Cosmo Group Sp. z o.o. Sp. k.

Opinie o Cosmo Group Sp. z o.o. Sp. k.

Skrzat

Kochane cosmo, prosimy was fajny pieniężny dodatek świąteczny, mamy dużo waszych produktów i nie chcemy poraz kolejny dostać bon do wykorzystania na waszej stronie... W końcu skoro obcieliscie nam premie, jesteśmy gotowi na super extra dodatek w grudniu.

klient

witam, byłam dzisiaj na wyspie o 20:45 niestety było zamknięte wyspa na stronie powinna być otwarta do 21 bardzo często jak robie zakupy około 20:40 już nikogo nie ma chodzi o punkt w auchan swadzim

Korona
@klient

Ludzie nie przesadzajcie, macie cały dzień na zrobienie zakupów. A nie przychodzicie na ostatnią chwilę Konsultantkom nikt nie płaci za nadgodziny. O tej porze wpłaca się pieniądze, wynosi (usunięte przez administratora) rozlicza dzień itd. A nie wybiera pół godziny lakiery. Sa różne sytuacje, dziewczyny maja ostatni pociąg powrotny, bus, autobus. Trochę zrozumienia, mniej myślenia ze jest się pępkiem swiata. Pozdrawiam

Klientka
@Korona

Ja jako klientka pracująca również w handlu w pełni się zgadzam. Galerie są otwarte 6 dni w tygodniu przez 12 godzin, nie wierzę że nikt nie znajdzie przez ten czas ani chwili żeby zrobić zakupy przed zamknięciem. Szanujmy się wzajemnie ;)

Jolka
@Korona

Skoro punkt powinien działać do g.21, to ze stanowiska schodzi się po g.21. To jest normalne i nie rozumiem skąd to oburzenie. Proszę porozmawiać z pracodawcą jak rozwiązać ten problem a nie pouczać klientów o której godzinie mają robić zakupy. Pozdrawiam

Zosia
@Jolka

Jak było wyżej napisane, niektóre konsultantki dojeżdżają komunikacją miejską i zdarza się że ostatni autobus odjeżdża chwilę przed 21 lub chwilę po a nie wszystkie autobusy odjeżdżają z jednego przystanku i czasem trzeba iść gdzieś dalej a co za tym idzie- wyjść chwilę wcześniej :)

Korona
@Jolka

Powinno się schodzić po godz 21? Może mamy siedzieć 24/24 i czekać aż łaskawa Pani klient przyjdzie i zapyta,, przepraszam a gdzie jest toaleta"? Proszę w takim razie zgłosić do firmy żeby płacili nam nadgodziny. O godz 21 to wyspa powinna być zamknięta. Czasy klient nasz Pan już dawno się skończyły.

Oczko
@Jolka

@Jolka opanuj się, bo ci oczka w rajstopach pójdzie. Widać, że nigdy nie pracowałaś w handlu i nie rozumiesz. Przyjdziesz o godzinie 20:58-okej, ale pracownik nie wyjdzie o 21, bo musi od nowa wpisywać dane z całego dnia które zmieniły się przez takie osoby jak Ty i wyjdzie zapewne o 21:10. A pracownik płacone ma do 21, czyli przez takie osoby jak Ty, ktoś kto pracował 12h musi zostać jeszcze dłużej. Postaw się na tym miejscu, jestem bardzo ciekawa czy chciałabyś zostawać po godzinach pracy :)

Dawid

Witam , czy polecacie prace w Poznaniu na stanowisko pracownik kompletacji zamówień ?

