Opinie o tuz.pl - TUZ Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy TUZ TUW. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie TUZ TUW o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TUZ TUW w Warszawa

MARCELO

STANOWCZO ODRADZAM PRACĘ W TUZ , STARE KOMPUTERY , FOTELE LATA 90 A BIURKA JAK Z MINIONEJ EPOKI A NIBY KOORDYNATORZY ....W NICZYM NIE POMAGAJĄ WYMAGAJĄ A ICH WIEDZA POZOSTAWIA WIELE DO ŻYCZENIA , SŁABE PŁACE

Nina

Kobiety w ciąży oraz konkrety z dziećmi są traktowane w tej firmie jak zło konieczne

@Nina

I to opinia na podstawie własnego doświadczenia? Rozwiniesz to?

Nie polecam

Zależy chyba od szefa.., jednej koleżance z innego działu, która jak poinformowała, że jest w ciąży, z wielką łaską „pan dyrektor” przedłużył umowę na czas nieokreślony, ale pod swoimi wymyślonymi warunkami… różnie się czuła, ale wytrzymała, ogólnie nie polecam.. brak ludzkiego podejścia, empatii, liczy sie biznes..

Maria
@Nie polecam

To chyba dobrze, że przedłużył. A masz może wiedzę jakie to były warunki? Ciekawa jestem, czy jakieś realne do wykonania

Edyta

Hej szukam info o wysokości pensji lub widełkach na stanowisko Analityk - Specjalista ds. reasekuracji. Wiecie coś? I czy do tego dochodzą premie jakieś? Widziałam że jakiś czas temu szukali, ale nie znalazłam info o kasie. Ktoś coś?

12 październik- zgłoszenie zakupu samochodu 13 październik- wiadomość o przyjęciu zgłoszenie i informacja o wysłaniu listu z rekalkulacją 18 listopad- Pierwszy list od razu z przypomnieniem o zapłacie w teorii opłaconej składki gdyż nie dostałem żadnych papierów, Kwoto do zapłaty za 7 miesięcy 3200!!!, Telefon na infolinie i pytanie gdzie pierwszy list z rekalkulacją i dlaczego wyszła taka duża kwota, państwo nie wpisali współwłasciciela samochodu pomimo że w październiku dzwoniłem na infolinie i pisałem maila zeby mieć potwierdzenie, wtedy w teorii współwłaściciel był wpisany 19 listopad- Wysłałem maila z podaniem o ponowną i zarazem pierwszą rekalulację składki 26 listopad/ dzisiaj- Czekam na list, tym razem poprosiłem o list polecony, nie wiem czy oni robią ze mnie (usunięte przez administratora) czy tam pracują (usunięte przez administratora) Chyba trzeba będzie zgłosić się do konkurencji, kwotą 3200zł którą zaproponowali za 7 miesięcy wykupię sobie polise na ponad 3 lata. NIE POLECAM

logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.

Uwaga na Tuż - (usunięte przez administratora) jak tylko mogą na automatyczne odnawianie polis. Okazuje się, że (usunięte przez administratora) cichaczem wdrożył ponownie możliwe podwójne ubezpieczenie auta bo już przez wiele lat tak nie było. Od 2016 roku trzeba rezygnować z polisy pisemnie z odręcznym podpisem inaczej zrobią Ci automatyczne przedłużenie. TuZ to świnie okropne bo ich przedstawicielowi napisałam , że nie przedłużę im Polisy to co (usunięte przez administratora) mi zrobili - wysłali mi nową polisę jakieś 14-20 dni po terminie i kazali sobie za nią zapłacić - ja oczywiście już miałem polisę u konkurencji, która ma lepsze stawki.

Iza

I jak rozwiązała się ta sytuacja z polisą? Wycofali ją? Musiałeś to jakoś reklamować?

