Opinie o PCC Synteza S.A. w Kędzierzyn-Koźle

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie PCC Synteza S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w PCC Synteza S.A. o rekrutacji.

Branże: Chemia organiczna, nieorganiczna i przemysłowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PCC Synteza S.A. w Kędzierzyn-Koźle

Esco Nowy wpis

Nie polecam, makaron na ucho, kierownik G.L wymaga wszystkiego a sam się nie zna na niczym, potrafi tylko krzyczeć, obiecuje gruszki na wierzbie a jak przyjdzie co do czego to głowa w dol i nie było nigdy tematu, cieszę się ze obróciłem się na pięcie i wyszedłem nigdy nie wróciłem.

Czym w PCC Synteza S.A. zachęcają przyszłych pracowników? Jakie mają dodatki?

PCC Synteza S.A. poszukuje kandydatów na stanowiska Pracownik Produkcji. Czy ktoś z Was orientuje się co wchodzi w skład obowiązków na tych stanowiskach?

K.

Polecam wejść na stronę PCC Synteza jest ogłoszenie i zakres obowiązków, żeby poznać szczegóły trzeba złożyć CV ;-)

Mirek

wszystko

Aneta
@Mirek

A to to na pewno, że wszystko co wchodzi w zakres danego stanowiska, ale tak właściwie to co konkretnie? ;)

Wiola

Wszystko

Michał Nowy wpis
@Wiola

Odpowie ktoś poważnie? Bo kolejny taki komentarz się trafił, może więcej konkretów podacie?

w Nowy wpis
@Michał

Masz odpowiedź już, wszystko

Prowadzona jest ciągle rekrutacja do PCC Synteza S.A.. Czy polecilibyście firmę jako pracodawcę? Dużo umieszczają ogłoszeń na Pracuj.pl, ostatnie dodali 29 października.

Praca pod ciągła presją czasu. Ciągła rotacja pracowników. Za każde przewinienie kara- czytaj zabranie premii. Nie polecam!!!!

K.

Ciągle prowadzona jest rekrutacja bo ciągle firma się rozwija - dochodzą nowe produkty, rozbudowuje się infrastruktura. Tak szczerze polecam

@pracownik

Pracuje tutaj dobre kilka -kilknascie lat i ani razu nie zostałam" ukarana" ;-)

Mirek

Czym zaskoczyła Cię rozmowa kwalifikacyjna w PCC Synteza S.A. na stanowisko APARATOWY PROCESÓW CHEMICZNYCH? Daj znać innym kandydatom, co sądzisz o procesie rekrutacyjnym.
logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.

A jak wyglądają zarobki na początku l...wiadomo że człowiek nie może liczyć na wiele bo musi najpierw coś dać od siebie i pokazać co się potrafi...

Grażyna
@Zainteresowany

A chodzi Ci o jakieś konkretne stanowisko? Bo widzę na ich stronie że mają kilka ogłoszeń. Aplikowałeś na jakieś? Bo nie wiem czy warto wysłać CV. Może się już odezwali do Ciebie?

Zadowolona

A ja jestem zadowolona z pracy w tym miejscu. Owszem nie da się nudzić w pracy ale mam wrażenie przynajmniej że ciągle się rozwijam. Owszem pracuje się pod presją czasu tak jak w każdym laboratorium przyprodukcyjnym bo od naszych wyników zależy proces produkcyjbh ale nie jest to ciągle zjawisko. Wszystkiego dziewczyny, chłopaki uczą jak robić analizy- pracowałam kiedyś w takim laboratorium że dostało się przepis i rób A tutaj pokażą, wytłumaczą pod każdym względem. Zarobki też spoko , pełno dodatków- premie świąteczne, dzień chemika, premie kwartalne . Co do karania to mnie to śmieszy co niektórzy piszą- wszędzie tak jest ze jak coś zawalisz np. Zepsujesz produkt warty kilka-kilkanascie tysięcy euro produkt to nikt cie pp głowie nie pogłaszcze i nie dostaniesz w danym miesiącu premii proste. Polecam prace osobom ambitnym i nie bojącym się wyzwań, którzy lubią się rozwijać!

Taki

Rozmowa kwalifikacyjna rzeczowa i krótka, bez dużej wagi. Pytania o przebieg kariery i urządzenia analityczne jakie były obsługiwane. O rodzaj analiz jakie osobiście robiłem. Krótkie wyjaśnienie specyfiki ich laboratorium i jakie rzeczy robią. Potem długie czekanie na odpowiedź, która przyszła po dwukrotnym dopytywaniu czy już coś wiadomo. No, tym razem nie będę u nich pracownikiem. Sumarycznie miałem wrażenie, że nie zamierzali teraz kogoś zatrudniać.

Iza

Jestem zainteresowana pracą w Syntezie na stanowisku aparatowy procesów chemicznych: https://www.gowork.pl/oferta-zewnetrzna/aparatowy-procesow-chemicznych,praca.gov.plcab18221035d42174080ea89d91880e0,kedzierzyn-kozle. Jakie wyzwania niesie ze sobą ta praca?