Dawi

Sprzedawca

Przyszłam na wyspę, dziewczyna nawet się nie przedstawiła

Dyspozycja tylko tyle byli ciekawi

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
CallCenter

Cześć, pracowałam w tej firmie przez okres ponad dwóch lat i niestety zauważyłam duże zmiany na minus. Byłam pracownikiem biurowym, gdzie wystarczyło wypowiedzieć własne odmienne zdanie niż kierownika a miało się z tego tytułu nieprzyjemności mniejsze bądź większe. Zawalanie coraz to większą ilością obowiązków, które nie należały do zakresu obowiązku pracownika. Nie ma co tutaj wspominać nawet, że zwiększona ilość obowiązków nie równała się wyższemu wynagrodzeniu. Ciągle były jakieś wymówki, odwoływanie spotkań... czasami kultura osobista pozostawiała wiele do życzenia. Wieczny stres, wieczne szukanie osoby winnej zamiast skupić się na poprawie sytuacji... Wzbudzanie lęku i stresu - tak w skrócie można streścić współpracę z niektórymi osobami. Nie wspomnę już o nierównym traktowaniu pracowników... Moja wypowiedź dotyczy PP a dokładnie DKP. "Odporność na stres" to nie tylko kolejne hasło w ofercie pracy to niestety rzeczywistość w tej organizacji. Minusów jest niestety więcej niż plusów, ale zgromadzone doświadczenie i kontakty zawodowe i koleżeńskie przydadzą się na przyszłość :).

Terminator

Jak zachęcilibyście pracownika do przyjścia do pracy w dzień wolny, gdy niestety pracownicy danej wyspy nie mogli przyjść? Może zaproponowalibyście wyższą stawkę albo wyższą stawkę + obiad? Nic bardziej mylnego XD Nie wiem czy osoby pracujące na stanowisku kierownika miały na szkoleniach wyszczególnione, że gdy potrzebują na (usunięte przez administratora)pracownika na danym POD to mają proponować dodatkowo płatne godziny, a jak przychodzi co do czego to osoby, które zdecydowały się poświęcić swój WOLNY od pracy dzień mają płacone jak za normalny dzień. Po pracy tu od ponad pół roku doszłam do wniosku, że takie zachowania są tutaj praktykowane od dawien dawna i oszukiwanie pracowników jest na porządku dziennym. Ja rozumiem, że słów wypowiedzianych przez telefon nie da się zapisać, czy odtworzyć ( jak się ich nie nagrało), ale serio nie zbiednielibyście płacąc pracownikowi trochę więcej tak jak mu obiecywaliście ,,przez telefon,, żeby przypadkiem nie dało się udowodnić waszych słów, gdy biedni z podkulonym ogonem musicie otworzyć stoisko, a nie ma kto stanąć.

Hhh
@Terminator

Zgadzam się, tylko w wakacje śmieszny dodatek za każdą godzinę, ale TYLKO w naglych wypadkach gdy rks prosi o pomoc, jak ktos juz wczesniej zgodził sie przyjechać zeby kogos zastąpić to mu to nie przysługiwało ;) innymi slowy, dbać tylko o siebie, bo nikt Cie nie doceni za to ze staniesz na glowie, zmienisz swoje plany i zastapisz kogos w twoim wolnym dniu. Totalne zniechecenie to pracy i pomocy tymbardziej.

Kaśka
@Terminator

Może najlepszym rozwiązaniem jest po prostu nie odbierać telefonu z pracy w dzien wolny? Bo jak odbierzesz i odmówisz to już jesteś na czarnej liście..

Gilberta

W związku z brakiem możliwości pozyskania premii przez cały rok przez zmianę zasad. Pracownicy pos liczą na szczególną premię PIENIĘŻNĄ DO WYPŁATY na święta.

Ptaszek
@Gilberta

Pewnie będzie bon na produkty cosmo, wszystko zostaje w firmie wiadomo i może 50 zł netto dodatku + nowy system premiowy zaprezentowany dzień przed sylwestrem, który będzie ustalał że praca to wolontariat xD już pewnie te mądre głowy kombinują jak to zrobić żeby w ogóle nam nie płacić ;)

Józefa

Mamy ogromną nadzieję że od nowego roku system premiowy doceni stałych pracowników, oraz że będzie w końcu motywujący dla nas.

