MATOLE daj szansę przeczytać innym jak się ustrzec przed wami związkami zawodowymi

Byku

Kpina jak do tej pory związki jakie związki siedzą cicho na stołkach żeby im ich z pod d..py nie wykopać ....walczą co to znaczy walczą .na papierze piszą jakieś brednie żeby w oczach załogi byli ok i tyle .ich interesuje składka .żeby było na wycieczki i to tylko dla pewnej grupy ich ludzi .a nie będą się narażali pracodawcy za jakiegoś Kowalskiego . Że mało zarabia i niech ktoś nie pisze bredni broniących ich że mają ręce związane czy coś w tym stylu bo wielu ludzi ma już tu jakiś staż a co roku jest to samo .śmiech przez łzy .mam nadzieję że ci którzy do związków należą zaczną w końcu myśleć ..

Yyyy

Czy związki podejmą wreszcie konkretne rozmowy z zarządem??!! Ile można czekać na podwyżkę, niedługo drugi raz w tym roku pójdzie do góry najniższa krajowa a reszta pracowników z wyższą stawką dalej nic ... I miejmy nadzieję że nie podpiszą śmiesznych dwustu złotych , tylko to co proponowali 450 zł wywalczą

@Yyyy

Niedługo pracownicy ze stażem 40 letnim będą zarabiać najniższą krajową. Polski ład i chińskie rządy

Zosia
@Przyszły emeryt

Pretensje tylko do samego siebie, trzeba było się uczyć i zostać lekarzem albo innym specjalistą!

redford
@Zosia

Bardzo mądrze Zosiu... Zostańmy wszyscy lekarzami i specjalistami; będziemy robić wszystko gołymi rękami i żyć powietrzem (bo kto nam zrobi przyrządy i posieje w polu?). Genialny pomysł...

Zuzanna

Dlaczego czekacie na związki? Można tutaj indywidualnie się starać o podwyżki? Czy tylko grupowo? Jak w ogóle atmosfera w firmie?

Eryk

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Pracuje tu już pate lat. Były lepsze i gorsze czasy. Ale w tym momencie serdecznie nie polecam pracy na tamelu. Szansa na jakikolwiek rozwoju tutaj nie istnieje. Zatrudniają w tym momencie nowych pracowników za najnizsza krajowa. Nie ma żadnych szans na podwyzki, na hali jest rekordowa mała ilość pracowników. Za to jest rekordowa ilość więźniów. Praca sama w sobie nie jest ciężka, ale za takie pieniądze jakie oferują lepiej chyba siedzieć w domu. Wydawać by się mogło, że duży zakład to pewnie są tu jakieś pakiety socjalne, ale nie ma tu nic. Żadnych premii, żadnych dodatkowych rzeczy na świeta, na nic nie można tu liczyć. Od początku roku trwają rozmowy o to, czy dać podwyżkę 200 brutto. Zbliża się maj i nic nie wiadomo. Najnizsza krajowa wzrosła prawie 500 brutto. U większość firm już dawno podwyżki zostały wprowadzone i to nie smieszne 200 brutto. Zakład niedawno rozdawał jakieś nagrody kierownictwu, więc chyba zyski nie są takie złe. Sam zaczynam szukać pracy gdzie indziej. Szkoda tylko ludzi którzy już są wiekowi i nie mają ani sił, ani możliwość na zmianę pracy. W większości przypadku są to bardzo mili ludzie i to jest chyba taki jedyny plus tego, że mimo tej fatalnej otoczki jaka jest firma tamel to ludzie większości przypadków są dla siebie mili i pomocni. Dziękuję.

Sebastian

Kolega pisał, że nowi są zatrudniani na najniższą krajową, a o ile więcej zarabiają osoby z większym stażem? Jakieś plusy tej pracy chyba są, skoro nadmienił, że pracuje tam już kilka lat?

rosomak
@Sebastian

Oczywiście że ci z długim stażem zarabiają więcej. Jakieś 200 - 400 zł powyżej najniższej krajowej. Tyle, że po 30 - 40 latach pracy.

Eryk
@Sebastian

Tak są plusy. Albo przynajmniej były. Ja osobiście nie mam tak niskiej stawki, udało mi się dostać przyzwoita podwyżkę w momecie kiedy bylo to jeszcze możliwe. Ale z każdym rokiem najnizsza nas goni,a w innych firmach zarobki w Tarnowie są już lepsze.