Rob

Firma po prostu beznadziejna, nie wypłacają odszkodowań

kasai

Witam wszystkich zainteresowanych podjęciem pracy w TUZ na stanowisku konsultanta ds. obsługi klienta. Na wstępie od razu odradzam podjęcia się pracy w tej firmie. Podstawa pensji to najniższa krajowa a premia to drobne których uzbierałoby się więcej prosząc o drobne pod sklepem. Zero dodatków jak np. multisport itp, gdzie dla większych firm jest to podstawa przy zatrudnieniu. I skoro już jestem przy wątku większych firm ubezpieczeniowych przyszły kandydacie, jeżeli masz doświadczenie w ubezpieczeniach to kieruj się właśnie tam. Przy takim samym nakładzie pracy zarobisz 2x więcej jak w TUZie. Plusem jest jedynie to, że praca jest od poniedziałku do piątku, to jedyny plus tej pracy. Już sam proces szkolenia pokazywał z jaką firmą podjęło się współpracę. Salka szkoleniowa obskurna, pozdzierane obicia krzeseł, brudne wykładziny, kilka brakujących płyt w suficie to tylko kilka z wielu przykładów. Szkolenie jeszcze jako tako przebiegało płynnie, natomiast w momencie szkolenia stanowiskowego wyszedł kompletny brak organizacji. Pomijając już otrzymanie brudnych słuchawek, klawiatury, biurka i krzesła. Problemem był bardzo mały zespół, który składał się może z 10 osób które obsługiwały klientów z całej Polski. Wyobraźcie sobie, że dzwonicie do swojego ubezpieczyciela wyjaśnić jakąś drobnostkę, odbiera konsultant informując, że obecnie wszyscy są zajęci i dlatego oddzwonimy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że oddzwaniało się dopiero następnego dnia, a niekiedy po dwóch dniach. Było mi wstyd zbywać ludzi mając doświadczenia z międzynarodowymi korporacjami, które w momencie największego ruchu na linii potrafiły wprowadzić na ivr informację o oddzwonieniu w momencie kiedy ktoś zakończył rozmowę. To mnie najbardziej drażniło w tej pracy i to zapamiętałem najbardziej, a nie pracuję tam już parę miesięcy. Sytuacji podobnych była cała masa. Opowiem również o przykładzie kolegi z pracy. Premia uznaniowa przychodziła w inny dzień niż pensja. W momencie kiedy wszyscy ją dostali a on nie, poszedł do osoby odpowiedzialnej za ten proces. Okazało się, że tą osobą jest dyrektor całego działu, który zapomniał dodać go do listy płacowej. Panowie sobie wyjaśnili wszystko, kolega miał otrzymać premię za obecny miesiąc wraz z następnym. Mija kolejny miesiąc, inni pracownicy dostają premie a on znowu nic. De ja vu, dyrektor znów zapomniał.. W ramach rekompensaty zaproponował mu przelew z własnego, prywatnego konta w wysokości dwóch premii uznaniowych. I to zrobił.. Co lepsze, dyrektor pomylił się we wstępnych obliczeniach. Pracownik musiał mu potem oddać część przelanych środków. Ręce mi opadły jak o tym mi powiedział. Poza tym atmosfera w zespole żadna, pracują dziwni ludzie, od osób które zdejmują buty i skarpetki żeby podrapać się po zaniedbanej stopie po kierownictwo które siedzi po 6 miesięcy. Tak jest źle. Jeżeli ktoś będzie potrzebował mojej bardziej rozwiązłej wypowiedzi na temat pracy w tej firmie, piszcie komentarze. To tylko czubek góry lodowej. Pzdr Noriaki

@kasai

Kurcze, co do tych ludzi to faktycznie jednak zależy od indywidualnego podejścia, niektórzy są mocno tolerancyjni to może jakoś by w takim zespole się odnaleźli? ;p Słabo, że tych dodatków brak ale to nie dla nich człowiek pracuje. Czyli miejsce ewentualnie rekomendowane dla podobnych dziwaków? Jakieś jeszcze ciekawe dziwactwa się tu odbywały czy ta wspomniana skarpetka to szczyt? ;p

kasai
@Katarzyna

Ja na pewno tego miejsca nie rekomendowałbym nikomu. Pamiętam zabawną sytuację, gdzie pewnego razu wsiadło 90% komputerów na piętrze. Nikt nie wiedział co się dzieje, nawet zarządca budynku, elektryk i ludzie którzy zostali wezwani żeby szybko uporać się z problemem. Po ok. godzinie poszukiwań okazało się, że te wspomniane 90% komputerów było podpiętych pod jedną listwę zasilającą, którą jeden z pracowników miał pod swoim biurkiem. Niechcący wyłączył ją butem i sparaliżował piętro na godzinę.

@kasai

Dlaczego listwa matka była umiejscowiona w takim miejscu? On poniósł za to jakieś konsekwencje? Jeśli to prawda w ogóle

@Katarzyna

Ale kto miał ponieść konsekwencje? Nieświadomy pracownik, który nie jest temu winny czy dyrektorkowie, którzy za nic tam nie biorą odpowiedzialności?