@Józefa

„będzie motywujący”? to w odniesieniu do stałych pracowników, co ich w zasadzie motywuje do tego, by wiąż mimo wszystko pracować jeśli nie premia? Poza tym stali pracownicy to jaka granica lat zatrudnienia? nowi dostają od razu umowę o pracę czy są może jeszcze na jakimś okresie próbnym?

Zuzu

Umowę o pracę dostają nieliczne osoby po przynajmniej roku na zleceniu, wiele studentek sama zaznacza że nie chce UOP.Nikt na początku na Pos nie dostaje umowy o pracę. Co nadal motywuje stałych pracowników? Chyba jedynie to że nie ma za bardzo możliwości na zmianę, ponieważ na rynku pracy nie ma zbyt wiele propozycji. Stały pracownik to myślę, że pracownik który pracuje ponad 2 lata w firmie.

Brak słów

Chciałabym wiedzieć gdzie podziewa się moja umowa wysłana kilka miesięcy temu :)

XYZ

Moja opinia będzie dotyczyła rekrutacji w Lublinie. Nie polecam - szkoda waszego czasu. ,,Rekruterka” mówiła, że będzie informowała o statusie przyjęcia bądź odrzucenia - od dwóch tygodni zero odzewu. Brak szacunku do osób które poświęcają swój czas na ten marny proces rekrutacyjny. Żałuję że brałam w tym czymś udział. Nie pozdrawiam

Malaga

Zero motywacji do pracy na pos, żadnych premii, plany z kosmosu które pewnie ustalane są przy popołudniowej kawce bo często są to liczby które nie mają żadnego odniesienia do rzeczywistości. Bardzo mnie ciekawi kto się tym zajmuje i skąd biorą się te pomysły :) firma nic się nie uczy na tym, że jest taka rotacja pracowników, nie robią nic w kierunku tego aby pracowników zatrzymać, o czym to świadczy, a klientki też to zauważają. straszne podejscie do pracowników, zero doceniania.

Obserwator

Dlaczego firma nie za zapewnia pracownikom produkcji odpowiednich strojów/ubrań roboczych? Praca w prywatnych ubraniach wiecznie poplamionych od lakierów do paznokci, ubrania nadają się potem tylko na śmietnik. Poza tym to jest chyba podstawowy obowiązek pracodawcy zapewnienie odpowiedniej ochrony osobistej, a tutaj jakieś malutki fartuszki zamiast odpowiedniego ubrania z długimi rękawami.

Cosmochella
@Obserwator

A może by tak się zacząć przebierać, to może i jakąś hulajnogę elektryczną się wygra? XD Chociaż takie rarytasy to tylko dla śmietanki centralowskiej, zwykły pracownik może liczyć co najwyżej na wypowiedzenie ;) Chociaż to naprawdę jest chyba najlepsze co ta firma może dać.

ciekawski
@Obserwator

Pracujesz na produkcji i nie dostajesz odzieży roboczej? Co to za fartuszek? Nie ma szatni, żeby się przebrać nawet we własną odzież roboczą?

@Obserwator

Podstawowym obowiązkiem pracodawcy jest wiele rzeczy... wynikających również z zasad umowy, dlatego dostać tu umowę o pracę to cud biblijny. Ale - jakie warunki, tacy pracownicy, a wcale nie jest lepiej, tylko coraz gorzej, więc może ta firma powinna zrezygnować z punktów stacjonarnych, skoro i tak "najlepszym kanałem sprzedaży jest internet" ;)

@.

Cud biblijny ale sprawdzalny? Ciekawi mnie na jakich stanowiskach mimo wszystko jest na to większa szansa i z czego ewentualnie to wynika? Co do tych wspomnianych warunków skąd masz pewność ze wcale nie jest lepiej? Masz to przetestowane czy zasłyszane?