@Eryk

Zgadzam się z tym w 100%

Szary człowiek

Co z podwyżkami? Myślałem że w połowie lutego będą jakieś wiadomości, związki jeszcze działają? Jedyny związek, który może zadziałać to chyba z którąś pań ;-). Przy okazji pozdrawiam śliczną czarnulke z uzwajalni.

@Szary człowiek

Dziś podobno mają wręczać: telefony , laptopy... Ale uwaga tylko wybranym osobom podobno... A co do podwyżek to związki cisza coś , dziwi fakt że ludzie się nie wypisują z tych pseudo związków

Kosmita
@Yyy

Jutro nie dzisiaj, żeby coś w życiu zrobić to trzeba mieć charakter i własne zdanie,a niestety większość pracowników zachowuję się jak potulne (usunięte przez administratora), którym wydaje się że obcy odmienią ich marny los! Trzeba zrozumieć, że każdy kowalem własnego losu! A związki działające w Tamelu to całkowite zaprzeczenie idei związkowej! Dobrze że są bo zarząd ma zawsze wsparcie dla swoich różnych działań, we wszelkich informacjach jest napisane że wspólnie i w porozumieniu ze związkami zawodowymi! W zamian nagroda np: dofinansowanie wycieczki,niech mają nagrodę za poddaństwo!!

Mateusz
@Szary człowiek

Związki Zawodowe działające przy ATB Tamel ubiegają się o termin rozmowy na temat podwyżek. Jest nawet już informacja na Odlewni Żeliwa na ten temat. Jak ktoś nie wierzy, zobaczcie, że na każdym wydziale jest taka informacja o tym. Może zarząd podejmie temat.

@Mateusz

To co za problem się wszyscy zebrać i zastrajkować? Strzelić robotę w kąt i ogłosić strajk, skoro inaczej się nie da. Wszystkich nas nie zwolnią.

@Kosmita

A dlaczego niektóre wpisy są usuwane, ludzie mają wiele do powiedzenia, czy (usunięte przez administratora)to człowiek opłacany przez zarząd Tamelu ? Gdzie wolność słowa ? (usunięte przez administratora) wróciła i cenzura ? Przy to można zgodzić do sądu

Ghost
@Mateusz

Dostaniecie dwie stówki i się będziecie cieszyć jak małe dzieci, dobrze że stamtąd odszedłem w odpowiednim momencie

Grażyna
@Yyy

Jakaś wymiana sprzętu się szykuje? Podwyżki tylko dla wybranych? Na jakiej zasadzie to działa? Wiesz o jakich kwotach mowa?

Krzysiek P.
@Grażyna

Pani prezes znowu olała tamelowskie pseudo związki. Za tydzień przyjeżdża właściciel wolonga, to jest jedyna szansa żeby coś wywalczyć. Wszędzie podwyżki tylko nie na tamelu i jeszcze łaskę robią że czekoladę dadzą na święta.

@Krzysiek P.

Związki zakładowe teraz powinny twardo stawiać sprawę. Strajk i oflagowanie zakładu . Te 600 zł to minimum co powinny wywalczyć. Myślę że był by strajk to zarząd inaczej by zaczął rozmawiać...

Strach

Strajk to ostateczność!Ale są inne formy protestu nim dojdzie do strajku generalnego!Mowa tu o oflagowaniu zakładu tym bardziej że będzie w najbliższym czasie doskonała okazja! Można w ramach protestu przemaszerować ulica elektryczna i zablokować ruch na dwie godziny można przeprowadzić tzw.strajk włoski!itp.

Henryk
@Strach

Te związki to jakiś ponury żart. Bardzo słabe psychicznie osoby, które potulnie robią wszystko to co zarząd chce, a nie to co jest dobre dla pracowników. Wieloletni pracownicy tamelu dryfują wokół najniższej bez perspektyw, bez żadnej motywacji. Nie polecam pracy tutaj, a te 600zl to powinno być absolutne minimum. Podejrzewam, że zarząd znowu rzuci ochłap 200zł brutto i związki na kolanach podziękują pokornie za łaskę. W tej firmie są najniższe zarobki w Tarnowie i totalny brak docenienia pracowników z wieloletnim stażem. Nie polecam potencjalnym pracownikom tego miejsca, uciekajcie stąd jak najdalej jeśli nie chcecie wpaść w wir demontywacji i depresji