Antek
@Iza

Praca pod presją codziennie przez cały rok

Czy w PCC Synteza S.A. występują paczki/bony świąteczne?

fff

Jest fundusz socjalny całkiem bogaty , wczasy pod gruszą , dodatkowo premie świąteczne

Nikoś

Firma to stabilny i do tego dobry pracodawca więc z pewnością warto starać się dostać tu do pracy

Gienek

Co na dzień dzisiejszy powinien wiedzieć o powyższej firmie potencjalny kandydat? Dzięki za odp.

zainteresowany

Czy normalnie działacie bo patrząc jaka cisza zapanowała na wątku mam wątpliwości?

Osek

A czy ktoś może powiedzieć jak z zarobkami ?

Norbi

Jak sadzicie czy w sytuacji jaka teraz mamy są szanse żeby firma zatrudniała nowych pracowników?

B.
@Norbi

Nigdy nic nie wiadomo. Ta firma ograniczyła zatrudnienie do minimum. W firmie cały czas pracuje się na 150%. Non stop brakuje ludzi a pracy tylko dokładają. Wieloletni pracownicy z produkcji, dobrze wyszkoleni odchodzą z pracy głównie ze względu na atmosferę i ciągłą pracę pod presją Ale jak ktoś nie ma nic lepszego to i tutaj przyjdzie i będzie pracować. Jednak płaca to nie wszystko - liczą się również relacje ludzkie a te są niezbyt fajne. Głównie przez nadmiar obowiązków Jak ktoś musi podjąç pracè to niech spróbuje, zawsze można szukać innej roboty.

Co wchodzi w socjal PCC Synteza S.A.?

B.

1.Premie świąteczne. 2.dofinansowanie do urlopu (tzw, wczasy pod gruszà) zależy od dochodu na członka rodziny 3.dofinansowane do wypoczynku dzieci (max500) 4.Premia z okazji dnia chemika I to chyba wszystko ( szału nie ma)

Agnieszka

Kto z Was pracuje w PCC Synteza S.A.? Jak oceniacie obecnie panujące warunki pracy w firmie? Podzielcie się swoimi doświadczeniami. Co powinien wiedzieć o powyższej firmie potencjalny kandydat?

były już pracownik
@Agnieszka

co prawda już tam nie pracuję ale jeszcze niedawno Za mojej bytności w firmie PCC Synteza był bardzo dziwny system zarządzania. Szefowie cisneli kierowników a oni cisnęli nas na dole. Miałłem wrażenie, że chcą wycisnąć pracowników jak cytrynę. Szumnie opowiadali o planach rozwoju i przez lata nici z tego wyszły. co chwilę jakieś dodatkowe prace a ludzi nie zatrudniają. OD co najmniej kilku lat (5)żadnych podwyżek tylko wymagania. Szef firmy lekką rączką wydaje kasę na jakieś ogrodzenia, bramy a pracownikom żałuje. Ale to nie utrzyma się długo bo obecnie jest rynek pracownika i zaczną mu ludzie uciekać. Jeżeli szef nie da podwyżek wszystkim pracownikom to będzie płakać. A do tego związkowy zarząd - nieporozumienie. W twarz nie potrafią powiedzieć prawdy o czym gadali z szefem a zwykli członkowie związku nie otrzymywali żadnych informacji o tematach tych rozmów. Jak na patrzyłem to miałem wrażenie, że załatwiają swoje prywatne sprawy a nie pracownicze. Ale ze związkowcami to jak z politykami, nikt ci więcej nie da niż Ci polityk / związkowiec obieca, szkoda kasy na składki. Atmosfera w firmie była taka sobie - prawdę mówiąc dziwna, na wydziale pracowali ludzie, którzy prosili o przeniesienie bo żle lub bardzo żle układała się praca pomiędzy współpracownikami i majstrem, kierownik udawał, że tego nie widział. A to już było bardzo nieprzyjemne. Firma składa się z kilku obozów moim zdanie wrogich obozów: produkcja, laboratorium, biurowiec, służby tech. Być może w ostatnim czasie coś się zmieniło ale nie spodziewałbym się cudów. Warunki BHP w porządku, pilnowali aż do przesady, ubrania robocze zapewniają i sa ok. Jak nie masz innego wyjścia to popracować można ale lepiej szukaj sobie lepszej roboty ze względu na atmosferę, pomiędzy pracownikami.

WA
@były już pracownik

faktycznie związki zawodowe porażka.