Obserwator
@.

Nie dają odzieży roboczej, nie dają umów o pracę, to chyba jakaś (usunięte przez administratora) ta produkcja. Chyba sami obcokrajowcy muszą tam pracować?

@.

Ale to jaka jest najczęściej umowa? Zlecenie? Czy w ogóle jej nie ma? Co do tej odzieży roboczej to może warto przypomnieć o niej? Próbował ktoś się upomnieć w ogóle?

Buka

Skoro jako POSY mamy najmniejszy procent sprzedaży w firmie to czemu wysyłacie nam swoje ostatki z magazynu? Bronzery sypkie, kredki do oczu, róże, sypkie cienie ???? Sprzedawajcie sobie to na stronie skoro tak dobrze wam idzie. Nie wiem kiedy dotrze do was że tych produktów nikt nie chce, nawet jakby kosztowały 2 złote.

@wiadomokto

Dowiedziałam się o zwolnieniu z olx, bo wszystkie inne dziewczyny miały świeże umowy. Poczekałam parę dni, może kierownik będzie szczery i da mi znać. Oczywiście tak nie było, sama wyszłam z zapytaniem i dowiedziałam się mniej niż 2 tygodnie przed zakończeniem umowy (co wydaje mi się kulturalnym obowiązkiem). Na początku, na samej rozmowie o pracę, dowiedziałam się, że biegunka, nie jest powodem do nie przyjścia do pracy. Niestety nie miałam wtedy wyboru i wybrałam Cosmo. Wygrałam również konkurs na sprzedaż kosmetyków do makijażu i miałyśmy budżet 150zł na kosmetyki Cosmo, dla nas jako prezent. Ostatniego dnia miałam podpisać oświadczenie, że odebrałam kosmetyki. Tak zrobiłam i je zabrałam. Następnego dnia usłyszałam od koleżanki na tym samym stanowisku, że je cytuje "zajeb**am". Firma to żart, brakuje ludzi, jak nie ma kto Cię zmienić, zostajesz na 12h, bo boisz się, że Cię zwolnią. Rabaty pracownicze są takie, że bardziej opłaca się kupować jako zwykła klientka. Dodam, że zdążyło mi się mieć jelitówkę, 2 dni byłam w pracy, z czego drugi na 12h. Trzeciego dnia na 12h bym nie dała rady, wzięłam L4. Na następny miesiąc obcięli mi przez to godziny o połowę. Nie polecam tej firmy nikomu

Nik

Firma tylko się pogrąża, wiemy że docierają do nich te wszystkie uwagi, które tutaj się pojawiają, jednak jak zwykle oni uparcie zapierają się nogami i rękami, że przecież jest dobrze i nic nie zmienią. Świetny system premiowy, na jednej ręce można wyliczyć ile wysp w całej Polsce od lutego dostało premię ;) serio dalej idziecie w zaparte że Was system jest taki świetny i motywujący? Brawa dla pomysłodawców, pewnie do Was idą te pieniądze, które niby były dla nas przeznaczone na nasz „budżet premiowy”, który tak jak wspominaliście został wyznaczony na ten rok ;) no chyba że macie inny pomysł gdzie on jest? Albo będzie jakaś świąteczna extra premia dla każdej z nas a liderów wywali z butów jak dostaną całą zaległą premię za ten rok ;) pogrążacie się i pogrążacie, wiecznie klapki na oczach, osoby niekompetentne, które ewidentnie wyrządzają firmie krzywdę dalej grzeją posadki i udają że dobrze sie dzieje ;) hipokryzja na najwyższym poziomie, jednak widać ile wieloletnich pracowników odchodzi, a tacy są najlepszą wartością firmy. Skoro nie potraficie takich pracowników zatrzymać, to jak chcecie utrzymać nowych? Każdy w końcu przejrzy na oczy i od was odejdzie, jak dalej nie będziecie nas w żadnym stopniu słuchać.

