Opinie o Edward Biel Producent Rozdzielnic Elektrycznych w Piekary

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Edward Biel Producent Rozdzielnic Elektrycznych. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Edward Biel Producent Rozdzielnic Elektrycznych o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja konstrukcji metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Edward Biel Producent Rozdzielnic Elektrycznych w Piekary

Bylosobiebobo

Witam. Proszę o opisanie stanowiska monter/monterka rozdzielnic w firmie Pana Biela. A dokladnie co robią tam kobiety. Jestem zainteresowana tym stanowiskiem. Proszę mi również powiedzieć jaka jest atmosfera w pracy i wynagrodzenie. Z góry bardzo dziękuję ????

Kukuruku
@PRE

Witam. Czy w najbliższym czasie będą oferty pracy manualnej dla kobiet? Takich jak pisała poprzedniczka - do przyuczenia praktyczne od zera? Dziękuję i pozdrawiam

ZosiaSamosia

Witam. Od dłuższego czasu są przyjęcia na stanowisko elektromontera w firmie Edward Biel Producent Rozdzielnic Elektrycznych? Dlaczego ogłoszenia tak długo "wiszą" i są odnawiane? Czy jest taka duża selekcja kandydatów czy po prostu ich brak? Czy można ustalić z pracodawcą godziny pracy? Tzn w ofercie jest napisane od 7-15 a czy można zmienić od np 8-16 lub ewentualnie pracować godzinę krócej? Dziękuję ????

Pracownik roku
@ZosiaSamosia

Jest spore zapotrzebowanie firma się rozwija, dlatego rekrutacja trwa, o godzinach można rozmawiać w zależności zakresu obowiązków.

Estera Nowy wpis

witam. w ogłoszeniu dla elektromontera zostały wskazane delegacje. Ale jak mogą być odległe, częste i płatne? Zastanawiam się też czy zawsze są przymusowe czy można na spokojnie znaleźć zmiennika z zespołu?

Dorota Nowy wpis

Pojawiały się tu kiedyś zapytania o oferty dla kobiet, a teraz jak patrzyłam na stronę firmową to właśnie widnieje oferta dla elektromonterki. :) proszę o szczegóły, interesują mnie planowane warunki już na kolejny rok już rzecz jasna. Czy są planowane podwyżki?

PRE Nowy wpis
@Dorota

Dzień dobry, Uprzejmie dziękujemy za wysłane zapytanie. Oferujemy pracę zarówno dla Pań i Panów - zasadniczym warunkiem podjęcia pracy jako Elekt romonter/ka jest podstawowa znajomość zagadnień z elektrotechniki. Na tej podstawie oceniamy zaawansowanie danego Kandydata i przydział do odpowiedniej brygady. Im większa znajomość elektrotechniki i zagadnień z zakresu automatyki tym większa stawka i możliwość udziału w bardziej zaawansowanych projektach. Jeśli dana osoba posiada tylko podstawową wiedzę elektrotechniczną istnieje możliwość przeszkolenia i zdobycia uprawnień, Zmiany stawek następują raz lub dwa razy do roku ( wszystko uzależnione jest od sytuacji rynkowej). Po więcej szczegółów zapraszamy na rozmowę do Piekar w dowolnym terminie od poniedziałku do piątku między 8:00 a 15:00. Pozdrawiamy

ZosiaSamosia

@ZosiaSamosia

Witam, Firma nieustannie rozwija swój asortyment i zwiększa produkcję, poszukując pracowników posiadających kwalifikację lub wiedzę elektryczną również z zakresu automatyki i sterowania. Na rynku występuje deficyt pracowników posiadających wykształcenie z zakresu elektrotechniki, spływające CV niestety bardzo często wysyłane są losowo, bez zapoznania się czym firma się zajmuje, dlatego też ogłoszenia widoczne są praktycznie cały czas. Pozdrawiam serdecznie.

@PRE

Czyli firma potrzebuje na stanowisko elektromontera tylko osoby z umiejetnosciami/kwalifikacjami/kursami a nie osoby chcącej uczyć się praktycznie od podataw? Taka osoba nie ma szans? Dziękuję

Pomocnik Elektromontera
@ZosiaSamosia

ZosiaSamosia a to dlatego że doświadczeni pracownicy nie są szanowani i odchodzą tam gdzie zapłaci się im za ich doświadczenie. Ogłoszenia wiszą czasem, do pracy na miejsce fachowców którzy odeszli przychodzą ludzie bez doświadczenia, ci którzy mają coś w głowie muszą za nimi chodzić. Taka rozumiesz kaskada. Odbij się to echem później na większą skalę i znów zawisa ogłoszenie o poszukiwaniu elektromonterow. Przyjdzie ktoś, zostanie pomocnikiem, coś tam dłubie a komuś kto stara się nowego wprowadzić w temat - pluje się w twarz. I tak dalej I tak dalej...

