Software Development Academy

Opinie o Software Development Academy

No name

Czy ktoś pracował na stanowisku HR IT COORDINATION? w jakim mieście ? Jakie wrażenia ?

HR IT Coordinator
@No name

Pracuje na stanowisku HR IT Coordinator od kilku miesięcy i zastanawiam się czy można opisać je jednym słowem i jedyne jakie przychodzi mi do głowy to -dynamiczny. Prócz umiejętności dotyczących jak sama nazwa stanowiska wskazuje HR’owych, które są potrzebne przy codziennym procesie rekrutacyjnym, zdalnej współpracy z Trenerami z kilku miast i umiejętności negocjacji, konieczna jest bardzo dobra organizacja swojego czasu pracy jak i poczucie odpowiedzialności. Przede wszystkim stanowisko koordynatora jak sama nazwa wskazuje to multitasking w małym palcu i lekkość, a może bardziej rozumienie procesu zmiany, który jest codziennością. Każdy nowy projekt jest wielkim wyzwaniem i od początku w głowie rodzi się mnóstwo pomysłów na jego realizację. Myślę, że w tym cała siła. Finalne zakończenie projektu daje ogromną radość i satysfakcję. W każdej pracy jest zawsze tak samo, jeśli lubisz to co robisz, to praca sama w sobie jest motywująca. Uważam, że możliwości są ogromne. Pytanie jest takie czy zaangażowanie będzie ograniczone do codziennych obowiązków czy będzie wykraczało poza nie choćby dobrym pomysłem i odwaga, aby ubrać go w słowa? Natomiast jeśli chodzi o firmę, jest to organizacja, która buduje zespoły na zaufaniu i doświadczeniu. Pracowałam w korporacjach i nie zamierzam wrócić do tego rodzaju struktur. Prócz benefitów takich jak Multisport, prywatna opieka medyczna, które już dzisiaj są codziennością. Mamy masaże w pracy, owocowe wtorki i elastyczne godziny pracy, co jest ważne, bo można się wyspać jeśli jest potrzeba???? Ze szczerością w każdej literze i każdym słowie polecam prace w SDA i wiem, że była to dobra decyzja na mojej ścieżce zawodowej.

Krzyś
@HR IT Coordinator

Ależ piękna sponsorowana odpowiedź trolla z SDA. Właśnie wracam z ich "prezentacji" Opowieści o masażach, owocowych wtorkach i benefitach, jak w tekście powyższej. Czyli kopiuj/wklej. Potem slajd o tym ile będziemy zarabiać. I że Java jest wszędzie, że brakuje ludzi, że będzie Multisport. Gdzieś tam tylko krótka informacja, że to trwa 9 miesięcy, tylko w weekendy. Komunikacja z "trenerem" przes Slack, czyli nawet nie ma wideokonferencji. A więc nasz trener wraca z piątkowych baletów i w sobotę na turbo kacu pisze do nas na zwykłym komunikatorze Tak/Nie/Dobrze. Wytrzymałem godzinę tego wodolejstwa. Zero "mięsa" tylko opowieści o tym jak już niedługo będziemy szczęśliwi. Aktualnie tego typu "akademie" wyskakują jak pryszcze na (usunięte przez administratora) SDA to chyba Akademia Policyjna

Mmm

HR TO Porażka... Miałem wrażenie, że rozmawiam ze sprzątaczko... Osoba od HR powinna się dobrze wypowiadać i prezentować... Nic dziwnego, że są z tyłu za Infoshare. Tam dziewczyny z HR sobą coś prezentują i FIRMę a tutaj mam wrażenie, że wszyscy są o znajomości, bez doświadczenia. Dramat. Polecam wam infoshare,zdecydowanie lepiej. Cieszę się, że tam trafiłem.

Arek

Jakiego doświadczenia wymagają? Jakie studia, kursy?

Olga
@Arek

@Arek Wielu informacji można się dowiedzieć z ich strony internetowej https://sdacademy.pl/miasto/krakow/. Dajcie znać, jak wygląda rekrutacja w tej firmie?

