Software Development Academy

2.5 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Software Development Academy

Pracodawca

 Aktualność
5 wątpliwości, które nie pozwalają Ci ruszyć dalej z przebranżowieniem. Obalamy je wszystkie.

Podjęciu decyzji o przebranżowieniu towarzyszy barwny wachlarz odczuć i stanów: od ekscytacji, pełnej motywacji, po obawy związane ze zmianą. Jest to całkowicie naturalne. Poniżej przedstawiamy pięć najczęstszych wątpliwości, jakimi dzielą się z nami Kursantki i Kursanci, będące/będący w trakcie procesu reskilling’u. 


Obalamy je … lub tłumaczymy i oswajamy :)


1. Nie będę miała/miał przestrzeni na nic innego, bo nauka zajmie mi bardzo dużo czasu

Obawa przed zaangażowaniem czasowym w proces nauki niezbędny do przebranżowienia jest jedną z najczęstszych, jakie występują. Jak będą wyglądały najbliższe miesiące mojego życia w trakcie kursu? 

Nie zamierzamy mydlić oczu. Nauka każdej technologii to ciężka i czasochłonna praca. Bardzo ważna jest frekwencja i aktywność na kursie, jednak nie mniej istotna jest praca własna, w tzw. “wolnym czasie”. Nauka w jej ramach powinna być systematyczna, utrwalająca, ale i rozwijająca. 

Przyswojenie każdej nowej umiejętności wymaga skupienia - szczególnie jeśli chodzi o rzeczy techniczne. Niech jednak trudy tego procesu Cię nie zniechęcą! Zawsze pamiętaj, że gra jest warta świeczki. Miej na uwadze cel, który skłonił Cię do aktywności w kierunku reskillingu. 

Dodatkowo, kluczem efektywnej nauki jest jej dobre zaplanowanie i … przerwy :). Nie musisz każdej wolnej chwili poświęcać na naukę. Bardzo ważne jest, abyś planowała/planował w jej ramach również odpoczynek i relaks. Dlatego Twoje pasje nie muszą zostać wcale zaniedbane - kluczowe jest tutaj planowanie nauki i konsekwencja w wykonywaniu tego planu. 


2. Jestem za stara/stary

Takie myślenie towarzyszy wielu osobom, które są w trakcie przebranżowienia. Pamiętaj jednak, że to tylko Twoje nastawienie, nad którym warto popracować. 

Nikt w IT nie ocenia po wieku. W procesie rekrutacyjnym najważniejsze są Twoje umiejętności techniczne. Miej również na uwadze to, że Twoje nastawienie, otwartość do pracy w zróżnicowanym zespole - ma kolosalne znaczenie. Rekruterzy i hiring managerowie przyznają, że kwalifikacje wyuczone to jedno, lecz umiejętności miękkie i dopasowanie do potencjalnego zespołu - również są bardzo istotne przy podjęciu decyzji o zatrudnieniu. Co więcej: mindset tego typu wpływa negatywnie na pewność siebie, która jest decydująca w kontekście tego, jak wypadniesz na rozmowie   


3. Nie mam doświadczenia w IT

Doskonale! Nikt, kto zaczyna swoją przygodę z branżą IT, nie ma jeszcze w tym doświadczenia. Ważne jest, żebyś była/był zdeterminowana/zdeterminowany to doświadczenie zdobyć i się rozwijać. 

Jeśli pracowałaś/pracowałeś dłuższy czas w innej branży i obawiasz się, że Twój zawodowy dorobek nie przystaje do IT - pomyśl o tym, jakie kompetencje możesz wykorzystać na swojej nowej drodze zawodowej. Przenoś umiejętności z poprzedniej kariery do nowej branży. Umiejętności miękkie, takie jak zarządzanie projektami, komunikacja i rozwiązywanie problemów, są cenne we wszystkich dziedzinach. 

Co więcej - brak doświadczenia nie oznacza wcale, że nie możesz być na bieżąco z tym, co w IT piszczy. Zachęcamy do czytania blogów branżowych, słuchania podcastów i oglądania vlogów technologicznych. 


4. Przebranżowienie równa się zdegradowanie

Najczęściej zmiana branży jest tożsama z rozpoczęciem swojej nowej drogi zawodowej w zupełnie innym obszarze. Trzeba sobie powiedzieć wprost: będąc menedżerem w biznesie nieruchomości czy dyrektorem w zakładzie produkcyjnym, nie otrzymasz równorzędnego stanowiska w firmie technologicznej. Bo i na jakiej podstawie miałoby się to zdarzyć?

Nie należy się jednak bać tej “degradacji”. Jest to start Twojej kariery w zupełnie innym obszarze. Dlatego najprawdopodobniej rozpoczniesz swoją drogę od stanowiska “junior …” i nie musi to mieć nic wspólnego z Twoim wiekiem. W branży IT masz szansę bardzo szybko się rozwinąć i awansować. Tutaj kariera jest dynamiczna. 

Truizmem będzie również stwierdzenie, że branża IT to przyszłość - ale może warto to raz jeszcze podkreślić. Dlatego rozpoczynając w niej karierę dzisiaj, jutro, za parę miesięcy - nawet kosztem swojej obecnej ugruntowanej pozycji - i tak wygrywasz.  