Pracownik roku Nowy wpis
@ZosiaSamosia

Na jakie benefity można liczyć w Edward Biel Producent Rozdzielnic Elektrycznych?

Jak długo czeka się na odpowiedź od firmy Edward Biel Producent Rozdzielnic Elektrycznych po przesłaniu CV? Podziel się opinią z rozmowy o pracę na stanowisku Manager produktu / Specjalista ds. Ofertowania. Jaki był jej rezultat?
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
Bylosobiebobo

axp
@Bylosobiebobo

Witam, Kobiety zajmują się najczęściej przygotowaniem układów pomiarowych dla PGE/ Tauronu ( tablice ze złączkami WAGO i miejscem na licznik), obsługą plotera lub grawerki ( przygotowanie opisów), atmosfera jest OK - można liczyć na wsparcie Koleżanek i Kolegów :).

Nikoma
@axp

Ok. Czy potrzebne są jakieś kursy, umiejętności? Czy wszystkiego naucze się na miejscu. Czemu nikt nie chce napisać jakie jest wynagrodzenie? Czego można się spodziewać?

AXP
@Nikoma

Myślę, że można wysłać CV umówić się na rozmowę i wszystko będzie jasne (przynajmniej ja tak miałam), kursy kierunkowe na pewno pozwalają uzyskać na początku większe wynagrodzenie, ale można również uczyć się od podstaw wtedy wynagrodzenie jest niższe...

@AXP

Niższe tylko w skali porównawczej o ile? Taki kurs ile potencjalnie czasu może tak naprawdę zabrać?

@Krystyna

No właśnie. Ile niższą? Można dostać powiedzmy 3600 na rękę?

@Nikamo

pewnie ktoś odpisze, że to zależy ale było info, że jest opcja na uzyskanie uprawnień E i D w trakcie pracy, to pewnie też ma wpływ? A słuchajcie jak w biurze by było, pisali, że tam więcej kobiet się lokuje i ciekawa jestem jak z zarobkami tam mogą stać, rynkowo jest czy da radę coś fajnego sobie wyrobić?

@AXP

Witam. Złożyłam CV i nikt się nie odezwał. Moje CV zostało wysłane, dostarczone i otworzone i tyle. Po czym znowu jest oferta że szukają 5 osób (i w kółko tak samo). Czy na stanowisko elektromontera potrzebują kogoś z określonymi umiejętnościami czy taki zwykły szary człowiek chcący pracować nie ma szans? Proszę o info kogoś z zakładu czy jest sens ponownie aplikować. Dziękuję

@Nikamo

Dzień dobry, Firma zastrzega sobie kontakt z wybranymi kandydatami, są przypadki w których jedna osoba odpowiada na wszystkie możliwe ogłoszenia ( od pomocnika magazynu, przez spawacza, lakiernika aż po elektromontera). Na stanowisku Elektromontera oczekujemy umiejętności czytania schematów elektrycznych, znajomości aparatury elektrycznej oraz podstaw automatyki ( dodatkowy atutu) jak również posiadania podstawowej wiedzy elektrotechnicznej. Jeśli powyższe umiejętności Pan/Pani posiada proszę o przesłanie CV na praca@prebiel.pl. Dziękuję, serdecznie pozdrawiamy.

@PRE

Dziękuję za odpowiedź. Niestety nie posiadam takich umiejętności. Bardziej myslalam o jakichś pracach manualnych dla kobiet tak jak ktoś tam wcześniej pisał, albo pracy z przyuczeniem od praktycznie zera. No nic szkoda. Dziekuje

@Nikamo

Proszę bardzo :) Na ten moment mamy bardzo dużo zamówień obejmujących sterowniki, moduły komunikacyjne i falowniki zatem poszukujemy bardziej w tym kierunku. Proszę próbować za jakiś czas. Pozdrawiam

Kukuruku
@PRE

Jaką umowę oferuje Edward Biel Producent Rozdzielnic Elektrycznych dla osoby na okresie próbnym? Z tego co widzę, to aktualnie poszukują kogoś na stanowisko elektromonter.