Obserwator
@Henryk

W większości członkami związków zawodowych są wieloletni pracownicy, którzy przez ostatnie lata nie zrobili nic a nic żeby było inaczej. Niewiele potrzebują do szczęścia, parę złotych co roku po wyczerpujących negocjacjach z zarządem jak to mają w zwyczaju gadać,no i rokroczne gadanie: trzeba brać co dają bo inaczej w ogóle nie dadzą! Niestety niezdolni do żadnego konkretnego działania oprócz gadania, rola związków to dbanie o interes wszystkich pracowników,edukowanie pracowników co do ich praw i obowiązków ,kontrola przestrzegania przepisów prawa pracy przez pracodawcę, bycie twardym i nieustępliwym wobec zarządu, nie oznacza to żeby negować wszystko co chce zrobić zarząd. Może czasem warto przypomnieć zarządowi, że bez większości bezimiennych codziennie solidnie wykonujących swoją pracę nic się nie uda! Najpierw trzeba chcieć coś zrobić i przestać się bać! Gdyby nasi przodkowie byli tacy ulegli i strachliwi jak nasi związkowcy to nie byłoby nas jako narodu. Czas najwyższy zmieniać związki, dopuścić nowych przestać wybierać do władz syna,szwagra,wujka, kuzyna,kochanki itd.

Aaa

Jak zwykle związki dbają tylko o siebie i tyle w temacie a zwykłych ludzi mają głęboko w poważaniu i może pasowało by się ktoś zainteresował jak związki dbają i interesy pracowników

Związkowiec

Związki chciały podwyżki albo rozmowa z właścicielem. Pani prezes ustaliła spotkanie w terminie po wizycie właściciela więc po spotkaniu znowu nie będzie porozumienia, a możliwość spotkania z właścicielem przepadnie. Znowu pani prezes zrobiła ze związków głupków.

Elek

pisz otwarcie o kogo chodzi. nie ma przyzwolenia na takie działanie, a tym bardziej wobec kobiet !!!

Łysy

Dostał ktoś wypowiedzenie? Co miesiąc mają wręczać. Ciekawe czy losowo i przypadkowym pracownikom, czy typują i na jakich zasadach. Ktoś coś wie więcej?

Don Pedro
@Łysy

Niech się w końcu kierownicy wezmą za emerytów i tych co urlopują się biorąc L4. Takich to nie brakuje. Co drugi to emeryt albo "chory".

Lidia
@Don Pedro

i tak szczerze to wspomniani emeryci faktycznie źle pracują czy tak tylko piszesz? i co do tej losowości wyżej to po prostu może na wyniki jakieś patrzą czy coś? Daj jakieś konkrety?

Don Pedro
@Lidia

Emeryt ma źródło dochodu. Poza tym że względu na wiek nie jest tak wydajny. A ze względu na okres pracy często bywa bogiem na hali, który wszystkie rozumy pozjadał. A młody pracownik często to ojciec, który musi utrzymać rodzinę więc się stara, bo praca to jedyny zarobek. Druga sprawa, emerytom wydaje się że są nietykalni i mają monopol na stanowisko. Przez co w sposób pogardliwy traktują młodszych stażem.

Strach

To się nazywa polityka "strachu"! Wystraszyć ludzi bo wtedy najłatwiej kieruje i steruje się przestraszonym człowiekiem!Pracownikowi nie dać żadnej podwyżki a podwyższyć normy a wystraszony człowiek to zaakceptuje a za parę dni powiedzą że nie będą zwalniać ale też nie będzie żadnej podwyżki płac żeby uratować wszystkich ludzi!!!A pracownicy będą jeszcze wdzięczni że mamy taki pomysłowy i dobroczynny zarząd i Dyrekcję !!

Starzec

A więźniowie nie spowalniają produkcji ? Dostają takie zajęcia aby przebimbali całą dniówkę i jest ok, pracownicy za nich nadrobią. Chore to wszystko

Daniel
@Don Pedro

Najpierw trzeba się wziąć za niektórych kierowników bo wydaje im się, że pozjadali wszystkie rozumy świata a jest jak jest czyli przeciętnie!

@Daniel

Kierownicy myślą że są nietykalni. Ludzie boją się zgłaszać? Przecież to też tylko pracownicy których można wymienić. Na tym forum już jest głośno o jednym, chodzi z podkulonym ogonem

Nakręcony

Słyszeliście już o dzisiejszej ceremonii rozdania nagród dla ''najlepszych'' pracowników? Ciekawy jestem, co sądzą na ten temat ci niedocenieni.