@kasai

A co do tej opinii to potwierdzam wszystkie sytuacje jakie miały tam miejsce. A z tygodnia na tydzień jest co raz gorzej. Ludzie masowo składają wypowiedzenia, bo co innego mieli by robić?

Mam pytanie

Na (usunięte przez administratora)widzę ogłoszenie "specjalista ds. obsługi agenta" Wie ktoś jak wygląda praca, zarobki, atmosfera na dziale? Jak że szkoleniami, wprowadzeniem do obowiązków?

Skibidibi
@Mam pytanie

Praca wyglada tak, ze siedzisz x czasu na szkoleniach, to znaczy oglądasz na komputerze prezentacje z ubezpieczeń. Potem siedzisz na słuchawce i wysłuchujesz żali agentów, odwalasz za nich robotę. Jest ta „premia motywacyjna”, grosze tak naprawdę, wysokość jest zależna od tego ile telefonów odbierzesz. Im więcej, tym więcej dostaniesz. Codziennie kierownictwo wysyła maile kto ile zrobił, kto ile telefonów odebrał. Są jakieś chore rankingi służące po to, by gonić ludzi i ich stresować. Wielokrotnie widzial*m jak ludzie się stresowali bo agent zadzwonił i gadał przez jakieś 20 minut, a co za tym idzie zamiast 2-3 telefonów w tym czasie zrealizowali ten jeden 20minutowy, a co za tym idzie - spadek w rankingu i mniejsza premia. Głośno jak w ulu, po 8h nie wiesz jak się nazywasz i przez kolejna godzinę dochodzisz do siebie po skończonej pracy. Nie polecam, to zwykła słuchawka. Na rozmowie obiecane gruszki na wierzbie, rzekomo rozmów nie jest tak dużo, a w rzeczywistosci to właśnie na nich polega Twoja praca. Mało ludzi teraz chce robić w takim czymś wiec formy się chwytają wszystkiego byleby znaleźć jelenia który za pół darmo będzie pracował w takich warunkach na takim stanowisku. Za 2700-2800 na rękę są lepsze oferty pracy.

@Skibidibi

To jest (usunięte przez administratora) a nie cywilizowana firma. Brak jakichkolwiek standardów..

Jaka atmosfera panuje w firmie TUZ TUW? Widziałam kolejne ogłoszenia na GoWork.pl, jakie umieścili 1 lutego. Jak wygląda rotacja?

Jest ok. Małe korpo, ale z przyjemną atmosferą pracy.

Eta

Haha korpo. Chyba opinię pisała osoba, która nie pracowała w prawdziwym korpo.

Robert

Rotacja jest ogromna, zwłaszcza wśród menadżerów ds sprzedaży i cc. Ta firma to dno wstyd dla niej pracować.

Kamila
@Robert

A wiesz czemu menadżerowie odchodzą?Co jest najczęstszym powodem?

