Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
Miniaturka
Krzysztof Lach
Prezes Zarządu HL Construction Sp. z o.o.

Jak rozwinęła się firma HL Construction?

Nasze doświadczenie widać po osobach, które u nas pracują. Dawniej pracowaliśmy jako firma zajmująca się budowaniem urządzeń dźwigowych na rynek zagraniczny. Znamy się na tym. Potem była branża stalowa, w której wciąż jesteśmy.

Czy wciąż jesteście Państwo w tej samej siedzibie?

Kiedyś naszą siedzibą był Tarnów. Teraz działamy we Wrocławiu. Rynek pracy na terenie tego miasta jest dużo większy. Firmy zatrudniają większą liczbę pracowników i korzystają z usług outsourcingowych świadczonych przez HL Construction.Trend europejski jest jasny. Tutaj, na zachodzie Polski przyjmuje się on szybciej, niż w Tarnowie. Łatwiej jest nam tutaj pozyskać klientów.

Czy posiadają Państwo  biznesplan na wypadek gorszego okresu lub nawet kryzysu ekonomicznego?

Jest on krótki. Mówię tu o dywersyfikacji usług, czyli mamy wiele firm, z którymi współpracujemy. Jeśli jedna z nich nie ma zamówień, to na pewno możemy zrobić interesy z resztą naszych klientów. Radzimy sobie w ten sposób.

Jaka jest wizja firmy, główne cele w rozwinięciu poprzedniej odpowiedzi.

Wizja firmy zależy głównie od środków finansowych. Jeśli firma je zdobywa, to się rozwija. Jeśli ich nie ma, to przyjmujemy status quo. Wszystko jest uzależnione od naszych klientów. Jeśli nie ma problemów z wypłacalnością to wszystko jest w porządku i mamy szanse się rozwijać.Każda firma, w każdej branży chce się rozwijać. Tutaj, w naszym przypadku rozwój jest najbardziej uzależniony od współpracy, m.in. na produkcji.

Z czego jest Pan najbardziej dumny jeśli chodzi o osiągnięcia firmy?

Jestem najbardziej dumny z tego, że firma z niedużym kapitałem początkowym uzyskała takie obroty. Nie chciałbym podawać liczb, bo jest to tajemnica HL Constructions. Jednak jestem zadowolony z tego jak firma rozwinęła się od zera.

Silne i słabsze cechy firmy HL Construction (czyli te, które chciałby Pan udoskonalić)?

Jeśli mówimy o firmie zajmującej się outsourcingiem to w szczególności mam tu na myśli wizerunek. Jeśli człowiek szukający pracy zderza się z firmą naszego typu to musi widzieć prawdziwy obraz firmy, a nie taki który jest przedstawiany przez niezadowolonych, byłych pracowników, z którymi kiedyś się rozstaliśmy. Jest to bardzo trudne, ponieważ anonimowość w internecie jest bardzo duża.Ciężko jest nam walczyć z tymi niesprawiedliwymi opiniami. Mamy swoje standardy w firmie, na przykład nie tolerujemy alkoholu w pracy i podobnego zachowania. Nieraz tacy byli pracownicy, którzy są anonimowi w internecie, robią nam na złość i piszą nieprawdę.

A nad czym pracuje Pan i Pańska firma, aby jeszcze to udoskonalić?

Nad kontaktami międzyludzkimi. Kontakt i podejście do pracownika jest tu bardzo istotny. Staramy się jak najlepiej wynagradzać ich za ich pracę. Ich zadowolenie i nasze zadowolenie są tu najważniejsze. O to nam chodzi, abyśmy my i oni uzyskiwali jak najwyższe stawki za roboczogodziny.

Jak wygląda rekrutacja w HL Construction?

Rekrutacją zajmują się wszyscy pracownicy. Proces ten polega na tym, że wyszukujemy potencjalnych kandydatów na różnych portalach internetowych. Zamieszczamy też ogłoszenia w prasie, najczęściej prasie lokalnej w najbliższej okolicy. Ktokolwiek się nie zgłosi lub jest zainteresowany pracą przychodzi na wywiad i w różny sposób sprawdzamy jego kompetencje ze strony praktycznej, jak i teoretycznej.

Czy zatrudnianie studentów funkcjonuje w Państwa firmie?

Były takie momenty, że to robiliśmy, ale w tym momencie już nie. Aktualnie zatrudniamy absolwentów.

HL Constructions stosuje outsourcing w przypadku jakiego typu specjalistów?

Stosujemy głównie ten typ zatrudnienia w branży budowlanej i stalowej. Są to spawacze, ślusarze.

Jak wygląda praca zdalna w odniesieniu do pracowników umysłowych?

Raczej nie stosujemy tego typu sposobu pracy. Mamy swoich ludzi, na razie nam to wystarcza. Gdyby okazało się, że potrzebowalibyśmy więcej rąk do pracy to poszukalibyśmy takich ludzi na przykład na GoWork.pl. Ale nasza obecna kadra pracuje wystarczająco dobrze.

HL Construction dba o integrowanie pracowników organizując imprezy, zjazdy, bankiety?

Kończąc jakikolwiek projekt, dla firmy której świadczymy usługi outsourcingowe lub rozstając się z nią na jakiś czas to wtedy cała załoga jest zapraszana na kolację. Rozmawiamy wtedy o dalszych terminach. Staramy się ponadto utrzymywać kontakt także z naszymi byłymi pracownikami, nie rozstajemy się z nimi na zawsze, także w przypadku pracowników zatrudnionych dziś w innych firmach, tak aby mieli możliwość powrotu do nas, do firmy, gdzie kiedyś pracowali.
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 4 014 360
  2. linkedin.com 3 587 328
  3. olx.pl 3 276 288
  4. jooble.org 3 086 424
  5. pracuj.pl 3 054 024
HL Construction Sp. z o.o.