Opinie o tuz.pl - TUZ Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy TUZ TUW. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie TUZ TUW o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TUZ TUW w Warszawa

Ms. Facepalm

Witam Odradzam pracę w firmie TUZ TUW w Dziale Rozliczeń. Wszystkie poniższe negatywne opinie o tym dziale to sama prawda. Praca tam to istne katusze, a pieniądze? Większe zarobki można już mieć prawie że wszędzie. Sama atmosfera pracowników to jedyny duży plus jaki odnajduję. Pracownicy, którzy mimo wszystko pracują tam długo starają się siebie nawzajem pocieszać i podtrzymywać na duchu. Nigdy nie spotkałam się z czymś takim, by pracownik stał się takim "niewolnikiem" zakładu pracy. Największym nowotworem w tym działem wydaje mi się postać osoby Pani Dyrektor. Ma problemy z tym , że ktoś się spóźnił 1 minutę i że wychodzi w punkt godzina 16 z pracy. Jest to osoba , która z zarządzaniem zasobami ludzkimi nie ma żadnego pojęcia. Podwyżka? W tej pracy to słowo nie istnieje. Pójdziesz do wymienionej Dyrektor to stwierdzi "nic nie mogę obiecać" , "przemyślę to" , "w tej chwili mam związane ręce". Po czym jeżeli dogadasz się w sprawie rozpatrzenia twojej prośby o podwyżkę to sprawdzi każdy twój poprzedni dzień w pracy(od początku), byleby pokazać Ci że jesteś do niczego i nie masz na co liczyć bonusowego. Pomijam już, że o plusach twojej roboty i poświęceniu nie wspomni nic. Szkoda mi najbardziej ludzi , którzy nadal tam pracują. Widać, że utracili całą motywację do pracy. Pracują w charakterze by wykonać 8-godzinny plan pracy. Większość przestała się starać,bo nie chcą z siebie pośmiewiska robić i się stresować prosząc o bonusowy mały grosz. Inflacja rośnie, ceny w górę a stawka wynagrodzenia w TUZ TUW stoi od wielu lat. Naprawdę odradzam komukolwiek pracę w tej firmie w zwłaszcza w dziale Rozliczeń(przynajmniej nie u tej Pani Dyrektor). Odradzam nawet tym, co chcą zacząć zdobywać jakiekolwiek doświadczenia zawodowe. (usunięte przez administratora)

Ilona

Czy dział wznowień w Tuz działa podobnie jak ten, który opisujecie? Jak tam jest z atmosferą? I wypłatami?

Hejka
@Ms. Facepalm

Zgodzę się. Na plus atmosfera (jeśli chodzi że pomaganie, ogólnie atmosfera jest taka sobie ponieważ część osób jest sfrustrowana sytuacja w firmie) i to że przyjmują do pracy bez doświadczenia w branzy. Minusy to faktycznie czepianie się o czas pracy co do minuty, czepianie się o wychodzenie o 16 czy po prostu przed budynek. Słabo przygotowane stanowiska pracy, duzy brak zorganizowania i sensownego podziału obowiązków. Jakiś szkoleń wejściowych. Polecam tylko ludziom, którzy chcą zdobyć pierwsze doświadczenie w branży. Pomeczycie się 3 miesiące a potem możecie zacząć szukać pracy w innej firmie ubezpieczeniowej/rozliczeniowej. Tak jak wiele osób z mojego działu zrobiło.

Hej
@Hejka

Dobrze napisane...

W.

Departament Rozliczeń. Płaca przybliżona do najniższej krajowej. Obowiązki i to co musisz umieć - jak na dobrego specjalistę w poważnej firmie szanującej pracownika, z tym że tam za doświadczenie się płaci. Nikt z zarządu nie interesuje się tą wegetacją. Dodatkowo ciągłe kontrole, ile co się zrobiło. Odradzam.

Roberto

Witam, Zostałem zaproszony na rozmowe rekrutacyjną na stanowisko Specjalista ds. Obsługi klienta i chciałbym poznać waszed opinie co sądzicie o tym stanowisku,jaka jest atmosfera,jakie zarobki,czy jest scieżka awansu etc??:)

Ktoś

Napiszcie proszę, jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w TUW? Mimo tych wszystkich opinii wielu negatywnych, jestem zainteresowana pracą i chciałabym dobrze wypaść na rozmowie więc pomóżcie proszę

logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
Marcel

Podpowie mi ktoś czy firma prowadzi rekrutacje aktualnie?