5. IT to branża z przewagą mężczyzn (będąc kobietą)

Prawdą jest, że branża IT należy do tych zmaskulinizowanych. Jednak wiele firm podejmuje działania ku temu, aby to zmienić. Odczarować rynek IT dla kobiet i zwiększyć ich udział wśród zatrudnionych. Kobiety są poszukiwane i … pożądane!  

Większość męska w reprezentacji pracowników firm technologicznych nie wynika z preferencji zatrudniających, lecz z uwarunkowań społecznych. Z (błędnego) przekonania, pokutującego od pokoleń, że chłopcy to umysły ścisłe, a dziewczynki - humanistyczne. Dlatego większość absolwentów kierunków informatycznych to mężczyźni. Zatem ich przewaga w IT jest naturalnym skutkiem. 

Obecnie podejmowanych jest wiele działań promujących IT jako idealne miejsce pracy również dla kobiet. Dlatego, jeśli będąc kobietą masz wątpliwości z tego tytułu - pozbądź się ich, ponieważ są bezpodstawne. Wręcz w przypadku firm dbających o parytet płci w swoim zespole - może być to Twój atut!    


ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Dział HR

Pracownik firmy - Dział HR Software Development Academy

12.09.2023 01:09

Czym zajmuje się Państwa firma?

Dział HRikona wywiad

Jesteśmy Software Development Academy i od lat z powodzeniem pomagamy znaleźć pracę w wymarzonej branży IT. Nasza szkoła powstała z pasji do nauczania i obszaru nowych technologii. Wierzymy, że każdy może pracować w branży technologicznej, a aby stać się developerem nie potrzeba dyplomu z informatyki. Nasi absolwenci i absolwentki są najlepszym dowodem na to, że w każdym momencie swojego życia można być kim się chce. Już dzisiaj spełniają się jako Programiści, UX/UI Designerzy, Data Scientiści czy Testerzy oprogramowania.

Jak wyglądały początki firmy?

Dział HRikona wywiad

Nasza szkoła powstała w 2015 roku. Od początku działaliśmy z misją – realizowaliśmy kursy programowania we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Gdańsku. Po sukcesach absolwentów pierwszych edycji stwierdziliśmy, że rynek jest na tyle otwarty i chłonny, że warto dać szansę na przebranżowienie wszystkim chętnym. Tak wystartowały pierwsze edycje bootcampów, na które mógł się zapisać każdy zdeterminowany do zmiany swojej ścieżki zawodowej.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Dział HRikona wywiad

Obecnie jesteśmy największą Akademią programowania w Europie Środkowej. Posiadamy liczne oddziały w europejskich krajach, m.in. w Rumunii, Estonii, Czechach oraz na Węgrzech. Prowadzimy nasze kursy w wielu językach.

Lola
Kandydat
 Pytanie
@Software Development Academy

Gratuluję serdecznie ! A inne Akademie jak sobie w tych liczbach radzą? Bo rozumiem, że macie jakiś punkty odniesienia, aby móc z czystym marketingowym sumieniem uznać, że jednak jesteście „najwięksi”, a nie „najmniejsi” :) Na pewno macie. Przecież byście nie oszukiwali

Pracodawca

@Lola

Dzięki! Oczywiście, że mamy. W SDA regularnie robimy badania konkurencji, dane o których rozmawiamy są ogólnodostępne - zachęcam do sprawdzenia samemu. Niestety nie mamy tutaj możliwości załączania plików. Natomiast jeżeli tylko znajdzie Pani jakiekolwiek dane przeczące temu zdaniu, to proszę dać znać,niezwłocznie je przeedytujemy. Pozdrawiamy!

Jakich technologii Państwo uczą?

Dział HRikona wywiad

Wachlarz oferty szkoleniowej SDA jest bardzo szeroki i obejmuje wiele obszarów IT. Nauczamy programowania w zakresie JAVA, Python oraz Frontend (JavaScript).Prowadzimy również kursy Data Science, UX/UI oraz z zakresu Testera oprogramowania czy Fullstackowe. Należy zaznaczyć, że jako placówka oświatowa śledzimy bieżące trendy i dostosowujemy naszą ofertę do aktualnych potrzeb technologicznych pracodawców. Współpracujemy również z firmami realizując dla nich szkolenia szyte na miarę aktualnych potrzeb.

Co wyróżnia Państwa trenerów i trenerki?

Dział HRikona wywiad

To Trenerki oraz Trenerzy, którzy na co dzień są praktykami. Mają doświadczenie i kompetencje techniczne, a co najważniejsze – chcą się nimi dzielić. I robią to z powodzeniem.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Dział HRikona wywiad

Rekrutacja w SDA może się różnić w zależności od stanowiska, na jakie poszukujemy osoby. Zazwyczaj przebiega trzyetapowo. Pierwsza rozmowa – telefoniczna – służy ustaleniu wspólnych punktów i planów kandydata w kontekście stanowiska. Druga rozmowa, która najczęściej odbywa się online za pomocą komunikatora, jest dłuższa i pogłębiona. Trzecia rozmowa (również online) przeprowadzana jest przez Hiring Managera/osobę decydującą o zatrudnieniu. Czasami rekrutacja może mieć dwa etapy lub zawierać zadania rekrutacyjne. Osoba prowadząca pierwszą rozmowę powinna poinformować kandydata o przebiegu tego konkretnego procesu rekrutacji.

