Opinie o Codibly Sp. Z o.o. Sp. K. w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Codibly Sp. Z o.o. Sp. K.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Codibly Sp. Z o.o. Sp. K. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Codibly Sp. Z o.o. Sp. K. w Kraków

Madzia

@rekruter to jaki był powód tej sytuacji?

Rekruterka dzwoni z informacją,że jest pod wrażeniem doświadczenia, umawia się na termin po czym odwołuje rozmowę godzinę przed planowanym interview. Po czym obiecuje, że się "niebawem " odezwie i się nie odzywa. To pokazuje " szacunek " do Kandydata....

Rekruter
@Anonim

Dzień dobry! Bardzo dziękujemy za wiadomość. Przykro nam z powodu zaistniałej sytuacji. Jeśli możemy pomóc i wyjaśnić przedstawioną trudność, to zapraszamy do kontaktu pod adresem hr@codibly.com.

Maciek

Czy można liczyć na sprzęt do pracy jak laptop?

@Maciek

Tak

R.

Czy w Codibly istnieje możliwość pracy w opraciu o umowę o pracę, mimo że na stronie podano B2B jako formę zatrudnienia czy nie jest to w ogóle negocjowalne? Z góry dziękuję za odpowiedź.

@R.

Jest to możliwe

Dostałem do zrobienia zadanie kwalifikacyjne (sądząc po czasie od wysłania apki do otrzymania zadania - z automatu). Zadanie zrobiłem, odesłałem. Po odesłaniu zapytałem gościa (był podany przy zadaniu jako do spraw technicznych), kiedy mogę się spodziewać oceny - komentarza do zadania. Odpowiedzi nie było. To samo pytanie zadałem po tygodniu. Odpowiedź przyszła, standardowy formularz że fajnie, ale jednak mi dziękują. Jest to jedyna firma, od której nie dostałem oceny zadania kwalifikacyjnego. Zawsze był feedback, dosłownie- zawsze.

Czy tak samo olewacko traktują klientów?

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Joasia

Firma, w której na codzień obecny jest szklany sufit, kadra zarządzająca nie kryje się ze swoim seksizmem (dosłownie, usłyszane przy rekrutacji - „ja wole pracować z mężczyznami, wiec weźmy faceta”), firma w której kombinatorstwo i kłamstwo niestety idzie przykładem z góry. Manager podczas spotkania zorganizowanego specjalnie dla niego bawi się piłeczką i przegląda Facebooka. CEO dający zupełnie inny Feedback pracownikowi w twarz, a mówiący zupełnie inne rzeczy na spotkaniach, po czym wypierający się tego. Ludzie z obsesja mikrozarzadzania niezdolni do wzięcia feedbacku. Za to jest „rada dyrektorów” jak w porządnej państwowej spółce. Żadnej kobiecie pracy tam nie polecam bo spotka się z paternalizmem, mainsplaining i szklanym sufitem.

Ojasia
@Joasia

Poważne zarzuty. Niech zgadne, pewnie niedawno odeszłaś z firmy i podążasz schematem "cwaniak w necie..."? :) Dlaczego tego nie mówiłaś pracując tam?

Bartosz Majewski, CEO @Codibly
@Joasia

Droga użytkowniczko Gowork, Dzień dobry, jako adresat powyższego komentarza, chcielibyśmy przedstawić nasze oficjalne stanowisko w tej sprawie oraz kilka faktów dotyczących zespołu i pracy w Codibly. Nasza firma jest zróżnicowana wewnętrznie, 32% wszystkich osób, które dołączyły do zespołu w 2019 stanowią kobiety, a kolejne koleżanki dołączają do nas już na początku 2020 roku. Wszyscy mają równe szanse rozwoju kariery, trzeba jednak przyznać, że pod względem awansów, to kobiety wiodły prym w 2019 roku, stanowiąc aż 62,5% wszystkich awansowanych. Z kolei w ankiecie przeprowadzonej 10 października br. wszyscy pracownicy ocenili atmosferę w biurze oraz ogólny poziom satysfakcji z bycia częścią zespołu Codibly. 88% z nich jest zadowolonych z aktualnego stanu. Jeśli chodzi o kwestie rekrutacji, kandydatów na każde stanowisko oceniamy pod względem merytorycznym, traktując wiedzę i doświadczenie jako czynniki decydujące o podjęciu współpracy. Płeć nie gra żadnej roli przy podejmowaniu decyzji o zatrudnieniu danej osoby i wszyscy pracownicy mają równe szanse i możliwości rozwoju kariery w Codibly dzięki określonym ścieżkom rozwoju dla poszczególnych działów.

