Opinie o Sapiens Software Solutions Poland w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Sapiens Software Solutions Poland. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Sapiens Software Solutions Poland o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sapiens Software Solutions Poland w Katowice

wannabe

takie pytanie: czy w COIG na stanowisku programisty jest mozliwosc korzystania z ulgi dot pracy tworczej?

toja

Bardzo przyjemna firma która dba o pracowników, kultura organizacyjna zmierza w stronę korporacji ale jeszcze nią nie jest w pełnym rozumieniu tego słowa. Jeżeli ktoś pracował u gigantów korporacyjnych wie o czym piszę. Wkrada się trochę chaosu ale jako korporacyjny wyjadacz wiem, że to wynika z przeniesienia decyzji do struktur globalnych. Cenna była duża gotowość na dialog osób zarządzających (zadania/ rozwój), elastyczność pracy jeżeli tylko projekty pozwalały, świetna atmosfera i fajni ludzie. Szczera komunikacja w moim przypadku przełożyła się na duże wsparcie organizacji i zespołu w ciężkich momentach i pozwoliła rozwinąć skrzydła.

Hej, czy w firmie Sapiens Software Solutions Poland płacą za nadgodziny?

Programista

Tak, ale raczej rzadko się zdarzały

Programista

Płacą i to bez marudzenia. W moim projekcie jest ciche przyzwolenie na nie .. zazwyczaj TL nie naciska na nie, ale jak masz ochotę to rób ile chcesz byle by efekty były.. W konsekwencji tego, kolega do wakacji wyczerpał ich limit określony polskim prawem. chyba 160 h bo mu kasa była potrzebna.

Czy wypłacają dodatkowe nagrody w Sapiens Software Solutions Poland?

Ech

Generalnie nie wypłacają. Generalnie nie, bo raz się zdążyło. Przynajmniej mi. Bony na święta są ale to zazwyczaj 300 zł

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Accountant w firmie Sapiens Software Solutions Poland? Podziel się z nami pozytywnymi aspektami rekrutacji, jak również wszelkimi zastrzeżeniami odnośnie procesu. Jaki był rezultat Twojej rozmowy?
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
logo firmy PHP Backend Developer
logo firmy Wdrożeniowiec systemu ERP
INITIUS Projekty Sp. z o.o.
Thinker

Witam, może ktoś się wypowiedzieć na temat tego jak HR/szefostwo zapatruje się na negocjowanie warunków umowy? Jak wyglądają godziny pracy? (stała 9-17, czy dużo nadgodzin trzeba robić). Czy firma udostępnia jakieś benefity w postaci kart multisport/prywatnej opieki zdrowotnej/dofinansowania do wypoczynków?

Nawet zadowolony pracownik

Halo Sapiens! Dbajcie o swoich pracowników, z tych z którymi rozmawiałem to sporo myśli (lub zaczyna myśleć) o zmianie przez pieniądze, mimo że jest im tu dobrze. Jeśli się nie mylę to podwyżki i AWANSE kiedyś zostały wstrzymane przez niepewną sytuacje (covid), jednak na firmowych spotkaniach przedstawiono pokaźny wzrost zysków (YOY) i zachwalaliśmy, jak dobrze sobie radzimy :) Mało kto o tym mówi, ale KAŻDY pamięta. Tak swoją drogą to nierozmawianie o pieniądzach między pracownikami jest korzystne tylko dla pracodawcy. Poza tym podwójnym standardem pracę tutaj można polecić. Zastanowiłem się i poza powyższym nie mam zbytnio na co narzekać. Jak na korpo atmosfera jest bardzo przyjemna a podwyżki w normalnych warunkach były bardziej regularne. Jeśli ktoś chce stabilnej pracy, to jest to dobre miejsce.

@Nawet zadowolony pracownik

Nuda. Stary soft. (usunięte przez administratora)

Zespół HR Sapiens

Nasza firma posiada dojrzały framework, który daje mnóstwo możliwości i zdobywa nagrody. Do tego znajdziesz u nas sprawdzone technologie i nietuzinkowe wymagania biznesowe oraz sporo integracji, więc z naszej perspektywy jest pole do rozwoju i nie ma miejsca na nudę. Niemniej dziękujemy za opinię. Pozdrawiamy, Zespół HR

@Zespół HR Sapiens

taa, jest on zdecydowanie 'dojrzały' i 'nietuzinkowy' :D a także 'sprawdzony' (bo od 20 lat ten sam). Miejsca na nude nie ma - potwierdzam. Koledzy z Izraela dostarczają wielu 'rozrywek'.

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej odnosi się wrażenie, jakby dyrektor chciał się dowiedzieć, jak rozwiązalibyśmy problemy w ich firmie. Wydaje mi się, że to taki sposób naciągania specjalistów na wiedzę za darmo, której sami nie posiadają i próbują wykorzystać osoby, które szukają pracy. Kilka godzin straconych. Szkoda mojego czasu.