W jaki sposób dbają Państwo o wdrożenie nowego pracownika?

Dział HRikona wywiad

Proces wdrożenia nowego pracownika jest kompleksowy i zaplanowany na konkretny okres. Sposób, jak i długość takiego wdrożenia, różni się w zależności od stanowiska, działu lub Hiring Managera. Kandydatki i kandydaci chętni podjąć się współpracy z nami zawsze mogą dopytać o przewidziany plan ich wdrożenia.anonim Nowy wpis
Inne

Cześć, jak teraz wyglądają tak w ogóle te szkolenia wewnętrzne dla trenerów z opisu oferty? tutaj ktoś pisał o braku wiedzy więc chce się upewnić. te szkolenia są dobrowolne?

Niezatrudniony
Inne

Zaproponowane zostało mi spotkanie rekrutacyjne, które zostało odwołane następnego dnia. Firma nigdy nie skontaktowała się zwrotnie mimo zapewnienia, że oferta zostanie przestawiona w późniejszym terminie.

Marla
Były pracownik
 Pytanie

Nadal zwalniają? Myslalam, ze juz wyszli na prostą. Nawet Panowie zarządzający zaczeli wystepowac we filmikach na stronie

Agacia
Inne
 Pytanie
@Marla

możesz wyjaśnić co to wspomniane pojawienie się na filmikach może wnosić? Nie jestem do końca w temacie, chciałam poczytać o firmie a piszecie, że tu „nadal” jakieś redukcje robią? Co jest powodem? To ciężko teraz się dostać?

Marla
Były pracownik
@Agacia

To znaczy tyle, że (usunięte przez administratora) im sie pali :) zwalniaja masowo od ubieglego roku, biznes przeszedł załamanie. Jesli szukasz stabilnej pracy, to nie idz do SDA. Codzienne zmiany decyzji, nieszanowanie pracownikow

anonim
Inne
@Marla

Jakiś konkretny przykład tych codziennych zmian decyzji to macie? Ciekawi mnie po prostu sposób myślenia podczas dokonywania wyboru, poza tym czemu kiedyś było inaczej a teraz tak się dzieje? Zastanawiam się czy może to jeszcze wrócić do stanu poprzedniego?

anonim
Inne

Nie rozumiem czemu ostatni dzień miesiąca ma być jakiś dla niespodzianki. Tak czy siak jest tu jakiś okres wypowiedzenia, tak? zastanawiam się ile może trwać, chyba ze częściej jednak ludzie się za porozumieniem stron rozchodzą

trener
Pracownik
 Pytanie

to ile stałej kadry jeszcze zostało w firmie?

Marla Nowy wpis
Były pracownik
@anonim

Dla mnie to jednak jest niemila niespodzianka, jak pracujesz normalnie, wszyscy zadowelni, przelozeni opowiadaja jak to firma dobrze prosperuje i jakie plany ma, a tu nagle w ostatni dzien miesiaca wręczaja ci wypowiedzenie.

Beata Nowy wpis
Inne
@Marla

Zastanawiam się czy było przy tym jakieś chociaż solidne wyjaśnianie… Ja szczerze nie spotkałam się jeszcze z tym by dano mi wypowiedzenie. Jakie tu są warunki i czy zależne od stanowiska? nie wiem o którym piszesz. miesiąc i tak musisz jeszcze pracować?

Eh Nowy wpis
Były pracownik

Firma ewidentnie ma problemy - opóźnienia w płatnościach, płatność faktur na za 3 miesiące… dobrze że to ostatnie płatności - nie ma co prowadzić kursów - chyba że ktoś jest zdesperowany

anonim
Inne

Myślicie, że dość sporo osób tu aplikuje? Zastanawia mnie chociażby ta ostatnia przytoczona okoliczność, w której ktoś pisał o zapewnionej rozmowie która ostatecznie już nie miała miejsca. Czy o wiele więcej osób tak właśnie miało? Jak długo trwa cały proces? jak bardzo odraczają terminy?

 Rozmowa kwalifikacyjna
Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w Software Development Academy? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
anonim
Inne

Ostatnio pisano tutaj o warunkach i szkoleniach dla trenerów, a co z jakimiś innymi stanowiskami? Nie znam struktury od środka, a chętnie się o niej czegoś więcej dowiem. Są może jakieś funkcje juniorskie do objęcia? Nie mam komercyjnego doświadczenia a troszkę uczę się już programować na boku

Ciekawy
Inne
 Pytanie

Czy ktoś wie może jak wyglądają losy absolwentów kursów?

Qz
Były pracownik
@Ciekawy

Kiepsko wyglądają ich losy bo jedynie pojedynczym osobom udaje się dostać pracę a przeważająca większość kariery w IT nie zrobi. Proporcje odwrotne jak w reklamie która mówi że 98% absolwentów dostaje prace w IT.

anonim
Inne
@Qz

Cos więcej o tych statystkach wiesz może? zwłaszcza ze liczby teraz przedstawiasz. Interesuje mnie zależność co do tego z jakimi predyspozycjami ludziom jednak udaje się dostać taka prace. macie co do tego spostrzeżenia bądź ewentualne porady?