Wiktoria

Widzę negatywne opinie, jeśli chodzi o stanowiska pracy na wyspach... Ja zastanawiam się nad rekrutacją na stanowisko Młodszego Specjalisty ds. IT, bo właśnie znalazłam taką ofertę w internecie. Wiecie coś więcej na temat rekrutacji, która przeprowadzana jest zdalnie? Z ilu etapów się składa? I jeśli chodzi o hybrydową formę pracy, to ile dni w tygodniu trzeba spędzić normalnie w biurze? Mam nadzieję, że chociaż tutaj pracuje się okej i, że się nie przejadę, bo czytając niektóre komentarze to się trochę obawiam, czy aplikować, czy nie...

Niezależna
@Wiktoria

Wyspy a centrala to dwa różne światy, warto spróbować, słyszałam, że jest spoko. Pamiętaj, że praca zdalna czy tu czy tam jest przywilejem, a nie owocowym czwartkiem, nie nastawiaj się, że jak będziesz siedzieć w domu to będziesz pić kawkę i chillować. A i nie wiem czemu ktoś kieruje się komentarzami, które zazwyczaj piszą osoby, które nie mają zielonego pojęcia o "pracy". Zastanów się czy jak ktoś powie Ci, że te buty są brzydkie to czy od razu jesteś na NIE czy jednak chcesz spróbować (chyba masz swoje zdanie?) i kupujesz, bo coś w nich widzisz i po 2 tygodniach okazuje się, że jest Ci w nich super wygodnie i stały się Twoimi ulubionymi butami? Albo czy jak kolega z pracy powie Ci, że nie masz racji to mu uwierzysz czy bronisz swojego zdania i okazuje się, że Ty miałaś rację a on tylko chciał sobie żarty zrobić? Odwagi trochę, kto nie ryzykuje ten siedzi cicho w kącie i zbiera pajęczyny. Tylko odważni coś w życiu osiągają. Do przemyślenia :)

Dział VM porażka. Mam wrażenie, że pracują tam same starsze osoby, które kompletnie nie idą z duchem czasu. Wszystko wygląda tandetnie i staro. Teraz, gdy na czasie jest elegancja i MINIMALIZM, oni na wyspach najchętniej by wszystko upchali co się da jak w chińczyku. Mało tego! Z racji, że to nie oni się tym zajmują, siedzą w biurach w których ewidentnie im się nudzi, najchętniej codziennie by zmieniali wystawę xD RKS również pozostawiają wiele do życzenia ale cóż się dziwić, skoro Ci ludzie nie mają za grosz klasy. Uczcie się od Semilaca, który idzie z duchem czasu i to widać.

Marzena

Zgadzam się z opinią ponieważ widzę jak aranżowane są wyspy Neonail a jak to wygląda u ich konkurancji z Semilaca

I co z rokiem lidera, już się skończył? Te wasze obiecanki, jaki to nie jest lider ważny i doceniany, w tym roku jest ogłoszony w firmke rok lidera, inwestycja w nas itp, co to za błahe obietnice i słowa? Właściwie jak każde wasze, zero premii, zero doceniania, w końcu my na punkcie siedzimy i pachniemy tylko, a nowe dziewczyny szkolą się same ;) a nasza premia, a raczej budżet który był na nią przeznaczony, przelatuje przez palce super pań menedżer i reszty kliki w centrali, śmiejących się nam prosto w twarz na spotkaniach liderskich i nie tylko… ;) jeśli ktoś słyszy o jakichkolwiek możliwościach awansu, podwyższania kwalifikacji, dbania o pracownika, to z pewnością nie w tej firmie.

