Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
Miniaturka
Sławomir Gradek
Prezes Zarządu Jurajska Sp. z o.o.
Absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Ukończył studia na kierunku finanse i bankowość o specjalności finanse i inwestycje. Zdobył także wykształcenie z zakresu zarządzania firmą. Karierę w Jurajskiej rozpoczął w 1994 roku od stanowiska Analityka ds. Finansowych. Powołanie na stanowisko Prezesa Zarządu otrzymał 7 października 2013 roku.

Jaki był kluczowy moment dla firmy Jurajska?

Był to rok 2013, kiedy to zmieniliśmy formę prawną ze spółdzielni na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Miało to ogromny wpływ na wszelkie kwestie organizacyjne i strategiczne. Zmiany w strukturze, wdrażane systemy motywacyjne, szkolenia, jasno sprecyzowane cele firmy i polityka personalna przyczyniły się do tego, że nasi pracownicy mają poczucie, że pracując na swój sukces, pracują na sukces całej firmy i odwrotnie. Prorynkowa postawa firmy wpływa na wzrost ich zaangażowania w wykonywaną pracę. Doskonałe odzwierciedlenie ma to również w wynikach sprzedażowych, zwłaszcza z ostatnich dwóch lat. Firma, realizując nową strategię stawia na rozwój sprzedaży. W pierwszym kwartale 2015 łączna sprzedaż wód butelkowanych Jurajskiej (liczona w litrach) zwiększyła się o 17% w stosunku do pierwszego kwartału roku 2014. Natomiast sprzedaż wody mineralnej w półtoralitrowych butelkach urosła aż o 52% - to znacznie szybciej niż średnia rynkowa - co pozwala mam patrzeć z optymizmem w przyszłość.

Proszę przybliżyć nam produkty Państwa firmy?

Naszym kluczowym produktem jest Naturalna Woda Mineralna Jurajska – naturalnie czysta i o zrównoważonej zawartości minerałów, pochodząca z ekologicznie czystej Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Może być spożywana codziennie i przez każdego, a dzięki zawartości składników mineralnych, nie tylko nawadnia organizm, ale ma działanie profilaktyczno-zdrowotne. Dla osób starszych proponujemy wody funkcjonalne – połączenie naturalnej wody mineralnej z dodatkami funkcjonalnymi: naturalnym wapniem pochodzącym z alg morskich oraz magnezem z witaminą B6. Ponieważ skład mineralny naszej wody jest optymalny również dla najmłodszych, wkrótce wprowadzamy do sprzedaży produkt dla dzieci – wodę mineralną Jurajska Junior.

 

Zatrudniają Państwo prawie 200 pracowników.Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Na chwilę obecną firma zatrudnia około 180 pracowników. Ponad połowa z nich odpowiada za niezwykle ważny dla nas segment produkcji i zatrudniona jest w działach: Produkcji, Utrzymania Ruchu, Technologicznym i Kontroli Jakości, Logistyki, Zakupów oraz Infrastruktury. Około 30 osób pracuje w naszym Centrum Dystrybucji w Myszkowie, mniej więcej tyle samo w działach administracyjnych. Bardzo ważną częścią firmy są Działy Handlowe. Znajdują się one na terenie całej Polski i skupiają specjalistów, którzy zapewniają stałą obecność produktów w punktach sprzedaży oraz budują i utrzymują trwałe relacje z klientami. Na chwilę obecną nasze służby sprzedażowe liczą ponad 100 osób.

Ile rekrutacji przeprowadzacie w ciągu roku?

Ponieważ firma intensywnie się rozwija rekrutacja w naszej firmie trwa w zasadzie przez cały rok. Otrzymujemy wiele aplikacji drogą mailową i staramy się rozpatrywać każdą z nich.

 

Pracowników na jakie stanowiska zatrudniacie najczęściej?