Kursant
Inne

Kursancie/Absolwencie, zwróciłem uwagę, że nie podzielacie pozytywnej opinii o SDA, jednak pamiętajcie, że odbija się to na pracownikach, którzy jak widać, nie mają łatwo. Bądźcie dla nich wyrozumiali kontaktując się z SDA, z pewnością robią co mogą, a decyzje zawsze płyną z góry. Trzymajcie się.

Absolwent SDA
Inne

SDA jest pożądana firmą. Od początku: muszę przyznać, że decyzja o podjęciu kursu była trudna, nie naciskają nawet wydaje się, że nie sugerują żeby wykupić kurs, wiedzą ile kurs kosztuje i, że dużo materiałów można znaleźć samemu w internecie, to było dla mnie dziwne, ale i bardzo wporzadku z ich strony. Tak uważam. Na kursie zero kontaktu z ich strony o wszystko trzeba pisać maila, ale odziwo odrazu pomagają, więc super. Trzeba przyznać, że materiału jest ogromnie dużo i nie ma tego w internecie, a po zakończeniu kursu do wszystkiego mam dostęp i normalnie mogę korzystać z tej wiedzy:) Muszę również pochwalić SDA, bo miałem do nich kilka ważnych sprawach, pisałem maila i w każdej sprawie niesamowicie mi pomogli, dla tego daje im najlepsza ocene, poza tym pracują tam super ludzie otwarci, można do nich w każdej sprawie napisać/ zadzwonić, o wszystko wypytać prowadzący wykłady pomagają nawet po zajęciach i serio wszystko super tłumacza, a pracownicy SDA,są otwarci i zawsze można się z nimi dogadać. Nie znam innych szkół. Ale decyzji nie żałuję.

44
Kewin
Były pracownik

Z SDA można pracować, ale tylko wtedy kiedy zgodzą się na płatności z góry za zlecone zajęcia.

Koszmarek
Były pracownik

Praca w tej firmie zamieniła się w koszmar. Po zwolnieniu połowy pracowników Ci którzy zostali muszą nadrobić i w efekcie pracować za kilku. Oczywiście nie idzie to także w parze z ewentualną podwyżką. Ciągłe zmiany procesów i nowe pomysły, które bardzo szybko okazują się do niczego, a w efekcie wracają do punktu wyjścia i zataczają błędne koło, a Ty jako pracownik musisz za tym wszystkim nadążać, a do tego łączyć obowiązki kolegi/koleżanki, ktorego zwolnili badz zwolnil sie sam, bo nie dał już rady

Pracodawca

@Koszmarek

Dziękujemy za podzielenie się opinią i wnioskami dotyczącymi zmian zachodzących w naszej firmie. Rozumiemy, że niedawne zwolnienia i pojawienie się pewnych trudności w procesach firmy mogą budzić niepokój. Niedawne zmiany były nieuniknione z powodu dynamicznych warunków rynkowych i konieczności dostosowania się do nowych wyzwań. Chcielibyśmy wyjaśnić, że obecna sytuacja jest tymczasowa i że podejmujemy działania, aby praca każdego działu przebiegała płynnie, co rzeczywiście wymaga wielokrotnie wyjątkowego zaangażowania pracowników.

anonim
Inne
@Software Development Academy

Witam, widzę, że zostało podkreślone to, że obecna sytuacja firmy jest tylko tymczasowa, o jakiej rozciągłości może być w tym przypadku mowa? jest to perspektywa liczona do końca bieżącego roku czy nieco dłuższa? Czy aktualni pracownicy maja jakaś rekompensatę o ile faktycznie maja teraz więcej obowiązków?

Zainteresowany
Kandydat
 Pytanie

Słyszałem że ostatnio pozwalniali większość pracowników. Czytając inne opinie nie brzmi to tak nieprawdopodobnie, ale chciałbym potwierdzenie, bo mnie to zaciekawiło. Ktoś wie, czy to prawda, że wyrzucili sporo ludzi z roboty? Bo jak tak to chyba się u nich nieźle posypało.

exTrener
Były pracownik
@Zainteresowany

Tak w maju zwolnili chyba połowę firmy. Nie ma już ani jednej osoby z którą ja pracowałem - od rekrutrów po opiekunów... i nie ma co się dziwić, że ciężko się tam teraz dobić i dostać od kogoś odpowiedź..

Pracodawca

@Zainteresowany

Dziękujemy za komentarz. Miło nam, że jako firma wzbudzamy ciekawość i zainteresowanie. Nie jest tajemnicą, że na przestrzeni ostatnich miesięcy doszło do zmian kadrowych, co wynikało w szczególności z reorganizacji zachodzących w spółce procesów i nowej organizacji pracy w całej naszej grupie kapitałowej. Co ważne, na dzień dzisiejszy realizacja założonego przez zarząd spółki planu została zakończona i nie planujemy już dalszych zmian w tym zakresie.

