Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
Miniaturka
Anna Stasińska-Dyka
HR Manager CEE Brenntag Polska Sp. z o.o.
Ukończyła studia doktoranckie na kierunku psychologia. Jej głównym obszarem zainteresowań jest człowiek. W pracy silny nasick kładzie na realizowanie swoich zadań z pasją. Praca z ludźmi to nie tylko dążenie do wspólnego celu. To także okazja do towarzyszenia innym w ich rozwoju, odkrywaniu własnego potencjału, realizowaniu ważnych celów. Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując dla firm z branży finansowej i produkcyjnej. Kocha to, co robi i robi to, co kocha.

Na jakich wartościach opiera się działalność Państwa firmy?

Podstawową i bezwzględną wartością jest dla nas bezpieczeństwo. Chcemy być najbezpieczniejszym dystrybutorem produktów chemicznych dlatego przestrzegamy najwyższych standardów i dążymy do całkowitego wyeliminowania wypadków i incydentów w naszych oddziałach na całym świecie. Taka postawa jest praktykowana we wszystkich obszarach funkcjonowania naszej firmy. Chcemy, żeby nasi Klienci i nasi Pracownicy czuli się z nami bezpiecznie. Pragniemy zapewnić najwyższy standard współpracy na każdej płaszczyźnie.

Brenntag Polska jest dystrybutorem surowców chemicznych do wszystkich gałęzi przemysłu.

Tak, jako Brenntag Polska oraz generalnie jako Grupa Brenntag zabezpieczamy potrzeby naszych Klientów z każdej gałęzi przemysłu. Nasze Centra Aplikacyjne dostarczają rozwiązania zarówno dla branży spożywczej, żywienia zwierząt, ropy i gazu czy chemii budowlanej. Jesteśmy bardzo dumni z szerokiego wachlarza serwisu oraz kompleksowego wsparcia, jakie możemy zaoferować naszym Klientom.

Firmę Brenntag Polska obecnie tworzy 20 nowoczesnych biur, magazynów i centrów logistycznych z siedzibą spółki w Kędzierzynie-Koźlu. Co umożliwiło Państwu taki duży rozwój?

Kluczem do sukcesu firmy Brenntag Polska są ludzie. To dzięki kreatywności i innowacyjnemu myśleniu jej założycieli, Brenntag Polska jest od lat liderem wśród firm chemicznych. Przemyślane strategie fuzji i akwizycji, a przede wszystkim zarządzanie oparte na współpracy i partnerstwie umożliwiły tak dynamiczny rozwój i mocną pozycję firmy.

 

Co uważa Pani za największy sukces firmy?

Największym sukcesem naszej firmy są LUDZIE – to my wszyscy tworzymy tę firmę, jej markę, kształtujemy ją i sposób jej funkcjonowania. Rozwój i wyniki Brenntag Polska to sieć wzajemnych powiązań, tylko otwarta współpraca pozwala nam na to.

 

Na przestrzeni lat zdobyli Państwo wiele nagród i certyfikatów. Które z nich są dla Państwa najbardziej ważne?

Każde ze zdobytych wyróżnień jest dla nas równie istotne – świadczą o naszym ogromnym zaangażowaniu w kwestie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Jesteśmy także odpowiedzialni społecznie i chcemy dzielić się naszymi sukcesami z innymi.

Jako pierwszy dystrybutor surowców chemicznych dołączyli Państwo do UN Global Compact. Jak przynależność do tej inicjatywy obywatelskiej przekłada się na codzienną pracę?

Członkostwo w UNGC to szansa na wymianę wiedzy i doświadczeń, to doskonałe miejsce do dzielenia się tzw. best practice. Chcemy, aby nasz głos zaistniał w szerszym środowisku. Nasza codzienna motywacja rośnie, ponieważ mamy świadomość, że nasza praca może służyć innym, a w UNGC korzyści są obopólne.

 

W jaki sposób najczęściej prowadzą Państwo rekrutacje? Gdzie kandydaci mogą szukać aktualnych ogłoszeń o pracę?

Nasi współpracownicy rekrutowani są na kilka sposobów. Naszym zdaniem najskuteczniejszym i najbardziej efektywnym są rekomendacje wewnętrzne. Każde poszukiwanie osoby do współpracy rozpoczynamy wewnątrz organizacji. Kolejnym sposobem, który praktykujemy to typowe ogłoszenia o pracę zamieszczane na naszej stronie internetowej w zakładce „Praca” i ogólnodostępnych portalach internetowych czy lokalnych wydaniach gazet (w zależności od lokalizacji). Ze względu na specyficzny charakter stanowisk pracy nawiązaliśmy owocną współpracę z niektórymi uczelniami wyższymi, które rekomendują studentów do odbycia stażu w strukturach naszych oddziałów. Większość studentów pracujących z nami zostaje w naszej firmie na stałe. W każdej chwili można także wysłać do nas aplikację swobodną na adres rekrutacja@brenntag.pl . Serdecznie zapraszamy!

Jak dużo osób zatrudniają Państwo w chwili obecnej? Ilu nowych pracowników zatrudniają Państwo w ciągu roku?

Obecnie w Polsce pracuje ok. 610-630 osób, a w całym regionie CEE, którego Polska jest liderem zatrudniamy ponad 1200 osób. Średni roczny przyrost pracowników w naszej firmie, to ok. kilka %.