Kamil

Widzę, że sączy się czarny piar na firmę. Szkoda, bo mogę śmiało powiedzieć, że to bujdy. Rotacja w firmie, raczej taka sama jak w każdej innej. Jak znajdziesz coś lepszego, to się przenosisz. Ja mam swojego opiekuna praktycznie od początku współpracy, czyli ponad 1,5 roku. Człowiek dokładnie wie, co ma robić i szybciej pomoże trenerowi niż firmie. Trenerzy, którzy przychodzili na zajęcia spóźnieni to pewnie dostali "dziękuję" i teraz walą na firmę. Jak się nie wywiązujesz z umowy, to nie oczekuj, że druga strona będzie pobłażliwa. Jako trener staram się dawać z siebie wszystko, tak jakbym oczekiwał tego od innych. To jest zauważane i doceniane. Warto spróbować, są kompetentni ludzie, przyjacielska atmosfera.

@Kamil

Fajnie że zechciałeś podzielić się swoją opinią na temat Software Development Academy. Powiesz mi może na jaką pensję może liczyć nowo zatrudniona osoba w firmie?

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w Software Development Academy? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
dt

W sumie lotto. Z minusów to długie terminy płatności - faktury płacone są po miesiącu. Materiałów trener nie dostaje, musi sam sobie przygotować. Fajna praca, jeśli się chce dorobić.

Natalia
@dt

Na pewno znajdzie się spora grupa osób, które szukają właśnie takiej firmy, w której będą mogli sobie jedynie dorobić. Dobrze zatem wiedzieć, że firma Software Development Academy do takich właśnie należy. Chętnie dowiemy się czegoś więcej na temat tego pracodawcy. Powiedz na przykład, czy wymagają od kandydatów wcześniejszego doświadczenia zawodowego w tożsamej branży?

Gregor

Idealnych firm nie i każdy doskonale zdaje sobie sprawę a ja w sumie polecam pracę.

Mario

Jako były trener mogę wypisać małe podsumowanie. Z minusów: - rezygnacja z lokalnych menadżerów - rezygnacja z własnych komputerów (konieczność instalacji środowiska od podstaw u studentów) - generalnie obniżenie stawek za godzinę do absurdalnie niskich (co powoduje dalsze obniżenie poziomu) - zatrudnianie głównie na trenerów studentów lub stażystów - brak jednolitego programu kursu (każdy trener robi co chce) - brak weryfikacji kursantów (nie każdy ma predyspozycje do programowania) - straszenie lojalkami w umowie - coraz mniejsze zainteresowanie firm partnerskich - ogólnie cięcia, cięcia, cięcia.. plusy: - sympatyczni ludzie - możliwość sprawdzenia swojej wiedzy o Javie w praktyce - ciekawy wpis do CV - spora niezależność