XYZ
Były pracownik
 Pytanie
@Zainteresowany

Prawda i niech nie gadają, ze były to planowane zmiany kadrowe bo jest to śmiech na sali. Pozwalniali polowe pracowników, a teraz się obudzili, ze ich nie ma i nie ma kto pracować, wiec szukają ludzi. Co Wam zaproponują? Horrendalnie śmieszne wynagrodzenie i BRAK jakichkolwiek benefitów, no przepraszam - jak chcesz to możesz sobie sam opłacić prywatną opiekę zdrowotną. Omijajcie szerokim łukiem firma nie klei się kupy, obiecują gruszki na wierzbie, prace w cudownej atmosferze, a nic z tego się nie sprawdza.

Były pracownik
Były pracownik
@Software Development Academy

To samo mówiliście w marcu przy pierwszej redukcji, nie minely dwa miesiące i nastąpiła kolejna.

Ex
Pracownik
@Były pracownik

Firma SDA dokonując tych redukcji ma w serdecznym poważaniu swoich kursantów, którzy nie dostaną usług, za które płacą. Mam nadzieję, że nowi potencjalni klienci 10 razy się zastanowią zanim wykupią jakikolwiek kurs w SDA.

anonim
Inne

Widzieliście może te ofertę dla Call Center Mastera? Przed chwila się pojawiła na takim portalu, widziałam ze to tryb hybrydowy ale bez podanej stawki, na której się pracuje… to roczne doświadczenie z opisu mnie martwi, bo takiego niestety nie mam. Czyli musze najpierw przyjść na jakiś staż i potem można podjąć się dalszej współpracy?

Pracodawca

@anonim

Dzień dobry! Zgadza się, poszukujemy obecnie osoby do roli specjalistki/specjalisty Call Center w Biurze Obsługi Klienta, która wsparłaby naszą sprzedaż. Podane w ogłoszeniu wymaganie dot. doświadczenia nie musi być przeszkodą do rozmowy i poznania Kandydatki/Kandydata :). Dlatego pomimo wszystko zachęcamy do złożenia aplikacji. Podczas rozmowy z Liderem działu ocenicie, czy Pani doświadczenie jest wystarczające na to stanowisko. Pozdrawiamy serdecznie!

Marla
Były pracownik
@anonim

Nie polecam aplikowania na to stanowisko, ani na żadne inne. Praca w SDA to ciagly stres i oczekiwania nie do spelnienia. Tam nie liczy sie czlowiek tylko zysk. Kilka miesiecy temu zwolnili polowe zespolu

anonim
Inne
@Marla

a uzasadnisz powód c do tamtej redukcji? czym była wtedy spowodowana? oczekiwaniami, o których piszesz? o jakich mowa, jakie to okoliczności? do dziś już zatrudniają?

Pracodawca

@Marla

Dzień dobry. Bardzo nam przykro, że sytuacja przysporzyła Pani/Panu stresu. Jest to emocja, która nie powinna pojawiać się w kontekście pracy. Tak jak wspominaliśmy już, niedawne zmiany były nieuniknione z powodu dynamicznych warunków rynkowych i konieczności dostosowania się do nowych wyzwań.

anonim
Inne

Witam, jak wygląda zatrudnianie obcokrajowców u Państwa? Czy muszę znać język polski aby wciąć udział w rekrutacji, chyba że sam język angielski będzie wystarczający? Mam teoretyczną możliwość wyboru własnych kursantów czy będą oni standardowo przydzielani?

Pracodawca

@anonim

Dzień dobry :). Odpowiedzi na te pytania uzależnione są m.in. od stanowiska, oddziału. Zachęcamy serdecznie do kontaktu pod adresem: info@sdacademy.pl.

anonim
Inne
@Software Development Academy

Na których stanowiskach odpowiedzi będą jak najbardziej twierdzące? Ciekawi mnie dalsza historia tego kandydata. :D Można także dopytać o oferty do Gdyni? Gdy wchodzę w buttona „zobacz kogo szukamy” nie wyskakują mi oferty. mam u siebie problemy techniczne?

Kursant
Inne

Chcesz zmarnować swoje pieniądze - zapisz się na kurs w SDA. Jeśli ktoś mydli Ci oczy, że łatwo się przebranżowisz to w to nie wierz. Zajęcia prwadzone online nie pozwalają na dowolne zatrzymanie/zrozumienie części materiału, czy powrót do czegoś, czego nie zrozumiałeś. Dla mnie to były pieniądze wyrzucone w błoto.

Adrian4152
Inne
 Pytanie
@Kursant

Napiszesz cos wiecej? Bo sie zastanawiam wlasnie nad kursem u nich

Pracodawca

@Kursant

Dziękujemy za podzielenie się swoją opinią. Kwestia wyboru sposobu nauki jest mocno indywidualna i zalezy od osobistych preferencji czy możliwości osoby, która podejmuje decyzję o przebranżowieniu. Niektórzy są w stanie z powodzeniem uczyć się samodzielnie, jednak zdecydowana większość potrzebuje w tym zakresie wsparcia i poprowadzenia. Kurs jest właśnie dla takich ludzi. W ramach szkoleń SDA nasze kursantki/nasi kursanci otrzymują materiały oraz zajęcia "na żywo" z kadrą trenerską. Dzięki regularnym spotkaniom z trenerkami i trenerami jest możliwość zadawania pytań, weryfikacji swojej wiedzy. Twierdzenie, że podczas zajęć online niemożliwe jest zatrzymanie się z materiałem, ponowne wytłumaczenie danego zagadnienia - mija się mocno z prawdą. Wręcz przeciwnie. Dobrą praktyką dydaktyczną, na którą kładziony jest nacisk w naszej Akademii - jest przechodzenie do kolejnej kwestii dopiero po upewnieniu się, czy poprzednia została zrozumiana. Drugą sprawą jest to, że w SDA jesteśmy świadomi, że przebranżowienie to proces, jaki wymaga dużo pracy, nauki i czasu. Przekazujemy to uczestniczkom/uczestnikom naszych szkoleń. W SDA funkcjonuje Dział Organizacji Szkoleń, który zajmuje się współpracą z kursantkami oraz kursantami. W przypadku jakichkolwiek pytań czy kwestii do wyjaśnienia podczas kursu - zachęcamy do kontaktu.