@Nakręcony

No kierownicy , majstrowie idą do biurowca w koszulach elegancko ubrani . A (usunięte przez administratora) ma robić i siedzieć Cicho , nawet dziękuję nikt nam nie powie a co dopiero o wręczaniu nagród czy premii i podwyżce

@Yyy

I jak poleciał Ktoś, coś wiadomo?

Starzec

A co ma zrobić człowiek kilka lat przed emeryturą? A młodzież i tak ucieka jeśli znajdzie lepszą ofertę. Tamel trzyma się tylko jeszcze dzięki tym " starym ludziom " którzy nauczeni dobrej roboty i nie mają gdzie pójść ze względu na wiek

NiePupil
@Starzec

Masz rację. Jedni sami uciekają, innych zwalniają, a jeszcze inni zostają bo żadna inna praca nie wchodzi w grę, z powodu braku perspektyw. Ale ile zostało tych "starych ludzi"? Myślisz że oni wyciągną tamel na prostą? Wiele widziałem, ale takiej komedi jak teraz to dawno nie grali.

@NiePupil

Masz szczerą rację , w pełni się z Tobą zgadzam . To komedia ale ze złym zakończeniem . Przykre ale prawdziwe. Tu już nic nie pomoże. Szczególnie dzisiaj . Na naszym wydziale dostali nagrody ludzie którzy codziennie piją a kierownik udaje że nie widzi . To są pracownicy roku ? Aż odechciewa się starać

RR

Dziwisz się. Skoro kierownictwo pije to też na to pozwala, do czasu...

@RR

Te nagrody o których piszecie to co to było? Jakieś premie? Czy rzeczowe nagrody rozdali jakieś? Wiadomo dokładnie za co?

@Zuzanna

Tak jakaś statuetka z imieniem i nazwiskiem ' pracownik roku ' i pieniądze 200 zł . Wytypowani zostali tylko Ci którzy donoszą kierownikom. Szarak ma robić i cieszyć się że czekoladę dostała na święta.

@Zuzanna

Dostali statuetkę ' pracownik roku ' z imieniem i nazwiskiem i po 200 zł . Oczywiście osoby wytypowane przez kierowników... A zwykły pracownik ma robić i siedzieć cicho za czekoladę .

Chałwa
@Nakręcony

Na produkcji jak i dla biurowca niezasłużone, dla tych co najwięcej nadają i sprzedają dla kierownictwa. Brawa, nie ma co, gadać każdy umie i kłamstwa ale nie każdy jest na tyle odważny

@Chałwa

Na kierownictwo też można donosić, są osoby nad nimi... Jak się ktoś boi to może zrobić to anonimowo.

Jak się dostać do pracy na Tamelu są jakieś przyjęcia ,ta agencja taap jeszcze istnieje

Łukasz
@Kandydat

Cały czas są przyjęcia, taapu już nie ma. Jest nowa agencja pracy tymczasowej: zakład karny -więzienie. Powodzenia i czekamy.

@Łukasz

Czy to prawda że jeszcze dołączą więźniarki ? Coś ktoś wie na ten temat?

Puchatek
@Starzec

Najpóźniej w drugim kwartale 2023 roku będą.

Kacperek
@Kandydat

Są tylko zwolnienia

@Kacperek

Skąd ta pewność? Po zakładzie krąży wiele plotek

Miś
@Puchatek

Dla niektórych to może być szansa żeby ułożyć sobie życie !

Zośka

Od czerwca już będą!

Starzec

To forum to jakieś nie porozumienie, nic nie można się uczciwie dowiedzieć. Każdy robi z tego jakieś jaja i nikt nie widzi że Tamel tonie. Żarty żartami a pracę może stracić spora grupa osób i nikomu nie będzie do śmiechu. Komuś zależy aby to upadło i w końcu to się uda a Tarnów nie słynie z ofert pracy. Dobry pracodawca stara się utrzymać dobrych pracowników i ludzi znających się na rzeczy. Tu chodzi aby kolejny zakład zamknąć. Wtedy będzie wam do śmiechu!

Biedronka

Podobno wiele osób dostało wypłatę za grudzień , nie potracili składki jakiejś. A teraz mamy podpisywać zgodę by odbili sobie to przy wypłacie za styczeń. Czy będziecie podpisywać te zgody ?? Co sądzicie na ten temat .? Druga sprawa podobno ma być premia ale tylko po jednej osobie z każdego działu. To było by trochę nie sprawiedliwie??!!