Witam, Pierwsza umowa na 3 miesiące -okres próbny, kolejna umowa najczęściej na 12-18 miesięcy, po 33 miesiącach umowa na czas nieokreślony. Zgodnie z KP. Pozdrawiam

Zastanawiam się nad aplikowaniem na stanowisko operator produkcji w firmie Edward Biel Producent Rozdzielnic Elektrycznych. Czy mogę liczyć na 3600 , jeśli chcę pracować na operator produkcji?

odp

Tak, można się dogadać, trochę wiedzy lub chęci do rozwoju i jest OK

Kamil
@odp

Co za rozwój jest możliwy na stanowisku elektromontera? Idzie zdobyć uprawnienia elektryczne SEPowskie? Uważam, że nie brakuje mi do tego smykałki, ba sam wszystko naprawiam, choć uprawnień nie mam, a chciałbym.

odp
@Kamil

Tak, uprawnienia E i D można uzyskać w trakcie pracy

@odp

i to wszystkie możliwe uprawnienia do zdobycia podczas zatrudnienia w firmie czy byłyby jakieś jeszcze? Zastanawiam się czy na indywidualną prośbę robią szkolenia zewnętrzne? Indywidualnie się dogadywać trzeba?

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Edward Biel Producent Rozdzielnic Elektrycznych?

Podejście uważam, że jest na dobrym poziomie. Można się dogadać w każdej sprawie.

Iwona

To super! A na jakim poziomie oceniasz zarobki?

Na jakie wsparcie w Edward Biel Producent Rozdzielnic Elektrycznych mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

Kobiety w PRE pracują w przeważającej większości w biurach, wszystkie prawa wynikające z przepisów są przestrzegane, firma oferuje też pakiety prywatnej opieki medycznej w której jest dodatkowa opieka dla kobiet w ciąży.

Jestem po rozmowie na spawacza. Wrażenia nie najlepsze. Dwie zmiany (6-14, 14-22) bez weekendów, nadgodziny ponoć opcjonalne. 2 tygodnie próbne. Następnie 3 miesiące próbne. Następnie normalna umowa. Pierwsze dwa tygodnie próbne "na gębę". Następne umowy o pracę. Pierwsze 2 tygodnie własne ciuchy, później firma zapewnia. Na pytanie czy można przez pierwsze 2 tygodnie chociaż umowę zlecenie dostać - raczej nie, bo nie dają takich umów. Czyli w pracy na stanowisku spawacz, gdzie szlifujesz, wiercisz blachy, używasz elektronarzędzi, spawasz (również alu) i de facto wykonujesz niebezpieczne czynności, przez 2 tygodnie robisz bez ubezpieczenia. Nie rozumiem takiej praktyki... Przez te 2 tyg stawka 15zł/h. Padło pytanie ile chciałbym zarabiać, odpowiedzi udzieliłem, ale odpowiedzi zwrotnej jak to zazwyczaj bywa, czyli ile realnie firma może mi zaproponować po okresie próbnym - nie dostałem. Dopiero po 2 tygodniach "okresu próbnego" można się dowiedzieć.

PRE Biel
@Kandydat

Panie Kamilu, zaproponowana forma stażu przez okres dwóch tygodni wynikała z braku doświadczenia na stanowisko, na które Pan aplikował tj. stanowisko spawacza. W trakcie rozmowy został Pan poinformowany, że forma zatrudnienia na okres dwóch tygodni oraz proponowana stawka zostaną przedstawione 12.05.2021. Okres 3 miesięcy zatrudnienia na okresie próbnym jest standardowym okresem wynikającym z Kodeksu Pracy i jest to forma umowy o pracę. Pozdrawiam

@PRE Biel

Przedstawiłem opinie oraz warunki jakie mi zaproponowano 1:1. Nie miałem na celu pisać negatywnej opinii jedynie przekazać to co mi zostało na rozmowie przedstawione. Nie było żadnej mowy o stażu. Była to zwyczajna robota "na czarno" bez umowy i proszę się teraz tego nie wypierać. Albo uzgodnić z rekruterem co powinien, a czego nie przedstawiać kandydatom. Od czego jest okres próbny, jak nie od sprawdzenia czy pracownik się sprawdzi na stanowisku? Po co "staż" na czarno? Doświadczenie bądź nie, nie gra tu roli. Od tego na stanowisko spawacza robi się próbkę z kandydatem i ocenia wstępnie czy się nada. A poinformowałem, że jestem po intensywnym (320h) ponad miesięcznym kursie spawania. Pytałem dwa razy na ile mogę liczyć po 2 tygodniowym "okresie próbnym" i rekruter odparł, że tego dowiem się ewentualnie pod koniec tego okresu. Niestety, ale takie coś nie wzbudza zaufania co do potencjalnego pracodawcy. Na koniec dodam jeszcze, że inny pracodawca nie miał problemu zaprosić mnie na sporządzenie próbki spawalniczej i zaoferować od razu 3 miesięcznego okresu próbnego na umowę o pracę, plus za przyzwoitą stawkę. Tak buduje się zaufanie. Na przyszłość, skoro podpisuję się anonimowo, będę wdzięczny jeśli Państwo nie będą zdradzać moich danych (w tym imienia) na forum. Oczywistym było, że pisząc tak szczegółową opinię, będą Państwo wiedzieć, że to ja, ale wspominać imienia już Państwo nie musieli :) Pozdrawiam i wszystkiego dobrego, Kandydat.