Pytanie
 Pytanie

Software Development Academy wystawiła w ostatnim czasie ogłoszenia na Bydgoszczak.pl. Na chwilę obecną szukają do pracy jako brak.

anonim
Inne

(usunięte przez administratora)

anonim
Kandydat

No i jak takie szkolenie wygląda? do października jeszcze został tydzień, opisz o co chodzi. jaki jest styl prowadzenia i czego dokładnie po zakończeniu można już się dowiedzieć?

Kursantka
Inne
@anonim

Byłam na kursie SDA, który zakończyl sie na poczatku roku. Zajecia są mocno praktyczne, z elementami teorii. Nie jest lekko, bo momentami trzeba poswiecic sporo czasu wolnego na naukę i podgonienie materiału, ale w moim przypadku się opłacało. Szkoła jak szkola. Dostajesz materiały i prowadzącego, ale to od ciebie zalezy, jak skonczysz. Jak jestes super zmowywowanym ogarnietym samoukie, to jasne, ze mozna sprobować samemu ogarna. Mi kurs pomógł. Powodzenia!

Mali
Kandydat

To nie czaje teraz, piszesz nagle o 10 tys gdzie obok abonament może wynieść 50 zł, to ta druga opcja lepsza by nie była? Czyli tak jak wskazano wyżej, jeśli nie czuje się na silach jako samouk to jak najbardziej warto? lepiej tak niż złą praktykę sobie wyrobić?

Pracodawca

 Aktualność
5 wątpliwości, które nie pozwalają Ci ruszyć dalej z przebranżowieniem. Obalamy je wszystkie.

Podjęciu decyzji o przebranżowieniu towarzyszy barwny wachlarz odczuć i stanów: od ekscytacji, pełnej motywacji, po obawy związane ze zmianą. Jest to całkowicie naturalne. Poniżej przedstawiamy pięć najczęstszych wątpliwości, jakimi dzielą się z nami Kursantki i Kursanci, będące/będący w trakcie procesu reskilling’u. 


Obalamy je … lub tłumaczymy i oswajamy :)


1. Nie będę miała/miał przestrzeni na nic innego, bo nauka zajmie mi bardzo dużo czasu

Obawa przed zaangażowaniem czasowym w proces nauki niezbędny do przebranżowienia jest jedną z najczęstszych, jakie występują. Jak będą wyglądały najbliższe miesiące mojego życia w trakcie kursu? 

Nie zamierzamy mydlić oczu. Nauka każdej technologii to ciężka i czasochłonna praca. Bardzo ważna jest frekwencja i aktywność na kursie, jednak nie mniej istotna jest praca własna, w tzw. “wolnym czasie”. Nauka w jej ramach powinna być systematyczna, utrwalająca, ale i rozwijająca. 

Przyswojenie każdej nowej umiejętności wymaga skupienia - szczególnie jeśli chodzi o rzeczy techniczne. Niech jednak trudy tego procesu Cię nie zniechęcą! Zawsze pamiętaj, że gra jest warta świeczki. Miej na uwadze cel, który skłonił Cię do aktywności w kierunku reskillingu. 

Dodatkowo, kluczem efektywnej nauki jest jej dobre zaplanowanie i … przerwy :). Nie musisz każdej wolnej chwili poświęcać na naukę. Bardzo ważne jest, abyś planowała/planował w jej ramach również odpoczynek i relaks. Dlatego Twoje pasje nie muszą zostać wcale zaniedbane - kluczowe jest tutaj planowanie nauki i konsekwencja w wykonywaniu tego planu. 


2. Jestem za stara/stary

Takie myślenie towarzyszy wielu osobom, które są w trakcie przebranżowienia. Pamiętaj jednak, że to tylko Twoje nastawienie, nad którym warto popracować. 

Nikt w IT nie ocenia po wieku. W procesie rekrutacyjnym najważniejsze są Twoje umiejętności techniczne. Miej również na uwadze to, że Twoje nastawienie, otwartość do pracy w zróżnicowanym zespole - ma kolosalne znaczenie. Rekruterzy i hiring managerowie przyznają, że kwalifikacje wyuczone to jedno, lecz umiejętności miękkie i dopasowanie do potencjalnego zespołu - również są bardzo istotne przy podjęciu decyzji o zatrudnieniu. Co więcej: mindset tego typu wpływa negatywnie na pewność siebie, która jest decydująca w kontekście tego, jak wypadniesz na rozmowie   


3. Nie mam doświadczenia w IT

Doskonale! Nikt, kto zaczyna swoją przygodę z branżą IT, nie ma jeszcze w tym doświadczenia. Ważne jest, żebyś była/był zdeterminowana/zdeterminowany to doświadczenie zdobyć i się rozwijać. 