@Kandydat

Jako pracownik nie mogę się zgodzić z tą wypowiedzią, nie ta firma proszę Panią\Pana. Powodzenia w przyszłych rozmowach o pracę.

@Kandydat

Przecież to jakieś totalne bzdury. Czy naprawdę uważasz, że firma ma budować swoją pozycję na filarze wiedzy rzekomo "wyssanej" z kandydatów podczas rozmowy rekrutacyjnej? xD

Grażyna
@Kandydat

Może po prostu podczas rozmowy kwalifikacyjnej chcą sprawdzić jak kandydat poradziłby sobie w przypadku napotkania jakichś problemów podczas pracy? Może chcą wiedzieć jak pomysłowa jest dana osoba i czy jest w stanie pracować pod wpływem stresu spowodowanego jakimiś niedogodnościami? Może warto w ten sposób na to spojrzeć?

Zespół HR Sapiens
@Kandydat

Dziękujemy za komentarz. Na rozmowie kwalifikacyjnej zawsze dbamy o to, aby wprowadzić kandydatkę/kandydata w zakres obowiązków i wyzwania na danym stanowisku. Zależy nam, aby każdy uzyskał pełen zakres informacji odnośnie oczekiwań co do jej/jego przyszłej roli. Jednym z elementów procesu rekrutacyjnego w firmie Sapiens jest weryfikacja umiejętności rozwiązywania złożonych zagadnień z różnych dziedzin [mini case study]. Kandydatki/kandydaci proszeni są o rozwiązanie merytorycznych zagadnień z jakimi mogą się spotkać w pracy w naszej organizacji. Sapiens ocenia w ten sposób umiejętności analityczne, zdolność łączenia wiedzy z różnych dziedzin i potencjał kandydatki/kandydata. Przykro nam, że na spotkaniu odniosła Pani inne wrażenie. Mamy nadzieje, że te informacje pozwolą rozwiać wszelkie wątpliwości. Z pozdrowieniami, Zespól HR Sapiens

BSJ - pracownik

W porównaniu do kilku poprzednich firm gdzie miałem okazję pracować tutaj jest sporo ładu i składu, atmosfera bardzo fajna, współpraca między poszczególnymi biurami w Polsce układa się dobrze, ludzie to na pewno największy atut pracy w tym miejscu. Szkoda, że zarząd w Izraelu tego nie dostrzega i od roku bawi się z nami w kotka i myszkę odsuwając termin podwyżek, bo covid, bo coś tam, jednocześnie ciągle informując nas o tym jak dobra jest sytuacja firmy. Jak takie zagrywki zwykle się kończą, wszyscy pracujący w IT doskonale wiemy, mamy rynek pracownika, więc nie będę się nad tym rozwodził. Sporo znajomych już zaczęło odświeżać CV, trochę przykro, że trzeba będzie zmienić pracę, bo cała reszta jest ok. Tak wygląda obłuda i wszyscy sobie zdają z tego sprawę w tej firmie, ale nikt z tym nic nie robi, więc trzeba szukać miejsca, gdzie realnie docenią Cie za Twoją dobrze wykonaną pracę.

frodo
@BSJ - pracownik

zapraszamy :D potwierdzam, że w innych firmach nie ma takich jaj :D

Mixing
@BSJ - pracownik

No i jeszcze ten szum, że zatrudniamy! Rośniemy! 50 osób w zeszłym roku, w tym jest plan nawet ponad 50? Za chwilę będzie jeszcze wieksza radość z rekrutacji, bo będzie ich więcej ale na aktualnie obsadzone stanowiska xd

zespół HR Sapiens
@BSJ - pracownik

Dziękujemy za przekazanie opinii. Cieszymy się ze tak wiele aspektów w Sapiens oceniasz pozytywnie. Zależy nam, żeby tak właśnie było i abyś został z nami jak najdłużej. W kwestiach dotyczących warunków zatrudnienia, rekomendujemy bezpośredni kontakt z managerami i/lub naszym działem. Pozdrawiamy

zespół HR Sapiens
@Mixing

Z dumą potwierdzamy, ze Sapiens rośnie, a wraz z nim powiększa się skala naszego działania we wszystkich lokalizacjach w Polsce. Mamy nadzieję, że będziesz towarzyszył nam dalej w rozwoju firmy! W kwestiach dotyczących warunków zatrudnienia rekomendujemy kontakt z przełożonym i/lub naszym działem. Pozdrawiamy

Czy ktoś może się podzielić opiniąna temat stanowiska Analityka Biznesowego? Czy od tego stanowiska wymagane są liczne nadgodziny, czy wyglada to „po ludzku”?