W sezonie intensywnie poszukujemy pracowników do Działu Produkcji i Działu Logistyki – głównie operatorów maszyn i kierowców wózków. Przez cały rok rekrutujemy do Działu Handlowego na stanowiska Przedstawicieli Handlowych. Ze względu na intensywny rozwój firmy, wprowadzanie najnowocześniejszych rozwiązań i technologii, pojawia się również zapotrzebowanie na ciekawe stanowiska specjalistyczne, np. w obszarze trade marketingu.

Jak wygląda proces rekrutacji?

Prowadzimy zarówno rekrutacje wewnętrzne, korzystamy z wewnętrznych narzędzi, jak i zewnętrzne – wówczas ogłaszamy się na największych ogólnopolskich portalach internetowych. Co ważne wszystkie aktualne oferty pracy można znaleźć na naszej stronie internetowej www.jurajska.pl w zakładce Kariera. Tam również zainteresowani mogą znaleźć szczegółowe informacje na temat poszczególnych działów firmy, bieżących aktywności i organizowanych dla naszych pracowników szkoleń oraz z zakresu polityki personalnej.

Czy firma zatrudnia praktykantów, stażystów?

Oczywiście. Praktykantów zapraszamy do współpracy głównie w okresie wakacyjnym (czerwiec – wrzesień), natomiast stażystów przez cały rok. Współpracujemy z lokalnym Urzędem Pracy oraz uczestniczymy w atrakcyjnych projektach unijnych skierowanych do takich młodych osób. Najlepsi mają szansę dołączyć do grona zespołu Jurajskiej na stałe.

 

Firma Jurajska przykłada bardzo dużą uwagę do utrzymania równowagi w życiu prywatnym i zawodowym. Czy na co dzień udaje się Państwu realizować swoje założenia? 

Ogromną rolę przykładamy do tego, by pokazywać, w jaki sposób osiągnąć życiową równowagę i harmonię. Doskonałe samopoczucie wpływa przecież na jakość naszej pracy. Dlatego dla naszych pracowników nieustannie organizujemy szkolenia, atrakcyjne wyjazdy i inne aktywności. Sprzyjamy rozwojowi rodziny, organizujemy wiele aktywności dla dzieci: wyjazdy kolonijne, spotkania Mikołajowe. W minionym i bieżącym roku zrealizowaliśmy program szkoleń w ramach projektu unijnego „34 najlepsze HRy” – w sumie 1680 uczestnikogodzin. Ponadto nieustannie szkolimy pracowników poszczególnych działów w ramach rozwoju ich kompetencji (w tym roku około 130 zaświadczeń kwalifikacyjnych), jak również z zakresu bezpieczeństwa w pracy i poza nią – szkolenia z bezpiecznej jazdy, pierwszej pomocy. Często łączymy naukę z przyjemnością i organizujemy wyjazdy integracyjne, połączone z warsztatami pracy zespołowej, komunikacji w firmie czy też rozwiązywania konfliktów. Zapewniamy też pakiet socjalny – możliwość skorzystania z grupowego ubezpieczenia w PZU oraz, w zależności od formy zatrudnienia – Pracowniczy Program Emerytalny lub Opiekę Medyczną. Naszym pracownikom zawsze wyznaczamy ambitne zadania, które pozwalają się spełniać zawodowo. Do ich realizacji zapewniamy nie tylko wiedzę i szkolenia, ale również niezbędne narzędzia pracy i przyjazną atmosferę. Idealnym przykładem pracownika Jurajskiej, który wie, w jaki sposób osiągnąć życiową równowagę jest Marek Dorobisz – maratończyk, człowiek z pasją, który całkowicie odmienił swoje życie, porzucił złe nawyki i przyzwyczajenia i zaczął regularnie biegać. Pan Marek oraz wielu innych członków naszego zespołu, aktywnie uczestniczy w akcjach organizowanych pod hasłem: „Wystartuj po zdrowie!“, w której udział może wziąć każdy pracownik, który w drodze do osiągnięcia życiowej równowagi, chce wygrać zdrowie, energię i dobre samopoczucie, a także zrobić coś dobrego dla innych. 

