Penta Sp. z o.o.

Gdynia

Penta Sp. z o.o.

Opinie o Penta Sp. z o.o.

Pracodawco! Chcesz wiedzieć ile osób odwiedziło Twój profil?

Kamil

@Miechucio, a mógłbyś jeszcze powiedzieć czy firma daje możliwość rozwoju? Chodzi mi o to czy organizowane są szkolenia, dzięki którym pracownicy mogliby podnosić swoje kwalifikacje i w przyszłości liczyć na awans.

Kamil

@Miechucio, może mógłbyś podać plusy pracy w Penta? Czy po za wynagrodzeniem podstawowym można liczyć na premie? Wszystkie dodatkowe informacje będą pomocne dla osób, które planują aplikować do Penta, dlatego zachęcam Cię do rozwinięcia wypowiedzi.

Miechucio
@Kamil 24.07.2018 00:07

Tak w firmie istnieje system premiowy, jest różny dla różnych stanowisk ale pozwala na podwyższenie sobie dochodu. Może dodam jeszcze, że obecny skład firmy pozostaje niezmieniony od wielu już lat - co najwyżej pojawiają się nowi pracownicy, co pozwala raczej myśleć dobrze o Penta.

Merek

Odradzam. Prezes - władza absolutna. Zarobki marne, szukają głównie niepełnosprawnych. Zgadzam się w 100% z Johnem i Bolem.

Miechucio
@Merek 17.05.2018 23:42

Nie wiem skąd takie macie informacje. Pracuje dla Penta już dużo lat i od wielu już atmosfera w firmie jest bardzo dobra. Od kiedy pamiętam właściciele a zwłaszcza Dyrektor a teraz prezes oraz Kierownik działu handl. bardzo dużą uwagę przywiązywali do Klienta. Szukają niepełnosprawnych? jestem niepełnosprawny i dostałem szanse i możliwość pracy dzięki Penta. A zarobki nazwałbym: adekwatne do wkładu pracy.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa coraz ważniejszą rolę. Jak wygląda ten aspekt w Penta Sp. z o.o.? Podzielcie się informacjami, wyrażając swoją opinię na ten temat!

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa coraz ważniejszą rolę. Czy tak samo jest w Penta Sp. z o.o.? Napiszcie, co sądzicie na ten temat.

ilonka

tak, tak oczywiście, ze sa szkolenia i te na początek i potem też są szkolenia wewnętrzne już, ale czasem te trenerów ściągają z danej branży czy dziedziny i to jest na pewno na plus u nich, ze mają takie metody.

Johny

I tu się mylisz. Podjecie pracy przez nowego pracownika powinno być zaplanowanym, a przynajmniej przetartym procesem ze znanymi etapami. Przyjmowanie nowego i stawianie go w sytuacji: "no to działaj" jest co najmniej niepoważne i zrzucające dość duży trud na innych pracowników, którzy i tak są zarobieni. To jeden z najprostszych procesów systemowych do wdrożenia w firmie, a ogromnie podnoszący jakość pracy. Ale... jeśli nie zależy na tym władztwu, lub nie mają oni tyle kompetencji aby o tym wiedzieć to efekt jest właśnie taki. Zresztą co tu się dużo rozpisywać. Nowa praca - nowy ogląd sytuacji i okazało się, że może być normalnie.

John

Firma nie jest miejscem które zarekomendowałbym komukolwiek jako docelowe miejsce pracy. Warto tam popracować, ale jedynie dla siebie, tzn. z nastawieniem na własny rozwój, ponieważ jako nawet nowy pracownik jest się rzuconym na głęboką wodę w stylu: "Pracujesz? To sobie radź.", więc jest dużo "możliwości do uczenia się". W firmie panuje apodyktyczne jedynowładztwo i odniosłem wrażenie, że jedyne co ma tam znaczenie to krótkotrwały zysk (sprzedać i zapomnieć). Bardzo często konieczne jest "świecenie oczami" przed klientami firmy za decyzje podejmowane na wyższych szczeblach. Trzeba także zawsze umieć wybronić swoich racji, zarówno przed niezadowolonym klientem jak i szefostwem. Efektem jest bardzo duży stres i frustracja. Istnieje duży problem z urlopami. Podwyżki, jeśli w ogóle jakieś, są bardzo niskie i trzeba je wywalczyć. Na L4 praktycznie zawsze i tak okazuje się, że trzeba coś robić dla firmy. Na urlopach także się to zdarza. W firmie dużo jest mówienia / obiecywania (zwłaszcza jeśli chodzi o zarobki), ale jak przychodzi co do czego to zawsze znajduje się jakiś powód dla którego nie można akurat spełnić obietnic. Generalnie bardzo niskie zarobki. Stanowczo nie polecam.

bolo

Wszystko się zgadza jak wyżej. Omijać dalekim łukiem, nie dać się oszukać na ładne biuro i gatkę. Premie 50zł brutto minimalna krajowa, sztuczne stanowiska pracy.(usunięte przez administratora)i niski poziom kultury osobistej zarządu.

Wszystkim polecam artykul(usunięte przez administratora)

inna

Miła atmosfera wyłącznie dzięki pracownikom. Zatrudniają na najniższe krajowe o czym dowiadujesz się przy podpisywaniu umowy. Premie, które dawane są na lewo i tak obcinają za byle co. Ciągną kasę od Integralii, a tak naprawdę mają stworzone fikcyjn e stanowiska pracy. Pracownicy niepełnosprawni, którzy powinni pracować max. 6h siedzą nawet po 10h. A jako premię dostają bony na paliwo, które Dyr Zarz. dostaje za free. Żenada!!!

Zostaw opinię o Penta Sp. z o.o. - Gdynia

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Penta Sp. z o.o.