Yyyy
@Biedronka

Skoro za dużo to trzeba zwrócić! Tylko dlaczego dochodzi do pomyłek, nie jest to pierwszy raz! Najłatwiej zrzucić winę na system, trzeba pamiętać że człowiek obsługuje system i może człowiek powinien dołożyć staranności!!!!! aby nie dochodziło do takich sytuacji!!!

Rachmistrz
@Biedronka

Nie pierwszy i pewno nie ostatni raz przy tych specjalistkach z rachuby płac! Co jakiś czas jest ten sam sam problem, to źle wyliczone wynagrodzenia ,nadgodziny nieopłacone składki ZUS, zaliczki na podatek dochodowy i cały czas to samo tłumaczenie system źle policzył! Czy jeśli człowiek zabija drugiego człowieka przy użyciu rewolwera to za zabójstwo odpowiada człowiek, który pociągnął za spust czy też rewolwer? Pytanie retoryczne ale dla celebrytek z rachuby płac to wiedza tajemna jest.... Sprawa jest oczywista, to pracodawca odpowiada za prawidłowe wyliczenie wynagrodzenia! Zwrot nadpłaty wynagrodzenia tylko i wyłącznie za zgodą pracownika, jeśli nie to sąd i marne szanse na odzyskanie pieniędzy przez pracodawcę! Ale jesteśmy uczciwi i co nie nasze to zwracamy! Panie z rachuby płac do pasienia krów jeśli znajdzie się chętny gospodarz ale patrząc na dotychczasowe efekty pracy to nikt nie podejmie tego ryzyka! szkoda krów bo to żywicielki a nie szkodniki !

Edek
@Biedronka

Podpiszecie , na tamelu pracują przerażeni ludzie , jeden drugiego by sprzedał za (usunięte przez administratora) , tylko mocni w gębie nic więcej

ktoś
@Rachmistrz

Puchatek
@Rachmistrz

Błąd zawsze może się zdarzyć, większość przyjęła zaistniałą sytuację że zrozumieniem. Szkoda, że ze strony osób , które są za całe zamieszanie odpowiedzialne nie padły magiczne słowa: przepraszam, dziękuję...brak kasy udało się dzięki dobrej woli pracowników rozwiązać, brak klasy to inna bajka!

Zuzanna

Na te delegacje to każdy może pojechać? Czy tylko niektórym pracownikom jest to proponowane? Daj znac

Starzec

A czy mogę się dowiedzieć tego że jeśli nie ma roboty w tygodniu a tu nagle znajduje się praca na sobotę ? O co tu chodzi ? Czy też niektórzy są w biurach tak zapracowani że muszą przychodzić w sobotę. Jeśli jest " tyle pracy" na zakładzie to dlaczego w tygodniu nie ma co robić a sobota taka zapracowana na produkcji i w biurach ? Gdzie tu jest sens ?

Kk
@Starzec

Zakład ubsurdu aby zrozumieć ten zakład trzeba się na chwilę zatrudnić tam

@Starzec

Nie chodzi o sens, logikę taki model zarządzania....w tygodniu jest wiele kombinacji żeby nie wykonać planu tylko przesunąć pracę na sobotę ! To taki typowy sposób identyfikacji się z firmą przez starych doświadczonych kierowników co całe życie w Tamelu pracują!! Byle dla siebie i swoich klakierów!!!

Mateusz

@PI Który z wydziałów nazywają SPL ? Bo czasem nazewnictwo wydaje się trudne.

Przyszły emeryt

Czy może ktoś odpowiedzieć kto obecnie rządzi Tamelem ?

Janek
@Przyszły emeryt

Właściciel poprzez wynajętych ludzi....tak było zawsze i będzie w każdej firmie! A personalia nie mają żadnego znaczenia bo dzisiaj są a jutro ich nie ma...

Biedronka

Mówią coś o redukcji etatów. Czy dostała ktoś wypowiedzenie już ? Na jakiej zasadzie będą redukować zatrudnienie ?

Mariola
@Biedronka

Kierownicy będą typować, od jutra chodzić trzeba i całować kierowników w rękę to może się przetrwa!

@Mariola

To jeszcze są nie wytypowani? Przecież to miało być od stycznia?

Czemu listy zniknęły?!!