Manager ds. Sprzedaży

Osobom, które zastanawiają się nad podjęciem współpracy z tą firmą stanowczo odradzam! Przełożony na poziomie plemiennym, zero roboty, ale wszystkie relacje i posty z instagrama przeczytane, wszystkie ciuszki obejrzane. Śmieszne Kotki i pieski z facebooka i instagrama obejrzane… Zero szkoleń, zero merytorycznej wiedzy od przełożonej, jeżeli nie pracujesz już w ubezpieczeniach to masz miesiąc albo dwa zarwanych wieczorów po pracy na naukę bo w trakcie pracy musisz odbierać telefony i odpisywać na emaile - praca nie kończy się o 17/18 ludzie wydzwaniają po pracy do Was o 20-22, a zaczynają dzwonić rano od 7:00. Nawet jeżeli masz zorganizowane szkolenie w trakcie pracy to musisz odbierac telefony co prowadzi do tego, że po 5/10 min już nie orientujesz się o czym było szkolenie/gdzie skończyłeś. Pensja marna, obiecują kokosy podstawa plus prowizja. Umówiłam się na konkretne wynagrodzenie, a dostaje dużo mniej niż było ustalane na rozmowie rekrutacyjnej. Po odwołaniu się do braku prowizji nikt mi nie odpowiedział, a właśnie tak Was potraktują - jak zero. Teraz najlepsze - nie dają przedstawicielom handlowym lub managerom samochodów służbowych bo liczą na to, że będą jeździć swoimi samochodami i mają płacić z własnych pieniędzy za benzyne, którą zwracaja miesiac później. Przy niższej pensji niż była obiecywana (jak pisałam wyżej) to lekko nieosiągalne żeby płacić za własne zobowiązania oraz za to, że jest się pracownikiem TUZ’a (benzyna, hotele itp). Jestem na rynku 8 lat i pierwszy raz spotykam się z takim traktowaniem w firmie, ale tego doświadczycie sami. Za przełożoną wszystko trzeba robić, excele, zestawienia itp. bo sama nie umie. Bardzo nieuczciwi ludzie, ściema goni ścieme. Złożyłam wypowiedzenie, po kilku dniach podpisałam papier dot. nieświadczenia pracy do końca okresu wypowiedzenia. Kiedy przyszła pensja - tym razem dużo niższa niż normalnie (mimo ze premia grudniowa przychodzi w styczniu, a wtedy jeszcze pracowałam), a pieniądze, które z własnego konta wydałam na benzyne i jeżdżenie do oddziałów oraz za Autostradę do Poznania jakoś nie zostały mi zwrócone. :) czemu mnie to nie dziwi? Dla mnie to było najgorsze pół roku w życiu. Na miejscu osób rozważających tu pracę wolałabym poszukać dłużej pracy i nie pchać się tutaj. Po co tracić do samego siebie szacunek? Czułam się jak (usunięte przez administratora) pracując dla tej firmy. Laptop i telefon prawie mi został wyrwany, przełożona kontrolowała mnie przy zdaniu sprzętu jak (usunięte przez administratora) tylko ja nie mam nic ukrycia…Czego się obawialiście?

@Manager ds. Sprzedaży

wiem bo pracowałam

@były pracownik

To samo stanowisko? Czyli to wszystko to serio potwierdzone info?

Ehh...
@Manager ds. Sprzedaży

Potwierdzam, pracodawca nastawiony na całkowite wykończone pracownika. Nikogo nie interesuje kiedy masz robić pracę biurową, masz robić kilka spotkania codziennie, straszne kumpelstwo i kolesiostwo! Najszczęśliwszy dzień w moim życiu to ten w którym złożyłem wypowiedzenie z TUZu! Okropna firma...

osoba

stanowczo odradzam , stary padający system , duże wymagania mało kasy , uwagi jak nie wykonujesz normy , kultura kadry zarzadzającej (szczególnie kobiet) poniżej przecietnej zero szkoleń w większości zespołów na pochwałę zasługuje p.Mateusz i p.Roksana z CC za kulturę opieke nad pracownikiem i szkolenia, kreatywność , duży minus dla p.Elżbiety za humory typu "klub złośliwych 50" za brak szkoleń , himeryczne nastroje ,

Nms
@osoba

Opisano niewielki wycinek tego festiwalu niekompetencji, arogancji, lizusostwa, gry pozorów i ogólnoustrojowej przekrętu jakim jest ten pożal się Boże (usunięte przez administratora)

@Nms

No i admin ze swoją cenzurką opuścił na to podsumowanie zasłonę milczenia. ;) Co miało być na samym końcu? Nazwa firmy czy dane osobowe?

Kochani, ile czasu w TUZ czeka się na likwidatora? Nie chodzi o oficjalny czas, bardziej o Wasze doświadczenia, ile realnie czekaliście na to :) Interesuje mnie też jeszcze, jak długo zajmuje, zanim wypłacą odszkodowanie.

Damian

Witam. Czytam opinie poniżej dotyczące wyrzucania z tej firmy. Ale przecież podpisywane są umowy o prace, prawda ? Nie ma okresu wypowiedzenia?

Bajunia
@Damian

tak, są to umowy o pracę i tak, są okresy wypowiedzenia ale podpisujesz klauzule o "wypowiedzeniu za porozumieniem stron" i się żegnacie.

@Damian

Ja miałam umowę zlecenie bez żadnej klauzuli. O okresie wypowiedzenia zapisanym w umowie Chyba zapomniano :)

była
@Bajunia

Kto taki głupi żeby podpisać porozumienie ?

Karola

W jakiej firmie medycznj macie Państwo pakiety

Iks

Na jaką pensję netto może liczyć Specjalista ds Telefonicznej Obsługi Klienta?

