Dyrektor ds. Ekonomicznych/Główny Księgowy

Szczecin
Oferta opublikowana09.04.2024
Oferta wygasa04.06.2024
Branżafinanse / księgowość

Wprowadzenie

Jako agencja pracy GoWork.pl świadczymy usługi na rynku pracy z myślą o ludziach i ich rozwoju zawodowym. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom osób zainteresowanych pracą i oferujemy im zatrudnienie. Obecnie reprezentujemy Klienta, który wraz z dynamicznym rozwojem swojej działalności szuka osób na stanowisko Dyrektor ds. Ekonomicznych/Główny Księgowy

Obowiązki

  • Kształtowanie i realizacja strategii finansowej firmy,
  • Analiza ekonomiczna umów oraz monitoring rentowności projektów
  • Zarządzanie ryzykiem finansowym i podatkowym,
  • Nadzór nad pracą działu księgowo-finansowego,
  • Przygotowanie planów finansowych, budżetów i kontrola ich realizacji,
  • Prowadzenie ksiąg rachunkowych Spółki
  • Odpowiedzialność za sprawozdawczość wewnętrzną i zewnętrzną na potrzeby Właściciela, Zarządu, US, GUS oraz instytucji finansowych,
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych według obowiązujących przepisów,
  • Współpraca z audytorami oraz doradcami podatkowymi,
  • Kontrola i analiza kont księgowych,
  • Kontrola i weryfikacja dokumentów księgowych,
  • Ścisła współpraca z biznesem przy kwestiach operacyjnych i strategicznych,
  • Współpraca z bankami, instytucjami finansowymi i ubezpieczycielami.

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: ekonomia, finanse, rachunkowość);
  • Minimum 6-letnie doświadczenie na analogicznym stanowisku
  • Znajomość aktualnych regulacji w zakresie prawa podatkowego, prawa bilansowego oraz ubezpieczeń społecznych,
  • Znajomość programów z pakietu MS Office, w szczególności programu Excel,
  • Znajomość systemu Streamsoft Prestiż,
  • Komunikatywność i umiejętność współpracy w zespole,
  • Zdolność analitycznego myślenia i rozwiązywania problemów,
  • Bardzo dobra organizacja pracy.

Oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku,
  • Umowę o pracę,
  • Możliwość szkoleń oraz podnoszenia swoich kwalifikacji,
  • Świadczenia socjalne i pracownicze,
  • Niezbędne narzędzia pracy,
  • Opiekę medyczną w prywatnej służbie zdrowia.