;)

To ja podzielę się swoimi doświadczeniami związanymi z pracą w Departamencie Ubezpieczeń. Jeśli ktoś zastawia się, czy warto aplikować, od razu odpowiadam, że nie warto. Miła atmosfera, przesympatyczna dyrektor to tylko złudzenie.. Powiem tak, z minuty na minutę można zostać wyrzuconym na ulicę gorzej niż pies (nikogo nie obchodzi nawet okres wypowiedzenia, po prostu "wynoś się"). Powód? Tak naprawdę do dzisiaj nie jest mi znany. Współpracowałam z osobami, które miały "dobre plecy" w firmie, ja ich nie miałam. Mimo, że wykonywałam swoją pracę sumiennie i rzetelnie, nie można postawić zarzutów co do jej jakości, to ja "wyleciałam". Cytując panią dyrektor: "mnie nie obchodzi, kto ile zrobił" (odpowiedź na moją prośbę o zweryfikowanie mojej pracy). Za to usłyszałam, że w pracy zajmuję wyłącznie prywatą, że np. tego dnia półtorej godziny rozmawiałam przez telefon na dworze. Poprosiłam, więc o sprawdzenie kamer, bo oczywiście taka sytuacja nie miała miejsca, to usłyszałam, że nie ma takiej potrzeby :). Postawiono mi też absurdalne zarzuty, jak chodzenie po firmie i obrażanie i obgadywanie pracowników (byłam pracownikiem na umowę zlecenie, pracowałam tam bardzo krótko, oprócz 2 współpracowników, nikogo nawet nie znałam, więc nawet nie wiem do kogo bym miała chodzić i "obgadywać"). Oczywiście nie przedstawiono mi żadnych dowodów, nie miałam możliwości obrony. O powód zwolnienia musiałam dopytywać sama, bo dyrektor departamentu z krzykiem kazała mi tylko podpisać wypowiedzenie i "się wynosić". Twierdziła, że od tygodni są ze mną problemy.. ani razu nie zaprosiła mnie na rozmowę, nie zwróciła mi na nic uwagi, choć widywałyśmy się codziennie i witałyśmy się z uśmiechem :). Cały czas powtarzała, że mam 10 minut na spakowanie swoich rzeczy i "wyniesienie się". Hmm minuty może miałam dwie. Najpierw nie chciała mi podać godziny bym mogła wypisać się z listy (nie miałam przy sobie zegarka ani niestety telefonu), krzycząc przy tym, że nie jest moim informatorem i to mój problem, że nie wiem która jest godzina. Następnie, gdy poszłam zbierać swoje rzeczy chodziła za mną jak cień, jakbym co najmniej była jakimś (usunięte przez administratora) Na odchodne dodała, że jestem bezczelna - czemu? nie wiem. Gdy już wychodząc weszłam do łazienki by wylać herbatę z kubka, zaczęła krzyczeć, że mam natychmiast opuszczać budynek, więc uniemożliwiła mi tę czynność. Gdy chciałam zjechać na dół windą, otworzyła mi klatkę schodową i powiedziała "że schodami będzie szybciej". Więc takie mam niemiłe doświadczenia związane z pracą w tej firmie. Niestety nie miałam żadnej możliwości obrony, świadków (bo kto stanie po stronie szarego pracownika, a nie pani dyrektor), więc jedyne co mi pozostało, to opisanie tego wszystkiego. Mogę stwierdzić, że po prostu zostałam wrobiona i "dostało mi się" za nieswoje "grzeszki", ponieważ nie chciano mi nawet przedstawić dowodów tych absurdalnych zarzutów. Zadziwiające jest to, jak osoba na tak wysokim stanowisku potrafi potraktować człowieka gorzej niż śmiecia. Jest to przykre, niesprawiedliwe, ale cytując już wcześniej wspominaną dyrektor- "to jest korporacja" :). Zapowiedziała mi, że już nigdy nie dostanę pracy w Tuzie- całe szczęście :) Już nigdy nie chcę mieć do czynienia z tym fałszywym środowiskiem.

Jerzy

Jesteście przekonani, że nic dobrego nie dzieje się w firmie? Miałem chęci aplikować.

@Jerzy

Nie warto aplikować, szkoda czasu i nerwów. Zaangażowanie i trud włożony w pracę nie jest przez nikogo doceniany. Firmą rządzą chore układy, bez "pleców" ciężko się tam utrzymać. Potrafią wyrzucić pracownika z minuty na minutę bez słowa wyjaśnienia, gdzie powodem są wyłącznie urojenia dyrektora, których nie umie nawet wytłumaczyć, już nie mówię nawet o udowadnianu rzekomej winy pracownika:). Jak się okazuje Tuz pełen jest ludzi, którzy chcą jedynie podkładać innym kłody pod nogi. Starsi pracownicy zamiast zająć się swoją pracą, szukają tylko sposobów jak wyeliminować tych młodszych. Warto jeszcze dodać, że osoba na stanowisku dyrektorskim potrafi potraktować człowieka gorzej niż śmiecia, nie ma szacunku do innych, jest stronnicza i przede wszystkim nie potrafi rozmawiać, tylko wpada w jakiś "szał" i kieruje się tylko emocjami :)

Kamasze
@Jerzy

Hej. Jest spory chaos i marne zarobki. Jeśli dostaniesz ofertę z dobrymi zarobkami i chcesz zdobyć doświadczenie w mniej zorganizowanej firmie, żeby potem aplikować do lepszej to moim zdaniem czemu nie. ;) Nie wiem czemu zawsze opinie na goworku są tak ekstremalne, albo ja mam jakieś niesamowite szczęście. Pracowałem w DR i w życiu nie powiedziałbym że kordynatorki coś blokują. Z ich strony otrzymałem jedynie pomoc, a jak odchodziłem miałem dwa spotkania na ten temat w miłej atmosferze gdzie próbowali mnie zatrzymać.