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy Codibly Sp. Z o.o. Sp. K.?

M.

tak :)

Janusz

Poproszę o opinię na temat tego, co aktualnie dzieje się w firmie. Widziałem kilka ofert pracy: https://pracodawcy.pracuj.pl/codibly-spolka-z-ograniczona-odpowiedzialnoscia-sp-k,24126 i zastanawiam się jak wygląda praca w Codibly Sp. z o.o. Sp. K., na co może liczyć nowy, młody pracownik. A może podpowiecie o co najczęściej pyta rekruter? Będę bardzo wdzięczny.

Dominika

Na stronie https://www.codibly.com/careers/ traficie na kilka ofert pracy, np. na stanowisko manager ds. controllingu i finansów. Przy każdej z ofert podane są widełki wynagrodzeń. Jakimi, Waszym zdaniem, cechami i kwalifikacjami muszą odznaczać się kandydaci, aby mieć szansę na jak najwyższą pensję? Zachęcam osoby aktualnie zatrudnione o wypowiedź w tej kwestii.

Sabina
@Dominika

Jeżeli chodzi o najwyższą pensję, to wszystko zależy od Twoich kwalifikacji, umiejętności, doświadczenia oraz na jakich zasadach będziesz pracować (umowa, B2B). Widełki finansowe są po to, abyś jasno widziała jakie są realne zarobki w firmie i jak mogą rosnąć wraz z Twoim stażem pracy w Codibly ;) Jeśli masz więcej pytań, to zachęcam do kontaktu. Cały czas się rozwijamy i poszukujemy "rąk" do pracy :)

bee
@Dominika

Gdzie te widełki, bo chyba nie dowidzę.

Wiktor

Pracowałem w Codibly przez rok w dużej mierze w zdalnej formie, być może dlatego nie doświadczyłem w trakcie tego okresu żadnych "politycznych" gierek, niejasnych sytuacji lub autorytarnego zachowania kadry zarządzającej. Zarówno atmosfera jak i codzienne kontakty były naprawdę super - otwartość i profesjonalizm były standardem. Projekty były ciekawe i rozwojowe, skłaniające do poszerzania umiejętności, a jeśli doliczyć do tego branżę Clean Energy to jest to na pewno rzucający się w oczy wpis w CV. Pensja na standardowym, dobrym poziomie. Na duży plus zasługuje nowe przestronne biuro w świetnej lokalizacji, zdecydowanie jedno z lepszych miejsc do pracy podczas mojej kariery. Ciężko mi znaleźć jakikolwiek duży minus po roku pracy co samo w sobie pokazuje, że firma jest warta polecenia.

Dawid

Czy aktualnie firma prowadzi rekrutacje? Jakieś podpowiedzi?

magda
@Dawid

Cześć Dawid! szybko przybywa nam dużych i ciekawych projektów, w związku z tym nasze teamy potrzebują zasilenia szeregów ;-) Aktualnie poszukujemy do naszych zespołów JAVA, PHP, FE , .NET developerów , Project Managerów, Devops Engineer i także mamy otwarte inne role. Zapraszam do odwiedzenia naszej zakładki kariera, gdzie możesz zapoznać się ze szczegółami - https://www.codibly.com/careers/ Widzisz coś dla siebie ? Try us, we don't bite! *except for cOOkies Pozdrawiam Magda

zapomniecbymchcial

Z całej mojej kariery zawodowej wstydziłem się pracy tylko w jednym miejscu, i było to właśnie Codibly - na samo wspomnienie o tej firmie czuję zażenowanie. Szczerze nie polecam - najwyższa kadra zarządzająca to typowe "Fake it till you make it" w polskim wydaniu, połączone z bardzo niskim poziomem profesjonalizmu, kombinatorstwem i kłamaniem na każdym kroku. Takich rzeczy urągającym etyce pracy i uczciwym podejściu do pracownika nigdzie nie widziałem. Przykre, że cierpią na tym szeregowi pracownicy, naprawdę profesjonalni i starający się wykonywać dobrze swoją pracę mimo całej otoczki i kierownictwa.

Absolwent już

Nie polecam z całego serca, zwłaszcza początkującym, studentom i juniorom.

Konrad

Jak dla mnie super firma, fantastyczni ludzie, polecam!

@Konrad

5 opinii, 5 gwiazdek, wszystkie dodane 09.09 w odstępie 1 godziny :) No już bez przesady!