Bardziej angielski biznesowy czy potoczny, podczas rozmowy w Sapiens Software Solutions Poland?

Kofi

Potoczny podczas części HRowej, biznesowy - technicznej. Cieszę się, że mogłem pomóc :)

Co powiecie o stanowisku Java Team Leader, na które obecnie prowadzona jest rekrutacja? Czym powinien wyróżniać się kandydat na rozmowie kwalifikacyjnej? Macie jakieś przydatne wskazówki jak się do niej przygotować? Wasze opinie będą pomocą dla osób, które zastanawiają się nad podjęciem współpracy z Sapiens Software Solutions Poland.

AH
@Karolina

Komunikować się w Jdish. jedyna wymagana kompetencja.

Aha
@AH

A jakiś kraj używa tego języka? Może chodziło specjaliście od kompetencji językowych o hebrajski?

Odpowiadając na pytania użytkowników na forum powinniście mieć świadomość, że pomagacie komuś w znalezieniu nowego miejsca zatrudnienia

pyt.

A czy nam powinno zależeć, żeby słoiki dostały pracę?

Iza

@programista a ile było wypłacanego ?

Programista

(Od programisty dla programistów) Firmę mogę polecić jako sposób zdobycia pierwszego komercyjnego doświadczenia (ale max 1 rok), lub dla osób które szukają firmy na spokojną karierową starość. Wynika to głównie z faktu, że się robi cały czas z tym samym stackiem technologicznym, na dodatek w większości przykrytym przez własny, bardzo leciwy framework. Kod jest słabej jakości (większość programistów jest tam z przypadku), dokumentacji brak. To na minus. Ludzie i atmosfera za to jak najbardziej na plus. Zarobki przyzwoite, możliwości rozwoju (budżet szkoleniowy, godziny) nie ma. Praca zdalna tylko okazjonalnie.

Shz

Hej, wie ktoś może czy rozmowa na drugim etapie po pozytywnym rozwiązaniu testu jest całkowicie w języku angielskim ?

HR Sapiens
@Shz

Cześć! Rozmowa może być w całości po angielsku, natomiast wszystko zależy od stanowiska. Część rekrutacji jest prowadzona przez Managerów z Polski, część może być prowadzona przez Managerów z innych lokalizacji. Pozdrawiamy, Zespół HR Sapiens

Wiecie czy Sapiens Software Solutions Poland udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

HR Sapiens

Dziękujemy za pytanie! Każdy pracownik w naszej firmy otrzymuje niezbędne narzędzia do pracy, w tym oczywiście laptop. Głównymi narzędziami w pracy przeznaczonymi do komunikacji są komunikatory i maile oraz telefony voip. Jeśli jest taka potrzeba wyposażamy pracownika także w telefon komórkowy. Wszystko w zależności od projektu i roli. Pozdrawiamy, zespół HR Sapiens.

Cześć, czy podacie jakieś konkrety odnośnie pracy w Sapiens jak i o samej rekrutacji? Odradzacie, ale nie podajecie powód. Niestety, ale bardzo mało aktualnych opinii o firmie jest w sieci. Duża rotacja jest wśród pracowników? Sapiens to takie typowe korpo? Jak atmosfera pomiędzy pracownikami? Kandyduje na stanowisko związane z IT - Katowice.

X.
@Kandydat

Sapiens to korpo, ale dosyć przyjazne. Ludzie i atmosfera w porządku. Rotacja, jak wszędzie w IT, dosyć duża. Starszawe technologie, przyzwoite zarobki, rekrutacja przyjemna.

@X.

Dzięki za odpowiedz, choć moja rekrutacja została zakończona (negatywnie). W skrócie, rekrutacja składała się z 2-óch etapów: 1) Test z wiedzy technicznej, domenowej. Dostajemy linka i wypełniamy go w domu. Po osiągnięciu min koniecznej punktacji zostajemy zaproszeni do dalszego etapu. Test oczywiście po angielsku; uważam że średnio-trudny, szczegółowy. Czas: ok. 40 min 2) Rozmowa w siedzibie- rozmowa z osobami technicznymi, bez HR; Pierwsza jej część ma tradycyjną formę, tj informacje o firmie, jej funkcjonowaniu, ewentualnych wyjazdach, zarobkach zespole, produkcie. Później kolejny test z wiedzy na stanowisko, które kandydat się ubiega- nie zostałam o nim uprzedzona, ale uważam że dużo mnie nauczył, ponieważ osoba która go analizowała, pokazała swój punkt widzenia. Czas: ok. 80 min Potwierdzam, że rekrutacja bardzo przyjemna, osoby "techniczne", które weryfikowały moją wiedze widać, że znały się na rzeczy. Nie byłam traktowana z góry, widać było prawdziwe zainteresowanie kandydatem, pomimo negatywnego zakończenia wiele z tej rozmowy wyniosłam ;) Znalazłam jednak minus, podczas procesu rekrutacji musiałam się stale o coś upominać np. o przesłanie testu weryfikującego mojego wiedzę, późnej również o jego wyniki (choć miałam obiecany kontakt na dany dzień).