D

Pracuję w firmie już długo, a dziś przeczytałam wszystkie zarzuty wobec SDA napisane tutaj i mogę powiedzieć, że w tym wszystkim jest ziarno prawdy, ale po kolei.. Z obcinanymi pensjami się nie spotkałam, więcej słyszałam o podwyżkach, ale być może coś mnie ominęło. Brak szkoleń i kursów - to akurat prawda, bardzo długo nie było żadnych szkoleń ani inwestycji w rozwój, dopiero w ostatnim czasie rozpoczął się cykl szkoleń team buildingowych. Duża rotacja, wypowiedzenia bez powodu - to właściwie tylko część prawdy, bo rotacja rzeczywiście była w ostatnim czasie i wpływało to bardzo negatywnie na cały zespół. Znam historię pracy (lub chociaż jej część) każdego pracownika w firmie i fakty są takie, że zwolniły się 2 osoby, których było i nadal jest bardzo żal. Co do pozostałych osób, które już nie pracują - jestem przekonana, że wypowiedzenia nie otrzymała żadna osoba, która była NAPRAWDĘ dobra w tym co robi. Myślę, że tak naprawdę zamiast tworzyć grupę SAD ACADEMY i pielęgnować nienawiść do SDA należałoby zrobić rachunek sumienia, spojrzeć prawdzie w oczy i zrozumieć, że jeśli zostało się zwolnionym to pewnie dlatego, że nie było się zbyt dobrym w tym co się robi. Smutno się to czyta, bo pamiętam osoby, które były zachwycone firmą, a po zwoleniu nagle okazywało się, że jej nienawidzą.. Kolejne zarzuty to chaos, nadgodziny i coraz to nowy kierunek - pamiętam te czasy, chyba każdemu dały w kość. :) Jakiś czas temu kiedy okazało się, że osiągane wyniki zdecydowanie przerastają oczekiwane rezultaty to faktycznie wkradł się ogromny chaos, zarząd chciał cały czas więcej, nie do końca wiadomo było w jakim kierunku to powinno zmierzać, więc kierunek dynamicznie się zmieniał, a żeby to osiągnąć pracownicy robili nieodpłatne nadgodziny, bo w tym szaleństwie nikt nie myślał o tak prozaicznych rzeczach. Na szczęście to już przeszłość, większość rzeczy zostało poukładanych, stała struktura i kierunek są określone, a nadgodziny są rozliczane i wszyscy są szczęśliwi. Klienci wystawiający negatywne komentarze to najczęściej osoby, które zgłaszają reklamacje, więc chyba dobrze, że SDA rozpatruje je pozytywnie i daje zniżki na kurs? Co do zwalniania w piątki o 15.00 - nie zauważyłam żeby to była reguła, o różnych godzinach i w różne dni były zwolenienia. Podsumuję to wszystko, a myślę, że jestem odpowiednią osobą, bo też miałam kryzysy, czasem było źle, czasem średnio, czasem super, czasem moja praca dawała fenomenalne rezulutaty, a czasem przez dłuższy czas po prostu słabo mi szło. Pracowałam w wielu firmach, mam ogromne porównanie jakie są ogólne standardy i to co mogę powiedzieć to to, że SDA nie jest idealne, ale tak naprawdę żadna firma nie jest, żaden prezes, Lider, po prostu żaden człowiek nie jest idealny, natomiast gdyby spojrzeć na to holistycznie to SDA zasługuje na medal w zakresie 3 aspektów. Po pierwsze SZACUNEK - bez względu na okoliczności nigdy nie było sytuacji żeby ktokolwiek został potraktowany w zły sposób, w SDA nie trzeba bać się błędów, są one wręcz naturalną częścią pracy w tej firmie, jeśli coś zawalisz, to możesz być pewny, że SDA wspólnymi siłami pomoże Ci to naprawić i wyciągnąć z tego lekcję. Po drugie - WSPARCIE, no właśnie.. Jeśli życie Ci się wali, jeśli sam coś spaprzesz, jeśli wszystko jest przeciwko Tobie - wystarczy powiedzieć, a otrzymasz las rąk do pomocy, dzięki czemu okazuje się, że można góry przenosić. Po trzecie - WPŁYW. To jest chyba najważniejsze - nikt nie jest trybikiem, jeśli są wprowadzane rozwiązania, z którymi się nie zgadzasz - wystarczy powiedzieć (czasem trzeba 3 razy, to prawda :)), ale tak naprawdę - każdy pracownik może dołożyć swoją cegiełkę do tego jak SDA funkcjonuje i to jest piękne. To wszystko ma swoje niedoskonałości, ale wszyscy cały czas się uczą i cały czas jest lepiej i lepiej, więc jeśli szukasz idealnej firmy to nie decyduj się na SDA, bo się rozczarujesz, ale jeśli chcesz firmy, wspólnie, z którą możesz uczyć się na błędach i dążyć do małych sukcesów i tych własnie BIG THINKS to spróbuj, pewnie Ci się spodoba, a jeśli nie.. możesz wyciągnąć wnioski i iść dalej lub dołączyć do SAD ACADEMY i nienawidzić SDA. :)

Czarek

Jakieś wieści z pracy w firmie mile widziane na forum.

x
@Czarek

szukac innej pracy! takie wiesci Z pracy

SDAFDA

Nie polecam, a nawet odradzam! Ponad rok pracy, bez platnych nadhodzin, praca w biurze i po godzinach w domu. wszystko wyglada pieknie, do czasu. zero szacunku do pracownikow. Zwalniaja w piatki po 15:00, bylebys jeszcze popracowal jak najdluzej. Polowa firmy sama sie zwalnia. W SDA panuje wieczna rotacja. Lepsze firmy sa w Trojmiescie...

SAD ACADEMY

Zawsze prowadzi bo jest dynamiczny ale nie wzrost tylko wymiana... upss :)

Zostaw merytoryczną opinię o Software Development Academy - Gdynia

• Jak się pracuje w Software Development Academy?

Zobacz opinie na temat firmy Software Development Academy tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 57.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Software Development Academy?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 44, z czego 12 to opinie pozytywne, 26 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Software Development Academy