@Konrad

Konrad, szkoda że zaznaczyłeś dział marketingu Codibly, a nigdy w nim nie pracowałeś :)

Konrad
@Huczaj

Nie pamiętam, żeby w swojej wypowiedzi zaznaczał, że tam pracowałem. Miałem okazję przybywać w Codibly przy okazji rekrutacji i osoby oraz atmosfera pozytywnie mnie zaskoczyły. Co do Twojej batalii w komentarzach, myślę, że jesteś średnio profesjonalny i patrząc na Twoje komentarze, zdaje się widzieć w nich potwierdzenie tej tezy. Nie znam "profesjonalisty", który toczyłby taką batalię w komentarzach, bo raczej miałby już kolejną pracę i nie zawracał sobie poprzednim pracodawcą głowy. Wstyd mi jest, że musimy być kolegami "po fachu", bo jak dla mnie tacy ludzie psują rynek. Co do Twojego Work-Life balance - to ciekawe - w moim przypadku na rozmowie w pierwszym momencie zaznaczono, że poszukiwana jest osoba, która się poświęci i będzie w stanie wziąć na siebie odpowiedzialność za dział marketingu. Co do "robota ma być zrobiona" - stary - marketing to nie rocket science, więc tak - przy takich wymaganiach i możliwościach finansowych - raczej powinna.

@Konrad

Koś kto weźmie odpowiedzialność za "dział" marketingu z dwuletnim doświadczeniem w branży? - jak to było w ogłoszeniu Konradzie? :)

@Konrad

@konrad, po 1. to nie ja pisałem ten komentarz. Nie doczytałeś. Po 2. Wypowiadasz się na temat firmy bo byłeś na 1 rekrutacji? po 3. Batalii? Napisałem szczerą opinię i zauważyłem, że nagle tego samego dnia w przeciągu niecałych 2 godzin pojawiło się 5 pozytywnych komentarzy. To nawet nie jest podejrzane. To oczywiste, że nie pisały tego wiarygodne osoby. Nie sądzisz chyba, że ktoś się na to nabierze? Po 4. Od kiedy wyrażenie zdania o pracodawcy jest "nieprofesjonalne"? Po 5. Skąd wiesz czy mam już, czy nie mam pracy? Skąd takie wnioski ? Po 6. Nie jesteś moim kolegą po fachu. Nie pracowałeś w Codibly, jesteś podstawioną osobą, jak pozostałe 5, które w jednej dzień w krótkim odstępie czasu zamieściło 5 pozytywnych komentarzy aby ratować wizerunek firmy na tym portalu. Wiem nawet kto kazał Ci to zrobić. Ja nie mam nic do ukrycia, Wy dużo do stracenia. Po 7 "w moim przypadku na rozmowie w pierwszym momencie zaznaczono, że poszukiwana jest osoba, która się poświęci i będzie w stanie wziąć na siebie odpowiedzialność za dział marketingu" czyli miałem rację, że wymagana była praca ponad standardowy czas pracy, tylko nie było to powiedziane wprost. Dobrze, że to przyznałeś. Podsumowując: po to istnieją takie portale, aby wyrażać opinię o pracodawcy. Po to to piszę, aby ostrzec innych. Oczywiście firmy, które dostają tutaj po głowie, próbują różnych sposób aby się ratować - znam to, pracuję w marketingu od 10 lat. Jeśli ktoś wątpi w moją dobrą wolę - zapraszam do kontaktu na priv: pawel.sygula84@gmail.com. Nie mam nic do ukrycia, chętnie odpowiem na wszelkie pytania.

SI

Miałam się nie wypowiadać, ale widząc te komentarze i wzajemną nagonke, dodam coś od siebie. Spędziłam w firmie 1,6 roku więc mogę śmiało powiedzieć jak jest naprawdę. Pamiętam Codibly zza czasów małego software house jak i w trakcie rozwoju. Zgadzam się co do tego, że atmosfera jest świetna, ale tylko wśród współpracowników na tym samym szczeblu. Zespół jest zgrany i pomocny. Mam jednak dużo zastrzeżeń do sposobu zarządzania i to nie tylko moje zdanie. Warto spytać byłych pracowników. Niestety osoby, które nie zajmują stanowisk programistycznych, nie są do końca poważnie traktowane. Firma stawia wyzwania, to fakt, czasem nawet przekraczające kompetencje pracownika. Jednak niesłowność jest na porządku dziennym, ponieważ dosłownie z dnia na dzień został zlikwidowany dział, twierdząc że firma zmienia swoją strukturę. Po czym, mija lekko ponad 2 tygodnie i pojawia się ogłoszenie do tego właśnie działu. Co więcej, obecni pracownicy otrzymali zupełnie inną informacje zwrotną na ten temat niż osoby będące w tej sytuacji. Bardzo nieprofesjonalne i niestosowne zachowanie jak na firmę IT, gdzie akurat zarządzanie powinno być na wysokim poziomie.