Pracowniczek
@MŻ

Rok lidera jest śmieszny, zrobili spotkanie i tyle z doceniania pracownika. Sory ale słowem super, ze jesteście nie zapłacę za jedzenie. Śmieszne jest to, ze pracujemy jako liderzy prawie 24/7 a nawet nie mamy umowy o prace tylko gównianą zleceniówke jeśli ktoś nie jest studentem to juz się nie opłaca, już o premii za to co robimy nie wspomnę bo region nie zrobił planu, jeśli ktoś się zastanawia nad praca a nie jest studentem to znajdziecie sobie coś dużo lepszego. Ja sama zmieniam prace niedługo bo to smiech , firma z milionowymi zyskami a oszczędza na pracownikach którzy zarabiają może procent z tego co wyżej.

Były pracownik - na szczęście

Jeśli szanujecie swoje zdrowie psychiczne nie aplikujcie do tej firmy. Pracowałam w centrali w Poznaniu w dziale VM. To, co tam się działo… nie da się tego opisać. Decyzje w firmie podejmowane są na ostatnią chwilę, nieraz zmieniane po kilka razy dziennie, więc wykonywałam pracę wielokrotnie od nowa, po czym okazywało się, że niepotrzebnie. W marketingu za mało pracowników, ale to nic, bo w firmie normalne jest, że trzeba zostać po godzinach albo pracować z domu w nocy lub w weekend, czy tez zrezygnować nagle z urlopu. Sam dział VM nienormalny. Panie E. L. i W. okrzyczane, wielkie damy zaczynające dzień od soczystych przekleństw, obgadujące każdą inną osobę, a jak wyszła jedna z nich to i siebie nawzajem. Atmosfera STRASZNA - każdy moj dzień był uzależniony od tego, które z nich akurat były w biurze, bo relacje między nimi, w różnych kompilacjach były bardzo różne, przy czym i ja traktowana byłam „odpowiednio” do ich relacji, w jednym składzie bylo ok, a na drugi dzień byłam traktowana jak(usunięte przez administratora), bo jedna przed drugą grała, albo była zazdrosna, nie wiem… w każdym razie nigdy nie wiedziałam co mnie czeka danego dnia. Przełożona, która dyktowała mi, co mam pisać w mailach, mimo, że mówiłam, że nie chcę tego pisać (np. ze na ten i ten dzień ma być gotowy projekt graficzny, mimo że grafik rozmawiał z nami już dwa razy, że nie ma takiej możliwości, bo pracy mają za dużo a czasu na wykonanie zdecydowanie za mało). Oczywiście na otrzymanie klucza do pomieszczenia, w którym się pracuje trzeba zasłużyć, bo nie znają tam słowa zaufanie, także jeśli przyjdziesz do pracy jako pierwsza to stój pod drzwiami i marnuj czas. Między sobą też ciągle oskarżanie po cichu, która zabrała jakieś produkty do domu… Chore. Wielokrotnie słyszałam, że do ogromu pracy mam się przyzwyczaić, bo lepiej nie będzie i że i tak nie jest to zły okres. Dla mnie był najgorszym w całym życiu zawodowym. Nikomu nie życzę pracy w tym miejscu. Można mieć jedynie nadzieję, ze całkowicie zmienił się skład działu, w końcu rotacja w firmie jest duża :P

Hej, jak wygląda praca przy pakowaniu zamówień? Atmosfera jest ok czy lepiej omijać?

Zostaw merytoryczną opinię o Cosmo Group Sp. z o.o. Sp. k. - Poznań

• Jak się pracuje w Cosmo Group Sp. z o.o. Sp. k.?

Zobacz opinie na temat firmy Cosmo Group Sp. z o.o. Sp. k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 242.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Cosmo Group Sp. z o.o. Sp. k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 174, z czego 6 to opinie pozytywne, 147 to opinie negatywne, a 21 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Cosmo Group Sp. z o.o. Sp. k.?

Kandydaci do pracy w Cosmo Group Sp. z o.o. Sp. k. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Cosmo Group Sp. z o.o. Sp. k.