Wywiad z Panem Markiem można obejrzeć na portalu Twoja Równowaga: http://twojarownowaga.pl/rownowaga-w-zyciu-karolina-malinowska-i-marek-dorobisz/

Wiele uwagi poświęcają Państwo zagadnieniom związanym z CSR.

Jako firma wspieramy wiele ważnych inicjatyw, nie tylko ogólnopolskich, ale i lokalnych. Dlaczego? Ponieważ wspieramy i z ogromną przyjemnością jesteśmy wszędzie tam, gdzie promuje się dążenie do życiowej równowagi i harmonii! W tym roku na przykład wspieraliśmy między innymi Fundację Anny Dymnej i na rynku w Krakowie promowaliśmy dążenie do równowagi, nawet mimo przeciwności losu. Ponadto Jurajska towarzyszy wielu zmaganiom sportowym. Naszą akcję „Wystartuj po zdrowie!” również połączyliśmy z działalnością charytatywną.

Od pewnego czasu na półkach sklepowych można zauważyć zapomniane już szklane, zwrotne butelki o pojemności jednego litra. Sentyment czy nowy trend? 

W ostatnim czasie rośnie sprzedaż wody w opakowaniach szklanych. Spowodowane to jest wzrostem m.in. ekologicznej świadomości konsumentów, ale też tym, że opakowania szklane są bardziej prestiżowe i eleganckie. Nie oznacza to jednak, że wpłynie to na spadek sprzedaży wody w opakowaniach PET. Takie opakowania są lżejsze i wygodniejsze w użyciu, więc na co dzień właśnie wodę w takich opakowaniach wybierają klienci. Opakowania szklane wybierane są do użytku domowego, gdyż ich prestiżowy wizerunek pozwala chociażby na postawienie ich na stole podczas posiłków. Jurajska od lat ma w swojej ofercie wodę w szkle zarówno w pojemności 0,3l, 0,33l ale także w opakowaniu 1l. Niemniej Naturalna Woda Mineralna Jurajska w opakowaniu szklanym 1l zyskała w tym roku nowy wizerunek. Bardzo elegancka butelka i etykieta sprawiają, że  w krótkim czasie zyskała dużą popularność, która stale rośnie.

Pora na pytania od użytkowników GoWork.pl. Patryk jest ciekawy czy stosują Państwo wynagrodzenie jednoskładnikowe czy może system premiowy?

Działy administracyjno-produkcyjne otrzymują wynagrodzenie w formie podstawy oraz premii, z kolei działy sprzedażowe: podstawy + premii prowizyjnej + premii zadaniowej. Pracownicy otrzymują również premię świąteczną oraz premię roczną.

Kamila pyta czy zatrudniacie osoby bez doświadczenia?

Jak najbardziej! Dla nas najbardziej liczy się człowiek, jego potencjał, chęci oraz zaangażowanie. Specjaliści Jurajskiej z przyjemnością przekażą swoją wiedzę i doświadczenie oraz zbudują solidne fundamenty dla budowy dalszej kariery zawodowej.

Ewelina jest zainteresowana cechami charakteru jakie powinna mieć osoba ubiegająca się o pracę w Państwa firmie?

Cenimy ludzi, którzy chcą się nieustannie rozwijać i realizować zawodowo, którzy są ambitni i podzielają nasze wartości i wizję. Oczekujemy pasji w działaniu oraz profesjonalnego podejścia do wykonywanych działań, zrozumienia, że pracując na sukces firmy, pracujemy również na własny sukces. My z kolei dołożymy wszelkich starań, by praca była nie tylko spełnieniem na polu zawodowym, ale również przyjemnością!

Dziękuję za rozmowę.

Jurajska Sp. z o.o.
2.2/5 Na podstawie 1147 ocen.
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 4 014 360
  2. linkedin.com 3 587 328
  3. olx.pl 3 276 288
  4. jooble.org 3 086 424
  5. pracuj.pl 3 054 024
Jurajska Sp. z o.o.