Jan

Firma typowo polska, z polskimi standardami (czyli żadnymi) oraz co najgorsze, z polskim zarządzaniem. Przygodę miałem krótka i nie wspominam dobrze. Co najwyżej nauczyłem się jak nie zarządzać i jak nie prowadzić projektów. :)

Pracownik 1

Firma rozwojowa . Super atmosfera. Godna polecenia

@Pracownik 1

5 opinii, 5 gwiazdek, wszystkie dodane 09.04 w odstępie 1 godziny :) No już bez przesady!

KLM

Przychodząc na rozmowę kwalifikacyjną do Codibly, po wcześniejszym przeczytaniu komentarzy na tej stronie byłem nie za dobrze nastawiony. Pracuję w tej firmie już ponad pół roku i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że negatywne rzeczy o których była mowa nijak się nie pokrywają z tym jak naprawdę wygląda praca. Uważam, że pisały to osoby którym nie za dobrze poszło na rozmowie kwalifikacyjnej lub po prostu mają w głowie schemat korpo, a ta firma działa trochę inaczej :) Możliwości rozwoju są tutaj ogromne, ciągle pojawiające się nowe projekty i powiększające się teamy sprawiają, że pracuje się tutaj sprawnie i komfortowo. A poza tym dla mnie ważni są też ludzie, a atmosfera jaka tu panuję ze względu na to że firma liczy lekko ponad 40 osób sprawia, że aż chce mi się tu przychodzić :D Nie wiem co mógłbym jeszcze dodać, zachęcam do tego żeby samemu się przekonać jak to tutaj u nas wszystko wygląda. :D

@KLM

juniordev

Firma ze świetnym potencjałem z projektami miedzynarodowymi z górnej półki. Rozmowa kwalifikacyjna była sprawna i merytoryczna, miałem tez cześć techniczna - coding task. Szkoda,że się nie dostałem, za to przekazali mi budujacy feedback ze wskazówkami z czego się jeszcze musze doszkolić. Jak nie w tym to w kolejnym roku znowu do nich wystartuje.

@juniordev

Huczaj

Pracowałem w Codibly krótko - niecałe 3 miesiące. Odpowiadałem za dział Marketingu. Niestety nie mogę polecić tego pracodawcy. Do dużych plusów na pewno można zaliczyć atmosferę pracy i profesjonalizm szeregowych pracowników (programiści, HR, Sprzedaż). Niestety tego samego nie mogę powiedzieć o najwyższej kadrze zarządzającej. Braki w kompetencjach zarządzania organizacją z branży IT, fatalna komunikacja i organizacja pracy, kompletny brak "czucia" nastrojów, polityczne gierki. Jako osoba ceniąca sobie work-life balance odniosłem wrażenie, że 8 godzinny tryb pracy i brak nadgodzin nie jest mile widziany (oczywiście nie powiedziane wprost ale "robota ma być zrobiona"). Generalnie nie polecam.

Consultant

Pracuję w Codibly ok pół roku. Mała aczkolwiek ambitna firma z pomysłem na siebie i bardzo sprecyzowanym podejściem z punktu widzenia zarządu, zarówno jeśli chodzi o jakość delivery, zrozumienie rynków zagranicznych na poziomie klienta enterprise, jak i bardzo ysoki poziom prowadzenia dialogu z klientami i partnerami. Jak to mała firma w dynamicznej fazie wzrostu, ma też swoje słabości, które są w sposób czynny adresowane przez osoby na kierowniczych stanowiskach. Jedną z nich jest np duża odpowiedzialność i brak korporacyjnej specjalizacji. Plus dla osób które cenią sobie swobodę i will do attitude. Opinie można wyrażać na głos. Każdy ma wpływ na to, co się dzieje. Zarząd organizuje spotkania komunikujące cele i kierunku rozwoju. Dużo się dzieje!

Zostaw merytoryczną opinię o Codibly Sp. Z o.o. Sp. K. - Kraków

• Jak się pracuje w Codibly Sp. Z o.o. Sp. K.?

Zobacz opinie na temat firmy Codibly Sp. Z o.o. Sp. K. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Codibly Sp. Z o.o. Sp. K.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 3 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Codibly Sp. Z o.o. Sp. K.?

Kandydaci do pracy w Codibly Sp. Z o.o. Sp. K. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Codibly Sp. Z o.o. Sp. K.
  • Kamienna 43
    31-403 Kraków

Codibly Sp. Z o.o. Sp. K.