Brzydki

Co z zwolnieniami? To prawda że emeryci i osoby na umowach o określonym czasie mają lecieć? Od tygodni mówi się o tym . Ile w tym prawdy?

@Brzydki

Czas jest trudny, cięcie kosztów to także redukcja zatrudnienia, więc takowe nastąpi. Powoli zaczyna się dokonywanie oceny przydatności , trzeba eliminować pracowników wyróżniających się : nadużywaniem zwolnień lekarskich, obiboków, alkoholików, maruderów więc takich których przydatność do pracy jest wątpliwa. Każdą umowę można rozwiązać więc czas najwyższy na pozbycie się (usunięte przez administratora) W pewnej części to są starzy pracownicy, którym wydaje się, że są nie do zastąpienia! Znając Tamel to (usunięte przez administratora) pozostanie, bo tak było i będzie! W gruncie rzeczy utrzymanie (usunięte przez administratora) jest w interesie osób zarządzających, związków zawodowych itd.

Mariola
@Majster

Niestety ale to prawda, wkrótce nowy rok i wtedy dopiero się zacznie. Optymalizacja kosztów, redukcja zatrudnienia, obniżenie wynagrodzenia do poziomu minimalnego wynagrodzenia przynajmniej przez pewien okres czasu. Naturalnie wszystko na zasadzie dobrowolności, kto nie zechce ten będzie mógł odejść, ważne żeby przetrwać ten czas.

@Mariola

Nie bardzo rozumiem, ta firma istnieje jeszcze? Czy o co chodzi?

@Zuzanna

Czego nie rozumiesz? Nie widzisz co się dzieje? drożyzna, inflacja, ogromne koszty energii elektrycznej, gazu, giganci nie dają rady a co dopiero tutaj!

@Majster

Przecież Chińczykom nie zależy na Tamelu, pozbywają się wyszkolonych pracowników zastępując więźniami którzy pół dnia się przeplatają. Chińczykom chodzi tylko o wykoszenie konkurencji , nawet nie inwestują w ten zakład

Lewiatan
@Majster

No ciekawe. Ale prawie wszystkie soboty robocze w tym roku były i (usunięte przez administratora) dwunastek; To po co to, jak z produkcją kiepsko? I gdzie są z tego pieniądze?! Co roku jak jest mowa o podwyżkach to Tamel biedny, zadłużony i będzie musiał zwalniać. ????

@Starzec

Nigdy im nie zależało i nigdy nie będzie inaczej! Można to porównać do pierwszej randki kiedy sięga się po pełną pulę, nikt rozsądny nie wiąże dużej przyszłości z kimś kto oddaję się za bezcen! Oczekujesz szacunku to pokaż, że sam się szanujesz! A działania chińskich właścicieli są realizacją celów nie tylko biznesowych ale również politycznych państwa chińskiego nie tylko tutaj ale na całym świecie! Więźniów będzie coraz więcej, inwestycji zero!

@Lewiatan

Czyli nic już nie uratuje Tamelu ? Tylko zwolnienie osób które i tak robią za więźniów ? Przecież na zakładzie więcej emerytów na zlecenie umowę i więźniowie. Reszta drży o pracę! ????

Barry
@Majster

Zgadza się,jak panna od razu daję to wiadomo kim jest.

Zafrasowany
@Brzydki

To prawda, mają wkrótce lecieć na wycieczkę dookoła świata zważywszy na wysokość ich emerytur, zarobki o 13,14 emeryturach nie wspominając. A jak już wrócą to dalej będą ciężko pracować: plotkując, przysypiając po kątach , rozbijając w pocie czoła palety na opał oczywiście do domu, ewentualnie szukając co może im się jeszcze przydać! No i

@Brzydki

Akurat ci są pod ochroną. Ludzie na emeryturze nie kosztują wiele. A Ci na umowach to przyjęci przez kierowników krewni i są nietykalni

@Starzec

Dlaczego ktoś podpisuje się pod moim adresem ? Ja już nie biorę udziału w dyskusji

Zostaw merytoryczną opinię o F.S.E. Tamel S.A. - Tarnów

• Jak się pracuje w F.S.E. Tamel S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy F.S.E. Tamel S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 174.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w F.S.E. Tamel S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 163, z czego 11 to opinie pozytywne, 73 to opinie negatywne, a 79 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

F.S.E. Tamel S.A.
1.7/5 Na podstawie 85 ocen.
  • Elektryczna 6
    33-100 Tarnów