Na jakie stanowiska najczęściej poszukują Państwo pracowników?

Jako firma dystrybucyjna największą grupę naszych pracowników stanowią stanowiska handlowe. Jednakże pracownicy, którzy współpracują z naszymi klientami posiadają bardzo specyficzną, branżową wiedzę. Często szukamy specjalistów z zakresu chemii z konkretnymi specjalizacjami, np. technologii żywienia i żywności czy żywienia zwierząt. Sprawnie funkcjonująca firma to także efektywny back-office, dlatego specjaliści z zakresu finansów i rachunkowości czy logistyki stanowią także duży odsetek prowadzonych procesów rekrutacyjnych.

 

Ilu etapowy jest proces rekrutacji?

Zazwyczaj staramy się, aby proces rekrutacyjny był optymalny dla obu stron. Szanujemy czas kandydatów i własny. Dwie/trzy rundy spotkań czy rozmów, ponieważ zazwyczaj pierwszy etap to rozmowa telefoniczna, z kandydatami pozwalają zebrać materiał będący podstawą ostatecznej decyzji o zatrudnieniu.

Jakich umiejętności wymagają Państwo od pracowników? Czy są one sprawdzane na rozmowie kwalifikacyjnej?

Oczekiwane kompetencje są każdorazowo określane w profilu, który przygotowujemy m.in. w formie ogłoszenia o pracę. Oczywiście, jak wszyscy przeprowadzamy także ich weryfikację. Na pierwszym etapie jest to wywiad ogólny i pogłębiony wywiad kompetencyjny. Nasi managerowie są bardzo zaangażowani w każdy proces rekrutacyjny i uczestniczą w nim od początku, oni także przeprowadzają wywiad na temat doświadczenia zawodowego czy stricte specyficznej wiedzy branżowej. Często urozmaicamy proces rekrutacyjny i kandydatom zaproszonym do kolejnego etapu proponujemy wykonanie zadania, a następnie dyskusję na jego temat podczas kolejnego spotkania. W ten sposób widzimy zaangażowanie danej osoby, jego/jej sposób myślenia czy rozumienia zagadnienia, a także samej prezentacji efektów pracy na zadany temat.

Oprócz stałej pensji, na jakie benefity mogą liczyć pracownicy?

Na wynagrodzenie w Brenntag Polska składa się także miesięczna premia przyznawana zgodnie z wewnętrznym regulaminem, prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie grupowe, a także wszystkie niezbędne narzędzia pracy zależne od specyfiki stanowiska tj. telefon komórkowy, komputer , samochód służbowy.

„Zrób to z pasją albo nie rób wcale” -takie hasło widnieje na tegorocznym kalendarzu przedstawiających pracowników firmy. Jak dbacie o to, by Państwa pracownicy z pasją podchodzili do codziennych obowiązków?

Każdy z nas jest odpowiedzialny za zadania, jakie wykonuje i jest ich właścicielem. Ostateczny kształt, efekt naszej pracy w dużej mierze zależy od nas samych. Managerowie zarządzają stosunkowo niedużymi zespołami, więc każdy z nich jest w stanie zaobserwować wkład pracy danej osoby w rezultat zespołu czy całej firmy, jeśli projekt jest ogólnofirmowy. Wiemy, że nasza praca zostanie zauważona i nagrodzona. Sposoby nagradzania są różne. Dbamy o motywację finansową, jak i pozafinansową. Dbamy, aby informacja zwrotna była przekazywana na bieżąco, co też wzmacnia pozytywne zachowania.
 

Jakie możliwości rozwoju oferują Państwo swoim pracownikom?

Struktura w Brenntag Polska jest stosunkowo płaska, dlatego w ramach struktur krajowych rozwój polega głównie na poszerzaniu swoich kompetencji. Natomiast oprócz struktur lokalnych, funkcjonujemy w ramach struktur regionalnych. Kolejnym etapem rozwoju może być zmiana roli na regionalną, a nawet globalną w obrębie Grupy.

Czy zatrudniają Państwo studentów?

Tak. Współpracujemy z różnymi uczelniami wyższymi. Jesteśmy otwarci także na aplikacje swobodne, które można przesyłać na adres e-mail rekrutacja@brenntag.pl.

Dla wielu pracowników to atmosfera w firmie stanowi jeden z najważniejszych powodów dla których zostają w firmie na dłużej. Jak jest u Państwa?

W tym zakresie zdecydowanie nie odstajemy od normy! Kilkadziesiąt procent z nas pracuje w firmie od kilkunastu lat.

Czego możemy Państwu życzyć na przyszłość?

Myślę, że idealną sytuacją byłoby, gdyby każdy z nas spoglądając na swoją historię w firmie Brenntag, mógł z perspektywy czasu powiedzieć, że jest dumny, że tu pracuje i wskazać tego przesłanki. Tego każdemu z nas bardzo proszę życzyć!

Dziękujemy za rozmowę!

gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 4 014 360
  2. linkedin.com 3 587 328
  3. olx.pl 3 276 288
  4. jooble.org 3 086 424
  5. pracuj.pl 3 054 024
Brenntag Polska Sp. z o.o.