Jeśli pracowałaś/pracowałeś dłuższy czas w innej branży i obawiasz się, że Twój zawodowy dorobek nie przystaje do IT - pomyśl o tym, jakie kompetencje możesz wykorzystać na swojej nowej drodze zawodowej. Przenoś umiejętności z poprzedniej kariery do nowej branży. Umiejętności miękkie, takie jak zarządzanie projektami, komunikacja i rozwiązywanie problemów, są cenne we wszystkich dziedzinach. 

Co więcej - brak doświadczenia nie oznacza wcale, że nie możesz być na bieżąco z tym, co w IT piszczy. Zachęcamy do czytania blogów branżowych, słuchania podcastów i oglądania vlogów technologicznych. 


4. Przebranżowienie równa się zdegradowanie

Najczęściej zmiana branży jest tożsama z rozpoczęciem swojej nowej drogi zawodowej w zupełnie innym obszarze. Trzeba sobie powiedzieć wprost: będąc menedżerem w biznesie nieruchomości czy dyrektorem w zakładzie produkcyjnym, nie otrzymasz równorzędnego stanowiska w firmie technologicznej. Bo i na jakiej podstawie miałoby się to zdarzyć?

Nie należy się jednak bać tej “degradacji”. Jest to start Twojej kariery w zupełnie innym obszarze. Dlatego najprawdopodobniej rozpoczniesz swoją drogę od stanowiska “junior …” i nie musi to mieć nic wspólnego z Twoim wiekiem. W branży IT masz szansę bardzo szybko się rozwinąć i awansować. Tutaj kariera jest dynamiczna. 

Truizmem będzie również stwierdzenie, że branża IT to przyszłość - ale może warto to raz jeszcze podkreślić. Dlatego rozpoczynając w niej karierę dzisiaj, jutro, za parę miesięcy - nawet kosztem swojej obecnej ugruntowanej pozycji - i tak wygrywasz.  


5. IT to branża z przewagą mężczyzn (będąc kobietą)

Prawdą jest, że branża IT należy do tych zmaskulinizowanych. Jednak wiele firm podejmuje działania ku temu, aby to zmienić. Odczarować rynek IT dla kobiet i zwiększyć ich udział wśród zatrudnionych. Kobiety są poszukiwane i … pożądane!  

Większość męska w reprezentacji pracowników firm technologicznych nie wynika z preferencji zatrudniających, lecz z uwarunkowań społecznych. Z (błędnego) przekonania, pokutującego od pokoleń, że chłopcy to umysły ścisłe, a dziewczynki - humanistyczne. Dlatego większość absolwentów kierunków informatycznych to mężczyźni. Zatem ich przewaga w IT jest naturalnym skutkiem. 

Obecnie podejmowanych jest wiele działań promujących IT jako idealne miejsce pracy również dla kobiet. Dlatego, jeśli będąc kobietą masz wątpliwości z tego tytułu - pozbądź się ich, ponieważ są bezpodstawne. Wręcz w przypadku firm dbających o parytet płci w swoim zespole - może być to Twój atut!    


wkurzony
Inne

No więc byłem na tym kursie w SDA i kurde, trzeba było ostro uważać, bo z kasą u nich to dramat. Ten kurs już od samego startu wyrywał z kieszeni grubą kasę, co mnie osobiście trochę zdziwiło, bo chyba nie tylko ja uważam, że nie da się uczyć za darmo, ale cena była ostro przegięta. No ale dobra, przeszliśmy przez to. Co mnie jednak naprawdę wkurzyło, to podejście SDA do swoich obietnic. Przejście przez odstąpienie od umowy to jakaś gehenna. Swojej ksy jeszcze nie zobaczyłem. Finansowy (usunięte przez administratora) Lepiej chyba dwa razy przemyśleć, czy chce się ryzykować z SDA, bo można łatwo skończyć z pustym portfelem i wrzodami. Polecam poczytać co ludzie mówią i dobrze się zastanowić, bo SDA to niekoniecznie jest to, na co wydaje się pieniądze i czas.

Chris__
Kandydat

Kandydowałem na stanowisko trenera UI/UX designera, >10 lat doświadczenia zawodowego, od juniora po heada dizajnu - który zatrudnia i rekrutuje. Tłuste portfolio i ogromne doświadczenie z topowymi klientami w PL/świecie... zostało zbite do zera :D Rekruter techniczny to programista który ABSOLUTNIE nie zadał żadnego PRAKTYCZNEGO i ŻYCIOWEGO pytania. Tylko sucha teoria żywcem ctrl+c crtl+v z wikipedii albo najgłębszych toeretycznych artykułów tematycznych. Np. Co to jest efekt Aureoli... :D :D :D Trochę się uśmiałem - bo oczywiście nie znałem odpowiedzi na to pytanie, ale przy branżowym piwku opowiadałem to jako mało śmieszną ciekawostkę - co się dzieję w fabryce juniorów. Trochę to przykre że od trenerów wymagacie teorii a nie praktycznego życia projektowego. Tacy trenerzy szkolą juniorów - których później ja i moi koledzy po fachu NIE CHCEMY ZATRUDNIAĆ - bo Ci juniorzy znają tylko teorię, która absolutnie nijak ma się do pracy w agencji digitalowej albo software housie. Umieją zrobić ładną prezkę na behance z szablonu, z personami, user flow, czy design systemem który wogóle jest niepraktyczny i totalnie leży JUAJowo 1/10. Reansumując sama rozmowa, mega szybka, pytanie odpowiedź, zero czasu na dyskusje i merytoryke. Prowadzący chyba śpieszył się na kolejnego calla. A i stawka trenerka 100-130zł / h to trochę śmiech na sali :)