@Iks

Uprzejmie informujemy, że szczegóły dotyczące wynagrodzenia, są udzielane dopiero po pozytywnym przejściu procesu rekrutacyjnego, przy złożeniu oferty zatrudnienia. Zachęcamy do aplikowania, wówczas kontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Pozdrawiamy Zespół Tuz Ubezpieczenia

@TUZ TUW

Jak wygląda wspomniany proces rekrutacyjny?

@Iks

Proces rekrutacyjny odbywa się bezpośrednio w siedzibie firmy. Składa się on z jednego lub dwóch etapów rekrutacyjnych z potencjalnym, bezpośrednim przełożonym.

@Pracodawca

Dziwne podejście w obecnej sytuacji pandemicznej. Jako pierwszy powinien być kontakt telefoniczny, tak by obie strony mogły wstępnie zorientować się czy jest im po drodze.

@Iks

Wstępna rozmowa i zaproszenie do dalszego procesu rekrutacji odbywa się telefonicznie.

Aktualność

Dlaczego warto pracować z nami:

1. Jedna z najprężniej rozwijających się firm na rynku z branży ubezpieczeniowej

2. Instytucja z polskim kapitałem

3. Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę lub B2B

4. Pełna wyzwań praca w instytucji finansowej

5. Dostęp do szkoleń zawodowych

6. Realny wkład w rozwój firmy

7. Praca w nieTUZinkowym zespole

8. Możliwość awansu

9. Przyjazna atmosfera

10. Dostęp do benefitów (prywatna opieka medyczna, grupowe ubezpieczenia na życie, zniżki pracownicze na ubezpieczenia).

11. Dogodne godziny pracy

12. Możliwość pracy zdalnej.

Aktualność
Najlepszy Cyfrowy Ubezpieczyciel to TUZ Ubezpieczenia - ogłosili organizatorzy Spotkania Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń. Uroczystość odbyła się online, a nagrodę dla TUZ Ubezpieczenia wirtualnie odebrał prezes TUZ Piotr Zadrożny.
"Poprzez nowoczesne i elastyczne API, z którego korzysta już 28 firm partnerskich, TUZ umożliwił znacznie szersze dotarcie do produktów marki TUZ Ubezpieczenia. Nowatorski silnik kalkulacyjny zwiększył liczbę obsłużonych zapytań ze średnio 9 tysięcy dziennie do ponad 25 tysięcy na dobę, a średni czas odpowiedzi został skrócony z powyżej 20 sekund do 4 i pół sekundy. TUZ wprowadził też unikalną „szybką ścieżkę”, czyli łatwy w obsłudze interfejs, dzięki któremu agent może przedstawić ofertę klientowi już po około 28 sekundach rozmowy" - brzmi uzasadnienie przyznania nagrody dla TUZ Ubezpieczenia.
Wyróżnienie przyznano za osiągnięcia w roku 2019.

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w TUZ TUW. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

Oczywiście! TUZ Ubezpieczenia to bardzo dynamicznie rozwijająca się firma. W związku z tym nasi pracownicy mają możliwość rozwoju w wielu obszarach. Dodatkowo zapewniamy podnoszenie kwalifikacji zawodowych poprzez różnego rodzaju szkolenia. Pozdrawiamy Zespół TUZ Ubezpieczenia

Xyz

Osobiście odradzam prace w Tuz. Premia po wprowadzonych zmianach w firmie jest po prostu śmieszna, odbieranie pracownikowi obsługi Klienta 50% prowizji z zawartych polis i premia z nowego systemu „demotywacyjnego” na poziomie 0zl-100 zł świadczy o tym, ze firma zwyczajnie Ma pracowników w głębokim poważaniu. Absolutnie nie polecam.

@Xyz

Dziękujemy za komentarz. Każda opinia jest dla nas niezmiernie ważna i jesteśmy otwarci na wszelkie rozmowy o uwagach dotyczących nowego systemu motywacyjnego. Uwagi zostały przekazane do Koordynatorów. Na przyszłość uprzejmie prosimy o kierowanie się w pierwszej kolejności do przełożonych. Pozdrawiamy Zespół TUZ Ubezpieczenia

Mrk

Byłem chwilę na zleceniu totalne (usunięte przez administratora) nie chciałbym się starać żeby tam zostać.

Zostaw merytoryczną opinię o TUZ TUW - Warszawa

• Jak się pracuje w TUZ TUW?

Zobacz opinie na temat firmy TUZ TUW tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 20.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TUZ TUW?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 1 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy TUZ TUW?

Kandydaci do pracy w TUZ TUW napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

TUZ TUW