Mariusz
@były już pracownik

Bez jaj!!! Co za bzdury wypisujecie. Pracuję w tej firmie od niedawna, owszem pracy jest dużo ale gdzie nie ma. Nuda w robocie nie jest wskazana. Firma dba o przepisy BHP to chyba dobrze, co chcecie od zarządu związków przecież sami ich wybieracie a później narzekacie. Co do zarobków to mogłby być lepiej - firma ostatnio coś projektuje to może z tego będzie jakaś kasa. Generalnie nie jest żle - uwierzcie, że jest to całkiem OK firma. Nie podobają mi się dwie rzeczy: rozmyta odpowiedzialność oraz że na niektórych stanowiskach brakuje ludzi a szefostwo nie chce nikogo zatrudnić a pracować trzeba przestrzegać zgodnie z przepisami, wtedy musisz robić kilka rzeczy na raz i możesz coś (usunięte przez administratora) - a niestety możesz się pomylić. Może nowy projekt spowoduje, że zatrudnią dodatkowe osoby brakuje naprawdę niewielu.

MAriusz
@WA

sami ich wybieracie a później narzekacie.

@Mariusz

Nestety nie zatrudniają a roboty tylko przybywa

Jaki jest wkład kierownictwa PCC Synteza S.A. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

XXX

Żaden

Bożena
@XXX

Czyli atmosfera między pracownikami i przełożonymi PCC Synteza jest słaba? Czy jest OK? Rozwiń proszę.

piotr
@Bożena

nie jest OK

Firma ma już ładny staż w branży. Podpowiecie mi czy firma aktualnie kogoś potrzebuje?

@Marcin

Ostatnio nastąpiła poprawa jeżeli chodzi o wynagrodzenia. Na tle sąsiadów nie jesteśmy już na szarym końcu - ale nie wiem ile dostają nowi pracownicy. Mniemam, iż dostają więcej niż my starzy pracownicy. Jeszcze trzeba popracować nad stosunkami pomiędzy pracownikami, nie zawsze są poprawne. Ale pracy jest bardzo dużo, czasami nie mamy czasu pójść do kibelka więc o pomyłkę nietrudno. No i monitoring wszędzie - aż do przesady. Jakby to była mennica a nie zakład produkcyjny. Brak zaufania do pracowników i ciągła kontrola nie jest fajna.

@Marcin

Nie polecam, Zarobki trochę lepsze niż były ale obecnie to praca "na akord" A kierownictwo i szefostwo uważa, że na zmianach pracownicy się nudzą i mają wolne moce.

Posiadacie jakieś świeże informacje dotyczące PCC Synteza S.A.? Dajcie znać, jak dziś wygląda poziom wynagrodzenia oraz inne warunki zatrudnienia w przedsiębiorstwie. Wasza opinia może okazać się bardzo cenna.

Zzzzzz

Były podwyżki ale i tak są różnice pomiędzy pracownikami. Najlepsze, ze każdy kto przychodzi z ulicy zarabia więcej niż starsi pracownicy.

Bronisław
@Zzzzzz

Czy możesz napisać ile konkretnie wyniosły ostatnie podwyżki? Może różnice wynikają z podziału obowiązków i doświadczenia. Niektóre stanowiska w firmach są lepiej płatne, ze względu na przykład na większość ilość obowiązków.

Antoni
@Bronisław

Różnice oczywiście muszą być ale nie powinny być bardzo drastyczne. Generalnie osoby aplikujące na stanowiska fizyczne mogą różnić się o kilkaset złotych na stawce zasadniczej ( takie same zakresy obowiązków) a wśród prac. umysłowych myślę, że różnice muszą być dużo wyższe ( zakresy obow. są może różne jakościowo ale podobne ilościowo i czasowo). Wydedukowałem to patrząc gdzie odchodzą pracownicy i jakie sa płace w tych nowych miejscach np. pobliskie Zakłady Azotowe. oraz z jakich firm do nas aplikują.

Janusz

NIe polecam przede wszystkim ze względu na atmosferę ale na zarobki również. Podwyżki owszem były, bo ludzie zaczęli odchodzić. Myślę, że wielu pracowników zostało bo albo nie mają wykształcenia kierunkowego aby pojść chociażby do Zakładów Azotowych, albo maja już swoje lata i w innych firmach nie mają szans albo jeszcze wierzą, że coś się zmieni. Ale ja już nie wierzę dokładają nam tylko obowiązków nic nie dając w zamian. Oczekiwania: pełna dyspozycyjność. W firmie są donosiciele i konfidenci, na każdym kroku trzeba się pilnować. Nie wiadomo co można powiedzieć aby nie zrobiła się z tego afera bo ktoś przekręcił Twoja opinię i źle zrozumiał twoje intencje.

Bolo

Bardzo słusznie, że są różnice. Tak jak różnie pracują ludzie tak różnie zarabiają.

Zostaw merytoryczną opinię o PCC Synteza S.A. - Kędzierzyn-Koźle

• Jak się pracuje w PCC Synteza S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy PCC Synteza S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PCC Synteza S.A.?

PCC Synteza S.A.
2.5/5 Na podstawie 10 ocen.
  • Szkolna 15
    47-225 Kędzierzyn-Koźle