Ile jest zmian w Edward Biel Producent Rozdzielnic Elektrycznych?

Hala - 1 Ślusarnia -2

?

Ogólnie - polecacie?? Składać cv?

Nobody

Tematyka ciekawa. Firma prefabrykuje rozdzielnie zgodnie z wymaganiami klienta (elementy automatyki). Technologia spawania rozdzielnic szczególnie z blachy x1 zbyt przestarzała powodująca poważne trudności dla osób nowych jeszcze przy braku szczegółowych rysunków technologicznych.

Szypko Bochusz

Pracuje już 2 rok. Jestem zadowolony. To stabilna firma. Jest wszystko poukładane na produkcji. Nowy sprzęt, nowe maszyny. Widać jest rozwój i atmosfera do roboty.

Avici

Przyszedłem jakiś czas temu na produkcie. Ja za taką stawkę mogę tak dalej pracować. Przychodzisz do roboty a potem cały dzień udajesz ze coś robisz. Brak kontroli. Nawet jak coś źle zrobię jeszcze nigdy nie miałem problemów.

Dariusz

Słyszałem sporo dobrego o firmie i chciałbym się tu dostać tylko czy potrzebujecie kogoś?

@Dariusz

Daj sobie gości spokój. Miałem być 2 tygodnie przed okresem próbnym w pracy.Później 3 miesiące na okresie próbnym i dopiero umowa.Żenada.Warunki pracy koszmarne( hałas, zapylenie,brud, maski spawalnicze-chyba wyjęte z kontenera na śmieci innej firmy spawającej ). Po przyjściu do pracy jakiś brygadzista się mnie pyta jaką stawkę uzgodniłem na górze.Odpowiadam gościowi tyle i tyle a on na to,że u niego dostanę 11.00 netto. Dopiero później sobie uświadomiłem ,że powinienem gościa spławić tzn. spier...ić , żeby się odje..ł i nie wtrącał w sprawy finansowe. Myślałem,że podejmę tam pracę ale sorki z kurwidołka nie przejdę do jeszcze gorszego.Pozdrawiam

Saczysmark
@Nowy

Masz rację. (usunięte przez administratora) brygadzista nie ma prawa wtrącać się w sprawy finansowe. Ma za zadanie organizowanie i pilnowanie produkcji.

Urszula
@Saczysmark

A jak inni przełożeni? Są w porządku?A jaką stawkę zaproponowano Ci na rozmowie?

Szyp ko

Jest ok. Mam nadzieję że jeszcze coś podniosą, ale nie ma co. Kierownik swój chłop.

Kaptur

Praca zmianowa. Część działów od 6.00 inne od 7.00. Zainwestowali w nowe maszyny stoły halę auta dostawcze kolejne 2 nowe, podwyżki na wiosnę. Jestem zadowolony. Najlepszy pracodawca w gminie.

Rudy

Czy praca w zakładzie odbywa się w systemie zmianowym??

Grażyna
@Rudy

Liczę na to, że znajdą się osoby, które będą potrafiły odpowiedzieć na Twoje pytanie. Rozumiem, że pytasz, bo jesteś zainteresowany podjęciem pracy w PRE BIEL Producent Rozdzielnic Elektrycznych Edward Biel, tak? Jakie warunki zaoferowane przez tego pracodawcę byłyby dla Ciebie satysfakcjonujące?

Grażyna

@Aaaooo1980, możesz napisać kilka słów na temat atmosfery panującej w firmie? Chętnie dowiem się, czy pracownicy są dla siebie pomocni i jak wygląda proces wdrażania nowego pracownika do pracy. Widzę, że w firmie poszukiwany jest aktualnie elektromonter rozdzielnic i szaf elektrycznych - tutaj znajdziecie opis stanowiska oraz wymagania, które należy spełniać: http://www.prebiel.pl/poznaj-pre-biel/ . Co sądzicie o tym stanowisku? Czy ktoś z Was będzie aplikował?

Zostaw merytoryczną opinię o Edward Biel Producent Rozdzielnic Elektrycznych - Piekary

• Jak się pracuje w Edward Biel Producent Rozdzielnic Elektrycznych?

Zobacz opinie na temat firmy Edward Biel Producent Rozdzielnic Elektrycznych tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

Edward Biel Producent Rozdzielnic Elektrycznych
3.4/5 Na podstawie 12 ocen.
  • 363
    32-060 Piekary