Pracodawca

@Chris__

Jesteśmy wdzięczni za podzielenie się uwagami dotyczącymi przebiegu procesu rekrutacji - to pomaga nam zidentyfikować obszary, nad którymi możemy popracować. W przypadku rekrutacji kadry trenerskiej, która składa się z kilku etapów, zwracamy uwagę przede wszystkim na komercyjne doświadczenie kandydatów. Oczywiście wymagamy również wiedzy z konkretnych obszarów, aby zapewnić jak najwyższą jakość prowadzonych szkoleń. W przypadku wątpliwości co do weryfikacji kompetencji i wiedzy kandydatek/kandydatów na Trenerki/Trenerów, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu ze Specjalistką ds. rekrutacji i onboardingu w SDA.

Potencjalna kandydatka
Kandydat

Cóż, moja przygoda z rekrutacją do SDA zaczęła się w lutym, kiedy to zadzwoniła do mnie pani z rekrutacji i zaprosiła na 1 rozmowę. Rozmawiałyśmy prawie godzinę, a po tym czasie kontakt się urwał. Dostałam kilka maili/smsów o przesunięciu rekrutacji ze względu na rozbudowę firmy, jednakże do dnia dzisiejszego temat z jakimkolwiek wyjaśnieniem nie nadszedł, co stawia proces rekrutacyjny w tragicznym świetle. Brak poszanowania czasu dla - być może - przyszłego pracownika.

Rita margerita
Były pracownik
@Potencjalna kandydatka

Uwierz mi, ze brak odpowiedzi od Pani rekruterki uratował Twoja karierę zawodowa. Jakbyś została przyjęta-tylko zmarnowalabys swoj czas, zdrowie i nerwy.

Lol
Kandydat
@Potencjalna kandydatka

w SDA od jakiegoś czasu nie ma nawet zespołu rekrutacji ani połowy ludzi którzy byli

Pracodawca

@Potencjalna kandydatka

Dziękujemy za podzielenie się uwagami dotyczącymi rekrutacji, zależy nam każdej opinii. Jednocześnie przepraszamy za brak kontaktu w sprawie ostatecznego wyniku. Zapewniamy, że pracujemy nad usprawnieniem procesu na każdym jego etapie i dążymy do tego, aby zapewnić odpowiednią komunikację z kandydatami. Dziękujemy za wyrozumiałość, cierpliwość i poświęcony nam czas.

Pracodawca

@Lol

Serdecznie dziękujemy za komentarz. Jak w każdej firmie, tak i w SDA czasami dochodzi do zmian kadrowych, podejmowane są działania restrukturyzacyjne. To naturalny cykl życia organizacji. Takie zmiany jednak nie wpływają ani na jakość realizowanych kursów ani też na prowadzone przez nas rekrutacje trenerów.

Zostaw merytoryczną opinię o Software Development Academy - Gdynia

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej


Drogi Użytkowniku,

Pamiętaj, przed dodaniem opinii o Pracodawcy, koniecznie zapoznaj się z poniższą informacją:

NIE dodawaj opinii, która:

ikona dobre praktyki
łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
ikona dobre praktyki
jest wulgarnym komentarzem
ikona dobre praktyki
jest niemerytoryczna

Każda merytoryczna opinia jest ważna, każda z nich może być zarówno pozytywna jak i negatywna, dlatego zachęcamy do tego by dzielić się swoimi przemyśleniami, które dotyczą Pracodawcy. Nie pisz jednak pod wpływem negatywnych emocji.

Zadbaj o kulturę pozytywnego feedbacku, nie pisz tylko negatywnych informacji o Pracodawcy, zwróć uwagę na stosowne aspekty i realia w swojej opinii. Wszystkie oceny są wartościowe. Wspólnie zadbajmy o sens merytorycznych opinii.

Dodaj pomocną opinię, którą sam chciałbyś przeczytać o swoim potencjalnym Pracodawcy. Podziel się swoimi przemyśleniami, a poniższe przykłady możesz potraktować jako podpowiedzi o czym Użytownicy lubią czytać odwiedzając profile firm.

ikona dobre praktyki
przebieg on-boardingu nowego pracownika
ikona dobre praktyki
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
ikona dobre praktyki
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

  • Jak się pracuje w Software Development Academy?

    Zobacz opinie na temat firmy Software Development Academy tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 57.

  • Jakie są opinie pracowników o pracy w Software Development Academy?

    Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 44, z czego 12 to opinie pozytywne, 26 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Software Development Academy
Przejdź do nowych opinii