Kamasze

Atmosfera moim zdaniem była bardzo przyjemna. Nigdy nie poczułem się zestresowany z powodu kontaktu z współpracownikami czy przełożonymi. Na minus zarobki i jednak spory chaos, ale jak odchodziłem wdrażali jakieś nowe systemy na poprawę obslugi polis. Ogólnie odszedłem tylko z powodu zarobków

Czas

Właściciel doskonale wie kogo zatrudnia. W tej firmie mało kto chce pracować. Niepotrzebny jest wehikuł czasu. Chcesz powrotu to przeszłości to zatrudnij się w tuz tuw. Procesy, które w innych firmach są zautomatyzowane klepią ogromne zespoły. Nie oczekuj na jakikolwiek rozwój czy szkolenia. Największym upokorzeniem jest jednak socjal. Zanim przyjdziesz do roboty zaopatrz się w sztućce, kubek i talerze, herbatę, kawę. Firma nie zapewnia nic. Chyba, że jesteś VIP i masz dostęp do elitarnej kuchni należącej do zarządu. Dojazd do też śmiech na sali, 3 przesiadki i stanie w korkach to norma. Nie widzę żadnych plusów. Żałuję tylko, że wcześniej nie zrobiłem rozeznania wśród znajomych z branży.

Norton

Chyba jeszcze nie wiesz co to są zwolnienia grupowe?! Wylatują wówczas ludzie z ogromnym doświadczeniem i dalszym pomysłem na rozwój własny i przyszłego pracodawcy, a nie jak napisałeś, wyrzutki z innych TU. Korporacje szukając oszczędności zawsze w pierwszej kolejności zwalniają długoletnich pracowników. Życzę Ci w przyszłości zwolnienia grupowego...

Były pracownik.

Nie polecam zatrudniać się w Departamencie Rozliczeń. Tam zarabia się najmniej w całej firmie. O podwyżce nie ma co liczyć. Dyrektor traktuje ludzi jak tanią siłę roboczą, której nic się nie należy. Nie ma premii, nic nie dają na święta. Nie ma totalnie żadnych benefitów. W kiosku ruchu siedząc na tyłku i sprzedając gazety dostaniecie więcej pensji niż tam, gdzie trzeba zarządzać pieniędzmi klientów.

doświadczony

Kilka tygodni temu byłem na rozmowie rekrutacyjnej. Chodziło o dział CC (obsługa klienta) z lokalizacją na Bokserskiej. Kierownik działu, łysawy chłopak w wieku około 30 lat, najwyraźniej jest niesłowny i niepoważny. Obiecano mi kontakt z informacją zwrotną, a nikt się nie skontaktował. Mam doświadczenie w branży i uważam, że informacje, jakie otrzymałem na rozmowie, były mętne i mało konkretne. Mam pytanie: jak tam wygląda przepływ informacji i możliwości rozwoju?

black
@doświadczony

Mam takie same wrażenia. Miałam rozmowę z jakąś starszą kobietą. Brak feed backu. Zero konkretów.

Grzesiek

Niektórzy uważają się za wybitnych HR? A ja uważam , że mamy swój zakres obowiązków i tego trzeba pilnować.

Iga

Witam, Firma prowadzi rekrutację na stanowisko referent ds. windykacji. Czy ktoś może powiedzieć coś na temat tego stanowiska? Oferują umowę o pracę? Jakie są zarobki na tym stanowisku? Będę wdzięczna za odpowiedź.

radca.eu

Niestety ja nie mam dobrej opinii. Pracowalam w dziale handlowym i byl to dla mnie krok do tylu. Ok praca w kameralnym cc ale bazy smieciowe. Ok umowa o prace ale na najnizsza krajowa a reszta na zleceniu. Wyplata na 3 razy i oczywiscie spoznione. Jak nie przepracujesz calego miesiaca to hajsu nie dostaniesz. Ja prowizjii tez nie zobaczylam chcociaz na polisach moich klentach firma zarobila 18kola. Praca na starych exellach a klienci z zeszytow albonz baz np z 2002r. Jezeli komus to nie przeszkadza to ok. Atmosfera niby spoko ale kazdy sie obgaduje za plecami. Brak ścieżki zawodowawej i bardzo slabe przeszkolenie odnoscnie produktow i ogolnej orientacji na rynku. Świat idzie do przodu firma stoi w miejscu. Leady pozyskiwane metoda door to door. Tak sie robilo w latach 90. Dzis mamy nowe technologieninwarto z nich skorzystać.

Zostaw merytoryczną opinię o TUZ TUW - Warszawa

• Jak się pracuje w TUZ TUW?

Zobacz opinie na temat firmy TUZ TUW tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 20.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TUZ TUW?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 1 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy TUZ TUW?

Kandydaci do pracy w TUZ TUW napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

TUZ TUW