@Kandydat

Mimo wszystko dzięki Tobie wiemy, jak wygląda proces rekrutacyjny i czego można się spodziewać. Zastanawia mnie, czy w przyszłości będziesz próbowała dostać się do pracy w firmie Sapiens Software Solutions Poland?

@Michał

Nie, nie będę kandydować tam więcej, ze względu na zarobki. W innych firmach za te same wymagania, ten sam zakres wykonywanych obowiązków mogę dostać większe wynagrodzenie oraz lepsze benefity.

Honorata
@Kandydat

A nie myślałeś, żeby spróbować negocjować zarobki w Sapiens Software Solutions Poland? Wydaje się to dobrym rozwiązaniem, jeśli nie odpowiada nam oferowana pensja. Jeśli możesz, to powiedz jeszcze, jaki rodzaj umowy oferują, czy jest to umowa o pracę, zlecenie, czy może B2B.

Si
@Honorata

Taa, yhy

k.

Mam pytanie odnośnie rekrutacji, jak w praktyce ona wygląda? Czy wszystkie etapy rozmowy są po angielsku? Czy 100% czasu rozmawiacie po angielsku, czy już wewnętrznie w biurze to po Polsku?

OjDanaDana
@k.

Just don't go there. For your safety. Trust me.

@k.

To bardzo dobrze, że zainteresowałeś się firmą Sapiens Software Solutions Poland. Jest ona bowiem wiodącym światowym dostawcą oprogramowania dla branży ubezpieczeniowej i sektora usług finansowych. Na jednym z ważnych portali z ofertami pracy widnieje sporo ich ogłoszeń. Wszystkie są w języku angielskim, a więc można przypuszczać, że cała rozmowa będzie prowadzona właśnie w tym języku. Ale to już musi zweryfikować osoba, która uczestniczyła w takiej rozmowie. Na jakie konkretnie stanowisko chcesz aplikować?

Toudi
@Karolina

Na stanowisko trolla internetowego :) choć nie wiem czy już nie jest obsadzone

frodo

ktoś rzuci jakąś opinią jak się pracuje na stanowisku QA w SAPIENS?

Ślązak
@frodo

Bardzo dobrze sie pracuje. Raz w tygodniu z domu, nowe biuro w Katowicach. Finansowo też fajnie ????

@Ślązak

Napisz proszę więcej na temat warunków zatrudnienia oferowanych przez Sapiens Software Solutions Poland. Jakie bonusy pozapłacowe są oferowane pracownikom? Wiele osób zwraca uwagę na to, czy będą mogły liczyć na tego typu dodatki. Jeśli napiszesz, jak to obecnie wygląda, może to być dla nich cenna wskazówka przy podejmowaniu decyzji o ewentualnym złożeniu CV.

Bartek

Hej, czy mógłby ktoś w paru słowach powierdzieć o projektch przez nich realizowanych? Jest to jeden duży projekt, czy też większa różnorodność - kilka mniejszych...?

Ślązak
@Bartek

Jest koniec 2018. Od ponad 2 lat firma na polskim rynku. Prowadzi kilkuletnie projekty dla firm ubezpieczeniowych na rynkach skandynawskich. Wlasnie wystartowal kolejny projekt - w Szwecji. Tak wiec ciekawych projektow nie brakuje. w pozniejszych fazach są delegacje do klienta na testy dla tych, ktorzy chcą lecieć - tydzien lub 2 co jakis czas. Nie chcesz - nie latasz. Nie podoba ci sie projekt to cie przerzucą do innego. Ale trzeba rozmawiać, zamiast marudzic pod nosem.

Hanys
@Ślązak

Firma na rynku polskim w Katowicach jako Sapiens jest od 3 lat. Projekty są na różne rynki - ostatnio Kce dostają Skandynawię bo oni nie chcą pracować z naszymi władcami IzraElitami. Z delegacjami to tak różnie, zazwyczaj jak Chcesz - nie latasz, nie chcesz - latasz. Marudzenia pod nosem i nie tylko pod nosem w firmie jest dużo, ogólnie są próby poprawy atmosfery, ale nie wiadomo czy to wyjdzie - zobaczymy.

Zostaw merytoryczną opinię o Sapiens Software Solutions Poland - Katowice

• Jak się pracuje w Sapiens Software Solutions Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Sapiens Software Solutions Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sapiens Software Solutions Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 3 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Sapiens Software Solutions Poland
3.1/5 Na podstawie 27 ocen.
  • Adama Branickiego 13
    02-972 Katowice